Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Monaco  - 1. září 2019   17:05

Štrasburk
39' Lala  • 84' Thomasson
2:2
(1:2)
Monaco
11' Slímání  (G. Martins) • 40' Slímání
Štrasburk
Kamara – L. Koné, Corgnet, Bellegarde, Lebeau, Zohi, Da Costa.
Willy Delajod – Philippe Jeane, Christophe Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
24 556 diváků
Monaco
Benaglio – Nguinda, Zagre, Naldo, Boschilia, Onyekuru, K. Baldé.

Dnešní utkání sledovalo 24 556 diváků.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:17.
Je hotovo! Oba týmy mají před reprezentační pauzou o čem přemýšlet. Monaco zůstává po čtyřech kolech na sestupové devatenácté příčce. Štrasburk si polepšil na sedmnáctou pozici. Ústřední postavou dnešního mače byl bez pochyby monacký útočník Islám Slímání, jenž vstřelil oba góly svého týmu. Pak ještě v závěru zápasu trefil břevno. Za Štrasburk se nejprve z penalty prosadil Kenny Lala. Na konečných 2:2 srovnal v 84. minutě Adrian Thomasson.
90+7'
90+7'
Teprve teď je zápas ukončen! Štrasburk – Monaco 2:2!
90+7'
Ještě není konec. Da Costa se střetnul s Maripánem, poslední standardka pro domácí.
90+6'
Poslední minuta nastavení. Míč se od hlavy Onyekurua odrazil jen k Selsovi.
90+5'
Žlutou kartu dostává Nuno Da Costa (RC Štrasburk).
90+5'
Da Costa čekal na své spoluhráče na pravém křídle, jenže mezitím hosté se vrátili a přihrávce zamezili.
90+4'
Mitrovič skvěle zasáhl proti pokusu o střelu, a tak aspoň částečně odčinil ten darovaný gól z první půle.
90+3'
Ajorque dobře posunul balon ve vápně Monaca na Da Costu, toho předskočil rychlý Lecomte.
90+2'
Liénard nakonec zakroutil balon na hostujícího brankáře, Lecomte v klidu tento míč vyrazil pryč z pokutového území.
90+1'
Další nedovolený zákrok od hostů, z toho je další standardka pro domácí. Ti pošlou centr do vápna Monaca.
90+1'
Celých šest minut nastavuje hlavní rozhodčí Delajod!
90'
Da Costa spadl ve vápně v souboji s Badiashilem, byl to hraniční zákrok. Hlavní arbitr je ale klidný.
89'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Henry Onyekuru.
88'
A chystá se poslední střídání Monaca v zápase, přijde další útočník.
87'
Červení se vrhají do útočení, stále mohou dnešní utkání vyhrát. Ale rozhodnout mohli už dávno...
86'
Modří pokračují v útočení, Costu zastavil obránce Monaca svižně.
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Keita Baldé.
85'
Slímání mohl být dnešním hrdinou, kdyby dal třetí branku, tak by bylo o výsledku rozhodnuto. Místo to toho ale domácí srovnali po chybě v obraně, kterou vyrobil Traoré.
84'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Autorem branky je ADRIEN THOMASSON. Góól! Celý poločas jsme čekali, jestli se Štrasburk prosadí a nehlídaný Thomasson poslal balon na protější tyč, Lecomte si ještě sáhl na míč. 2:2!
84'
Liénardův centr nebyl špatný, jenže ani jeden ze spoluhráčů ho netrefil.
83'
Volný kop pro Štrasburk z levé strany, odtud lze zakroutit míč do vápna.
82'
Žlutou kartu dostává Gelson Martins (AS Monaco FC).
81'
Slímání je dnes neuvěřitelný! Byl snad milimetry od hattricku, jeho pokus totiž trefil břevno, pak nůžkami trefil veprostřed stojícího Selse!
81'
Golovin ve vzdušném souboji postrčil Thomassona, pro tentokrát kartu neobdržel.
80'
Ajorque se pořád snaží, teď si naběhl na přední tyč po přihrávce od Caroleho, míč ale netrefil ideálně. Odkop od branky.
79'
Slímání teď ukázkově "zazdil" velkou příležitost, jeho přihrávka nenašla ani jednoho ze dvou spoluhráčů v šestnáctce.
78'
Maripán poměrně tvrdě fauloval Simakana, a ten by si měl dávat pozor, jednu žlutou kartu už má.
77'
Badiashile se i jako obránce vydal do útoku, jeho přihrávka chytla Diase do ofsajdové pasti.
76'
Hráči Monaca jsou zatím mnohem více disciplinovaní než v předchozích utkáních, kdy v každém z nich obdrželi červenou kartu.
75'
Da Costa si počíhal na levé straně, jenže pak jeho spoluhráč míč ztratil proti přesile obránců Monaca.
74'
Carole posunul míč na Ajorquea, ten ale zase nepřešel přes Glika. Následná rána Sissokovi vůbec nevyšla, k brance se ani nepřiblížila.
73'
Touré pomalu odešel za čáru, a prakticky ihned se za pískotu domácích fanoušků, vrací.
72'
To nevypadá dobře. Touré narazil do padajícího Laly a nezvedá se.
71'
Následný roh nebyl vůbec nebezpečný. Balon je až na polovině domácích.
70'
Štrasburk ještě více přitvrdil, ale stále není nic ztraceno.Carole udržel míč ve hře, hledal Ajorquea, toho předskočil Badiashile, který poslal balon na roh.
69'
Žlutou kartu dostává Stefan Mitrović (RC Štrasburk) za tvrdý zákrok na Slímáního.
69'
Ajorque byl dvakrát v šanci, nakonec donutil Lecomteho k výběhu z branky, ten pak míč před ním vyboxoval.
68'
Slímání se ještě dohaduje s rozhodčím, stále čekáme na rozehrání. Lala nacentroval míč do vápna.
67'
Žlutou kartu dostává Adrien Thomasson (RC Štrasburk) za nakopnutí míče mezi diváky.
66'
To je škoda. Zohi si zahrál dnes sotva deset minut, jeho tělo nevydrželo po souboji s Maripánem.
65'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Nuno Da Costa.
65'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Gabriel Boschilia.
64'
Zohi fauloval těsně před šestnáctkou Maripána.
63'
Diasova rána zpoza vápna mířila vysoko nad Lecomteho branku.
62'
Krásnou průnikovou přihrávku dostal Ben Yedder, ten nastřelil obránce domácích.
61'
Ajorque byl v náběhu, jenže nedokázal míč zpracovat. U míče jsou tak červení.
60'
Zohi se šikovně dostal do vápna po pravé straně, pak zakončil do boční sítě.
59'
Až od Selse rozehrají domácí další akci, nutno říci, že hosté hrají ale v naprostém klidu a jen tak do šance domácí nepustí.
56'
Zohi si skvěle naběhl na levé straně, jenže ho zradilo zpracování.
53'
Simakan dobře obral o míč hosty, ale domácím stále chybí přesnost v přihrávkách.
50'
Monaco se ale do hry rychle vrací, Štrasburk čelí útokům rychlých hráčů hostí.
47'
Následná hlavička z rohového kopu tak nebezpečná nebyla, Ajorque špatně načasoval výskok.
46'
Lecomte se činil, když zakročil proti prodloužení ze hlavy Thomassona!
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Kévin Zohi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:09.
Je za námi první poločas, který nabídl hned tři branky. Do vedení se dostali hosté z Monaca, když se prosadil Islám Slímání. Štrasburk pak vrátil do hry faulem ve vápně Guillermo Maripán. Penaltu proměnil Kenny Lala. Vyrovnaný stav vydržel ale jen jednu minutu, z dalšího protiútoku skóroval podruhé Islám Slímání.
45+3'
45+3'
Je pískán útočný faul Ajorquea, a více se v intenzivní první půli nestane.
45+3'
Volný kop pro Štrasburk, jak s ním modří naloží?
45+2'
Ajorque vracel centrovaný míč hlavou na Mothibu, ale ten se k němu přes obránce Monaca, nedostal.
45+2'
Touré šikovně obskočil Mitroviče, pak mu sebral míč až Simakan.
45+1'
Hlavní arbitr Willy Delajod nastavuje tři minuty.
45'
Po rohovím kopu opět zasahuje Sels, který chytil střelu z úhlu opět od Ben Yeddera.
45'
Liénard daroval šanci Monaku! Následně Ben Yedder se dostal do gólové šance, kterou vykryl skvělý Sels!
44'
Glik se vrátil do hry. U míče jsou modří fotbalisté, kteří kombinují od svých stoperů.
43'
Glik v bolestech odchází za čáru, zřejmě špatně došlápl.
42'
To nevypadá dobře, Kamil Glik (Monaco) si vyžádal ošetření od lékařů.
41'
To je skvělý první poločas! Už jsme za 41 minut zvládli tři branky, o dvě se postaral alžírský reprezentant Islám Slímání.
40'
Monaco právě vstřelilo branku!
To jsou věci, to jsou věci! Mitrovič fatální chybou daroval gól ISLÁMU SLÍMÁNÍMU, který sám před Selsem nezaváhal! 1:2!
39'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Autorem branky z pokutového kopu je KENNY LALA. Ten poslal balon na druhou stranu, než kam skočil Lecomte. 1:1!
38'
Penalta je potvrzena, jak s ní Lala naloží?
37'
Ještě se čeká na potvrzení od videorozhodčího.
37'
Žlutou kartu dostává Guillermo Maripán (AS Monaco FC).
36'
Pozor, pokutový kop pro Štrasburk! Zavinil ho při svém debutu za Monaco Maripán.
35'
A hlavička Mitroviče pořádně vystrašila Lecomteho, který míč vyškrábl nad břevnio!
34'
Modří se jen těžko probojovávají přes obranu Monaca, teď ale mají rohový kop.
33'
Ajorque zkusil zakončit, ale jeho rána byla nepřesná a branku vůbec neohrozila.
32'
Teď dva domácí hráči nevěděli, který z nich má hrát míč. To překvapilo i hosty, kteří si toho všimli pozdě.
31'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (AS Monaco FC), který rukou poslal k zemi Simakana.
30'
Tourému jen o kousek nevyšla patička na Ben Yeddera, modří se ujímají hracího předmětu.
29'
Monaco v poklidu kombinuje na své polovině a pomaličku se dostává do útoku.
28'
Na střely zatím 3-5, Monaco se v posledních minutách rozjelo a začíná připomínat to Monaco, které si pamatujeme z Ligy mistrů.
27'
Příliš dlouhý byl centrovaný míč po křídle na Tourého, u míče jsou tak domácí.
26'
Slímání přihrál na střelu Golovinovi, ten svou levačkou těsně minul pravou tyč Lecomtovy branky!
25'
Opakované záběry prokázaly, že Slímání byl v ofsajdu, takže případná branka by ani neplatila.
24'
Slímání měl teď velkou šanci, Djiku mu předal míč před vápnem, ale naštěstí pro domácí, dokázal střelu zablokovat!
24'
Na ten si doskočil bez vážných potíží Lecomte.
23'
Lala zahraje další standardku domácích, pošle centr do vápna.
22'
A podruhé zasahuje Sels, tentokrát vyškrábl hlavičkou trefený míč, který mířil pod břevno!
21'
Za to na druhé straně pořádně zahrozil Gil! Ten si poradil se třemi obránci Štrasburku a pak jeho střelu Sels nohami vyrazil!
20'
Carole šikovně obešel Maripána, pak nacentroval do šestnáctky, jenže žádného spoluhráče nenašel.
19'
Teď sledujeme pasáž, která je plná nepřesností, ani jeden z týmů se na míči dlouho neudrží.
18'
Ale i červení si nerozuměli při přechodu do útoku, tak může Lala založit další akci modrých.
17'
Monaco mělo v zápase jedinou šanci, kterou ihned využilo. Teď ale mohou zahrozit i domácí, jenže těm chybí přesnost ve finální fázi.
16'
Ti se snaží pronikat po pravé straně, obrana Monaca zatím odolává.
15'
Ben Yedderovi je pískán útočný faul ve vápně, a tak jsou na míči zpátky domácí hráči.
14'
Mitrovič poslal odkopem míč do bezpečí, Monaco se prakticky zničehonic dostalo do vedení.
13'
Žlutou kartu dostává Mohamed Simakan (RC Štrasburk), který zatáhl protihráče.
11'
Po centru od Martinse, se před Selsem zjevil ISLÁM SLÍMÁNÍ, který míč převzal a doklepl do sítě! 0:1! Asistence: Gelson Martins.
10'
Ale stále čekáme na zakončení, které by jednu z branek ohrozilo. Modří jsou dokonce více na míči, než se čekalo. Monaco ani nenapadá rozehrávku.
9'
Červení teď modré vůbec nestíhají, ti mají další rohový kop z pravé strany.
8'
Modří se dostali do zajímavé šance, šli 3 na 3 proti obraně Monaca. Jenže chyběla přesná přihrávka.
7'
Monaco ještě v nové sezoně nevyhrálo, stejně jako Štrasburk. Oba týmy se pokusí o první výhru.
5'
Ani tento krátký tlak nic zajímavého nepřinesl, u míče jsou tak hosté.
4'
Ne, tenhle roh branku Monaca neohrozil. Štrasburk zůstává stále na balonu, má autové vhazování.
3'
Mothiba vybojoval rohový kop pro domácí ze Štrasburku.
3'
Carole hledal ve vápně Ajorquea, míč dostal ze šestnáctky Glik.
2'
Úvodní kombinace žádný tlak nepřinesla, ale na začátek, to není vůbec špatné tempo.
1'
Utkání je zahájeno! První jsou u balonu hosté v červených dresech.
1'
Oba celky konečně nastupují, atmosféra bude dnes v Alsasku parádní!
Hráči za pár okamžiků nastoupí na zaplněný stadion ve Štrasburku, domácí v tradičních modrých dresech. Hosté mají červenou kombinaci.
Trenéři
RC Štrasburk: Thierry Laurey
AS Monaco FC: Leonardo Jardim

RC Štrasburk: Sels – Simakan, S. Mitrović (C), Djiku – Lala, Liénard, Sissoko, Carole – Thomasson (85. Bellegarde) – Mothiba (46. Zohi, 65. Da Costa), Ajorque.
Náhradníci: Kamara – L. Koné, Corgnet, Bellegarde, Lebeau, Zohi, Da Costa.

AS Monaco FC: Lecomte – Maripán, Glik (C), Badiashile – G. Martins (89. Onyekuru), Golovin, Adrien Silva (65. Boschilia), Bastiao Dias, Ballo-Touré – Ben Yedder (85. K. Baldé), Slímání.
Náhradníci: Benaglio – Nguinda, Zagre, Naldo, Boschilia, Onyekuru, K. Baldé.

Rozhodčí: Willy Delajod – Philippe Jeane, Christophe Mouysset.
AS Monaco FC

Ani knížecí klub nezažívá vůbec povedené období a dalo by se říct, že Monaco pokračuje ve špatných výkonech, které podávalo v minulé sezoně. V úvodu nového ročníku ho navíc provází velká nedisciplinovanost, ve všech třech dosavadních mačích totiž AS dohrávalo vždy v oslabení. I kvůli tomu májí svěřenci kouče Jardima nejhorší defenzivu v lize, která už inkasovala osm branek, což je na tým, který ještě nedávno bojoval v Lize mistrů, opravdu mizerná vizitka. Vedení klubu s těmito výkony není vůbec spokojeno a v závěru přístupového období se ještě snaží kádr posílit, nyní se prý zajímá o útočníka Augustina, jenž aktuálně hájí barvy Lipska.
RC Štrasburk

Štrasburk, který se loni prezentoval ve velmi dobrém světle a v lize si dokonce vybojoval místenku v kvalifikaci o Evropskou ligu, nevstoupil do nového ročníku vůbec dobře a momentálně se poměrně trápí. V již zmíněné kvalifikaci milionářské soutěže si dokázal poradit hned se třemi soupeři, avšak v závěrečném dvojzápase nestačil na Frankfurt. Ani v Ligue 1 Racingu příliš pšenka nekvete a momentálně se nachází až na sedmnácté příčce, přičemž na svém kontě má jen dva body. Trápení týmu se nejvíce potvrzuje v ofenzivě, Štrasburk totiž zatím vstřelil jen jeden gól a společně s Dijonem má nejhorší útok ze všech účastníků francouzské nejvyšší soutěže.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má tento víkend na programu své čtvrté kolo a na programu je několik zajímavých utkání. Mezi ně lze řadit i souboj Štrasburku s Monacem, na který se zaměříme v tomto online přenosu. Výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.