KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Kazaň - 22. listopadu 2019   14:30

Kazaň
03:23' Galijev  (V. Tichonov, Kara) • 06:44' A. Galimov  (Dynjak) • 08:43' Dynjak  (Jarullin, Rukavišnikov) • 43:45' A. Galimov  (Dynjak) • 54:29' Galijev  (Dynjak)
Astana
Pasquale (9. H. Karlsson) – Dietz (C), Ohtamaa, Metalnikov, Blacker, Šalapov, Makljukov, Orechov – Knight, Tangradi, Videll – Michajlis, Valk, R. Starčenko (A) – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Petuchov, Šesťakov, Musorov – Sagadejev.
Beljajev, Gofman – Viljugin, Šeljanin
Barys Arena, Nur-Sultan
6 332 diváků
Kazaň

Skončilo nám utkání mezi Barysem Nur-Sultan a Ak Bars Kazaň. Lídr celé KHL měl dnešní utkání již od první třetiny jasně pod kontrolou a nakonec zvítězil 5:1. Lví podíl na výhře Kazaně měl hlavně útočník Nikita Dynjak, který se podílel na čtyřech gólech svého týmu. Dvě branky vsítili Stanislav Galijev a Arťom Galimov.

Z mé strany je to vše. Přeji příjemný zbytek dne.
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

59:31'
Barys hraje v plném počtu. Domácí drží puk na svých hokejkách a pokusí se ještě skóre zmírnit.
59:06'
Ani tentokrát se Kazaň neusadila v rámci své přesilovky v útočném pásmu. Mezitím začala probíhat poslední minuta utkání.
58:36'
Videll získal puk na svou hůl a okamžitě jej odpálil do bezpečí.
57:58'
Galijev postrčil puk za sebe a vybídl na modré čáře obránce Pedana. Následná rána ale byla zablokována.
57:31'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., vysoká hůl).
57:10'
56:55'
56:30'
Nyní už však hosté střídají. Obránce Ohtamaa stojí za bránou a hledá varianty k rozehrávce.
56:13'
Hosté drží puk v útočné třetině. Barys se jen brání.
55:33'
Sagadejev se neprotlačil přes dva hostující hráče. Kazaň si celkem v poklidu hlídá závěr tohoto utkání.
55:10'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., podrážení).
54:55'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).
54:29'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté předvedli nádhernou akci, která končí pátou brankou v síti kazašského celku. Dynjak se uvolnil na levém křídle, vyčkal na vhodný okamžik k přihrávce a poté nabídl touš před bránu. Zde stál STANISLAV GALIJEV, který velmi rychle poslal puk do šibenice. Karlsson byl bez šance. 1:5. Asistence: Nikita Dynjak.
53:45'
Hra se opět přesunula před bránu Barysu, kde teď hosté kombinují.
53:08'
Dlouhá přihrávka nebyla přesná. Obrana hostů tak nemusela zakročit v nikterak závratném tempu.
52:27'
Po šanci Barysu následuje tlak Kazaně v útočné třetině. Do konce třetí třetiny zbývá necelých osm minut.
51:08'
Akolzin využil své rychlosti, ale těsně před bránou nevyzrál na pohotový levý beton hostujícího brankáře.
50:38'
Petuchov odjel po jednom ze soubojů na střídačku v bolestech. Uvidíme, jestli bude ve hře pokračovat.
50:03'
Reideborn zachytil touš za svou bránou a následně se postaral o přesnou rozehrávku svého celku. Mezitím oba celky vystřídaly.
49:25'
Kotouč zamířil do ochranné sítě. Hra je přerušena.
48:40'
Tichonov dostal na hůl Osnovinovu přihrávku do tandemu a následně zápěstím zamířil. Trefil ale pouze brankáře Karlssona.
48:15'
Pedan obral čistým způsobem o puk svého protihráče a následně přesně rozehrál na rozjetého Tichonova.
47:36'
Kazaň zase hru uklidnila a nyní si přihrává na své polovině ledové plochy.
46:22'
Barys právě vstřelil branku!
Barys využívá přesilovku a snižuje na 1:4. Dietz vybídl na modré čáře spoluhráče, kterým byl finský zadák ATTE OHTAMAA. Ohtamaaova střela zapadla přesně k tyči a Reideborn byl na tento pokus krátký. 1:4. Asistence: Darren Dietz.
46:12'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., hrubost).
46:09'
Další zákrok pro Reideborna. Tentokrát proti rychlé střele Šalapova.
46:02'
Střela Musorova nebyla pro obranu Kazaně závažnějším problémem. Reideborn zakročil a hru přerušil.
45:46'
Boyd si nabruslil do dobré pozice. Z levého kruhu se snažil prostrčit puk mezi betony hostujícího gólmana, ale Reideborn opět odolal a stále drží čisté konto.
45:16'
Galijev si najel do útočného pásma a bez větších potíží vypálil zápěstím. Karlsson kotouč zastavil svou hrudí a přerušil hru.
44:30'
Hra se přesunula na druhou stranu, ale Barys rozhodně nevypadá na to, že s tímto zápasem ještě něco udělá.
43:45'
Rychlou přesilovkovou kombinaci hosté využili a zřejmě definitivně rozhodují o své dnešní výhře. Dynjak si všiml ARŤOMA GALIMOVA ve výhodné pozici a předložil mu přesnou přihrávku. Útočník hostů pálil z voleje a nemýlil se. 0:4. Asistence: Nikita Dynjak.
43:20'
Wikstrand pálil od modré čáry velmi nepříjemně. Karlsson dokázal udržet touš ve své výstroji a nepovolil Kazani vstřelení čtvrté branky.
42:58'
Barys se hned na začátku osvobodil a následný přechod do pásma se hostům vůbec nepovedl.
42:41'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., krosček).
41:44'
Ljamkin se přes celé útočné pásmo dostal až za bránu Barysu. Zpoza ní ale neoslovil přesnou přihrávkou svého spoluhráče.
41:04'
Velkou šanci na čtvrtý gól Kazaně měl na hokejce Galijev. Útočník s číslem 22 se dostal před bránu, dlouhou kličkou na forehand ale nezastrčil kotouč do odkryté brány.
40:19'
Lépe začal třetí třetinu hostující tým. Hned se dostal dopředu a nyní kombinuje okolo brány, kterou stráží Karlsson.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Skóre zůstalo stejné, takže stále platí stav 0:3 pro hosty. Barys měl ve druhé třetině k dispozici tři přesilovky, ale žádnou z nich nevyužil hlavně kvůli vynikajícímu výkonu brankáře Adama Reideborna.
Střely na bránu: 18 – 23.
40:00'
39:42'
Kazaň tlačila v útočné třetině, ale ke střeleckému pokusu se nedostala.
38:57'
Závěrečné sekundy druhé periody nabízejí mnoho nepřesností. Ani jednomu celku se nedaří rozehrávka.
38:15'
Valk vybojoval kotouč ve vlastní třetině a následně jej vyvezl za vlastní modrou čáru.
37:43'
37:02'
Ani tentokrát nebyli hostující hokejisté přesní. Barys vyhazuje puk a následně střídá.
36:22'
Hosté se opět nedokázali usadit v útočné třetině. Dietz svůj tým osvobodil.
35:52'
Domácí tým získal kotouč a zahájil úvodní sekundy svého oslabení celkem úspěšně.
35:43'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., držení).
34:58'
Galijev nedokázal svůj průnik po levém křídle dotáhnout ke střele. Čistým způsobem byl zastaven domácím hráčem.
34:12'
Střela obránce Orechova od modré čáry byla zastavena prvním bránícím hráčem Kazaně.
33:23'
Ljamkin od modré čáry vyzkoušel pozornost Henrika Karlssona. Domácí brankář byl ve střehu a stačil zasáhnout.
33:13'
Přihrávka hostů do předbrankového prostoru nenašla adresáta.
32:52'
A další zakázané uvolnění domácích. Již třetí během jedné minuty. Barys už celkem dlouho nevystřídal.
32:25'
Rukavišnikov opět dobruslil puk rychleji. Domácím se v posledních minutách nedaří rozehrávka z vlastní třetiny.
32:03'
Přechod do pásma se Barysu nepovedl. Hra je zastavena kvůli ofsajdu a nyní máme před sebou komerční pauzu.
31:42'
Kazaň dlouho pobývala v útočné třetině. Domácí se o pár sekund později provinili zakázaným uvolněním.
31:02'
Judin nedokázal zkrotit puk na modré čáře a vší silou musel upalovat dozadu. Nakonec soupeře dokázal odstavit čistým způsobem.
30:04'
29:42'
Barysu se už nedaří přechod do útočné třetiny. Přesilovka pomalu směřuje do svého konce.
29:08'
Cenné vteřiny v útočném pásmu šestří Osnovin. Útočník Kazaně udržel touš u mantinelu.
28:40'
Knight dokázal vybídnout Tangradiho před poloprázdnou bránou, ale Reideborn se vyznamenal doposud nejlepším zákrokem dnešního utkání. Pravým betonem se dokonale natáhl a vykopl téměř jistý gól Barysu.
28:08'
Ihned po vyhraném buly se hostující tým osvobodil vyhozením puku přes všechny čáry.
28:04'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., podrážení).
27:16'
27:02'
K vidění byl poměrně velký závar před brankovištěm. Knight ale kotouč do sítě nedostal.
26:44'
Opět pálil Dietz, ale také tentokrát byl hostující brankář připraven.
26:09'
Dietzova rána z vrcholu kruhu byla vyražena Reidebornovou vyrážečkou do rohu kluziště.
25:45'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím je jejich snažení bez střelby.
25:16'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., podrážení).
25:01'
Akolzin vybojoval puk u mantinelu a rychlou přihrávkou se snažil vybídnout před bránou stojícího spoluhráče. Reideborn ale vytasil hokejku a zastavil tuto přihrávku.
24:42'
Kotouč opustil hrací plochu. Hra bývá ve druhé třetině zatím celkem často přerušovaná.
24:18'
23:48'
Boydova přihrávka přes celou šíři pásma nebyla moc přesná. Přihrávka byla přizvednuta a nakonec zamířila do středního pásma.
23:09'
Knight si nezpracoval pobídku mezi kruhy, a tak se ke střele nedostal.
22:35'
Tangradi dostal na hůl pobídku od Dietze a následně se snažil v rychlosti zasouvat puk do brány. Reideborn se ale na brankovišti dokázal natáhnout.
22:18'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., krosček).
21:24'
Nyní se o kotouč bojuje ve středním pásmu. Druhá třetina nezačala v nikterak závratném tempu.
20:35'
Jarullin se probil před bránu a rychle vystřelil po ledě k zadní tyči. Karlsson vyrazil levým betonem.
20:01'
První třetina je u konce. Tři góly v rozmezí pěti minut znamenají, že Kazaň po první periodě vede 3:0. Je zatím jednoznačně lepším týmem a Barys tempu hostujícího celku nestačí. Druhá třetina odstartuje zhruba v 15:26. Uvidíme, jestlipak se domácí tým zlepší.
Střely na bránu: 5 – 13.
20:00'
19:42'
Tangradi se nedokázal natlačit až před bránu. Čistým způsobem byl zastaven.
19:19'
Kvůli hře útočícího hráče v brankovišti v podání Barysu se bude vhazovat ve středním pásmu.
18:33'
Hosté vyrazili do přečíslení tři na dva. Kotouč dostal na svou hůl Kara a z ideální pozice orazítkoval přední tyč brány Barysu.
18:00'
Boydovo nahození si Reideborn stáhl do své moci. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici hostujícího brankáře.
17:43'
Pedanův pokus od modré čáry dokázal Henrik Karlsson vyrazit levým betonem.
17:12'
Kazaň v první třetině jednoznačně lépe bruslí. Někteří hokejisté v bílých dresech doslova létají po ledě.
16:30'
Michajlis je aktivní za bránou hostů. Přesnou přihrávku na své spoluhráče ale nevyprodukoval.
15:43'
Kirill Petrov dokázal vystihnout kličku domácího Sagadejeva a následnou krásnou přihrávkou zpoza brány vybídl Wikstranda do velké šance. Obránce hosů napálil puk na bránu, ale Karlsson sklapl své betony včas.
14:43'
Leščenkova pobídka zpoza brány nenašla spoluhráče. Kazaň však tlačí v útočné třetině.
13:53'
Valk si to mířil dopředu, ale přesila hokejistů v bílých dresech byla znatelná. Útočník Barysu ani nevystřelil.
13:06'
Domácí pouze nahodili kotouč k zadnímu mantinelu, ale dříve u něj byli obránci Ak Barsu.
12:33'
Petrovova křížná přihrávka neměla potřebnou přesnost. Domácí tým se stačil vrátit a zažehnal nebezpečí.
12:10'
Žuravljov se celkem jednoduše dostal do pásma soupeře. Kotouč si stáhl, navedl si jej na střed a vzápětí vystřelil. Střela byla sražena do ochranné sítě a nás čeká druhá komerční přestávka v první třetině.
11:37'
Hosté se řítili do útočného pásma, jenže jejich snažení bylo zastaveno ofsajdem.
11:09'
Útočná akce, kterou vedl Starčenko, rychle skončila. Hosté se včas stačili vrátit do vlastní třetiny.
10:03'
Karlsson byl hned po vstupu na led v permanenci. Musel dvakrát zasahovat proti nepříjemné střele od modré čáry.
08:43'
Střídání v týmu Barys Nur-Sultan: ze hřiště odchází Edward Pasquale, přichází Henrik Karlsson.
08:43'
Kazaň využívá přesilovku a už na konci deváté minuty vede o tři branky. Novic v dresu Ak Bars NIKITA DYNJAK krásně tečoval střelu spoluhráče od modré čáry. Pasquale byl bez šance a jeho pobyt na ledě v dnešním duelu je u konce. Regulérnost branky musel potvrdit videorozhodčí. 0:3. Asistence: Albert Jarrulin a Roman Rukavišnikov.
07:58'
Pasquale měl plné ruce práce. Skvělou činnost odvedl před bránou Barysu Cormier, který nejprve střelu od modré čáry jemně tečoval a poté dorážel z velké blízkosti. Kanadský brankář ale nebezpečí zastavil.
07:39'
Přechod do útočné třetiny se Kazani nepovedl. Byl odpískán ofsajd.
07:20'
06:44'
Ak Bars střílí druhý gól. Svého důrazu před bránou využil ARŤOM GALIMOV, který si nejprve získal puk za svatyní domácích, poté se rychle dostal před ní a vší silou zastrčil kotouč k zadní tyči. 0:2. Asistence: Nikita Dynjak.
06:03'
Hosté trochu krkolomně přešli přes útočnou modrou čáru. Tichonov neměl moc možností k přihrávce, tak se rozhodl vystřelit. Jeho střela byla sice sražená, ale i tak nadělala Pasqualemu velké potíže.
05:35'
Šesťakov dostal mnoho volného prostoru na levém křídle, odkud vystřelil zápěstím. Reideborn si povyjel z brány, zmenšil střelecký úhel a připsal si zásah levým ramenem.
04:52'
Pasquale vyrazil pokus z levého kruhu ramenem do rohu kluziště.
04:13'
Kazaň je po úvodním gólu v laufu a i nadále obléhá útočnou třetinu.
03:23'
Hosté jdou do vedení! Využili obrovské chyby domácích a řítili se ve dvou proti jednomu obránci. Tichonov si počkal a následnou přesnou přihrávkou vybídl STANISLAVA GALIJEVA před prázdnou bránou. Pasquale se nestihl přemístit. 0:1. Asistence: Viktor Tichonov a Vladislav Kara.
02:55'
Frattin předložil puk svému spoluhráči Petrovovi na levé křídlo. Druhý jmenovaný hráč vypálil zápěstím, bránu ale minul.
02:09'
Střela od modré čáry v podání domácího týmu byla sražena mimo tři tyče. Ani tentokrát nemusel Reideborn poprvé zasahovat.
01:50'
Makljukov nahodil puk z vlastní třetiny až na zadní mantinel. Nyní se o kotouč bojuje za bránou hostů.
00:58'
Dopředu se vydali také hosté, ale svou aktivitu nepřetavili ve střelecký pokus.
00:19'
Tangradi objel hostující bránu a ihned nahodil touš před ní. Reideborn zasahovat nemusel, ale Barys utkání načal aktivně.
00:01'
Oba celky už vyjíždějí na hrací plochu. Barys nastupuje v modrých dresech, zatímco Kazaň navlékla dresy bílé. Před úvodním buly si ještě vyslechneme hymny Ruska a Kazachstánu.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Ohtamaa, Metalnikov, Blacker, Šalapov, Makljukov, Orechov – Knight, Tangradi, Videll – Michajlis, Valk, R. Starčenko (A) – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Petuchov, Šesťakov, Musorov – Sagadejev.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin (A), Pedan, Ljamkin, Judin, Rukavišnikov, Žuravljov – K. Petrov (A), Cormier, Frattin – V. Tichonov, Galijev, Kara – Dynjak, O. Li, A. Galimov – M. Gluchov (C), Leščenko, Osnovin – E. Galimov.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Viljugin, Šeljanin.
BARYS NUR-SULTAN

Kazašský tým drží čtvrtou příčku ve Východní konferenci. Na svém bodovém kontě má číslo 35 a dosud odehrál 27 zápasů. Barysu však v posledních zápasech poklesla forma. V uplynulých osmi duelech Barys sice vyhrál jen dvakrát, ale také jen třikrát nebodoval. Hned v pěti případech se hrálo prodloužení. V minulém utkání Barys dokázal porazit Jekatěrinburg 3:2 po nastavené hrací době. Nejvíce kanadských bodů dosud nasbíral Roman Starčenko, zatím je na čísle 18.
AK BARS KAZAŇ

Kazani se letos náramně daří a momentálně figuruje na první příčce v celé KHL. Svěřenci Dmitrije Kvartalnova zažívají sérii čtyř výher v řadě. Poslední porážka přišla na začátku listopadu v Nižněkamsku, ovšem od této doby vyhrál Ak Bars v Čerepovci, s Omskem a Čeljabinskem a nakonec také v Novosibirsku. V těchto duelech navíc Kazaň inkasovala pouze dvakrát. Na svém kontě má 45 bodů po 28 zápasech a náskok před druhým Omskem je čtyřbodový. Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Kirill Petrov s devatenácti body.

V utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.
Přeji příjemné páteční odpoledne při sledování textového přenosu z utkání mezi Barys Nur-Sultanem a Ak Bars Kazaň. Úvodní buly padne ve 14:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.