Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Troyes - 11. února 2018   15:00

Štrasburk
66' Aholou (Gonçalves) • 70' Blayac
2:1
(0:0)
Troyes
90+4' Niane  (Ch. Traoré)
Štrasburk
Oukidja – Foulquier, Mangane (C) (9. B. Koné), P. Martinez, Lala – Gonçalves, Aholou, Liénard – Martin (62. Blayac) – Da Costa (89. Grimm), Terrier.
Kamara – B. Koné, Seka, Grimm, Blayac, Saadi, Bahoken.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Troyes
Zelazny – Deplagne, Hérelle, Giraudon, Ch. Traoré – Walter, Bellugou (56. Azamoum) – Grandsir, Nivet (C) (71. Tinhan), Khaoui (85. Ben Saada) – Niane.
Samassa – Azamoum, Ben Saada, Confais, J. Obiang, Tinhan, Vizcarrondo.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 9:13.
Čtyři minuty nastavení jsou pryč a zápas pětadvacátého kola tak končí výhrou domácího Štrasburku 2:1 nad Troyes.

Druhá polovina zápasu rozhodně předčila kvalitou úvodní dějství. Štrasburk byl po příchodu z kabin mnohem aktivnější a byl za to odměněn po více než hodině hry gólem Jeana-Eudese Aholoua, který dokázal parádní poslat míč pravačkou ke vzdálenější tyči. Vstřelená branka domácí povzbudila k ještě většímu útočnému snažení a druhý gól tak na sebe nenechal dlouho čekat. Jérémy Blayac využil zaváhání v rozehrávce a následně skvěle uklidil míč k levé tyči. Až ve čtvrté minutě nastavení se dokázali prosadit také hosté, ale to už bylo příliš pozdě na zisk bodů. Adama Niane dokázal dorazit míč do sítě po centru Traorého.
90+4'
90+4'
Troyes právě vstřelilo branku!
Tak přece je tady ještě snížení. Charles Traoré se uvolnil na levém kraji, poté přidal prudký centr před Oukijdu, který se však k balonu nedostal a i proto mohl zakončovat z blízkosti ADAMA NIANE, který už jen doklepl balon do sítě.
90+3'
Jérémy Grimm se také po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Spolupráce s Blayacem se však příliš nevyvedla.
90+2'
Domácí se s přehledem drží na útočné polovině s míčem u kopačky. Dramatizace zápasu se tak zdaleka nekoná.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Hérelle ještě musel hasit za žlutou kartu nebezpečí průnik Terreira do útoku.
90'
Anthony Goncalves bojoval u postranní lajny o balon s Walterem. Domácí hráč si pomohl tělem, odstrčil soupeře a poté velmi snadno odkopl balon na útočnou polovinu.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Grimm.
89'
Domácí hráči si již závěr zápasu užívají. Blayac mohl pálit, ale ještě přehrál akci přihrávkou na Da Costu, který však poté střílel jen do obránce před sebou. Následný rohový kop již nebezpečí nepřinesl.
88'
Troyes pokračovalo v tlaku rohovým kopem, ale hned při první příležitosti se dostal k balonu Alexandre Oukidja, který skvěle zakročil před hlavičkujícím Grandsirem.
87'
Deplagne se snažil procpat míč do vápna prudkým centrem, ale jeho pokus narazil jen na skvěle postaveného Koného.
85'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Saif-Eddine Khaoui, přichází Chaouki Ben Saada.
85'
Troyes se udrželo v posledních sekundách v blízkosti pokutového území domácího celku. Niane kombinoval zády k brance s Grandsirem, ale ani jeden se ke střele nedostal.
84'
Lala zaváhal při rozehrávce a k míči se v nebezpečném prostoru dostal Grandsir. Jeho pohotová střela však skončila jen na rukavicích domácího brankáře.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Po odvráceném rohovém kopu se hnal do protiútoku Terrier, ale jeho přihrávka na Da Costu nebyla z nejpřesnějších.
82'
Goncalves si pomohl v souboji o míč s Walterem rukou a to hlavní rozhodčí nemohl přehlédnout. Po centru do vápna se dostal k hlavičce jen Koné. Troyes bude pokračovat rohovým kopem.
81'
Kenny Lala nyní trochu zavařil svému brankáři, když poslal příliš prudkou malou domů. Oukidja to ale vyřešil s přehledem a nedal napadajícímu Nianemu žádnou šanci.
80'
Hosté se ještě snaží se zápasem něco udělat, ale jejich kombinace končí povětšinou ještě daleko před vápnem domácího celku.
79'
Souhra Deplagneho s Walterem pořádně zaskřípala na pravé straně. Domácí se po zisku míče už tolik netlačí do útoku a spíše začínají šetřit čas.
78'
Deplagne hledal přihrávkou vzduchem rozběhnutého Nianeho. Útočník Troyes však dnes nemá den, jeho postavení je znovu vyhodnoceno jako ofsajdové.
77'
Kenny Lala bojoval na levém kraji, následně si narazil s Liénardem, ale právě Liénard pokazil zpětnou přihrávku a domácí se tak musí vracet do obrany.
76'
Vypadá to, že bude domácí stoper v pořádku a bude pokračovat ve hře. Po krátkém ošetření může hra plynou dál.
75'
Bakary Koné má zdravotní problémy. Po lehkém souboji s Walterem se drží domácí stoper za levé rameno.
74'
Troyes je v posledních minutách zcela mimo hru. Domácí kombinují ve středu pole a čekají na další zaváhání hostující obrany.
72'
Domácí tým pokračuje nátlakové hře. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Terrier, který však přestřelil hostující břevno o několik centimetrů.
71'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Benjamin Nivet, přichází Jonathan Tinhan.
70'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! A bleskově to je už o dvě branky! Štrasburk první branka nakopla do útoku. JÉRÉMY BLAYAC skvěle napadal rozehrávku Giraudona, který zaváhal, našel jen střídajícího hráče Štrasburku, který už poté měl snadnou pozici pro zakončení.
69'
Liénard byl hodně vidět ve druhém poločase a i nyní se pokoušel vymyslet přesnou přihrávku na Terriera. Stoperská dvojice si však s náběhem útočníka Štrasburku poradila.
68'
Domácí hráči jsou najednou v laufu. Nyní se cpal ke střele střídající Blayac, ale jeho pokus byl nakonec zblokován ještě před vápnem.
66'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Domácí se přece jen dočkali. Na levém kraji si narazil JEAN-EUDES AHOLOU s Goncalvesem, následně si fotbalista z Pobřeží Slonoviny navedl míč na pravou nohu a skvěle zakončil ke vzdálenější tyči. Erwin Zelazny už jen marně plachtil vzduchem ke své tyči.
66'
Nivet znovu hledal Nianeho. Útočník Troyes si však opět nepohlídal ofsajdovou pozici a musí balon odevzdat domácím.
65'
Niane si udělal prostor na levém kraji, uvolnil se do středu trávníku a poté pálil pravou nohou vysoko nad.
63'
Obrovská šance Štrasburku. Po odraženém míči se dostal ke střele Da Costa, míč se ale dostal jen ke střídajícímu Blayacovi, který měl před sebou odkrytou branku, ale střelu poslal jen do obránce před sebou.
62'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Jérémy Blayac.
62'
Zničehonic se odrazil míč k Da Costovi, který však pálil v dobré pozici jen nad břevno hostující branky.
61'
Adama Niane dostal nadějnou přihrávku za obranu, ale znovu je útočník z Mali nechytán v ofsajdovém postavení.
60'
Už to vypadalo, že by se Terrier mohl dostat do rychlého protiútoku po zisku míče, ale po několika krocích byl sražen k zemi. Hlavní rozhodčí přerušil hru až po několika sekundách. Následně se pokoušel zvednou Terriera z trávníku Walter a to se rozhodně nelíbilo domácím fanouškům. Hlavní rozhodčí ale zůstává v klidu.
59'
Troyes mělo k dispozici rozehrávku rohového kopu. Po centru do vápna vyboxoval míč pryč od své branky Oukidja, akce ale ještě pokračovala. Hosté se udrželi u balonu a byla z toho tvrdá střela Waltera mimo tři tyče.
58'
Kenny Lala se také přihlásil o slovo na hřišti. Krajní obránce Štrasburku ukázal rychlé nohy kolem postranní lajny, ale na Deplagneho si nepřišel.
57'
Jean-Eudes Aholou měl míč pod kontrolou ve středu trávníku, ale neměl komu nahrát, všichni jeho spoluhráči byli ve statické poloze.
56'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Karim Azamoum.
55'
Opět byl u balonu Dimitri Liénard. Následně vyslal přesnou přihrávku na pravou stranu, kde se snažil vybojovat rohový kop Terrier, ale nakonec je z toho jen odkop od hostující branky.
54'
Liénard se postaral o prudký pas do vápna, ale Terrier s Da Costou proti velké přesile nic nezmohli.
53'
Štrasburk se zatím nemůže dostat k balonu. Bellugou nyní ale fauloval Martina a je z toho znovu pozdvižení. Domácí žádají žlutou kartu pro soupeře, ale ta zatím nepřichází.
52'
Druhý poločas začíná v rozhodně vyšším tempu než ten první. Troyes se udrželo u míče na levé straně, následně si Bellugou naběhl na průnikovou přihrávku, ale střela už mezi tři tyče nezamířila.
51'
Walter spolupracoval s Khaouiem, následně se dostal míč ke Grandsirovi, který ale centroval jen na hlavu domácího stopera Martineze.
50'
Liénard je po návratu na trávník hodně aktivní. Nyní si našel prostor na pravé straně, ale míč už do šestnáctky přes bránícího Traorého nedostal.
49'
Nyní si zpracoval rukou balon Walter. Domácí se tak dostávají k míči těsně před vlastním vápnem a akce Troyes je zažehnána.
48'
Druhá půle začíná pořádně zostra. Jonas Martin si pomohl v hlavičkovém souboji loktem a je ta to potrestán žlutou kartou.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Liénard ihned hledal ve vápna Terriera, ale ten byl ubráněn Giraudonem, následně se ještě balon odrazil ke Goncalvesovi, který pálil jen těsně vedle pravé straně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Tři nastavené minuty uplynuly a první pětačtyřicetiminutovka tak končí bez branek. Oba týmy vstoupily do zápasu velmi opatrně, ani Štrasburk ani Troyes se nehnalo příliš do útoku. Postupem času se ale tempo zápasu zvyšovalo. Těsně před koncem se dostali hosté do zajímavé pozice ve vápna, ale střela Khaouiho ani následná bitva v šestnáctce branku nepřinesla. Nebezpečí hrozilo také na druhé straně, ale po nepřesném zásahu Zeleznyho se domácím nepodařilo situaci využít. Černou kaňkou na prvním poločase je zranění kapitána Štrasburku Kadera Manganeho, který musel již v deváté minutě opustit trávník.
45+3'
45+2'
Zelezny podskočil centr od rohového praporku, míč se tak dostal do nebezpečného prostoru, ale toho domácí nedokázali využít.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločasu tři minuty.
45'
Štrasburk měl k dispozici ještě jednu rozehrávku volného přímého kopu. Liénard však našel pasem do vápna jen rukavice hostujícího brankáře.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Rémi Walter. Následně však přidal hostující záložník mizernou přihrávku na Niveta a domácí se hnali do útoku. Vše musel hasit až Jimmy Giraudon.
43'
Troyes pokračovalo rohovým kopem. Po zmatcích v pokutovém území Štrasburku mohl pálit v jasné pozici Khaoui, ale ten trefil jen před sebou stojícího Martineze, následně se ještě balon odrazil mezi Nianeho a Grandsira. Hráči si však dávali přednost a ke střele se tak nedostal ani jeden.
42'
Samuel Grandsir si navedl míč na pravou nohu, chtěl pálit na zadní tyč, ale do pokusu mu vložil kopačku bránící Koné.
41'
Nivet spolupracoval ve středu pole s Nianem, následně ale hrotový útočník Troyes o balon přišel a Štrasburk ještě může něco vymyslet před koncem poločasu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Právě potrestaný Goncalves se pokoušel najít rozběhnutého Terriera, ale domácí útočník se přes Giraudona k balonu nedostal.
38'
Stále se hraje především od šestnáctky k šestnáctce. Nyní se pokoušel projít kolem obránce Goncalves, ale po ztrátě balonu si domácí záložník pomohl faulem za žlutou kartu.
37'
Grandsir spolupracoval na levé straně s Nianem. Následně se však dostali oba hráči do obležení hned čtyř obránců a s míčem se museli rozloučit.
36'
Také Liénard byl faulován ve středu trávníku a tlak Štrasburku začíná stoupat. Po dlouhém centru do vápna se však dostal k hlavičce jen hostující Giraudon.
35'
Jonas Martin byl sestřelen Walterem ve středu pole zcela mimo hru. Hlavní rozhodčí však ani nyní kartu neuděluje a to se pochopitelně vůbec nelíbí domácím fanouškům.
34'
Další průniková přihrávka do vápna měla najít Grandsira, ale Oukidja skvěle vyběhl proti míči a sebral ho ještě dříve než mohl útočník Troyes zakončovat.
33'
Traoré našel přihrávkou kolem postranní lajny rozběhnutého Nianeho. Ten byl před posledním obránce, ale je pískán ofsajd.
31'
Aholou bojoval o balon před vápnem Troyes. Da Costa ještě pomáhal svému spoluhráči, ale právě po jeho doteku se míč dostal za brankovou lajnu.
30'
Po půlhodině hry je stav stále bezbrankový. Nyní se hnal za balonem Terrier, ale v dobré pozici střílel jen daleko od vzdálenější tyče.
29'
Bellugou nakonec dostává za skluz do Goncalvese žlutou kartu.
29'
S Goncalvesem to nevypadá vůbec dobře. Pro Štrasburk by to bylo v první půlhodině hry již druhé vynucené střídání.
28'
Zdravotní problémy má Anthony Goncalves, který nyní inkasoval nepříjemný zásah do kotníků.
27'
Jednačtyřicetiletý kapitán Troyes Benjamin Nivet hledal průnikovou přihrávkou Nianeho, ten byl však schován mezi dvěma obránci a míč se k němu nedostal.
26'
Kenny Lala bojoval na levé straně proti přesile. S prvním obránce si ještě poradil, ale proti Hérellovi se již neprosadil.
25'
Tempo zápasu se zvyšuje. Dimitri Foulquier vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, následně ale domácí ztratili balon a toho mohl využít na levé straně Traoré. Jeho centr si však stáhl ze vzduchu Oukidja.
24'
Walter dostal ideální nahrávku proti noze na hranici vápna. Střela spíše defenzivního záložníka však končí v rukavicích domácího brankáře.
23'
Také Zelazny si sáhl po dlouhé době na balon. Po centru z levé strany si došel pro míč do středu vápna. Zakončující Terrier neměl žádnou šanci.
22'
Další nadějná akce hostů. Khaoui se tlačil do vápna, ale kolem Foulquiera se neprosadil. Následně ještě upadl na zem, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
21'
Adama Niane chtěl proti Konému vybojovat rohový kop, ale jako poslední se míče dotkl právě hostující útočník a tak může rozehrávat od své branky Oukidja.
20'
Ani za dvacet minut hry neměli brankáři příliš práce. Troyes si sice vytvořilo mírný tlak, ale ke střele mezi tři tyče mají hosté stále daleko.
19'
Samuel Grandsir čaroval s míčem na hranici vápna. Zpětnou kličkou se zbavil svého strážce, ale následný centr na zadní tyč už našel jen Nianeho v ofsajdu.
18'
Foulquier bojoval na pravé straně o balon proti Traorému, ale souboj prohrál. Krajní obránce Troyes se však rozhodl jen odkopnout balon na útočnou polovinu. Tam jsou jen hráči domácího týmu.
17'
Poslední minuty patřily spíše hostům a tak se nyní snaží Štrasburk uklidnit hru kombinací ve středu pole.
16'
Troyes je zažíná znovu probouzet. Walter měl sice problémy s napadajícím Goncalvesem, ale poté znovu hledal Nianeho. Ten však nestačil v rychlostním souboji na Koného.
15'
Nadějná akce Troyes vznikla u Waltera, který uvolnil přesnou přihrávkou na pravé straně Deplagneho. Právě krajní obránce hostujícího týmu centroval do vápna, kde našel Nianeho, ale ten svou hlavičku poslal jen vedle levé tyče.
14'
Benjamin Nivet centroval do vápna z klidové pozice, ale míč namířil jen do rukavic připraveného brankáře Štrasburku. Na zakončení hlavou byl připravený Niane, ale míč ho o několik centimetrů přeletěl.
13'
Také Troyes se připomnělo směrem dopředu. Bellugou se uvolnil po kombinaci s Khaouiem, ale následně si nepřišel na skvěle postaveného Aholoua.
12'
Domácí mají sice více míč pod kontrolou, ale do blízkosti hostujícího vápna se nemohou dostat. Nyní na dlouhý pas nedosáhl na pravé straně Goncalves.
10'
Úvodní desetiminutovka zatím nenabídla vážnější situaci u jedné z branek. Nyní se dostal k balonu domácí Liénard, ale po jeho přihrávce na Martina vystihl záměr domácích Walter.
9'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Kader Mangane, přichází Bakary Koné.
8'
Kenny Lala měl na levém kraji trochu prostoru. Hlavní rozhodčí však zastavuje hru, protože na trávníku leží zcela bez cizího zavinění kapitán Štrasburku Mangane, který bude muset nejspíše střídat.
7'
Velezkušený kapitán Troyes Nivet našel pasem Nianeho. Ten se pokusil ihned z druhého doteku střílet, ale míč mu vůbec nesedl na kopačku a Oukidja s přehledem chytá jeho pokus bez razance.
6'
Nyní byl přistrčen při hlavičkovém souboji Da Costa a domácí se tak posouvají blíže a blíže hostující brance. Liénard nakonec centroval do vápna, ale míč jen prolétl kolem vzdálenější tyče.
5'
Aholou byl faulován ve středu trávníku nepříjemným skluzem Waltera. Hlavní rozhodčí se však rozhodl ještě netrestat žlutou kartou.
4'
Také domácí se poprvé dostali s balonem na útočnou polovinu. Da Costa se snažil najít na pravé straně Terriera, ale ten už na dlouhou přihrávku nestačil reagovat.
3'
Troyes začíná velmi aktivně. Nyní byl na pravém kraji Deplagne, kolem obránce se prosmýkl až těsně k vápnu, ale po souboji s Lalou mu balon unikl ta brankovou lajnu.
2'
Do zápasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Grandsir ihned po několika sekundách centroval do vápna, kde se však ocitl v ofsajdu Niane.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pětadvacátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

RC Štrasburk Alsace: Oukidja – Foulquier, Mangane (C), P. Martinez, Lala – Gonçalves, Aholou, Liénard – Martin – Da Costa, Terrier.
Náhradníci: Kamara – B. Koné, Seka, Grimm, Blayac, Saadi, Bahoken.

ESTAC Troyes: Zelazny – Deplagne, Hérelle, Giraudon, Ch. Traoré – Walter, Bellugou – Grandsir, Nivet (C), Khaoui – Niane.
Náhradníci: Samassa – Azamoum, Ben Saada, Confais, J. Obiang, Tinhan, Vizcarrondo.

ESTAC Troyes

Troyes muselo v minulé sezoně bojovat ve druhém nejvyšší soutěži. Po třetím místě v Ligue 2 se utkalo v baráži s Lorientem a po vítězství 2:1 a bezbrankové remíze se po roce vrátilo do nejprestižnější francouzské soutěže.

V nové sezoně se týmu ze středu Francie příliš nedaří. Troyes je aktuálně na sestupové pozici, ale na umístění v pohodlném středu tabulky ztrácí jen šest bodů. Naposledy se Troyes představilo v lize na trávníku Toulouse. Od třetí minuty však muselo Troyes hrát o deseti, když byl vyloučen Giraudon. Nakonec o výhře Toulouse rozhodl jediná branka z jedenácté minuty.
RC Štrasburk Alsace

Tým z východu Francie se po dlouhé době probojoval do nejvyšší francouzské soutěže. V extrémně vyrovnaném ročníku Ligue 2 dokázal Štrasburk zvládnout důležitý závěr sezony a po deseti neprohraných zápasech se vyhoupl po závěrečném kole do úplného čela.

Letošní sezonu ale Štrasburk nezačal nejlépe, hned v prvním zápase schytal debakl 0:4 na trávníku Lyonu. Postupem času se ale tým okolo střelce Martina Terriera zvedá a sbírá důležité body. Proti Marseille si v domácím prostředí připsal bod za přestřelku 3:3. Následně na trávníku Nice vyválčil výhru po výsledku 2:1, když ještě Štrasburk dohrával více než půl hodiny v deseti po vyloučení Ernesta Seky. Aktuálně se tým z východu Francie pohybuje ve vyrovnaném středu tabulky na dvanáctém místě. Po vánoční přestávce se však Štrasburku podařilo vyválčit tři body jen jednou ze čtyř případů. Naposledy odjížděl s prázdnou z Lille, kde rozhodl o porážce Štrasburku až gól z nastaveného času druhé půle, následně ještě padl v domácím prostředí 0:2 s rozjetým Bordeaux.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 pokračuje již pětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Štrasburku, který před domácím publikem přivítá Troyes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.