NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Washington - 23. dubna 2019   01:00

Carolina
Carolina
10:35' Foegele (D. Hamilton, Slavin) • 21:56' T. Teräväinen (Aho) • 43:51' J. Staal (B. McGinn, Faulk) • 51:58' Williams (Pesce, J. Staal) • 56:54' D. Hamilton (Martinook)
5:2
(1:2, 1:0, 3:0)
Stav série: (3:3)
Washington
Washington
05:06' Connolly  (Eller, Burakovsky) • 15:12' Ovečkin  (Orlov, Niskanen)
Carolina
Chris Rooney, Kyle Rehman – Ryan Daisy, Brad Kovachik
PNC Arena, Raleigh
18 913 diváků
Washington

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek úterní noci!
#7: ČT 25. 04. 2019, 01:00 – Capital One Arena:
Washington Capitals vs Carolina Hurricanes
Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (CAR) – 23 zákr., 2 OG, 92.0%, 59:57
Jakub Vrána (WSH) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:28
Tři hvězdy utkání

1. Jordan Staal (CAR) – 1+1, 56% vyhr. vh.

Carolina Hurricanes vs Washington Capitals 5:2

Branky a nahrávky: 11. Foegele (Hamilton, Slavin), 22. Teräväinen (Aho), 44. J. Staal (McGinn, Faulk), 52. Williams (Pesce, Staal), 57. Hamilton (Martinook) – 6. Connolly (Eller, Burakovsky), 16. Ovečkin (Orlov, Niskanen).
59:55'
Je to definitivní, sérii mezi Capitals a Hurricanes rozhodne sedmý zápas!
59:31'
Domácí hrají s kotoučem na svých holích, avšak v obranné třetině. Nikam se už neženou.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:52'
Na závěr ještě čtvrtá početní výhoda pro Hurricanes. Vhazování po Holtbyho levici.
58:52'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:35'
Pěkná individuální akce Ovečkina po levé straně, zakončení ale scházela přesnost.
57:43'
Icing ze strany Caroliny.
57:18'
Capitals ještě znovu zkouší hru bez brankáře.
56:54'
Carolina právě vstřelila branku!
Je velmi pravděpodobně hotovo! Opuštěnou bránu soupeře totiž trefil ze středního pásma DOUGIE HAMILTON. Asistence: Jordan Martinook.
56:45'
Holtby míří na střídačku, Capitals zkusí šestí v šesti!
56:35'
Hostům se zatím moc nedaří prosadit do útočného pásma.
55:51'
Závěr utkání se rychle blíží! Zvládnou ještě hokejisté Washingtonu zabrat?
55:25'
Skvělý defenzivní zákrok de Haana proti střele Smith-Pellyho z pravé strany.
54:54'
Pět minut a šest vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po Holtbyho levé ruce se staví Aho a Eller.
54:54'
Niederreiterova střela z pravého kruhu, Holtby má kotouč ve svém náručí. Proběhne poslední reklamní přestávka.
54:15'
Střelecký pokus Mäenalanena z úhlu, zleva, Holtbyho nemohl překvapit.
53:55'
Diváci v ochozech PNC Areny jsou od čtvrtého gólu stále na nohou.
53:48'
Williamsova střela z levé strany na Holtbyho neprošla.
52:51'
Střely na bránu: 33 – 20
52:27'
Bekhend Ellera z levé strany byl zablokován de Haanem, Mrázek tedy bez práce.
51:58'
Hurricanes jdou do dvougólového vedení! Nahození Pesceho od modré, zleva, tečoval před bránou za Holtbyho záda JUSTIN WILLIAMS. 4:2! Asistence: Brett Pesce, Jordan Staal.
51:32'
Aktivní forčekink Canes, Washington má problémy správně rozehrát.
50:34'
Wallmark a Kuzněcov na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Hurricanes.
50:34'
Gól neplatí i po zkoumání videozáznamu. Nadále tedy platí skóre 3:2 pro Hurricanes.
50:34'
Lavička Capitals si vyžádala coach's challenge. Prohlíží se předchozí situace.
50:34'
Následuje reklamní přestávka.
50:34'
Capitals se radují z vyrovnávací trefy, rozhodčí ovšem rozpažují. Gól neplatí z důvodu postavení útočícího hráče (Ovečkina) v brankovišti.
49:58'
Carlson se rychle obtočil kolem brány soupeře, Mrázek se ale stačil přesunout a touš vyrazit.
49:30'
Nepřesná rozehrávka Niederreitera, Carolině odpískán icing.
48:40'
Skvělý Mrázek, jenž nyní vychytal Bäckströma, tečujícího před bránou.
48:15'
47:16'
První polovina z trestu Stephensona je minulostí.
47:04'
Holtby zlikvidoval střelu Faulka od modré čáry.
46:15'
Konec reklamní přestávky, Aho a Eller v souboji na vhazování po Holtbyho levici.
46:15'
Třetí přesilová hra Hurricanes začne až po reklamní přestávce.
46:15'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min., podrážení).
45:45'
Neúspěšný přechod Canes do útočného pásma – postavení mimo hru.
45:06'
Střely na bránu: 27 – 14
44:15'
Vhazovalo se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Caps.
44:13'
Domácí se hnali do dalšího útoku, odpískána jim ale byla hra vysokou holí.
43:51'
Hurricanes dnes poprvé ve vedení! Autorem gólu je JORDAN STAAL, jenž uspěl, poněkud se štěstím, dorážkou z těsné blízkosti. 3:2! Asistence: Brock McGinn, Justin Faulk.
43:16'
Dva střelecké pokusy Caroliny, oba ovšem byly zablokovány soupeřem.
42:45'
Nikdo se zatím nikam nežene. Opatrný začátek závěrečné části.
41:52'
Zakázané uvolnění Washingtonu. Vhazovat se tedy za moment bude před Holtbym.
41:29'
Oba týmy v plném počtu.
41:16'
Pesceho pokus z levé strany minul tři tyče.
40:43'
Puk v hledišti. Následovat bude vhazování ve střední třetině.
40:02'
Třetí třetinu zahajujeme hrou ve čtyřech.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

Carolina Hurricanes vs Washington Capitals 2:2

Branky a nahrávky: 11. Foegele (Hamilton, Slavin), 22. Teräväinen (Aho) – 6. Connolly (Eller, Burakovsky), 16. Ovečkin (Orlov, Niskanen).
40:00'
39:59'
V posledních okamžicích druhé třetiny pomohla Mrázkovi po teči Wilsona horní tyč.
39:29'
Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice hostů.
39:29'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:34'
Další útočnou snahu Canes zastavili čároví a ofsajd.
38:21'
Výborná příležitost pro Hamiltona. Ze středu útočného pásma ovšem vystřelil bez přípravy přímo do Holtbyho náručí.
37:28'
Washington zůstal na přesilové hře u jediné střely na bránu.
37:24'
36:52'
Velmi dobré oslabení ze strany Hurricanes.
36:25'
Začala druhá minuta z trestu Niederreitera. Prozatím jedinou střelu na bránu v podání Caps obstaral zprava Kuzněcov.
35:24'
Čtyři minuty a 36 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po pravici Mrázka, mezi hole Staala a Bäckströma.
35:24'
Po reklamní přestávce začne druhá početní převaha Capitals.
35:24'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Nino Niederreiter – 2 min., vysoká hůl).
34:37'
Aho vystřelil z levé strany mimo Holtbyho svatyni.
33:55'
Oba celky nadále předvádějí tvrdou hru. Hitů je velké množství.
33:36'
Střelecký pokus Hamiltona od modré, z pravé strany, zablokoval Orpik vysoko nad, do ochranné sítě.
32:59'
Jensenova střela od modré čáry, zprava, Mrázek zasahovat nemusel.
32:26'
Střely na bránu: 22 – 11
31:01'
Máme za sebou 31 minut. Hurricanes a Capitals hrají v šestém zápase momentálně nerozhodně, 2:2.
30:30'
Zpět do akce! Brown a Dowd na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice domácích.
30:30'
V PNC Areně právě probíhá reklamní přestávka.
30:30'
Hurricanes se už radovali z gólu na 3:2! Williams, který branku vsítil, však krátce předtím zahrál vysokou holí.
29:58'
29:57'
Niskanen to zkusil v závěru přesilovky od modré, z pravé strany, Mrázek neměl problém kotouč vyrazit.
28:59'
Williamsovi začíná běžet druhá trestná minuta, Washington zatím bez střely na bránu.
27:58'
Capitals mají k dispozici dnešní první přesilovku. Vhazování po pravé ruce Mrázka.
27:58'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., vysoká hůl).
26:51'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po levici Mrázka máme McKegga a Dowda.
26:51'
Ellerovo bekhendové nahození zprava, Mrázek hru přerušuje. Následuje reklamní přestávka.
25:33'
Nebezpečná střela Ovečkina od pravého mantinelu, Mrázek měl plné ruce práce, aby puk dokázal vyrazit.
25:11'
Střely na bránu: 20 – 8
24:36'
24:35'
Teräväinen zkusil bekhend z pravé strany, Holtby kotouč našel ve svém náručí.
23:55'
Domácím se ani nedaří prosadit do útočného pásma. Caps dobře brání vlastní modrou čáru.
23:37'
První polovina z trestu Wilsona je pryč, Canes se zatím k ničemu nedostali.
22:36'
Druhá početní výhoda pro Hurricanes. Vhazuje se po Holtbyho pravici.
22:36'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., sekání).
22:27'
Na opačné straně ledu zahrozil zleva McKegg, také Holtby dával pozor.
22:13'
Orlov z levé strany otestoval Mrázkovu pozornost.
21:56'
Konec dvaadvacáté minuty, 2:2! Po zaváhání Siegenthalera a následné přihrávce Aha zpoza brány mohl slavit TEUVO TERÄVÄINEN. Finův druhý gól v letošním play-off! Asistence: Sebastian Aho.
21:24'
Útočnou akci Hurricanes přerušilo postavení mimo hru.
21:03'
Čároví odpískali Capitals zakázané uvolnění.
20:55'
Pokus Faulka z neutrální zóny Holtby kryje bez problémů do své rukavice.
20:38'
Foegeleovo nahození z levé strany postrádalo na přesnosti.
20:01'
Hokejisté Caroliny a Washingtonu jsou zpět na ledě PNC Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

Branky a nahrávky:
11. Foegele (Hamilton, Slavin) – 6. Connolly (Eller, Burakovsky), 16. Ovečkin (Orlov, Niskanen).
20:00'
19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:39'
De Haan se v obranné zóně, u levého mantinelu, prezentoval velmi dobrým hitem na Burakovského.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:57'
Pokus Browna od modré čáry, z levé strany, Holtby puk vyráží před sebe.
18:40'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Do konce první třetiny už nezbývá mnoho času.
17:58'
Také Wilsonova útočná akce po pravé straně neměla dlouhého trvání.
17:30'
Connolly útočil po pravé straně, daleko se však nedostal. Dobrou defenzivní práci odvedl McGinn.
16:36'
Nahození Mäenalanena z levé strany, Holtby puk bez problémů vyráží betonem do rohu.
16:09'
Pesceho střela od modré čáry, Holtby zapisuje do statistik další úspěšný zásah.
15:32'
Hurricanes se snažili o rychlou odpověď. Martinook střílel ze středu, z dobré střelecké pozice, Holtby vytáhl efektivní zákrok lapačkou.
15:12'
Washington právě vstřelil branku!
Úvod šestnácté minuty, Capitals podruhé v zápase vedou! Z levého kruhu pro vhazování se střelecky prosadil ALEX OVEČKIN. Ruský hokejista zapsal čtvrtý gól v letošním play-off! Asistence: Dmitrij Orlov, Matt Niskanen.
14:40'
Pět minut a 20 vteřin do konce první třetiny. Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Caps, obstarávají Teräväinen a Eller.
14:40'
Kotouč mimo hrací plochu, před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.
14:17'
Bekhend Hagelina z pravé strany, Mrázek pozorný, když touš vyrazil pravým betonem.
13:36'
Washingtonu nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
13:04'
Aho se řítil středem na Holtbyho, na poslední chvíli ale dobře zasáhl Siegenthaler.
12:16'
Střely na bránu: 9 – 5
12:01'
Odehráno 12 minut, šestý zápas mezi Hurricanes a Capitals nerozhodný, 1:1.
11:49'
Capitals se provinili icingem.
11:40'
Konec reklamní přestávky, Williams a Bäckström v souboji na vhazování ve střední třetině, před střídačkou hostů.
11:40'
Postavení mimo hru v podání domácích hokejistů, na řadě je druhá reklamní přestávka.
10:35'
Jedenáctá minuta, máme srovnáno! Po skončení přesilovky skóroval ze středu útočného pásma WARREN FOEGELE, Holtby vůbec nic neviděl. Pro Foegelea čtvrtá trefa v letošním play-off, 1:1! Asistence: Dougie Hamilton, Jaccob Slavin.
10:30'
09:41'
Rána Slavina zprava byla zablokována hned prvním bránícím hráčem – Wilsonem.
09:31'
Začíná druhá minuta z trestu Dowda, Canes se zatím na přesilovce úplně nedaří.
08:30'
Polovina deváté minuty, Hurricanes si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Podaří se jim srovnat skóre na 1:1?
08:30'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hákování).
08:06'
Puk skončil na střídačce Caroliny. Vhazovat se bude, podle signalizace rozhodčích, poblíž Mrázka.
07:59'
Prudká střela Slavina z levé strany, Holtby měl připravený levý beton, kterým kotouč vyrazil.
07:20'
Ve vyprodané PNC Areně panuje skvělá atmosféra.
06:39'
06:39'
Ofsajd ze strany Caps, proběhne první reklamní přestávka.
06:18'
Nepřesnost Hamiltona, Canes odpískán icing.
05:41'
Střely na bránu: 2 – 4
05:06'
Capitals na začátku šesté minuty otevírají skóre utkání! Z levé strany se trefil pěkně pod horní tyč BRETT CONNOLLY. Jeho druhý gól v letošním play-off, Washington vede 1:0! Asistence: Lars Eller, André Burakovsky.
04:10'
Vrána měl dobrou šanci z mezikruží, Mrázek však podržel svůj tým.
04:04'
Nahození Orpika od modré, z levé strany, Mrázek touš drží ve své moci.
03:58'
Střelecký pokus Hagelina od levého mantinelu, Mrázek puk vyráží před sebe.
03:25'
Obě mužstva rozdávají od úvodního vhazování několik hitů.
02:58'
První střelu na bránu obstaral zprava domácí Hamilton, Holtby připraven. Po přerušení ještě došlo k menšímu postrkávání hokejistů.
02:35'
Hosté se usadili na chvíli v útočném pásmu, Mrázka ovšem nezaměstnali.
01:53'
Od modré čáry, zleva, pálil de Haan, avšak nepřesně.
01:27'
Foegele se snažil prosadit středem, obrana Washingtonu ale byla dobře zorganizovaná.
00:32'
Kotouč vylétl do hlediště, hra je tedy znovu přerušena. Následovat bude další buly v neutrální zóně.
00:20'
Útočnou snahu Caroliny přerušili čároví kvůli postavení mimo hru.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Wallmark a Kuzněcov, jdeme na to!
Hymna je minulostí, šestý zápas mezi Hurricanes a Capitals co nevidět začne.
Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.

→ Z:5 REC:3-2 PR:2.40 %ÚS:92.3

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal (A), Williams (C) – Foegele, Wallmark, Martinook – Mäenalanen, McKegg, P. Brown.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Hagelin – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Chris Rooney, Kyle Rehman – Ryan Daisy, Brad Kovachik.
Příjemnou hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování play-off NHL.
LÍDŘI SÉRIE

Góly: Nicklas Bäckström (WSH) – 5 gólů

Asist.: John Carlson (WSH) – 5 asistencí

Body: Nicklas Bäckström (WSH) – 8 kan. bodů

+/-: Warren Foegele (CAR) – 4 kladné body

Vh%: Lucas Wallmark (CAR) – 61.40% vyhr. vh.

TM: Micheal Ferland (CAR) – 14 trestných min.

Výhry: Braden Holtby (WSH) – 3 výhry

%ÚS: Braden Holtby (WSH) – 92.3%
WASHINGTON CAPITALS

Pokud Capitals v noci na úterý uspějí v Raleighu, zajistí si postup do druhého kola play-off. Zde by poté narazili na New York Islanders, jejichž trenérem je Barry Trotz, který loni s Washingtonem vyhrál Stanley Cup.

„O budoucím soupeři nepřemýšlíme. Máme tady totiž ještě nějakou nedodělanou práci," řekl v neděli hlavní trenér Capitals Todd Reirden.

„Musíme se předvést v nejlepším světle, abychom dokázali Carolinu vyřadit. Určitě to bude těžké," poznamenal ještě.
CAROLINA HURRICANES

Hurricanes jsou na pokraji vyřazení a po vysoké porážce 0:6 budou muset najít znovu sebevědomí. Opřít se přitom rozhodně mohou o svého trenéra Roda Brind'Amoura, jenž má za sebou, jako hokejista, bohaté zkušenosti.

„Vždycky říkám, že koučování je trochu přeceňovaná práce. Jde především o hráče, kteří se zaslouží o úspěchy," sdělil v neděli Brind'Amour.

„Máme skvělého trenéra, který nám hodně důvěřuje. Musíme věřit v náš herní systém," uvedl obránce Hurricanes Dougie Hamilton.
PÁTÝ ZÁPAS SÉRIE

NE 21. 04. 2019 – Capital One Arena:
Washington Capitals vs Carolina Hurricanes 6:0
(1:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Bäckström (Carlson, Wilson), 35. Bäckström (Ovečkin), 37. Connolly (Ovečkin, Bäckström), 42. Wilson (Kuzněcov, Carlson), 49. Dowd (TS), 51. Ovečkin (Kuzněcov, Bäckström).

(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Foegele (Slavin, Williams), 40. Teräväinen (Niederreiter, Aho) – 31. Ovečkin (Orlov, Eller).

(1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Foegele (Faulk, McGinn), 27. Foegele (Aho, Teräväinen), 32. Hamilton (Staal, Slavin), 50. Hamilton (Slavin, Foegele), 56. McGinn (Staal, Martinook).

(2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Bäckström (Ovečkin, Orlov), 10. Oshie (Kuzněcov, Niskanen), 49. Wilson (Ovečkin, Bäckström), 62. Orpik (Kuzněcov, Oshie) – 16. Wallmark (Slavin, Foegele), 37. Aho (Williams, Slavin), 55. Staal (Hamilton, Svečnikov).

(3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Bäckström (Carlson, Orpik), 14. Bäckström (Kuzněcov, Carlson), 19. Ovečkin (Wilson, Carlson), 60. Eller – 46. Svečnikov (Wallmark, Hamilton), 48. Svečnikov (Wallmark, Faulk).

Washington Capitals vs Carolina Hurricanes 3:2
Zde budete moci sledovat šestý zápas prvního kola mezi týmy Carolina Hurricanes a Washington Capitals. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování play-off National Hockey League!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.