KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Jekatěrinburg - 16. listopadu 2018   17:30

Minsk
Minsk
0:4
(0:3, 0:1, 0:0)
Jekatěrinburg
08:30' Milovzorov  (Bělousov, D. Bodrov) • 16:34' Milovzorov  (Alexej Vasilevskij, D. Bodrov) • 18:02' D. Bodrov  (S. Da Costa, Sexton) • 20:22' Sexton
Minsk
Enroth (21. M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Chenkel, Lisovec, Blum, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kogaljov – Q. Howden, Gavrus, Denis Kazionov – An. Stěpanov, Kovyršin, Bujnickij – Litvinov, A. Volkov, Drozdov.
Beljajev, Soin – Zacharenkov, Ponamarenko
Minsk Arena
8 186 diváků
Sochackij (Gross) – Gurkin, I. Višněvskij, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, D. Bodrov, Pereljajev – S. Da Costa, Dawes, Sexton – Milovzorov, Bělousov, Paré – A. Garejev, Torčeňuk, Golyšev – Litovčenko, Česalin, Gračov – Rassejkin.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního večera.
Československá stopa v utkání:
Jakub Kovář (JEK)
kvůli zranění nenastoupil.
Střely na branku: 19 – 33.
Je dobojováno! Minsk si na svém ledě na lídra Kontinentální hokejové ligy nevyšlápl a po podprůměrném výkonu musí překousnout porážku 0:4. Utkání by mohlo být značně dramatičnější, kdyby se Jhonas Enroth v první třetině vyvaroval několika slabších chvilek. Jekatěrinburg hned na startu druhé části zvýšil na 4:0 a tím zápas de facto skončil, neboť k další změně skóre už nedošlo.
59:50'
Ještě jeden závar před Sochackým, který neměl situaci úplně pod kontrolou, ale domácí přesto puk za jeho záda neprotlačili.
59:29'
Bratři Kosticynové připravili pozici pro Lisovce, jehož rána byla zablokovaná.
59:00'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jefim Gurkin – 2 min., hákování).
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:44'
Ofenzivní zmar Minsku nebere konce, další přechod do útoku znegoval ofsajd.
58:24'
Ivan Drozdov nabral dobrou rychlost, nechal se ale vytlačit mimo střelecký úhel a v rohu celou akci zbrzdil.
57:47'
Znacharenkova střela zpoza kruhů k brankovišti neprošla a domácí se znovu vrátili do středu hřiště.
56:53'
Minsk se nepřesnou přihrávkou sám připravil o útočné pásmo a naopak bude muset plnit i defenzivní povinnosti.
56:16'
Teď už jde jen o to, zda brankář Sochackij udrží čisté konto. Do závěrečné sirény nezbývají ani čtyři minuty.
55:51'
55:39'
Souhra mezi bratry Kosticiny nezafungovala a Dinamo bylo opět vytlačeno mimo útočnou třetinu.
55:16'
Hra byla vykázána do středního pásma, kde na buly vyhrál Jekatěrinburg a domácí přišli o několik dalších vteřin.
54:53'
Andrej Kosticyn nic nevymýšlel a od modré se snažil neúspěšně propálit početný blok hráčů před brankou.
54:29'
Minsk má asi poslední šanci, jak vykřesat jiskřičku naděje. Hosté se však zmocnili kotouče a dvakrát ho vyhodili do bezpečí.
53:51'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Ivan Višněvskij – 2 min., podrážení).
53:09'
Quinton Howden byl v rychlosti vytlačen ze střeleckého úhlu a nepříjemně narazil do mantinelu. Po chvilce se sám zvedl a snad bude moci pokračovat.
52:51'
Maxim Rassejkin nečekal na podporu a vyrazil vstříc Karnauchovovi, který jeho střelu z levého kruhu velmi snadno zachytil.
52:27'
Sochackij se natáhl po vysoko letícím kotouči a ponechal si ho v lapačce. Autorem nepovedené střely byl Howden.
51:25'
Utkání se dohrává pouze z povinnosti. Znát je to i na atmosféře, diváci postupně opouští svá místa.
50:43'
Jen co se Dinamo rozestavělo v útočném pásmu, tak přišlo zablokované nahození a ztráta kotouče.
50:02'
Kotouč vyletěl k jednomu ze šťastných diváků. Vhazovat se bude po levici Michaila Karnauchova.
49:36'
48:55'
A znovu. Ani v početní převaze se nehraje nějak oslnivý hokej, který by mohl bavit nezaujaté fanoušky.
48:28'
Dinamo nepustilo hosty k zakončení a po dobrých čtyřiceti vteřinách odpálilo kotouč přes všechny čáry.
47:36'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Osipov – 2 min., hákování).
46:40'
Sergej Kosticyn projel po ose hřiště až do střelecké pozice. Sochackij ho ale vychytal a udržel čisté konto.
46:09'
A o pár chvil později i klasické postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.
45:50'
Karnauchov si pohlídal prudký nástřel Vasilevského. Navíc se pískal úmyslný ofsajd Avtomobilistu.
45:16'
Zakázané uvolnění Avtomobilistu posouvá hru před Sochackého, který po druhé přestávce zatím nemusel zasahovat.
44:35'
Arťom Garajev to vzal na sebe, projel po levé straně až do pásma, jenže před zakončením už byl odzbrojen.
43:27'
Puk vyletěl na hostující střídačku, takže sudí museli zastavit hru. Z třetí třetiny utekly tři a půl minuty a Minsk se ještě nedostal ani k náznaku šance vedoucí ke snížení.
42:34'
Stále je to hodně neurovnané. Až Avtomobilist se na chvíli usadil v pásmu, ale vystřelit nedokázal.
41:52'
Kotouč létá z jednoho pásma do druhého, aniž by si ho některý z týmů dokázal na delší dobu přivlastnit.
40:22'
Po nepřesné střele jednoho z hostů se hra přerušila a pokračovat bude po buly ve středním pásmu.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 27 (7:15, 8:12).
Domácí plány na zdramatizování zápasu přišly vniveč už po dvaceti vteřinách hry, kdy brankáře Karnauchova z první střely mezi tři tyče překonal Sexton. Pár nadějnějších momentů měl také Minsk, brankář Sochackij ale všechny střely pokryl a Jekatěrinburg tak bez problémů kráčí za vítězstvím.
40:00'
39:12'
Dan Sexton byl na číhané v mezikruží, kam dostal nahrávku z levé strany, ale pohotová střela za Karnauchova neprošla.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:34'
Hosté jenom tahají kotouč po mantinelech. Vadit jim to ale nemusí, za aktuálního stavu jim stačí krátit čas zbývající do konce zápasu.
37:46'
Jekatěrinburg nikam nespěchal a po chvilce se opět usadil před Karnauchovem. Platilo to až do jedné z nepřesných přihrávek.
37:23'
Střela golfákem zpoza levého kruhu neprošla a Dinamo po chvilce dostalo kotouč alespoň k vzdálenější modré čáře.
36:50'
Milovzorov zaútočil na hattrick, ovšem střela z mezikruží se mu mezi tři tyče nevešla.
36:10'
Andrej Kosticyn sice přejel s pukem na holi střední pásmo, ale v tom útočném se nedostal k vůbec ničemu.
35:14'
34:45'
Sochackij rozhodně neměl ideální výhlad na střelu Wiercioche od modré čáry, ale i tak ji ztlumil na hrudníku.
34:20'
Avtomobilist se osvobodil a na chvíli dokonce ohrozit branku, kterou od jednadvacáté minuty střeží Karnauchov.
33:53'
Pokus o zrychlení kombinace skončil pukem v moci hostujícího gólmana, který zastavil přihrávku na Chenkela a přerušil hru.
33:35'
Domácí hned ze startu přesilovky přišli o pásmo a zároveň o několik cenných vteřinek.
33:14'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jegor Milovzorov – 2 min., hákování).
32:58'
Hosté několikrát zachybovali v hodně nebezpečném prostoru, Dinamo to nepotrestalo, ale došlo si aspoň pro faul.
32:23'
Kristian Chenkel podpořil ofenzivu běloruského týmu, zprava se natlačil až k brankovišti, ale Sochackého nějak vážněji už neohrozil.
31:24'
Avtomobilist rozjel rychlou akci před Karnauchovem, který se musel promptně přesouvat s křižnou přihrávkou Torčeňuka, avšak Sextonovi se střela z první nepovedla.
30:52'
Nakonec z toho bylo neškodné nahození Osipova, po němž kotouč rychle opustil obrannou třetinu Jekatěrinburgu.
30:31'
Lisovec z posledních sil dojel jen k červené čáře a nahodil puk do útočného pásma, kde se jeho kolegové snaží dostat do kombinace.
29:41'
Jeden z hostů přestřelil z levého kruhu, což nechalo vzniknout protiakci Dinama, jenomže Bujnickému na ose kluziště kotouč utekl.
28:58'
Denis Kazionov měl čas na obrat na levém křídle, Sochackij si bližší tyč ale pohlídal a nenechal si dát laciný gól.
28:38'
Hra se teď několikrát rychle přesunula z jednoho konce hřiště na druhý, k nějaké větší šanci to ale nevedlo.
27:57'
Dawesova střela zápěstím k vzdálenější tyči nezapadla a neúspěchem skončila i následná bekhendová dorážka.
27:07'
Jekatěrinburg nezachytil rychlost Drozdova, který dostal puk na levou stranu, ale bekhendový blafák nestihl dokončit.
26:37'
26:02'
Po zdlouhavé kombinaci se urodila jen zablokovaná střela od modré a to už se početní výhoda chýlí k závěru.
25:18'
Lisovec neudržel stabilitu na modré čáře a Minsk opět musel vyklidit prostory před Sochackého brankou.
24:58'
Dělovka Stěpanova byla hodně nepřesná a domácí kvůli ni dokonce přišli o útočnou třetinu.
24:37'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Arťom Garejev – 2 min., podrážení).
23:55'
Gavrus byl hostujícími hráči úplně zapomenutý a po přihrávce z krátkého mantinelu byl v dobré šanci. Z levého kruhu se však neprosadil a následoval brejk Parého s Bělousovem, jenž přestřelil poloprázdnou branku!
22:45'
Hosté se snaží pálit ze všech pozic. Dawesova střela byla zablokovaná a Trjamkin od modré rovněž nepochodil.
22:07'
Jevgenij Gračov to zkusil švihem z vrcholku pravého kruhu, ovšem na svého spoluhráče Sextona gólově nenavázal.
21:25'
Teď už to budou mít domácí hodně složité. Bezprostřední snahu o rychlou reakci zbrzdil ofsajd.
20:22'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak to je hodně nepříjemný start pro Karnauchova, který kapituluje hned z první střely! DAN SEXTON sebral puk v obranném pásmu a vyrazil do protiútoku, jenž zakončil razantní křižnou střelou z pravé strany. Domácímu brankáři prošel puk pár centimetrů vedle vyrážečky. Bez asistence.
20:01'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 7 – 15.
Je za námi první třetina, do které Dinamo vstoupilo velmi nebojácně, jenže zbytečným trestem za příliš mnoho hráčů se dostalo pod tlak. První oslabení Minsk sice přečkal, jenže hned poté inkasoval lacinou branku od Milovzorova. O pár minut později se stejný prosadil podruhé a nahlodal Enrothovo sebevědomí natolik, že z další střely skóroval i Bodrov. Jekatěrinburg tak vede 3:0 a je na dobré cestě k návratu na vítěznou vlnu.
20:00'
19:42'
Denis Bodrov moc dobře ví o nedobrém rozpoložení brankáře Enrotha, na kterého vypálil skoro z poloviny hřiště, ovšem k další trefě to nevedlo.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:02'
Hned z další střely padl další gól a švédský gólman Enroth začíná být zralý na střídání! Da Costa se zastavil v levém kruhu a vrátil kotouč k modré čáře na DENISE BODROVA, který jen slabě nahodil puk na branku a dokonale zaskočil Enrotha, který přes Lisovece asi neměl ideální výhled a puku si všiml až v síti. Asistence: Stephane Da Costa, Dan Sexton.
16:34'
Bíločervení využívají početní výhodu a vedou o dva góly! Bodrov od modré přihrál doprava na Vasilevského, jenž stříleným pasem našel před branokvištěm JEGORA MILOVZOROVA a ten nastavenou holí přesměroval kotouč do sítě. Asistence: Alexej Vasilevskij, Denis Bodrov.
15:47'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Patrik Wiercioch – 2 min., sekání).
15:35'
Da Costa neměl podporu a od modré musel vypálit do připraveného Enrotha, který se tentokrát nenechal překvapit.
15:02'
Ofsajd Dinama.
14:35'
Jeden z hostů vypálil jen do zadního mantinelu a kotouč se od něj odrazil zpět k červené čáře.
13:42'
Kogaljov vedl puk po pravé straně, diváci už očekávali šanci, jenže byl poměrně záhy odzbrojen.
13:13'
Nepřesná rozehrávka Minsku končí hvizdem signalizujícím zakázané uvolnění.
12:01'
Trjamkin a Gurkin to zkoušeli od modré, ovšem Enrothovu branku nějak výrazněji neohrozili.
11:22'
A znovu byl rozehrávající běloruský tým vytlačen až do obranného pásma, odkud Sochackému nic nehrozí.
10:52'
Dinamo se neprobilo do útočné třetiny a další pokus zakládá až zpoza vlastní branky.
09:58'
Chenkel rychle vypálil z vrcholku pravého kruhu. Před hostující brankou číhali další dva hráči Minsku na dorážku, nicméně Sochackij si poradil.
08:30'
Z nenápadné situace se Avtomobilist dostává do vedení! JEGOR MILOVZOROV dojel nahozený puk a zleva ho nahodil na branku. Enroth nechal skulinku u pravé tyče a puk zničehonic propadl za jeho záda. Asistence: Georgij Bělousov, Denis Bodrov.
08:23'
08:02'
Minsk odpálil puk přes všechny čáry do bezpečí a jeho oslabení pomalinku končí.
07:36'
Sexton měl prostor v pravém kruhu a dobře vypálil z první, jenomže Enroth vykopl puk až k červené čáře.
07:12'
Kazionov vystihl přihrávku Trjamkina a vyhodil puk až za Sochackého brankoviště.
06:55'
Hosté se hned usadili před Enrothem, ale ten proti tvrdé ráně Trjamkina zasahovat nemusel. Puk skončil v ochranné síti a hra je vykázána do středního pásma.
06:23'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
06:14'
Oba týmy v plném počtu.
05:27'
Rychlý kontr Jekatěrinburgu zakončoval střelou příklepem Jegoršem. Spoluhráčem zastavený puk ale poslal hodně vedle.
05:15'
Ivan Drozdov natáhl ke střele z pravého křídla. Sochackij ji zastavil a u bližší tyče přerušil hru.
05:00'
Ivan Višněvskij inkasoval hokejkou nebo pukem do obličeje a s krvavým zraněním odešel na šití. Vylučovat se přesto nebude.
04:39'
Jegoršev trochu zaváhal a pustil puk za sebe na Kazionova, který se zjevil sám před Sochackým, ale svou kličku do konce nedotáhl.
04:14'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stéphane Da Costa – 2 min., nedovolené bránění).
03:44'
Až po necelých čtyřech minutách musel Sochackij poprvé vážněji zasahovat, střela Wiercioche od modré čáry mu však život příliš nekzomplikovala.
02:41'
Další pokus zase přinesl ofsajd. Vhazování ve středním pásmu pak dopadlo lépe pro běloruský celek.
02:15'
Založení útočné akce Avtomobolistu nebylo přesné a skončilo nevynuceným icingem.
01:54'
Dinamo se hned usadilo v útočném pásmu, ale několik nahozených kotoučů si cestu k brance Sochackého nenašlo.
00:20'
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté v bílých dresech.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Chenkel, Lisovec, Blum, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kogaljov – Q. Howden, Gavrus, Denis Kazionov – An. Stěpanov, Kovyršin, Bujnickij – Litvinov, A. Volkov, Drozdov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochackij (Gross) – Gurkin, I. Višněvskij, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, D. Bodrov, Pereljajev – S. Da Costa, Dawes, Sexton – Milovzorov, Bělousov, Paré – A. Garejev, Torčeňjuk, Golyšev – Litovčenko, Česalin, Gračov – Rassejkin.

Rozhodčí: Beljajev, Soin – Zacharenkov, Ponamarenko.
Vzájemné zápasy

05.11.2018 Jekatěrinburg – Minsk 2:0
15.09.2017 Minsk – Jekatěrinburg 1:3
01.02.2017 Jekatěrinburg – Minsk 2:3
24.01.2017 Minsk – Jekatěrinburg 5:4 pr.
29.09.2015 Jekatěrinburg – Minsk 1:4.
HC Dinamo Minsk

Tradiční běloruský účastník Kontinentální hokejové ligy jde do nešního zápasu v roli velkého outsidera, který může pouze získat. Minsk ze sedmadvaceti zápasů hned dvacetkrát prohrál, na kontě má pouze osmnáct bodů a v Západní konferenci se s nimi nachází na posledním dvanáctém místě, přičemž na postup do play-off ztrácí šest bodů. Po sérii jedenácti porážek v řadě se Dinamo trochu zvedlo, když porazilo Kunlun, Soči a Čeljabinsk. Naposledy však nebralo ani bod, neboť doma nestačilo na Magnitogorsk v poměru 0:2.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Pulkkinen – 16 bodů (8+8)
• A. Kosticyn – 14 bodů (7+7)
• P. Wiercioch – 13 bodů (3+10).
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hosté si ani nemohli přát podařenější začátek sezóny, všech úvodních osmnáct zápasů vyhráli a vybudovali si na čele Východní konference značný náskok na ostatní pronásledovatelé. Nedávná reprezentační přestávka však Jekatěrinburgu trochu zkomplikovala život, Avtomobilist totiž na několik týdnů přišel o brankářskou jedničku Jakuba Kováře a bez něj v minulých dnech nestačili na Petrohrad ani Spartak Moskva. Přesto je Avtomobilist na prvním místě s výrazným devítibodovým náskokem na druhý Omsk.

• N. Dawes – 34 bodů (12+22)
• D. Sexton – 25 bodů (13+12)
• S. Da Costa – 25 bodů (12+13).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Dinamem Minsk a Avtomobilistem Jekatěrinburg!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.