To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost! Loučím se s Vámi a zase někdy u onlajnů se těším na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:19.
Je dobojováno, Montpellier ve druhé půli skóroval celkem 3x a tak zaslouženě vítězí.

V 50. minutě pálil z přímého kopu Corchia těsně mimo a ukázalo se, že otřepané „nedáš – dostaneš“ pořád platí. V 52. minutě totiž centr Boudebouze využil Kévin Bérigaud a poslal domácí tým do vedení. V 60. minutě se pak po závaru ve vápně prosadil Bryan Dabo. V 68. minutě pak Pionnier uhájil čisté konto, když vyrazil dělovku Bauthéaca. V 73. minutě byl pak opět v permanenci, ale ani Éder si na něj nepřišel. Udeřilo proto znovu na druhé straně, kde po Martinově centru hlavičkoval přesně mladičky Ellyes Skhiri a v 86. minutě rozhodl o definitivní podobě výsledku. Tu sice ještě mohl v 90+2. minutě upravit Sotoca, ale Enyeama dostál své přezdívce a další míč za svá záda nepustil.
90+3
90+2
Boudebouz nacentroval z přímého kopu a Sotoca, který dnes hraje první utkání v Ligue 1, si hned mohl připsat gól! To by ovšem v bráně Lille nesměl být Enyeama, který parádním, vskutku kočičím, reflexem míč vyrazil!
90
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři minutky!
89
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Florian Sotoca.
88
Boudebouz následně rozehrál rohový kop, ale tentokráte se LOSC ubránil.
86
Montpellier právě vstřelil branku!
Z levé strany centroval Martin a ELLYES SKHIRI si při svém šestém startu za první tým HSC připsal první ligovou branku, když poslal míč do brány hlavou!
85
Boudebouz se hnal s Yatabarém do brejku, šli dva proti dvěma. Ale Sidibé se fantasticky vrátil a nic netušícího Boudebouze o balon obral učebnicovým skluzem.
84
Lille se, navzdory početní nevýhodě, tlačí vpřed. Sidibé rozehraje roh.
82
Sidibé rozehrál s Amalfitanem, jehož přetažený centr se do vápna snažil vrátit Lopes. Neuspěl, ale bílá vlna se zase valí na bránu Pionniera.
81
Domácí ale již zase kontrolují balon a nikam se neženou, chtějí zápas v klidu dohrát a pohlídat si výhru.
80
Dabo teď pokazil rozehrávku a míč šel do autu, hrát tak bude Lille. To je již o 10 mužích, Boufal byl nucen odstoupit z utkání.
78
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Ellyes Skhiri.
77
Na zemi zůstal s bolestnou grimasou ležet Sofiane Boufal, což je nepříjemné – Lille má totiž již všechna střídání vyčerpána.
75
Sébastien Corchia odcentroval a Hilton pak srazil následnou ránu na roh. Toho se ujal Lopes, ale centr zkazil.
75
Po Ningově akci po pravé straně přišel centr do vápna, ale Enyeama si poradil a bez problémů míč sebral.
73
Boufal srazil Hiltona a stal se tak dalším hráčem, který vyfasoval žlutou.
73
Zajímavý centr našel Édera a Pionnier měl spoustu práce, aby situaci zachránil! Na druhou stranu pak vyrazil Ninga, ale tentokráte se na půlce LOSC domácí dlouho neohřáli.
72
Éder dostal míč od Lopese a byl následně faulován, Lille tak má možnost vyrazit na zteč domácí svatyně a pozlobit trochu Pionniera.
70
Domácí už zase kontrolují míč, Lille je ve druhé půli velice pasivní. Takto ale cesta k bodům nevypadá, hosté by měli přidat.
69
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Eric Bauthéac, přichází Marcos Lopes.
68
Pionnier vyrazil ostrou bombu Bauthéaca zpoza vápna a následně byl za šestnáctkou povalen Sofiane Boufal, je z toho ale míč pro domácí.
67
Yatabaré natáhl ke střele z veliké dálky, ale míč se k bráně Enyeamy sotva došoural.
65
Bauthéac neudržel nervy a podrazil Jérôma Roussillona, zaslouženě pak vyfasoval žlutou kartu.
66
Ale hostující celek je z těch gólů opravdu zralý na ručník, takže teď už v poklidu kombinují domácí hráči.
64
Martin nabral ve středu rychlost a vysunul napravo Bérigauda. Centr prvního střelce utkání ale nepatřil k nejpřesnějším, Lille hraje.
63
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Morgan Amalfitano.
62
Dva rychlé zásahy domácího týmu hosty naprosto ochromily, nyní se Yatabaré zase prodíral vpřed, ale pomohl si faulem a míč tak musel odevzdat.
60
Boudebouz rozehrál přímý kop a našel Hiltona. Ten hlavou sklepl před bránu, odkud Yatabaré posunul zpátku k levé tyči. Tam seběhl BRYAN DABO a překonal Enyeamu – 2:0!
58
Pavard zajel do Yatabarého a dostal zaslouženou žlutou.
58
Ibrahim Amadou fauloval zatím jediného střelce Bérigauda, Montpellier bude hrát i nadále s balonem pod kontrolou.
57
Sofiane Boufal důrazně dohrál soupeře, ale dle sudího se vše odehrálo v rámci fotbalových pravidel.
55
Yatabaré se dral do vápna, ale do palebné pozice se nedostal. Jonas Martin se pak ale dostal do ofsajdu.
52
Boudebouz dokázal zprava svou slabší pravačkou odcentrovat přes dva beky a našel přesně hlavu KÉVINA BÉRIGAUDA, který nedal Enyeamovi žádnou šanci!
51
Sidibé zatáhl balon dopředu a posunul jej na Obbadiho, ten se ale se svým pokusem asi nikam nedostane. Vykopl typického „krtka“ a míč skončil hodně vedle.
50
Sébastien Corchia to vzal na sebe a nemířil zle, o kousek ale bránu přeci jen minul!
48
Congré podrazil Édera a to dokonce těsně za vápnem, tohle je nebezpečná pozice – nějakých 26 metrů od brány.
47
A právě Sidibé se postaral o kontroverzní moment – zastavil ve vápně balon po Boudebouzově centru a vypadalo to, že tak učinil rukou! Hrajeme ale dál.
46
A už může hrát Lille v plném počtu, opozdilec Sidibé se vrátil na trávník.
46
Do druhé půle sice balon uvedli nekompletní hosté, ale HSC rychle sebralo kulatý nesmysl a už jde vpřed.
46
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jamel Saihi, přichází Jonas Martin.
46
Čas první půle se tedy naplnil, do kabin se jde za bezbrankového stavu.

Přes úvodní nápor Lille se poprvé k nebezpečné akci dostali domácí – Boudebouz ve 26. minutě nalezl svým rohovým kopem hlavu Ningy, jehož šanci zhatil skokem Enyeama. O tři minuty později pak Éder zaváhal a sám před Pionnierem si balon přilíš předkopl, čímž pokazil první kloudnou šakci hostů. Poté se o slovo přihlásili znovu domácí – ve 41. minutě Yatabaré jen těsně nedoskočil na zprava centrovaný balon, aby pak na druhé straně těsně před naplněním 45. minuty pálil aktivní Bauthéac těsně vedle.

Gól jsme tak neviděli a jedinou statistickou změnou je tak zranění Civelliho – stoper Lille si ublížil po souboji s Yatabarém a byl střídan už po necelé půlhodině. Uvidíme, čeho se dočkáme ve druhé půli – pokračujeme cca. v 18:03.
45+3
45+3
V souboji s Congrém se provinil Éder, balon je tak přisouzen domácím.
45+2
Jérôme Roussillon dostal za vápnem trochu prostoru a zkusil štěstí, zdálky ale pálil nad bránu Enyeamy.
45+1
Sudí Hakim Ben Al Hadj přidal nad rámec první půle celkem tři minuty!
45
Ale udeřit mohlo na druhé straně! Po centru zleva zabojoval ve vápně Éder a balon pak propadl k Bauthéacovi, který zakončoval z otočky vedle tyče!
45
Montpellier před pauzou utahuje svůj nátlak v okolí brány hostí, stihnou domácí svoji snahu korunovat brankou?
43
Bryan Dabo šel obětavě po balonu, aby jej udržel pro svůj tým, a dostal zle naloženo od Obbiadiho. HSC tak rozehraje další standardku.
41
Yatabarému chybělo pár centimetrů, aby doskočil na centr zprava, další poměrně slušná šance Montpellieru!
40
Kombinace HSC na dohled Enyeamovy brány nebezpečí nepřinesla a na zteč vyrazily bílé trikoty.
39
Další nepřesnosti pokazily naděje Lille na nějaké větší útočné manévry a Pionnier ve spolupráci s obránci rozehrává.
37
Erica Bauthéaca zradil ve vápně první dotyk s míčem a Laurent Pionnier tak mohl merunu sebrat.
36
A nigerijský brankář Vincent Enyeama si odkop zopakoval, Rodrigue Casimir Ninga ale uklidnil hru. Nicméně záhy se míče zmocnili hosté.
35
Gólman přezdívaný pro svůj reflex „Kočka“ odkopl opravdu daleko, ale tam se k balonu dostali pouze modrooranžoví. Následně je pískán faul Édera a Montpellier drží míč.
34
Další útok domácího celku zastavil zdvižený praporek, Enyeama se protáhne dlouhým odkopem.
32
Žlutou kartu dostává Rodrigue Casimir Ninga (Montpellier HSC).
32
Boudebouz centroval ze středu pole, ale obrana Lille si poradila na podtrženou jedničku. Naopak hosté mohou vyrazit vpřed.
29
Ne, tak dál to nepůjde. Problémy Civelliho jsou zřejmě trochu většího rázu, než se zpočátku zdálo, a tak je stoper Lille střídán. Naskočí za něj Pavard.
29
Yatabaré vysunul Boudebouze, ten se ale po levé straně neprobil. Vpřed se pak vydal Éder, dostal ideální nahrávku za obranu, ale míč si moc předkopl a Pionnier jej sebral.
27
Druhou exekuci od praporku už ale domácí nesehráli optimálně, centr byl hodně přetažený a skončil v zámezí.
26
Boudebouzův roh nalezl Ningu, jehož hlavičku fantasticky vyrazil Enyeama na další roh!
25
Montpellier následně vyzískal přímý kop, centr z pravé strany ale před Congrém odvrátil Djibril Sidibé.
24
Ofsajdová past defenzivy Lille sklapla a zastavila tak další útok domácího celku.
23
Renato Civelli už v doprovodu lékařů opustil hrací plochu, alespoň ale odkulhal po svých. Montpellier mezitím zakládá další útočné manévry.
21
Balon ale brzy ztratili a z levé strany centroval Roussillon. Ve vápně pak po souboji Yatabarého s Civellim zůstal druhý jmenovaný ležet na zemi a svíjí se v bolestech.
20
Po delší pauze se k míči dostali hostující hráči a zakládají trpělivou akci směrem vpřed.
19
Škoda, velíká škoda z pohledu domácího týmu! Zleva se uvolnil Jérôme Roussillon a hledal ve vápně spoluhráče, bohužel však nenašel.
18
Ninga se nalevo uvolnil pěknou fintou a předal míč na střed, odkud putoval kulatý nesmysl zase napravo. Tam se k centru odhodlal William Rémy, ale neuspěl. HSC má alespoň aut.
16
Bauthéac je zatím jednoznačně nejaktivnějším plejerem na trávníku, opět přes něj rozehrává Lille další útok.
14
Bryan Dabo se ale kulatého nesmyslu zmocnil a hnal se vpřed, nicméně byl zastaven. O to se postaral Mounir Obbadi a následně Sofiane Boufal našel napravo Bauthéaca, který ale z úhlu pálil nad!
13
William Rémy zkrotil u lajny poskakující míč a mohl nakonec rozehrát. Hosté ale záhy vybojovali balon.
12
Aktivní Eric Bauthéac se dostal k centru ze své pravé strany, ale nenašel nikoho v bílém. Hráči Montpellieru se tak dostali k míči a zahajují ofenzivu.
11
Pomezní sudí ale signalizoval ofsajd ve vápně zakončujícího Ibrahima Amadoua, takže hrát může domácí celek.
10
Hosté vybojovali další přímý kop a můžou pomýšlet na ohrožení domácí brány.
8
Levá noha Bauthéaca poslala míč do vápna, odtamtud jej ale vyhlavičkoval jeden z pozorných obránců Montpellieru.
7
Ninga následně právě Bauthéaca fauloval, hosté tak rozehrají přímý kop z pravé strany.
6
Na dlouhou nahrávku ze středu pole sbíhal za obrannou linii domácího týmu Bauthéac, ale nestihl sebrat míč na hrací ploše.
5
Boudebouzův centr zprava byl sražen do autu, domácí borci zůstanou v držení míče.
4
Eric Bauthéac adresoval nahrávku dopředu, se situací si ale obrana Montpeliieru poradila a naopak právě domácí HSC vyráží na zteč.
2
Domácí vytáhli vpřed po pravé lajně, ale k ohrožení Enyeamovy brány se nedostali. Na druhou stranu pospíchal Sofiane Boufal, ale nakonec fauloval a balon tak jde opět k domácím kopačkám.
1
Jdeme na to! Rozehrávky se ujali domácí v tradiční modrooranžové kombinaci, Lille hraje dnes v bílém.
1

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo, Congré, Hilton (C), Roussillon – Saihi, Rémy – Bérigaud, Boudebouz, Ninga – M. Yatabaré.
Náhradníci: Ligali – Sotoca, Bensebaini, Deplagne, Martin, Skhiri, Bakar.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Soumaoro, Civelli, Sidibé – Mavuba (C), Amadou, Obbadi – Boufal, Éder, Bauthéac.
Náhradníci: Elana – Koné, Pavard, Amalfitano, Rony Lopes, Benzia, Tallo.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Bremont, Gaillard.
Poslední vzájemné zápasy

Lille – Montpellier HSC 2:0
Montpellier HSC – Lille 1:2
Lille – Montpellier HSC 0:0
Montpellier HSC – Lille 0:1
Montpellier HSC má zatím na svém kontě 32 bodů a v tabulce se nachází na průběžném patnáctém místě, což je pro domácí určitě trochu zklamání. V posledním kole ale Montpellier zabral a dokázal vyhrát na hřišti Angers, což jsou velmi cenné body. Dnes by domácí chtěli vítězství potvrdit, ale lehké to nebude.

Lille OSC se také v této sezoně trápí. Hosté mají na svém kontě 34 bodů a jsou na dvanáctém místě, což je také zklamání, protože před sezonou se celek Lille netajil tím, že chce opět bojovat o evropské poháry. I hosté poslední kolo zvládli a doma porazili Lyon.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 28. kolo a my budeme sledovat duel mezi Montpellierem a Lille. Mírným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.