David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:16

Radko Gudas (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:51
Jakub Voráček (PHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 20:10
Michal Neuvirth (PHI) 20 minut, 10 zákroků, 2 góly, 83,3%

Vyloučení: 2 – 4, navíc Rinaldo (BOS) 5 minut + do konce utkání
Využití: 1 – 1
V oslabení: 1 – 0
Hity: 28 – 38
Zblokované střely: 6 – 17
Hosté v dnešním gólově bohatém utkání vítězí 5:4 po prodloužení, ačkoliv ještě deset minut před koncem prohrávali o dvě branky. O vyrovnání se však ve třetí třetině dvěma rychlými góly postarali Giroux a Simmonds, a prvně jmenovaný následně rozhodl o osudu zápasu vítěznou brankou v prodloužení během přesilové hry.
62:09
Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers vítězí! Na začátku gólové akce byl důraz Voráčka u pravého hrazení, kde vybojoval puk a poslal jej "nahoru" na Streita, jenž nabil do gólové pozice do prostoru levého kruhu na CLAUDEA GIROUXE, který tvrdou ranou z první poslal puk pod břevno domácí branky! Asistence: Mark Streit, Jakub Voráček.
61:36
Přesilová hra pro Flyers! Del Zotto se protáhl po levé straně a Ryanu Sponnerovi (BOS) nezbylo, než jej faulovat. Dvě minuty za hákování.
61:16
Colin Miller se protáhl nikým nepovšimnut až před kruhy a táhlou střelou nechal vyniknout Masona, který ztlumil puk na své hrudi.
61:01
Zakázané uvolnění Flyers stěhuje hru před Masona.
60:51
Mark Streit dostal nabito před kruhy a tvrdou střelou bez přípravy jen o kousek minul domácí klec!
60:33
Giroux se tlačil do gólové pozice před branku, byl však zastaven Krugem na hranici pravidel.
60:18
Domácí ztratili puk v útočném pásmu,dopředu tak míří hosté..
60:01
Šedesát minut hry přineslo osm branek, žádná z nich se však neukázal být tou vítěznou. O vítězi utkání tak může rozhodnout prodloužení hrané se třemi hráči v poli na každé straně.
60:00
59:38
VandeVelde mohl být za hrdinu, když dostal puk do jízdy mezi kruhy, jeho střelu ale dokázal Rask vytěsnit do rohu kluziště.
58:45
Domácí jsou nyní nastěhováni v obranném pásmu Philadelphie, jenže její hráči je dobře drží pouze v prostoru u mantinelu.
58:00
Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30
Vandeveldeho střela přes Raska do branky neprošla, prodloužení se pomalu blíží..
57:10
Hosté se v závěru tlačí k páté brance a již několikrát byli velice blízko.
56:01
Radko Gudas další střelou prověřil pozornost Raska, ten ale dokázal kotouč vyrazit.
54:55
Více práce má nyní Tuuka Rask v domácí brance než jeho protějšek Chris Mason na druhé straně hřiště. Finovi se povedlo zastavit tvrdou střelu obránce Medvěděva. Po úspěšném zákroku domácího brankáře přijde na řadu komerční přestávka.
54:30
Hosté se sice následně dostali k puku, v dobré obranné práci se ale připomněl David Krejčí a vyvezl puk do středního pásma.
54:00
Rask opět zastavil puk za svou brankou, nyní to však pro domácí dopadlo o mnoho lépe než před vyrovnávací brankou Flyers.
53:15
Domácí ale také útočí, střela Colina Millera se ale neujala.
Nejnovější info o stavu Michala Neuvirtha zní zranění v horní části těla. Tak to by byla velká smůla pro českého gólmana, kterému vyšel start do nové sezóny na výbornou.
52:05
Hosté jsou nastěhováni před domácí brankou a tlačí se k vedoucí brance..
Dnešní utkání sleduje 17.565 diváků.
50:52
Gudasova tečovaná střela od modré čáry krátce po buly končí za brankou domácích.
50:47
Hosté se znovu natlačili před domácí branku, kde Rask raději přidržel puk a přerušil dění na ledové ploše. Následuje komerční pauza.
50:24
Jenže nedaří se a hosté se dostávají k vyrovnání! WAYNE SIMMONDS byl na konci rychlé akce Flyers, kterou zakončil milimetrově přesnou střelou zápěstím z prostoru levého kruhu, kterou poslal puk do levého horního růžku Raskovy svatyně! Asistence: R. J. Umberger, Mark Streit.
49:45
Domácí nebrání výsledek a naopak se sami snaží znovu odskočit ve vedení.
49:05
Michal Neuvirth se v průběhu třetí třetiny již neobjevuje na střídačce Flyers, tak že by přeci jen zranění? Je jasné, že kouč Hekstal toho příliš prozrazovat nebude.
48:44
Pastrňák dobře nahodil kotouč ze středního pásma a donutil Masona přerušit hru.
47:48
A bude to ještě drama dnes večer v Bostonu! Rask rozehrával za vlastní brankou za sebe, kde zaváhal Colin Miller a k puku se dříve dostal Jakub Voráček, jenž jej sice nestihl dostat do domácí branky, bod za vstřelenou branku si však díky úspěšné dorážce připíše CLAUDE GIROUX! Asistence: Jakub Voráček, Mark Streit.
47:09
Hosté ztratili puk v útočném pásmu a domácí ujíždějí do přečíslení dvou proti jednomu, které vyřešil Eriksson tvrdou ranou z pravého kruhu, jenž však Mason dokázal vyrazit!
Dle videocentra v Torontu kotouč brankovou linii nepřekročil, což se příliš nelíbí domácím divákům. Je pravdou, že opakovaný záběr, který režie pustila na kostku, byl hodně nepřehledný.
Předchozí okamžik je ale ještě zkoumán pomocí videotechniky, sudí se přesvědčují, zda Mason nevytahoval puk lapačkou již zpoza brankové čáry!
46:34
Po tomto velkém vzrušení před hostující brankou mají všichni aktéři tohoto zápasu možnost na chvíli vydechnout během komerční přestávky.
46:34
Neskutečný zákrok nyní předvedl Chris Mason! Colin Miller dlouho váhal s přihrávkou z pravého kruhu, až našel u pravé tyče zcela volného Davida Pastrňáka, který již zakončoval do zcela odkryté hostující branky, kam se však na poslední chvíli stačil fantasticky přesunout muž v masce hájící barvy Philadelphie!
45:50
McQuaid se prezentoval tvrdou střelou, kterou dokázal Mason vyrazit za svou branku
45:27
Hra se opět vrátila před domácí klec, kde již operuje elitní letka hostujícího týmu, jenže ta se prosadit nedokázala. Jakub Voráček zakončoval z levého kruhu, jenže ani v tomto zápase se mu zatím nedaří prolomit střelecká smůla, která jej na úvod nového ročníku NHL provází.
44:20
Kevan Miller dobrým napadáním obral o puk za hostující brankou Medvěděva a nahrál Erikssonovi číhajícímu u pravé tyče Masonovy branky, tomu se však puk za záda brankáře Flyers dostat nepodařilo!
43:45
Domácím se podařilo na chvíli uklidnit hru a podržet kotouč v bezpečí středního pásma.
42:53
Letci se však rychle vrátili zpět za útočnou modrou a další jejich akci zakončoval ostrou střelou z pravého kruhu Simmonds, kterou Rask ztlumil na svých chráničích a přerušil hru.
42:43
Medvědi se nyní dostali zpod tlaku svého soupeře a navíc šikovně poslali puk jen do středního pásma.
42:05
Hosté zatlačili domácí před jejich brankou, ke dvěma střelám se dostal White, ale ani s jednou z nich neuspěl.
41:42
Tečovaná střela od modré čáry v podání jednoho z hostujících beků skončila pouze za domácí brankou.
40:50
Na druhé straně si musel Mason poradit se zakončením Toreyho Kruga, po kterém se již hra přerušuje.
40:12
První zákrok pro domácího gólmana přišel po střele Raffla.

Další třetina začne přibližně v 04:01.
Čtyřicet minut utkání je minulostí a blíže k vítězství mají domácí hokejisté. Hosté vstoupili do druhé části s dlouhou pětiminutovou přesilovou hrou, kterou však sehráli naprosto tragicky a po zásluze byli ještě v jejím průběhu potrestáni brankou Chrise Kellyho, který překonal Masona v brance Philadelphie, kde vystřídal dobře chytajícího Michala Neuvirtha. O čtyři minuty později navíc Mason pustil střelu Hayese z ostrého úhlu a to byl zatím poslední gólový okamžik, jenž diváci TD Garden viděli. Boston tak po dvou třetinách vede nad Philadelphií 4:2.
40:00
39:50
Hosté končí druhou třetinu v pásmu soupeře, neprosadil se však Raffl a ani následně Jakub Voráček, jenž tečoval střelu Schenna.
39:14
Mason se musel prezentovat dalším zákrokem, kterým zastavil střelu Hayese z pravého kruhu. Autor čtvrté branky Bostonu je dnes večer hodně vidět a často zaměstnává obranu Letců.
39:00
Jedna minuta chybí do konce druhé třetiny.
38:37
Medvědi tlačí svého soupeře a často se dostávají do zakončení. Další měl na holi Zdeno Chára, jehož tvrdá rána z první z pravého kruhu jen těsně minula hostující klec.
37:52
Hra je nyní plně v režii domácích hokejistů, Rask si už pěkně dlouhou dobu nesáhl na kotouč, neboť prostě neměl proč.
36:59
Krejčího formace opět přidělává veliké starosti hostující obraně, která se raději osvobozuje i za cenu zakázaného uvolnění.
35:57
Po Spoonerovi se ještě dostal k dorážce Hayes a nyní se vedl brankář hostů o mnoho jistěji.
35:52
Spooner byl v nouzi u levého hrazení, i tak ještě dokázal zakončit a jeho ránu vyrazil nepříliš jistý Mason.
35:03
Znovu se chvíli nebude hrát, následuje tradiční komerční pauza.
34:45
Read zavezl kotouč do pásma a na hranici pravého kruhu jej zadovkou předal na Laughtona, jehož střelu přes obránce dokázal Rask vytěsnit mimo tři tyče své branky.
33:39
33:15
Colin Miller dvakrát pálil zpoza levého kruhu, první střela skončila vedle, jeho druhý pokus o pár vteřin později byl sražen mimo klec.
32:42
Znovu kotouč končí až u Masonovy svatyně, medvědi musí rozehrát až zpoza vlastní branky.
32:15
Hosté následně dostali puk až do středního pásma, domácí tak musí začít znovu.
32:09
Krejčí pálil od modré čáry hodně tvrdě, naštěstí pro hosty byla jeho střela zblokována.
31:39
Wayne Simmonds (PHI) vyloučen na dvě minuty za hákování.
31:39
A málem Krejčí navýšil svůj náskok na špici kanadského bodování, když posílal před branku pas na Hayese, puk však byl ztečován do brankoviště k Masonovi. Bude se ale vylučovat.
31:05
David Krejčí se dnešní druhou gólovou přihrávkou dostal do čela kanadského bodování NHL a bodoval zatím v každém utkání této sezóny.
Co se týče Michala Neuvirtha, tak hlavní kouč hostů v rozhovoru během přerušení nechtěl být příliš konkrétní, avšak zdá se, že se jednalo o jeho rozhodnutí a český gólman tak neodstoupil ze hry kvůli zranění..
30:33
Po dalším přerušení hry krátce po polovině dnešního utkání následuje komerční přestávka.
29:25
Hosté se snaží rychle odpovědět, nezadařilo se však Voráčkovi a následně se neujala ani tvrdá střela Radka Gudase. Rask nyní podržel svůj tým a uchránil dvougólové vedení Bostonu.
28:48
Bruins právě vstřelili branku!
Nedáš – dostaneš! Domácí rychle sebrali puk a uháněli vstříc brance Philadelphie, kde Mason opět ukázal, že na začátku sezóny není zrovna ve vrcholné formě, když mezi svými betony pustil do branky střelu JIMMYHO HAYESE z hodně ostrého úhlu! Asistence: David Krejčí.
28:42
Medvědi ztratili puk ve středním pásmu, Simmonds ale přečíslení dvou proti jednomu ve vyrovnání nepřetavil!
28:15
Domácí nadále ostřelují hostující klec, Eriksson ale svojí dělovkou minul.
27:48
Další střela Brada Marchanda z podobné pozice jako před malou chvílí končí stejným výsledkem jako tehdy.
27:08
Domácí se po vyhraném buly rychle dostali do útočného pásma, kde jejich akci zakončoval z levé strany nepříjemnou střelou Marchand, kterou však perfektně vyrazil Mason levým betonem.
26:51
Připomněli se znovu hosté a to konkrétně tvrdou střelou Umbergera z levé strany, kterou ztlumil Rask na své hrudi.
26:30
Hra se nyní po předchozích nebezpečných momentech před oběma brankami trochu uklidnila.
26:05
Komerční přestávka na chvíli přeruší hru. My se mezitím pokusíme vypátrat, proč byl stažen ze hry Michal Neuvirth, neboť ten do svého vystřídání předváděl velice dobrý výkon.
25:50
Hosté se po skončení přesilovky dostali do tlaku, který však Radko Gudas svou střelou ve vyrovnání nepřetavil, byla totiž zblokována mimo.
25:12
Až ke konci přesilové hry se hosté dokázali dostat k tlaku, který nakonec ukončil výtečný zásah lapačkou v podání Raska, jenž lapil střelu jednoho z hostujících hráčů.
24:31
Tohle prostě muselo přijít! Hosté se tak dlouho nemohli prosadit, až udeřili domácí. CHRIS KELLY před brankou bruslí tečoval střelu Erikssona a poslal svůj tým dnes poprvé do vedení! Asistence: Chris Kelly, Zdeno Chára.
23:50
Stále se ještě hostům nepodařilo zavézt kotouč do pásma a následně se v něm udržet, jejich přesilová hra se navíc rychle krátí.
23:27
Domácí to nemají příliš těžké, hostům se totiž vůbec nedaří. Více střeleckých pokusů tak mají ve druhé třetině na svém kontě hráči Bostonu, Erikssonova sražená střela nyní končí v ochranné síti. Vhazování před Masonem bude následovat.
22:49
Největší šanci tak mají paradoxně domácí, kteří však nevyužili přečíslení dvou proti jednomu, které sám zakončoval z pravé strany Marchand, puk přes Masona ale do branky nedostal!
22:22
Rask si ještě nesáhl na puk ve druhé třetině a ještě pár vteřin se mu to nepovede, hosté jsou zatím zcela neškodní.
21:53
Jedna velká tragédie, tak by se zatím dala charakterizovat tato přesilová hra v podání hostů, domácí znovu posílají kotouč daleko od své branky.
21:35
A ani do třetice to nevyšlo, Kelly poslal puk až k Masonovi.
21:15
Ani napodruhé se hosté v pásmu neusadili, domácí se zatím s přehledem bránění dlouhé přesilovce soupeře.
20:51
Hosté se dlouho nemohli rozestavit v pásmu a když už se to podařilo, vše pokazil nepovedenou přihrávkou Raffl, po které domácí vyhazují.
20:18
Voráček ztratil puk kousek za modrou čarou, domácí mohou vyvézt kotouč.
20:01
A pozor, hosté do druhé třetiny vystřídali brankáře a Michala Neuvirtha nahradil v brance hostů Chris Mason!
20:01
Tak tresty ze závěru třetiny jsou následující. Giroux (PHI) dvě minuty za nesportovní chování, Chára (BOS) dvě minuty za sekání a Rinaldo (BOS) pět minut za vražení na hrazení. Jestli tedy dobře počítám, vstoupí hosté do druhé periody s pětiminutovou přesilovkou pět na čtyři.

Další třetina začne přibližně v 03:05.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a diváci se v TD Garden v Bostonu rozhodně nenudili. Viděli čtyři branky, z toho dvě na každé straně, velké množství šancí i tvrdých střetů.
Po skončení první třetiny ještě fauloval Zac Rinaldo (BOS) jednoho z protihráčů, hosté tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky s výhodou přesilové hry.
20:00
19:24
19:15
Opět mizí kotouč ve středním pásmu.
19:00
Jedna minuta chybí do konce první třetiny.
18:50
Krejčí chyboval na modré čáře, hosté získali puk a rychle jej poslali za domácí branku.
18:30
Spooner našel před brankou volného Bergerona, jehož střelu však stačil na poslední chvíli zblokovat obránce Schultz a kotouč skončil až na tribuně mezi diváky.
18:00
Druhá část oslabení zatím hostům vychází o něco lépe než ta první a již poněkolikáté se jim podařilo vyhodit puk ze své třetiny.
17:24
Boston navíc bude mít k dobru ještě dvě minuty početní výhody, trest Girouxe ještě pokračuje.
17:24
Domácí využívají přesilovou hru a dnes již podruhé dotahují náskok svého soupeře! Krejčí hledal přihrávkou z pravého kruhu před brankou Erikssona, ten byl ale natěsno bráněný a tak puk ztečovaný od jeho hole vystoupal do vzduchu, odkud jej baseballovým úderem poslal za Neuvirthova záda PATRICE BERGERON! Asistence: Loui Eriksson, David Krejčí.
16:42
Buly pro hosty, kotouč rychle mizí v obranném pásmu Bostonu.
16:38
Claude Giroux (PHI) se provinil vysokou holí, domácí budou hrát přesilovou hru. A bude to za čtyři minuty, ve tváři Connollyho se totiž objevil krvavý šrám.
15:45
Umberger se dvakrát krátce po sobě dostal k zakončení z levé strany, s oběma jeho pokusy si ale dokázal Rask poradit, když předvedl perfektní práci lapačkou.
15:14
Domácím nevyšla přihrávka "o prkna", kotouč skončil na střídačce Bostonu a vhazování se vrátí zpět před Raska.
15:10
Krátká komerční přestávka na chvíli přeruší hru v bostonské hokejové hale, poté již budeme opět pokračovat.
15:04
Bruins se však z vyrovnání dlouho neradovali. SAM GAGNER nabruslil s pukem po levé straně do obranného pásma domácích a z levého kruhu pro vhazování poslal puk prudkou ranou zápěstím přesně pod břevno! Asistence: Scott Laughton, Luke Schenn.
14:32
Simmonds poslal zpoza branky přihrávku mezi kruhy na Medvěděva, ten byl však dobře bráněn a jeho zakončení skončilo sražené mimo domácí klec.
14:00
Medvědi se opět tlačí dopředu, formace s Davidem Krejčím ale nyní neuspěla a neudržela kotouč za útočnou modrou.
13:28
Je vyrovnáno! Domácí důrazným napadáním vybojovali kotouč za brankou Flyers, následný pas před Neuvirtha do branky Bergeron ještě nedostal, dorážka BRETTA CONNOLYHO do odkryté hostující svatyně však již končí za brankovou čarou! Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.
13:03
Dění na ledové ploše se na malou chvíli uklidní, pokračovat se bude po krátké komerční přestávce.
12:45
Oba brankáři se od úvodních minut rozhodně nenudí, celkem jsme v končící třinácté minutě zaznamenali již osmnáct střeleckých pokusů!'
11:20
A další velká šance Bostonu, jenže střelu Whitea vyráží perfektní Neuvirth!
11:05
Pastrňák svým dalším střeleckým pokusem v zápase minul hostující klec.
10:25
Domácí odpovídají zvýšenou aktivitou před Neuvirthem, ten si ale perfektně poradil se všemi pokusy domácích, včetně největší šance Bergerona.
09:28
VandeVelde našel před brankou svého spoluhráče, kterým bal natěsno bráněný PIERRE-EDOUARD BELLAMARE, jehož první backhandovou střelu sice dokázal Rask lapačkou vyrazit, na dorážku stejného hráče však již neměl nárok! Asistence: Chris VandeVelde, Chris White.
08:15
Scott Laughton tvrdou střelou prověřil pozornost finského gólmana v domácí brance, ten si dokázal poradit a puk vyrazil.
07:39
Neuvirth zatím drží svůj tým, když si poradil se zakončením Davida Pastrňáka i následným nepříjemným tlakem medvědů.
07:05
Domácí nyní špatně rozehráli a poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
06:42
Připomněli se i hosté a to konkrétně díky zakončení svého kapitána, Girouxův pokus ale Rask vytěsnil mimo tři tyče své branky.
05:59
Domácí se teď natlačili do těsné blízkosti hostující svatyně, kde Neuvirth po dalším úspěšném zákroku přišel o svou hůl, která skončila až v rohu kluziště.
05:07
Hayes vyjel s pukem zpoza hostující branky a proti přesile se díky své síle udržel u kotouče, který ještě dokázal z prostoru mezi kruhy poslat na Neuvirtha, ten jeho střelu vyrazil betony mimo.
04:13
Read se zjevil zcela sám před domácí brankou, v dobré pozici a v doposud největší šanci zápasu ale selhal a minul!
03:21
Del Zotto měl na své holi další zakončení, se kterým si však Rask dokázal poradit.
03:00
Hosté vstoupili do utkání lépe a již nyní mají na svém kontě tři střelecké pokusy, žádný z nich se však neujal.
00:01

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára "C", K. Miller, Krug, McQuaid, Cross, C. Miller – Eriksson, Krejčí "A", Pastrňák – Marchand, Bergeron "A", Connolly – Kelly, Spooner, Hayes – Rinaldo, Kemppainen, Randell.

Trenér: Claude Julien

Philadelphia Flyers: Neuvirth (21. Mason) – Gudas, Del Zotto, L. Schenn, Streit "A", Schultz, Medvěděv – Voráček, Giroux "C", Raffl, Couturier, Simmonds "A", Umberger, Laughton, Read, White, VandeVelde, Bellemare, Gagner.

Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Joannette, Luxmore – Cormier, Murphy.
Československá stopa v utkání
Zdeno Chára (BOS), 3 body (0+3), 3 zápasy
David Krejčí (BOS), 9 bodů (4+5). 5 zápasů
David Pastrňák (BOS), 3 body (1+2), 5 zápasů
Michal Neuvirth (PHI) – 3 zápasy, 1,04 prům. gólů na zápas, 83 zákroků, 3 obdržené branky, úspěšnost zák. 96,4%
Radko Gudas (PHI), 0 bodů (0+0), 3 zápasů
Jakub Voráček (PHI), 1 bod (0+1), 5 zápasů
Vzájemné zápasy
Posledních pět vzájemných duelů patřilo hokejistům Bostonu, když dokázali ve všech těchto utkáních zvítězit. Philadelphia naposledy dokázala porazit Boston 24. 4. 2013, kdy zvítězila 5:2 na svém ledě.
Philadelphia Flyers
Hosté na tom nejsou o moc lépe, jelikož je aktuálně nalezneme na desáté pozici stejné konference se ziskem pěti bodů, tedy o jeden bod více než jejich dnešní soupeř. První dva zápasy prohráli proti Tampě a Floridě, následně se jim podařilo Floridu porazit a k tomu ještě přidali vítězství proti obhájcům titulu – Chicagu. Ve včerejším utkání však znovu prohráli, když je přehrál 1:2 Dallas.
Boston Bruins
Boston neprožil vůbec dobrý vstup do nové sezóny, když první tři zápasy proti Winnipegu, Montrealu a Tampě prohrál. Poslední dva zápasy proti Coloradu a Arizoně však svěřenci trenéra Juliena dokázali vyhrát a momentálně jim patří až dvanáctá příčka Východní konference.
Krásné čtvrteční ráno, vítám Vás u zápasu Boston Bruins – Philadelphia Flyers, které má dnes na programu kanadskoamerická NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.