NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Arizona - 11. února 2020   01:00

Montreal
Montreal
00:52' Evans (Cousins, N. Thompson) • 01:52' Gallagher (Tatar, Danault)
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)
Arizona
Arizona
05:08' Stepan  (Kessel) • 36:36' Hall  (Dvorak) • 59:00' Chychrun  (Keller, Stepan)
Montreal
Lee, Charron – Murchison, Nansen
Bell Centre, Montreal
20 789 diváků
Arizona

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:34 (10:11, 3:17, 15:6)
Zblokované střely – 14:8
Vyhraná vhazování – 35:24
Trestné minuty – 12:12
Hity – 19:16
Hokejisté Montrealu prohráli duel s Arizonou 2:3, přestože už v jeho 2. minutě vedli po brankách Jakea Evanse a Brendana Gallaghera 2:0. Hosty dostal do zápasu v 6. minutě Derek Stepan a ve druhé části, v níž byli Kojoti lepším mužstvem, se postaral o vyrovnání Taylor Hall. Ve třetí dvacetiminutovce naopak tlačili svého soupeře Habs. Arizonu však držel brankář Raanta a v závěru utkání pak jeho spoluhráči potrestali Armiovo vyloučení. Přesně minutu před koncem propálil Price dělovkou od modré čáry Jakob Chychrun. Domácí pak ještě stačili vyvinout závěrečný tlak, vyrovnat už však nedokázali.
59:59'
Petrymu nesedla střela a místo ní z toho byla nechtěná přihrávka na Ilju Kovalčuka. Ten mohl srovnat, ale jeho ránu z levého kruhu se štěstím zneškodnil Raanta a Gallagher s Tatarem se před odkrytou brankou k dorážce nedostali!
59:21'
Domácí hrají bez brankáře!
59:00'
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté přesilovku využívají a přesně 60 sekund před koncem duelu strhávají vedení na svou stranu! Keller nahrál na modrou čáru JAKOBOVI CHYCHRUNOVI, který napřáhl k ostré ráně a ta zapadla k pravé tyčce z pohledu Price. Asistence: Clayton Keller a Derek Stepan.
58:29'
Suzuki vyhazuje.
58:07'
Obránce Petry odvezl puk z domácího pohledu do bezpečí a ušetřil cenný čas.
57:37'
Stepana ale zahákoval Joel Armia. Je tu asi klíčový moment zápasu. Přesilovka hostí v jeho závěru!
57:34'
Nepříjemnou střelu Fischera zastavila vyrážečka Price. K volnému puku se pak dostal Derek Stepan, jemuž kotouč z hole utekl!
56:51'
Lehkonenovu nabídku pohotově tečoval Nick Suzuki, Raanta byl opět na místě.
56:14'
Raanta drží Kojoty! Nyní ho nepřekonali Tatar s Gallagherem!
55:48'
Montreal ve třetí třetině tlačí. Brendan Gallagher nyní střílel z pravé strany vedle bližší tyčky.
55:02'
Pět minut do konce třetí třetiny. Uvidíme, zda poznáme vítěze už po řádné hrací době.
54:36'
Puk skončil někde v prostoru střídaček. Reklamní přestávka.
54:20'
Střely na branku ve 3. třetině: 11:3
53:07'
Obrovský závar u hostující brankoviště! Z Raantovy lapačky vypadl puk po střele Brendana Gallaghera a všichni tři domácí útočníci se ho snažili dotlačit za brakovou čáru. To se jim ale nepodařilo, Raanta ho nakonec zasedl!
52:53'
Tatar našel dlouhou přihrávkou Gallaghera. Toho zpacifikoval Goligoski.
52:24'
Ve velké šanci se ocitl Tomáš Tatar. Ten jel z levé strany na hostující branku, ovšem jeho střelu vyhmátla Raantova lapačka! Reklamní přestávka.
51:20'
Canadiens odehráli dobré oslabení, nyní jsou už kompletní.
50:34'
Střela Jordana Oesterleho byla zablokována. Puk následně vypadl až do hlediště.
50:05'
Domácím se opět podařilo vyhodit.
49:26'
Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhodili.
49:19'
Za hákování je vyloučen Brett Kulak. Přesilovka pro hostující tým.
49:06'
Od mantinelu nahodil puk na hostující branku Artturi Lehkonen. Jeho krajan Raanta opět viděl a podržel kotouč na svém těle.
48:36'
Z první pálil na hostující branku Ben Chiarot. Netrefil to špatně, ale Raanta měl volný výhled a jeho levá ruka byla dostatečně rychlá.
48:23'
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Price.
47:41'
Thompson ztratil puk ve středním pásmu. Toho se ujal Phil Kessel, který pak ale netrefil branku Habs.
46:43'
Raanta raději podržel puk po nahození ze středního pásma.
46:04'
Tomáš Tatar zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Chiarotovi, který mu pak hrací předmět vrátil na pravý kruh. Slovenský útočník vypálil z jedničky, Raanta byl ale připraven. Reklamní přestávka.
45:51'
Z pravé strany střílel Vinnie Hinostroza. Price pokryl prostor u své bližší tyčky.
45:17'
Lehkonen byl v útočném pásmu o chvilku dříve než kotouč. Domácím tak bylo odpískáno postavení mimo hru.
43:32'
Od modré čáry pálil Kulak, po něm zaměstnal Raantu Petry. Domácí chtějí zvýšit četnost střelby, která jim ve druhé třetině chyběla.
43:13'
Od modré čáry vypálil Marco Scandella a do akce musela lapačka Raanty.
42:57'
Domi hledal zpoza branky Gallaghera. S ním se ale výtečně vrátil Brad Richardson.
42:03'
Nate Thompson poslal protihráče hitem k ledu a kotouč se odrazil k Jonathanovi Drouinovi, který byl sám před Raantou. Snažil se hostujícího brankáře vymíchat, ovšem Raanta natáhl levý beton ke své tyčce!
41:03'
Z dálky vystřelil Derek Stepan. Price si připsal rutinní zákrok.
40:21'
Tomáš Tatar v situaci 2 na 1 nedokázal přihrát Domimu. Výbornou defenzivní práci totiž odvedl Niklas Hjalmarsson!
Hity – 14:11
Ve druhé třetině byla Arizona střelecky výrazně aktivnější. Domácí vyprodukovali jen tři pokusy, které směřovaly mezi tyče. Na druhou stranu ale nemůžeme říci, že by hokejisté Montrealu nebyli nebezpeční, vždyť brankáře Raantu hned dvakrát zachránila branková konstrukce. Kojoti byli za svou častou střelbu každopádně nakonec odměněni vyrovnáním, v čase 36:36 nejprve Taylor Hall donutil ke ztrátě kotouče obránce Petryho a po Dvorakově nahrávce pak prostřelil brankáře Price. Do třetí třetiny se tak nastoupí za stavu 2:2.
40:00'
39:51'
Ještě jedna střela na Price, který ji vyrazil do rohu kluziště.
39:28'
Hosté nyní museli vyklidit útočné pásmo. Čárový jim signalizoval ofsajd.
38:58'
Z ostrého úhlu posílal puk před hostující brankoviště Nate Thompson. Raanta zasáhl hokejkou a odrazil kotouč až do hlediště. Minutu před koncem druhé části tu ještě máme reklamní pauzu.
38:44'
Další pokus Domiho, ani teď nemusel Raanta zasahovat.
37:48'
Z levé strany pálil Max Domi, mířil příliš vysoko.
36:36'
Hosté vyrovnávají! Jeff Petry nedokázal odklidit puk před forčekujícím Hallem. Ke kotouči se tak u levého mantinelu dostal Christian Dvorak, který ho poté předložil mezi kruhy právě TAYLOROVI HALLOVI a ten střelou z první překonal Price – 2:2. Asistence: Christian Dvorak.
35:28'
Na střely jsou výrazně aktivnější hosté. V oficiálních statistikách momentálně svítí poměr 12:23.
34:57'
Od modré střílel Schmaltz, domácí jeho ránu nepustili až na branku.
34:20'
Rozjetý Tomáš Tatar už asi přemýšlel, jakým způsobem zakončí svůj únik. Hosté ho ale stačili dobruslit!
33:17'
Kovalčuk hledal přihrávkou z první Joela Armiu. Ten by asi střílel nebýt toho, že puk před ním stačil lehce tečovat vracející se Hall.
32:30'
Jake Evans málem ke své premiérové trefě v NHL přidal bratříčka! Jeho střela z pravého kruhu se otřela o břevno!
31:46'
Jordan Oesterle z levé strany vyzkoušel pozornost Price. Ten zakročil bez větších problémů a přerušil hru. Další reklamní pauza.
31:09'
Je tomu tak. I Arizona je kompletní.
31:00'
Hosté vyhazují a asi se ubrání.
30:37'
Domácí jsou v plném počtu. Zahrají si krátkou přesilovku.
29:38'
Chychrun elegantně zavezl puk do hostující útočné třetiny. Následně nahrával Dvorakovi, který však nedokázal vystřelit.
29:08'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Carl Söderberg – 2 min., vysoká hůl).
29:08'
Jake Evans v oslabení vyzkoušel pozornost Raanty. Navíc se bude vylučovat na straně Kojotů, takže se poměr sil na ledě vyrovná.
28:36'
Hosté budou hrát další přesilovku! Za hrubost je vyloučen Ben Chiarot.
28:36'
Těsně po skončení hostující přesilovky měl velkou šanci Christian Dvorak, který zblízka nedokázal protlačit puk za sedícího Careyho Price! Následuje reklamní přestávka.
27:54'
Z pravého kruhu to zkusil Nick Schmaltz, Price vytěsnil jeho ránu mimo.
27:27'
Přihrávka Halla hledala u brankoviště číhajícího Dvoraka. Tomu stačil přizvednout hokejku obránce.
26:42'
Ta začala právě teď.
26:34'
Za nedovolené bránění je potrestán Jonathan Drouin. Za malou chvíli začne přesilovka Arizony.
26:02'
Jeff Petry nastřelil tyčku Raantovy branky! Hosté měli štěstí!
25:48'
Tomáš Tatar vyzval ke skórování Jakea Evanse. Tomu střela do poloodkryté branky moc nesedla a Raanta tak dokázal pomalý kotouč vyrazit.
25:26'
Od modré čáry vypálil Ben Chiarot, Raanta byl dobře postaven a přerušil svým zákrokem hru.
24:41'
Puk nyní vypadl z hrací plochy. Do hlediště ho záhadným způsobem poslal Clayton Keller, který byl blízko mantinelu, přesto ho dokázal nějak poslat až nad plexisklo. Následuje vyloučení za zdržování hry.
24:21'
Vyrovnání měl na hokejce Clayton Keller, který zůstal sám před domácím brankovištěm. Puk měl na bekhend a Price dokázal jeho zakončení pokrýt!
22:15'
Hosté jsou už v plném počtu! Šikovně to nyní udělal Nick Suzuki, který chtěl zpoza branky nahodit puk do Raanty tak, aby si ho hostující brankář srazil za svá záda. Finský gólman měl štěstí, kotouč uvízl někde pod ním.
21:50'
Z levé strany střílel Nick Suzuki, ovšem hosté jeho ránu zblokovali. Puk se odrazil na pravý kruh, odkud okamžitě pálil Ilja Kovalčuk, ovšem kotouč si nenašel cestu za přesouvajícího se Raantu!
21:37'
Danault je odváděn na ošetřovnu. Utrpěl krvavé zranění. Doufejme, že to spraví jen stehy a není tam třeba i nějaká zlomenina.
21:37'
Velmi nepříjemný moment pro domácího útočníka Phillip Danaulta! Ten se snažil clonit Raantovi, ovšem rána spoluhráče Tomáše Tatara ho trefila někam do levé tváře. Útočník Habs je v péči lékařů.
20:30'
Hosté dvojnásobné oslabení přežili. Jsou ve čtyřech.
Hity – 7:6
Habs do přestávky přesilovku 5 na 3 nevyužili a tak jdou do kabin s vedením 2:1. Domácí do utkání fantasticky vstoupili a v čase 1:52 vedli po brankách Jakea Evanse (premiérový zásah v NHL) a Brendana Gallaghera už 2:0. Kojoti se vrátili do zápasu v 6. minutě, kdy se z mezikruží trefil pod vyrážečku Derek Stepan. Ve zbytku úvodní části jsme viděli několik dalších šancí na obou stranách, ale další gól zatím nepadl. V úvodu druhé části bude mít Montreal k dispozici ještě zbylých 29 sekund dvojnásobné početní výhody.
20:00'
19:40'
Suzuki je v pořádku, domácí ho poslali do přesilovky. Nyní však útočník Canadiens chyboval a Kojoti se osvobozují!
19:16'
Raanta si připsal dva nebo tři těžké zákroky, teď už hosté vyhodili!
18:29'
Derek Stepan podrazil Armiu a domácí budou hrát do konce třetiny přesilovku 5 na 3!
18:08'
Trest na 2 + 2 minuty za vysokou hůl dostal Oliver Ekman-Larsson. Následnou šarvátku pak rozhodčí přešli.
18:08'
Nick Suzuki schytal ostrý hit a svého mladšího spoluhráče se vydal zastat Ilja Kovalčuk. Ruský veterán skočil na Ekmana-Larssona, který do Suzukiho najel! Kovalčuka následně otrhávali od svého kapitána Richardson s Fischerem a síly tak přijel srovnat ještě Armia!
16:56'
Po buly vypálil Alex Goligoski. Branku netrefil.
16:51'
Nick Schmaltz nahodil od modré čáry puk na domácí branku. Price ho podržel ve výstroji a tak tu máme reklamní přestávku.
15:57'
Jubileum dnes slaví obránce Montrealu Brett Kulak. Ten nastoupil ke svému 100. utkání v dresu Canadiens.
14:59'
Hosté pomohli svému brankáři zablokováním několika střel a teď už jsou v plném počtu.
14:07'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Nick Suzuki. Puk ještě tečoval Brendan Gallagher, leč mimo.
13:35'
Pas Maxe Domiho našel Ilju Kovalčuka. Ruský sniper z pravého kruhu minul branku.
13:27'
Domácí jsou v plném počtu. Začala jejich zkrácená přesilovka.
12:56'
Jeff Petry si dobře podržel puk proti Christianovi Dvorakovi a ten ho fauloval! Síly na ledě se tedy vyrovnají.
11:59'
Tentokrát střílel Chychrun z pravého kruhu a Carl Söderberg zkoušel tečovat. Puk je pod brankářem Pricem.
11:46'
Jakob Chychrun měl na hokejce vyrovnání, jeho střela skončila na tyčce Priceovy branky!
11:26'
Nick Cousins dostává dvě minuty za krosček. Arizona si tak zahraje druhou přesilovku.
10:50'
Taylor Hall přebruslil obránce Meteho a řítil se sám na Price. Po rychlém zamíchání chtěl prostrčit puk mezi betony domácího gólmana, ovšem ten je dal k sobě včas!
10:21'
Zakázané uvolnění domácích.
10:00'
Šance na obou stranách! Nejprve objížděl Christian Dvorak vyjetého brankáře Price a následně posílal puk před odkrytou klec, kde však byli obránci Canadiens. Na druhé straně se pak stačil přemístit Raanta proti voleji Phillipa Danaulta. Poté přešli Kojoti do rychlého kontru a ránu Taylora Halla z pravého kruhu zastavil Price.
09:11'
Z rohu kluziště nahazoval puk před hostující branku Max Domi a obránce Chychrun si dal málem vlastňáka! Puk se od něj odrazil těsně vedle klece, kterou hájí Antti Raanta!
07:52'
Hosté zahráli dvakrát krátkém sledu na zakázané uvolnění.
07:34'
Domácí jsou v plném počtu.
07:25'
S ranou Phila Kessela si poradil Price, který svým zákrokem přerušil hru.
07:18'
Carl Söderberg poslal z pravé strany před branku takovou nabídku na teč. Jeho spoluhráč puk za Price neusměrnil.
06:27'
Domácí přestáli závar před svou brankou, kdy Price nedokázal neutralizovat puk před Dvorakem. Následně se jim podařilo vyhodit.
05:33'
Jakob Chychrun projel mezi domácími beky a dostal se až před Price. Pořádné zakončení mu zmařil faulem Ben Chiarot. Tady se asi dalo uvažovat i o trestném střílení, ale rozhodčí domácímu hráči udělili dvě minuty za hákování.
05:08'
Divoký začátek duelu pokračuje! Tentokrát se prosadili hosté. Phil Kessel zavezl puk až mezi kruhy, kde ho přenechal DEREKOVI STEPANOVI a ten ranou pod vyrážečku rozesmutněl Price – 2:1. Asistence: Phil Kessel.
04:43'
Jeff Petry pálil od modré čáry a Raanta nemohl přes clonícího Gallaghera nic vidět. Puk ale narazil do jeho betonů.
03:46'
Jakob Chychrun přejel s pukem útočnou modrou a nastřelil ho na domácí branku. Carey Price zakročil lapačkou.
02:28'
Hosty se snažil probudit Vinnie Hinostroza. Jeho střelu vyrazil Price.
01:52'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro Montreal doslova vysněný start! Za námi ještě nejsou ani dvě mnuty a domácí už vedou 2:0. Habs dobře přešli přes střední pásmo, kde dostal puk do jízdy BRENDAN GALLAGHER. Jeho střelu z vrcholu kruhů pak sice zastavil obránce Hjalmarsson, ovšem volného kotouče se ujal opět Gallagher, který si ho před Raantou přehodil na forhend a poslal za jeho záda. Asistence: Tomáš Tatar a Phillip Danault.
00:52'
Domácí se ujímají vedení! Vše začal Nate Thompson, který od levého mantinelu nahodil puk do ohně. Hrací předmět se od bránícího hráče odrazil k Nickovi Cousinsovi, jehož bekhendovou dorážku ještě Raanta vyrazil, ale proti JAKEOVI EVANSOVI už byl bezmocný. Pro Evanse je to premiérová trefa kariéry v NHL. Asistence: Nick Cousins a Nate Thompson.
00:38'
Od modré čáry vypálil Brendan Gallagher a Antti Raanta si připsal první zákrok.
00:07'
Úvodní buly vyhrál nad Danaultem hostující Christian Dvorak. Jeho spoluhráči ale následně zahráli na icing, takže se bude vhazovat v útočném pásmu Canadiens.
00:01'
Zpět v sestavě Arizony je obránce Oliver Ekman-Larsson. Brankář Kuemper naopak stále zůstává na marodce.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Petry (A), Kulak, Mete, Chiarot, Ouellet, Scandella – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Kovalčuk – Lehkonen, Domi, Drouin – Evans, N. Thompson (A), Cousins.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Chychrun, Goligoski, Ljubuškin, Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Hinostroza, Schmaltz, Keller – Fischer, Richardson, Söderberg.

Rozhodčí: Lee, Charron – Murchison, Nansen.

Tomáš Tatar (MTL) – 57 zápasů, 51 bodů (20+31)

Montreal Canadiens:
Canadiens dosud sehráli 57 zápasů, i oni mají na kontě 61 bodů, ale ve Východní konferenci tato bilance stačí až na jedenácté místo. Navíc je z toho šestibodová ztráta na postup do play-off. Habs ale momentálně hrají velmi dobře. Bojují a z posledních šesti zápasů vyhráli hned pět. Montrealu se daří vyhrávat i ve vyrovnaných zápasech, poslední tři vždy skončily remízou po 60 minutách a hráči kanadského klubu je rozhodli až v nájezdech (duel v New Jersey) či v prodloužení (domácí souboje s Anaheimem a Torontem). Canadiens se musejí vyrovnat s absencemi klíčového zadáka Sheay Webera a také útočníka Paula Byrona.