NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Colorado - 3. listopadu 2018   03:00

Vancouver
Vancouver
00:58' Boeser (Pettersson) • 25:18' Boeser (Pettersson, Goldobin) • 28:47' Eriksson (Gudbranson, B. Gaunce) • 37:33' Pettersson (Roussel, Stecher) • 50:02' M. Granlund (Goldobin, B. Hutton) • 59:24' Pettersson (Horvat, Boeser) • 64:38' D. Pouliot (Pettersson, Boeser)
7:6
(1:0, 3:4, 2:2 - 1:0)
Colorado
Colorado
21:38' Dries  (Kerfoot, C. Wilson) • 26:08' Cole  (MacKinnon, Rantanen) • 30:32' MacKinnon  (Rantanen, Barrie) • 32:36' Kerfoot  (Girard, C. Wilson) • 41:30' Zadorov  (G. Bourque) • 58:23' MacKinnon  (Landeskog, Rantanen)

3. Nathan MacKinnon (COL) 2+1
Statistiky: Střely na bránu: 37-29; Zablokované střely: 14-21; Vhazování: 60%-40%; Hity: 5-13; Přesilové hry: 2/4-1/2; Trestné minuty: 4-8.
Colorado v Rogers Areně třikrát v řadě dokázalo smazat jednobrankový náskok Vancouveru a poté naopak třikrát vedlo, jenže také Canucks dokázali na těsný náskok svého soupeře třikrát za sebou dobře odpovědět, když 36 sekund před koncem normální hrací doby Elias Petterson odpověděl bleskově na gól Nathana MacKinnona a 22 sekund před koncem prodloužení poté asistoval u vítězné trefy Dericka Pouliota. Konečný výsledek zápasu. Vancouver Canucks 7 Colorado Avalanche 6 po prodloužení.
64:38'
Vancouver právě vstřelil branku!
DERICK POULIOT v pravém kruhu pro buly zamíchal s pukem a krásnou střelou z úhlu orazítkoval horní tyč, od které se kotouč odrazil do vzdálenější levé tyče a ven, Philipp Grubauer nevěděl, kam se má dříve otáčet, a puk se od jeho spoluhráče 22 sekund před koncem během přesilové hry Canucks odrazil do sítě! Je hotovo! Asistence: Elias Pettersson a Brock Boeser.
64:15'
Vyloučení Bo Horvata krátce před koncem málem stálo domácí zápas a nyní mohl rozhodnout, jeho pokus z mezikruží ale Philipp Grubauer fantasticky vyrazil pravým betonem mimo!
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:45'
Brock Boeser vypálil z vrcholu levého kruhu a jeho pokus na přední tyči trefil pravý beton Philippa Grubauera, po kterém se kotouč svezl za bránu Avalanche.
63:36'
Elias Pettersson se řítil sám na bránu a mohl rozhodnout, jenže Alexander Kerfoot ho zezadu sekl přes ruce. Trestné střílení z toho nebude. Přesilová hra.
62:33'
Nikolaj Goldobin od střídaček rychle zavezl puk do útočného pásma, jeho střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale minula bližší levý horní roh brány Avalanche.
62:26'
Mikko Rantanen střelou z levého kruhu minul bránu Canucks a domácí spěchají rychle dopředu.
61:08'
Ian Cole byl zřejmě hráčem, který parádně vystřelil z levého kruhu, a puk orazítkoval tyč!
60:01'
Bláznivý zápas v Rogers Areně po 60 minutách nezná vítěze. Na obou stranách padlo shodně 6 branek, a tak nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině zápasu. Vancouver Canucks 6 Colorado Avalanche 6.
60:00'
59:24'
Philipp Grubauer si nerozumněl za bránou s jedním ze svých spoluhráčů, což po zpětné přihrávce Bo Horvata zpoza brány potrestal ELIAS PETTERSSON, který střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetl bližší pravý horní roh brány a 36 sekund před koncem vyrovnal! Asistence: Bo Horvat a Brock Boeser.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:50'
Jacob Markström naskočil na střídačku a Canucks zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
58:23'
Colorado právě vstřelilo branku!
Gabriel Landeskog u pravé tyče po kolmé přihrávce od Gabriela Landeskoga zvedl hlavu a zpětnou diagonální přihrávkou oslovil NATHANA MACKINNONA, který v levém kruhu z úhlu zamířil prudkou střelou bez přípravy do odkryté sítě! Colorado využilo přesilovou hru a krátce před koncem vede 6:5. Příliš času už nyní nezbývá. Asistence: Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
57:23'
Samuel Girard napřáhl na ose ledové plochy od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokován, a Jacob Markström puk zmrazil pod lapačkou.
57:09'
Gabriel Landeskog vystřelil z levého kruhu a po zákroku Jacoba Markströma se ještě snažil dostat k dorážce, ve své snaze ale nakonec neuspěl.
56:38'
Gabriel Landeskog byl na levém křídle u hrazení podržen zezadu Bo Horvatem, který byl vyloučen na dvě minuty. Colorado má šanci v závěru utkání rozhodnout.
56:14'
Domácí se málem dostali ke střele v mezikruží, jenže jejich protiútok k ničemu nevedl a další akci Vancouveru přerušilo po nepřesné přihrávce zakázané uvolnění.
55:50'
Canucks už hrají v závěru zápasu hodně jednoduše a je jasné, že přes svými fanoušky nechtějí prohrát.
55:22'
Colin Wilson se po diagonální přihrávce Alexandera Kerfoota ocitl na bodu pravého kruhu ve slibné střelecké parketě, jenže zamířil pouze do náruče klečícího Jacoba Markströma, který drží Canucks v závěru nad vodou.
54:44'
Samuel Girard na levém křídle vystřelil od hrazení, jeho táhlá střela ale na bránu Canucks neprošla.
54:15'
Loui Eriksson na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus by zřejmě zamířil nad bránu, Philipp Grubauer ale vestoje puk lapil pro jistotu do lapačky. Komerční přestávka.
53:25'
Jacob Markström zastavil střelu Colina Wilsona z bodu pravého kruhu a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat z dorážky Alexander Kerfoot, jenže bránu bekhendem po ledě těsně minul!
52:49'
Gabriel Landeskog se po zpětné přihrávce Mikka Rantanena ocitl u pravé tyče příliš blízko brány a Jacob Markström u ní ucpal veškerý volný prostor. puk zůstal ve hře.
52:25'
Philipp Grubauer si snadno poradil s nahozením Canucks ze středního pásma a přerušil hru.
51:58'
Matt Nieto byl zřejmě hráčem, který stál na konci parádní kombinační akce Colorada po zisku kotouče ve středním pásmu, jeho střela z pravého kruhu ale minula vzdálenější levou tyč brány Canucks.
51:12'
Mikko Rantanen vystřelil z levé strany a Jacob Markström puk udržel v lapačce. Hra byla přerušena.
50:23'
Jacob Markström si snadno poradil se střelou Avs z bodu levého kruhu a následuje komerční přestávka.
50:02'
MARKUS GRANLUND sice po přihrávce Nikolaje Goldobina z levé strany v mezikruží na chvíli ztratil puk, rychle se k němu ale vrátil a střelou zápěstím z vnitřního oblouku levého kruhu a blízkosti zamířil nad pravým betonem ležícího Philippa Grubauera do odkryté sítě! Canucks využili přesilovou hru a vyrovnali na 5:5! Asistence: Nikolaj Goldobin a Ben Hutton.
49:11'
Brock Boeser mohl zkompletovat po zpětní diagonální přihrávce z levého rohu útočného pásma hattrick, když parádní střelou z pravého kruhu mířil do předního horního rohu brány, jenže Philipp Grubauer předvedl spektakulární zákrok, když lapačkou puk vytáhl před sebe a poté mu pomohli spoluhráči! Neuvěřitelné.
48:24'
Ian Cole nepříjemně dohrál Eliase Petterssona a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Canucks si po reklamní přestávce zahrají třetí přesilovou hru.
48:13'
Elias Pettersson krásnou střelou zápěstím z levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, ruka Philippa Grubauera šla ale rychle na horu a vyrážečkou kotouč vyrazil mimo bránu!
47:50'
Nathan MacKinnon se u levé tyče ocitl ve velké šanci, jenže Jacob Markström jeho střelu z blízkosti pravým betonem vyrazil za svou bránu!
47:04'
Brendan Gaunce na levém křídle vystřelil v tísni z úhlu a Philipp Grubauer na přední tyči puk vyrazil.
45:18'
Matt Calvert byl zřejmě hráčem, který se po přihrávce z pravého křídla ocital před bránou ve slibné brankové příležitosti, jenže byl od puku odstaven čistě tělem.
44:43'
Brock Boeser vystřelil zápěstím na vrcholu levého kruhu a Philipp Grubauer na přední tyči puk nadvakrát zastavil, když ho nejprve vyrazil a poté zmrazil pod lapačkou.
44:01'
Alex Biega za vlastní bránou nabral poskakující kotouč jako na vidle a vyhodil ho bez teče mimo ledovou plochu. Colorado si zahraje druhou přesilovou hru v zápase. Tak nakonec ne, zřejmě tam byla teč. Musela být ale hodně drobná, téměř neviditelná.
42:57'
Troy Stecher se pokusil odpovědět táhlou střelou, po které byl puk přizvednut a skončil v ochranné síti.
41:30'
NIKITA ZADOROV na obranné modré čáře nejprve vypíchl puk Alexovi Biegovi a po krátké přihrávce od Gabriela Bourquea vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování parádní střelou zápěstím, jenž zamířila nad lapačku Jacoba Markströma a skončila v předním pravém horním rohu brány! Colorado podruhé v zápase vede a Vancouver je opět v roli týmu, který musí nyní skóre dotahovat. Asistence: Gabriel Bourque.
41:00'
Elias Pettersson sice dobře vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale jeho střelu podržel.
40:33'
Jake Virtanen vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Patrik Nemeth puk přizvedl poněkolikáté od ochranné sítě.
40:05'
V Rogers Areně začala třetí třetina a po pouhých pěti sekundách byl puk sražen mezi střídačky. Hra přerušena.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-18; Zablokované střely: 6-14; Vhazování: 63%-37%; Hity: 25-21; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:01.
Sheldon Dries krátce po přestávce odpověděl na úvodní gól Brocka Boesera, který vzápětí vrátil Canucks vedení, jenže také na jeho druhou trefu našli Avalanche odpověď, konkrétně Ian Cole. Domácí ovšem vedli ještě jednou, když je potřetí v zápase poslal do vedení střelou z úhlu Loui Eriksson, poté ovšem přišel obrat. V dresu Colorada nejprve vyrovnal Nathan MacKinnon a skóre utkání poté otočil Alexander Kerfoot. Tím ovšem přestřelka v Rogers Areně neskončila a krátce před přestávkou vyrovnal Elias Pettersson, který ke dvěma asistencím na góly Brocka Boesera přidal sám přesný zásah. Po druhé části. Vancouver Canucks 4 Colorado Avalanche 4.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:33'
Domácí Canucks krásnou střelou z pravého kruhu orazítkovali bližší tyč a ze stejného místa vzápětí vystřelil Antoine Roussel, jehož střelu Philipp Grubauer neudržel, a ELIAS PETTERSSON z dorážky poslal puk z bekhendu nad ležícím brankářem Avalanche do zívající prázdné brány – 4:4! Asistence: Antoine Roussel a Troy Stecher.
36:50'
Vyloučený Troy Stecher je zpět na ledě a hokejisté Avalanche také první přesilovou hru nevyužili.
36:08'
Matt Calvert z pravého kruhu pro vhazování vystřelil směrem na vzdálenější tyč a po teči Nathana MacKinnona puk mířil k tyči, jenže Jacob Markström ho pravým betonem vyrazil!
35:33'
Canucks se podařilo vyhodit podél střídaček a Avs rozjíždějí další útočné snažení zpoza vlastní brány.
34:50'
Troy Stecher fauloval v rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. Colorado si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru v utkání.
33:46'
Gabriel Landeskog mohl zdvojnásobit vedení Avalanche, jenže Jacob Markström jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování na přední tyči ukryl v lapačce.
32:36'
ALEXANDER KERFOOT si na ose útočného pásma najel na krásnou kolmou přihrávku od Samuela Girarda, mezi dvěma protihráči se poté parádně protáhl před bránu a z blízkosti vedle pravého ramena Jacoba Markströma poslal kotouč k levé tyči! Colorado třikrát odpovědělo na vedení Canucks a nyní poprvé v zápase vede! Skvělý obrat. Asistence: Samuel Girard a Colin Wilson.
30:48'
Canucks se snažili rychle odpovědět, Philipp Grubauer ale střelu z pravého kruhu vyrazil vyrážečkou.
30:32'
Avalanche vyhráli vhazování v obranném pásmu a okamžitě podnikli rychlý výpad, na jehož konci Mikko Rantanen přihrávkou z pravého křídla našel na vrcholu mezikruží rychle najíždějícího NATHANA MACKINNONA, který rychle převzal puk a střelou zápěstím mezi vyrážečkou a tělem Jacoba Markströma zamířil k levé tyči – 3:3! Asistence: Mikko Rantanen a Tyson Barrie.
30:23'
Tyler Motte napřáhl na vrcholu mezikruží k rychlé střele, kterou Patrik Nemeth přizvedl do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
28:47'
Nathan MacKinnon v obranném pásmu sice vyhrál vhazování, jenže puk ztratil a Erik Gudbranson před vrcholem pravého kruhu napřáhl ke střele, která byla na přední tyči zablokována, LOUI ERIKSSON ale z dorážky poslal puk z úhlu rychlou střelou zápěstím do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Canucks potřetí v zápase vedou. Tentokrát 3:2. Asistence: Erik Gudbranson a Brendan Gaunce.
28:42'
Avalanche se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Philippem Grubauerem.
28:10'
Matt Calvert před vlastní bránou krosčekem narazil do zad Brocka Broesera, který s bolestivou grimasou odjel na střídačku poté, co rozhodčí raději hru přerušili.
26:36'
Avalanche před bránou Canucks předvedli nádhernou sérii přihrávek a Samuel Girard mohl z blízkosti udeřit, jenže Jacob Markström předvedl úžasný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce! Následuje další krátká komerční přestávka.
26:08'
IAN COLE si na levém křídle najel na krátkou zpětnou přihrávku od Nathana MacKinnona a výstavní střelou od modré čáry napálil puk nad lapačkou Jacoba Markströma do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Byli jsme svědky dvou rychlých gólů, které dělilo 50 sekund. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
25:18'
Canucks ukázali, jak může být hokej jednoduchý, když Elias Pettersson nahodil puk ze středního pásma do útočného pásma a jeho odrazu od hrazení za bránou Avalanche využil BROCK BOESER, který si v levém kruhu najel na kotouč a z jeho bodu vymetl vzdálenější pravý horní roh brány parádní střelou bez přípravy! Druhý gól. Asistence: Elias Pettersson a Nikolaj Goldobin.
24:19'
Jacob Markström vyrazil střelu Avalanche z vrcholu pravého kruhu pravým betonem a Colin Wilson se na vzdálenější tyči dostal k dorážce, jenže z úhlu minul vzdálenější pravý horní roh brány Canucks.
24:12'
Gabriel Landeskog se pokusil otočit skóre střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže puk skončil v lapačce připraveného Jacoba Markströma.
23:34'
Canucks se v levém kruhu dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž druhou vyslal na bránu hostů Troy Stecher, a kotouč skončil v ochranné síti.
21:38'
Colin Wilson od modré čáry nahodil puk od modré čáry před bránu, kde došlo k dvojité teči, o kterou se postarali Alexander Kerfoot a SHELDON DRIES, od něhož se kotouč odrazil do protipohybu Jacoba Markströma a zamířil k tyči! Asistence: Alexander Kerfoot a Colin Wilson.
20:55'
Ben Hutton na levém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení napřáhl k prudké střele, která nad ledem minula vzdálenější pravou tyč brány Philippa Grubauera.
20:27'
Jacob Markström si snadno počíhal na dlouhé nahození Avalanche a u levé tyče mu puk skočil do lapačky.
20:05'
Bo Horvat tentokrát uspěl na vhazování v úvodu třetiny a Canucks okamžitě nahodili puk do pásma.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-6; Zablokované střely: 4-9; Vhazování: 72%-28%; Hity: 5-13; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:03.
Hvězdný útočník Nathan MacKinnon v úvodu utkání neproměnil samostatný únik a hned vzápětí udeřil na opačné straně v dresu Vancouveru útočník Brock Boeser, který si najel na parádní kolmou přihrávku od Eliase Petterssona a po objetí Patrika Nemetha poslal puk z blízkosti k tyči. Canucks měli i další šance a k tomu dvě přesilové hry, jednobrankové vedení se jim ale navýšit zatím nepodařilo. Skóre po první třetině utkání. Vancouver Canucks 1 Colorado Avalanche 0.
20:00'
19:48'
Avalanche přenesli hru z pravého křídla doleva a Nathan MacKinnon z úhlu vystřelil bekhendem, Jacob Markström si ale připsal snadný zákrok a puk vyrazil mimo.
19:02'
Další postavení mimo hru, ve kterém se tentokrát v dresu Colorada ocitl hvězdný útočník Nathan MacKinnon.
19:00'
Do konce úvodní třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:28'
Canucks nemohli pokračovat na levém křídle v akci, jelikož se proti nim pískalo postavení mimo hru.
18:12'
Vladislav Kameněv po kostrbaté rozehrávce Avalanche nebezpečně posílal puk zpětnou přihrávkou směrem na vlastní bránu a Canucks se dostali k puku, ale jen na chvíli.
17:19'
Loui Eriksson dobře vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ovšem minul vzdálenější levý horní roh brány a od hole Patrika Nemetha se puk odrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
16:59'
Colin Wilson vkleče vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markström puk úspěšně vyrazil.
15:33'
Vyloučený Erik Johnson je zpět na ledě a Colorado přečkalo druhé oslabení. Skóre se tedy nemění.
14:33'
Derrick Pouliot zkusil na ose útočného pásma vypálit od modré čáry a jeho prudká rána minula pravý horní roh brány, kterou dnes na straně Avs hájí Philipp Grubauer.
13:33'
Erik Johnson byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Canucks si zahrají druhou přesilovou hru v řadě.
12:24'
Jacob Markström vyrazil střelu Avalanche z ostrého úhlu a na opačné straně ledové plochy se od střídaček řítil sám na bránu Brock Boeser, který se tentokrát snažil z blízkosti puk poslat bekhendem k přední pravé tyči, jenže Philipp Grubauer šel rychle k ledu a vleže kotouč vyrazil!
11:49'
Nathan MacKinnon na levé straně nabral dobrou rychlost a v levém kruhu ji využil ke střele, kterou Jacob Markström na přední tyči zachytil. Následuje komerční přestávka.
11:14'
Vyloučený Nathan MacKinnon se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a úvodní početní převaha Canucks je minulostí. Domácí vedou nad Coloradem 1:0.
10:53'
Avalanche zpoza brány špatnou rozehrávku Jacoba Markströma nepotrestali a na opačné straně pálil z levého kruhu Markus Granlund mezi betony Philippa Grubauera, jenže brankář Avalanche betony včas sevřel a puk vyrazil!
10:20'
Brock Boeser dobře vystřelil z vrcholu mezikruží, jenže Philipp Grubauer byl připraven a vyrážečkou puk vyrazil.
09:14'
Nathan MacKinnon fauloval v útočném pásmu a byl vyloučen za nedovolené bránění. Úvodní přesilovou hru utkání si zahrají Canucks, kteří vedou 1:0.
09:06'
Tyler Motte na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a dobře mířil pod horní tyč, jenže Philipp Grubauer opět dobře zasáhl pravým ramenem a puk vyrazil.
08:31'
Gabriel Landeskog se marně snažil prosadit a Jacob Markström zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.
08:00'
Canucks mohli udeřit po diagonální přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči, jenže jednomu z domácích hráčů zamířil prudký puk do bruslí.
07:09'
Brock Boeser dobře vystihl rozehrávku Avalanche před střídačkami, Nikolaj Goldobin ale na jeho kolmý pas nedosáhl, a tak se hra opět otočila na druhou stranu.
06:33'
Nathan MacKinnon neměl na pravém křídle komu přihrát, a tak puk podél hrazení nahodil do útočného pásma, problém byl, že na opačné straně nebyl nikdo, kdo by ho v něm udržel.
06:13'
Antoine Roussel nedokázal podél trestných lavic přesně rozehrát a proti Canucks se pískalo zakázané uvolnění.
05:28'
Alex Biega vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer našel puk ve své lapačce.
04:28'
Brock Boeser využil na levém křídle krátké přihrávky od Eliase Pettersona k rychlé střele z ostrého úhlu, která mířila do předního horního rohu brány, Philipp Grubauer ji ale po včasném přesunu pravým ramenem výborně vyrazil!
03:51'
Nathan MacKinnon v levém kruhu vystřelil z blízkosti bekhendem a Erik Gudbranson po rychlém přistoupení k němu tělem puk srazil do rohu ledové plochy.
03:08'
Carl Söderberg už si chystal na vrcholu pravého kruhu puk na střelu, jenže skvěle mu ho vypíchl Derrick Pouliot.
00:58'
BROCK BOESER si na útočné modré čáře najel na nádhernou kolmou přihrávku od mladíka Eliase Pettersona a po přehození puku z bekhendu na forhend nad pravým betonem brankáře Philippa Grubauera zamířil k levé tyči! Nathan MacKinnon samostatný únik před pár okamžiky neproměnil a hned přišel trest. Asistence: Elias Pettersson.
00:32'
Nathan MacKinnon měl na holi úvodní gól zápasu, když se po nádherné kolmé přihrávce řítil sám na bránu, jenže bránu Canucks prudkou střelou z mezikruží přestřelil! Obrovská šance!
00:04'
Nathan MacKinnon vyhrál úvodní vhazování zápasu a Avalanche okamžitě nahodili puk do obranného pásma Vancouveru. Utkání v Rogers Areně bylo právě zahájeno.
00:01'
V Rogers Areně se rozezněla americká národní hymna, po které bude následovat kanadská hymna a poté už samotné úvodní vhazování dnešního střetnutí NHL.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – D. Pouliot, Stecher, B. Hutton, Gudbranson (A), Del Zotto (A), Biega – Schaller, Horvat (A), Motte – Goldobin, Pettersson, Boeser – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – B. Gaunce, Roussel, Eriksson. Hlavní trenér: Travis Green.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Cole, Girard, Nemeth, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Dries, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Kameněv, Calvert – Greer, Söderberg, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Steve Kozari, Tim Peel. Čároví: Ryan Daisy, Kory Nagy.
Předpokládané úvodní sestavy:

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – D. Pouliot, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, Biega – Schaller, Horvat, Boeser – Goldobin, Pettersson, Eriksson – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Roussel, B. Gaunce, Motte.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Kameněv, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – G. Bourque, Daňo, Dries.
COLORADO AVALANCHE

Vladislav Kameněv a Sheldon Dries proti Calgary vstřelili svůj první gól v kariéře NHL a Colorado i jejich zásluhou vstupovalo do třetí části s tříbrankovým vedením 4:1, jenže Flames ve třetí třetině vstřelili pět gólů v řadě a vyhráli 6:5 zásluhou Michaela Frolíka, který vstřelil vítěznou branku. Semjon Varlamov prožil krušnou noc a proti Vancouveru začne v bráně Philipp Grubauer.
VANCOUVER CANUCKS

Vancouver zakončí sérii čtyř domácích zápasů před výletem do Detroitu proti Coloradu a po prohře s Pittsburghem 0:5 se bude snažit prodloužit sérii dvou výher v řadě. Canucks mají sice na seznamu zraněných hráčů několik jmen, přesto se prezentují kvalitním hokejem a společně s Arizonou patří mezi příjemná překvapení letošní sezóny. Zejména potom jeden konkrétní hráč. Elias Pettersson zaznamenal deset kanadských bodů za sedm gólů a tři asistence a byl vyhlášen v zámoří nejlepším nováčkem měsíce října.
Colorado čeká v sobotu v noci druhý ze dvou zápasů na západě Kanady a po zápase v Calgary má co napravovat. Avalanche vstupovali do třetí části proti Flames s tříbrankovým vedením 4:1, jenže v poslední třetině inkasovali pět branek v radě a po obrovském kolapsu prohráli nakonec 6:5. Nutno ovšem dodat, že svěřenci Billa Peterse byli v poslední části mnohem lepší a jejich obrat nebyl náhodný, nýbrž zasloužený.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.