FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Hr. Králové - 10. dubna 2022   16:00

Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil (68. Chlumecký), Lischka, Fleišman – Koncevoj (61. Jaroň), Kaloč, Tetour, Kuzmanović, D. Buchta (75. Falta) – Almási (75. Jiří Klíma).
Budinský – Chlumecký, Boula, Falta, Jaroň, Jiří Klíma, Janošek.
Radina – Podaný, Černoevič
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
Vízek – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Kučera, J. Rada (85. Soukeník), F. Novotný – Rybička (59. Vašulín), Kubala (90+1. P. Dvořák), Vlkanova (C).
Fendrich – F. Čech, P. Dvořák, Harazim, Prekop, Soukeník, Vašulín.

SESTŘIH: Baník - Hradec Králové 0:0. Ostrava popáté v řadě bez výhry

Je za námi zápas 28. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Hradcem Králové. Hosté předvedli velmi dobrý defenzivní výkon a zcela po zásluze si odvezli bod za remízu 0:0. Baník byl sice aktivnější, jenže žádnou ze šancí neproměnil a musí se tak spokojit pouze s bodem.
90+5'
90+5'
V samém závěru zápasu měli domácí ještě jednu šanci, avšak poslední střelecký pokus byl zblokovaný a hosté se ubránili.
90+4'
Po zákroku Kuzmanoviče na Mejdra sice pískáno nebylo, následovat ale bude aut pro hosty. Ten rozehraje právě Mejdr.
90+3'
Po faulu na Jaroně jedna z posledních šancí pro domácí.
90+3'
Hosté samozřejmě již nikam nespěchají a vehementně šetří čas.
90+1'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Pavel Dvořák.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
89'
Zápas spěje ke svému konci. Domácí se sice snaží, zatím jsou ale daleko od brány soupeře.
87'
Vašulín teď v setrvačnosti trefil kolenem Chlumeckého. Je pískáno a míč mají domácí.
85'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Dominik Soukeník.
84'
Falta dostal spoustu prostoru, ale rána zpoza vápna byla slaboučká
84'
Z velké dálky pálil po zemi Falta, gólman Vízek ale střelu dobře viděl a bez problémů zasáhl.
83'
Centr z pravé strany nebyl pro defenzivu Hradce nebezpečný. Pas byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.
82'
Po faulu na Jakuba Kučeru budou z vlastní poloviny rozehrávat hosté.
80'
Žlutou kartu dostává David Lischka (FC Baník Ostrava).
80'
Hradec i na startu poslední desetiminutovky výborně brání a Baník se k ničemu nedostává.
76'
Kuzmanović se ihned z otočky snažil roztáhnout hru doprava, kde byl úplně volný Jaroň. Domácí hráč však byl při svém pokusu faulován a je tady standardní situace z osmadvaceti metrů pro Baník.
75'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Šimon Falta.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Jiří Klíma.
74'
Kuzmanović na přední tyči byl první u míče, ale jeho obranný zákrok nemířil pryč, nýbrž k Laštůvkovi, který si pro balón v pohodě došel.
72'
Baník se i nyní dokázal rohovému kopu ubránit, ale po dalším ataku na roh zahrál pro změnu Fleišman.
72'
Vašulín se až příliš snadno dostal na pravé straně vápna ke střele. Jeho suchá jedovka byl sražená do boční sítě. Roh pro hosty.
71'
Vašulín si dobře převzal míč a trefil boční síť
71'
Centr Vlkanovy si domácí na středu vápna pohlídali a Baník se i nyní dokázal ubránit.
70'
Mejdr udělal kličku do Fleišmana, který poté srazil centr soupeře na rohový kop.
69'
Hosté v dnešním duelu asi počtvrté překonali pravou stranu domácích snadnou narážečkou, ale následný centr si již defenzíva Baníku pohlídala.
68'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jaroslav Svozil, přichází Martin Chlumecký.
68'
Jaroslav Svozil je odnášen na nosítkách s dlaní na obličeji a můžeme přát jedině brzké uzdravení.
67'
Domácí stoper se drží za koleno a jeho spoluhráči signalizují, že se bude střídat. To nevěstí nic dobrého pro domácího stopera.
66'
Svozil si špatně došlápl a poranil si levé koleno
66'
Svozil nyní za lajnou po souboji signalizuje směrem ke střídačce a křičí na doktory, až si pospíší.
65'
Kuzmanović nyní kraloval ve vzduchu při rohovém kopu Hradce a prudkou hlavičkou poslal míč do autu.
64'
V následném brejku uháněli za míčem hned dva hradečtí fotbalisté, kterým však balón upálil Svozil.
63'
Jaroň s Almásim současně šli do souboje, a byť byli úspěšní, tak míč dostali jen k jednomu ze stoperů Hradce.
62'
Slibně rozvíjející se brejk Ostravy zpomalil Jaroň přihrávkou na paty a následný pas do vápna zase sebrala obrana Hradce.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Koncevoj, přichází Petr Jaroň.
60'
Do Buchty nyní narazil jeden z hostů a poroučel se k zemi. Rozhodčí nejprve ukázal ve prospěch Ostravy, ale po chvíli svůj verdikt změnil.
59'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Daniel Vašulín.
58'
Z tribun se již po několikáté ozývá pískot, jelikož fanouškům se vůbec nelíbí předváděný výkon Ostravy.
57'
Baník následně propadl na útočné polovině a Vlkanova postupoval se svým kolegou do přečíslení. Hostující kapitán však nepřihrál a poté se utopil v kličkách. Hosté se následně dostali se štěstím ke střele, která ale byla sražená.
56'
Vysoký Fleišmanův centr ze standardky hosté odvrátili, ale domácí mohou nadále pokračovat v ofenzívě.
55'
Vlkanova si dobře zasekl, ale Laštůvkovu bránu přestřelil
55'
Baník i po pauze nepůsobí zrovna přesvědčivým dojmem a málem inkasoval. Vlkanova si dobře zasekl obránce na levé straně vápna a posléze technickou ranou mířil těsně nad.
54'
Hradec po nepřesnosti domácích znovu uháněl vpřed, nicméně ani teď hosté nebyli úspěšní.
53'
Ani teď domácí na levé straně neuspěli a bude se znovu jen kopat od brány Hradce.
52'
Kuzmanović se dostal k centru z levé strany, ale trefil jen bránícího soupeře, od kterého balón lízl Kuzmanovće, jenž už jej neudržel na hrací ploše.
51'
Kuzmanovič se probíjel za míčem, Vízek vyběhl do prázdna. O faul nešlo
51'
Vézek posléze vybíhal proti Kuzmanovićovu a po tomto souboji zůstal domácí hráč chvíli na trávníku. Bude z toho však jen aut pro domácí.
50'
Almási šikovně prodloužil míč hlavou na Koncevoje, který však měl o chlup dál k balónu než Vízek, který jej lapil.
49'
Ndefe dlouhým autem hledal své kolegy a nakonec se dravě cpal za míček Kaloč. Toho však dokázal ustrážit jeden z hostujících stoperů.
48'
Svozil na poslední chvíli odhlavičkoval míč před soupeřem, kterému je ale ve finále máván ofsajd.
47'
Lischka na přední tyči dobře zapracoval proti centru z levé strany, ale hosté zůstanou u míče a budou vhazovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Je za námi úvodní půle, ve které byla k vidění spíš bojová podívaná. Mírně aktivnějším celkem byli hosté, kteří si ale vytvořili první šanci až po půlhodině hry. Král však po rohovém kopu trefil jen připraveného Laštůvku. Baník odpověděl o minutu později. Buchta dobře odcentroval na hlavu Almásiho, jenž však těsně minul. V závěru půle ještě zahrozil Baník, ale Buchta s Kuzmanovićem nebyli úspěšní. Oba celky se tak rozcházejí do kabin za bezbrankového stavu.
45+2'
45+1'
Buchta poté po rohu dobře nacentroval na penaltový puntík, kam si seběhl Kuzmanović, ale halfvolejem vysoko přestřelil.
45'
Na zadní tyči se položil do zakončení Buchta, ale z nadějné pozice míč špatně trefil a hosté jej poté odvrátili na roh.
45'
K centru Tetoura z levé strany se prodíral Kuzmanović, který však byl dobře odcloněn a balón ukořistil brankář Vízek.
44'
Koncevoj se po nepřesném pasu Fleišmana nedostal k míči, ale po dobrém napadání vybojoval pro Baník aut.
43'
Hosté po Tetourově faulu zahrávali standardní situaci z pravé strany, avšak Baník se na bližší tyči v pohodě ubránil.
41'
Kuzmanovičova standardka z ideální pozice netrefila bránu
41'
Ten si vzal na starost Kuzmanović, kterému se ale rána vůbec nepovedla a míč z jeho kopačky letěl zhruba dva metry nad břevno.
40'
Kaloč si dobře pokryl míč na osmadvaceti metrech a byl faulován. Zajímavý přímý kop pro domácí.
39'
Vlkanova přebíral míč v jasném ofsajdu, ale sudí nepochopitelně nechali pokračovat ve hře. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd až po několika vteřinách, kdy byl centr hostů sražený na roh.
38'
Vlkanova vypálil ze střední vzdálenosti, jenže překopl bránu
38'
Buchta další lacinou ztrátou daroval míč soupeři. Po chvíli se k ráně z pětadvaceti metrů dostal Vlkanova, jenž ale bránu Baníku přestřelil.
37'
Jaroslav Svozil na půlce hřiště převálcoval soupeře a je za to potrestán žlutou kartou.
36'
Buchta se dostal za obranu, ale Vízek včas vyběhl
36'
Za obranou hostů se nyní ocitl Buchta, který mohl pálit z vyložené pozice. Místo toho ještě volil přihrávku na Almásiho, kterou hosté dokázali zablokovat.
36'
Svozil se vydal středem na výlet, ale nepřesně přihrál. Hosté se ihned snažili využít díry ve středu obrany Baníku dlouhým pasem, který však doskákal až k Laštůvkovi.
34'
Laštůvka zachytil centr hostů a okamžitě vysunul vpřed Koncevoje. Ten zatáhl míč po levé straně, avšak následně centr příliš přetáhl.
33'
Buchta vyhledal Almásiho, hlavička ale byla nepřesná
33'
Baník odpověděl vzápětí velkou šancí! Buchta nacentroval zprava přesně do kroku Almásiho, který prudkou hlavičkou těsně minul přední tyč.
32'
Přetažený Radův roh doputoval ke Královi, hlavičku kryl Laštůvka
32'
Nyní z toho byla solidní možnost. Nadýchaný centr od rohového praporku doplachtil až na zadní tyč ke Královi, jenž zde byl zcela osamocen, ale trefil se přesně do náruče Laštůvky.
31'
Hradec nyní směřoval do nadějného brejku, ale Vlkanova trochu vyhnal svého kolegu, který aspoň vybojoval další roh.
30'
Buchta nejprve špatně sklepl míč a poté přišlápl Leibla. Je tak opět pískáno ve prospěch hostů.
29'
Rada vyslal ze standardní situace nebezpečný centr do kapsy, kde však hosté jen lehce lízli míč a na zadní tyči již na něj nedosáhli. Laštůvka si již chystá balón k odkopu.
28'
Baníku se nyní vůbec nedaří udržet míč a po další ztrátě budou hosté u střídaček vhazovat.
27'
Kučera příliš snadno obelstil Tetoura, avšak poté nasměroval svůj centr jen do náruče Jana Laštůvky.
26'
Baník má zatím celkem problémy a Hradec po zachycené přihrávce mohl znovu centrovat. I další nabídku domácí srazili na roh.
25'
Na následný centr si došel Laštůvka, jenž míč vyboxoval na hranici vápna, kde je hostům pískána hra rukou.
24'
Rybička čistě obral o míč Tetoura a vřítil se z boku do šestnáctky. Tam mu jeho pas zablokoval na roh Kuzmanović.
23'
Nebezpečný Leiblův centr! Ale nedokázal ho nikdo dopravit do sítě
23'
Hradec opět okupoval polovinu Ostravy, která se ale i nyní ubránila. Hosté ale ještě budou pokračovat autovým vhazováním.
22'
Hosté teď krásně vymkobinovali levou stranu a Leibl posílal před bránu nebezpečný pas. Ten ale nakonec nikdo v pokutovém území netrefil.
21'
Koncevoj si zasekl a Almásiho hlavička zamířila vedle brány
21'
Na zadní tyči se hrnul do souboje Kaloč, který při své snaze povalil Leibla, na kterého je pískán útočný faul.
20'
Almási dobře podržel míč a vyslal po lajně Koncevoje. Ten mu posléze balón vrátil na hranici vápna, odkud Almási vyslal nepovedenou střelu, která minula bránu.
19'
Tetour si posléze nabíhal za obránce, avšak Král naznačil pohyb vpřed a poté nechal míč projít až k Vízkovi.
18'
Hradec to nyní sehrál solidně a Vlkanova si dělal prostor ve vápně ke střele. K té se nakonec nedostal, ale v akci mohl pokračovat Leibl. Tedy až do chvíle než pomezní sudí zvedl praporek a odmával ofsajd.
17'
Novotný se nakonec probil přes dvojici domácích a posléze ještě na Ndefem vybojoval rohový kop.
16'
Kubala se nyní provinil proti pravidlům ve vzdušném souboji se Svozilem a Baník bude rozehrávat z poloviny hřiště přimý kop.
14'
Nemanja Kuzmanović vybojoval míč na Radovi ve středu pole a už mohl pálit z nadějné pozice. Rozhodl se však ještě balón potáhnout, avšak posléze mu rána vůbec nesedla a Vízek ji kontroloval v cestě do zámezí.
13'
Vypadá to ale, že jsou oba fotbalisté v pořádku a hra může nadále pokračovat.
12'
Pořádná potyčka po tvrdé srážce Kučerova lokte s Kuzmanovičem
12'
Na trávníku se nyní srazil Kuzmanović s Kučerou a oba hráči zůstali ležet na trávníku. Kuzmanović se záhy zvedl a šel svému soupeři vyčinit. Situaci museli uklidňovat až ostatní hráči a Kučera navíc musí být ošetřen.
11'
Hosté posléze chytře rozehráli přímý kop a na pas do vápna si sbíhal Vlkanova. Pro míč si však šel Laštůvka, před kterým upálil míč do bezpečí Kuzmanović.
10'
Novotný následně centroval zleva, avšak obrana Ostravy byla pozorná a opět se na bližší tyči ubránila.
9'
Velmi dobře to udělal nalevo Koncevoj, který se elegantní kličkou zbavil soupeře a hledal vepředu Almásiho. Ten dokázal hlavou sklepnout na rozběhnutého Tetoura, kterému je ale se zpožděním odpískán ofsajd.
8'
Následně útočil pro změnu Hradec po pravé straně. Přihrávku na přední tyč si ale pohlídal Lischka.
7'
Baník rozehrál standardní situaci nakrátko a postupnou kombinací se dostával k centru Fleišman. Ten stál ovšem v době přihrávky za obranou Hradce, a tak je máván a pískán ofsajd.
6'
Koncevoj si seběhl doprostřed a skákavou ranou prověřil Vízka
6'
Koncevoj si po kombinaci s Ndefem navedl míč na střed a vypálil levačkou. Jeho tečovaný pokus z dvaceti metrů ovšem hravě pokryl Vízek.
5'
Almási dobře sklepl míč Buchtovi, který okamžitě vysílá křižný pas na Koncevoje, jenž operuje na pravé straně.
4'
Další nabídku do pokutového území Ostravy posílal Vlkanova, ale i Lischka si připsal dobrý obranný zákrok a hlavou dostal balón do bezpečí.
3'
Hosté to posléze zkoušeli zajímavým pase za beky, ale míč se svezl po kluzkém trávníku a skončil až v rukavicích Laštůvky.
2'
Svozil se položil do obranné hlavičky po centru z pravé strany a Baník se tak pro tuto chvíli ubránil.
1'
Na trávník právě nastupují hráči obou týmů a za malý okamžik startujeme.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Koncevoj, Kaloč, Tetour, Kuzmanović, D. Buchta – Almási.
Náhradníci: Budinský – Chlumecký, Boula, Falta, Jaroň, Jiří Klíma, Janošek.

FC Hradec Králové: Vízek – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Kučera, J. Rada, F. Novotný – Rybička, Kubala, Vlkanova (C).
Náhradníci: Fendrich – F. Čech, P. Dvořák, Harazim, Prekop, Soukeník, Vašulín.

Rozhodčí: Radina – Podaný, Černoevič.
Poslední tři vzájemná utkání

6.11.2021 Hradec Králové – Baník 1:1
27.10.2021 Baník – Hradec Králové 1:2
25.9.2019 Baník – Hradec Králové 2:0
FC Hradec Králové

Hradec sice čeká na výhru dvě utkání, ale jeho dosavadní výsledky mu vynesly 35 bodů, což stačí na velmi slušnou 6. pozici. Na pátý Baník ovšem ztrácí 12 bodů, a tak dnes velmi pravděpodobně hraje Hradec o jakousi šanci se ještě před Ostravu v následujících kolech dostat.

Východočechům bude v Ostravě chybět vykartovaný Kodeš a také zranění Prekop a Urma. Nejistý je navíc start Jakuba Klímy.
FC Baník Ostrava

Slezané se v posledních týdnech nenachází i ideálním rozpoložení. V předchozích čtyřech zápasech dvakrát remizovali a stejný počet duelů prohráli. Momentálně tak Ostravě patří 5. místo se 47 body a elitní čtyřka se jí vzdálila na rozdíl devíti bodů.

Proti Hradci se budou chtít spolehnout na svou ofenzivní sílu. Dohromady Baník nastřílel 52 gólů a v tomto ohledu je třetí nejlepší v lize.

Ondrej Smetana by měl mít k dispozici téměř kompletní kádr. Otazník visí pouze nad startem Jana Jurošky.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 28. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Hradcem Králové. Zápas začíná v 16:00.