Domácí zabrali až příliš pozdě. Otočit nepříznivý vývoj zápasu už se jim nepovedlo. Naopak při zbytečném faulu Tenkráta inkasovali počtvrté a na další odpor se již nezmohli.
60:00
59:44
Hosté dostávají puk z vlastního pásma, toto utkání je rozhodnuté.
59:10
A hosty zastavilo zakázané uvolnění. Před přesilovou hrou si ale vyžádali time-out, takže jej nemají k dispozici.
59:04
Rudovský tečoval před brankou mimo Rittichovu bránu.
58:47
Zároveň jsou ale ve středním pásmu.
58:26
Rytíři zkouší hru bez brankáře.
57:35
Tenkrát viděl před brankou Dragouna, ale trefil jen brusli Ritticha.
56:53
Kladenští se hned usadili v jihlavském pásmu, ale Rittichovu branku neohrozili.
55:38
Dukla právě vstřelila branku!
Kladenští trochu riskovali, chtěli v oslabení zaútočit. Nakonec ale nedokázali ani na třikrát dostat puk z pásma a to se jim vymstilo. Šidlík výborně naznačil střelu, aby našel na kruhu volného TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který trefil odkrytou branku. Asistence: Petr Šidlík, Richard Diviš.
54:53
Čachotský dostal prostor ke střele, ale Kaberle výborně vystoupil.
54:25
Sudí vykazují Jihlavu z pásma kvůli postavení v brankovišti.
54:02
Petr Tenkrát (KLA) hloupě dohrál Čachotského a dostává dvě minuty za hrubost. Zbytečný faul, který oslabuje domácí.
53:24
Dragounovi se hodně nepovedla rozehrávka, která Kladno vyhnala z pásma.
52:51
Střelu Rudovského Rittich neudržel, ale domácí se k dorážce nedostali.
52:30
Stach střílel od modré, ale před brankou nebyl nikdo z domácích, takže si Rittich připsal jednoduchý zákrok.
51:59
Hosté se dostávají do problémů, dva góly vlily domácím novou krev do žil. Petr Šidlík (JIH) dostává dvě minuty za krosček.
51:54
Rudovský pálil od modré, Rittich vyrazil mimo.
51:28
K životu se probouzí také domácí fanoušci. Kladenští najednou mají o co hrát.
50:57
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak to je další rychlý úder! Stach nahrál zpoza brány na modrou, odkud vypálil Jaroměřský. Jeho pokus se odrazil od Ritticha znovu před DAVIDA STACHA a ten dopravil puk za záda jihlavského brankáře. Asistence: Jan Jaroměřský.
50:30
Že by naděje pro domácí? Koláříkovu střelu od modré šikovně před Rittichem tečoval TOMÁŠ PITULE. Hostující brankář neměl nárok zareagovat. Asistence: Václav Kolářík, Jan Eberle.
49:48
Zakázané uvolnění Jihlavských.
49:05
Čachotský přesprintoval Rudovského, ale Kolářík se dobře vrátil a hostujícího útočníka do zakončení nepustil.
48:10
Ztrátu Jiřího Zemana mohl na druhé straně potrestat Prokš. Kličku do bekhendu ale nedotáhl, minul branku.
Stach sice parádně vykoupal Ritticha, ale nezvedl kotouč. Hostující brankář nechal na ledě položenou hokejku a právě tu kladenský útočník trefil.
47:20
Kaberle krásně prostrčil na Stacha, který jel sám a při zakončení byl faulován. Nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení.
46:25
Eberle posunul na modrou, střela Jiřího Zemana na branku neprošla.
45:15
Oslabení je u konce, Kladno jej zvládlo bez výraznějších trablů.
44:56
Jiří Zeman výborně zapracoval hokejkou před vlastní brankou.
44:06
Oslabení domácí zvládají, ale potřebovali by spíš útočit. Pětiminutový trest jim udělal čáru přes rozpočet.
43:33
Melenovský napřáhl od modré, Cháberovu branku ale minul.
43:00
Zemanovo vyhození tečovali hosté do sítě nad brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:06
Kladenští až teď odpalují puk k Rittichovi.
41:13
Adam Zeman dostal nahrávku na kruh a jeho střela zazvonila o tyč.
40:07
Tomáš Klouček (KLA) u střídačky dohrál Koríma a dostává trest ve hře. Rytíři budou bránit pětiminutové oslabení.
40:01
Moc potlesku domácí nesklidí za předváděný výkon ve druhé části. Zatímco v první periodě Kladno šance mělo, ve druhé části se jeho ofenzivní hra vytratila úplně. Hosté toho pochopitelně využili a přidali další dvě branky. Poslední třetina začne pro hosty s komfortním náskokem tří gólů.
40:00
39:12
Dragounova střela skončila vysoko v ochranné síti.
38:31
Čápovu nedůraznou střelu usměrnil na Cháberu Melenovský.
37:40
Domácí jsou nyní pod těžkou dekou.
36:37
Dobrovolný našel přihrávkou MARKA MELENOVSKÉHO, který uprchl sám vstříc Cháberovi. Zkušený útočník poté napřáhl a propálil Cháberu na bližší tyč. Asistence: Jiří Dobrovolný, Zdeněk Čáp.
36:06
Teď jsou navíc vykázáni z útočného pásma.
35:47
Rytíři těžkopádně přecházejí do útočného pásma, takže si nevytvářejí ani žádné šance.
34:28
Domácí jsou jak opaření. Poslední minuty vypadají, jako kdyby čekali na poslední úder.
33:35
Domácí mohou děkovat jen Cháberovi, protože ten drží Kladno ve hře. Zuby si na něm vylámali Čachotský a následně také Korím.
32:44
Stach v dobré pozici hledal Kindla, který byl dobře bráněn.
32:02
Tlak hostů pramení v zaslouženou branku. Na tečovanou střelu střelu Šidlíka ještě Chábera zareagoval, jenže ze vzduchu puk za záda kladenského gólmana dopravil ONDŘEJ MALEC. Asistence: Petr Šidlík, Roman Čermák.
31:58
Korím od modré vyslal propagační pokus přímo do Cháberovy lapačky.
31:05
Kotouč se po sražené střele Kloučka dostal k Daleckému, který střílel z příliš velkého úhlu.
30:20
Rytíři se zatím nemohou prosadit přes dobře bránící Jihlavu. Větší šance měli ve druhé části rozhodně hosté.
29:00
Malec s Březinou se rozjeli do přečíslení. Druhý jmenovaný zakončoval sám, ale trefil se přímo do Chábery.
28:37
Klouček hledal před brankou Eberleho, který byl včas bráněn jihlavskými obránci.
27:16
Chábera neudržel nahození Koríma od modré.
26:12
Eberle dostal pořádně nařezáno od jednoho z bránících hráčů. Vše v rámci pravidel podle sudích.
25:17
Jan Rudovský (KLA) dotíral na Ritticha po odpískání, což se nelíbilo Petru Šidlíkovi (JIH). Oba dva dostávají dvě minuty za hrubost.
25:11
Stach se dostal mezi kruhy ke střele, ale Rittich zůstává nadále bezchybný.
24:47
Adam Zeman se dostal ke dvěma nebezpečným dorážkám. Ta druhá dokonce skončila v bráně, jenže Seman naletěl do Chábery a rozhodčí tak branku uznat nemohl.
24:09
Matai se dostal přes Kaberleho, ale kličku udělal příliš dlouhou a z úhlu puk přes Cháberu nedostal.
23:39
Kloučkovu střelu od modré zkrotil Rittich hokejkou.
23:12
Rudovský si výborně dal tělo před obránce a dral se do branky, kterou o kousek minul. Dobrá individuální práce domácího forvarda.
23:03
Čachotský se přesto před brankou zjevil. Kladenští teď zaspali, ale hostující útočník zblízka nedokázal dostat puk za Cháberu.
22:39
Jaroměřskž nechal puk za sebou a mohl být rád, že Čachotský se nedostal před branku.
22:16
Na druhé straně byl v dobré pozici Seman. Puk ale napálil jen do Chábery.
22:07
Dragoun z ostrého úhlu napálil puk před branku, kde jej nikdo netečoval.
21:49
21:19
Jihlavští dobře napadají a domácí se nedostávají do střeleckých pozic.
20:52
Téměř po minutě se Kladno usadilo v pásmu.
20:01
První třetina přinesla dvě branky, jen jednu regulérní. Postaral se o ní Zdeněk Čáp, který od modré čáry propálil Cháberu. Po dvaceti minutách tedy hosté vedou 1:0.
20:00
19:49
Místo tlaku hostů se bude opět vylučovat na jejich straně. Zbytečným útočným faulem se provinil Richard Diviš (JIH).
18:55
Kindlova střela trefila hranu mantinelu a dostala se zpět před branku. Hosté poskakující puk odpálili na zakázané uvolnění.
18:04
17:51
Dragounův pas před branku hosté snadno přečetli a dostali puk do bezpečí.
17:25
Čachotský se dostal k pramálo nebezpečné střele.
16:58
Tenkrát se Stachem nedokázali udržet puk na mantinelu a Kladno opět začíná od vlastní branky.
16:04
Znovu se bude vylučovat. Dvě minuty za sekání dostává Martin Kuřítko (JIH).
15:57
Kladenský kapitán znovu v akci. Stejně jako Rittichova lapačka.
15:48
15:31
Tenkrát se sám propletl mezi třemi bránícími hráči Jihlavy. Nakonec i vystřelil, ale Rittich s jeho pokusem neměl potíže.
14:50
Kaberle vyhodil o mantinel po nepřesné rozehrávce Dukly.
14:27
Domácí dostali puk k Rittichovi a celá čtyřka střídá.
13:48
Jan Dalecký (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
13:18
Jaroměřský udělal minelu na vlastní modré. Semorád ještě jeho šanci nevyužil, když Chábera jeho blafák zastavil. Hosté ale na kotouči zůstali, Prokš je posunul na modrou na ZDEŇKA ČÁPA a jeho střelu zastavila až síť v brance. Asistence: Marek Prokš, Jan Semorád.
12:44
Tomáš Pitule (KLA) navíc dostává dvě minuty za vysokou hůl a za 26 sekund si početní výhodu vyzkouší také Jihlava.
12:07
Jinak ovšem přesilová hra domácích znovu nenabírá na kvalitě.
11:32
Rudovský se snažil vyšperkovat situaci, Čáp tento úmysl výborně přečetl.
11:10
Jakub Matai (JIH) dostává dvě minuty za sekání. Zastavil tak příležitost Rudovského.
10:51
Dragoun dostal puk mezi kruhy, ale branku přestřelil.
10:35
Tenkrát nabruslil do pásma, ale jeho dělovka prosvištěla vedle branky.
10:14
Poslední dvě minuty nepřinesly žádný vzruch před brankami. Hra se přesouvá před Cháberu po zakázaném uvolnění Kladna.
08:25
Šidlík dostal rychlou přihrávku mezi obránce a jel sám na Cháberu. Ten ale jeho pokus nadvakrát zkrotil.
08:02
Prokš se prezentoval dobrou střelou po ledě, Chábera musel natahovat levý beton.
07:00
Zajímavá situace. Domácí natřikrát dostali puk do branky, kde byl kotouč jednoznačně vidět ještě před odpískáním. Rozhodčí ale branku neuznávají! Podle jejich vysvětlení puk čáru nepřešel, přestože svítí červené světlo.
06:45
Hořava hledal před brankou hokejku Pituleho. Tomu se ale nepovedlo tečovat.
06:13
Hořava se Stachem nezvládli v rohu udržet puk na kladenských hokejkách a Dukla vyhodila k Cháberovi.
05:28
Rytíři se zatím nedokázali udržet v útočném pásmu.
05:00
Roman Čermák (JIH) dostává dvě minuty za držení.
04:43
Tenkrát tečoval na brankovišti pokus Lukáče od modré, ale branku minul.
04:25
Zemanovo nahození ze středního pásma srazili hosté do ochranné sítě.
03:37
Hořava vložil na poslední chvíli hokejku do střely Čápa.
03:04
Kaberle nechal na modré kotouč za sebou, ale k Březinovi se stihl včas dostat a šanci znemožnit.
02:40
Rudovský připravil pozici pro Dragouna. Centr první formace trefil Ritticha do hrudi.
02:06
Jaroměřský předával puk Stachovi mezi kruhy. Hosté cestu puku zatarasili včas.
01:19
Pitule se dostal ke střele, kterou si mohl sám dorazit. Puk se mu ale zamotal mezi nohy.
00:59
Zemanovo skákavé nahození Rittich vyrazil před sebe, kde nebyl nikdo z domácích.
00:42
Čachotský nahodil kotouč z úhlu na Cháberu, který si připsal první zákrok dnešního utkání.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Lukáš) – Klouček, Kaberle, Kolářík, J. Zeman, Lukáč, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Tenkrát, Stach, Kindl – Redlich, Dalecký, Strnad.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Korím, Schejbal, Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Čermák – Čachotský, A. Zeman, Diviš – Matula, Semorád, Matai – Prokš, Melenovský, Seman – Březina, Malec, Kuřítko.

Rozhodčí: Čech, Trombík – Lukš, Novák.
Je jisté, že dnes bude přerušena jedna vítězná série. Otázkou zůstává, kterého celku. Rytíři budou útočit na šesté vítězství v řadě, Dukla dokonce na osmé.
Mírně lepší bilanci ze vzájemných zápasů má letos Kladno. Tomu se povedlo urvat jedno vítězství na Vysočině, v domácím prostředí poté zvítězilo v retro zápase 4:0.
Základní část první ligy pomalu vrcholí. V dnešním duelu se setkají dva celky, které se vyskytují v horní polovině tabulky. Rytíři jsou na druhém místě s bodovým náskokem na Třebíč a tříbodovým mankem na České Budějovice. Na pátém místě, tedy hned za Třebíčí, se pohybuje jejich dnešní soupeř z Jihlavy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.