1. česká hokejová liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Jihlava - 19. listopadu 2018   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
17:27' Kofroň (Zahradníček) • 17:40' Machala (Martynek) • 30:28' Martynek (Machala)
3:6
(2:3, 1:1, 0:2)
Jihlava
Jihlava
03:58' Jiránek  (Harkabus, D. Váňa) • 08:32' Skořepa  (Anděl) • 13:57' Anděl  (Pekr) • 24:58' Dostálek  (J. Pohl, T. Havránek) • 42:50' Pekr  (Anděl) • 47:00' T. Havránek
Frýdek-M.
Jakub Koziol, Pavel Obadal – Marek Bubela, Michal Zedník
Hala Polárka, Frýdek-Místek
1080 diváků
Jihlava

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Jihlava dnes v hale Polárka vyhrála zaslouženě 6:3 a Frýdek-Místek po pěti zápasech tentokrát nebere ani bod.
Druhá třetina se opět pomalu rozjížděla a toho využila i tentokrát Jihlava, která se dostala do dvoubrankového vedení po trefě Dostálka. V polovině hry byli ovšem vyloučen hráč na obou stranách a o minutu později toho využil Martynek. Posléze byla hra opět velmi vyrovnaná.
Ve 43. minutě se prosadil Pekr a poslal Duklu do dvoubrankového vedení. Ve 47. minutě vedla Jihlava už 6:3, jelikož se trefil Havránek. Následně si Jihlava držela vysoký náskok.
59:31'
Jihlava drží puk na svých hokejkách.
59:01'
Následně se Frýdku-Místku podařilo vyhodit kotouč k bráně Brože.
58:36'
Werbik se dostal po levé straně, až ke střele, ale tu vyrazil Hamerlík.
58:16'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Rudovský – 2 min., faul loktem).
57:50'
Bartko zblokoval přihrávku z pravé strany, ale utkání se už pouze dohrává.
57:14'
Po boji u mantinelu v pásmu Jihlavy se ke kotouči dostali hosté.
56:35'
Brož musel být připraven proti střele domácího hráče a kotouč chytil do lapačky.
56:05'
Nyní se na ledové ploše přiostřilo, ale o vítězi je už pravděpodobně rozhodnuto.
55:43'
55:00'
Rysi se pět minut před koncem dopustili zakázaného uvolnění.
54:36'
Přesilovka se domácím moc nedaří. Frýdek-Místek sice drží kotouč, ale není z toho nic velkého.
53:43'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., hákování).
53:02'
Hra poslední minuty upadla a Jihlava hraje to co potřebuje.
52:16'
Posléze už přišla rána domácího hráče, ale ta minula jihlavskou svatyni.
52:06'
Novotný na pravé straně nic velkého nevymyslel.
51:40'
Opět se Frýdek-Místek dostal ke střele, ale ta i tentokrát byla zblokována.
51:30'
Střela domácího hráče z levé strany cinkla o tyčku, ovšem u té byl přitisknutý Brož.
50:39'
Domácí se sice dostali do zakončení, ale to letělo pouze vedle hostující svatyně.
50:16'
49:38'
Dukla se nedostala do útočné třetiny a Frýdku-Místku se podařilo vyhodit.
49:02'
Poté se Frýdeckomísteckým podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
48:42'
Jihlava drží kotouč v útočné třetině, ale zatím nepřišla nějaké střela.
48:16'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., podrážení).
48:11'
Hladonikův pokus z pravé strany byl zblokován do ochranné sítě.
47:35'
Bartkova rána letěla jen vedle hostující svatyně.
47:00'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté vedou už 6:3 a tady je pravděpodobně rozhodnuto! TOMÁŠ HAVRÁNEK se dostal po chybě domácích do zakončení, které uklidil Hamerlíkovi mezi betony. Bez asistence.
45:59'
Jihlava momentálně dominuje hře na ledové ploše, ale následné zakončení skončilo opět v moci Hamerlíka.
45:21'
Lukáš Anděl měl na své holi druhý gól, ale Hamerlík předvedl důležitý zákrok!
44:43'
Jan Bartko se ocitl v šanci, ale svou střelu z pravého kruhu poslal těsně vedle tyče.
44:23'
Rysi sice vstoupili do třetí dvacetiminutovky aktivně, ale opět musí dohánět dvougólové manko.
44:00'
Nyní se rysi dostali ke střele, ale Brož byl připraven.
42:50'
Jihlava jde opět do dvoubrankového vedení! MATĚJ PEKR se dostal do zakončení před bránou Frýdku-Místku a nedal Hamerlíkovi šanci. Asistence: Lukáš Anděl.
42:09'
Posléze se rysi provinili zakázaným uvolněním a Hamerlík tak musí být ve střehu.
42:01'
Frýdek-Místek se nyní provinil ofsajdem a bude to buly ve středním pásmu. Zatím je to pro rysy nejaktivnější začátek dvacetiminutovky v dnešním zápase.
41:34'
Haman neprostřelil chumel hráčů, který jeho pokus zblokoval.
40:48'
Machala se dostal ke střele, ovšem i tentokrát skončil puk vedle brány Brože.
40:21'
Střela domácího hráče skončila jen vedle hostující svatyně.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Jihlava stále vedou o gól, ovšem tentokrát už 4:3. Druhá třetině se opět pomalu rozjížděla a toho využila i tentokrát Jihlava, která se dostala do dvoubrankového vedení po trefě Dostálka. V polovině hry byli ovšem vyloučen hráč na obou stranách a o minutu později toho využil Martynek. Posléze byla hra opět velmi vyrovnaná a utkání tak bude dramatické, až do samého konce.
40:00'
39:55'
Vít Christov se dostal do zakončení před bránou, ale Brož vyrazil puk betonem.
39:33'
Poté už se domácí sice dostali do útočného pásma, ale vše se obešlo bez střely.
39:12'
Následně se Frýdeckomísteckým sice podařilo vyhodit puk, ale nezískali jej.
38:43'
Machala se neprodral dopředu středem hrací plochy a Dukla tak získala pásmo Frýdku-Místku.
38:22'
Rána Machaly byla velmi dobrá, ale Brož jí viděl a také vyrazil do ochranné sítě.
38:22'
37:56'
Následně přišla jen nepřesná přihrávka domácích a Dukla se vysvobodila z tlaku.
37:33'
Jihlavě se nedaří vyhodit kotouč, ale rysi se zatím nedostali do nějaké šance.
37:16'
Martynek to zkoušel z pravé strany, ale Brože neprostřelil.
36:43'
Po kombinaci domácích to vzal na sebe Štěpán Novotný, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
36:22'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., nedovolené bránění).
35:42'
Domácí tým se nyní dopustil zakázaného uvolnění.
34:47'
Opět chyba domácích, ale i tato střela skončila jen zblokována v ochranné síti.
34:26'
Vlastimil Dostálek se dostal do velice dobré pozice před bránou a vystřelil do chumlu hráčů, ovšem Hamerlík vymrštil svůj beton včas!
34:21'
Následně přišla opět chyba v defenzívě Frýdku-Místku, ale zakončení Dostálka bylo zblokováno do ochranné sítě domácím obráncem.
33:59'
Prudká rána Pohla z levé strany skončila jen na vyrážečce Hamerlíka.
33:05'
Patrik Husák se dopustil ofsajdu a akce Slezanů je u konce.
32:40'
Machala byl opět u puku na levé straně, ale tentokrát jeho přihrávka nebyla přesná.
32:23'
Nyní se Frýdeckomístečtí provinili zakázaným uvolněním a následuje další vhazování před svatyní Hamerlíka.
31:56'
Domácí i hosté v plném počtu.
30:28'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Domácí snižují ve hře 4 na 4, když se dostali do přečíslení 2 na 1. Machala se dostal ke kotouči na levé straně a posléze ho poslal na druhou stranu, odkud vypálil ROSTISLAV MARTYNEK přesně do pravého koutku Brožovy brány. Asistence: Ondřej Machala.
30:20'
Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Frýdku-Místku a Peter Hamerlík tak bude muset být opět v pozoru.
30:03'
Hamerlík musel vytáhnout další zákrok proti střele hostujícího hráče.
29:56'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miha Štebih – 2 min., hrubost).
29:33'
Frýdeckomístecký hráč se nyní dopustil přihrávky rukou a následuje vhazování ve středním pásmu.
28:45'
Zahradníček pořádně vylekal domácí fanoušky, když nepochopitelně přihrával kotouč těsně před svou bránou a hostující útočník toho málem využil.
28:35'
Hra nám momentálně uvadla a nenabízí tak nic zajímavého. Stále se hraje nahoru dolů, bez nějakých šancí.
27:58'
Havránek se srazil s Kuťákem ve středním pásmu, ale ani jednomu hráči se nestalo nic vážného a hra pokračuje.
27:46'
Nyní se jihlavský hráč dopustil přihrávky rukou a následuje buly v pásmu Dukly.
27:19'
Peterkova přihrávka nebyla přesná a u puku tak bude opět hostující mužstvo.
26:40'
Nyní ale Brož nepředvedl zrovna dobrý zákrok proti střele domácího hráče, ale nebezpeční zahnala obrana Jihlavy.
25:52'
Dukla má opět zápas ve své režii a snaží se vstřelit další gól.
24:58'
Jihlava jde opět do dvoubrankového vedení! VLASTIMIL DOSTÁLEK byl dravý před bránou a nakonec se dostal do zakončení bekhendem, který uklízel takřka do prázdné brány, potom co se dostal kolem ležícího Hamerlíka. Asistence: Jan Pohl a Tomáš Havránek.
23:52'
Rysi se nyní dopustili ofsajdu a bude z toho tak opět jen vhazování ve středním pásmu.
23:12'
Nyní je k vidění hodně nepřesností na obou stranách.
22:32'
Štindl nejprve vystřelil od modré a posléze se pokoušel dorazit kotouč Dostálek, ovšem Hamerlík byl opět připraven.
21:53'
Werbik zblokoval pokus Kaluse a Jihlava tak může jít dopředu.
20:56'
Po buly nebezpečně vypálil Jiránek, ale jeho rána skončila jen ne plaxiskle za bránou domácího gólmana.
20:50'
Adam Zeman se dostal do obrovské šance po velké chybě domácího hráče, ale Hamerlík nadvakrát chytil kotouč!
20:26'
Frýdeckomístečtí se snaží dostat ze své třetiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Druhá třetina je u konce a Jihlava vede 3:2. Začátek zápasu patřil naprosto jasně hostům a ve 4. minutě je poslal do vedení Jiránek. Domácí snad ještě zůstali v šatně, jelikož o pět minut později zvýšil vedení Skořepa. Ve 14. minutě to pro domácí vypadalo hodně špatně, protože Dukla se dostal do tříbrankového vedení po gólu Anděla. V 18. minutě ovšem nakopl domácí tým Kofroň a o třináct vteřin později se prosadil také Machala. Druhá třetině tak bude ještě velice zajímavá.
20:00'
19:22'
Hladonik se dostal s kotoučem dopředu po levé straně, ale nic vážného z toho nebylo.
19:11'
Frýdek-Místek se nyní provinil zakázaným uvolněním a bude z toho buly před bránou Hamerlíka.
17:40'
Obrana Jihlavy poslední vteřiny naprosto přestala pracovat a Slezané během třinácti sekund dávají dva góly! Martynek bojoval o kotouč za bránu a posléze ho poslal na ONDŘEJE MACHALU, který z první dostal puk za záda Brože. Asistence: Rostislav Martynek.
17:27'
Hodně nenápadná akce domácích končí gólem, což je může povzbudit. DAVID KOFROŇ se dostal s pukem přes střední pásmo, až do zakončení a jeho ránu mezi betony Brož nedokázal zblokovat. Asistence: Jan Zahradníček.
17:15'
16:38'
Opět byl před domácí bránou chumel hráčů, ale nějaké nebezpečné zakončení tentokrát nepřišlo.
16:19'
Posléze se Frýdku-Místku opět podařilo vyvézt puk, ale následně z toho byl jen rychlý protiútok Jihlavy, který zakončil střelou do Hamerlíka Vlastimil Dostálek.
15:52'
Nyní už je Dukla nacpána v útočném pásmu a snaží se nějakou kombinací vystřelit na bránu.
15:33'
Rysi vyvezli puk ze svého pásma, ale posléze nic nevymysleli.
15:15'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., sekání).
14:55'
Domácí nepředvádějí dobrou hru a atmosféra v hale Polárka je pochmurná.
13:57'
Tohle vypadá pro domácí tým velice špatně, jelikož Jihlava vede už 3:0! LUKÁŠ ANDĚL byl v chumlu před domácí bránou velice aktivní a nakonec procedil kotouč k pravé tyči, když bylo jeho zakončení pravděpodobně tečováno. Asistence: Matěj Pekr.
13:17'
Posléze přišel ofsajd z domácí strany a následuje vhazování ve středním pásmu.
12:54'
Štěpán Novotný dostal skvělou přihrávkou od spoluhráče, ale jeho střela bekhendem skončila opět na zákroku Brože.
12:10'
Hostující hráč Jiránek se dostal po pravé straně do zakončení bekhendem, ale Hamerlík za sebe potřetí kotouč nepustil.
11:38'
11:22'
Opět byla střela domácího hráče zblokována a Frýdeckomístečtí zatím nepředvádějí dobrou přesilovku.
10:45'
Posléze to zkoušel hned dvakrát z levé strany Novotný, ale Brož si s oběma pokusy poradil.
10:13'
Žovincova rána byla ovšem zblokována a Jihlavě se podařilo vyhodit kotouč.
09:52'
Slezané získali přesilovku 5 na 3, která je může dostat zpátky do zápasu.
09:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nicolas Werbik – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., držení hole).
09:35'
Adam Raška se skvěle dostal po pravé straně, až do zakončení, ale posléze přišel faul z hostující strany.
08:32'
Jihlava jde zaslouženě do dvoubrankového vedení! Anděl poslal zpoza brány kotouč před Hamerlíka, kde se dostal do zakončení JOSEF SKOŘEPA, který umístil svou střelu z první k levé tyči. Asistence: Lukáš Anděl.
08:06'
Christov se zkoušel dostat ve třetině soupeře k nějaké střele, ale nic velkého z toho nebylo.
07:24'
Jan Kalus dostal tvrdý hit, po kterém zůstal v předklonu na ledové ploše a rozhodčí hru raději přerušili.
06:32'
Poté musel vytáhnout Hamerlík další zákrok a ze hry tak má stále více Jihlava.
06:17'
David Kofroň se nedostal po pravé straně přes obranu Dukly.
05:46'
Hosté jsou mnohem aktivnější a Lukáš Anděl měl na své holi druhý gól, ovšem jeho rána lízla pravou tyč Hamerlíkovy brány!
05:31'
Martin Osmík vypálil z pravé strany a Hamerlíkovi se dostal kotouč z výstroje, ovšem na druhý pokus už jej skryl pod lapačkou.
04:41'
Tomáš Havránek se ocitl ve velké šanci, při přečíslení Jihlavy, ale jeho samotné zakončení před domácím brankářem skončilo vedle brány!
03:58'
Hosté jdou z první vážnější šance do vedení! Harkabus skvělou přihrávkou vyslal po pravé straně TOMÁŠE JIRÁNKA, který se dostal za obránce a následně překonal Hamerlíka. Asistence: Tomáš Harkabus a David Váňa.
03:41'
Následně se hosté z Dukly provinili ofsajdem a následuje buly ve středu hrací plochy.
03:36'
David Váňa zkoušel své štěstí od modré, ovšem jeho pokus skončil vedle frýdeckomístecké svatyně.
03:02'
Zahradníček sice zblokoval přihrávku ve středním pásmu, ale následně se ke kotouči dostala Dukla.
02:32'
Posléze musel být ve střehu Hamerlík, který si ale poradil s pokusem jihlavského útočníka.
01:58'
Frýdeckomístečtí se dostali do přečíslení, ovšem po nahrávce Peterka skončila střela Rašky zblokována mimo bránu.
01:15'
Ondřej Machala se dostal středem hřiště, až ke střele, ale tu vyrazil Brož nad svou bránu.
00:35'
Hladonik se pokoušel dostat dopředu po levé straně, ale obrana Jihlavy získal puk.
00:11'
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří získali kotouč na své hole.
00:01'

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (L. Daneček) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov – Motloch.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Štebih, J. Pohl, D. Váňa, Kajínek (A), Vála, Štindl, Mareš – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Dostálek, Werbik, T. Havránek – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.

Rozhodčí: Jakub Koziol, Pavel Obadal – Marek Bubela, Michal Zedník.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Poslední vzájemné utkání proběhlo v Jihlavě. V první třetině vteřinu před sirénou se trefil Bartko. Na 1:1 vyrovnal Čermák. Pak přišel gól z Kalusovy hokejky. Ve třetí třetině padaly branky už jenom od domácích, konkrétně od Zemana a Suchánka. Tudíž rysi prohráli 3:2.

Branky a nahrávky: 25. Čermák (Čachotský, Pohl), 52. Zeman (Čachotský), 56. Suchánek (Anděl, Skořepa) – 20. Bartko (Mikulík), 30. Kalus (Hrachovský). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:10, navíc Krisl (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1333. Střely na branku: 41:13.

POSLEDNÍ ZÁPAS JIHLAVY

HC Dukla Jihlava 5:2 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. J. Pohl (T. Havránek), 39. Zeman (Štebih), 46. Dostálek (J. Pohl, Werbik), 49. Werbik (Hrníčko, Dostálek), 53. Osmík (Dostálek) – 17. Voženílek (J. Kloz, Pavlas), 52. Przybyla (Dluhoš, Jebavý)

HC Dukla Jihlava: Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Štebih, Kajínek (A), D. Váňa, Štindl, Vála, Mareš – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Jiránek (A), Zeman, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Osmík – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.
DUKLA SI BUDE CHTÍT ODVÉST BODY I Z POLÁRKY

Jihlava má za sebou úspěšných sedm zápasů s plným počtem bodů. Poslední sedmé utkání proběhlo na domácím ledě proti Litoměřicím. Litoměřice začaly zápas v první třetině poměrně dobře, když Voženílek poslal Kališníky do vedení. Jenže druhá třetina už pro hosty nebyla tak veselá, spíše vůbec. Do vedení se dostali domácí po brance Pohla a Zemana. V závěrečných dvaceti minutách se ještě trefil Dostálek a Werbik, takže bylo skóre 4:1 pro Duklu. Tříbrankový náskok snížil Przybyla, který ještě nedávno oblékal dres Frýdku. Poslední branka patřila domácímu Osmíkovi a Jihlava tak vyhrála 5:2.

Kanadské bodování vede Lukáš Anděl 22 (9+13). Do branky nastoupí buď Jan Brož (93,42% úspěšnost a 1,56 průměr) nebo Niklas Lundström (90,64% úspěšnost, 2,10 průměr). Brož chytal ve třinácti zápasech a Lundström v jedenácti.

POSLEDNÍ ZÁPAS FRÝDKU MÍSTKU

HC Benátky nad Jizerou 3:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 35. Teplý (Mikyska), 47. Mikyska (Teplý, Hanousek), rozhodující samostatný nájezd Šír – 16. Hladonik (Krisl), 24. Klimša (Martynek, Novotný).

HC Frýdek-Místek: Daneček – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Stránský, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek, Novotný, Machala – Kalus, Peterek, Raška – Klimša, Kuťák, Christov.
AŽ BENÁTKY ZASTAVILY FRÝDECKOMÍSTECKÉ

Pátou výhru v řadě odepřely Frýdku-Místku až Benátky nad Jizerou. Zezačátku byla miska váhy přikloněná na stranu hostů. V první třetině vedli rysi 1:0, domácího gólmana překonal Jan Hladonik. Ve druhé třetině se Frýdečtí dostali do dvoubrankového vedení díky Davidu Klimšovi. Pak se ale začali ozývat domácí. Ještě během druhých dvaceti minut na 2:1 zvýšil Michal Teplý. Dorovnání přišlo v závěrečné třetině. Další branky už k vidění nebyla a tak došlo na prodloužení. A i když byly šance na obou stranách, ani to nestačilo. Takže o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty lépe zvládli domácí, proměnili všechny tři nájezdy a Pařík nepustil ani jeden.

V kanadském bodování na špičce stále stojí Rostislav Martynek 17 (8+9). Frýdek má možnost čtyř brankářů. Nic Malík 9 zápasů, 88,58% úspěšnost, 3,49 průměr, Lukáš Daneček 10 zápasů, 86,32% úspěšnost, 3,69 průměr. Jan Hlaváč tři zápasy, 92,68% úspěšnost, 1,78 průměr, Peter Hamerlík čtyři zápasy, 87,50% úspěšnost, 3,88 průměr.
Zítra do Polárky přijede Jihlava, která se nachází na druhém místě tabulky. Slezané se pokusí Duklu zastavit, ta má totiž na svém kontě sedm výher v řadě! A o osmou výhru se bude chtít pobít.