KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Kazaň - 25. prosince 2017   14:00

OMSK
OMSK
21:25' I. Michejev (Košelev, K. Semjonov) • 26:41' K. Semjonov (Martynov, J. Medveděv) • 43:13' Kugryšev (Chochrjakov, Martynov) • 49:04' I. Michejev (Košelev) • 59:17' Chochrjakov
5:3
(0:1, 2:2, 3:0)
Kazaň
Kazaň
08:06' Klinkhammer  (Manuchov, Svitov) • 31:21' Galijev  (Markov, Jarullin) • 33:13' Galijev  (Zaripov, Lander)
OMSK
Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, J. Medveděv (C), Meňšikov, Berezin – Kugryšev, Chochrjakov, Rau – I. Michejev (A), K. Semjonov, Košelev – Fajzullin (A), Stas, Žukenov – Pěrežogin, Fisenko, Zubov – Kovaljov.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:27 (14:5, 14:10, 11:12)
Zblokované střely – 13:15
Vyhraná vhazování – 30:38
Trestné minuty – 8:12
Hity – 10:18
Hokejisté Omsku ve třetí třetině otočili skóre utkání a nakonec porazili Kazaň 5:3. Ve 44. minutě vyrovnal Dmitrij Kugryšev, který tečoval nahození Martynova. V 50. minutě pak překvapil Garipova bekhendovou střelou z ostrého úhlu Ilja Michejev a v samotném závěru přidal pojistku na domácí výhru do prázdné branky Pjotr Chochrjakov.
59:17'
Avangard právě vstřelil branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Od mantinelu nahodil puk směrem na opuštěnou klec soupeře Ilja Michejev. PJOTR CHOCHRJAKOV kotouč stačil dobruslit a poslat ho do branky Kazaně – 5:3. Asistence. Ilja Michejev.
58:44'
Hosté rozpoutali závar před brankou Avangardu, dorážku Galijeva pokryl Furch!
58:21'
Branka Kazaně je prázdná!
58:20'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:20'
Do dobré střelecké pozice si vybruslil Danis Zaripov, ale puk našel ve své výstroji Furch.
57:53'
Dmitrij Kugryšev dostal puk na modrou čáru a několika kroky si zlepšil pozici. Jeho ránu vyrazil Garipov.
57:18'
Od modré nahazoval puk na branku Ohtamaa. Domácí klec netrefil.
56:53'
A puk udrželi v útočném pásmu poměrně dlouho. Ušetřili tak cenné desítky sekund.
56:11'
Domácí zatím nepouštějí soupeře k závěrečnému náporu. Teď naopak sami vyrážejí na zteč.
55:06'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
54:58'
Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Domácí drží těsný náskok.
53:19'
Pozornost Dominika Furcha vyzkoušel Anton Lander. Český gólman má puk v lapačce.
53:01'
Hostům byl signalizován ofsajd. Museli tak vyklidit útočné pásmo.
52:34'
Puk po hostujícím vyhození vypadl až do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Kazaně.
51:42'
Domácí jsou kompletní.
51:32'
Domácí zahrozili v oslabení. Jejich útok podpořil kapitán Medveděv, který si počkal na najíždějícího Michaila Fisenka. Jeho střelu vyrazil do ochranné sítě Garipov.
51:04'
Domácí obrana zablokovala také střelu Manuchova od modré.
50:56'
Do střely Vladimira Tkačova vložil hůl bránící hráč. Puk tak skončil až v ochranné síti za brankou.
50:13'
Zaripov za brankou hledal někoho, komu by mohl nahrát. Domácí si najíždějící hráče Kazaně dobře pokryli.
49:41'
Hosté si zahrají přesilovku. Maxim Čudinov obdržel dvě minuty za držení.
49:04'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Zasloužil se o to ILJA MICHEJEV, který z pravé strany zavezl puk až před branku Kazaně a bekhendem z ostrého úhlu zaskočil brankáře Garipova, jenž si nedokázal dostatečně pokrýt prostor u své bližší tyčky – 4:3. Asistence: Semjon Košelev.
48:40'
Za autora vyrovnávací branky Avangardu byl nakonec označen Dmitrij Kugryšev, jenž tedy tečoval nahození Martynova.
47:52'
Domácí skončili v postavení mimo hru.
47:32'
Střela Romana Manuchova byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
46:44'
Také Kazaň je už v plném počtu.
46:27'
Hosté vyhazují.
45:34'
Domácí jsou v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
45:24'
Albert Jarullin vyzkoušel Dominika Furcha pořádnou dělovkou. Brankář Omsku zakročil ramenem.
44:43'
Výborně to udělal Košelev, který svým průnikem donutil k faulu Vladimira Tkačova. Síly na ledě se vyrovnávají.
43:33'
Kirill Semjonov dostává dvě minuty za sekání. Příležitost pro Kazaň vzít si vedení zpět.
43:13'
Domácí vyrovnávají! Kazaň čelila velkému tlaku Avangardu, který nakonec zužitkoval DMITRIJ KUGRYŠEV, který před brankou ze vzduchu tečoval nahození Jegora Martynova a puk si našel cestu až za záda brankáře Garipova. Asistence: Pjotr Chochrjakov a Jegor Martynov.
42:09'
Garipov vyjel za branku, kde zastavil puk pro své spoluhráče. Ti tak mohli snadněji rozehrát.
41:34'
Domácí vstoupili do třetí části aktivně a snaží se k soupeři okamžitě přistupovat.
40:48'
Domácí bleskově přešli přes střední pásmo a z toho mohl těžit Michejev. To by však musel z mezikruží zamířit jinam, než do nohou obránce.
Hity – 8:12
Ve druhé třetině se hrál velmi zajímavý hokej a zrodily se také hned dva obraty. Domácím se nejprve podařilo otočit skóre z 0:1 na 2:1. Hned ve 22. minutě se trefil Ilja Michejev a poté se v přesilovce prosadil Kirill Semjonov. Pak však přišli na řadu zase hokejisté z Kazaně, konkrétně Stanislav Galijev. Ten nejprve zužitkoval přesilovku 5 na 3 a ve 34. minutě si jeho přihrávku srazil za záda vlastního gólmana Fajzullin. Také Omsk pak měl k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale na rozdíl od soupeře ji nedokázal zužitkovat.
40:00'
39:51'
Stanislav Galijev útočil na hattrick! Z trestné lavice naskočil do samostatného úniku, ale domácí podržel Dominik Furch, který jeho střelu vyrazil.
39:43'
Kazaň je po dlouhé době v plném počtu, vedení uhájila.
39:11'
Medveděv našel Andreje Stase, který z dobré pozice minul hostující klec.
38:52'
Domácí pokračují v klasické přesilovce, ale stále bez gólového efektu.
38:00'
Hosté jsou již ve čtyřech!
37:27'
Rána Maxima Čudinova nadělala před hostující brankou zmatky. Garipov v sedě čekal, kam se kotouč odrazí, pro Kazaň to zatím dobře dopadlo.
37:00'
Kugryšev trefil jen protihráče a puk se odrazil až do středního pásma.
36:40'
Hostům se podařilo po buly znovu vyhodit!
36:31'
Puk byl nyní sražen do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Avangardu.
36:18'
Hostům se podařilo vyhodit!
35:59'
Hosté nezvládli střídání a v jednu chvíli jich bylo na ledě pět! Dlouhou dvojnásobnou početní výhodu mají k dispozici i domácí!
35:42'
Stanislav Galijev dostává trest na 2+2 minuty za vysokou hůl. Domácí tedy budou hrát přesilovku!
35:40'
Do přihrávky Gluchova vložil před brankou hůl Vladimir Tkačjov. Puk se však odrazil až do ochranné sítě.
34:43'
Hosté jsou při chuti! Puk se před brankou odrazil na hůl Arťoma Lukojanova, jenž ho však zametl jen do betonů přesouvajícího se Furcha.
33:13'
Kazaň vstřelila branku!
Teď otáčejí skóre zase hosté! Střela Danise Zaripova byla sražena za branku, kde se k puku dostal Anton Lander. Ten našel STANISLAVA GALIJEVA, který se ještě snažil nabídnout kotouč před odkrytou klec Zaripovovi, ale přihrávku si nešťastně srazil do vlastní sítě bránící Fajzullin. Asistence: Danis Zaripov a Anton Lander.
32:26'
Domácí jsou již v plném počtu.
31:25'
Hosté před sebou mají ještě minutu z klasické početní výhody.
31:21'
Hosté velkou šanci využívají! Markov posunul puk na Alberta Jarulina, který z první vypálil. Jeho střelu ještě Dominik Furch vyrazil, ale s dorážkou STANISLAVA GALIJEVA už toho mnoho dělat nemohl – 2:2. Asistence: Andrej Markov a Albert Jarullin.
30:50'
Anton Lander už byl sám před Fuchem. Ještě však chtěl celou akci vyšperkovat nahrávkou na Zaripova a tohle už hostům nevyšlo.
30:25'
Tohle už je pro domácí velmi nepříjemné. Vitalij Menšikov zasáhl protihráče vysokou holí a Kazaň má k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3!
30:08'
Přesilovou hru si zahrají i hosté. Michail Fisenko dostal trest za hrubost.
29:03'
Chad Rau vyjel dopředu po levém křídle, zamířil vedle bližší tyčky hostující branky.
28:09'
Hosté odpověděli akcí jejich první formace. Anton Lander vysunul dlouhým pasem Danise Zaripova, který však nepřekonal Dominika Furcha.
26:41'
Domácí přesilovou hru rychle využívají a otáčejí skóre utkání! Od modré čáry vypálil Jevgenij Medvěděv a Garipov puk vyrazil pouze ke KIRILLOVI SEMJONOVOVI, který ho dorážel do prázdné branky – 2:1. Asistence: Jegor Martynov a Jevgenij Medveděv.
26:23'
Dvě minuty za hákování dostává Alexej Baryršin. Po reklamní přestávce začne domácí přesilovka.
26:03'
Z dálky prověřil Garipova Alexej Zubov. Hostující brankář puk vyrazil do rohu.
24:43'
Zajímavý závar před hostující brankou. Puk za záda Garipova neprotlačili Alexej Zubov a Dmitrij Žukenov. Následně se neujala ani rána obránce Meňšikova.
23:50'
Do pokusu Ilji Michejeva vložil hokejku obránce a puk se odráží až za branku Kazaně.
23:03'
Anton Lander našel přihrávkou zpoza branky Danise Zaripova. Ten však pověst kanonýra neproměnil a snad z metru kotouč zvedl až do ochranné sítě za brankou!
22:52'
Nyní se bruslí mezi modrými čarami, bez dalších šancí.
21:25'
Je vyrovnáno! Košelev ještě netrefil klec Kazaně, ale puk, který se odrazil od zadního mantinelu, posunul Semjonov zpět před branku, kde byl ILJA MICHEJEV a ten už nezaváhal. Asistence: Semjon Košelev a Kirill Semjonov.
20:21'
Galijev prověřil domácího brankáře střelou z pravé strany. Furch vyrazil puk.
Další třetina začne přibližně v 14:55.
Po první třetině prohrává Omsk s Kazaní 0:1. Jediný gól hostům vynesl rychlý výpad jejich čtvrté formace, který po parádní přihrávce Svitova zakončoval do odkryté klece Rob Klinkhammer. Domácí se zatím nemohou proti výborně bránícímu soupeři prosadit a to je ještě po střele Galijeva zachránila tyčka.
20:00'
19:47'
Domácí se s kotoučem marně snaží dostat do útočného pásma. Zdá se, že se v první třetině již nic nestane.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
17:45'
16:51'
Domácí se snaží útočit, hrát nátlakově. Kazaň však dobře brání a do vyložených šancí soupeře nepouští.
15:53'
Hosté teď sázejí na rychlé kontry. Gluchov jeden z nich zakončoval ranou mimo.
14:45'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku. Lander našel zpětnou přihrávkou z druhé vlny najíždějícího Stanislava Galijeva, který zápěstím orazítkoval tyčku za Furchem!
14:11'
Berezin nabízel nahozením od mantinelu puk na teč svému spoluhráči. Garipov však hrací předmět schoval pod sebou.
14:04'
Po zákroku Garipova následuje reklamní přestávka.
13:35'
Hosté jsou v plném počtu. Sice se většinou hrálo v obranném pásmu Kazaně, ale moc šancí si hráči Avangardu v přesilovce nevytvořili.
13:05'
Ránu z voleje z vrcholu levého kruhu vykopl zpět do hry Garipov.
12:04'
Kugryšev nepřejel modrou čáru dostatečně rychle a domácím byl tedy odpískán ofsajd.
11:34'
Za krosček je vyloučen hostující Denis Golubev. Domácí tak budou hrát přesilovku.
11:34'
Ještě ze středního pásma vypálil Maxim Čudinov. Garipov má puk v rukavici.
11:33'
Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou svůj tým dopředu.
10:58'
Po zadovce spoluhráče střílel z levého kruhu Denis Golubev. Ten minul vzdálenější tyčku Furchovy branky.
10:30'
Do útočného pásma vlétl Ilja Michejev, který zkusil i zakončit, branku ale netrefil.
09:38'
Domácí útočná snaha zatím skončila v rohu za brankou Emila Garipova.
08:06'
Hosté jdou do vedení po hezké a rychlé akci jejich čtvrté formace! Alexandr Svitov nahrál bekhendem kotouč na zadní tyčku, kam si sjel ROB KLINKHAMMER, který ho doklepl do odkryté domácí svatyně. Asistence: Roman Manuchov a Alexandr Svitov.
07:57'
Tohle už byla gólová příležitost domácích! Semjon Košelev si kotouč stáhl až před branku Kazaně, ale zblízka nedokázal překonat Garipova. Následuje reklamní přestávka.
06:49'
Čudinov přebral puk těsně za modrou a nemohl s ním do útočné třetiny. Jinak by svůj tým vystavil do postavení mimo hru.
06:03'
Meňšikov vyhodil bekhendem puk tak, že ten se doklouzal až do hostujícího brankoviště a Garipov ho byl nucen přikrýt před dojíždějícím protihráčem.
05:49'
Semjonov vracel Michejevovi kotouč do ofsajdového postavení. Hra je tedy opět přerušena.
05:17'
Nahození Maxima Čudinova se odrazilo od nohou clonícího hráče až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:05'
Hokejisté Omsku se konečně na delší dobu usadili v útočném pásmu. Také oni tedy začínají vystrkovat růžky.
04:27'
Kazaň je v úvodu utkání velmi aktivní. Domácí zatím neohrozili brankáře Furcha.
03:42'
Denis Golubev se na pravém kruhu z první opřel do nahrávky svého spoluhráče. Branku ale netrefil.
03:10'
Danis Zaripov najížděl z pravé strany proti Furchovi. Ještě chtěl nahrávat Galijevovi, který by už zakončoval do prázdné, ale ten netrefil kotouč.
02:17'
Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Hra je zatím hodně kouskována.
02:06'
Nahození Batyršina od modré čáry se neujalo. Puk se odrazil do rohu za domácí branku.
01:49'
Hosté zachytili rozehrávku soupeře a do zakončení se natlačil Arťom Lukojanov. Furch puk v rozkleku zastavil a následně i přikryl před dotírajícími hráči Kazaně.
01:15'
Další zakázané uvolnění domácích.
01:07'
Hosté začali aktivně. Avangard nyní zahrál jen na icing.
00:44'
Vladimir Tkačov posílal kotouč před domácí branku. Tam zakročili obránci Omsku.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, J. Medveděv (C), Meňšikov – Kugryšev, Chochrjakov, Rau – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Fajzullin, Stas (A), Žukenov – Pěrežogin, Fisenko, Zubov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Manuchov, Batyršin, Ohtamaa, Ljamkin – Zaripov, Lander, Galijev – Kosov, Tkačov, M. Gluchov (A) – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Golubev.

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Šalagin, Šišlo.
Avangard Omsk:
Hokejisté Omsku uhráli 70 bodů a vedou tak tabulku Černyševovy divize. Z posledních čtyř zápasů však Avangard vyhrál jediný, na ledě Lady 5:0. Naposledy doma prohrál 2:3 po prodloužení se Soči. Omsk spoléhá především na kvalitní defenzivu v čele s českým brankářem Dominikem Furchem.