NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Islanders - 12. října 2019   01:30

Carolina
Carolina
03:57' T. Teräväinen (D. Hamilton, Niederreiter) • 14:42' Pesce (Svečnikov) • 35:09' Haula (Nečas) • 39:02' D. Hamilton (Niederreiter, Slavin) • 59:10' Svečnikov (J. Staal)
5:2
(2:1, 2:1, 1:0)
Islanders
Islanders
08:36' B. Nelson  (Jo. Bailey, Eberle) • 21:53' Boychuk  (B. Nelson, Eberle)
Carolina
Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – B. McGinn, J. Staal (C), Svečnikov – Nečas, Haula, Dzingel – J. Gauthier, Wallmark, Foegele.
Lambert, Peel – Suchánek, Gibbons
PNC Arena, Raleigh
14 875 diváků
Islanders

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci.
Dnešní utkání sledovalo 14 875 diváků.
Carolina potvrdila parádní start do sezony a vyhrála i svůj pátý zápas, tentokrát porazila 5:2 New York Islanders. Carolina byla většinu utkání herně lepším týmem, takže si své vítězství rozhodně zaslouží. Domácí se dostali v první třetině do vedení díky brance Teuva Teräväinena. Islanders sice zásluhou Brocka Nelsona srovnali, ale vedení zpět na stranu Hurricanes vrátil Brett Pesce. Ve druhé třetině nejprve vyrovnal obránce Islanders Johnny Boychuk, ale od té doby se už trefovala jen Carolina. Ještě ve druhé třetině svému týmu vytvořili dvou brankový náskok Erik Haula a Dougie Hamilton. Ve třetí třetině si Carolina své vedení hlídala a soupeře k ničemu nebezpečnému nepustila. V závěru pak výhru pečetil gólem do prázdné branky Andrej Svečnikov.
59:10'
Carolina právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto. Carolina vyhrála vhazování ve svém obranném pásmu, k puku se dostal ANDREJ SVEČNIKOV a neměl problém kotouč dovézt do prázdné brány. Asistence: Jordan Staal.
59:04'
Vhazovat se bude před Mrázkem, takže hosté ještě stále drží naději na body.
58:15'
Hosté už nemají co ztratit, a proto odvolali Greisse a zkouší to v šesti proti pěti.
57:02'
Nakonec se to domácím povedlo a do šance se dostal Martin Nečas. Pálil z mezikruží, avšak neúspěšně.
56:48'
Mrázek se zapojil do rozehrávky, ale ani tak se Carolina nedostala z obranného pásma.
55:45'
Sebastian Aho trochu překvapivě vystřelil od levého hrazení. Greiss tu střelu asi moc nečekal, přesto ale dokázal puk vyrazit.
55:12'
Anders Lee se dostal ke střele z mezikruží, ale neměl příliš času na zamíření a podle toho to také dopadlo.
54:57'
54:22'
V obraně výborně zapracoval Erik Haula. Získal puk a hned ho vyhodil až k brance soupeře.
53:56'
Eberleho přihrávku domácí srazili a kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude před Mrázkem.
53:32'
Carolina vyhodila kotouč z pásma a zatím se nedostala v tomto oslabení pod velký tlak.
53:11'
Josh Bailey mohl ještě rozsvítit naději na body pro hosty, ale z dobré pozice na levém kruhu branku netrefil.
52:57'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Julien Gauthier – 2 min., vysoká hůl).
52:49'
Warren Foegele to zkusil rychlou střelou z levého kruhu, ale branku Islanders netrefil.
52:20'
Mathew Barzal si hledal prostor na střelu, zkusil i objet branku, ale jednoduše neměl kudy vystřelit. Domácí jsou v obraně ve třetí třetině velmi pozorní.
51:04'
Teuvo Teräväinen byl blízko svého druhého gólu v sezoně, když pálil z bezprostřední blízkosti. Greiss ho ale výborným zákrokem vychytal.
49:15'
Na druhé straně mohl vystřelit domácím tříbrankový náskok Ryan Dzingel, ale ve velké šanci trefil břevno.
48:50'
Islanders vědí, že je nejvyšší čas vstřelit kontaktní branku, ale zatím je ve třetí třetině trápí nepřesnost v koncovce.
47:24'
Josh Bailey střílel z pravého kruhu, ale Mrázek zasahovat nemusel, protože kotouč skvěle zablokoval Jaccob Slavin.
46:23'
Na druhé straně zahrozil obránce Jaccob Slavin. Jeho ránu pokryl Greiss a ještě drží své mužstvo ve hře.
46:04'
Toews našel dlouhou rozehrávkou Eberleho, ale ten v útočném pásmu nic nevymyslel a brzy přišel o puk.
44:24'
Mrázek musel předvést první důležitý zákrok třetí třetiny. Vychytal střelu Toewse z mezikruží.
43:45'
Už to vypadalo na pátou branku Caroliny, ale Greiss to celé nakonec neuvěřitelně i s trochou štěstí ustál. Nepřekonal ho Aho ani McGinn.
43:20'
Jenže Islanders se zatím ve třetí třetině nedaří, Carolina je mnohem aktivnější a rychle získává puky.
42:29'
Greiss zastavil kotouč za brankou, čímž pomohl svým spoluhráčů. Ti mohou rozjet novou akci.
41:27'
Hra se vrátí po zakázaném uvolnění zpět před branku Islanders.
41:09'
Sebastian Aho znovu potvrdil, že je skvělý bruslař. Obkroužil branku a pak ještě stihl zakončit. Greisse ale nepřekonal.
40:30'
Greiss musel poprvé ve třetí třetině zasahovat, poradil si se střelou Bretta Pesceho.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:38.
Druhá třetina je za námi, Carolina na domácím ledě vede nad New Yorkem Islanders 4:2. Dlouho to přitom vypadalo, že druhá třetina sedne lépe hostům. Těm se také podařilo vyrovnat, když se trefil střelou z dálky Johnny Boychuk. Hosté byli poté aktivnější, ale za Mrázka už další kotouč nedostali. Naopak dvakrát inkasovali, když nejprve neubránili Erika Haulu a poté se dělovkou prosadil Dougie Hamilton.
40:00'
39:56'
A málem se to hostům i povedlo, protože střela od modré čáry skončila po Eberleho teči na tyčce, od které se puk odrazil přesně na brankovou čáru. Mrázek měl štěstí.
39:44'
Druhá třetina se dohrává v obranném pásmu Caroliny, Islanders se snaží vstřelil gól do šatny.
39:02'
Carolina se poprvé v utkání dostává do dvoubrankového náskoku, vede 4:2. Niederreiter na sebe navázal pozornost a pak nabil za sebe DOUGIEMU HAMILTONOVI. Ten se tvrdou a přesnou ranou z první prosadil. Asistence: Nino Niederreiter, Jaccob Slavin.
37:34'
Carolina po vstřelené brance viditelně ožila a v závěru třetiny je jasně aktivnějším týmem.
36:46'
Josh Bailey přešel do pásma příliš pozdě, jedná se tak o ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:54'
Devon Toews se pokusil o další rychlou odpověď Islanders, ale jeho střela zápěstím z levého kruhu nebyla přesná.
35:09'
Hurricanes jdou potřetí v zápase do vedení! Na 3:2 střílí branku ERIK HAULA, kterému nechala hostující obrana trestuhodně moc prostoru. Haula si nabruslil před branku a z blízka překonal Greisse. Pro Haulu je to jen potvrzení skvělého vstupu do sezony, je to už jeho čtvrtá branka. Přihrávkou se na této brance podílel také mladý český útočník Nečas. Asistence: Martin Nečas.
34:39'
Scott Mayfield střílel od modré čáry, ale jeho pokus až na českého brankáře Caroliny neprošel.
33:10'
Tentokrát však Mrázek zasahovat nemusel a teď už může přes celé kluziště sledovat ofenzivní snahy svých spoluhráčů.
32:55'
Druhá formace Islanders je zatím dnes velice aktivní a znovu si vynutila pobyt v útočném pásmu.
31:58'
Derick Brassard se chtěl protlačit ke střele alespoň bekhendem, ale ani to mu nakonec obrana Canes nepovolila.
31:30'
Mrázek vyjel ze své branky a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ti díky tomu opustili obranné pásmo.
30:50'
30:39'
Konečně se Islanders dostali ke střele, byl to Eberle, který prověřil pozornost Mrázka. Ten ho vychytal a zvládl poté i dorážky.
30:10'
Hosté hrají přesilovku, ale zatím to podle toho příliš nevypadá, Carolina se brání dobře, znovu vyhodila puk.
28:50'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., držení).
27:52'
Mrázek má ve druhé třetině zatím dost práce, tentokrát kryl střelu Pelecha z pravé strany.
27:20'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., držení).
27:10'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ryan Dzingel – 2 min., sekání).
26:54'
Islanders si zahrají druhou přesilovku, prozatím mají ponechanou výhodu.
25:40'
Další výborný zákrok vytáhl německý brankář proti střele Ryana Dzingela z osy kluziště.
25:15'
Nino Niederreiter byl teď ještě blíž gólu, tentokrát pálil z levého kruhu. Greiss ale opět výborně kotouč vyrazil.
24:25'
Niederreiter našel dobrou přihrávkou Aha a nabízel se mu na přihrávku zpět, ta ale nepřišla a následně úspěšně zasáhl Greiss.
23:20'
Z otočky následně vypálil Fin Leo Komarov a Mrázek musel předvést zákrok svým betonem.
23:12'
Tentokrát už si Mrázek vedl o poznání lépe, když výborně pokryl Pelechův pokus.
21:53'
Islanders právě vstřelili branku!
Podruhé v zápase je vyrovnáno, Isalnders jsou opět zpět v zápase. Parádní ranou z vrcholku pravého kruhu se prosadil JOHNNY BOYCHUK. Mrázek nejspíš neviděl na tu střelu dobře. Asistence: Brock Nelson, Jordan Eberle.
21:42'
Z ostrého úhlu vystřelil z levé strany Brock Nelson, Petr Mrázek se ale nachytat nenechal, puk přes něj neproklouzl.
21:10'
Jordan Eberle se dostával do zajímavé šance, ale skvěle ho ubránil autor druhé branky Caroliny Brett Pesce.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:40.
První třetina je u konce, domácí Carolina předváděla lepší hokej a nad New Yorkem Islanders po zásluze vede 2:1. Už na konci čtvrté minutě se po skvělé přihrávce Hamiltona prosadil Teuvo Teräväinen. Hosté pak velice rychle zareagovali, když bleskově využil přesilovku Brock Nelson a v 9. minutě to bylo 1:1. Carolina se podruhé dostala do vedení v 15. minutě, kdy překonal Greisse svým druhým gólem v sezoně Brett Pesce.
20:00'
19:12'
Svečnikovovu přihrávku dokázali hosté vystihnout a následně okamžitě vyhodit puk.
18:49'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., vysoká hůl).
18:20'
Do dvou nebezpečných zakončení se krátce po sobě dostal tahoun Caroliny Jordan Eberle. Mrázek kotouč pokryl. Vhazovat se bude po jeho levici.
17:13'
Nino Niederreiter pálil nebezpečně z mezikruží, Thomas Greiss musel předvést fantastický zákrok, aby kotouč vytěsnil.
16:48'
Carolina se díky výbornému forčekingu dostala ještě v útočném pásmu k puku a znovu Islanders zatápí.
15:56'
Domácí jsou v první třetině zatím aktivnější, na střely vedou 14:6. Takže se dá říci, že po zásluze vyhrávají.
14:42'
Domácí si berou zpět vedení, vyhrávají 2:1. Greiss ještě dokázal pokrýt první střelu Pesceho. Jenže BRETT PESCE se poté dostal k puku ještě jednou, a to už Greisse z předbrankového prostoru překonal. Asistence: Andrej Svečnikov.
13:55'
Nečas už mohl střílet, ale ještě předal kotouč mezi kruhy na švýcarského spoluhráče Nina Niederreitera. Ten se v nadějné pozici neprosadil.
13:30'
A domácí se už ani nedokáží usadit v útočné třetině, druhá polovina přesilovky se jim moc nedaří.
12:24'
Islanders dokázali vyhodit kotouč, zatím se brání dobře.
11:59'
Poprvé si přesilovku vyzkoušejí také domácí. Michael Dal Colle dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.
11:52'
Rozhodčí přerušil hru kvůli přihrávce rukou Caroliny v útočném pásmu.
10:45'
Puk skončil v hledišti.
09:42'
Teuvo Teräväinen a Sebastien Aho se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, hosté se musejí mít na pozoru.
08:36'
Tak to byla bleskově využitá přesilovka, hostům stačilo na vstřelení branky pouhých šest sekund! Bailey našel krásnou přihrávkou před brankou BROCKA NELSONA, který překonal Mrázka. Český brankář se nestačil tak rychle přesunout. Asistence: Josh Bailey, Jordan Eberle.
08:28'
Poprvé se vylučuje. Za nedovolené bránění si dvě minuty odsedí domácí hvězda Dougie Hamilton.
07:47'
Z levé strany pálil zápěstím obránce Julien Gauthier, ale o kousek minul.
06:44'
Thomas Greiss se rozhodně v úvodu utkání nenudí a ačkoliv už dnes jednou inkasoval, rozhodně se mu nedá upřít, že drží svůj tým nad vodou. Tentokrát zasáhl proti Pesceho střele.
06:40'
Od modré čáry prudce vypálil Sebastian Aho, jeho ráně se dokázal do cesty postavit německý brankář Newyorčanů Thomas Greiss.
06:02'
Domácí se pokusili dlouhou přihrávkou založit rychlou a nebezpečnou akci, ale nebylo to dostatečně přesné, takže se místo toho píská icing.
05:32'
Na druhé straně se musel ohánět také český brankář Caroliny Petr Mrázek. Na chvíli se ocitl docela daleko z branky a ideálního postavení, ale vše nakonec zvládl.
05:10'
Carolina je při chuti. Tentokrát se do střelecké pozice dostal Erik Haula. S tím si Greiss poradil.
03:57'
Domácí jdou z první větší šance do vedení 1:0! Hurricanes se dostali do přečíslení, které výborně zužitkovali. Obránce Hamilton prokázal svou formu i ofenzivní schopnosti, když puk předložil před prázdnou branku na hůl TEUVA TERÄVÄINENA. Finský střelec se nemohl mýlit, po ledě poslal kotouč do odkryté branky Islenders. Asistence: Dougie Hamilton, Nino Niederreiter.
02:49'
Islanders nahodili kotouč do útočného pásma a podařilo se jim o poté i vybojovat. Jenomže následně se sami z útočného pásma také vyhnali.
01:39'
Anders Lee se dostal znovu ke střele, když objel branku. Mrázek tentokrát už musel zasahovat a svou levou tyčku si dobře pohlídal.
01:00'
Poprvé se do palebné pozice dostali také hosté, ale střela Leeho z pravého kruhu na Mrázka neprošla.
00:49'
Aho hezky našel obránce Dougieho Hamiltonona, který je na začátku sezony ve skvělé formě. Ten ale Greisse nepřekonal a nepovedlo se to ani Niederreiterovi z dorážky.
00:17'
Carolina začíná utkání aktivně, brankář Islanders Thomas Greiss si hned musel připsat premiérový zákrok.
00:01'
Domácí Carolina se dnes představí ve své tmavé variantě dresů, hostující Islanders budou hrát v bílých dresech s prvky oranžové a modré.
Hráči obou mužstev už jsou připraveni na zahájení utkání, ještě předtím je ovšem na řadě hymna Spojených států.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – B. McGinn, J. Staal, Svečnikov – Nečas, Haula, Dzingel – J. Gauthier, Wallmark, Foegele.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Mayfield, D. Toews, Pulock, Pelech, Dobson, Boychuk – Kühnhackl, B. Nelson, Jo. Bailey – Eberle, Barzal, Lee – Komarov, Brassard, Beauvillier – Clutterbuck, Dal Colle, M. Martin.

Rozhodčí: Lambert, Peel – Suchánek, Gibbons.
Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
New York Islanders

Hokejisté z New Yorku na tom jsou o poznání hůře než soupeř z Caroliny. Islanders odehráli tři zápasy s bilancí dvou porážek a jedné výhry. Nestačili na Washington a Edmonton, jasně naopak porazili Winnipeg. Svěřenci trenéra Trotze rozhodně mají co zlepšovat, avšak proti Carolině to bude těžké, neboť v posledních pěti vzájemných utkáních nedokázali vyhrát ani jednou.
Carolina Hurricanes

Canes jsou jedním z mála týmů, který ještě v probíhajícím ročníku neprohrál. Hurikáni sehráli čtyři zápasy, v nichž postupně porazili Montreal, Washington, Tampu a naposledy zvítězili i na půdě Floridy. Svěřenci kouče Brindamoura jsou zatím velmi produktivní, ve zmíněných čtyřech duelech nasázeli sedmnáct branek, na druhou stranu zase dvanáct obdrželi, což také není malý zrovna malý počet.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a New Yorkem Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.