Dnešní do poslední minutky napínavé derby mezi Přerovem a Prostějovem je za námi. Viděli jsme parádní hokejovou podívanou s perfektní diváckou kulisou. Ke třem bodům nakonec dokráčeli Zubři, kteří po nepovedeném startu jasně změnili přistup ke hře a zaslouženě si připisují plný počet bodů. Prostějov se o body rval do posledních vteřin, ale ani to nestačilo.
59:35
Přerov právě vstřelil branku!
Výhru přerovských hokejistů pečetí trefou do prázdné branky MILAN PROCHÁZKA. Asistence: Jakub Grof.
59:29
Drtinova dělovka jen těsně přestřelila branku Zubrů.
59:19
Hosté opět bez brankáře.
59:05
Prostějov si bere oddechový čas.
59:05
Nejspíše veškeré šance hostů na vyrovnání jsou zmařeny. Jiří Cetkovský (PCE) 2 minuty za faul kolenem.
58:30
Čas se hostům krátí, proto to zkoušejí bez brankáře.
56:31
Další obrovská šance hostů byla zmařena. Klimeš jistým zákrokem podržel svůj celek proti střele Venkrbce.
56:19
Chmelířovo nahození včas srazil do bezpečí bránící Protivný.
55:41
Čuřík měl na hokejce vyrovnávací trefu. Jeho střela jen těsně minula volný růžek v přerovské brance.
54:28
Stoklasa otestoval Horčičku střelou z větší vzdálenosti. Brankář Prostějova byl včas na místě.
53:39
Čuřík to zkoušel rychle z otočky. Klimeš zasahovat nemusel a Zubři se vydávají do útoku.
52:04
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov ale okamžitě snižuje stav zápasu opět na rozdíl jediné trefy. Lukáš Luňák našel skvělou přihrávkou MATOUŠE VENKRBCE, který se díky mohutné postavě protlačil až k dorážce, která zapadla za záda přerovského brankáře. Asistence: Lukáš Luňák.
51:34
Zubři zvyšují své vedení již o dvě branky! Stoklasa našel parádním pasem TOMÁŠE SÝKORU, který si v zakončení hladce poradil s Horčičkou. Asistence: Filip Stoklasa, Lukáš Vágner.
51:10
Pšurný posunul kotouč na Stoklasu, který jen těsně minul vrchní část prostějovské klece.
50:38
Klimeš předvedl parádní semafor proti Kalužově střele z prostoru modré čáry.
50:15
Nahození Nováka tečoval na poslední chvíli Čuřík a brankář Klimeš měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil.
49:34
Rozjetého Sýkoru zastavil odpískaný ofsajd.
48:58
Klimeš si v pohodě poradil s prudkým pokusem Mojíše. Vhazuje se v obranném pásmu Zubrů.
48:30
Přesilovku prostějovští nedokázali využít a domácí celek je zase kompletní.
47:44
Nejprve Sýkora a vzápětí i Popelka dokázali sebrat soupeři kotouč a osvobodit svůj mančaft v oslabení.
47:17
Od modré střílel Kaluža, ale jeho pokus končí v Klimešově lapačce.
46:22
Je tu výhoda přesilové hry pro Prostějov a šance vyrovnat stav zápasu. Tadeáš Král (PŘE) 2 minuty za vražení na hrazení.
45:34
Do dobré šance se dostal Vlastimil Dostálek, který to zkoušel bekhendem, ale na brankáře Prostějova nevyzrál.
44:30
Klimeš s ledovým klidem pokryl dorážku Nováka. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
43:17
Střelu Krejčíka zblokoval bránící Vágner, který vzápětí odkulhal na střídačku.
42:29
Ferenc rozjel pohlednou kombinaci, kterou zblokoval až vracející se Vokurka.
41:50
V palebné pozici se ocitl Dostálek, kterému na překonání Horčičky nestačily ani dva pokusy.
41:26
Nenápadná akce domácích končí třetí trefou v prostějovské síti. Kapitán Zubrů našel v předbrankovém prostoru JAKUBA FERENCE, který kotouč elefantně uklidil do levého honího rohu prostějovské branky. Pro přerovského obránce je to první trefa v sezoně. Asistence: Tomáš Sýkora, Jiří Goiš.
40:25
Unikající Roman Pšurný mohl pelášit sám na brankáře Prostějova, ale v ten nejméně vhodný moment najel do rýhy a těsně před Horčičkou upadl.
40:19
Zubrům byl hned z kraje poslední třetiny odpískán ofsajd.
40:01
Druhá třetina byla hodně dramatická a viděli jsme hned tři góly. Zubřům se povedlo vyrovnat a dokonce se dostat do těsného vedení, které ale netrvalo příliš dlouho. Remízový stav zajistil hostům Patrik Moskal, který šikovně tečoval nahození Drtiny. Uvidíme co nám nabídne poslední třetina.
40:00
39:19
Tlak Prostějova pokračuje, probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Vlastimil Dostálek (PŘE) 2 minuty za podražení.
38:19
Zubři svoji kombinaci nedotáhli do zdárnho konce a dopředu míří Prostějov.
37:30
Goiš byl dost důrazný před Horčičkou, který ale nepřipustil žádné drama a schoval kotouč do výstroje.
36:56
Prostějov se opět dostal zpátky ke kotouči a vhazuje se před Klimešem.
36:17
Zubři tlačí svého soupeře. Horčička opět dobře zasáhl a Cetkovský raději nahodil puk do středního pásma.
35:29
Filip Stoklasa je po vstřelené brance při chuti. Jeho pokus ale dokázal na poslední chvíli Horčička vykopnout levým betonem.
34:18
Prostějovský brankář si s přehledem poradil se střelou Marka Sikory. Vhazuje se po levé ruce prostějovského brankáře.
33:29
Dostálek a vzápětí ani Goiš nedokázali z bezprostřední blízkosti přelstít pozorného Horčičku.
32:50
A máme zase srovnáno! Hosté z Prostějova se nevzdávají a srovnávají krok se Zubry. Prudké nahození Marka Drtiny tečoval těsně před Klimešem osamocený PATRIK MOSKAL. Asistence: Marek Drtina.
32:05
Zubři z ničeho nic otáčejí vývoj zápasu a ujímají se těsného vedení! Tomáš Sýkora vybojoval ve středním pásmu kotouč, který posléze v přečíslení posunul na FILIPA STOKLASU, který střelou z první prostřelil přesouvajícího se Horčičku. Asistence: Tomáš Sýkora, Marek Sikora.
30:48
Prostějovští se snaží vzchopit po inkasované brance a vydávají se do útočného pásma.
30:23
Máme vyrovnáno! V přesilovce se to domácím nepodařilo, ale tentokrát už ano. Chytré a prudké nahození MARKA SIKORY prošlo přes hradbu těl i betony Horčičky. Bez asistence.
30:15
Husák je zpátky na ledě, Prostějov přečkal i tohle oslabení.
29:16
Cetkovskému se také povedlo dostat kotouč, tam kam potřeboval.
28:56
Drtina s přehledem poprvé vyhazuje kotouč za branku Přerova.
28:31
Šance pro Zubry vyrovnat stav zápasu. Popelku v úniku podrazil Patrik Husák (PRO) jenž vyfasoval dvě minuty za podražení.
28:20
Král je zpátky ve hře, Zubři jsou kompletní.
27:49
Vokurkovu střelu Klimeš v pohodě viděl a chytá ji do lapačky.
27:21
Grof vyslal do jízdy Sýkoru, který naspořil cenné vteřinky pro domácí při hře ve čtyřech.
26:39
Chmelíř obral soupeře o kotouč a osvobozuje svůj celek v oslabení.
26:09
Prostějov si zahraje přesilovou hru pět na čtyři. Potrestán je Tadeáš Král (PŘE) 2 minuty za podražení.
24:18
Pala nezpracoval přihrávku Marka Sikory a kotouč přebírají hosté.
23:36
Horčička si poradil se střelou Goiše i dorážkou Tomáše Sýkory. Zubři se začínají pomalinku probouzet.
22:21
Klimeš měl problémy se střelou Drtiny, který napřahoval na modré čáře. Brankář Zubrů nakonec i za pomoci obránců vše dokázal vyřešit.
21:36
Protiútok Zubrů se nezdařil a teď jsou na řadě hosté.
20:57
Kalužova střela od modré čáry končí v lapačce Klimeše.
20:29
Prostějovští už se opět usadili v útočném pásmu a domácí posílají kotouč na icing.
20:01
V první třetině byli jasně lepším celkem hosté z Prostějova, kteří po dvaceti minutách zaslouženě vedou 1:0 díky trefě Matouše Venkrbce. Zubři hráli i přesilovou hru pět na tři, kterou ale využít nedokázali. Pokud chtějí Zubři pomýšlet na bodový zisk, budou toho muset hodně zlepšit.
20:00
19:58
Přerov hraje v plném počtu.
19:17
Máme tu poslední minutku první třetiny.
18:28
V oslabení se vydal na ofenzivný výlet Sýkora a Horčička si chvíli nebyl jistý, kde se kotouč po střele přerovského kapitána nachází. Nakonec vše brankář Jestřábů včas vyřešil.
17:56
Lukáš Chmelíř (PŘE) 2 minuty za podražení.
17:48
Klimeš je opět úspěšný. Tentokrát si poradil s dorážkou Vojtěcha Augustina.
17:36
Tvrdou střelu Moskala zblokoval do hlediště bránící Ferenc. Vhazuje se před Klimešem.
17:03
Kombinaci Stoklasy a Popelky překazil jeden z rozhodčích, který signalizoval domácím ofsajd.
16:30
Dělovku od modré čáry v podání Jakuba Grofa lapil Horčička pohledným zákrokem lapačkou. Další buly v oblasti prostějovské klece.
15:26
Po delší době si kotouč osahal také Horčička. Buly před jeho svatyní.
14:38
Přerovští se v těchto minutách stále brání. Nyní jim nezbylo nic jiného, než vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
13:16
Prostějovští se usadili v útočném pásmu, kde otestovali Klimešovu pozornost Cetkovský a vzápětí vyslal slušný projektil Vokurka. Brankář Zubrů dokázal oba pokusy pokrýt.
12:36
Klimeš likviduje další střelecký pokus prostějovského kapitána. Buly v obranném pásmu domácích.
11:48
Střela Mojžíše vypadla Klimešovi před sebe, kde ale čekal obránce Pala, který zakládá kombinaci domácích.
11:23
Klimeš úspěšně zasahuje a bude se vhazovat před jeho brankou. Prostějov je jasně lepším celkem.
10:17
Další kombinace Prostějova končí odpískaným ofsajdem.
9:21
Aktivnější Prostějov opět zaměstnává Klimeše. Ten měl menší problémy s dělovkou Cetkovského. Prostějovští jsou stále na puku.
8:18
Zubři se chtěli vymanit z tlaku soupeře a posílají kotouč na zakázané uvolnění.
7:37
Hra je podruhé za sebou přerušena. Jestřábi se nejprve dostali před Klimeše, kde ale kotouč ztratili. Následně jim byl odpískán ofsajd.
6:56
Horčička si poradil se střelou Stoklasy a tentokrát následuje buly v obranné třetině Jestřábů.
6:48
Klimeš v poklidu chytá prudší Čuříkovu střelu z hranice levého kruhu. Vhazuje se v obranném pásmu Zubrů.
6:19
Zakázané uvolnění Prostějova. Následuje buly před Horčičkou.
5:32
Kombinace Jestřábů se nevyvedla a do útoku míří Zubři.
4:56
Prostějov se dokázal ubránit dvojnásobné přesilovce domácích. Husák je zpátky ve hře.
4:38
Dostálek hledal prudkou přihrávkou osamoceného Procházku, který ovšem na kotouč nedosáhl.
4:29
Hosté již hrají ve čtyřech a opět vyhazují kotouč do bezpečí.
3:56
Prostějovu se povedlo zachytit rozehrávku domácích a Jestřábi se osvobozují.
3:27
Zubři si ve dvojnásobné početní převaze spíše přihrávají, schází tomu pořádné zakončení od modré čáry.
2:46
Patrik Husák (PRO) dvě minuty za podražení.
2:30
Zubři si dali málem v signalizované výhodě vlastní gól. Kotouč po nahrávce Sikory nezpracoval Grof a kotouč jen těsně minul opuštěnou branku Zubrů. Domácí budou hrát přesilovku pět na tři.
1:59
Je tu přesilová hra pro Zubry. Dvouminutový trest vyfasoval Pavel Mojžíš (PRO)
1:24
Zubři se vydávají do útočného pásma a roztáčejí kombinaci.
0:22
Porádně studená sprcha pro přerovskou MEO Arénu. Jestřábi se vydali na první kombinaci, která končí vedoucí trefou. Klimeš neudržel nahozený kotouč od Cetkovského, který posléze dorazil do sítě MATOUŠ VENKRBEC. Bez asistence.
00:01

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Ferenc, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Kratochvíl.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Augustin, Volek – Zadražil, Iléš, Krejčík

Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín.
Hezké středeční odpoledne z Přerova. Dnes je na programu třaskavé derby mezi Přerovem a Prostějovem. Kromě vyhroceného derby to dnes bude přímý souboj o šestou pozici. V případě zaváhání Kadaně se jeden z dnešních celků může vyhoupnout i na pozici pátou. Zubři jsou před Jestřáby jen díky lepšímu skóré a šance jsou tedy na obou stranách vyrovnané. Dnes sehrají tyto celky již třetí derby v letošní sezoně. Zatím je stav 1:1, když vždy vyhrál hostující celek. Dnešní duel mezi Přerovem a Prostějovem startuje v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.