To je pro tuto chvíli z Toronta vše, hezký Nový rok do Česka. Zde je na programu ještě utkání Ruska se Slovenskem, které začne ve dvě hodiny ráno českého času.
Pořadatelům se nepovedl ceremoniál se stoupající americkou vlajkou, ta se místo stoupání zamotala, a tak po pobaveném smíchu z tribun nakonec zvolili alespoň nouzové řešení v podobě rozložení vlajky na ploše. Jakoby s touto variantou nikdo až tak moc nepočítal...
Nejlepší hráči zápasu
Thomas Chabot (CAN)
Ryan Lindgren (USA)
Ve třetí třetině už branka nepadla, znamená to tedy, že v zámořském derby trochu překvapivě vítězí Spojené státy americké, a tím také obsadí první místo v torontské skupině se stoprocentním bodovým ziskem. Kanada obsadí druhé místo.
59:56
Chabot musel americkou akci zastavit nedovoleně, už v přerušené hře zbytečně sekl soupeře Barzal. Dva Kanaďané míří na trestnou lavici, na výsledku už to nic nezmění.
59:56
59:45
Američané vyvážejí puk a míří na prázdnou branku.
59:24
Kanada se nedokázala usadit v pásmu a musí do středního.
58:55
Kanaďané to zkoušejí v šesti bez brankáře.
58:51
Kuriózní rozuzlení, oba týmy dostávají menší tresty za příliš mnoho hráčů na ledě.
58:51
58:51
Kanaďané si ještě vyžádali oddechový čas.
58:51
Mělo by se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
58:51
Čtveřice sudích se jde poradit, co se situací.
58:51
Zajímavá situace, hlavní rozhodčí signalizovali zřejmě trest pro Kanadu, v tu stejnou chvíli hráli Američané v šesti.
58:19
Kanada je v plném počtu.
58:12
Sám Bracco vzápětí pálil z první z levého kruhu, trefuje boční síť.
57:58
Bracco připravil stoprocentní šanci Terrymu, ten sám před brankou přestřeluje.
57:07
Juulsen zblokoval přihrávku před branku. Kanada se ale brání ve vlastním pásmu a to není místo, kde by potřebovala být.
56:37
McAvoy od modré míjí.
56:19
Velká komplikace pro Kanadu! Dubois dostává dvě minuty za nesportovní chování. Američané budou hrát přesilovku.
55:48
Kanaďané znovu začínají za vlastní brankou.
55:08
Roy prokličkoval do útočného pásma, ale volného spoluhráče nenašel.
54:19
Joseph pálí z mezikruží jen nepřesně. Čas se krátí.
53:45
USA v plném počtu. Zatím to není ta silvestrovská party, jakou si Kanaďané představovali.
53:18
Myers promeškal ideální dobu pro zakončení, následně neuspěl ani Chabot, jehož pokus z vrcholu kruhu chytá Woll.
52:53
Kanada se sama připravila o pásmo nepřesnou rozehrávkou.
52:18
Chabotovu ránu od modré vyráží pohotový Woll.
51:45
Po podražení Bellowse budou Kanaďané hrát přesilovku.
51:37
Parádní kombinace USA na jeden dotek, na jejímž konci byl Roslovic v obrovské šanci sám před Wollem, ovšem nedokázal zakončit.
51:01
Hezká individuální akce Troye Terryho, který s kotoučem na holi prokličkoval kolem tří hráčů soupeře a mířil do protipohybu brankáře, ovšem Ingram si s jeho ranou poradil.
49:58
Američané se teď dostali pod tlak. Woll se musí notně ohánět.
49:25
Na Beanovu střelu od modré Woll neviděl, přesto dokázal vyrazit.
49:08
Pokus Josta z mezikruží je zblokován.
48:55
Dubé našlápl po pravém křídle do útočného pásma, v souboji s McAvoyem ale "potkal" i hlavního rozhodčího a z akce nebezpečí nebylo.
47:55
Kanadě ubývá čas a teď sice má opticky více ze hry, ale vyložené šance nepřichází.
46:45
Raddyshův pokus z pravého kruhu je tečován nad branku, neujala se ani střela Beana od modré čáry.
45:36
Na druhé straně pálil z mezikruží Foley, Ingram zasahuje.
45:18
Po chybě Bracca ujeli Kanaďané ve dvou na jednoho, McLeod chtěl nahrávat Dubému, ale přihrávku nenačasoval dobře a Dubé promáchl.
44:50
Joseph upadl po souboji na modré čáře, publikum mocně bučí, ale vylučovat se nebude.
44:21
Whiteova střela byla zblokována, následně Kanada vyhazuje.
43:28
Vyloučení v týmu Kanada (Kale Clague – 2 min., sekání).
43:28
Patrick Harper jel sám na Ingrama, ale kotouč mu neseděl dobře na holi, nepovedlo se mu ani zakončení. Rozhodčí ale viděli sekeru Claguea, USA tak půjdou znovu do početní výhody.
43:02
Kanaďané se v útočném pásmu nepropracovali od hrazení ke střele. Neprosadil se ani na druhé straně Bracco.
42:06
Kanadskou akci zastavuje ofsajd.
41:28
Greenway se dlouho rozmýšlel, co s pukem, nakonec vyrazil před branku a rychlým pohybem chtěl zasunout puk ke vzdálenější tyči, těsně však míjí.
41:01
Kellerovu přihrávku před branku zachytil holí brankář Ingram.
40:39
Američané dohrávají přesilovku při vyloučení Beana a rozehrávají svou kombinaci.
40:01
Sledovali jsme třetinu dvou tváří. Po Kuninově vyloučení do konce zápasu a následném snížení Kanady v přesilovce pět na tři to vypadalo, že javorové listy se z tlaku dočkají vyrovnání. Jenže Američané dokázali vstřelit důležitý třetí gól, znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl a drží si odstup. Další třetina začne přibližně ve 23:21.
40:00
39:46
Bean ale vzápětí poslal na hrazení soupeře a odsedí dvě minuty za krosček. Přesilovka Američanů.
39:35
V poslední minutě mohl zatlouct hřebík do kanadské rakvičky Joey Anderson, který jel od červené úplně sám na Ingrama, jenže nechal jej vyniknout, protože mířil přesně do jeho lapačky. Hala ve stoje aplauduje, Ingram podržel svůj tým.
39:01
Dnes nejnebezpečnější kanadská formace s Barzalem, Raddyshem a Josephem si vytvořila tlak, ale američtí obránci dnes zblokují opravdu ohromné množství střel.
38:13
Sraženáí přihrávka končí na kanadské střídačce.
37:18
Bellows se po pravém křídle protáhl kolem obránce a až do zakončení, Ingram si ale poradil a prostor u bližší tyče utěsnil.
36:25
Air Canada Center je po bouři kolem poloviny zápasu po kanadském snížení opět poněkud ztichlé. Kanadě se nedaří vytvořit tlak, Američané čekají na příležitosti k brejkům.
35:17
Beanova střela od modré nadělala Wollovi velké problémy, ale americký brankář si nakonec poradil.
34:08
Jost se v pádu nedostal ke střílené přihrávce před branku.
33:08
USA právě vstřelilo branku!
Tohle může být velmi důležitý moment. V době kanadského tlaku se Američané dokázali prosadit, poté co Lindgren tvrdě vystřelil a odražený puk vrátil z ostrého úhlu za záda brankáře právě JEREMY BRACCO. Asistence: Ryan Lindgren, Jordan Greenway.
32:36
Greenway nahrál Braccovi, ten byl sám před Ingramem, ale z ostrého úhlu se neprosadil.
31:55
Trojice Kanaďanů číhala na útočné modré, ale nezachytila dlouhou přihrávku z vlastního pásma.
31:28
Bellows s Roslovicem vyvezli kotouč až před Ingrama a vymanili tak svůj tým z tlaku.
30:29
Bracco ztratil hůl a teď rychle spěchá na střídačku, Američané zvládnou vystřídat a jsou teď pod tlakem.
30:06
Kanada tlačí soupeře a má teď jasně navrch. Američané by potřebovali přerušit.
29:16
Spolu s návratem vyloučeného hráče zabránil jasnému gólu Colin White, který padl do Stromeovy dorážky těsně před brankou.
28:27
Kanadě zbývá ještě pár vteřin přesilovky.
28:12
Kanada právě vstřelila branku!
Je sníženo a dlouhá přesilovka využita! Kanadě pomohlo štěstí, poté co byla Stromeova střela sražena přímo na hůl THOMASE CHABOTA a obránce javorových listů z kruhu střelou bez přípravy překonává přesouvajícího se Wolla. Asistence: Dylan Strome, Matt Barzal.
27:52
Kanada mačká soupeře před Wollem.
27:37
Chabotův pokus z vrcholu kruhu vyráží Woll.
27:19
To je pro Američany velký problém. McAvoy podrazil pronikajícího Josta a Kanadu čeká 1:48 hry v pěti proti třem. Druhá taková výhoda v tomto zápase.
26:39
Až teď se Kanada dostala k obávané kombinaci v útočném pásmu. Gauthierův pokus ale zblokovala pozorná obrana a střelu Duboise z úhlu kryje Woll.
26:08
Woll vypíchl přihrávku najíždějícímu Barzalovi.
25:29
Začíná se ozývat první nespokojené bučení, Kanaďané na útočné modré čáře narážejí na dobře zorganizovanou čtveřici USA a zatím se vůbec nedokážou prosadit.
24:51
Kanaďané přišli o kotouč, Spojené státy vyhazují.
24:07
Pozor! Americký kapitán Kunin u hrazení sroloval Myerse tvrdým zákrokem, kanadský obránce se těžce zvedá. Rozhodčí po poradě udělují trest na pět minut a do konce utkání za nedovolené bránění. Kanadu čeká dlouhá přesilovka.
23:50
Kanada hraje v signalizované výhodě.
23:15
Ani jeden z celků se teď nedokáže kombinačně prosadit do útočného pásma.
21:43
Pro zisk pásma si USA opravdu život nekomplikuje. White kousek za modrou nahodil na branku a donutil Ingrama přerušit.
21:22
Na druhé straně Američané vybojovali buly před Ingramem.
20:58
Kanada začala aktivně, ale podobně jako před přestávkou se zatím nedokáže dostat do střeleckých pozic.
20:01
Tahle si to kanadští příznivci nepředstavovali. První část hry totiž ovládli Američané, kteří byli po celých dvacet minut aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Brzy se díky dvěma využitým přesilovkám dostali do vedení 2:0 a především nepouštějí soupeře do šancí. Ubránit zvládli i oslabení tří proti pěti v polovině třetiny. Další část hry začne přibližně ve 22:28.
20:00
19:37
McLeod se k dorážce nahození od modré nedostal, Woll kotouč pokryl.
18:34
Kunin měl na hokejce třetí gól, americký kapitán ale z mezikruží přestřeluje.
18:02
Kanaďané vyrobili velkou chybu na útočné modré, naštěstí pro ně neměli White s Kellerem po dlouhém střídání dostatek sil.
16:57
Zatím největší šanci Kanady spálil Raddysh, který dostal přihrávku mezi kruhy, byl sám, ovšem švihem míří nepřesně.
16:24
Terry vyhrál souboj u mantinelu a díky své urostlé postavě se natlačil až do zakončení. Branku ale míjí.
15:33
Ani Stromovi se nepovedlo překonat zkonsolidovanou americkou obranu, jeho pokus je zblokován mimo.
14:35
Anderson zkusil obhodit obránce a dostat se před brankáře, o kotouč ale přišel.
13:35
Oba týmy přitvrdily, Roy poslal u mantinelu čistým stromem k ledu amerického útočníka.
12:28
Thompson prověřil Ingrama z ostrého úhlu, kanadský brankář vyráží.
11:43
USA v plném počtu, Kanada neměla vážnější šanci.
10:58
Američané hrají oslabení výborně, brání se statečně a už jsou ve čtyřech.
10:29
Špatná, špatná přesilovka Kanady, přihrávky sice v útočném pásmu létaly jedna za druhou, ale střelba i pohyb prakticky chyběly.
09:43
Jenže právě McAvoy vzápětí dostává dvě minuty za hození hole a Kanada bude hrát v pěti proti třem.
09:25
Výborný obranný zákrok McAvoye, který zachytil přihrávku před branku.
08:29
Krosčekem u mantinelu se provinil Fox a přesilovku si nyní zahraje Kanada.
07:52
Už už se Kanaďané dostávali do přečíslení tří na dva, ale zastavuje je ofsajd.
07:00
Kanada se snaží o odpověď, ale zatím se nedokáže dostat do pořádné šance.
06:04
To je šok pro vyprodanou halu. Američané využívají během chvíle i druhou přesilovku, poté co u levé tyče zůstal zcela volný JORDAN GREENWAY, vybruslil si s kotoučem na holi před Ingrama a trefuje se přímo mezi betony brankáře. Asistence: Clayton Keller, Charlie McAvoy.
05:58
Kuninův pokus o střelu byl zblokován obráncem.
05:04
Myers ostrým zákrokem kolenem poslal k ledu amerického hráče, jsou z toho dvě minuty a další přesilovka USA.
04:31
Zkrácenou přesilovku Američané dokonale využívají! Kanada nepokryla dobře prostor před brankou a po kombinaci na malém prostoru zůstal sám před brankou COLIN WHITE, který nedal Ingramovi šanci. Asistence: Jordan Greenway a Clayton Keller.
04:20
White číhající před brankou netrefil prudkou přihrávku z levého křídla.
03:52
Spojené státy už jsou v plném počtu.
03:27
Jost zajel po souboji do brankáře Wolla a kanadská přesilovka končí. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
03:01
Američané ujeli v oslabení dva na jednoho, Terry ale nenašel svou přihrávkou najíždějícího Thompsona.
02:43
Američané se zatím dobře brání a vyhodili kotouč přes celé kluziště až za Ingrama.
01:52
Teď ale Bellows při pokusu odehrát kotouč nešťastně zasáhl do obličeje protihráče a Kanada bude hrát přesilovku.
01:43
Spojené státy v úvodu aktivnější, drží puk na svých holích a tlačí soupeře před branku.
00:26
Američané vybojovali buly v útočném pásmu.
00:01
Atmosféra v hale je fantastická, jdeme na to!
Do kanadské branky se staví Connor Ingram, který tady na šampionátu dosud neinkasoval. Na opačné straně pokračuje také střídaní gólmanů, chytat bude Joseph Woll.

USA: Woll (Parsons) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Fox, Lindgren, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Laczynski, Foley, Terry – Harper.

Kanada: Ingram (Hart) – Chabot, P. Myers, Bean, Juulsen, Fabbro, Clague, Lauzon – Dubois, D. Strome, McLeod – Joseph, Barzal, Raddysh – J. Gauthier, Jost, N. Roy – Dubé, Speers, Cirelli.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Stricker – Fluri (oba SUI), Palej (RUS).
Před dvěma lety v Montrealu zvládli Kanaďané tento atraktivní duel a zvítězili před zaplněnou halou 5:3. Dnes má být v Torontu zcela vyprodáno, lístky nejsou již několik dnů k dispozici a v předvečer Nového roku se čeká hokejový svátek.
KANADA

Domácí javorové listy mají po třech odehraných zápasech taktéž devět bodů. Zvládli těžký úvod proti Rusku a zvítězili 5:3, poradili si i se Slováky 5:0 a Lotyšům uštědřili debakl 10:2. Teď je čeká tradiční silvestrovský soupeř a celá země se těší na atraktivního soupeře.

Těžko hledat kanadskou slabinu, skvělý pohyb i kombinaci doplňují výrazné individuality jako Strome či Barzal. Snad jedině kolísající nasazení v rámci jednoho zápasu lze brát jako slabší stránku týmu kouče Ducharma.
SPOJENÉ STÁTY

Američané jsou zatím na turnaji stoprocentní. Po hladkých vyhrách 6:1 nad Lotyšskem a 5:2 nad Slovenskem uspěli i v atraktivním zápase proti Rusku poměrem 3:2. Tým se může spoléhat na čtyři vyrovnané útoky, dobrou produktivitu i poměrně solidní hru dozadu.

Trochu otazník visí nad kvalitou brankáře, Parsons ani Woll zatím buď nepřesvědčili, nebo neměli šanci přesvědčit. Právě výkon brankáře bude proti Kanadě hrát velkou roli.
Hezký silvestrovský podvečer z Kanady! Odpoledne místního času čeká na hokejové fanoušky bonbónek celého programu základních skupin na letošním juniorském šampionátu: prestižní duel Kanady a Spojených států. Půjde o přímý duel o vítězství ve skupině a dost možná i o zápas, který určí čtvrtfinálového soupeře pro českou reprezentaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.