MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Kazachstán - 28. prosince 2018   04:30

Finsko
Finsko
12:52' Latvala (Virtanen, Ylönen) • 15:08' Talvitie  • 32:49' Vainionpää (Puustinen) • 47:17' Kakko (Lundell, Ylönen) • 49:13' Heponiemi (Kupari, Jokiharju)
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)
Kazachstán
Kazachstán
Finsko
Kazachstán

To je už ode mě vše. Přeji příjemný zbytek Vánoc a u hokeje zase někdy příště.
Končí utkání, ve kterém vítězí tým Finska jednoznačně 5-0. Kazachstán stačil alespoň trochu Finsku 50 minut, poté už jim došly síly a jenom bránili.
V první třetině se prosadil Latvala a Talvitie. Ve druhé třetině se přidal Vainionpaa. A ve třetí třetině Kakko a Heponiemi. Nutno dodat, že celý zápas výborně chytal Jeremejev.
V dalším zápase se Finsko utká se Slovenskem a Kazachstán s USA.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 56:18
Zásahy brankářů: 18:51
Vyloučení: 1:5
Vyhrané buly: 11:37
59:38'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Valerij Orechov – 2 min., podrážení).
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:34'
Kazachům už došli síly a Finsku vůbec nestačí. Proto také teď Kazaši vůbec nejsou mimo své obranné pásmo.
57:40'
Hbitý Tolvanen se proháčkoval až před Jeremejeva, ten jeho střelu opět chytá.
56:23'
Nyní se snaží tým Kazachstánu chvíli držet puk na svých hokejkách, protože hlavně Jeremejev si potřebuje chvilku odpočinout.
Aktuálně má Jeremejev 47 zákroků.
55:00'
Následuje komerční přestávka.
54:20'
Bek Kazachstánu Danijar přijel zprava před branku a zkoušel zakončit na přední tyč, jeho chytrou střelu chytá Luukkonen.
53:44'
Heponiemi nahrával z levé strany na druhou stranu, jenomže pohotový Jeremejev jeo nahrávku lapil.
52:27'
52:25'
Laaksonen si vybruslil od modré čáry a tvrdě vystřelil. Jeho střelu Jeremejev vyrazil pryč.
51:49'
Finský bek Jokiharju vystřelil od modré čáry. Jeho tvrdou střelu chytá Jeemejev.
51:08'
Heponiemiho střelu z levé strany chytá Jeremejev.
50:44'
Do zajímavé pozice se dostal Nymam, který z mezikruží o kousek přestřelil branku Jeremejeva.
50:27'
50:27'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Dias Gusejnov – 2 min., podrážení).
49:13'
Finsko právě vstřelilo branku!
Jeden z finských obránců nahodil puk před branku, tam byl Kupari, který dorážel, jenomže se mu to nepovedlo. K puk se dostal ALEKSI HEPONIEMI, který trefil odkrytou branku. Asistence: Rasmus Kupari, Henri Jokiharju.
47:17'
Po zmatku před brankou Kazachstánu se k puku dostal KAAPO KAKKO, který objel branku a nasunul puk na přední tyč. Asistence: Anton Lundell, Jesse Ylonen.
46:48'
Další šance Finů. Laaksonen od modré čáry trefuje horní tyčku Jeremejevovi branky.
46:20'
Finové drží svého soupeře v útočném pásmu, jenomže moc nestřílí.
45:06'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Jevgenij Šinkareckij – 2 min., držení).
44:58'
Finové teď zamkli své soupeře v útočném pásmu, Kazachům už hodně ubývají síly a potřebovali by střídat.
44:29'
Finský obránce Laaksonen střílel od modré čáry. Jeho tečovaná střela končí jenom kousek vedle branky.
43:43'
Do zajímavého brejku se nyní dostal Danijar, jenomže výborný Luukkonen jeho zakončení chytil.
42:49'
Finský obránce Utunen střílel od modré čáry. Jeremejevi jeho střela propadla, ale zasekla se přímo na brankové čáře, takže stav je stále 3-0.
41:53'
Obrovská šance Finska. Virtanen našel samotného Kakka před brankou. Toho výborně vychytal Jeremejev.
40:20'
Finové začali aktivně. Tolvanen promáchl hezkou nahrávku od spoluhráče.
40:01'
Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. Kazaši měli k dispozici přesilovou hru. Při té měli spoustu zajímavých možností, ale neproměnili je. Finové často chodili do brejků a jeden z nich proměnil v čase 32:49 Samuli Vainionpaa, který stanovil současné skóre 3:0.

39:25'
Makuckij si najel do útočného pásma, jeho střela z pravé strany končí mimo.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:09'
Finský útočník Tolvanen se opět uvolnil a jel sám na Jeremejeva. Ten opět výborným zákrokem ramenem chytá.
37:34'
Nyní mají puk ve své moci Kazaši, kteří se opět chystají dopředu.
36:37'
36:14'
Finský útočník Virtanen objel branku a vystřelil. Jeho tvrdá střela jen o kousek minula branku.
35:47'
35:46'
Nakonec si Kupari najel do útočného pásma a vystřelil. Jeremejev lapačkou chytá.
35:05'
Kazachstán zatím výborně brání. Finové se vůbec nedokáží udržet v útočném pásmu.
33:47'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Batyrlan Muratov – 2 min., pozdní dohrání).
32:49'
Valtteri Puustinen sebral puk soupeři ve středním pásmu a jel sám na Jeremejeva, ten jeho zakončení vyrazil. Jenomže puk se odrazil k SAMULI VAINIOPAOVI, který se před brázdnou brankou nemýlil. Asistence: Vlatteri Puustinen.
32:01'
Rychlý brejk na druhé straně, který skončil zakončením jednoho z Kazachů. Střelu chytil Luukkonem.
31:52'
Finský útočník Talvitie se otočil a vystřelil. Jeho střelu chytá Jeremejev.
31:30'
30:28'
Heponiemi nahrál Laaksonenovi a ten od modré čáry střílel. Jeho tvrdá střela skončila mimo branku.
29:44'
29:00'
V další šanci opět Makuckij, který dostal nahrávku od Danijara přímo před prázdnou branku. Jenomže byl v hodně špatném úhlu a trefil pouze tyč.
28:40'
Makuckij dostal puk do mezikruží. Jeho střelu na bližší tyč kryje výborným zákrokem Luukkonen.
27:44'
Vyloučení v týmu Finsko (Urho Vaakanainen – 2 min., nedovolené bránění).
27:10'
Bujalskij se unikal dopředu. Jeho počínaní ukončila výborným obranným zákrokem finská obrana.
26:35'
26:30'
Další velká šance Finů. Tolvanen jel také sám na brankáře Jeremejeva. Ten výborným zákrokem lapačkou chytá.
26:10'
Velká šance Finů. Honka nabral rychlost a jel sám na branku. Výborný Jeremejev jeho střelu na lapačku chytá.
25:24'
Finové po delší době v útočném pásmu. Moilanen střílel od modré čáry. Jeremejev si s jeho střelou poradil.
24:20'
Gaťjatov najel do útočného pásma a zkoušel vystřelil. Z těžké pozice o kousek netrefil branku Finů.
23:25'
Nyní v útočném pásmu Kazachstán. Luukkonen čelil dvěma střelám, ale obě byly velice slabé, takže je v klidu chytil.
23:07'
Ofsajd zastavuje útočné snažení Finů.
22:05'
Finové tlačí. Puustinen vystřelil z mezikruží a Jeremejev jeho střelu pouze vyrazil. Moilanen hned dorážel, ale Jeremejev výborným zákrokem chytá.
21:29'
Ofsajd, ve kterém byl Utunen zastavuje útočné snažení Finů.
20:23'
Kazachstán hned na začátku druhé třetiny v útoku. Gaťjatov střílel od modré čáry. Jeho střelu v klidu chytá Luukkonen.
20:01'
V 1. třetině byly k vidění 2 branky. Tu první vstřelil v čase 12:52 Otto Latvala. Tu druhou vstřelil v čase 15:08 Aarne Talvitie. Stav po první třetině je 2-0, ale mohl být i větší, jenomže finský tým nedokázal využít některé zajímavé příležitosti.
Statistiky 1. třetiny:
Vyhrané buly: 7:14
Zásahy brankářů: 6:15

Druhá třetina začne přibližně v 5:31.
20:00'
19:40'
Finové drží puk ve svém obranném pásmu a chtějí 1. třetinu v klidu dohrát.
19:01'
Začíná poslední minuta 1. třetiny.
18:32'
Kazachstán pod tlakem a je z toho zakázané uvolnění.
18:10'
Nyní v útočném pásmu Kazachstán. Gaťjatov objel branku a vystřelil. Jeho střelu Luukkonen chytá.
Dosavadní statistika střel na branku: 16:4.
18:00'
17:35'
Střela Talvitieho do modré čáry byla zblokavaná, takže končí mimo branku.
16:30'
Opět další chyba v rozehrávce Kazachstánu. Tentokrát od modré čáry střílel Vaakanainen.
15:08'
Po chybě Kazachstánu při rozehrávce se puk odrazil přímo do mezikruží k AARNE TALVITIEMU a ten se nemýlil. 2:0.
14:20'
Následovat bude komerční přestávka.
14:20'
Další šance Finska. Opět si před branku najel Latvala, jeho střelu tentokrát Jeremejev chytá.
12:52'
Santeri Virtanen zpoza branky nahrál před branku OTTO LATVALOVI a ten se střelou přímo do růžku nemýlil.
11:34'
11:23'
Opět střela od modré čáry. Tentokrát vystřelil Jokiharju, jeho střelu opět chytá Jeremejev.
11:15'
Finský útočník Tolvanen zkusil střelu od modré čáru. Jeho střelu pohotovým zákrokem chytá Jeremejev.
10:30'
Kazachstán vyhazuje puk ze své obranné třetiny.
09:46'
Velice zajímavou střelu poslal z levé strany Ylonen. Střelu výborným zákrokem chytá Jeremejev.
09:34'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Sajan Danijar – 2 min., sekání).
09:20'
08:05'
Finský útočník Puustinen si nabruslil do pásmo a vystřelil. Jeho střela z levé strany končí mimo branku.
07:30'
Nyní má puk tým Finska, jenomže nemůže přejít přes střední pásmo.
05:56'
Muratov se dostal za finskou obranu, puk mu ale utekl, takže se opět stěhuje na hokejky soupeře.
05:20'
Ihned po vhazování střílel Bojko, jeho slabou střelu chytá Luukkonen.
05:16'
Finům se nepovedla přihrávka dopředu, takže je z toho zakázané uvolnění.
04:00'
Ylonenovu střelu v klidu chytá brankář Kazachstánu Jeremejev.
03:30'
Kazachstán nyní drží puk ve svém útočném pásmu.
02:45'
Finský útočník Tolvanen dostal přihrávku do mezikruží a vystřelil. Jeho tvrdá střela končí o kousek mimo branku.
01:40'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Dmitrij Mitěnkov – 2 min., podrážení).
01:30'
Finové nyní v útoku, obrana Kazachstánu ale inkasovat zatím nechce.
00:30'
První střelu utkání obstarali hráči Kazachstánu. Střelu od modré čáry chytá Luukkonem v klidu.
00:01'

Finsko: Luukkonen (Lindberg) – Honka, Heinola, Jokiharju, Laaksonen, Latvala, Utunen, Vaakanainen – Heponiemi, Kupari, Tolvanen – Nyman, Kakko, Lundell – Virtanen, Talvitie, Ylönen – Vainionpää, Moilanen, Puustinen.

Kazachstán: Jeremejev (Nurek) – Orechov, Samat Danijar, Chripkov, Musabajev, Šinkareckij, D. Muratov, A. Koroljov – Sajan Danijar, Gaťjatov, Makuckij – Vereščagin, Mitěnkov, Žorabek – Musorov, Gusejnov, Bojko – Treťjakovskij, B. Muratov, Bujalskij..
Vzájemné zápasy:
4.1.2009 Finsko U20 vs. Kazachstán U20 7:1

Kazachstán:
Kazachstán patří za jasného outsidera v tomto utkání. Minulý rok byli v nižší divizi, kterou se jim podařilo vyhrát, takže postoupili. V přípravě odehráli jeden zápas, ve kterém prohráli 4:1 se Švýcarskem.

Finsko:
Finové už mají za sebou jeden zápas na turnaji. V tom podlehli Švédsku 1:2. Jedinou branku Finska vstřelil z přesilové hry Aarne Talvitie. Finové doplatili na hodně vyloučení (14 minut). Mezi největší hvězdy Finska by měl patřit Eeli Tolvanen, který již odehrál 7 zápasů v NHL.