KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Slovan Bratislava  - 9. října 2018   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
55:49' Kazakov
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Slovan Bratislava
12:30' Rau  (Baranov, Švarný) • 64:32' Gelinas  (Taffe)
Novosibirsk
Alexei Ravodin, Maxim Sidorenko – Ivan Sazonov, Evgeny Streltsov
Sibir Arena
5211 diváků

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 25:12
Je konec a Slovan Bratislava si připisuje dvě body po pěti prohrách.
Od začátku utkání byli hosté lepší, ale byl to Sibir, který se dostal jako první do velké šance ve 12. minutě, ale Marek Čiliak byl připraven a připsal si dva důležité zákroky. O minutu později se slovenský tým mohl radovat, jelikož Baranov fantastickou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Chada Raua, který si s domácím gólman poradil, když mu poslal kotouč mezi betony. V 15. minutě to byl opět američan Chad Rau, ale jeho pokus do levé šibenice zneškodnil Alexej Krasikov. Minutu a půl před koncem se Slovan opět dostal do šance, ale Patrik Virta nepřekonal ležícího brankáře.
Ve druhé třetině jsme se tentokrát branky nedočkali. I v této periodě měl více ze hry Slovan, ovšem také hostující brankář Marek Čiliak měl spoustu práce. Moc větších šancí ovšem k vidění nebylo a tu největší měl ve 39. minutě Matúš Sukel', který pouze vypálil ze středního pásma, ale Alexeji Krasikovi prošel kotouč mezi betony, ovšem následně jej dokázal chytit.
Ve třetí periodě byl Slovan rovněž lepším týmem a vypracoval si více střel na bránu, ovšem v 56. minutě se dostal do zakončení z dorážky Maxim Kazakov a ten takřka z nulového úhlu překonal brankáře Čiliaka. Hodně kruté pro hostující tým.
Prodloužení bylo hodně opatrné, ale následně byl vyloučen Kazakov. Dvacet osm vteřin před koncem nakonec hosté vstřelili gól, když si Taffe objel bránu, poté přihrál kotouč Ericu Gelinasovi a ten vypálil přesně do levé šibenice.

Slovan právě vstřelil branku!
Je konec, jelikož Slovan rozhoduje hru v prodloužení v přesilové hře a po pěti zápasech vítězí! Jeff Taffe si objel bránu a následně poslal přihrávku na ERICA GELINASE, který z první vystřelil přesně do levé šibenice! Asistence: Jeff Taffe.
64:15'
Bratislava opět semkla soupeře, ale nemůže se dostat ke střele.
63:48'
Následně právě Řepík si neporadil se zpracováním na modré čáře a hra se přesunula do středního pásma.
63:33'
Slovan už drží puk v útočné třetině, ale Řepíkova střela byla zblokována.
Slovan Bratislava má velkou možnost rozhodnout zápas pro sebe, jelikož bude hrát přesilovou hru 4 na 3.
Oddechový čas pro hosty.
63:19'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., podrážení).
62:55'
Pavel Tkačenko se pokoušel dostat do zakončení, ale nemohl se dostat přes hostujícího obránce.
62:23'
Zatím je prodloužení velice opatrné z obou stran a nyní se bojuje hlavně ve středu hrací plochy.
61:42'
A opět to byl Marek Čiliak, který ramenem vyrazil střelu Alexandra Loginova do ochranné sítě.
61:30'
Novosibirsk nyní je u kotouče a následně měl Čiliak hodně práce se ztečovaným pukem.
61:00'
Nakonec to byl Mário Grman, který se dostal do zakončení z pravé strany, ale nepřekonal Krasikova.
60:52'
Slovan získal kotouč a jde 3 na 2.
60:19'
Následně to byl jediný střelec domácích Maxim Kazakov, který se opět dostal ke střele, ale Marek Čiliak byl připraven.
60:09'
Nyní už se hraje 3 na 3 a k puku se dostal Novosibirsk.

Bodyčeky: 5:7
Třetí třetina je u konce a o vítězi stále není rozhodnuto. I ve třetí periodě byl Slovan lepším týmem a vypracoval si více střel na bránu, ovšem v 56. minutě se dostal do zakončení z dorážky Maxim Kazakov a ten takřka z nulového úhlu překonal brankáře Čiliaka. Hodně kruté pro hostující tým.
60:00'
59:52'
Nikita Michajlov se ještě dostal ke střele, ale tu Marek Čiliak vytřepal ze své lapačky.
59:28'
A následně se domácí dostali ke dvěma střelám, které ale minuly bránu slovenského týmu.
59:11'
Opět je Slovan v útočné třetiny, ale následně střela od modré byla zblokována a dopředu jde Sibir.
58:45'
Mário Lunter se sice dostal s kotoučem do útočného pásma, ale následně přišel o puk.
58:15'
Posléze se ocitl Maxim Kazakov v postavení mimo hru a bude to buly ve středním pásmu.
57:46'
Slovan se posléze dostal do útočné třetiny, kde Ivan Švarný zlomil hru a nemohl tak pokračovat.
56:55'
Novosibirsk je nyní velmi aktivní a ožil po vstřelené brance, ovšem následné střely šly vedle brány Čiliaka.
55:49'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí po velice aktivní hře ke konci zápasu srovnávají stav na 1:1! MAXIM KAZAKOV to trefil neskutečně, když první střela Viktora Komarova byla zblokována, ale následně se kotouč odrazil právě ke Kazakovi a ten skoro z nulového úhlu překonal Čiliaka, který se nestihl přemístit k pravé tyči!
55:36'
Novosibirsk zvyšuje své tempo a jde dopředu po levé straně.
54:38'
Opět je to zakázané uvolnění Slovanu a následuje tak vhazování před bránou Marka Čiliaka.
53:45'
Novosibirsk se nyní provinil zakázaným uvolněním a hra se tak přesune před bránu Krasikova.
53:06'
Nyní se střela domácího hráče nepříjemně odrazila od zadního mantinelu před bránu Čiliaka a poté přišla střela, která skončila vedle bratislavské brány.
52:52'
52:29'
Opět se hostům nepovedla přihrávka a i když hrají přesilovou hru, tak jde vidět nervozita, že dnešní zápas nedopadne v jejich prospěch.
52:02'
Následně se Slovanu v přesilové hře nepovedla přihrávka a je z toho jen zakázané uvolnění.
51:35'
Slovan pokračuje v přesilové hře, stále 5 na 4.
51:21'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Casey Bailey – 2 min., sekání).
51:08'
Jeff Taffe byl blízko ke druhému gólu, ovšem nedokázal se trefit do kotouče.
50:52'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Viktor Komarov.
50:31'
Patrik Virta vypálil z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil brankář Alexej Krasikov.
50:14'
Jegor Dugin se snažil projít po levé straně, ale následně přišel o kotouč.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Slovan stále drží těsné vedení 1:0.
49:19'
Novosibirsk se snaží něco vymyslet, ale dnes je to Slovan, který je lepším týmem.
48:37'
Poté přišlo jen ofsajdové postavení domácích a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
48:07'
Jeff Taffe se pokoušel něco vymyslet před domácí bránou, ale následně nezakončil.
Dnešní utkání sleduje 5211 diváků.
47:52'
Marek Čiliak drží naděje Slovanu, když si skvěle poradil s první střelou domácích ve třetí třetině, která letěla k pravé tyči, ale hostující brankář jí chytil do lapačky.
47:35'
Nahození domácího hráče bylo zblokované a nyní se hraje ve velkém tempu.
Střely na branku: 17:32
46:27'
45:34'
Bratislava stále drží puk v pásmu soupeře, ale zatím nepřichází střela na bránu Krasikova.
45:10'
Michal Řepík se nadvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou nevypálil na domácí svatyni.
44:56'
Andrej Meszároš zkusil své štěstí tvrdou střelou od modré, ale tu Alexej Krasikov viděl a taky chytil do lapačky.
44:35'
Třetí přesilová hra pro Slovan, kterému by druhá branka výrazně pomohla k zisku výhry.
44:27'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Roman Savčenko – 2 min., držení).
43:55'
Domácí získali puk ve svém pásmu, ale nakonec z toho nic velkého nebylo, jelikož Slovan se dobře brání.
43:33'
Až nyní se hra přerušila od začátku třetí periody a to když se Novosibirsk provinil zakázaným uvolněním.
43:05'
Jegor Baranov vystřelil z pravé strany, ale kotouč se odrazil jen od zadního mantinelu.
42:44'
Už to vypadalo na faul Nikolaje Demidova, ale rozhodčí tento zákrok Slovanu odpustili.
42:10'
Michal Řepík se velice dobře dostal k puku v útočném pásmu, ale následně neprošel proti početní obraně.
41:36'
Casey Bailey dával zpoza brány kotouč před ní, ovšem tam nebyl žádný hráč Slovanu, který by se dostal ke střele.
40:53'
40:46'
Marek Čiliak si poradil se střelou z levé strany.
40:38'
Novosibirsk nyní drží kotouč v útočné třetině a hraje přesilovou hru ze druhé dvacetiminutovky.

Bodyčeky: 11:2
Druhá třetina je u konce a tentokrát jsme se branky nedočkali. I v této periodě měl více ze hry Slovan, ovšem také hostující brankář Marek Čiliak měl spoustu práce. Moc větších šancí ovšem k vidění nebylo a tu největší měl ve 39. minutě Matúš Sukel', který pouze vypálil ze středního pásma, ale Alexeji Krasikovi prošel kotouč mezi betony, ovšem následně jej dokázal chytit.
40:00'
39:27'
Nyní domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale následně jej dostal Slovan do bezpečí.
38:53'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., podrážení).
38:17'
Matúš Sukel' nyní pořádně vylekal domácí fanoušky, když vypálil ze středního pásma na domácí bránu, ale Alexeji Krasikovi prošel puk mezi betony, ovšem následně ho domácí gólman chytil před brankovou čárou!
37:39'
Posléze opět chytil střelu z pravé strany Marek Čiliak a Novosibirsk se dostává do tlaku.
37:20'
Naprosto laciná ztráta hostujícího hráče, ale Novosibirsk nic velkého dokázat nevymyslel.
36:56'
A opět musel být Marek Čiliak ve střehu proti pokusu z pravé strany.
Střely na branku: 11:23
36:22'
Patrik Lamper zůstal ležet na ledě po tvrdé střele domácího hráče a hra je přerušena.
35:51'
Mário Lunter neprošel dopředu po levé straně, jelikož se domácí obránce prezentoval skvělým obranným zákrokem.
35:19'
Nyní se hraje nahoru dolů, ale Slovan zatím má více ze hry a stále je lepším týmem, i když měl Marek Čiliak hodně práce.
34:26'
Slovan nyní získal kotouč za svou bránou a čeká na vystřídání své formace.
33:45'
Už to vypadalo na zakázané uvolnění, ale nakonec rozhodčí rozpažil a pokračuje se ve hře.
33:04'
Lukáš Klok se vydal dopředu po pravé straně, ale s jeho střelou si poradil Alexej Krasikov.
32:33'
Slovan se nyní dostal do zakončení, se kterým si ale poradil Alexej Krasikov a následuje komerční přestávka.
31:13'
Marek Čiliak vůbec nevěděl, kde má kotouč a rozhlížel se za sebe a kolem sebe po střele Olega Piganoviče, ale nakonec puk zůstal pod jeho betony.
30:16'
Nyní se Sibiru nepovedl přechod přes modrou čáru a po polovině základní hrací doby tak Slovan stále vede těsně 1:0.
29:35'
Slovan se následně dostal ke dvěma střelám, přičemž ta první letěla na svatyni Alexeje Krasikova, ale ten si s ní poradil.
29:09'
Hostující tým si vytvořil příležitost, ale po následné přihrávce před bránu střela nakonec nepřišla.
28:16'
Novosibirsk se dostal do útočného pásma, kde svádí boj o kotouč, který posléze získal Slovan.
Střely na branku: 10:17
27:53'
Následně se už v plném počtu obou týmů na hrací ploše dostali hosté opět ke střele, ale Alexej Krasikov byl i tentokrát připraven.
27:44'
27:10'
Posléze přišla další střela hostujícího hráče, ale tu už skryl v lapačce Alexej Krasikov.
26:46'
Slovan už drží kotouč v útočné třetině, ale následně rána Casey Baileyho od modré byla zblokována.
26:10'
Domácí se v oslabení dostali do šance, ale Čiliak je zatím hrdinou a poradil si s touto nebezpečnou příležitostí.
25:53'
25:44'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., držení).
25:21'
Čiliak si poradil se střelou Demidova, která šla do pravé šibenice, ale slovenský brankář vystrčil své rameno.
25:05'
Nyní zní pískot z hlediště, jelikož Slovan nedává domácím moc místa ke střele.
24:33'
Nikolaj Demidov následně vypálil od modré čáry, ale jeho pokus na hostující bránu neprošel.
24:17'
Hosté nyní vyhodili kotouč ze své třetiny, ale následně musel Marek Čiliak opět zasahovat.
23:25'
A další střela domácího hráče, tentokrát z pravé strany, ovšem letěla jen vedle levé tyče Čiliakovy brány.
22:52'
Následně se Slovanu podařilo vyhodit a Bratislava tak může vystřídat svou formaci na oslabení.
22:34'
Tvrdá rána domácího hráče od modré čáry byla zblokována, ale Sibir zůstává u kotouče.
22:08'
Nyní nastaly pro Slovan kruté časy, jelikož se musí bránit čtyřminutové přesilovce.
21:53'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., držení + 2 min., vražení na hrazení).
21:38'
Slovan zůstal v útočné třetině a poté vystřelil Andrej Meszároš, ovšem i jeho pokus skončil jen v moci domácího brankáře.
21:12'
Casey Bailey zkoušel nahodit puk na bránu z pravé strany, což se mu povedlo, ale kotouč už nikdo netečoval a skončil v lapačce Alexeje Krasikova.
20:51'
20:33'
Michal Řepík se dostal v přesilové hře k tvrdé střele od modré čáry, ale ta byla zblokována.

Bodyčeky: 9:3
První třetina je u konce a Slovan Bratislava zatím vede v Novosibirsku 2:1. Od začátku utkání jsou hosté lepší, ale byl to Sibir, který se dostal jako první do velké šance ve 12. minutě, ale Marek Čiliak byl připraven a připsal si dva důležité zákroky. O minutu později se slovenský tým mohl radovat, jelikož Baranov fantastickou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Chada Raua, který si s domácím gólman poradil, když mu poslal kotouč mezi betony. V 15. minutě to byl opět američan Chad Rau, ale jeho pokus do levé šibenice zneškodnil Alexej Krasikov. Minutu a půl před koncem se Slovan opět dostal do šance, ale Patrik Virta nepřekonal ležícího brankáře. Ve druhé třetině bude Bratislava pokračovat v přesilové hře.
20:00'
19:23'
Nyní už Bratislava drží kotouč v útočné třetině, ale střela zatím nepřišla.
19:03'
Poté se ale Slovan dostal do středního pásma a následně provinil dalším ofsajdem.
18:58'
Hned ke dvěma střelám se dostali hosté, ale první rána byla zblokována a následná dorážka šla vedle domácí svatyně.
18:51'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., sekání).
18:31'
Patrik Virta se ocitl ve velké příležitosti, ale ležícího brankáře Krasikova nakonec nepřekonal!
18:08'
Řepík vypálil od modré čáry tvrdo ránu, kterou ale Krasikov vyrazil na poslední chvíli.
17:45'
Slovan si tentokrát skvěle poradil v obranné fázi a posléze se vydal dopředu, ale následná střela byla zblokována do ochranné sítě.
17:18'
Casey Bailey se snažil bekhendem překvapit domácího gólmana, ale ten skryl kotouč ve své výstroji. Následně už to vypadalo na bitku Adama Jánošíka a Romana Savčenka, ovšem i když oba už shodili rukavice, tak rozhodčí je nakonec nepustili k sobě.
16:45'
Nyní se Novosibirsk snažil něco vymyslet v pásmu Slovanu, ale nakonec se k puku dostali hosté.
15:50'
Slovan sice dostal kotouč před domácí svatyní, kde byl připraven jeden z hostujících hráčů, ale tomu se následná přihrávka nevyvedla.
15:16'
A opět další ofsajd Slovanu, který s tím má zatím velké problémy v první třetině.
14:43'
Chad Rau se opět dostal do příležitosti, když mířil do levé šibenice z mezikruží, ale Alexej Krasikov vytáhl svou vyrážečku v pravý čas!
14:13'
Casey Bailey se ocitl v šanci, ale minul domácí svatyni a Alexej Krasikov nemusel zasahovat.
Střely na branku: 8:9
13:44'
Střela Mário Luntera z levé strany byla zblokována do ochranné sítě a následuje buly v pásmu Sibiru.
13:29'
A opět musel krýt nebezpečný pokus Šarova Marek Čiliak, který udržel kotouč v lapačce.
13:06'
Patrik Virta se sice dostal do zakončení, ale to bylo zbytečné, jelikož byl odpískán další ofsajd bratislavského celku.
12:40'
Poté mohl Sibir odpovědět, ovšem Marek Čiliak byl připraven a skryl kotouč v lapačce.
12:30'
Hosté jdou do vedení! Baranov parádní přihrávkou vyslal dopředu CHADA RAUA, který se dostal osamocený do úniku a následně zakončil Krasikovi mezi betony. Asistence: Jegor Baranov a Ivan Švarný.
11:28'
Marek Čiliak nyní vytáhl dva perfektní zákroky proti střele Danila Romanceva, který se dostal osamocen do zakončení po chybě bratislavské obrany!
11:13'
Slovan je v menším tlaku, ale zatím jeho střely jsou mnohdy zblokované.
10:47'
Poté se dopředu dostala Sibir, ale hostující obrana zblokovala střelu od modré čáry.
10:18'
Bratislava se dostala dopředu po pravé straně a poté nahodil puk na domácí svatyni Patrik Virta, ale kotouč letěl těsně nad horní tyč.
09:35'
Zatím je to stejný scénář jako v minulých zápasech Slovanu, kdy měl více střel v první třetině, ale nakonec to byl právě slovenský tým, který inkasoval jako první a nakonec zápas prohrál.
09:03'
Slovan už je natlačený v pásmu soupeře, ale rána Ivana Švarného byla opět zblokována.
Střely na branku: 2:7
08:35'
Tentokrát bylo odpískáno postavení mimo hru Novosibirsku a následuje komerční přestávka.
08:19'
Následně se ještě dostal ke střele Adam Jánošík, ale jeho rána z pravé strany byla opět zblokována.
08:03'
Mário Lunter se dostal do šance, ale jeho pokus z mezikruží byl zblokován.
07:33'
Novosibirsk už musel vystřídat formace a tak jen odevzdal kotouč soupeři, který ho drží za bránou.
06:53'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, ale nakonec střela nepřišla a poté dobruslili další dva hráči Slovanu a zamezili zakončení.
06:08'
Michal Řepík to zkusil po levé straně a následně vystřelil bekhendem, ale jeho pokus vyrazil brankář Alexej Krasikov.
05:36'
Patriku Bačikovi se nepovedla přihrávka, ale nakonec to zakázané uvolnění nebude, jelikož kotouč se odrazil od domácího hráče.
05:14'
A opět to je technická chyba Slovanu, který se dopustil dalšího ofsajdového postavení.
04:55'
A posléze musel být právě bratislavský brankář ve střehu, když přišla střela z chumlu hráčů od Nikita Šaškova, ale Čiliak nechal betony u sebe a nepustil kotouč za svá záda.
04:44'
Slovan vyhodil puk přes celé kluziště až na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpátky před bránu někdejší brněnské hvězdy Marka Čiliaka.
04:12'
Novosibirsk se dostal do protiútoku, ale střela Jegora Dugina byla zblokována a kotouč se odrazil do ochranné sítě.
03:53'
Andrej Meszároš byl v útočné třetině příliš brzo a je to tak ofsajd pro Slovan Bratislava.
03:38'
Slovan zatím má více ze hry a u puku je častěji, ovšem zatím si nedokázal vytvořit žádnou vážnější šanci.
03:02'
I když jde dnes o zápas dvou posledních celků tak i tentokrát je Sibir Aréna skoro naplněná a fanoušci hlasitě povzbuzují domácí mužstvo.
02:56'
Alexej Krasikov musel skrýt kotouč pod lapačku a následuje tak buly před bránou Novosibirsku.
02:09'
Jánošík získal puk za svou bránou a následně poslal dlouhou přihrávku, kterou ale zachytil Novosibirsk.
01:45'
Následně se dopředu podíval Slovan, ovšem rána od modré čáry skončila jen vedle domácí svatyně.
01:15'
Marek Čiliak musel předvést první zákrok, když se domácí hráč snažil zakončit po objetí branky.
01:04'
Střela domácího hráče skončila zblokovaná jen vedle brány.
00:42'
Je tady první přerušení hry, když se Michalu Sersenovi nepodařila projít přes modrou čáru v rámci pravidel a je to ofsajd.
00:17'
Krátce po úvodním buly se Novosibirsk dostal do pásma Slovanu, ale ke střele už ne.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Demidov, Morozov, Naumov, Savčenko – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, Šarov, Kazakov – Šaškov, Romancev, Tkačenko – J. Bodrov (A), A. Jakovlev, V. Komarov.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen (C), Grman, Meszároš (A), Klok, Jánošík, Bačik, Švarný, Baranov – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Sukel', Virta – Lamper, C. Bailey, Lunter – Chipchura, Rau.

Rozhodčí: Alexei Ravodin, Maxim Sidorenko – Ivan Sazonov, Evgeny Streltsov.
HC Slovan Bratislava:

Slovan se momentálně nachází v Západní konferenci na posledním dvanáctém místě s osmi body a skóre 29:55. Bratislavě se zatím vůbec nedaří a připsala si už pět proher v řadě. V posledním zápase zavítal Slovan na led Barys Astana. Před 6 235 diváky poslal domácí do vedení v 18. minutě Ševčenko. Ve 22. minutě zvýšil náskok na dvě branky Michajlis. Následně hrál Slovan přesilovou hru šest minut, když se domácí stále vylučovali, ovšem tu neproměnil a následně ve 20. minutě poslal domácí do tříbrankového vedení Valk. Ve třetí periodě už gól nepadl a Slovan prohrál 0:3. Nejproduktivnějším hráčem je se dvanácti body Taffe.
HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk je ve Východní konferenci až na posledním dvanáctém místě se čtyřmi body a skóre 26:55. V posledním zápase se ovšem utkal na domácím ledě před 6 170 diváky s Din. Rigou. Od začátku utkání byli domácí na lepší vlně, což potvrdili v 11. minutě, když se prosadil Vladimir Pešechonov, který dostal přihrávku zpoza brány. Ve druhé třetině se stalo něco neskutečného. Vše začalo ve 32. minutě, když se v poslední vteřině přesilové hry prosadil Danil Romancev. O dvacet dva vteřin později se trefil opět Danil Romancev. Ve 34. minutě zvýšil náskok na čtyři branky po úniku Nikita Michajlov. A nakonec v poslední minutě poslal Novosibirsk do pětibrankového vedení Jegor Dugin. Ve třetí třetině byl ovšem domácí hráč vyloučen a Riga to zkoušela bez brankáře a povedlo se jí vstřelit tři branky. Ovšem v 59. minutě zkompletoval hattrick domácí Romancev a Sibir vyhrála 6:3. Nejproduktivnějším hráčem je s osmi body Michajlov.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a HC Slovan Bratislava. V posledním zápase se spolu tato mužstva utkala před jedenácti měsíci na ledě Novosibirsku, kde ovšem domácí vyhráli 3:1. Nyní se bude hrát v Sibir Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 400 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.