MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Kazachstán - 26. dubna 2024   14:00

Švýcarsko
Švýcarsko
27:23' Meier (Cattin, Bosson) • 32:23' Körbler  • 43:28' Tarchini (Meier, Cattin) • 49:46' Forget (Meier, Ustinkov) • 58:45' Muggli
5:2
(0:2, 2:0, 3:0)
Kazachstán
Kazachstán
06:11' Kirejev   • 09:36' Alibek  (Gluchich, Britikov)
Švýcarsko
Lachat (10. Kirsch) – Muggli (C), Geisser, Blessing, Ustinkov, Sansonnens, Meier, Kurt – Antenen, Grossniklaus (A), Wey – Bosson, Tarchini, Cattin – Ponzetto, Forget (A), Körbler – Borradori, Mottard, Haas.
Konc (SVK), Wedin (SWE) – Ankerstjerne (DEN), Puff (AUT)
Vantaa Trio Arena, Vantaa
363 diváků
Kazachstán

Máme za sebou opravdu zajímavé utkání. Po první třetině nováček ve skupině vedl 2:0 a švýcarští trenéři už po druhém inkasovaném gólu sáhli k výměně gólmanů. Těžko říci zda toto, nebo rozhovor v kabině během přestávky, byl impuls k tomu, že mladíci ze země helvétského kříže do druhé třetiny vstoupili jako vyměnění a dokázali srovnat. Hráči Kazachstánu pak od druhé třetiny měli problém s přechodem do pásma a jejich šance končily u bránících hráčů a gólmana. Naděje na zisk bodů pro ně definitivně zhasly ve třetí třetině, kdy jim snahu o srovnání zkomplikovala řada vyloučení a navíc třikrát inkasovali. Ve hře je držel Tanirkhan Alpysbayev, který byl po zásluze oceněn jako nejlepší hráč utkání.
Střely na branku ve třetí třetině: 19 – 3
Střely na branku celkem: 43:17

Nejlepší hráči:
Tanirkhan Alpysbayev (KAZ)
Gian Meier (SUI)
59:15'
Kazašští mladíci i přes nepříznivé skóre neskládají zbraně a stále bojují.
58:45'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Vypadalo to, že Alpysbayev stihl puk po střele LEONA MUGGLIHO svou holí vymést. Jenomže už bylo pozdě.
58:29'
57:27'
Střela Almira Orazbayeva měla malou razanci a tak jen o milimetry nezapadla do mezírky mezi Kirschovy betony.
56:47'
Zatím se Kazaši nedostali ani přes střední pásmo.
56:29'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Jordan Forget – 2 min., vražení na hrazení.
56:29'
Jordan Forget dohrál u mantinelu tvrdě jednoho ze soupeřů a půjde zpytovat svědomí na trestnou lavici.
56:24'
56:19'
Švýcaři své oslabení rovněž zvládají.
55:00'
Dnešní utkání sleduje 363 diváků.
54:24'
Paul Mottard – 2 min., nedovolené bránění.
54:15'
Čtvrté oslabení během nějakých osmi minut zatím kazašští hokejisté brání velmi dobře a drží hru daleko od své branky.
53:00'
Vyloučení v týmu Kazachstán:
Svjatoslav Jevplov – 2 min., podrážení.
52:55'
52:43'
Robin Antenen postavil ve středním pásmu Korneymu Korneyovi pěkný strom.
51:43'
Pře kazašskou brankou znovu probíhá tuhý boj. V jeho závěru se hráči v bílo modrých dresech osvobozují vyhozením.
50:55'
Po komerční přestávce se vhazuje v pásmu Kazachstánu.
50:55'
Ališer Sarkenov – 2 min., vysoká hůl.
49:48'
49:46'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Dvě sekundy před koncem využívají Švýcaři početní výhodu. Po sérii zákroků Alpysbayev ztratil rovnováhu a JORDAN FORGET přes něj poslal puk do branky. Asistence: Gian Meier a Daniil Ustinkov.
48:20'
Parádní zákrok předvedl Alpysbayev, který do lapačky schoval gólovou šanci Nolana Cattina.
48:09'
Početní výhoda Švýcarska přešla téměř plynule do druhé.
47:48'
Raty Durglišvili – 2 min., vysoká hůl.
47:35'
47:10'
Kazašští hokejisté se statečně brání tlaku svých soupeřů.
46:55'
Noe Tarchini měl výbornou šanci, jenomže Alpysbayev se parádně natáhl a svůj tým podržel.
45:35'
Karim Kažibekov – 2 min., sekání.
45:30'
Na Alpysbayevův beton svou dělovkou narazil Robin Antenen.
45:24'
Alexandr Perkin se snažil přenést hru dál od své branky, ale neuspěl.
44:47'
Kevin Haas málem rozjásal švýcarskou střídačku, ale do jeho střely vložil Alpysbayev svůj beton.
43:28'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Od modré pálil Gian Meier jeho střela se odrazila k bližší tyčce u níž s dorážkou uspěl NOE TARCHINI. Asistence Gian Meier a Nolan Cattin.
42:41'
V rohu u kazašské branky si sice Švýcaři vybojovali puk, ale vzápětí o něj přišli a hra se otočila.
41:05'
David Bosson zkusil střelu z hranice kruhu. Měl však v patách Tamerlana Manazhanova, který mu nedovolil přesné zakončení.
40:58'
Po krátkém pobytu v pásmu museli kazašští hráči zpět ke své brance.
40:08'
Robin Antenen zkoušel dostat puk kolem tyčky do branky a ani následný menší závar změnu skóre nepřinesl.
40:01'
Také ve druhé třetině padly dva góly pouze do jedné branky. Tentokrát se radoval švýcarský tým, který díky střelám Giana Meiera a Kimiho Koerblera srovnal skóre. V této části Švýcaři své soupeře nepouštěli do větších akcí. Kazašští mladíci neúnavně hledali skulinky ve švýcarské obraně, ale bezúspěšně. Ve třetí části, které začne zhruba 15:46, oba týmy začínají znovu od nuly.
Střely na branku ve druhé třetině: 16 – 5
40:00'
39:36'
Rychlou akci Švýcarů zakončoval Kimi Koerbler. Jeho střela sice prošla přes blok u branky, ale přes Alpysbayevovy betony už ne.
39:02'
Od modré pálil Mstislav Shipilin. Střela minula o kousek branku.
38:30'
Střela Davida Bossona zaduněla o Alpysbayevův beton, když si kazašský gólman pokryl bližší tyčku.
37:29'
Souboj o šanci jít do akce vyhráli švýcarští mladíci a už kombinují.
36:50'
Jamiro Reber se hnal k brance. Před ní ho odzbrojil Semyon Cherkassov, který se dostal pouze do středního pásma.
36:34'
Aristarkh Kireyev se u mantinelu čelil několika soupeřům, a proto zvolil přihrávku před branku. Než jeho spoluhráči puk zkrotili, tak jim ho vyfoukl jeden ze Švýcarů.
35:35'
Kazašští mladíci se stále nemohou dostat zpod zámku, pod kterým se v posledních sekundách ocitli.
34:41'
Mstislav Shipilin odstavil Niklase Blessinga.
33:38'
Nathan Borradori u své branky sebral puk Aristarkhovi Kireyevovi doslova pod nosem.
32:23'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! V kruhu se rozmáchl KIMI KOERBLER a střelou do vzdálenějšího rohu branky srovnal skóre.
31:51'
Alexandr Perkin si správně nevyměřil přihrávku a tak Švýcaři mohou do akce.
31:39'
Do akce musel také Christian Kirsch a vhazuje se po jeho levici.
31:07'
Nejspíše Paul Mottard se podepsal pod střelu, která vynesla Alpysbayevovi další zákrok.
30:29'
Přihrávka Švýcarů byla příliš dlouhá a skončila pouze zakázaným uvolněním.
30:17'
Noe Tarchini se svůj brejk snažil zakončit k bližší tyčce. Tam díky pozornému Alpysbayevovi nezůstala ani skulinka.
29:25'
Abzal Alibek zkouší najít cestičku přes hradbu na modré čáře.
28:22'
Vstřelená branka Švýcary povzbudila a hra se drží v pásmu Kazachstánu.
27:23'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Kombinaci Švýcarů zakončoval GIAN MEIER, který puk poslal do branky nad Alpysbajevovou lapačkou. Asistence Nolan Cattin a David Bosson.
26:10'
Assanali Sarkenov se přihnal ke švýcarské brance jako vítr. Střílel však z velkého úhlu a tak puk skončil v síti na boku branky.
24:30'
Zákrok si připisuje také Christian Kirsch, který zastavil střelu Semyona Cherkassova.
23:40'
Další švýcarská šance skončila u Alpysbayeva.
22:48'
Artur Glukhikh se dostal mezi dva bránící hráče, a tak neměl prostor k zakončení.
21:42'
Marat Sagymbayer pálil z hranice kruhu, ale ani Christian Kirsch se nenechal nachytat.
21:32'
Střelu Robina Antenena zastavil Alpysbayev svou lapačkou.
20:26'
20:10'
Zatím není poznat, že hráči Kazachstánu ještě hrají v početní výhodě. Stále se totiž nemohou dostat ke kombinaci.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nabídla poměrně svižný a důrazný hokej. Jako první se z gólu radovali hráči Kazachstánu, když po chybě jednoho ze Švýcarů skóre otevřel Aristarkh Kireyev. Druhým střelcem byl Abzal Alibek, který vyhnal z branky Philease Lachata. Jeho místo zaujal Christian Kirsch. Do konce třetiny se už žádný z hráčů neprosadil a tak se do druhé části půjde za stavu 2:0 pro Kazachstán.
Střely po první třetině: 8 – 9
20:00'
19:35'
Zatím se mladíkům v bílo modrých dresech tato početní výhoda moc nedaří.
18:58'
Švýcaři ve svém oslabení zahrozili, ale Alpysbayev byl ve střehu.
18:26'
Gian Meier – 2 min., krosček.
18:26'
Po zákroku Giana Meiera zůstal u mantinelu ležet jeden z kazašských hráčů.
17:46'
Švýcaři se nyní drží svých soupeřů a nedovolují jim přejít do pásma.
17:14'
Kazašská přihrávka skončila u jednoho ze Švýcarů. Následovala komerční přestávka s rychlou úpravou ledu.
16:20'
Kazašský gólman chtěl spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, ale u jeho branky se zjevili dva hráči v červených dresech a tak zůstal ve své brance.
15:53'
Po komerční přestávce se vhazuje po pravici Tanirkhana Alpysbayeva.
14:57'
Semyon Cherkassov neprošel přes trio švýcarských hráčů a tak po jeho přihrávce pálil Danil Dronov. Švýcarský gólman jeho šanci spálil ve své náruči.
14:08'
Nyní se po prudkých švýcarských střelách několikrát otřásl mantinel za brankou Kazachstánu.
13:05'
Daniil Ustinkov se prokličkoval mezi soupeři do bližšího kruhu. Svou střelou trefil Alpysbayevu hruď.
12:00'
Hráči obou týmů se střídají v držení puku, ale ne na tak dlouho, aby z toho byla nějaká nebezpečná kombinace.
09:36'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Phileas Lachat, přichází Christian Kirsch.
09:36'
Kazachstán právě vstřelil branku! Damir Britikov poslal zpoza své branky dlouhou přihrávku na Artura Glukhikha ten předal puk ABZALOVI ALIBEKOVI, který neměl problém ho zavěsit do branky. Asistence: Artur Glukhikh a Damir Britikov
08:19'
Karim Kazhibekov odstavil u mantinelu Daniila Ustinkova a cesta Švýcarů skončila ve středním pásmu.
07:27'
Hra se otočila, ale Alpysbayev zůstává poměrně v klidu díky výborné práci hráčů před sebou.
06:57'
Po komerční přestávce se hráči Kazachstánu drží v pásmu.
06:11'
Kazachstán právě vstřelil branku! Jeden ze švýcarských mladíků si díky napadení přihrávky u své branky přivlastnil puk, jenomže mu sjel z hole a od Lachatova betonu se odrazil před ARISTARKHA KIREYEVA, který svou pohotovou střelou otevřel skóre.
05:30'
Před Alibekem Abzalem vyplaval puk a tak společně s Assanali Sarkenovem vyrazili do pásma. Druhý jmenovaný byl u mantinelu odzbrojen.
05:06'
04:45'
Nyní se z kruhu ke střele dostal Leon Muggli, ale Alpysbayev vytáhl skvělý zákrok a následně se v brankovišti roztáhl a zabránil dorážkám.
04:30'
Hra se stále drží ve středu hřiště.
03:52'
Alexander Perkin se vložil ve středním pásmu do přihrávky a švýcarští mladíci se musejí vrátit do svého pásma.
03:06'
Tamerlan Manažanov – 2 min., sekání.
02:50'
Loris Wey se nyní pověsil na Mstislava Shipilina a nedovolil mu otočit hru.
02:25'
Nepřesná přihrávka vyhnala Švýcary z pásma.
01:51'
Nyní musel zasaovat Phileas Lachat. Svým zákrokem přerušil hru a vhazuje se po jeho pravici.
00:02'
Po buly ze středu hřiště poslal jeden ze Švýcarů úvodní pozdrav Tanirkhanovi Alpysbayevovi. Ten provětral lapačku.
00:01'
Oba týmy za sebou mají úvodní nástup a už se ve středu kluziště připravují na úvodní buly.
Začátek utkání bude posunut. Podle časomíry zhruba o deset minut.
Byla ukončena úprava ledu a nyní jsou v potemnělé aréně představovány sestavy a promítány sestřihy představující oba týmy.

Švýcarsko: Lachat (Kirsch) – Muggli (C), Geisser, Blessing, Ustinkov, Sansonnens, Meier, Kurt – Antenen, Grossniklaus (A), Wey – Bosson, Tarchini, Cattin – Ponzetto, Forget (A), Körbler – Borradori, Mottard, Haas.
Trenér: Patrick Schoeb

Kazachstán: Alpysbajev (Lytkin) – Šipilin, Bolšedvorsky, Durglišvili, Manažanov, Sagymbajev, Jevplov, Britikov – Alibek (C), Gluchich, Al. Sarkenov (A) – Kirejev, Čerkasov, Dronov – Božko, Kornejev, As. Sarkenov – Orazbajev, Kažibekov, Perkin (A) – Simonov.
Trenér: Georgi Vereshagin

Rozhodčí: Konc (SVK), Wedin (SWE) – Ankerstjerne (DEN), Puff (AUT).
Kazachstán:
Kazachstánští hráči se v dějišti šampionátu v rámci přípravného zapasu utkali s týmem Norska. Utkání došlo až do samostatných nájezdů, v nichž byli šťastnější Kazachstánci. Ti se mezi hokejovou elitu dostali v loňské sezoně, kdy si vybojovali postup po 21 letech. Před utkáním s Kanadou a Švédskem je tedy jejich motivací zisk bodů.

Brankáři:
Tanirchan Alpysbajev, Danil Lytkij, Abylaichan Toleubai (všichni Barys Astana).

Obránci:
Roman Bolšedvorskij, Mstislav Šipilin (oba Sněžní Leopardi Astana, MHL), Damir Britikov (Krasnogorsk, Rusko), Marat Sagymbajev (Nomad Astana), Svjatoslav Jevplov (SKA Petrohrad, Rusko), Raty Durlišvili, Tamerlan Manažanov, Arťom Šarapov (všichni Barys Astana).

Útočníci:
Asanali Sarkenov (Sněžní Leopardi Astana, MHL), Vitalij Božko (Temirtau), Semjon Čerkasov (Astana), Artur Gluchich (Usť-Kamenogorsk), Korněj Kornějev (Omsk, Rusko), Timofej Simonov (Karaganda), Abzal Alibek, Danil Dronov, Karim Kažibekov, Aristarch Kirejev, Almir Orazbajev, Alexander Perkin, Ališer Sarkenov, Alexej Tregubov (všichni Barys Astana).
Švýcarsko:
Jak bylo řečeno výše, švýcarský tým už si jeden zápas letošního mistrovství odškrtl, když si změřil síly s reprezentací Česka. Dalo by se říct, že od začátku švýcarští mladíci tahali za kratší konec. Češi je totiž k větším šancím nepouštěli a sami poměrně často okupovali jejich branku. Švýcarské střelce vynuloval Jakub Milota. Ti si tak budou chtít vybojovat body právě v dnešním duelu.

Švýcarští trenéři na soupisku zapsali tři gólmany, sedm obránců a třináct útočníků. Jako první se do branky postavil Christian Kirsch, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Druhý den šampionátu odstartuje ve skupině B, kterou hostí město Vantaa, utkání mezi Švýcarskem a Kazachstánem. Zatímco hráči ze země helvétského kříže mají za sebou duel s týmem Česka, tak pro Kazachstán jde na letošním mistrovství o první ostrý střet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.