NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Washington - 25. října 2019   03:00

Edmonton
Edmonton
13:20' Nurse (Draisaitl, Kassian) • 44:25' Draisaitl (McDavid, Kassian) • 58:23' McDavid (Neal, Chiasson) • 61:18' Draisaitl (McDavid)
4:3
(1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Washington
Washington
25:40' J. Vrána   • 26:27' Ovečkin  (Siegenthaler, Carlson) • 33:40' Ovečkin  (T. Wilson, J. Vrána)
Edmonton
Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, K. Russell, Klefbom, Benning, Manning – Kassian, McDavid, Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Gagner, M. Granlund, P. Russell – J. Archibald, Sheahan, Khaira.
Washington

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám krásný den a někdy zase u onlajnu na počtenou.
Československá stopa v utkání

Radko Gudas (WAS) – 0+0, -1, 1 střela na branku, 1 hit, čas na ledě – 18:29.

Michal Kempný (WAS) – 0+0, -1, čas na ledě – 17:13.

Jakub Vrána (WAS) – 1+1, 3 střely na branku, 1 hit, čas na ledě – 10:44.
Tři hvězdy zápasu:

1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
2. Connor McDavid (EDM) 1+2
3. Alexandr Ovečkin 2+0
Je konec! Z bonusového bodu se nakonec mohou radovat domácí hokejisté, kterým stačilo něco málo přes minutu na rozhodnutí tohoto utkání! Do úniku se totiž dostala dvojice Connor McDavid – Leon Draisaitl a právě druhý jmenovaný proměnil přihrávku od svého kapitána ve vítěznou branku.
61:18'
Edmonton právě vstřelil branku!
Obrovská šance na straně Capitals brankou neskončila, a tak se z protiútoku radují Oilers! Edmonton se totiž dostal zase do přečíslení dva na jednoho, kdy Connor McDavid znovu našel LEONA DRAISAITLA, který rozradostnil fanoušky i tým. Asistence: Connor McDavid.
60:42'
Necelá úvodní minutka nám nepřinesla vůbec nic. Washington sice drží kotouč častěji na svých hokejkách, ale nemůže se dostat do útočné třetiny.
60:15'
Hosté sice vyhráli úvodní buly v této třetině, přesto se hra přesune zase před jejich branku. Nepřesná přihrávka totiž skončila až na zakázaném uvolnění.
60:01'
Tak tohle byla parádní třetí třetina! Edmonton sice celkem rychle snížil stav na rozdíl jedné branky, když se v přečíslení dva na jednoho trefil Leon Draisaitl. Poté jsme ale viděli festival spálených šancí v podání domácího týmu, většinu z nich měl Connor McDavid. Jenže ten se nakonec ukázal jako správný kapitán týmu, když minutu a půl před koncem zápasu procedil puk mezi Holtbyho betony. Zápas jde tedy do prodloužení, oba týmy mají jistý alespoň bod.
60:00'
59:00'
Minuta do konce třetí části!
58:23'
Jenže mu to vůbec nemusí vadit, jelikož minutu a půl před koncem je srovnáno! CONNOR MCDAVID dostal přihrávku na střed hřiště a jeho rána propadla Holtbymu mezi betony. Puk se nakonec došoural až za brankovou čáru. Asistence: James Neal a Alex Chiasson.
57:52'
Capitals zase vyhodili z útočného pásma, navíc tak, aby z toho ani nebylo zakázané uvolnění. Edmonton tak musí začínat útok od znovu.
57:09'
Oscar Klefbom sice vystihl přihrávku soupeře na útočné modré, ale jeho odražení puku zase sebral jen Washington, který se mílovými kroky přibližuje třem bodů.
56:30'
T. J. Oshie nejprve pálil, ale jeho rána zaduněla jen o mantinel. Následně ještě přihrával na spoluhráče před branku, jenže až k němu se pas nedostal.
56:01'
Connoru McDavidovi prostě dnes není přáno vstřelit branku! Do první střely mu sice sáhl soupeř, ale domácí kapitán měl ještě k dipozici dorážku, kterou Braden Holtby má v lapačce!
55:48'
Zack Kassian je v dnešním utkání také hodně vidět. Nyní to zkusil bekhendem z otočky, ale Braden Holtby jeho pokus vyrazil, následně puk i přikryl.
55:20'
Tak tohle se domácímu obránci opravdu nepovedlo. Těžko říct, koho hledal svým pasem podél mantinelu, protože tam byly jen hokejky soupeře.
54:40'
Capitals jen vyhodili, ale zakázané uvolnění se pískat nebude. Kotouč totiž skočil na hranu, čímž se hodně zpomalil a domácí obránce pro něj stihl dojet.
53:55'
Domácím se ale začíná čas neúprosně krátit. Nyní jsou ještě k tomu u puku hosté, kteří ale už rezignují na nějaké útočení, to by je mohlo stát výhru.
53:00'
To navíc vyhráli domácí, kteří jsou dnes opravdu nebezpeční. Zcela nečekaně totiž přišla bekhendová přihrávka zpoza branky, kterou nedokázal nikdo z Edmontonu dostat za brankovou čáru.
52:48'
Rozehrávka se nyní Washingtonu nepovedla. Kotouč letěl mimo všechny hráče na hřišti a skončil až na zakázaném uvolnění. Buly po pravici Holtbyho.
52:13'
Nicklas Bäckström dorážel z první, ale puk vůbec netrefil. Poté však musel Mikko Koskinen čelit dvěma nebezpečným střelám, které se mu podařilo vyrazit.
51:36'
Neskutečné, domácí mají i obrovskou porci smůly! Nyní totiž po střele z vrcholku kruhu zazněla jen tyčka! Ryan Nugent-Hopkins ještě dorážel, ale jeho pokus má Holtby v lapačce.
50:49'
Kteří také vymysleli! Connor McDavid dostal přihrávku před gólmana, kterému chtěl puk zasunout k tyči, ale už byl blízko a trefil beton!
50:19'
Nyní ale Washington šetří hodně cenný čas v útočném pásmu. Nakonec ale ani nevystřelil, takže směrem dopředu zase něco mohou vymyslet domácí.
49:18'
Jako třeba teď! Ihned po bul totiž přišla dlouhá přihrávka, kterou si pro sebe vzal Jakub Vrána. ten vypálil zápěstím, ovšem jeho pokus se zastavil o boční síťku.
49:02'
Oilers začínají zatápět pod kotlem a prakticky pořád jsou v útočné třetině, ale hosté mají ojedinělé výpady, při kterých jsou velmi nebezpeční.
48:40'
Alexandr Ovečkin dostal přihrávku vně útočného pásma. Pěknou kličkou se dostal až do zakončení, které mířil na druhou tyč, ale Mikko Koskinen zakročil vyrážečkou.
48:00'
Oilers sice měli puk v útočném pásmu, ale hosté předvedli rychlou protiakci. Chandler Stephenson nakonec pálil z první, ale jeho ránu Koskinen vyrazil.
47:03'
Pětka domácího týmu už byla unavená, sice měla kotouč, ale raději ho jen nahodila do útočné třetiny a pustila do hry další formaci ze střídačky.
46:22'
Ryan Nugent-Hopkins hledal někoho před brankou, kde byla velká skrumáž hráčů. Obránce Wahingtonu ale dokázal odpálit puk mimo obranné pásmo.
46:04'
Nádhera, tohle byla prostě nádhera od Connora McDavida! Ten totiž vypíchl kotouč soupeři na útočné modré. Poté se dostal i přes dva obránce parádní kličkou vstříc Holtbymu. Toho sice překonal, jeho střela se odrazila od horní tyčky!
45:41'
Jenže Washington si mohl nabrat své dvoubrankové vedení zpět! T. J. Oshie dostal puk před banku, ale jeho přihrávka nenašla žádného spoluhráče.
45:26'
Zack Kassian se snažil probít do útočného pásma, kde chtěl uspět kličkou. Tu však hostující obránce přečetl, a tak Edmonton zase musí získat puk.
44:25'
Domácí žijí i nadále, konečně se jim podařilo překonat Holtbyho! Connor McDavid dostal průnikovou přihrávku do přečíslení dva na jednoho. Poté puk předložil LEONU DRAISAITLOVI, jenž si ho srovnal a střelou na bližší tyč nedal gólmanovi hostí šanci. Asistence: Connor McDavid a Zack Kassian.
44:00'
Ti se sice snaží tlačit svého soupeře, což se jim mnohdy i daří. Vypadá to však, že branka je zakletá, jelikož je opravdu až neskutečné, co domácí nepromění.
43:23'
Josh Archibald sice dnes směrem dopředu moc vidět není, ale nyní se připomněl ostrým ale čistým hitem. Snad to nakopne sebevědomí Oilers.
43:08'
A první přerušení v závěrečné třetině je na světě. Hostující hráč dostal přihrávku do jízdy a vypálil tvrdou ránu, kterou srazil domácí obránce do ochranné sítě.
42:51'
V téhle třetině se ještě nepřerušoval, takže za sebou máme už tři minuty. Žádnou brakovou příležitost jsme v nich ale neviděli, snad se to změní.
42:09'
Garnet Hathaway neměl komu nahrát, a tak vypálil na bližší tyč. Tam si to tentokrát Mikko Koskinen pohlídal a vyrážečkou posunul puk do rohu.
41:37'
Edmonton je na začátku třetiny v tlaku. Nyní přišla dobrá přihrávka zpoza branky, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal poslat puk až za brankovou čáru.
40:52'
Connor McDavid nyní přenechal puk do druhé vlny, kam si najížděl Leon Draisaitl. Jeho střela však trefila jen hokejku bránícího hráče před ním.
40:16'
Ethan Bear chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale nepovedlo se mu to. Přesto ještě Connor McDavid pálil, ale trefil jen beton připraveného Holtbyho.

Hity: 9 – 10
Už jsou odehrány dvě třetiny a Capitals po nich vedou už o dva góly! Edmonton totiž předvedl obrovský zkrat, kdy dostal během čtyřiceti sedmi vteřin dva góly. Nejprve se trefil Jakub Vrána, jenž to zkusil z otočky a Mikko Koskinen nepředvedl jistý zákrok u své bližší tyčky. Vedení Washingtonu vystřelil jeho kapitán Alexandr Ovečkin, jenž šikovně tečoval střelu od modré. Capitals se navíc prosadili ještě jednou, když Alexandr Ovečkin dal svou druhou branku v zápase, kterou využil přesilovou hru. Edmonton je sice střelecky aktivnější a měl velké šance, ovšem Braden Holtby chytá fantasticky a drží svůj tým hodně nad vodou.

Další perioda začne přibližně v 5:08.
40:00'
39:26'
Braden Holtby dnes chytá opravdu fantasticky a jen díky jeho výkonu vede Washington, a to navíc o dva góly. Edmonton navíc opravdu trápí produktivita.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:29'
Connor McDavid prokázal, že má ve hře obrovský přehled! Na Darnella Nurse sice vůbec nekoukal, přesto mu poslal přihrávku. Domácí pětadvacítka už to musela zkusit bekhendem, ale gólman hostí má puk v lapačce.
37:58'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost).
37:58'
Leon Draisaitl se dostal celkem náhodně k odraženému kotouči, a tak to zkusil z první bekhendem. Jeho střelu ale Braden Holtby jako malinu do lapačky.
37:41'
Tom Wilson si najížděl do útočné třetiny, kam mu byl poslán takový lob. Dobrou práci však odvedl domácí obránce, který tento pas zastavil.
37:20'
Střely na branku: 21 – 18
37:07'
Jakub Vrána vyslal dobrou ránu od modré, kterou Mikko Koskinen jen vyrazil. Garnet Hathaway se snažil dorážet, ale domácí gólman měl dobře položený beton.
36:33'
Edmonton naopak hraje jako opařený. Měl sice velkou šanci na snížení náskoku svého soupeře, jenže od té doby se hlavně brání.
35:45'
A Washington je samozřejmě namlsán. Chandler Stephenson našel spoluhráče v dobré pozici, ale jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.
34:47'
Záhy mohlo být sníženo, ale neskutečný zákrok předvedl Braden Holtby! Domácí ujeli do přečíslení tři na jednoho. Křižnou přihrávku dostal Connor McDavid, který ještě z jedničky našel Zacka Kassiana, jehož střelu z první vytáhl gólman hostí špičkou brusle!
33:40'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals využívají přesilovou hru a vedou už o dva góly! Edmonton bude muset přidat, případně začít proměňovat šance. ALEXANDR OVEČKIN dostal parádní přihrávku skrze šíři hřiště a před Koskinenem byl úplně sám. Proto si srovnal puk a poslal ho nechytatelně do vzdálenějšího růžku. Asistence: Tom Wilson a Jakub Vrána.
33:25'
Puk se ocitl mimo hrací plochu díky teči jednoho z domácích borců. Proto následuje buly v útočné třetině Washingtonu, a to po levačce Koskinena.
32:55'
A znovu. Domácí hráč se dostal po zákroku Mikka Koskinena a měl před sebou volný prostor, který využil k vyhození kotouče přes všechny čáry.
32:19'
Capitals mohou další brankou vyjádřit svou dnešní gólovou efektivitu, která rozhodně není špatná. Edmonton ale vyhazuje jeden kotouč za druhým.
31:59'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sevření puku rukou).
31:19'
Connor McDavid mohl srovnat stav utkání! Dostal totiž přihrávku mezi dva obráce a už upaloval ke gólmanovi. Parádně to však udělal Radko Gudas, který mu čistě puk vypíchl na poslední chvíli.
30:48'
T. J. Oshie se dostal ke střele z celkem dobré pozice, jenže ta úplně minula branku. Navíc kotouč vyletěl i z útočného pásma, které musí Capitals vyklidit.
30:03'
Hráč hostí se nyní zle podíval na rozhodčího, po kterém chtěl odpískání faulu na jeho osobu. Ani jeho zlý pohled však nic nezměnil a přesilovka nebude.
29:40'
Jenže Edmonton nedokázal vyhraného vhazování nijak využít. Capitals předváděli velmi rychlý přístup k soupeřům, načež se jim podařilo získat puk.
29:08'
Braden Holtby tentokrát čelil pokusu ze strany, ale měl před sebou vyloženě dálnici, takže kotouč chytil do své lapačky. Hra je přerušena a buly po jeho levici.
28:43'
Markus Granlund nadzvedl hokejku obránci hostujícímu týmu, načež s ním ještě bojoval o kotouč. Byl to ale hráč Washingtonu, který ze souboje odešel vítězně.
27:53'
Oilers se drží s pukem na útočné třetině a snaží se střílet. Málokterá střela však dojde až ke gólmanovi. Domácím to v posledních zápasech prostě nelepí.
27:22'
Connor McDavid chtěl zase srovnat stav tohoto utkání, ale to se mu zatím nepodařilo. Jeho rána z vrcholku kruhu byla jen sražena do ochranné sítě.
26:27'
A během chvilky je stav otočený a do vedení jde Washington. To je obrovské selhání na straně Oilers! Jonas Siegenthaler vypálil od modré a do jeho rány sáhl ALEXANDR OVEČKIN, který nedal gólmanovi domácích šanci na zákrok. Asistence: Jonas Siegenthaler a John Carlson.
25:40'
Po nenápadné střele je ale srovnáno! Tohle si Mikko Koskinen za rámeček rozhodně nedá. JAKUB VRÁNA totiž vypálil z otočky a domácí gólman si nepohlídal místečko u bližší tyčky, kudy mu puk proletěl. Bez asistence.
25:11'
Dvě velmi rychlé akce, po jedné na každé straně! Alexandr Ovečkin nepřešel dvojici soupeřů. Na straně Edmontonu byla jeho přihrávka před branku zastavena.
24:45'
Edmonton to sehrál pěkně. Přihrávka šla rychle z jedné na druhou a James Neal nejspíše nakonec střílel. Jeho pokus gólman hostí chytil do lapačky a přerušil hru.
24:15'
Oilers získali puk v útočné třetině, kde nyní kombinují. Navíc celá lajna může prostřídat, zatímco Washington to má na střídačku hodně daleko.
23:35'
Každopádně i druhé oslabení přečkali Capitals bez úhony. Edmonton ale nyní sehrál početní výhodu solidně, ale Braden Holtby se ukázal jako silná překážka.
22:43'
Alexandr Ovečkin se ihned zapojil do hry a mohl být prvním úspěšným střelcem svého týmu! Dostal se přes dva hráče ke střele a Mikko Koskinen vytáhl reflexivní zákrok lapačkou.
22:26'
Alexandr Ovečkin je na ledě!
22:04'
Ryan Nugent-Hopkins je v této početní výhodě hodně vidět. Připsal si další střelu, kterou musel gólman hostí vyrazit. Následně byl pas na něj sražen mimo hřiště.
21:25'
Ještě při předcházející akci se nejspíše zranil Carl Hagelin. Ten po přečíslení totiž neudržel stabilitu a napálil to nohou tvrdě do mantinelu. Poté odkulhal na střídačku a jeho pokračování v zápase je záhadou.
20:58'
A viděli jsme obrovskou šanci v početní výhodě! Ryan Nugent-Hopkins dostal zpoza branky přihrávku před ní, ale jeho pokus bekhendem parádním zákrokem Braden Holtby zlikvidoval!
20:40'
Edmonton má šanci napravit zpackanou přesilovou hru z první třetiny. Na druhou stranu o moc horší už to být nemůže.
20:26'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., sekání).

Hity: 5 – 4
Je za námi první třetina tohoto utkání, po které vede zaslouženě domácí celek. Ten byl většinu času lepším týmem, což dokázal i gólově. V rychlém protiútoku dostal přihrávku Darnell Nurse, který sice nahrával na druhou tyčku, ale hráč hostí si srazil puk do sítě. Washington měl dobrou možnost při přesilové hře, ale Jevgenij Kuzněcov z úhlu nedokázal zamířit přesně.

Další třetina začne přibližně v 4:06.
20:00'
19:55'
Markus Granlund je na ledě!
19:12'
A to byla velká šance na srovnání stavu! Jevgenij Kuzněcov si sjel na parádní křižnou přihrávku, ale z úhlu už nedokázal trefit odkrytou část branky! Srovnání bylo opravdu blízko.
19:00'
Minuta do konce první části!
18:42'
Asi nikoho nepřekvapí, že i další střelecký pokus má na svědomí Alexandr Ovečkin. Znovu pálil z vrcholku kruhu, ale Mikko Koskinen jeho pokus našel ve výstroji.
18:20'
Capitals mají nyní jedinečnou šanci jak srovnat stav tohoto utkání. Alexandr Ovečkin dostal ránu na střelu z první, ale ta jenom prolétla okolo tyčky.
17:55'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Markus Granlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
17:38'
Což se ani nadále nemění. Sam Gagner ovšem nedokázal zpracovat puk, takže hosté mohou konečně směrem dopředu vymyslet něco pořádného.
17:00'
T. J. Oshie už dostával přihrávku na útočnou modrou, ovšem nakonec z toho nic nebylo. Mikko Koskinen se v brance zatím celkem nudí.
16:20'
No, od Capitals to zatím není moc vydařená třetina. Její většinu jsou pod tlakem a mohou být rádi, že Edmonton z toho vytěžil jen jeden gól.
15:39'
To nevypadalo vůbec zle v podání domácích! Ryan Nugent-Hopkins poslal puk na modrou, kde byl připravený Kris Russell. Ten si sjel s pukem do lepší střelecké pozice a Braden Holtby měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.
15:06'
Nejproduktivnější hráč celé NHL – bek John Carlson chtěl vyslat svého spoluhráče do úniku, ale jho přihrávka byla moc dlouhá a skončila na icingu.
14:59'
Ovšem ani Oilers tentokrát v útočné třetiny nepředvedli vůbec nic. Proto se dostal ke střele James Neal, jehož dobrá střela z první byla zastavena.
14:10'
Washington by chtěl ihned odpovědět, ale v útoku se mu zatím moc nedaří. Edmonton brání dneska zatím na jedničku a soupeře do ničeho nepouští.
13:20'
Domácí potvrzují svou nadvládu v tomto utkání a jako první se dostávají do vedení! Leon Draisaitl získal puk v obranném pásmu a vedl útočnou akci. Poté poslal puk do strany na DARNELLA NUSRE, jehož přihrávka byla tečována hostujícím hráčem do vlastní branky. Asistence: Leon Draisaitl a Zack Kassian.
12:50'
Nyní už ale hosté konečně získali puk do své moci. Vedením celého útoku se prezentoval Jakub Vrána, jehož svižnou střelu Mikko Koskinen vyrážečkou vyrazil.
12:06'
Oscar Klefbom chtěl zastavit puk u mantinelu, ale jen ho promáchl. Přesto ho trochu zpomalil, takže jeden z jeho spoluhráčů udržel útočnou třetinu.
11:32'
Domácí jsou zatím lepším týmem na hřišti, který je mnohem častěji v útočném pásmu. Je ale vidět, že to Edmontonu v posledních zápasech nestřílí.
10:45'
Oilers sice mohli vybojovat útoční pásmo díky buly v něm, ale hosté byli úspěšnější. Vyvezli tedy puk do středního pásma, jenže tam o něj zase přišli.
10:20'
Capitals sice měli puk na své holi, ale ani trochu jim nevyšla rozehrávka. Hráč hostí se ještě pokoušel napadat na útočné modré, ale bez nějakého efektu.
09:44'
Edmonton si připsal několik střel na branku a hlavně střela od modré pořádně vyděsila hosty, když minula branku jen o několik milimetrů.
09:14'
Michal Kempný byl obrán za vlastní brankou u mantinelu, načež se do střelecké pozice dostal obránce domácích. Braden Holtby má jeho střelu v lapačce.
08:49'
Connor McDavid měl dobrou rychlost a dostal se do útočného pásma. Posílal křižnou přihrávku, ale rozhodčí nakonec přerušil hru pro ofsajdové postavení.
08:03'
Matt Benning vyslal tvrdou ránu od modré, jenže ta vůbec nebyla přesná. Nikdo nemohl dosáhnout ani na teč, a tak se k puku záhy dostali zase Capitals.
07:21'
Výhodou je, že se opravdu přerušuje jen minimálně. Hraje se svižný hokej, ovšem šancí jsme na obou stranách ještě moc neviděli, snad přijdou.
06:40'
Gólman hostí nyní pomohl svému celku s rozehrávkou. Měl to ale těsné, jelikož ho velmi aktivně napadal jeden z domácích hokejistů.
06:08'
Jevgenij Kuzněcov je na ledě!
05:51'
Sam Gagner se dostával do útočné třetiny, ale nakonec byl jen donucen nahodit puk. Braden Holtby si nakonec musel připsat zákrok a hra je přerušena.
05:16'
Nyní se už domácí dostali do útočené třetiny, kde se snaží kombinovat. Connor McDavid hledal před brankou Ryana Nugent-Hopkinse, ale puk byl zastaven.
04:45'
Oilers zatím nehrají přesilovou hru vůbec ideálně. Washington bez problémů vyhodil kotouč a nyní nepouští soupeře ani přes střední pásmo.
04:08'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hákování).
03:56'
Alexandr Ovečkin zachytil kotouč, který domácí gólman vyrazil a znovu nahrál před branku. Tam ale zachytili puk hokejisté Edmontonu a míří dopředu.
03:19'
Ovšem Washington předvedl velmi zajímavé přečíslení! Chandler Stephenson nakonec dostal finální přihrávku, ale jeho pokus gólman vyrazil.
02:54'
Michal Kempný nyní odvedl svou práci na jedničku, když zastavil soupeře u mantinelu. Přesto ještě hostům nějakou chvíli trvalo, než získali puk do své moci.
02:30'
Jenže nyní z toho byla obrovská šance, kdy domácí mohli jít do vedení! Patrick Russell předložil kotouč úplně volnému Samu Gagnerovi, který to zkoušel zblízka mezi betony, ale Braden Holtby je sklapl včas!
01:51'
Washington obstřeloval branku soupeře, co to šlo, ale úspěšný nakonec nebyl. Ovšem Edmonton se nedostal s pukem ani do útočného pásma.
01:18'
Zatím se nám v této třetině ještě nepřerušovalo. Původně se snažil do tlaku dostat Edmonton, ale nebyl úspěšný. Nyní pálí už zase Capitals.
00:10'
Jedno ze dvou posledních utkání dnešní noci nám právě odstartovalo! Úvodní buly vyhrál Washington, který nastupuje v bílých dresech, zatímco domácí v oranžových. V tomto tedy žádné překvapení.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse, K. Russell, Klefbom, Benning, Manning – Kassian, McDavid, Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Gagner, M. Granlund, P. Russell – J. Archibald, Sheahan, Khaira.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Oshie, Bäckström, Ovečkin – T. Wilson, Kuzněcov, Hagelin – Hathaway, Eller, J. Vrána – Stephenson, Dowd, Leipsic..

Radko Gudas (WAS) – 11 zápasů, 0+3
Michal Kempný (WAS) – 3 zápasy, 1+2
Jakub Vrána (WAS) – 11 zápasů, 3+2
Washington Capitals

Ani Washington rozhodně nehraje zkraje sezóny druhé housle, naopak se znovu řadí mezi největší favority na zisk Stanleyova poháru, což zatím dokazuje. Po jedenácti utkáních má na svém kontě šestnáct bodů, které ho řadí na druhé místo v rámci Východní konference. Capitals mají jako vždy zase hodně produktivní útok, který má na svém kontě jednačtyřicet branek. Washington jich však rovnou třicet čtyři také inkasovalo. Dnes bychom mohli vidět zajímavou útočnou podívanou. Washington navíc v posledních třech zápasech vyhrál. Postupně porazil New York Rangers, Chicago a Calgary. Capitals navíc ze šesti utkání venku pět vyhráli a jedno dovedli do prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
John Carlson – 20 bodů (5+12)
Alex Ovečkin – 12 bodů (7+5)
T.J. Oshie – 10 bodů (7+3)
Edmonton Oilers

Edmonton si na začátku sezóny nevede vůbec špatně, i když nyní je trochu v útlumu. Po deseti zápasech má na svém kontě patnáct bodů, díky čemuž mu patří druhé místo v rámci Západní konference. První je Colorado se stejným počtem bodů, ale to má o jeden zápas odehráno méně. Oliers vstřelí v průměru 3,1 branek v zápasu, zatímco jich inkasují 2,4. V posledních třech zápasech se moc Edmontonu nedařilo, jelikož dvakrát padl. Nejprve sice vyhrál na domácím ledě 2:1 proti Detroitu. Poté však nevstřelil ani jeden gól ve dvou zápasech a padl s Winnipegem a Minnesotou. Oilers jsou ale velmi silní doma, jelikož tam vyhráli všechna čtyři utkání v základní hrací době, Washington čeká pořádní náročná šichta na ledě soupeře.