NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Kings - 13. října 2018   20:00

Ottawa
Ottawa
06:29' Tierney (DeMelo, Chabot) • 11:50' Ch. Wideman (B. Tkachuk, Bødker) • 16:19' Mark Stone (Duchene, Chabot) • 30:01' White (Lajoie, Jaroš) • 51:03' Ch. Wideman (Duchene, B. Tkachuk)
Kings
J. Campbell (31. Budaj) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, LaDue, Phaneuf – Kovalčuk, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Carter (A), Amadio, Anderson-Dolan – Lewis, N. Thompson, Clifford.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:2
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z povedeného výkonu a hlavně ze dvou bodů do tabulky. Třetí třetina nepřinesla až tak pohledný hokej a dlouho se čekalo na kloudnou akci. Hostům se vůbec nedařilo vymyslet akce, které by mohly vést ke snížení a na začátku 52. minuty naopak inkasovali po tvrdé ráně Chrise Widemana od modré čáry. Jak se později ukázalo, byla to poslední trefa tohoto duelu a Ottawa tak zvítězila hladce 5:1.
59:40'
Ještě jedno vyloučení na straně Ottawy, dvě minuty za sekání dostal Colin White.
59:33'
Výpad domácích byl zastaven a zaútočit zkusil Ilja Kovalčuk. Jenže ani on neuspěl a byl odzbrojen ve středním pásmu.
58:01'
Z levé strany nasadil k prudkému švihu Ryan, Budaj byl však v dobrém postavení a puk vyrazil. Možná to chtělo přihrávku na Ducheneho.
57:30'
Na druhé straně vystřelil od modré Doughty, ale ani tentokrát to neklaplo. Anderson vyrazil.
56:18'
Zmatek před Budajem, Tkachuk se snažil sklepnut puk ze vzduchu, hosté se dokázali ubránit a vytlačit puk z brankoviště.
55:57'
Definitivně mohl rozhodnout Pääjärvi, který dostal přihrávku do jízdy, Budaj jeho švih ale zvládl vyrazit mimo ledovou plochu.
55:22'
Kopitarova rána byla až příliš vysoká, dnes to hostům opravdu nejde.
54:41'
Další akce Los Angeles byla přerušena hvizdem čárového – postavení mimo hru.
53:54'
Muzzinův švih skončil na zadním mantinelu, Ottawa se hravě osvobodila.
52:25'
Pearson se u levého mantinelu parádně uvolnil a z nulového úhlu hledal na brankovišti Kovalčuka. Akce v plné rychlosti úspěch nepřinesla, puk je daleko od Andersonovy branky.
51:56'
Hosté to ale rozhodně nebalí, zkouší se ihned snížit a vykřesat alespoň nějakou naději.
51:03'
Ottawa právě vstřelila branku!
Tak nakonec se vylučovat ani nebude. Domácí se udrželi v pásmu a když Budaj neudržel jeden střelecký pokus, akce pokračovala. Po přihrávce na modrou tvrdě vypálil CHRIS WIDEMAN a vymetl horní roh branky Los Angeles. Pro střelce to je dnes už druhý úspěšný pokus. Asistence: Asistence: Matt Duchene, Brady Tkachuk.
50:42'
Po faulu na Smithe čeká domácí přesilovka, zatím mají ponechanou výhodu. a útočí.
49:49'
Slušné napadání bortí hostům snahu dostat se do kloudnější akce, drtivá většina končí ještě před útočnou modrou.
48:39'
Z úhlu to zkusil Doughty, puk ale na Andersonovu branku nevměstnal.
48:10'
Od pravého mantinelu se Duchene pokoušel probít do střelecké pozice. V kruhu pro vhazování však byl zastaven.
47:42'
No a domácí nemají důvod se někam hrát. Pokud potřebují tak pouze vyhodí puk do středního pásma.
47:11'
Neuspěl ani Amadio, ten při snaze o zisk puku ztratil balanc a narazil do mantinelu.
46:14'
Doughty neměl komu, potáhl tak kus akce zcela sám a poté obloučkem nahodil do útočného pásma. Tím však výpad hostů skončil.
45:38'
Je to teď hodně rozháraný hokej, sledujeme prozatím nejslabší pasáž celého utkání.
44:45'
Hrálo se před Budajem, k jeho ohrožení ale nedošlo, poskakující puk nezvládl zkrotit žádný z hráčů Ottawy.
43:20'
Zakázané uvolnění Ottawy, hra se tak stěhuje před Andersona.
42:38'
Carey stíhal Doughtyho, ten si ale puk pohlídal a po objetí vlastní branky založil akci Los Angeles.
41:58'
Lajoie pouze nahodil puk po mantinelu do útočného pásma a odjel se spoluhráči střídat.
40:51'
Po krátkém souboji u mantinelu se puk dostal k domácímu Smithovi a ten rozjíždí akci Ottawy.

Trestné minuty: 8:2
Máme za sebou čtyřicet minut hry a domácí Ottawa i nadále vede o tři branky. Nyní to už ale není 3:0, ale 4:1. I ve druhé třetině byli domácí tím aktivnějším týmem a na začátku 31. minuty se po přebruslení obránce prosadil přesným švihem Colin White. Na Los Angeles se dostalo až s blížícím se koncem této části, ve 36. minutě dostal dlouhý pas Trevor Lewis a i když byl tísněn, zvládl bekhendový blafák dotáhnout do zdárného konce. Na hosty tak čeká stejný úkol jako po první třetině, na zvládnutí už však mají pouze dvacet minut hry.
40:00'
39:26'
Přesilovka je u konce, Ottawa je v plném počtu.
39:15'
Doughtyho bomba od modré se dostala k bráně, Anderson a jeho spoluhráči však puk dostali do rohu.
38:39'
Sražená střela z levé strany se k Andersonovi nedostala, hosté ale i nadále drží útočné pásmo.
38:04'
Nepřesná přihrávka u mantinelu vyhnala hosty z útočného pásma, musí tak začít od nuly.
37:26'
Pomoci může hostům přesilovka, neboť Mark Borowiecki dostal dvě minuty za podrážení.
36:54'
Rázem Los Angeles ožilo a chce přidat další úspěch. Hraje se před Andersonem.
35:53'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak se hosté dočkali snížení. Doughty využil okamžiku, kdy domácí střídali, od vlastní branky poslal přihrávku na útočnou modrou na TREVORA LEWISE, ten se natlačil před obránce a bekhendem po ledě překonal Andersona! Asistence: Drew Doughty, Jake Muzzin.
35:28'
Budaj je v ohni střel, nejblíže jeho překonání byl chviličku volný Carey.
34:46'
Muzzin a Doughty rozjíždí další akci Los Angeles, je to ale hodně kostrbaté.
34:24'
Menší zmatek u Andersona, nikdo chviličku nevěděl, kde je puk a tak rozhodčí přerušili hru.
33:59'
Toffoli neuspěl se svým zakončením z bezprostřední blízkosti a rázem se do akce hrnuli domácí. Situaci dva na jednoho zakončil Duchene střelou, která však byla sražena do ochranné sítě.
33:12'
Už se zase hrálo u Budaje, Z dobré pozice pálil Chabot, jenže o malý kousek minul.
32:46'
Teč Muzzinovy střely skončila mimo ledovou plochu, rozhodčím se ale puk na chvíli ztratit a tak trvalo, než se přerušila hra.
31:45'
Do sóla se dostal Pääjärvi a i když byl stíhán dvěma protihráči, dokázal bekhendem vystřelit a donutit Budaje k zákroku. Puk pak skončil za brankou.
31:32'
Na druhé straně se ke střele přes obránce dostal Kempe, jeho prudký pokus ale skončil mezi chrániči brankáře Andersona.
31:07'
Budaje přivítal Smith, jeho střela ale skončila těsně vedle.
30:01'
V brance Los Angeles dochází ke změně, Jack Campbell končí, chytat tak bude Peter Budaj.
30:01'
Tohle už s hosty vypadá bledě. Po vysokém obloučku z vlastního pásma se k puku na pravé straně dostal COLIN WHITE, bleskově přebruslil obránce a švihem ke vzdálenější tyčce upravil na 4:0. Asistence: Maxime Lajoie, Christián Jaroš.
29:05'
Akce Los Angeles přerušil čárový rozhodčí, Kopitar se s pukem dostal do postavení mimo hru.
28:05'
Kempeho rána od pravého mantinelu skončila mimo, Anderson si mohl oddechnout.
27:39'
Ottawa se v těchto chvílích velice dobře brání, soupeře prakticky nepouští do kombinace.
27:27'
Ottawa nejhorší přečkala a je v plném počtu.
26:25'
Neuspěl ani Carter se svou střelou z pravé strany. Dojíždějící Kopitar se k brankáři dostal až při přerušené hře.
25:49'
Anderson na brankové čáře zastavil nadějnou akci se zadovkou Cartera a pohotovou střelou Andersona-Dolana zblízka. Stále tak drží čisté konto.
25:27'
Je tu přesilovka pro Los Angeles. Dvě minuty za hákování dostal Thomas Chabot.
24:46'
Smith vyhodil puk tak šikovně, že to šlo na Campbellovu branku. Akci Los Angeles rozjíždí Muzzin.
24:21'
Anderson toho teď mnoho neviděl, přesto zvládl chytit Kopitarovo nahození od modré čáry.
23:32'
Pyatt se ve středním pásmu chopil puku, byl ale prakticky ihned zastaven těsným bráněním. Hra se otáčí opačným směrem.
22:46'
Mezi kruhy si na přihrávku najel Bødker, v rozhodujícím okamžiku ale ztratil rovnováhu a upadl.
21:16'
Na druhé straně pálil Tkachuk a Campbell pro jistotu přerušil hru.
20:40'
Akce ale pokračovala a po střele od modré se o teč snažil Toffoli a jen těsně mu to nevyšlo.
20:31'
Hosté se ihned pustili do útočení a Doughty tlačil přihrávku na brankoviště. Obrana Ottawy to ustála a dostala puk do bezpečí.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která byla pro domácí Ottawu přímo snovou. Z minima vytěžila maximum a do kabin jde s tříbrankovým vedením. Nejprve přečkala dvě oslabení a poté začala sázet góly. Jako první se tečí na brankovišti zapsal mezi střelce Chris Tierney, na něj navázal bekhendem Chris Wideman a Mark Stone svým důrazem a trochou štěstí, když se puk po jeho zakončení odrazil těsně za brankovou čáru. Hosté toho mnoho nepředvedli a pokud nechtějí odjet s prázdnou a případným výpraskem, budou muset po pauze hodně přidat.
20:00'
19:36'
Doughtyho rána od modré byla zblokována, k Andersonovi se vůbec nedostala.
19:28'
Anderson pro jistotu skryl nahození z dálky a přerušil hru.
18:18'
Hosté jsou v tuto chvíli úplně matní, nedokáží se vůbec dostal do kloudné akce a snadno přichází o puky.
17:38'
Za brankou Los Angeles bojoval o puk domácí Mikkel Bødker, nakonec ale z toho všeho vyšel vítězně hostující Dion Phaneuf.
16:19'
Tak nakonec domácí přesilovku zvládli využít! Po střele vznikl na brankovišti velký zmatek, až do poskakujícího puku plácl MARK STONE a ten se pak od tyčky odrazil těsně za brankovou čáru. Tuto skutečnost ještě muselo potvrdit video, což ale byla pouze formalita. Asistence: Matt Duchene, Thomas Chabot.
15:47'
Los Angeles zaútočilo v oslabení a Anderson se musel na brankové čáře hodně otáčet, aby za svá záda nepropustil puk.
15:15'
Ani domácím ale přesilovka zatím moc nejde, mají docela problém se vůbec usadit v útočném pásmu.
14:31'
Dvě minuty za hákování dostal Derek Forbort.
14:29'
Widemanova střela od modré jen tak tak že neskončila za Campbellem! Nyní už se pískalo a bude následovat přesilovka Ottawy.
13:50'
Bude se znovu vylučovat, nyní ale na straně Los Angeles. Domácí mají zatím ponechanou výhodu.
12:36'
Domácí tým je zatím opravdu o hodně aktivnější, než soupeř. Los Angeles působí ospalým dojmem.
11:50'
A už je to o dvě branky! Po rychlém přechodu do útoku a rozvinutí akce přilétla na Campbella, střela, kterou pouze vyrazil a CHRIS WIDEMAN dokázal bekhendem dorazit puk za brankovou čáru. Hlavní sudí se ještě jel přesvědčit, zda se při akci neudálo nedovolené bránění gólmanovi, ale po chvíli gól uznal. Asistence: Brady Tkachuk, Mikkel Bødker.
11:05'
U střídaček se do sebe na chviličku pustili Smith a Toffoli, čárový je roztrhl, aniž by se musela přerušovat hra.
10:32'
Martinez zavezl puk do útočného pásma, poslal jej po mantinelu spoluhráčům, Los Angeles pokračují v přesilovkovém náporu.
09:58'
Zpoza branky nabízel přihrávku Toffoli, jeho pokus byl sražen a poté domácími vyhozen z pásma.
09:17'
Jenže přišel faul u mantinelu a domácí jdou zase do čtyř. Dvě minuty za držení dostal Dylan DeMelo.
09:01'
Ottawa je už v plném počtu, Stone se vrátil do hry.
08:43'
Nyní už Phaneuf regulérně pálil a na brankovišti se o stínění a teč snažil Iafallo. Neúspěšně.
08:12'
Phaneuf nahazoval do hloučku hráčů na teč, obrana Ottawy zvládla puk srazit do rohu.
07:30'
Úvod oslabení domácím vychází, daří se jim narušovat rozehru soupeře a vyhazovat přes všechny čáry.
07:01'
Hosté budou moci odpovědět v přesilové hře, neboť unikajícího Kempeho zastavil Mark Stone a dostal dvě minuty za držení.
06:29'
Teď už se ale domácího hokejisté mohou radovat z vedení. Po prudké střele se puk odrazil na hůl DeMela, jehož pokus by skončil v síti, ale na brankové čáře střelu ještě pro jistotu lehce tečoval CHRIS TIERNEY. Asistence: Dylan DeMelo, Thomas Chabot.
06:10'
Ve středním puku se volného puku chopil Pääjärvi, daleko se však přes obranu Los Angeles nedostal.
05:01'
Po Jarošově ztrátě puku pálil zleva Lewis, Anderson skryl puk ve své výstroji a přerušil hru.
04:31'
Horší pokus vyslal Amadio, puk skončil v rohu, odkud jej vyvezl domácí tým.
03:30'
Nyní měl ale domácí gólman namále, neboť za ním zacinkala branková konstrukce po Kempeho rychlém švihu. Hráči Los Angeles byli jen několik centimetrů od vedení.
03:08'
Nahození od modré čáry pouze prolétlo kolem branky Ottawy, Anderson zasahovat nemusel.
02:19'
Hostující Phaneuf čeká, až se mu nabídnou spoluhráči, zatím zkušeně drží puk a nepospíchá.
01:34'
Jaroš neudržel útočné pásmo, hosté se probojovali do toho středního. Po chvíli ale přišli o puk a dopředu zase jde Ottawa.
00:10'
První střelu vyslal hned z úvodní akce domácí Ryan, Campbell zasáhl u své levé tyčky.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ch. Wideman, Borowiecki, Harpur, Lajoie, Jaroš – White, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), Z. Smith (A), B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Pääjärvi – Carey, Pyatt.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Budaj) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, LaDue, Phaneuf – Kovalčuk, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Carter (A), Amadio, Anderson-Dolan – Lewis, N. Thompson, Clifford.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Knorr, Murphy.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas nám začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte!
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (OTT) – zranění
Peter Budaj (LAK)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát a vždy se radovali hráči Los Angeles Kings. Jednou vyhráli po nájezdech a jednou v prodloužení. Domácí tým tak má svému soupeři dnes rozhodně co vracet.
Los Angeles Kings

Hosté Los Angeles Kings jsou na tom lépe. Po nepřesvědčivých výsledcích z přípravy před novou sezónou zabrali a nyní se v Západní konferenci nachází na pátém místě se ziskem pěti bodů za dvě výhry a dvě prohry. Naposledy dokázali porazit 3:0 Montreal na jeho ledě a i dnes by rádi získali body na cizím kluzišti. V duelu s Ottawou půjde o zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Kings

Alex Iafallo – 4 body (2+2)
Tyler Toffoli – 4 body (1+3)
Jeff Carter 3 body (1+2)
Ottawa Senators

Senátoři z Ottawy jsou po čtyřech odehraných utkáních ve Východní konferenci na třináctém místě a na své konto si připsali jednu výhru a tři prohry. Naposledy doma inkasovali sedm gólů od Philadelphie, když prohráli 4:7. Ottawě stále chybí v sestavě slovenský forward Marián Gáborík, který se na Slovensku doléčuje z operace bolavých zad. Proti Králům tak nenastoupí, jinak by to byl pro něho pikantní duel, protože v Los Angeles působil před angažmá v Ottawě.
V dnešním duelu proti Králům z Los Angeles by domácí rádi po dvou zápasech bez bodů zase uspěli. Nic lehkého je však nečeká.

Nejproduktivnější hráči Ottawy

Thomas Chabot – 6 bodů (2+4)
Chris Tierney – 6 bodů (1+5)
Max Lajoie 5 bodů (3+2)
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Nový ročník NHL je v plném proudu a dnes jsou na programu další zápasy. My budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Ottawa Senators a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.