KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vladivostok - 24. prosince 2018   14:30

Astana
Astana
03:43' R. Starčenko (A. Petersson, Dietz) • 08:11' Boyd (Valk, Frattin) • 18:57' A. Petersson (Cormier, Svedberg) • 47:13' Frattin (Dietz, Makljukov)
4:3
(3:3, 0:0, 1:0)
Vladivostok
Vladivostok
10:40' J. Jakovlev  (Miščenko, Ďjakov) • 12:58' Vicharev  (Glazačev, K. Voronin) • 18:24' Kubát  (Feoktistov)
Astana
Hrachovina (19. H. Karlsson) – Svedberg, Dallman (C), Makljukov, Dietz (A), Polochov, Blacker, M. Semjonov – Frattin, Valk, Michajlis – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Akolzin, Ševčenko, Boyd – Petuchov, Gurkov, Sagadejev – Asetov.
Gamalej, Gofman – Maitak, Strelcov
Kazachstan Arena
4122 diváků
Vladivostok

To už je z mé strany vše! Nyní Vám přeji, abyste si užili Štědrý večer, aby Vám chutnala slavnostní večeře a abyste našli pod stromečkem to, co jste si přáli. Na počtenou!
Československá stopa

Dominik Hrachovina (AST) 19 minut, 10 zákroků, 3 góly, 76,9 %

Karel Kubát (VLD) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:48
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 48:21 (13:13, 19:4, 16:4)
Zblokované střely – 10:10
Vyhraná vhazování – 33:22
Trestné minuty – 22:14
Hity – 14:15
Kazašský celek Barys Astana poráží v zajímavém utkání Admiral Vladivostok 4:3. Parádní podívanou nabídla především první třetina. Domácí v ní vedli 2:0, hosté dokázali skóre otočit a do šaten se nakonec šlo za stavu 3:3. Od druhé třetiny se už hrálo především pod taktovkou Barysu, ale Admiral dlouho držel skvělý brankář Anton Krasotkin. Ten inkasoval až ve 48. minutě po teči Matta Frattina, což byl také nakonec rozhodující zásah celého utkání. Dvě minuty před koncem to ještě hosté zkusili v šesti a tato situace navíc byla brzy vylepšena i o vyloučení Dallmana. Vyrovnat však celek z Vladivostoku už nedokázal.
59:53'
Kirill Voronin držel u mantinelu Cormiera a nadějím Admiralu je asi konec. 7 sekund před koncem se totiž vhazuje v útočném pásmu Barysu.
59:33'
Hosté v útočném pásmu, zatím ale schází střela...
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:39'
Time-out si vyžádali domácí.
58:39'
Kevin Dallman sestřelil Ivana Miščenka a je vyloučen! Hosté tedy budou při power-play hrát zajímavou početní výhodu 6 na 4!
58:03'
Branka Admiralu je již prázdná!
58:03'
Zakázané uvolnění Barysu. Bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Admiralu. Hosté si berou oddechový čas.
57:41'
Čas nadále ubíhá, aniž by se hosté k něčemu dostali. Stále se ale může stát cokoliv.
56:50'
Domácí mají kotouč na holích a přihrávkami šetří cenný čas.
56:11'
Hosté v postavení mimo hru. Do konce zápasu scházejí necelé čtyři minuty.
55:25'
Jegor Petuchov prověřil střelou od mantinelu Krasotkina. Domácí chtějí hrát aktivně i v závěru.
54:18'
Dostáváme se do fáze, kdy to budou muset hosté otevřít. Koroljov ale neměl komu a jen nahodil puk za branku.
53:30'
Alexandr Černikov schoval svůj pokus od mantinelu za shluk těl. Karlsson si ale poradil a dokázal puk vyrazit.
53:22'
Střela Denise Vichareva byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Admiralu.
52:56'
Nikita Michajlis se ocitl sám před Krasotkinem. Ten si před ním lehl a puk, který se objevil v brankovišti za jeho zády ještě stačil nahrnout rukou zpět pod sebe! Gólman Admiralu stále drží svému týmu naději na body!
52:04'
Vypadá to, že domácí mají více sil. Soupeře tlačí a Admirálům se může o nějakém závěrečném náporu zatím pouze zdát.
51:13'
Po tečovaném nahození Dietze od modré čáry vznikl před Krasotkinem obrovský závar! Hostující brankář se prostě roztáhl na čáře a proti snaze Dustina Boyda odolal!
50:35'
André Petersson nahrával zpoza branky Patricemu Cormierovi, který ale nedokázal zasáhnout puk tak kvalitně, aby ho Krasotkin propustil za brankovou čáru.
50:00'
Puk končí na střídačce Barysu. Do konce třetí části schází přesně deset minut.
48:48'
Alichan Asetov to udělal výborně! Najíždějícího spoluhráče mu obránce obsadil a domácí útočník se tak zbavil svého strážce a ocitl se sám před Krasotkinem. Ten však střelu do protipohybu vyrazil hřbetem lapačky!
48:07'
Uvidíme, zda hosté ještě budou mít energii na to, aby hráli tak aktivně jako v první třetině. Pro vyrovnání rozhodně budou muset něco udělat.
47:13'
Astana právě vstřelila branku!
Domácí konečně strhávají vedení na svou stranu! Alexej Makljukov posunul na modré čáře puk na Darrena Dietze, jenž ho z pravé strany nahodil na branku a MATT FRATTIN letící kotouč tečoval mimo dosah Krasotkina – 4:3. Asistence: Darren Dietz a Alexej Makljukov.
46:53'
Alichan Asetov nahazoval od mantinelu puk na hostující branku. Krasotkin ho přikryl lapačkou a přerušil hru. Reklamní přestávka.
46:19'
Hosté rozjížděli akci až příliš pomalu a opatrně. Ve středním pásmu tak přišli o puk, ale ani hráči Astany z toho nic nevytěžili.
45:32'
Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před Krasotkinem.
45:17'
Admiral je v plném počtu. Tamhle přesilovka Barysu moc nevyšla.
44:55'
Hosté vyhazují až k brance soupeře.
44:45'
Petersson poslal puk na modrou čáru, kde byl Darren Dietz. Jeho rána skončila v klíně brankáře Krasotkina.
43:53'
Postavení mimo hru Barysu. Domácí svou početní výhodu nerozehráli nejlépe.
43:42'
Hostům se podařilo vyhodit puk.
43:16'
Za podražení je vyloučen Vladimir Butuzov. Uvidíme přesilovku Barysu Astana.
42:13'
Až teď se připomněli i hosté. Střelu Gleba Zajceva našel ve výstroji Karlsson.
41:47'
Opět se hraje v obranné třetině Admiralu. Domácí se snaží strhnout vedení na svou stranu.
41:00'
Domácí začali třetí část tlakem. Hned po buly přišla střela od obránce, kterou musel pokrýt Krasotkin. Následně hosté alespoň vyhodili.
40:49'
Hosté chybovali za brankou a z toho mohli těžit Patrice Cormier a poté Roman Starčenko. Především jeho rána byla prudká, ovšem Krasotkin byl na místě.
40:32'
Kotouč se odrazil do hlediště. Naposledy se ho dotkl zřejmě domácí hráč a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
Hity – 7:12
První třetina nabídla šestigólovou přestřelku, naopak ve druhé části žádná branka nepadla. Barys tak stále hraje s Vladivostokem nerozhodně 3:3. Domácí rozhodně měli herní převahu, ovšem hostům se rozchytal brankář Krasotkin, který čelil v této periodě hned 19 střelám.
40:00'
39:19'
Vynikající Krasotkin, který tygřím skokem vyrazil střelu Dustina Boyda!
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Tvrdou střelu Černikova od modré vyrážel vyrážečkou Karlsson.
38:18'
Druhá třetina se chýlí ke konci a Admiral stále drží s favoritem krok.
37:17'
Hosté si teď v útočném pásmu nerozuměli. Puk tam ztratil Butuzov.
36:27'
Miščenko se už dobelhal na střídačku. Popřejme mu, aby byl v pořádku.
36:27'
Na ledě zůstává ležet hostující Ivan Miščenko, který schytal zásah pukem při blokování střely. Už je u něho lékař.
35:50'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Krasotkina.
35:27'
Zatímco první třetina přinesla gólové hody, tak ve druhé části stále na branku čekáme. Barys určitě zlepšil obranu, Admiralu se zase rozchytal brankář Krasotkin.
34:55'
34:47'
Hosté v oslabení zaútočili. Voronin našel na modré Zacharčuka, který vypálil a zasahovat musel Karlsson.
33:55'
Další rána Peterssona. I ta končí ve výstroji Antona Krasotkina.
33:45'
Z vrcholu levého kruhu pálil André Petersson. Krasotkin jeho ránu zlikvidoval efektním semaforem!
33:16'
Domácí jsou v plném počtu a začala tak jejich zkrácená přesilovka.
32:54'
Alexandr Strelcov podrazil v útočném pásmu Ševčenka a síly na ledě se na chvíli vyrovnají.
32:11'
Dmitrij Gurkov v oslabení vyvážel puk dopředu. Zkoušel obejít Tatalina, ale ten se nenechal obehrát.
31:34'
Hosté začali přesilovku příležitostí dorážejícího Sergeje Koňkova, ovšem teď se domácím podařilo vyhodit.
31:15'
Jesse Blacker si vyšlápl na Koroljova a je vyloučen za hrubost. Následovat bude přesilovka Admiralu.
31:10'
Z pravého kruhu to zkoušel Vladimir Butuzov. Ten branku netrefil.
30:13'
30:05'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku. Ten zakončoval Patrice Cormier, jenž z levé strany nepropálil Krasotkina.
29:59'
Současně udělené tresty pro Cormiera a Koňkova skončily a hosté tak budou ještě chvíli pokračovat v klasické početní výhodě.
29:40'
Domácí vyhazují.
29:09'
Z pravé strany hřiště pálil Konstantin Glazačev. Karlsson jeho střelu vyrazil.
28:46'
Domácí dostali puk alespoň do středního pásma.
28:12'
Dustin Boyd zahákoval unikajícího soupeře a hosté tedy budou hrát přesilovku 4 na 3!
27:57'
Do kontaktu se dostali Patrice Cormier a Sergej Koňkov a je z toho oboustranné vyloučení. Hrát se bude 4 na 4.
27:10'
Kevin Dallman podpořil akci Barysu na levém křídle. Jeho střela skončila v lapačce Henrika Karlssona.
26:27'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
25:25'
Hosté jsou již v plném počtu.
24:56'
Po přihrávce Peterssona měl před sebou odkrytou klec Kirill Polochov. Branku ale netrefil!
24:46'
Hosté dokázali vyhodit.
23:57'
Domácí to rozehráli dobře. Střely Dallmana či Frattina si ale cestu do sítě nenašly.
23:24'
Za držení je vyloučen Vasilij Strelcov. Předchozí dvě přesilovky domácí využili...
23:06'
Stěpan Zacharčuk nahodil puk na domácí branku ze středního pásma. Tohle Karlssona asi překvapit nemohlo.
22:27'
Střelou přes obránce to zkoušel Dustin Boyd. Krasotkin byl opět na místě.
21:59'
Blackerova střela byla tečována mimo branku.
21:38'
Další zákrok Krasotkina, který podržel puk v lapačce po dalekonosné střele Dietze.
21:13'
Domácí začali druhou třetinu aktivněji. Krasotkin byl po ráně od modré nyní na svém místě.
Hity – 4:7
První třetina přinesla pořádnou vánoční gólovou nadílku! Do šaten se totiž oba soupeři rozešli za stavu 3:3. Astana začala lépe a díky dvěma využitým přesilovkám vedla v 9. minutě 2:0. Nejprve se z dorážky prosadil Roman Starčenko a v 9. minutě se trefil z voleje Dustin Boyd. Admirály to ale nepoložilo a tak přišel dokonalý obrat. V 11. minutě snižoval před brankou důrazný Jegor Jakovlev, o dvě minuty později potrestal chybu brankáře Hrachoviny Denis Vicharev a v 19. minutě dokonce poslal gólmana Barysu na střídačku v přesilovce krajan Karel Kubát. Hosté ale vedli jen 33 sekund. Ještě v téže minutě totiž stačil vyrovnat André Petersson.
20:00'
19:59'
V závěru třetiny jsme ještě viděli obrovský tlak Barysu! Hosté se štěstím odolali a do šaten se tak půjde za nerozhodného stavu.
18:57'
To je neskutečná první třetina! Viktor Svedberg vybojoval v obranném pásmu kotouč a poslal ho na rozjetého Patriceho Cormiera, který z pravé strany vystřelil. Krasotkin puk vyrazil k ANDRÉMU PETERSSONOVI a ten z levého kruhu zamířil do odkryté klece – 3:3. Asistence: Patrice Cormier a Viktor Svedberg.
18:24'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Henrik Karlsson.
18:24'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí skóre z 0:2 na 3:2! KAREL KUBÁT se dostal k puku na pravé straně útočného pásma, vybruslil si s ním na osu a střela, kterou ještě zřejmě tečoval někdo z bránících hráčů, propadla až za záda Hrachoviny. Asistence: Nikita Feoktistov.
17:57'
Domácím se hned podařilo osvobodit.
17:45'
Maxim Semjonov je vyloučen za sekání. Druhá přesilovka pro hosty.
17:15'
Nahození Kevina Dallmana bylo sraženo mimo branku. Domácí zůstávají v útočné třetině.
16:40'
Domácí jsou v plném počtu.
16:24'
Alexandr Strelcov vystřelil a jeho bratr Vasilij se dostal k dorážce! Hrachovina byl tentokrát pozorný.
15:48'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
15:27'
Hosté zatím v přesilovce nic nevymysleli. Hráči Astany nyní vyhodili.
14:39'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kevin Dallman – 2 min., držení).
13:40'
Zápas se vyvíjí hodně zajímavě. Hosty skóre 0:2 nezlomilo a rychle dokázali vyrovnat.
12:58'
Dominik Hrachovina se teď pod maskou asi trochu červená! Gólman Barysu se snažil hokejkou odpálit puk, který se snášel před jeho brankoviště. DENIS VICHAREV ale zasáhl letící kotouč dříve a nasměroval ho do branky. Je vyrovnáno – 2:2. Asistence: Konstantin Glazačev a Kirill Voronin.
11:39'
Dallman nastřelil puk za hostující branku, aby tam o něj mohli zabojovat domácí útočníci. Pod tlakem ale dobře zahrál Tatalin, jenž zakládá protiakci Vladivostoku.
10:40'
Nedáš – dostaneš! Po Frattinově šanci se hra otočila na druhou stranu, hosté si vytvořili před Hrachovinou obrovský závar a nakonec to byl JEGOR JAKOVLEV, který dopíchl puk za záda brankáře Barysu – 2:1. Asistence: Ivan Miščenko a Kirill Ďjakov.
10:26'
Po krásné kombinaci v přebrankovém prostoru se zjevil ve velké šanci Matt Frattin. Trefil břevno!
09:49'
Domácím hodně pomohly přesilovky. Dát rychlé góly je proti papírově slabšímu soupeři vždy důležité.
08:39'
Domácí jsou při chuti. Prudkou ránu od modré čáry musel likvidovat Krasotkin.
08:11'
Domácí využili i druhou přesilovku a vedou 2:0! Matt Frattin přenesl hru na DUSTINA BOYDA, který ranou z první překonal přesouvajícího se Krasotkina. Asistence: Curtis Valk a Matt Frattin.
07:59'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Denis Vicharev – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
07:59'
Vasilij Strelcov dostal puk za záda Hrachoviny, ale rozhodčí už před tím přerušil hru pro faul na českého gólmana Barysu! Bude se tedy naopak vylučovat.
07:28'
Hosté po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu. Na osu hřiště si sjížděl Karel Kubát, ale puk mu přeskočil hůl.
06:39'
Od modré čáry vypálil Roman Tatalin. Ten domácí branku netrefil.
05:52'
Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval z pravého kruhu Gleb Zajcev. Hrachovinu zachránila bližší tyčka!
04:40'
Favorizovaní domácí se tedy poměrně rychle ujali vedení. Uvidíme, jak odpoví Armirálové.
03:43'
Domácí se ujímají vedení! Po sražené střele Dietze si našel odražený kotouč ROMAN STARČENKO, který se s ním před dezorientovaným Krasotkinem ještě otočil a poslal ho do odkryté klece. Asistence: André Petersson a Darren Dietz.
03:16'
Dallman nabil na pravý kruh svému spoluhráči, který neprostřelil brankáře Krasotkina.
02:33'
Hostům se podařilo vyhodit.
02:21'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Artur Karmaškov – 2 min., hákování).
02:21'
Artur Karmaškov ztratil ve středním pásmu puk a pustil do úniku Jegora Petuchova. Ten neproměnil i proto, že ho vracející se obránce Admiralu fauloval.
01:02'
Jako první prověřil hostujícího brankáře Krasotkina ofenzivně laděný bek Astany Darren Dietz. Hostující gólman puk vyrazil do rohu.
00:01'
Dozněly hymny Ruska a Kazachstánu. Za malou chvíli začne samotné utkání.

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Svedberg, Dallman (C), Makljukov, Dietz (A), Polochov, Blacker, M. Semjonov – Frattin, Valk, Michajlis – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Akolzin, Ševčenko, Boyd – Petuchov, Gurkov, Sagadejev – Asetov.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – S. Zacharčuk, Ugolnikov (A), Kubát, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov, Kozlovskij, Miščenko – A. Strelcov, V. Strelcov, Černikov – V. Butuzov, Koňkov (C), Feoktistov – Glazačev (A), Vicharev, K. Voronin – Koroljov, J. Jakovlev, Zajcev.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Maitak, Strelcov.
Československá stopa v utkání
Dominik Hrachovina (AST)
Karel Kubát (VLD)
Vojtěch Polák (VLD)
Barys Astana
Astaně je na tom velmi dobře a do dnešního utkání bude nastupovat jako jednoznačný favorit. Barys je totiž na celkovém osmém místě, což je velmi dobré. V Chernyshevově divizi je na druhé pozici a na první Omsk ztrácí pouze tři body. Dnešní hosté nasbírali za devětatřicet zápasů čtyřiapadesát bodů. Z výhry se radovali čtyřiadvacetkrát a prohráli pouze čtrnáct duelů. Astaně se také velmi daří v domácím prostředí, vyhrála tři z poslední čtyř domácích zápasů. Barys tuto statistiku bude chtít určitě potvrdit a pro výhru udělá vše.

Admiral Vladivostok
Vladivostok je na tom narozdíl od svého soupeře naprosto bídně. Je nejhorším týmem ligy a to se ziskem dvaadvaceti bodů. Admiral je nasbíral za osmatřicet zápasu, což je opravdu špatné statistika. Dnešní hosté vyhráli pouze devět zápasů, zatímco prohráli už devětadvacekrát. Pro Vladivostok je aspoň pozitivní to, že nedal nejméně branek v soutěži a také že nedostal nejvíce branek. Admiral navíc vyhrál poslední zápas s Novosibirskem a vítěznou sérii bude chtít určitě prodloužit. Uvidíme, jestli se mu to povede.

Novosibirsk vs. Vladivostok – 1:4
Vladivostok vs. Dyn. Moskva – 1:2
Vladivostok vs. Astana – 1:3

Alexandr Černikov 18 bodů (8+10)
Sergej Koňkov 17 bodů (10+7)
Konstantin Glazačev 16 bodů (10+6)
Zdravím všechny fanoušky ruské KHL a přeji Vám příjemný štědrý den. Ani v ten se ruská soutěž nezastaví a máme na pořadu spoustu zápasů. Já Vás provedu utkáním, kde se střetně Astana s Vladivostokem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.