KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Red Star Kunlun - 17. října 2021   16:00

Jaroslavl
Jaroslavl
07:34' Kajumov (Arťom Iljenko) • 15:41' Korškov (Polunin, Rafikov) • 18:21' Boucher (Polunin) • 40:21' J. Averin (Maxim Šalunov, Rafikov)
4:3
(3:0, 0:1, 1:2)
Red Star Kunlun
39:52' Sproul  (C. Kane, Pu) • 42:29' Lockhart  (S. Foo) • 59:29' Tyler Wong  (Nicholls, Sproul)
Jaroslavl
Beljajev, Birin – Strelcov, Šeljanin
Arena 2000, Jaroslavl
1 787 diváků

Česká a slovenská stopa

Bez účasti.
První třetina byla jasnou záležitostí. Jaroslavl v ní přestřílela Kunlun 21:4 a především si vytvořila komfortní náskok. Jeho základy postavil Artur Kajumov, na trefu svého spoluhráče pak navázali Jegor Korškov a Američan Reid Boucher, jenž zvyšoval už na 3:0.

Ve druhé třetině Kunlun zlepšil hru a dokonce byl střelecky aktivnější než jeho soupeř, kterého třígólový náskok zjevně uspokojil. Diváky tak dostala do varu aspoň bitka mezi Alexandrem Jelesinem a Brandonem Yipem. Na další gól si fanoušci museli počkat až na závěr třetiny, ty domácí ale moc nepotěšil. Osm vteřin před sirénou proměnil přesilovku Ryan Sproul. Kunlun tak v sobě našel skrytý potenciál, který chtěl uplatnit i po přestávce.

Jeho plány už po jednadvaceti vteřinách naboural Jegor Averin. Jenže hosté se nevzdali, co říct měl Luke Lockhart. Dvougólový náskok Lokomotiv držel až do času 59:29, kdy zápas při power-play zdramatizoval Tyler Wong. Na víc už se ale Kunlun nezmohl a z Jaroslavli odletí s prázdnou.
Utkání přihlíželo 1 787 diváků.
Střely na branku: 39:23 (21:4, 10:13, 8:6).
59:59'
Hosté v pásmu znovu v šesti. Už ani nekombinovali, prostě a jednoduše to valili směr brána. Daniil Isajev vše ustál a společně s týmovými kolegy může začít slavit.
59:29'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
No vida, ještě nás čeká drama! Nicholls se rozjel po pravém křídle a adresoval přihrávku na druhou stranu, kde přesunujícího se brankáře překonal TYLER WONG. Kontaktní gól padl půl minuty před koncem základní hrací doby. Takže čas na vyrovnání tady ještě je. Asistence: Josh Nicholls a Ryan Sproul.
58:35'
Už není na co čekat, Ivano Zanatta odvolává Smithe z branky.
57:42'
Nikita Čerepanov zariskoval v rozehrávce a může být rád, že to pro jeho Jaroslavl nemá žádné následky.
56:35'
Smith jen tak pro jistotu natáhl lapačku za střelou mimo.
54:59'
Rozháranou hru uklidňuje Maxim Berjozkin přihrávkou domů. To si Jaroslavl může dovolit.
53:37'
Alexandr Jelesin je poplácán po zádech za střelu na Jeremyho Smithe. 25letý bek se před sezonou vrátil do Jaroslavle z AHL, když se ve dvouletém období nedokázal natrvalo prosadit do sestavy Calgary.
51:50'
Maxim Šalunov se pustil do rychlostního souboje se Sproulem, svého protivníka ale nepřebruslil.
50:03'
Třetí třetina se přehoupla přes svou polovinu, Kunlunu se odteď začne nepříjemně krátit čas.
49:35'
Krušné chvíle přečkala Jaroslavl bez úhony.
49:31'
Neskutečně blízko snížení byl Jason Fram! Jeho rána z pozice pravého beka se dotkla obou tyčí a nakonec zamířila z brankoviště ven.
49:18'
V bratrské spolupráci přihrál Parker Foo zpoza branky Spencerovi, toho Daniil Isajev vychytal!
48:38'
Tyler Wong už mohl střílet, ale ještě zvolil přihrávku, což bylo špatné řešení. Kotouče se zmocnili domácí a vyhodili ho rychle ven.
48:00'
Hosté zatím nedokáží udržet se v pásmu.
47:35'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kudrjavcev – 2 min., sekání).
47:24'
Kunlun hraje v plném počtu.
45:57'
Pavel Kraskovskij si musí nechat zajít chuť. Po shlédnutí všech dostupných videozáznamů se rozhodčí shodli, že hůl byla nad úrovní horní tyče a branka platit nemůže.
45:57'
Scénář se opakuje a Lokomotiv znovu vede o tři branky! Do listiny střelců se tentokrát zapisuje Pavel Kraskovskij. Ale pozor! Ještě je tu jeden problém, a tím je vysoká hůl. Rozhodne video!
45:24'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alex Riche – 2 min., nedovolené bránění).
44:43'
Na pravém kruhu stojící Ethan Werek nedokázal propálit červenou hradbu těl.
42:29'
Jenže Jaroslavl ani teď třígólový náskok neudržela. Iljenko v tlaku nevědomky přihrál bekhendem LUKEMU LOCKHARTOVI a ten vypálil z levého kruhu nechytatelně na zadní tyč. Asistence: Spencer Foo.
40:21'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Vydařený vstup do třetí třetiny pro Lokomotiv! Šalunov se na levém křídle dostal za Sproula a z mrtvého úhlu přihrál před branku. Tam se puk odrazil od brusle JEGORA AVERINA do sítě a Smith se rozčiluje marně. Nebyl tam totiž ani náznak kopnutí. Asistence: Maxim Šalunov a Rušan Rafikov.
40:01'
Třetí třetina začne v 17:46.
Kunlun ve druhé třetině zlepšil hru a dokonce byl střelecky aktivnější než jeho soupeř, kterého třígólový náskok zjevně uspokojil. Diváky tak dostala do varu aspoň bitka mezi Alexandrem Jelesinem a Brandonem Yipem. Na další gól si fanoušci museli počkat až na závěr třetiny, ty domácí ale moc nepotěšil. Osm vteřin před sirénou proměnil přesilovku Ryan Sproul. Kunlun tak v sobě našel skrytý potenciál, který bude chtít uplatnit i v budoucí třetině. Podaří se mu to?
Střely na branku: 31:17 (21:4, 10:13).
40:00'
39:52'
Kunlun ve druhé třetině zlepšil hru a osm vteřin před jejím koncem se dočkal v přesilové hře! RYAN SPROUL dostal přihrávku na začátek slotu a ranou jako z děla prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Daniila Isajeva – 3:1. Asistence: Cory Kane a Clifford Pu.
38:24'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., krosček).
37:35'
A zase Daniil Isajev. Ryan Sproul dostal přihrávku proti holi na začátek slotu, odkud gólmana Jaroslavle trefil do výstroje.
37:14'
Zasahovat musel také Daniil Isajev, domácího brankáře zaměstnal Alex Riche.
36:16'
Ozvali se také domácí. Georgij Ivanov našel zpoza branky Kudrjavceva a ten trefil přesně prostor, v němž se nacházel Jeremy Smith.
34:54'
Poslední dobou jsou pohyblivější hosté. Škoda pro ně, že spolupráce mezi Werekem a Sproulem vyšla vniveč.
33:31'
Spencer Foo udržel modrou čáru. Zanedlouho poté se objevil mezi kruhy Nikita Chlystov, ale z dobré pozice nezamířil přesně.
32:31'
Maximum sil při tomto střídání odevzdal Clifford Pu, na střídačku odjíždí hráč Kunlunu úplně vyždímaný.
31:18'
Jake Chelios bruslil na levé straně nikým nehlídaný, nikdo z hráčů v bílých dresech si ho ale nevšiml.
31:09'
Hráči si teď otevřeli střelnici. Za domácí zahrozili Jegor Korškov a Pavel Kraskovskij, na druhé straně pak střílel z úhlu Spencer Foo.
29:58'
Arťom Iljenko dobruslil puk nahozený do rohu kluziště, potom přihrál naslepo do země nikoho.
28:34'
Denis Osipov zaměstnal Isajeva střelou z kruhu pro vhazování a téměř tím vyrovnal počet střel vyprodukovaných ve druhé třetině – 8:7.
27:57'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 5 min., bitka).
27:57'
Diváky dostal do varu pěstní souboj! Alexandr Jelesin se postavil Brandonu Yipovi a dlouho trvající bitku s kapitánem Kunlunu k radosti publika nakonec vyhrál.
27:19'
Hosté ve druhé třetině zlepšili hru. I díky tomu se do zajímavé pozice dostal Spencer Foo, ale zblízka Isajevův levý beton nepřehodil.
26:45'
Kunlun je kompletní.
26:14'
Domácí zpět v pásmu. U pravé tyče hlídkující Perevalov nabil Arturu Kajumovovi, který uvnitř slotu trefil Smithe někam do podpaží.
25:31'
Při oslabení se kolem střídaček rozjel Josh Nicholls a připravil Isajevovi sedmý zákrok v utkání.
24:56'
Pavel Kraskovskij se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe, ačkoliv se mu na zadní tyči nabízel Alexandr Polunin. Byla to chyba, Smith dával pozor.
24:45'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Clifford Pu – 2 min., sevření puku rukou).
24:17'
Oba týmy už hrají v plném počtu.
23:58'
Jeden z hostů zavezl puk za vlastní branku a tam v klidu počká na dostřídání spoluhráčů.
23:20'
Hra ve čtyřech nedělá problém ani Kunlunu. Před vrcholem pravého kruhu napřáhl Spencer Foo, jeho pokus Isajev ztlumil ve výstroji.
22:25'
Po vyhraném buly pálil na Smithe Reid Boucher. Jaroslavl zůstává v útočném pásmu, kde proběhne další buly.
22:17'
Vhazovat se bude v obranném pásmu Kunlunu.
22:17'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Misjul – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tyler Wong – 2 min., krosček).
21:40'
Cory Kane při individuální akci táhl puk středem hrací plochy. Okamžitě se před ním objevil do červena zbarvený val, který ho puku zbavil.
20:53'
S úmyslem pozvednout nejen svou psychiku, ale i psychiku svých spoluhráčů vypálil zleva Denis Osipov. Jeho pokus prolétl kolem bližší tyče.
20:01'
Druhá třetina začne v 16:52.
První třetina byla jasnou záležitostí. Jaroslavl v ní přestřílela Kunlun 21:4 a především si vytvořila komfortní náskok. Jeho základy postavil Artur Kajumov, na trefu svého spoluhráče pak navázali Jegor Korškov a Američan Reid Boucher. Jaroslavl tak vede nad Kunlunem 3:0 a už po první třetině je na cestě za suverénní výhrou.
Střely na branku: 21:4.
20:00'
19:52'
Maxim Šalunov převzal přihrávku z levé vlny a z kruhu pro vhazování marně hledal díru mezi nohama přesunujícího se Smithe.
18:21'
Hosté opět propadli při přechodu do středního pásma. Polunin zachytil puk na modré čáře, otočil se s ním a pak diagonální přihrávkou kolem Sproula našel REIDA BOUCHERA, jenž citlivou tečí do protipohybu Smithe rozjásal diváky potřetí. Asistence: Alexandr Polunin.
15:41'
Vyloučený Chlystov se chystal vrátit na led, když přihrávku k levé tyči dostal JEGOR KORŠKOV. Ten odhodlaně vyjel před branku a bekhendem zavěšeným pod horní tyčku zvýšil na 2:0. Asistence: Alexandr Polunin a Rušan Rafikov.
15:00'
Lokomotiv je zpátky. A po Boucherově vyražené střele vyvolal před brankoviště nebývalé haló. Dorážet chtěl Jegor Korškov, ale to už měl americký gólman kotouč pod kontrolou.
14:13'
Po levém křídle do pásma přijíždějící Artur Kajumov finální přihrávku nevykouzlil. Potom se puku zmocnili hosté a vyhodili ho zase ven.
13:41'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
13:22'
Kunlun je konečně kompletní.
13:07'
Hosté se na chvíli osvobodili. Jenže pak přijel zpátky Maxim Šalunov a z dobrého postavení na ose hřiště otestoval kvalitu Smithovy vyrážečky.
12:06'
Přesnější mušku měl Alexandr Polunin, který ohrozil Smithe střelou z pravé strany.
11:50'
Po sérii přihrávek dostal puk na modrou čáru Rušan Rafikov, ale bránu netrefil.
11:22'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů).
10:56'
Ze starostí ho vysvobodil až Ryan Sproul, který podél mantinelu vyvezl puk na druhou stranu kluziště.
10:26'
Domácí se opět motají u Smithovy branky a americký gólman neví, kam se přesunout dříve.
10:00'
Po vstřelené brance Lokomotiv ožil. Od střídaček přinutil Smithe k pokleku Alex Marčenko.
07:34'
Chyba v rozehrávce vyšla Kunlun draho! Hosté nedokázali vyvézt puk z obranného pásma, Iljenko ho přiklepl do jízdy ARTURU KAJUMOVOVI a ten se z mezikruží nemýlil. Asistence: Arťom Iljenko.
03:37'
Jaroslavl opět v pásmu, ale Misjulova rána od modré čáry na Smithe neprošla.
02:40'
Ten musel zůstat pozorný, protože na něj z boku pálil i Reid Boucher, což je při absenci Alexejeva nejproduktivnější hráč Jaroslavle.
01:39'
Jaroslavl zlepšila hru a najednou byla v málo vídaném přečíslení tři na jednoho! Kunlun podržel americký gólman Smith.
00:14'
Domácí gólman měl další práci po buly, kdy lapačkou přikryl volný puk. Kunlun začal pěkně zhurta.
00:12'
Na první střelu jsme nemuseli čekat dlouho. Už po dvanácti sekundách prověřil Isajejovu připravenost Spencer Foo.
00:01'
Hráči nastoupili na ledovou plochu – domácí v červených dresech, hosté tradičně v bílých. Ještě si poslechnou hymny a můžou jít na to!
Kapitánské céčko nosí Alex Marčenko a Brandon Yip.
Při absenci Denise Alexejeva je nejproduktivnějším hráčem Jaroslavle Američan Reid Boucher (4+8). Lídrem Kunlunu je Spencer Foo (6+7) z Kanady.
Daniil Isajev odchytá v nové sezoně teprve druhý zápas, v tom prvním propustil tři góly a úspěšnost zákroků měl 89,66%. Jeremy Smith (USA) je na tom se sedmi zápasy a úspěšností 90,56% přeci jen o něco lépe.

Lokomotiv Jaroslavl: D. Isajev (J. Guskov) – A. Marčenko (C), Rafikov, Barancev, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov (A), Misjul – J. Averin (A), Maxim Šalunov, Boucher – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, Georgij Ivanov, P. Kudrjavcev – M. Beljajev, Arťom Iljenko, Berjozkin – Perevalov.

Red Star Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – Chelios, Sproul (A), D. Osipov, N. Chlystov, Tam, Fram, Yuen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – C. Kane (A), Yip (C), Nicholls – Tyler Wong, Pu, Werek – Squires, Riche.

Rozhodčí: Beljajev, Birin – Strelcov, Šeljanin.
Hráči vyšli z útrob stadionu na led, kde probíhá tradiční rozbruslení. Jména, na která se dnes můžete těšit, vám prozradíme v dalším příspěvku.

Zápas se odehraje bez české i slovenské účasti.

Kunlun se na Východě přetahuje s Vladivostokem o předposlední příčku. A nutno podotknout, že poslední dobou úspěšně. Čínský klub zabodoval třikrát v řadě (i když dvakrát z toho byla prohra v prodloužení, popřípadě v nájezdech), což se mu v letošní sezoně podařilo vůbec poprvé. Zatím poslední bod zapsal v pátek "doma" proti Barysu Nur-Sultan (Kunlun hraje své domácí zápasy v azylu v Mytišči).
Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl je v tabulce Západní konference se ziskem rovných dvaceti bodů šestá. Do souboje jde po čtyřdenním volnu a odpočinek to byl jak jinak než zasloužený, protože Lokomotiv před ním třikrát v řadě vyhrál. Naposledy doma přemohl Čerepovec 2:1 v prodloužení. A fanoušci počítají s dalším vítězstvím, neboť Kunlun patří dlouhodobě mezi slabší kluby.
Vítejte u KHL. V neděli od 16 hodin se proti sobě postaví Jaroslavl s Kunlunem. Favoritem je podle sázkových kanceláří Lokomotiv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.