NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Nashville - 13. listopadu 2018   04:00

Nashville

To už je z mé strany vše. Přeji Vám úspěšný vstup do pracovního dne!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:35 (10:10, 9:5, 7:10 – 4:10)
Zblokované střely – 18:10
Vyhraná vhazování – 42:34
Trestné minuty – 19:9
Hity – 6:17
Hokejisté Nashvillu vůbec poprvé v sezóně prohrávají zápas na venkovním kluzišti. Z Anaheimu si domů odvezou alespoň bod za porážku 1:2 po nájezdech. Skóre utkání otevřel půlminuty před koncem druhé třetiny domácí kapitán Ryan Getzlaf, ale ve 44. minutě srovnal Kevin Fiala. Prodloužení pak nabídlo spoustu šancí i hostující přesilovku, ale rozhodující gól nepadl. Rozhodovat tak musely až nájezdy, v nichž proměnili hned dva střelci Kačerů. Rozhodující zásah zařídil ve čtvrté sérii švédský útočník Rickard Rakell.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je RICKARD RAKELL.
Kevin Fiala jel hodně pomalu a John Gibson jeho střelu vyrazil lapačkou. Je rozhodnuto!
Rickard Rakell předvedl perfektní forhendovou kličku! Hosté budou muset dát.
Ryan Ellis trefil lapačku dobře postaveného Gibsona. Bude se pokračovat.
Ryan Getzlaf chtěl Rinneho rozpohybovat, ale pak puk poslal jen do betonu brankáře.
Filip Forsberg trefil levou tyčku!
Ondřej Kaše šel do bekhendové kličky, ale Rinne jeho úmysl přečetl.
Kyle Turris se trefil k pravé tyčce z pohledu Gibsona. Vyrovnáno.
Pontus Åberg trefule mezírku mezi betony brankáře Rinneho a posílá Ducks do vedení!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, byť hosté měli k dispozici přesilovku. Oba gólmani byli oporami svých týmů a v nájezdech si to rozdají o druhý bod.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Ještě domácí přečíslení 3 na 2! Ryan Getzlaf pálil, poté dorážel Hampus Lindholm, ale i Pekka Rinne potvrdil své kvality.
64:44'
Roman Josi si sjel až do střelecké pozice. Před Gibsonem ještě otravoval Forsberg, ale domácí gólman má puk pod betony.
64:19'
Hosté si berou oddechový čas.
64:16'
Opět skvělý Gibson, který se nyní vyznamenal po ráně Romana Josiho! Publikum aplauduje brankáři Ducks.
63:52'
Domácí udržel ve hře John Gibson! Ten pokryl dorážku Ryana Johansena z bezprostřední blízkosti!
63:41'
Další střela Josiho z pravého kruhu, ta byla zablokována.
63:04'
Johansen nabil Josimu, proti jehož střele se Gibson včas přemístil.
62:51'
P. K. Subban se šikovně natlačil před Jakoba Silfverberga, který ho musel seknout a hosté tedy budou hrát přesilovku 4 na 3!
61:57'
Ryan Hartman mohl rozhodnout! Ani nadvakrát ale nepřekonal Gibsona.
61:42'
Domácí jsou v prodloužení zatím aktivnější. Lindholm opět pálil a Rinne zakročil znovu úspěšně.
61:10'
Nakonec přišla střela od Hampuse Lindholma, kterou našel Rinne v lapačce.
61:03'
Gibson pohotovou rozehrávkou rozjel protiútok domácích. Na Getzlafovu přihrávku ale Rickard Rakell nedosáhl.
60:35'
Montour s Kašem najížděli na jediného obránce. Prvně jmenovaný to zkusil sám a Rinne byl u tyčky připraven.
60:20'
A Montour rozjel Kašeho, který svůj bekhendový blafák nedotáhl do gólového konce!
60:10'
Domácí na puku a mohou tedy rozjet útočnou akci.
60:01'
Začalo prodloužení.
Po 60 minutách končí utkání remízou 1:1 a tak se bude prodlužovat. Skóre zápasu otevřel až na konci druhé části domácí Ryan Getzlaf. Hosté pak srovnali ve 44. minutě, kdy Kevin Fiala nachytal brankáře Gibsona střelou k bližší tyčce.

Střely na branku – 26:25 (10:10, 9:5, 7:10)
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
Ještě střela Ryana Getzlafa, která ale neprošla až na hostující branku. Uvidíme tedy prodloužení.
59:26'
Domácím byl odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:01'
Máme tu poslední minutu základní hrací doby.
58:18'
Nahození Montoura pohotově tečoval Ondřej Kaše a hosty zachránil Pekka Rinne, jenž akrobatickým zákrokem kotouč vytěsnil! Skvělý reflex hostujícího gólmana!
57:20'
Z poměrně dobré pozice zakončoval Jakob Silfverberg. Puk ale jen prosvištěl vedle branky Nashvillu.
56:58'
Smithovu střelu si srazil Cam Fowler holí nešťastně do vlastního obličeje a s krvavým zraněním mizí na ošetřovnu! Snad to nebude nic vážného.
56:44'
Craig Smith zkusil překvapit Gibsona střelou od mantinelu. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.
56:34'
Kevin Fiala střílel k bližší tyčce domácí branky. Na rozdíl od gólové střely z úvodu třetiny byl Gibson pozorný. Čas na ještě jednu reklamní přestávku.
55:45'
Zajímavý nápor domácích. Bekhendový pokus Rickarda Rakella si pohlídal Rinne, Åbergovo nahození se mezi tyče nevešlo.
55:04'
Do konce třetí části schází pět minut. Vyhneme se ještě prodloužení?
54:49'
Teď už je celek z Kalifornie kompletní.
54:42'
7 sekund před skončením přesilové hry je Nashvillu odpískán ofsajd.
54:20'
Ani tahle přesilovka Preds za moc nestojí. Puk je opět až za Rinneho brankou.
54:06'
Domácí vyhazují.
53:39'
Cogliano obral o kotouč Johansena a vyrazil s ním dopředu. Ušetřil tak cenné sekundy pro Kačery.
53:11'
Domácí se osvobodili.
52:48'
Domácích bylo na ledě šest! Následuje vyloučení za příliš mnoho hráčů.
52:48'
Průnik Craiga Smithe hostům štěstí nepřinesl. Odpískáno bylo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
52:07'
Teď zatlačili hosté. Střely Ellise a Josiho si cestu za Gibsona nenašly.
51:15'
Na pravé straně útočného pásma byl volný Sherwood. Ten mohl střílet, ale ještě chtěl přihrávat a jeho spoluhráči byli pokrytí.
50:22'
Na levé straně útočného pásma se opřel z první do puku Craig Smith. Domácí branku netrefil.
50:04'
Zakázané uvolnění Anaheimu. Vstupujeme do druhé poloviny třetí dvacetiminutovky.
49:28'
Unavení hráči Preds dostali puk do středního pásma a mohli alespoň částečně prostřídat.
49:09'
Hosté zahráli na icing. Teď se dostali pod velký tlak.
48:50'
Střelu Hampuse Lindholma zastavil bránící Josi. Ani dorážka Nicka Ritcheho pak neprošla na Rinneho.
48:43'
Pekka Rinne se teď ocitl pod palbou! Finský gólman Preds schytal rány Rakella, Åberga a Fowlera. Výborné střídání Ducks.
48:31'
Rinne musel zasahovat po střele ze středního pásma. Vzápětí pálil Rickard Rakell a hostující brankář opět zakročil.
48:14'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
48:08'
Z pravé strany střílel na Rinneho Ondřej Kaše. Finský brankář zasáhl vyrážečkou.
47:32'
Až po přesilovce přichází náznak náporu Predators. Střela Irwina skončila nad břevnem.
46:50'
Hráči Anaheimu jsou v plném počtu.
46:03'
Hostům se přesilovky v této sezóně nedaří. Ani dnešek zatím není výjimkou.
45:35'
Další ofsajd. Subban udělal před útočnou modrou oblouček a spoluhráč mu mezitím přejel do pásma.
45:22'
Hosty teď zastavilo postavení mimo hru.
45:10'
Cam Fowler sebral hostům puk a vyhodil.
44:49'
Hosté mají šanci otočit skóre! Útočník Ducks Brian Gibbons dostává dvě minuty za sekání.
44:38'
Domácí se teď snaží trochu zpomalit hru a uklidnit situaci.
43:58'
Hosté ožívají. Po křížné přihrávce Forsberga pálil od modré Ryan Ellis. Jeho rána prošla těsně vedle tyčky!
43:07'
Nashville právě vstřelil branku!
Zdánlivě nenápadná situace přinesla Predátorům vyrovnání! Kyle Turris vybojoval v rohu kluziště puk pro KEVINA FIALU, který z levého kruhu vystřelil k bližší tyčce a dokonale zaskočil brankáře Gibsona, který si tohle rozhodně měl pohlídat – 1:1. Asistence: Kyle Turris a Craig Smith.
42:35'
Od modré čáry střílel Roman Josi. Puk je ve výstroji Johna Gibsona.
42:20'
Z pravé strany se řítil na hostující branku Jakob Silfverberg. Výborně zakročil Rinne!
41:50'
Colton Sissons posílal z rohu puk před branku, kde byl Ryan Johansen. Tomu ale obránce Ducks včas nadzvedl hokejku.
41:10'
Hostům dnes dělá problém přechod do útoku. Ekholm s pukem kvedlá za vlastní brankou a neví, kam by rozehrál.
40:28'
Mohlo to být 2:0. Ryan Getzlaf dostal puk na osu hřiště, vyhnul se obránci a z pravého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku!
40:16'
Domácím byl odpískán icing. Trošku divné rozhodnutí sudích, protože Rickard Rakell dokázal přesprintovat obránce soupeře.
Hity – 6:12
Druhá třetina toho po hokejové stránce mnoho nepřinesla. Hra byla hodně neurovnaná se spoustou nepřesností na obou stranách. Dlouho tak za zmínku stále snad jen bitka mezi Mansonem a Rinaldem. 30 sekund před sirénou však přeci jen pohnuli se skóre hokejisté Anaheimu, když se po hezké spolupráci s Rakellem prosadil kapitán Ducks Ryan Getzlaf. Domácí si tak odnášejí do šaten nejtěsnější vedení.
40:00'
39:54'
Ještě jedno buly v útočném pásmu Ducks.
39:30'
Anaheim právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází 30 sekund před přestávkou gól Kačerů! Duo Rickard Rakell – RYAN GETZLAF ve dvou rozebralo obranu Preds. Getzlaf v útočném pásmu uvolnil Rakella, který puk vrátil před branku svému kapitánovi a ten se prosadil s pomocí teče bránícího Josiho. Asistence: Rickard Rakell a Hampus Lindholm.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny. Hra je v posledních minutách hodně nezáživná.
38:15'
Matt Irwin vyčkává za brankou, nepospíchá s rozehrávkou. Využívá toho, že domácí střídali.
37:27'
Hosté v postavení mimo hru.
37:09'
Hra je teď hodně neurovnaná, na obou stranách chybí souvislejší kombinace.
36:29'
Craig Smith přenesl hru na Mattiase Ekholma, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.
36:11'
Zakázané uvolnění Ducks.
35:43'
Hosté se snažili dopravit do branky od zadního mantinelu odražený puk. Gibson ale přitiskl beton k tyčce a zasáhl tak úspěšně.
35:24'
Ještě je tu poslední reklamní přestávka druhé třetiny.
34:55'
Za brankou se dostal k puku Kevin Fiala, který si rychle vybruslil před Gibsona. Bekhendem ale nezakončil přesně.
34:05'
Rickard Rakell se snažil překvapit hostující obranu zadovkou, kterou posílal puk před brankou, ale tím zaskočil i své spoluhráče.
33:30'
Puk skončil na hostující střídačce. Je tu další přerušení hry.
33:25'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Zac Rinaldo – 5 min., bitka).
33:25'
Máme tu bitku! Pěstmi si to rozdali Josh Manson se Zacem Rinaldem!
33:12'
Kossila vytáhl hru na modrou na Joshe Mansona. Jeho dělovku odrazil do rohu Rinne.
32:52'
Nashvillu byl odpískán ofsajd. Hosté v útoku tápou.
31:43'
Od Predátorů jsme zvyklí vídat lepší výkony, než dnes. Preds jsou nejlepším týmem soutěže i lídrem ligy, co se týče venkovních zápasů.
30:51'
Pěkná kombinace domácích. Po Rakellově přihrávce střílel z první Ryan Getzlaf, ale ani on nepřekonal Rinneho.
30:32'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje další reklamní přestávka.
30:23'
Za hostující obranu se tlačil Ondřej Kaše, který byl ale tísněn Irwinem a nemohl tak pořádně zakončit.
29:57'
Polovina utkání gól nepřinesla. Uvidíme, který z týmů zlomí bezgólový stav a zda se tak vůbec stane ve druhé třetině.
29:17'
Hosty zastavilo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
28:49'
Hosté v téhle přesilovce nic nevytvořili, Kesler je na ledě.
28:29'
27:37'
V oslabení se řítil sám na Rinneho Andrew Cogliano. Šel do bekhendové kličky a puk se snažil umístit do branky mezírkou mezi betony, ovšem Rinne hosty podržel!
27:12'
Začíná přesilová hra Nashvillu.
26:53'
Po vhazování střílel právě P. K. Subban. Trefil jen bránícího Mansona.
26:48'
Síly na ledě se vyrovnávají! Ryan Kesler zasáhl vysokou holí Subbana.
26:01'
Hned dvě dobré šance Ducks! Getzlaf nejprve našel Adama Henriqua, který zprava neprotlačil puk za Rinneho. O chvíli později právě Ryan Getzlaf tečoval nabídku spoluhráče, ale Rinne byl opět na místě.
25:38'
Hosté vyrazili v oslabení dopředu. Přihrávku na Sissonse zablokoval bývalý hráč Nashvillu Pontus Åberg.
25:11'
Domácí budou hrát přesilovku. Za seknutí do ruky protihráče je vyloučen Kevin Fiala.
24:22'
Adam Henrique poslal před bránu střílenou přihrávku z levé strany. Puk prolétl kolem vzdálenější tyčky.
24:10'
Nahození Craiga Smithe našel v náručí Gibson. P.K. Subban je přeci jen zpět na ledě.
24:07'
Domácí jsou již kompletní.
23:41'
Filip Forsberg se prokličkoval až do zakončení. To mu vyšlo na bekhend a Gibson si poradil.
23:21'
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale scházelo tomu zakončení. Teď už Ducks vyhodili.
22:20'
Silfverberg zachytil přihrávku na Josiho a vyhodil puk do bezpečí.
22:06'
Ryan Getzlaf sekl v rohu útočného pásma Mattiase Ekholma a je vykázán na trestnou lavici. Trošku překvapivě je vyloučen za krosček.
21:53'
Po přihrávce Kossily střílel od modré čáry Brandon Montour. Rinne má puk ve výstroji.
21:34'
Z levého kruhu vypálil Ryan Kesler, který mířil do bližšího horního růžku. Rinne zakročil okrajem vyrážečky!
20:50'
V průběhu první třetiny se přestal objevovat na ledě hostující bek P.K. Subbam. Ten se do hry nevrátil ani na začátku druhé části.
20:35'
Nahození Marcuse Petterssona od modré čáry branku netrefilo. Dopředu už spěchají hosté.
20:27'
Střelu Ryana Getzlafa z levého kruhu pokryl Pekka Rinne.
20:07'
Predátoři se hned dopustili zakázaného uvolnění.
Hity – 3:10
První třetina gól nepřinesla. Hrál se vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i shodný počet střeleckých pokusů na obou stranách. Se všemi si zatím dokázali poradit pozorní brankáři. Změnu ve skóre nepřinesly ani přesilové hry, Ducks si zahráli jednu, hostující Predátoři dokonce dvě.
20:00'
19:36'
Filip Forsberg posouval puk na rozjetého Nicka Bonina. Ten skákavý kotouč nezpracoval.
19:10'
Hostující přesilovka právě skončila.
18:52'
Na druhé straně střílel Craig Smith. Trefil levé rameno Gibsona.
18:33'
Ve vlastním oslabení protáhl Rinneho Kiefer Sherwood. Ten vystřelil mezi bruslemi Ellise a Rinne měl co dělat.
18:12'
Johansenovu rozehrávku na osu zachytil Gibbons, jenž puk vyvezl do bezpečí.
17:35'
Kyle Turris se zdržel před útočnou modrou a do pásma mu mezitím vjel Kevin Fiala. Pískán je tedy ofsajd.
17:09'
Adam Henrique odehrál bekhendem puk jen do hlediště. Domácí centr je vyloučen za zdržování hry!
16:35'
Mattias Ekholm za brankou dlouho váhal s rozehrávkou. Ta se mu nakonec stejně nevydařila, skončilo to zakázaným uvolněním.
16:19'
Domácí se pokusili o protiútok, ale jejich pobyt v útočném pásmu neměl dlouhého trvání.
15:17'
Z levé strany střílel na Gibsona Kevin Fiala. Domácí gólman pokryl prostor u své bližší tyčky.
15:06'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka.
14:41'
Domácím se nepodařila rozehrávka a zahráli tak na icing.
14:14'
Kossila zavezl kotouč do útočného pásma, objel i branku, ale přes bránícího Forsberga se už do zakončení nedostal.
13:37'
Rinneho vyhození se od plexiskla odrazilo až do hlediště. Právě kvůli odrazu od tvrzeného skla nemůže být o vyloučení za zdržování hry ani řeč.
13:10'
Ducks nehrají vůbec zle. Na střely teď dokonce vedou 9:6.
12:24'
Nahození od modré čáry se snažil tečovat Ondřej Kaše. Puk ale drží Pekka Rinne.
12:09'
Čas pro reklamní přestávku.
11:50'
Kaše s Keslerem ještě zlobili před brankou soupeře. Druhému jmenovanému nakonec sebral puk z trestné lavice se vrátivší Ekholm.
11:42'
11:04'
Domácí se do pásma rychle vrátili a z dobré pozice mohl střílet Jakob Silfverberg. Rinne na místě.
10:50'
Domácí Rakell se nedokázal dostat do útočného pásma. O puk přišel a Preds opět vyhazují.
10:30'
Hosté dokázali vyhodit.
09:46'
Ta začala právě teď.
09:41'
Za podrážení je vyloučen Mattias Ekholm. 4 sekundy se bude hrát 4 na 4 a pak začne domácí přesilovka.
09:12'
K bližší tyčce střílel Craig Smith. Puk je v lapačce Johna Gibsona.
08:49'
Od modré čáry pálil Ryan Ellis a po Gibsonově zákroku se dostal k dorážkám Colton Sissons. Ten puk, který už uvízl pod betony gólmana Anaheimu, ještě vydoloval a zasunul ho za brankovou čáru, ale již předtím bylo pískáno!
08:22'
Ryan Johansen nabízel puk před branku Kyleovi Turrisovi. Kotouč srazil do ochranné sítě bránící Henrique.
07:54'
Hosté musejí začínat od své branky. Ducks totiž vyhodili.
07:45'
Roman Josi se z pravé strany natlačil až před branku, ale svou šanci neproměnil. Již předtím ale Andrew Cogliano sekl nahrávajícího Forsberga a Preds si tak zahrají přesilovku.
06:38'
Málem další šance! Na pas Kašeho nedosáhl na zadní tyčce Nick Ritchie.
06:12'
Šanci si připravila čtvrtá domácí formace. Po sražené střele Montoura se snažil před brankovištěm prosadit Kiefer Sherwood, který ale puk nedotlačil za brankovou čáru.
05:20'
Prostor se otevřel před Mattiasem Ekholmem, který ale trefil jen brusli svého švédského krajana v dresu Anaheimu Lindholma.
04:56'
Po vhazování se dostal ke střele Craig Smith. Gibson přerušil hru.
04:53'
Nepříjemné nahození Josiho propadlo až na domácí branku. Gibson viděl puk na poslední chvíli a tak ho musel krotit nadvakrát.
04:34'
Poprvé na sebe výrazněji upozornil Ondřej Kaše. Ten vjel do útočného pásma z levé strany, zkontroloval, zda mu někdo nenajíždí a poté donutil nahozením na lapačku Rinneho přerušit hru.
03:43'
Tentokrát se už dostal Rickard Rakell k hodně nebezpečné střele, kterou vykopl Rinne špičkou betonu!
03:12'
Na Larssonův pas si najížděl Rickard Rakell, jenž se ale v rychlosti neprodral přes obránce.
02:10'
Elitní formace Preds zatlačila soupeře. Střelu Romana Josiho tečoval Colton Sissons a Gibson musel rychle na led. Poté ještě dorážel Filip Forsberg, jenž branku netrefil a odražený puk od mantinelu přikryl gólman Ducks.
01:40'
Rozhodčí přerušili hru pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:30'
Domácí začali aktivně. Ránu Joshe Mansona od modré čáry vyráží Rinne.
00:19'
Hned po buly přišla další střela Pontuse Åberga, která branku minula.
00:14'
Hned první příležitost domácích. Cogliano vybojoval u mantinelu puk, který posunul na Ryana Keslera. Ten střílel z mezikruží do připraveného Rinneho.
00:01'
Hráči už jsou připraveni k úvodnímu buly, ale rozhodčí zatím čekají s jeho vhozením.
Utkání je věnováno válečným veteránům a v tom duchu se nese i předzápasový program.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Montour, M. Pettersson – Åberg, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Henrique, Cogliano – O. Kaše, Kesler (A), N. Ritchie – Kossila, Gibbons, Sherwood.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Bitetto, Irwin – Sissons, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Salomäki – F. Gaudreau, Rinaldo.

Rozhodčí: Dwyer, Brenk – Gibbs, Murphy.
Svou premiéru v letošní sezóně by měl dnes absolvovat český útočník Ducks Ondřej Kaše. Ten vynechal dosavadní průběh ročníku kvůli následkům po otřesu mozku.

Anaheim Ducks:
Hokejisté Anaheimu nasbírali z 18 zápasů 17 bodů. což stačí v tabulce Západní konference až na jedenácté místo. Start Ducks hodně poznamenala marodka, když začátek sezóny vynechal kapitán Ryan Getzlaf a dlouhodobě je vyřazen ze hry kanonýr Corey Perry. Celek z Kalifornie hodně srazila především série sedmi zápasů bez výhry, kterou již v sezóně absolvovali. Teď už je situace přeci jen lepší,z posledních čtyř utkání totiž Kačeři dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli. Naposledy ale doma podlehli Minnesotě jasně 1:5.