Československá stopa

Radek Smoleňák (Medveščak) 0 + 1, čas na ledě 16:41
Máme za sebou nesmírně zajímavý a gólově bohatý zápas, ve kterém si Soči poradilo s Medveščakem Záhřeb v poměru 6:4. V první třetině sice padla jediná branka až na konci, ale ve druhé a třetí třetině už to byly gólové hody. Záhřeb na závěr mocně dotahoval, ale Soči pojistilo výhru střelou do prázdné branky a zaslouženě zvítězilo. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
59:49
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí pojišťují výsledek střelou do prázdné branky, kam nemohl netrefit ANDREJ KOSTICYN po příhře Ilji Krikunova. Asistence: Ilja Krikunov.
59:09
Medveščak právě vstřelil branku!
A ještě tu máme dramatizaci v ději. Skrytá střela SIMONA GYSBERSE doplachtila do horního rohu a Barulin nestačil zareagovat. Bez asistence.
58:13
Nyní byl ve velkých potížích Mark Katic, ale nakonec dokázal svému protivníkovi ujet.
57:29
V útočném pásmu se usadili domácí, kteří ještě hrají pro diváky. Ti chtějí gól, jak je poznat z jejich známého pokřiku.
56:12
Smoleňák nahazoval puk z téměř nulového úhlu, ale Barulina svým pokusem nenachytal.
55:27
Soči útočí. O střelu se pokusil Denis Kazionov, ale ta byla zblokovaná.
54:41
Igor Ignatuškin je vyloučen na dvě minuty za sekání, takže stav hráčů na ledové ploše se vyrovná.
54:35
Thomas Larkin zbytečně fauloval Krikunova a dostává dvě minuty za hrubost.
54:15
Nyní však poslal Adam Deutsch puk přes všechny čáry, takže se vhazuje před Krošeljem.
53:38
Další střelu vyslal Simon Gysbers. Nyní je Soči poměrně pasivní a Záhřeb ještě útočí.
53:20
ANDREAS JÄMTIN sice snižuje, ale ani se nikterak neraduje. Dostal se před odkrytou branku a střelou z úhlu se nemýlil. Asistence: Radek Smoleňák, Blake Parlett.
52:48
Střela Medveščaku se jen odrazila k obráncům Soči, kteří mohli poslat kotouč do bezpečnější oblasti.
52:07
Na trestnou lavici míří po faulu na zmíněného Zanoského Vadim Ščegolkov, který zmařil zajímavou příležitost, do níž Zanoski mířil.
51:55
Před branku si šikovně najížděl Tomislav Zanoski, jenže kotouč se k němu nedostal.
51:18
Nahození Simona Gysberse nezachytil nikdo z Medveščaku a puk se dostal k obráncům Soči.
50:44
Jevgenij Skačkov chtěl přidat další branku, nicméně to se mu nepodařilo, protože nemířil dostatečně přesně.
49:43
Před branku se dostal osamocený Mike Glumac, ale jeho rána mířila jen do připraveného Barulina.
49:00
Krošelj raději odpálil puk před dojíždějícím Iljou Krikunovem, který se poměrně rychle přibližoval.
48:18
Jegor Morozov nedokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu, i když se o to dost snažil.
47:57
Hosté nyní pouze odevzdali kotouč, když ho poslali do středního pásma.
47:06
Denis Kazionov netrefil puk, ale ještě ho stačil předat zadovkou na spoluhráče. Z útočné akce však nakonec vůbec nic zajímavého nevzešlo.
46:33
ZIJAT PAJGIN se prosazuje precizní tvrdou ranou, kterou Krošelj nestihl zachytit. Asistence: Renat Mamašev.
46:00
Domácí byli nuceni začínat svůj útok na vlastní části hřiště, takže to budou mít s přechodem do ofenzivy o něco složitější.
44:35
A máme zde další vyloučení Nathana Perkoviche, který si odpyká dvě minuty za hákování.
44:31
Nakonec rozhodčí vylučují na obou stranách a odpočine si Larkin i Denis Kazionov.
44:31
44:30
Na druhé straně zakončil rychlý protiútok Denis Kazionov, který měl následně rozmíšku s Larkinem, jehož poslal k ledu, ale rozhodčí vášně uklidnili, i když Larkin už se napřahoval k ráně.
44:20
Thomas Larkin se po přihrávce od Hedberga nedostal k zakončení.
44:00
Dnešní utkání sleduje 6115 diváků.
43:38
Střela Andreje Kosticyna neměla gólové parametry a letěla mimo.
42:53
Střela Ščerbiny byla tečovaná mimo, ale gólman hostí raději musel puk píchnout pryč, protože se mu odrážel před branku od zadního mantinelu.
42:25
Max Warn se nacházel v zajímavé střelecké pozici, ale svůj pokus nedokázal vměstnat mezi tři tyče.
41:40
Barulin musel také předvést, že sleduje hru, když na něj jeden ze záhřebských hráčů vyslal střelu.
40:43
Vadim Ščegolkov se nedokázal protáhnout s pukem na holi až před brankáře, protože ho obrana o kotouč připravila.
40:01
Máme za sebou neskutečně zajímavou třetinu, ve které padlo hned pět branek. Nejprve domácí srovnali na 1:1, aby během chvíle dostali gól na 1:2. Ovšem potom se strhla gólová lavina v podání Soči a skončila na stavu 4:2, který také máme po dvou třetinách. Uvidíme, jestli budou hosté ještě schopni se zápasem něco udělat. Poslední třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:25
Skačkov kroužil útočnou třetinou, ale nic zásadního nevymyslel a nakonec se puk dostal až na druhou stranu hřiště.
38:50
A nakonec ještě unikli domácí, ale slovinský gólman v brance Záhřebu dokázal situaci zdárně vyřešit.
38:14
V držení kotouče jsou v posledních vteřinách domácí, kteří se potřebují uklidnit po obdržených gólech.
37:44
Vyloučen je Nathan Perkovich na dvě minuty za hrubost a na domácí straně Jegor Morozov na dvě minuty za sekání.
37:44
37:30
Menší rozmíška se strhla poté, co domácí zašťourali v brankovišti Krošelje, který už měl kotouč v držení.
36:36
Nyní už tempo zase trochu upadlo, nicméně i tak se v útoku stále drží hokejisté HK Soči.
34:54
A opět v akci domácí. Denis Kazionov však pátou branku do sítě hostů v této třetině nepřidal.
33:52
Gólostroj i nadále pokračuje. Mezi kruhy se přesnou ranou prosadil IGOR IGNATUŠKIN. Asistence: Ivan Glazkov, Andrej Kosticyn.
33:44
A opět domácí v útoku, avšak tentokrát se netrefili. Akci vedl Alexander Ščerbina.
33:17
Tak to je neskutečné! MICHAIL ANISIN otáčí průběh utkání a Soči rázem vede. Rychlou akci, kdy se dostali k puku všichni útočníci zakončil přesnou střelou, proti níž neměl Krošelj šanci. Asistence: Max Warn, Pjotr Sčastlivyj.
31:59
Podruhé se prosazuje JEVGENIJ SKAČKOV, který zaskočil brankáře přesně mířenou ranou pod víko. Bez asistence.
31:06
THOMAS LARKIN využil zmatků v obraně domácích a posílá hosty opět do vedení. Asistence: Mike Glumac.
29:21
Nevídaná chyba stála za vyrovnáním Soči. JEVGENIJ SKAČKOV měl jednoduchou pozici, když dorazil kotouč do prázdné branky poté, co Krošelj zakopl o tyčku a spadl na záda. Jednalo se o gól v oslabení. Bez asistence.
29:00
Hosté teď měli několik příležitostí, nicméně štěstí stálo na straně domácích.
28:34
Janne Jalasvaara dokázal dostat kotouč do bezpečí, takže Záhřeb musí hledat nové místo, kudy povede útok.
27:56
Smoleňák vypálil, ale jeho pokus byl zblokován. Poté se k ráně dostal Katic, ale jeho střela skončila u Konstantina Barulina.
27:51
Na dvě trestné minuty si půjde za faul na Adama Deusche sednout Vladimir Malevič. Ten Deutsche zahodil do branky a faulovaný si při nárazu ublížil. Nyní se upravuje branka, aby držela v ledu.
27:05
Na druhé straně úspěšně zasahoval Barulin po střele Gilberta Brulea.
26:40
Nyní nedokázali domácí dorazit volný kotouč za Krošeljova záda.
26:28
Kotouč opět raději přidržel Gašper Krošelj, takže se bude vhazovat před slovinským brankářem.
25:44
Další vyhození kotouče hráči Medveščaku do bezpečí. Hosté si nyní nevědí rady s rozehrávkou.
24:40
Puk se rychle dostal opět před Krošelje, který musel zakročit a raději kotouč přikryl.
24:32
Domácí se už dostávali do zajímavé pozice, ale k puku se dostal jeden z bránících hráčů hostů a touš vyhodil až k Barulinovi.
23:49
Za vlastní brankou se s kotoučem točil Zijat Pajgin, ale nakonec se z nepříjemné situace dokázal dostat.
23:20
Dopředu se vydal Radek Smoleňák, nicméně kotouč nakonec od jeho čepele zamířil jen k Barulinovi.
22:18
Tentokráte nahazovali puk hosté, ale ten skončil jen u Barulina, který měl dostatek času na rozehrávku.
21:21
Denis Kazionov se dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě bránícím Adamem Deutschem.
20:41
Nahození kotouče za branku hostů domácím žádný úspěch nepřineslo a puku se chopila obrana soupeře.
20:01
První třetina hry nám nenabídla příliš líbivou podívanou. Skóre se poprvé pohnulo až v úplném závěru třetiny, když brankáře prostřelil Nathan Perkovich. Oba celky k zápasu přistupují hodně vlažně, tak doufejme, že se to do zbytku utkání změní.
20:00
19:41
NATHAN PERKOVICH ještě napřáhl ke střele a dokázal prostřelit brankáře Barulina i clonícího obránce. Asistence: Andreas Jämtin.
19:16
Za vlastní brankou a v jejím okolí kombinují hráči Soči, ale nemohou se dostat pryč z obranného pásma, protože Záhřeb dobře napadá.
18:28
Závěr první třetiny probíhá ve velice pozvolném tempu a ani jeden z týmů se nežene do útoku.
17:38
Na druhé straně se do akce dostal Thomas Larkin, který vypálil na branku, ale jeho pokus v síti neskončil.
17:11
Malevič nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam se ho neujal nikdo z jeho spoluhráčů.
14:46
Souběžně jsou vyloučeni Denis Kazionov a Thomas Larkin. Kazionov za krosček a Larkin za hrubost.
14:46
14:06
Hostující Medveščak nedokázal během přesilovky vymyslet nic, co by snad domácí nějakým způsobem zaskočilo, takže se pokračuje ve hře 5 na 5.
12:06
Po faulu na rozjetého Bruleho si na trestnou lavici sedne Michail Jakubov.
11:47
Ke střele se dostal na konci přesilovky Renat Mamašev, ale jeho rána od modré Krošelje nezaskočila, protože na ni dobře viděl, takže ji mohl chytit do náručí.
11:06
Až teď se do velké šance dostal Ilja Krikunov, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk za Krošelje. Posléze se neprosadil ani Ignatuškin, který byl odstaven.
10:35
Hosté se zatím brání celkem jednoduše a vyhazují kotouče pryč ze svého pásma. Soči se nedaří udržet v útoku.
09:47
Na dvě minuty si půjde odpočinout Gilbert Brule, který oplácel v souboji s Vladimirem Malevičem.
08:49
Hra zatím hodně postrádá tempo a ani jeden z týmů do zápasu nevstoupil s nějakou velkou vervou.
08:20
Na druhé straně musel zasahovat Konstantin Barulin, nicméně i on si poradil.
08:05
Domácí se dostali ke střele z mezikruží, ale trefili pouze Krošelje.
07:27
Vadim Ščegolkov dobře napadal a na chvíli získal puk, ale obrana ho o něj zase rychle připravila.
06:59
Za vlastní brankou začínal útok Janne Jalasvaara, který rozehrál puk na svého spoluhráče, ale ten nikoho nenašel a kotouč z jeho hole odletěl na zakázané uvolnění.
06:06
Kotouč byl tečován a skončil pouze v ochranné síti.
05:35
Ke střele se dostal Mike Glumac, ale dokázal trefit branku pouze z boku.
04:22
Máme zde první vyloučení v utkání, když na trestnou lavici si na dvě minuty sedne Vadim Ščegolkov, který odpyká příliš mnoho hráčů na ledě domácího celku.
04:10
Perkovich se rozhodl nezabojovat o kotouč v útočném pásmu a odešel střídat.
02:55
Nyní se už málem Soči do zakončení dostalo, ale výborná obranná práce beků Záhřebu zabránila v přebrání kotouče v dobré pozici.
01:53
I na druhé straně se Soči snažilo zaútočit, nicméně ani obranu Medveščaku zatím nedokázalo pokořit a ani se nedostalo ke střele.
00:55
Hosté se poprvé snažili zaútočit, ale obrana domácího celku působí poměrně jistě.
00:01
Halou momentálně zní ruská hymna. Za malou chvíli bude moci utkání vypuknout.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jalasvaara, Malevič, Wilson, Pajgin, Mamašev, Glazkov – Kosticyn, Ignatuškin (C), Krikunov – De. Kazionov, Dm. Kazionov (A), Ščegolkov – Sčastlivyj, Warn, Anisin – Morozov, Jakubov, Skačkov, Ščerbina

Medveščak Záhřeb: Krošelj (Jankovič) – Parlett, Katic, Deutsch, Gysbers, Larkin (A) – Smoleňák, Saarinen, Bjorkstrand – Hedberg, Brule, Giliati – Perkovich, Jämtin, Glumac (C) – Zanoski, Arkalov, Milicic

Rozhodčí: Vasilev, Naumov – Palej, Otmachov.
Československá stopa v utkání

Medveščak Záhřeb:
Radek Smoleňák – 58 zápasů, 16 gólů, 16 asistencí, 32 bodů, 14 TM
Milan Jurčina – 49 zápasů, 4 góly, 10 asistencí, 14 bodů, 12 TM
Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy se doposud odehrály tři. V první utkání Soči doma vyhrálo 6:2. Další dvě klání se hrála na hřišti Medveščaku a záhřebský celek v obou případech zvítězil 3:2 – jednou po prodloužení a jednou na nájezdy.
Medveščak Záhřeb

Hostující tým je na 10. pozici Západní konference a na postup ztrácí 11 bodů. V 59 zápasech Medveščak získal 78 bodů za 19 výher, 6 vyhraných prodloužení, 9 proher v prodloužení a 25 porážek. Ve venkovních utkáních je Záhřeb hodně špatný a má z 29 pokusů pouze 31 bodů, což je asi hlavní příčina nepostupu do play-off.
HK Soči

Domácí celek se nachází na 4. místě Západní konference se ziskem 105 bodů v 59 zápasech. Soči vyhrálo 29 utkání v základní hrací době a další 4 v prodloužení či na nájezdy. Další 10 bodů pak získalo díky prohrám v prodloužení nebo v nájezdech. Domácí utkání nejsou nejpovedenější, ale špatně si Soči také nevede, když z 29 pokusů získalo 57 bodů.
Poslední kolo KHL dohromady svedlo týmy HK Soči a Medveščak Záhřeb. Oba celky již mají jasno – Soči je v play-off, zatímco Záhřeb si na vyřazovací boje musí pro letošek nechat zajít chuť.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.