NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Carolina - 11. března 2020   00:30

Detroit
Detroit
13:28' Bertuzzi (Mantha, Hronek) • 35:26' Ehn (Bowey, Helm)
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Carolina
Carolina
08:58' Geekie  (Foegele, Gardiner) • 29:30' Niederreiter  (Gardiner, Trocheck) • 41:38' Williams  (Svečnikov, Aho) • 44:23' Aho  (T. Teräväinen) • 57:58' Aho  (Gardiner, T. Teräväinen)
Detroit
Hebert, Lee – Toomey, Berg
Little Caesars Arena, Detroit
17 511 diváků
Carolina

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 24:26
Utkání je u konce a Carolina jej dotáhla po skvělém výkonu ve třetí třetině do vítězného konce. Už ve 42. minutě využil přesilovku Justin Williams, dostal svůj tým potřetí do vedení a hosté jej již nepustili. Ve 45. minutě ve vlastním oslabení ujel Sebastian Aho a po forhendové kličce upravil na dvoubrankový rozdíl. To Carolinu definitivně uklidnilo, hosté si hráli co potřebovali a v úplném závěru přidal Sebastian Aho ještě jeden gól. Hosté si tak odvezli výhru 5:2 a připsali si tak důležité body v honbě za play-off.
59:40'
Nahození na Berniera, ten vyrážečkou posunul puk do rohu.
58:45'
O vítězi je rozhodnuto, Carolina přesto i nadále útočí a kombinuje v pásmu Detroitu.
57:58'
Carolina právě vstřelila branku!
Přesilovka hostů je využitá, když prostoru na ledě využil Gardiner k přihrávce do pravého kruhu pro vhazování, kde napřáhl SEBASTIAN AHO a prudkou ranou nedal Bernierovi šanci na zákrok. Asistence: Jake Gardiner, Teuvo Teräväinen.
57:00'
Osobní desetiminutové tresty navíc dostali domácí Tyler Bertuzzi a hostující Vincent Trocheck.
57:00'
Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal domácí Robby Fabbri, ten si k tomu přidal i dvě minuty za hrubost, stejně jako hostující Haydn Fleury.
57:00'
A další bitka, závěr je hodně rozvášněný. Po zákroku, kdy Fabbri najel do Mrázka přišla rychlá reakce od Fleuryho a další hráči se nenechali pobízet. Aktivní byli také Bertuzzi s Trocheckem.
56:31'
Je to teď trochu rozháraná pasáž utkání, spíše sledujeme osobní souboje, než pohledné hokejové akce.
55:53'
Výsledkem jsou dvě minuty za hrubost pro domácího Anthonyho Manthu a hostujícího Jordana Staala. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
55:53'
Je tu šarvátka u mantinelu, zapojila se většina hráčů na ledové ploše. Rozhodčí tak mají plno práce rozvášněné kohouty od sebe roztrhnout.
55:16'
Hosté se chvíli radovali z gólu, který by byl patrně už rozhodující, jenže po bleskovém přesunutí se do útočného pásma byl Williams až příliš rychlý a vystavil se do postavení mimo hru.
54:58'
Po levé straně se do útočného pásma probíjel Niederreiter, byl ovšem vytlačen do rohu.
54:08'
Gagnera u Mrázka zastavil na poslední chvíli vracející se Trocheck, stále je to o dvě branky.
53:27'
Další Mrázkův povedený zákrok, nyní se bleskově přesunul ke své levé tyčce a letící puk srazil.
52:10'
Teď to ale zvládli Hronek s Fabbrim a Mrázek musel po delší době vytáhnout zákrok.
51:53'
Hosté skvěle padají rozehrávku soupeře, Detroit tak má problém se probít do útočného pásma.
50:27'
Protečovaný puk skončil v rohu u Berniera, rozhodčí rozpažili, o zakázané uvolnění se nejedná a hráči tak musí svést rychlý bruslařský souboj.
49:24'
Skjei naskočil zpět do hry, hraje se v pěti na obou stranách.
48:55'
Opět skončil puk až u Berniera, přesilovka Detroitu se pomaličku chýlí ke svému konci.
48:25'
Hosté vyhodili a ještě tak šikovně, že si Bernier musel dávat velký pozor, aby mu puk neproskočil za záda.
47:24'
Každopádně je tu přesilovka Detroitu, dvě minuty za hákování dostal Brady Skjei.
47:24'
Do zakončení se dostával domácí Timashov, jenže u brankoviště byl faulován a nepovedlo se mu tak svou akci dotáhnout do zdárného konce.
46:58'
Z takřka nulového úhlu to zkusil Larkin, tohle ale moc šancí na úspěch nemělo...
46:25'
Rázem na ledě vládne Carolina, domácí mají docela velký problém se základní rozehrávkou.
45:38'
A už je i po přesilovce, Carolina je v plném počtu.
44:23'
Tak tohle se Detroitu vůbec nevyvedlo. Po chybné rozehrávce se po Teräväinenově přihrávce dostal do sóla SEBASTIAN AHO, ten po lehkém naznačení do forhendu překonal Berniera a upravil v oslabení na 2:4. Asistence: Teuvo Teräväinen.
44:06'
Začátek oslabení hostům vyšel, puk letěl přes všechny čáry.
43:38'
Tvrdý zákrok na Gagnera u mantinelu a bude se vylučovat na straně Caroliny. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Martin Nečas.
43:21'
Berniera vyzkoušel Niederreiter, po zákroku domácího brankáře zamířil puk mimo ledovou plochu.
42:52'
Domácí neudrželi puk v útočném pásmu a musí se bleskově vracet do obrany. Carolina je při chuti přidat čtvrtý úspěch.
41:38'
Přesilovka je využitá a Carolina potřetí vede. Po několika pokusech o střelu předvedli hosté rychlou kombinaci, na přihrávku zpoza branky si najel JUSTIN WILLIAMS a střelou z první překonal Berniera – 2:3. Asistence: Andrej Svečnikov, Sebastian Aho.
40:35'
Detroit jde do tří, neboť podrážení se dopustil Darren Helm a už je také na trestné lavici.

Trestné minuty: 6:8
Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je zcela otevřený. I ve druhé třetině jsme sledovali pěkný a akční hokej, který musel bavit. Na obou stranách bylo několik šancí a také po jednom gólu. Carolina se dnes podruhé dostala do vedení, když se pěknou tečí prezentoval Nino Niederreiter a za Detroit se po najetí před branku prosadil Christoffer Ehn. Závěr třetiny okořenila rozmíška v pásmu před Mrázkem a výsledkem je, že hosté zahájí třetí třetinu v dohrávané početní výhodě.
40:00'
39:57'
Carolina je v plném počtu, třetí třetinu tak začne se zkrácenou přesilovkou.
39:03'
Tak nakonec jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění pro Anthonyho Manthu a dvě minuty za hrubost pro Tylera Bertuzziho a hostujícího Jordana Staala.
39:03'
Mantha v útočném pásmu trefil van Riemsdyka a ten zůstal chvíli ležet na ledě. Vzápětí se strhla potyčka, do které se zapojili Bertuzzi, Hronek a na druhé straně kapitán Staal. Rozhodčí budou vylučovat.
38:53'
Mezi kruhy si najel Mantha a švihem prověřil Mrázka. Ten vyrazil.
38:26'
Puk vyletěl z obranného pásma Caroliny mezi diváky a domácí ihned reklamovali zdržování hry. Čároví sudí ovšem jasně ukazovali, že to bylo s tečí, byť tentokrát neměli pravdu, puk se Larkinovy hole nedotkl.
37:57'
Další vyloučení, opět na straně Caroliny. Dvě minuty za hákování obdržel Nino Niederreiter.
37:40'
Gagner pronikl do útočného pásma, jenže při pokusu o zasekávačku a uvolnění se byl tvrdě atakován a obrán o puk.
36:59'
Detroit je najednou jako politý živou vodou a Glendening nebyl po sklepávání nepřesné rány od modré čáry daleko od úspěchu. Mrázek se ale včas přemístil ke své levé tyčce a puk zastavil.
35:26'
Detroit právě vstřelil branku!
A je zase srovnáno! Domácí rozjeli v útočném pásmu rychlou akci, od pravého mantinelu našel Bowey najetého a zcela nepokrytého CHRISTOFFERA EHNA, kterému stačilo jen nastavit čepel hole a sklepnout puk za Mrázka. Asistence: Madison Bowey, Darren Helm.
34:50'
Niederreiter neuspěl v souboji o puk za brankou Detroitu, dopředu už jde právě domácí tým.
34:05'
Je po přesilovce, domácí se nedostali ani k jednomu střeleckému pokusu.
33:39'
Fabbri se pokoušel prodrat individuálně mezi dvěma hráči, van Riemsdyk jej ale bleskově o puk obral.
33:09'
A opět se domácí neudrželi v pásmu a musí se pro puk urychleně vracet.
32:43'
Puk letí až do rohu u Berniera, začátek oslabení si hosté pohlídali.
32:05'
Přesilovku si tentokrát zahrají domácí, dvě minuty za podrážení dostal Jordan Martinook.
30:41'
Hronek hledal před brankou Bertuzziho, ten ale zblízka recept na Mrázka nenašel, puk skončil u mantinelu.
29:30'
Přesilovka je využitá a Carolina opět vede! Od modré čáry vyslal prudké nahození Gardiner, před brankovištěm si na puk počkal NINO NIEDERREITER a přesnou tečí překonal Berniera – 1:2. Asistence: Jake Gardiner, Vincent Trocheck.
28:40'
Detroitu se daří osvobodit, puk letí přes všechny čáry až k Mrázkovi.
27:59'
Rychlá akce skončila na pravé straně u Svečnikova, jenže ten nedokázal zblízka usměrnit puk za Bernierova záda.
27:41'
Vylučuje se na straně Detroitu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jonathan Ericsson.
27:08'
Stejně dopadlo i Fleuryho nahození od modré čáry, Bernier hravě zakročil a přerušil hru.
26:44'
Hraje se teď nahoru a dolů, konce akcí jsou však spíše propagační střely.
25:59'
Bertuzzi pouze nahodil, poté se ještě o ohrožení branky snažil Mantha, Mrázek odolává.
24:54'
Rychlá akce Detroitu skončila u mantinelu kousek za modrou čárou, Mrázek zasahovat nemusel. Jeho spoluhráči už zakládají protiakci zpoza jeho branky.
23:55'
Carolina je teď lehce aktivnější, výsledkem ale nejsou střely, které by měly Berniera donutit vytáhnout nějaké opravdu těžké zákroky.
22:58'
Akci tři na dva vyřešil hostující Gardiner střelou z levého křídla, mířil ale přesně do postoje gólmana Berniera.
22:09'
Svečnikov neprošel po levé straně, u mantinelu jej čistě zastavil Lindström.
21:27'
Na druhé straně předvedl střelu zápěstím Bertuzzi, Mrázek vykopl střelu pravým betonem.
20:37'
Domácí obrana zapomněla na McGinna, ten měl v pravém kruhu dostatek času na střelu a jen pohotový Bernierův zákrok neznamenal rychlý gól na úvod druhé třetiny.

Trestné minuty: 0:2
První třetina je za námi a my v ní sledovali celkem svižný hokej, kdy se oba celky snažily o útočení a zakončení. Vedlo to nakonec ke dvěma gólům, po jednom na každé straně. Jako první se prosadili hosté, po průniku do pásma mířil přesně Morgan Geekie a dal Carolině vedení. To vydrželo do 14. minuty, to se tečí před brankovištěm radoval z vyrovnání Tyler Bertuzzi. Další šance skončily na gólmanech, či mimo a do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:42'
Timashov se sice do volného prostoru po prudké přihrávce nedostal, přesto po chybné Mrázkově rozehře dostal šanci vše napravit. V plné rychlosti objel branku, pak se mu ovšem puk svezl z hole.
18:42'
Už to vypadalo, že se Larkin dostane do sóla proti Mrázkovi, obrana Caroliny však elitního útočníka domácích hbitě zastavila. Vypadalo to na hákování, rozhodčí ovšem v zákroku nic nedovoleného neviděli.
18:07'
Bertuzzi si dělal prostor pro střelu, na poslední chvíli však byl přibrzděn vracející se obranou Caroliny.
17:18'
Najednou tu ale bylo přečíslení hostů tři na dva a po přihrávce vystřelil z první Vincent Trocheck. Jenže to šlo přesně doprostřed a Bernier tak neměl se zákrokem moc problémů.
16:46'
Hraje se zase před Mrázkem, Detroit předvádí velice aktivní a svižný hokej.
16:10'
Timashovovo nahození Mrázek pokryl a raději přerušil hru.
15:36'
Po objetí branky se v akci zjevil Martinook, bekhendem ale spíše přihrával. Nikdo nebyl v dosahu, puk tak proplul až k mantinelu.
14:45'
Carolina samozřejmě nechce ztrátu vedení nechat být a už se tlačí před Berniera a hledá prostor pro zakončení.
13:28'
Teď je už ale vyrovnáno! Detroit zůstal v útočném pásmu, Mantha vyslal na Mrázkovu branku bekhendové nahození, těsně před brankovištěm zvládl TYLER BERTUZZI lehce tečovat a gólman Caroliny na tuto změnu již nezvládl zareagovat. Asistence: Anthony Mantha, Filip Hronek.
13:22'
Daley chtěl využít chumlu před Mrázkem a hned tam poslal nahození, český gólman tento puk našel a po zákroku přerušil hru.
12:27'
Carolina přečkala první oslabení, zase hraje v plném počtu.
12:14'
Nielsen klepl po přerušení Mrázka přes betony, chtěl totiž doklepávat puk za jeho záda, a hned v rámci odplaty schytal jednu vyrážečkou. Celá situace se obešla bez vyloučení.
11:50'
Po několika dalších přihrávkách vystřelil z dálky Hronek, Mrázek si jeho dělovku zvládl najít a zneškodnit ji.
11:42'
Teď už to domácí v útočném pásmu lehce překombinovali a místo nečekané střely tu byla přehršel přihrávek u modré čáry.
10:39'
Hned v úvodu přesilovky Detroitu se blýskl Mrázek proti střele Manthy, po zákroku lapačkou přerušil hru.
10:27'
Je tu ale vyloučení na hostující straně, Brock McGinn dostal dvě minuty za podrážení.
09:45'
Carolina je povzbuzena a po svém prvním gólu se zase cpe do útočného pásma.
08:58'
A tak udeřilo na druhé straně. Po přejetí modré čáry nasadil k prudké střele zápěstím MORGAN GEEKIE a jeho pokus přes obránce prolétl kolem Bernierovy lapačky a skončil v síti – 0:1. Asistence: Warren Foegele, Jake Gardiner.
08:15'
Lindströmovo nahození od modré čáry se k Mrázkovi nedostalo, obrana Caroliny jej zvládla zastavit.
07:34'
Mrázek pod náporem, dokázal však vyřešit dva nepříjemné Larkinovy pokusy. První po rychlé přemístění se k levé tyčce, druhý po švihu z mezikruží.
06:25'
Na pravém křídle si udělal prostor Staal, hezky si stáhl puk na zakončení a Bernier musel u své levé tyčky být pozorný.
05:27'
Domácí potáhli akci opět po pravém křídle, Gagner si vyměnil puk s Filppulou, nebylo z toho ale nic, co by mělo Mrázka vystrašit.
04:05'
Zprava vystřelil Helm, jeho prudký švih zvládl Mrázek včasným povyjetím vyrazit.
03:30'
Staal měl trochu problém s rozehrávkou a dotíral na něj Glendening, hosté se ale nakonec za brankou dokázali vymanit a rozehrát.
02:41'
Gardinerův pokus od modré čáry skončil u domácího gólmana, ten musel proti nečekanému nahození vytáhnout pohotový zákrok.
02:21'
Bernier opět v práci, nyní pro jistotu zastavil nahození z dálky a přerušil tak hru.
01:51'
Hosté ve slibné šanci, před Bernierem se zjevil Nečas, jenže prudkou Niederreiterovu přihrávku zpoza branky nezpracoval podle svých představ, takže se mu puk svezl, navíc se pískala přihrávka rukou.
00:55'
Hosté se hned v úvodu usadili v útočném pásmu, hledali cestu k Bernierovi a Hronek musel ihned pomoci hájit jeho prostor.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Daley, Biega, Nemeth, G. Lindström, Ericsson, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Glendening (A), Fabbri, Timashov – Ehn, Nielsen (A).

Carolina Hurricanes: Mrázek (A. Forsberg) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Foegele.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Toomey, Berg.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Little Caesars Areně začne v 0:30, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.