NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Vegas - 2. února 2020   02:00

Nashville
Nashville
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Vegas
Vegas
25:14' Stephenson  (Mark Stone, Pacioretty) • 51:16' N. Roy  (Reaves, Theodore) • 58:58' R. Smith  (Marchessault)
Nashville
Lambert, Skilliter – Murphy, Shewchyk
Bridgestone Arena, Nashville
17 664 diváků
Vegas

Utkání mezi Nashvillem a Vegas je u konce. Hosté si připisují cenné dva body do tabulky, jelikož dnes porazili svého konkurenta v boji o play off 3:0. Po celé utkání bylo Vegas jasně lepší. Nashvillu se dnešní střetnutí vůbec nepovedlo a svěřenci Johna Hynese rozhodně mají o čem přemýšlet. Rozdílovou trefu si ve druhé třetině připsal Chandler Stephenson. Ve třetí třetině skóre upravili Nicolas Roy s Reillym Smithem.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle!
Československá stopa v utkání

Tomáš Nosek (Vegas) 0+0, 1 střela, +/-: +1, čas ve hře: 13:09.

59:39'
Hosté chtěli ještě jednou zaútočit, ale jejich postup vpřed byl kvůli ofsajdu zastaven.
58:58'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vítězství Vegas je potvrzeno. Hra bez brankáře trvala jen pár sekund. Jonathan Marchessault dokázal vybojovat puk a rázem z toho bylo přečíslení dva na jednoho. Gentelmansky ještě vybídl REILLYHO SMITHE, který si střelou do opuštěné klece připsal 21. trefu v sezoně. 0:3. Asistence: Jonathan Marchessault.
58:48'
Rinne zamířil na střídačku. Domácí riskují bez brankáře.
58:25'
Nashville musí zakládat útočnou akci opět z vlastního pásma.
58:18'
57:28'
Přihrávka Nicka Bonina byla včas přečtená. Puk skončil v ochranné síti a opět se muselo přerušovat.
56:58'
Kyle Turris měl smůlu, že se k němu kotouč nedostal. Mohl by zakončovat do prázdné brány.
56:39'
Josiho dělovku opět skvěle zablokoval Tomáš Nosek.
56:18'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., vysoká hůl).
56:08'
Domácí budou hrát přesilovku. Momentálně mají ponechanou výhodu. Zajímavě z levého kruhu pálil Forsberg, bránu ale minul.
55:18'
Čas se domácímu celku pomalu krátí do konce. Nic nenasvědčuje tomu, že by se hosté dnes neměli radovat už po základní hrací době.
54:38'
Sissonsova střela z otočky byla zastavena. Kotouč následně vyletěl až do hlediště.
53:54'
Weberova střela byla sražená mimo tři tyče. Nashville se sice usadil před bránou, ale hosté stále skvěle vykrývají prostory.
53:08'
Arvidsson byl přitlačen na mantinel Merrillem. Zadák Vegas zvládl své defenzivní úkoly na jedničku.
52:42'
Max Pacioretty využil otevřenější obrany Nashvillu a vřítil se do útočné třetiny. Tváří v tvář Rinnemu však neuspěl.
52:02'
Hosté i nadále kontrolují průběh tohoto utkání. Po druhé brance Vegas aréna v Nashvillu úplně ztichla.
51:16'
Hosté střílí druhou branku v utkání! NICOLAS ROY poslal Reavese do tandemu, ale sám pak dorazil pokus svého spoluhráče do brány. Rinne napoprvé zasáhl, ale proti dorážce do poloprázdné brány už byl krátký. 0:2. Asistence: Ryan Reaves a Shea Theodore.
50:22'
Hosté hrají ve vlastní třetině velmi důsledně. Nashville se bude muset rapidně zlepšit, jestliže dnes chce pomýšlet na bodový zisk.
49:40'
Stone neprotlačil přihrávku na rozjetého Paciorettyho.
49:00'
Ekholm zastavil Holdenův postup vpřed. Vegas mohlo ujet do přečíslení nebýt skvělé práce švédského zadáka.
48:17'
Nashville se snažil dostat do hry, ale začínající akce byla kvůli ofsajdu zastavená.
47:42'
Watson u útočné modré čáry zabojoval o puk, ale úspěšný nakonec nebyl. Obrana Vegas dnes pracuje jako jeden muž.
47:15'
Puk skončil v hledišti. Hra je znovu přerušena.
46:25'
Rinne měl obrovské štěstí. Hned po vhazování totiž McNabbova střela změnila směr a skončila na tyči domácí svatyně.
46:19'
Bekhend v podání Theodora nebyl příliš důrazný. Rinne ukryl puk pod svou lapačkou a před námi je komerční pauza.
45:54'
Granlund vybídl Johansena ke střele z voleje, jenže elitní centr Predators kotouč promáchl.
45:06'
O puk skvěle zabojoval Tomáš Nosek. Český hokejista se objevil před Rinnem, ale finského brankáře střelou mezi betony nepropálil.
44:47'
Alex Tuch se snažil zpoza brány natlačit puk za beton u přední tyče. Rinne ale veškerý prostor stačil utěsnit.
44:03'
Forsberg si musel dojet pro opuštěný kotouč až do vlastní třetiny. Oba celky v tuto chvíli střídají.
43:15'
Josi se parádně prokličkoval až před bránu. Hosté rozhodně neměli pokrytý předbrankový prostor a nakonec měli hromadu štěstí, že se puk nedostal k Ryanu Johansenovi, jenž stál na levém kruhu.
42:37'
Marc-Andre Fleury pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Také třetí třetina je zatím opatrná.
41:51'
Vegas po celý zápas výtečně napadá. Hokejisté ve žlutých dresech mají velmi málo prostoru k přesné rozehrávce.
41:21'
Kotouč byl odražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
40:57'
Stephenson chtěl nastavit hůl na Paciorettyho pobídku, ale nepovedlo se mu to ideálně.
40:22'
Velmi nebezpečně mířil hned po pár sekundách Marchessault. Dostal se k volnému kotouči a okamžitě jej tlačil k zadní tyči. Bránu však o kousek minul.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Obraz hry byl de facto stejný jako ve třetině první. Vegas mělo více ze hry a ve 26. minutě se zaslouženě ujalo vedení. Trefil se Chandler Stephenson. Domácí měli dnes k dispozici už 4 přesilové hry, ale ty jsou v podání Nashvillu v tomto utkání doslova mizerné.
Střely na bránu: 8 – 29.
40:00'
39:49'
Mattias Ekholm drží puk za svou bránou a zřejmě se pokusí o ještě jedno založení akce.
39:29'
Puk opustil hrací plochu. Hra je opět zastavena.
39:00'
Přesně minutu před koncem třetiny se bude vhazovat před Fleurym. Zkušený kanadský brankář totiž přikryl puk pod svou lapačkou.
38:48'
Tuch si najel až k modré čáře, ale přesnou střelu nevyprodukoval.
38:08'
37:56'
Bonino zastavil šikovnou zadovku. Poté domácí vyrazili dopředu, ale Josi zařízení netrefil.
37:32'
Přechod do útočného pásma se hostům nepovedl. Pískán byl ofsajd.
36:48'
Paciorettyho zakončení bylo sraženo mimo tři tyče. Následně se Predators ubránili vyhozením přes všechny čáry.
36:30'
Trojice hráčů u modré čáry si měnila puk. Nakonec vypálil Mark Stone, jehož pokus Pekka Rinne moc dobře viděl.
36:08'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., podrážení).
35:55'
Rinne se na brankové čáře dokázal natáhnout a zastavil Eakinovu dorážku.
35:28'
Whitecloud pálil od modré čáry. Jeho pokus ale pouze orazítkoval zadní mantinel.
34:35'
Na druhé straně nebyl při rozehrávce přesný Rinne. Stone vystřelil z otočky, ale Rinne své zaváhání napravil výborným zákrokem.
33:58'
Holden vyhodil puk po mantinelu do střední třetiny. Nashville se bude muset do pásma soupeře opět dostávat.
33:15'
Marc-Andre Fleury předvedl velké zaváhání za svou bránou. Nashville ale tuto chybu potrestat nedokázal. Grimaldi prázdnou klec minul.
32:44'
Grimaldi pouze nahodil kotouč na zadní mantinel. Obránci Vegas ale u volného puku byli rychleji.
32:20'
Craig Smith přihrál Sissonsovi pouze na brusle. Sissons tak musel pálit z velkého úhlu. Pro Fleuryho tento zákrok rozhodně nebyl složitý.
31:42'
Nyní se hraje ve střední třetině. Oba týmy mají problém s rozehrávkou.
31:03'
Reaves prostrčil puk na svého spoluhráče, který si ale Josiho na útočné modré čáře obhodit nedokázal.
30:06'
Hosté také po konci své přesilovky pokračovali v náporu. Nashville se štěstím se stačil ubránit.
29:59'
29:27'
Max Pacioretty rychle nahodil puk na bránu, před kterou se svedl souboj. Mark Stone ale z bezprostřední blízkosti finského gólmana nepřekonal.
28:58'
Granlund zastavil puk a rázem mohl zamířit dopředu. Beka na modré čáře si ale neobhodil.
28:31'
Pekka Rinne si připsal důležitý zákrok. Zastavil pohotový pokus z mezikruží.
28:10'
Pacioretty střílel od modré čáry velmi nebezpečně. Rinne jeho pokus dokázal posunout do rohu kluziště.
27:59'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., krosček).
27:44'
Marchessault posouval puk na pravý kruh, ale jeho spoluhráč si přihrávku nepřebral dobře.
26:54'
Také třetí lajna hostů byla aktivní. Nashville ve druhé části pokračuje ve velmi nevýrazném výkonu.
26:26'
Rinne tentokrát zasahovat nemusel, ale hosté opět nebezpečně stříleli mezi kruhy.
25:14'
Hosté jdou zaslouženě do vedení! Stone na hranici modré čáry posunul puk rozjetému CHANDLERU STEPHENSONOVI, který si to mířil sám na bránu. Rychlou střelou na vyrážečku dokázal Rinneho překonat. 0:1. Asistence: Mark Stone a Max Pacioretty.
24:31'
24:26'
Fleury teď měl velké štěstí. Před bránou se snažil dorazit touš do brány jeden z útočníků, ten ovšem nebyl přesný.
24:02'
Granlund se snažil zkrotit puk v mezikruží, ale hosté se opět stačili ubránit.
23:09'
Hosté vyrazili do brejku tři na dva, ale Schmidt si ve finální fázi přihrávku nezpracoval.
22:47'
Přihrávka na modrou čáru nebyla přesná. Nashville sám sebe dostal z útočného pásma.
22:31'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., vysoká hůl).
22:00'
Tuch před bránou našel hůl Carriera. Druhý jmenovaný hráč puk tečoval, jenže Rinne zakročil pravým betonem.
21:12'
Roman Josi chtěl pomoct útočníkům, jenže byl čistým způsobem odtlačen z útočné třetiny.
20:57'
20:25'
Cody Eakin vypíchl puk a rázem se hnal po pravém křídle vpřed. V oslabení rozhodně mohl skórovat, jenže Rinne byl proti.
20:01'
V první třetině byli aktivnější hosté, ovšem branku jsme ani na jedné straně neviděli. Čekáme zatím také na vyloženější šance. Marc-Andre Fleury v první třetině neměl skoro žádnou práci, jelikož Nashville směrem dopředu nevymyslel vůbec nic. Snad nám druhá perioda nabídne lepší podívanou.
Střely na bránu: 2 – 14.
20:00'
19:46'
McNabb bez větších problémů dostal puk ven z pásma. V první třetině se už zřejmě nic nestane.
19:15'
Josiho dělovku od modré čáry zastavil Nosek. Český útočník odvedl dobrou defenzivní práci.
18:57'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., nedovolené bránění).
18:33'
Nashville se po delší době usazuje před Fleuryho bránou.
17:52'
Paul Stastny z levého křídla zakončit nedokázal. Rinne kotouč vypíchl holí.
17:35'
Ve chvíli, kdy Sissons opustil trestnou lavici, se ke střele z pravého kruhu dostal Jonathan Marchessault. Pekka Rinne ukryl touš ve své lapačce.
17:01'
Schmidtovi puk odskočil z čepele. Následoval odpal domácího týmu přes všechny čáry.
16:34'
Marchessault šikovně přenesl hru na Reillyho Smithe, jehož pohotovou ránu dokázal Pekka Rinne dobře vybruslit.
15:54'
Theodore čeká s pukem za svou bránou. Za chvíli se pokusí založit útočnou akci.
15:33'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., podrážení).
15:11'
Hosté tlačí a v tuto chvíli mají ponechanou výhodu. Za okamžik budou hrát přesilovku.
14:22'
Dlouho se o kotouč bojovalo ve střední třetině. Nashville jej poté vyvezl do vlastní třetiny.
13:48'
Cody Eakin využil své rychlosti a objel bránu. Přesnou přihrávku ale nevyprodukoval. Vzápětí to vypadalo na přečíslení na druhé straně, jenže Duchene ani pořádně nevystřelil.
13:23'
12:55'
Fleury musel zasahovat proti ráně z vrcholu kruhu. Vyrážečka zkušeného brankáře byla připravená.
12:32'
Ani tato početní výhoda Predators není dle představ domácích fanoušků. Vegas se velmi dobře brání.
11:45'
Tomáš Nosek nedokázal vyvézt puk z vlastního pásma. Napodruhé se to podařilo jeho spoluhráčům.
11:23'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., příliš mnoho hráčů).
11:22'
Domácím se příliš nedaří rozehrávka. Zadáci hostů výtečně čtou hru.
10:39'
Reilly Smith vydoloval puk v útočném pásmu, jenže ke střele se neprotlačil. Byl zdvojen hned dvěma soupeři.
10:02'
O chlup lepší je zatím Vegas. Hokejisté v bílých dresech zatím lépe bruslí.
09:24'
Hosté při svém pobytu v pásmu soupeře hned třikrát nebezpečně ohrozili bránu. Rinne pokaždé odolal.
08:47'
Oba celky se snaží hlavně dobře bránit. Zatím jsme neviděli žádnou vyloženější šanci.
08:05'
Johansen zavezl puk do útočné třetiny. Poté jej nahodil k mantinelu, kde se o něj svádí souboj.
07:25'
07:16'
Marchessault svou ránu dokonale ukryl. Rinne však zasahovat nemusel, neboť mu pomohli obránci.
06:40'
Až nyní, poprvé ve svém oslabení, se domácí dokázali osvobodit.
06:29'
Rinne dokázal zastavit velký závar před svou bránou. S pokusem Alexe Tucha si dokázal poradit.
06:08'
Stoneovu další pobídku zachytil bek. Nashville se však zuby nehty brání tlaku hostů.
05:34'
Mark Stone pálil po vyhraném vhazování z levého kruhu. Bránu o pár centimetrů přestřelil.
05:25'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., sekání).
04:48'
Stastného nabídka přes šíři útočného pásma nenašla adresáta. Domácí se následně dokázali dostat dopředu kloudnou rozehrávkou.
04:14'
Hra je zastavena. Po ofsajdu domácích se bude vhazovat ve střední třetině.
03:50'
Max Pacioretty si nabruslil na levé křídlo, odkud zápěstím vystřelil. Rinneho vyrážečka stačila zasáhnout.
03:09'
02:37'
Grimaldi napřahoval z mezikruží, ovšem kotouč netrefil dle představ. Vegas opět vyhazuje.
02:03'
Predátoři se krkolomně drželi v pásmu, ale nakonec se hosté osvobodili.
01:22'
Střela Filipa Forsberga z mezikruží skončila na chráničích bránícího hráče.
01:09'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., sekání).
01:02'
Domácí se usadili v útočném pásmu. Pokouší se něco vymyslet.
00:32'
Paul Stastny dvakrát po sobě dotíral z velké blízkosti. Nashville se ale stačil ubránit a nyní už míří vpřed.
00:15'
Hosté vyhráli buly a ihned se dostali kupředu. Nahození Nicka Holdena nadvakrát zkrotil brankář Rinne.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – Arvidsson, Turris, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Blackwell.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Tuch, Eakin, W. Carrier – Reaves, N. Roy, Nosek – Merrill.

Rozhodčí: Lambert, Skilliter – Murphy, Shewchyk.
NASHVILLE PREDATORS

Hokejisté Nashvillu momentálně panují na devátém místě v Západní konferenci. Na svém kontě mají 55 bodů a na hlavní rivaly z Arizony a Vegas ztrácejí 3, respektive 4 body. Predátoři však na ně mají hned tři utkání k dobru. Nashville během sezony taktéž vyměnil kouče, jelikož Petera Lavioletta nahradil John Hynes, jenž nedávno vedl New Jersey. Predátoři vyhráli hned tři z posledních čtyř utkání, naposledy dokázali zdolat New Jersey ve velmi divokém zápase. Konečný výsledek se zastavil na skóre 6:5 po nájezdech.

Produktivita:

1. Roman Josi, 50 zápasů, 14+37 (51)
2. Filip Forsberg, 44 zápasů, 18+19 (37)
3. Matt Duchene, 47 zápasů, 11+23 (34)
4. Ryan Johansen, 50 zápasů, 11+19 (30)
5. Nick Bonino, 50 zápasů, 15+14 (29).
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Hokejisté Vegas momentálně figurují na sedmém místě Západní konference. Tým, který nedávno převzal nový kouč Peter DeBoer, nasbíral 59 bodů v 53 zápasech a náskok na play off činí 4 body. Rytíři v lednu prožili nepříliš lichotivou sérii, ve které ani jednou ze čtyř pokusů nebodovali. Poté však zvítězili v Ottawě a bod si připsali také v Montrealu. Následovala však porážka v Bostonu, ale chuť si Vegas napravilo v předešlém utkání na ledě Caroliny, kde zvítězilo 4:3.

1. Max Pacioretty, 53 zápasů, 21+26 (47)
2. Mark Stone, 53 zápasů, 18+29 (47)
3. Reilly Smith, 53 zápasů, 20+21 (41)
4. Jonathan Marchessault, 48 zápasů, 17+18 (35)
5. William Karlsson, 49 zápasů, 10+24 (34).

Tomáš Nosek (Vegas) 49 zápasů, 6+4.
Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Nashville Predators dnes přivítají tým Vegas Golden Knights. Utkání startuje kráce po druhé hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.