NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : St. Louis - 14. října 2018   02:30

Chicago
Chicago
11:51' Anisimov (Saad, Kahun) • 16:01' P. Kane  • 53:06' DeBrincat (J. Toews, Keith) • 64:51' DeBrincat (E. Gustafsson, P. Kane)
4:3
(2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
St. Louis
St. Louis
32:35' B. Schenn  (Schmaltz, Tarasenko) • 41:44' Perron   • 44:47' B. Schenn  (Steen, Parayko)
Chicago
Lambert, Watson – Galloway, Murchison
United Center, Chicago
21 634 diváků
St. Louis

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

3. Patrick KANE (CHI) 1 + 1
Dnešní utkání končí vítězstvím Chicaga, které k němu ale v podstatě doklopýtalo. Dnešní zápas ozdobily svým výkonem oba gólmani. Rozhodnutí měl v prodloužení na své holi hostující Schenn, který mohl zaznamenat hattrick, místo toho ho ale zastínil domácí DeBrincat, který svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Chicaga v prodloužení.
64:51'
Chicago právě vstřelilo branku!
Vyražená střela domácích se odrazila k Eriku Gustafssonovi, který naznačil střelu z levé strany, ale přitom střílenou přihrávkou našel před brankou ALEXE DEBRINCATA, který dokázal prudký pas nasměrovat do branky St. Louis. Asistence: Erik Gustafsson a Patrick Kane.
64:11'
Poslední minuta prodloužení, Kane nyní bekhendem netrefuje branku.
63:32'
Parádička domácích, kdy Patrick Kane z otočky poslal puk před branku, ale tam nedokázal domácí hráč vystřelit.
63:05'
Puk za brankou St. Louis, dojel si pro něj Alex DeBrincat.
62:30'
Zatím prodloužení nemá potřebné tempo, je vidět, že ani jeden tým nechce riskovat.
61:35'
Brayden Schenn (St. Louis) znovu s pukem ve třetině soupeře, ale dotírající Arťom Anisimov ho nenechal vystřelit.
61:03'
Po chybě ale míří do brejku Brayden Schenn (St. Louis), který měl na hokejce svůj třetí gól, ale Warda nepřekonal.
60:48'
Domácí rychle prostřídali, mezitím udrželi útočné pásmo.
60:22'
Duncan Keith (Chicago) pálí od modré, ale nepřesně, hrají hosté.
60:01'
I páté utkání Chicaga v nové sezóně jde do prodloužení, neskutečné... St. Louis vyhrálo i druhou třetinu a v samotném závěru této části zápasu mělo mírnou převahu, zužitkuje ji v prodloužení?
60:00'
59:27'
St. Louis v útočném pásmu, Ward vyráží střelu Thomase.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, puk v držení domácích.
57:55'
Chicago se snaží dostat do útočného pásma, to se v tuto chvíli ale nedaří.
57:05'
Hra nyní nabrala obrátky, po vyrovnávacím gólu Chicaga.
56:17'
Patrick Kane (Chicago) nyní projel kolem stojícího Bouwmeestera, z pravé strany zkusil bekhendem skórovat, ale Allen chytá.
55:05'
Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, vypadá to, že utkání spěje do prodloužení.
54:32'
Alex Pietrangelo (St. Louis) nesmí udělat chybu ve vlastní třetině, zvládl otočku a dostal puk ze třetiny.
54:13'
Ofsajd zastavuje útočnou akci St. Louis, následuje opět komerční přestávka.
53:06'
Chicago se dlouho nemohlo dostat do třetiny St. Louis, pak ale přišel přesný pas Keitha na Toewse, ten našel v mezikruží najetého ALEXE DEBRINCATA, který poslal puk přesně do růžku, do protipohybu gólmana. Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.
52:41'
St. Louis dobře nyní narušuje rozehrávku soupeře.
51:36'
Vhazování po levici Warda, domácí získávají puk ale nepřešli přes střední pásmo.
51:05'
Chicago nyní má na ledě převahu, St. Louis se nikam dopředu nežene a spíše vyčkává.
50:29'
Vhazování po levici Allena, hosté vybojovali puk a dostávají ho ze třetiny.
49:02'
Arťom Anisimov (Chicago) se nyní snažil bekhendem překvapit Allena, to ale nevyšlo.
48:35'
Puk míří za branku Chicaga, které střídá a rozehrává po levé straně.
47:10'
St. Louis dokonalo obrat z 0:2 na 3:2, dokáží domácí ještě alespoň vyrovnat? Z toho, co vidíme na ledě, to není nereálné.
46:13'
St. Louis nyní přečkalo šanci domácích, kdy Patrick Kane orazítkoval jednu z tyček branky za Jake Allenem.
44:47'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A jak je dnes dobrým zvykem, také tato přesilová hra končí gólem! BRAYDEN SCHENN si sjel z pravé strany před branku Chicaga, odkud pak prostřelil Warda. Asistence: Alexander Steen a Colton Parayko.
43:49'
Jan Rutta (Chicago) dnes nehraje povedený zápas, po jeho chybě padl první gól St. Louis, nyní nestačil v souboji na Schenna, kterého přidržel a dostává dvouminutový trest.
43:27'
Vladimir Tarasenko (St. Louis) zkouší zavézt puk do útočného pásma, ale vybojoval ho Alex DeBrincat.
42:20'
Tak jak to bude dál? Máme opět srovnáno, zápas dnes jednoznačně ovlivnily přesilové hry.
41:44'
Pozor, Cam Ward neskutečně zachyboval, když nahrál zpoza branky DAVIDU PERRONOVI, který této nabídky využil a bekhendem poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.
41:15'
Poslední půl minuta z oslabení domácího mužstva, které se v úvodu třetí třetiny v pohodě brání.
40:41'
Při vlastním oslabení se Jonathan Toews dostal do zakončení, Allen jeho pokus vytěsnil mimo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:44.
Ve druhé třetině padl jediný gól, do domácí sítě, hosté tak tuto část zápasu vyhráli 1:0. Do třetí třetiny tak půjdou oba týmy za stále otevřeného stavu, Chicago sehrálo rozpačitou druhou třetinu, ale ani ze strany St. Louis to není zatím kdovíjaká hitparáda.
40:00'
39:45'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., nedovolené bránění).
39:22'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:21'
Colton Parayko (St. Louis) odpálil puk na zakázané uvolnění.
38:00'
David Kämpf (Chicago) přihrává na modrou, odkud pálí Brandon Manning, Jake Allen chytá a raději přerušuje hru.
37:49'
Chicago se dostává do útočného pásma, David Kämpf zaváží puk za branku St. Louis.
37:30'
Na druhé straně musel přerušit hru Cam Ward, po střele od modré, následuje komerční přestávka.
36:53'
Jake Allen (St. Louis) nyní odklouzal z branky, ale Patrick Kane toho nedokázal využít.
36:15'
Puk míří do třetiny Chicaga, které rozehrává.
35:51'
35:40'
Hosté odehráli velmi dobrou přesilovou hru, ale vypadá to, že to bude bez využití.
35:00'
Ale jen na chvíli, nyní se již opět hosté drží v útočném pásmu.
34:35'
Alex Pietrangelo (St. Louis) nahazuje kotouč od modré, hosté však následně přichází o útočné pásmo.
34:10'
Střelu Tarasenka Ward vyráží, obránce Chicaga pak puk odpaluje ze třetiny.
33:51'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., sekání).
33:35'
Schenn se nám postaral o zápletku, kterou nyní může přiživit oslabení domácích při signalizovaném vyloučení!
32:35'
Tak nebude, při signalizovaném vyloučení v sestavě Chicaga se totiž krásně z mezikruží trefuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: Jordan Schmaltz a Vladimir Tarasenko.
32:22'
A bude se znovu vylučovat v domácí sestavě.
31:29'
Nick Schmaltz (Chicago) naskočil z trestné lavice a hned se dostal do brejku, ale ten nedokázal zužitkovat.
31:09'
30:30'
Jsme již ve druhé polovině tohoto utkání, St. Louis se nyní dokázalo usadit ve třetině Chicaga.
30:07'
St. Louis se zatím přesilová hra vůbec nedaří.
29:20'
Závar před domácí brankou vyřešil Patrick Kane, který vyhodil puk ze třetiny.
29:09'
První přesilová hra St. Louis! Nick Schmaltz dostává dvouminutový trest za sekání.
28:39'
Neskutečný zákrok již ležícího Allena, proti dorážce Seabrooka!
27:48'
David Perron (St. Louis) dostal puk před branku, kde to Brayden Schenn zkouší bekhendem, jeho pokus je ale zablokován.
27:25'
Chicago se sice drží v útočném pásmu, ale je to hlavně u mantinelu.
26:35'
Druhá třetina jako by zatím nemohla najít to správné tempo, pomůže gól, jako v třetině první?
25:17'
Alex DeBrincat (Chicago) vypálil pohotově z pravé strany, ale Jake Allen se stihl přemístit.
24:25'
Henri Jokiharju (Chicago) pálí od modré, také s tímto pokusem si Jake Allen poradil.
23:58'
Jake Allen (St. Louis) zneškodnil pokus Haydena, dobrý zákrok.
23:35'
Puk za brankou St. Louis, domácí drží útočné pásmo.
22:40'
Puk míří do třetiny St. Louis, jako první je u něho Alex Pietrangelo.
21:59'
Vladimir Tarasenko (St. Louis) zkoušel nyní trefit odkrytou část branky Chicaga, ale než se srovnal na střelu, stihl se přemístit Ward, který lapačkou vytěsnil střelu nad branku.
21:32'
Přečíslení domácích dva na jednoho, Patrick Kane to vzal na sebe, z levé strany ale neprostřelil Allena.
21:08'
Icing odpískán domácímu Chicagu, hra se tak vrací do třetiny Blackhawks.
20:42'
Cam Ward (Chicago) si hned v úvodu druhé třetiny připisuje důležitý zákrok proti pokusu Schenna.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:47.
První dvacetiminutovka minulostí a do kabin odchází spokojenější domácí. Ti díky dvěma proměněným přesilovkám vedou nad St. Louis 2:0. A právě díky hře v početní převaze se zápas převážil na stranu domácích, kterým však úvod moc nevyšel. Více nebezpečnější byli totiž hosté, kteří ale ani jednou skórovat nedokázali a po prvním inkasovaném gólu se ze hry trochu vytratili.
20:00'
19:50'
David Kämpf (Chicago) se dostal ke střele z levé strany, Jake Allen jeho pokus vytěsnil.
19:15'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:39'
Na druhé straně fantasticky zachránil Jake Allen svůj tým od dalšího gólu, po bekhendovém pokusu Fortina!
18:14'
St. Louis v útočném pásmu, na modré Joel Edmundson, jenž pálí, ale bránící Henri Jokiharju jeho pokus zablokoval.
17:25'
Stahovačka Kahuna již byla navíc, domácím je tam odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu, u třetiny hostů.
17:05'
Chicago nyní dobře stráží střední pásmo, hostům se nedaří přejít do třetiny Blackhawks.
16:15'
St. Louis nyní zkouší rychle rozehrát, jenže je z toho pouze zakázané uvolnění.
16:01'
Další využitá přesilová hra! PATRICK KANE získal puk, po závaru před brankou St. Louis, poodjel si do střelecké pozice a mazácky ho poslal pod horní tyčku. Bez asistence.
15:37'
Jake Allen (St. Louis) si poradil se střelou Paricka Kanea z levé strany, kde se nyní také vhazuje.
15:10'
Důležité vhazování hosté zvládli a odpálili puk ze třetiny, čímž zamezili soupeři pomýšlet na dvojnásobnou přesilovou hru.
14:56'
A opět se vylučuje a opět na straně St. Louis! Robert Bortuzzo dostává dvě minuty za faul na brankáře Chicaga.
14:22'
Colton Parayko (St. Louis) vybojoval puk a vyhazuje ho ze třetiny, hosté bleskově střídají.
13:53'
Naopak do brejku se dostali hosté a Brayden Schenn nebyl daleko od vyrovnání!
13:38'
Patrick Kane (Chicago) to zkouší překvapivou střelou z pravé strany, ale neuspěl.
13:23'
Vhazování po pravici Allena, domácí získávají puk.
13:04'
Další vyloučení v sestavě St. Louis, Joel Edmundson dostává dvouminutový trest.
12:33'
Jan Rutta (Chicago) zachytil puk na útočné modré, díky tomu domácí mohou dál pobývat v útočném pásmu.
11:51'
Nakonec se domácí přece jenom gólu dočkali! Dominik Kahun zavezl puk do útočného pásma, přenechal Brandonu Saadovi, který neváhal a vypálil z pravé strany. Tento pokus ještě dokázal Jake Allen vyrazit, ale na dorážku ARŤOMA ANISIMOVA byl již krátký. Asistence: Brandon Saad a Dominik Kahun.
11:30'
No, rozpaky nad přesilovou hrou Chicaga, které ještě neohrozilo branku soupeře.
10:38'
Ne, zatím to Chicagu nejde, dobrá práce bránící čtveřice St. Louis.
10:10'
Patrick Kane ale nedokázal zavézt puk do třetiny hostů, domácí to tak musí zkoušet znovu.
09:51'
Jay Bouwmeester (St. Louis) dostává dvouminutový trest a čeká nás první přesilová hra, zahrají si jí domácí.
09:20'
Nyní to domácí překombinovali, Arťom Anisimov už poté nestihl vystřelit z levé strany.
08:36'
Další zákrok Cama Warda, který si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže, pálil Vladimir Tarasenko.
07:50'
Hosté se zatím dostávají více do zakončení, Chicagu se v útočném pásmu tolik nedaří.
07:11'
Cam Ward (Chicago) si připisuje další dobrý zákrok, domácí jdou do útoku.
06:30'
Hraje se ve třetině St. Louis, po střele oslavence Keitha zakročil s přehledem Jake Allen.
05:33'
Brayden Schenn (St. Louis) vybojoval puk u útočné modré, dostal se do zakončení, ale Warda z levé strany nepřekonal.
05:15'
Zatím se hraje poměrně nezáživný hokej, kdy se sice hodně bruslí, ale to je asi tak všechno.
04:38'
Další rychlá akce hostů, zakončená střelou Thorburna, která končí vedle branky.
03:59'
Vladimir Tarasenko (St. Louis) dostal do mezikruží pas z levé strany, ale dobře ho zablokoval domácí obránce.
03:16'
Na druhé straně si zákrok levým betonem připisuje Cam Ward (Chicago), po střele Parayka.
02:53'
Brandon Saad (Chicago) zkouší pozornost Jake Allena, ten jeho střelu sráží vedle branky.
02:14'
Brent Seabrook (Chicago) pálí z voleje, z pravé strany, branku ale netrefuje.
01:30'
Vladimir Tarasenko (St. Louis) dostal puk ze třetiny, následně oba týmy střídají.
00:36'
David Perron (St. Louis) s pukem v útočném pásmu, táhlá střela, která ale míří vedle branky Blackhawks.
00:22'
Puk za brankou St. Louis, hosté rozehrávají.
00:01'
Úvodní slavnost za námi, Duncan Keith si své užil, tak zápas by již mohl konečně začít...
Obránce Duncan Keith (Chicago) dnes odehraje své 1000. utkání v NHL!

Chicago Blackhawks: C. Ward (A. Forsberg) – Jokiharju, Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews, DeBrincat – P. Kane, Schmaltz, Fortin – Hayden, Anisimov, Kunitz – Kämpf, Krüger, Saad.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Schmaltz, Bortuzzo – Tarasenko, R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Blais – Kyrou, Bozak, Steen – Thorburn, Thomas, Barbašev.

Rozhodčí: Lambert, Watson – Galloway, Murchison.
Dnešní utkání povedou jako hlavní sudí Pierre Lambert se zkušeným Bradem Watsonem, na čarách pak Ryan Galloway s Kielem Murchisonem.
Hosté přijeli do Chicaga v dobrém rozpoložení. V prvních třech zápasech nové sezóny totiž vyhráli pouze jednou, hned v premiéře nad Calgary 5:3. Pak přišla prohra po prodloužení právě se Chicagem a naposledy další prohra s Winnipegem, naprosto jasně – 1:5!
Chicago odehrálo čtyři ligové duely nové sezóny a všechny šly do prodloužení. První dva Chicago prohrálo, další dva vyhrálo a v tabulce Západní konference tak Chicagu patří čtvrté místo, St. Louis je jedenácté.
Vítejte u online přenosu utkání základní části hokejové NHL, v němž CHICAGO BLACKHAWKS přivítá na svém stadionu ST. LOUIS BLUES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.