NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Columbus - 2. listopadu 2019   01:00

St. Louis
St. Louis
14:05' Thomas (Bozak, Sanford) • 32:07' B. Schenn (Perron, Schwartz) • 32:33' Sundqvist (Barbašev, MacEachern) • 60:08' Perron (Pietrangelo, R. O'Reilly)
4:3
(1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Columbus
Columbus
19:55' Dubois  (Nyquist, Atkinson) • 25:41' Milano  (Bjorkstrand, Harrington) • 30:36' Bjorkstrand  (Dubois, Wennberg)
St. Louis
Brenk, Chmielewski – Galloway, Sericolo
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Columbus

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Tři hvězdy utkání:
1. David PERRON (STL) 1 + 1
2. Oskar SUNDQVIST (STL) 1 + 0
3. Pierre-Luc DUBOIS (CBJ) 1 + 1
Dnešní utkání sledovalo 18 096 diváků.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

St. Louis Blues: 27

Columbus Blue Jackets: 30.
Dnešní duel končí vítězstvím favorizovaného St. Louis, byť se zápas tak úplně dobře pro domácí nevyvíjel. Za stavu 1:3 z pohledu domácích to nevypadalo s ambicemi favorita zrovna růžově, ale nakonec si St. Louis dokázalo vytvořit tlak a o svém vítězství mohlo rozhodnout již v normální hrací době.
60:08'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé! Osm vteřin po začátku prodloužení rozhoduje střelou z pravé strany DAVID PERRON. Asistence: Alex Pietrangelo a Ryan O'Reilly.
60:01'
Víc se ve třetí třetině již nestalo, gól v ní napadl, takže nás čeká prodloužení.
60:00'
59:45'
Důležité vyhození puku bránícím Folignem.
59:32'
St. Louis v útočném pásmu.
59:08'
Oddechový čas pro domácí.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, střela Schenna, z pravé strany, nepřesná.
58:43'
Domácí v útočném pásmu, hosté se pozorně brání.
58:15'
St. Louis má jedinečnou možnost rozhodnout o vítězství v normální hrací době, stačí využít přesilovou hru.
58:08'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., hákování).
57:49'
Pozor, bude se vylučovat, domácí jsou v šesti!
57:26'
Ve statistice střel sice mírně vedou hosté, ale skóre je stále nerozhodné a vše směřuje k prodloužení.
56:45'
Zach Werenski (Columbus) dokázal dostat puk o mantinel z vlastní třetiny.
56:13'
Nepřesná rozehrávka nyní v podání obou mužstev.
55:20'
Je tu poslední pětiminutovka, ani jeden z týmů nechce chybovat, dočkáme se rozhodující branky?
54:21'
Columbus nyní zahrozil, ale ležící Jordan Binnington (St. Louis) dokázal puk vytěsnit. Akce hostů pokračovala, Vladislav Gavrikov poslal puk do výstroje Binningtona, ten přerušuje hru.
53:13'
Justin Faulk (St. Louis) si dojel pro puk za vlastní branku a domácí se opět ženou do útoku.
52:22'
Až Pierre-Luc Dubois (Columbus) odpálil puk na zakázané uvolnění.
52:05'
Colton Parayko (St. Louis) netrefuje branku od modré, domácí ale znovu zůstávají na puku.
51:42'
St. Louis opět v útočném pásmu, domácí mají převahu v dosavadním průběhu třetí třetiny.
50:59'
Ryan O'Reilly (St. Louis) spěchá do útočného pásma za nahozeným pukem, ale byl tam úplně sám, puk získává obránce Columbusu.
50:15'
Jsme již v poslední desetiminutovce řádné hrací doby, pokud nepadne gól, bude se tento zápas prodlužovat.
49:55'
Justin Faulk (St. Louis) a jeho zablokovaná střela od modré, na konci útočné akce domácích.
49:32'
Alexander Steen (St. Louis) s pukem za brankou Columbusu, hosté se nyní musí bránit.
48:35'
St. Louis se dostává do třetiny soupeře, ale je to nyní hodně bojovně, hraje se hlavně u mantinelů.
47:22'
David Perron (St. Louis) pálí od modré, Pierre-Luc Dubois (Columbus) jeho střelu zablokoval.
46:30'
Bojuje se za brankou Columbusu, kde se hosté dostali k puku a posunuli ho ze třetiny.
45:26'
Brayden Schenn (St. Louis) se zkoušel prosadit přes obránce z levé strany, ale byl dobře odcloněn, takže ani nedokázal vystřelit.
44:35'
Columbus kazí další rozehrávku.
43:38'
Puk míří až za branku Columbusu, hosté rozehrávají, ale nepřesně.
43:01'
St. Louis přesilová hra hodně pomohla, domácí tak třetí třetinu mohli zahájit náporem, tedy stejně, jak končili třetinu druhou.
42:11'
41:54'
Sammy Blais (St. Louis) trefuje z levé strany brankovou konstrukci hostující branky.
41:30'
Ale jen do chvíle, než Alexander Wennberg (Columbus) vyhodil puk ze třetiny.
41:15'
Alex Pietrangelo (St. Louis) zachytil puk na útočné modré a nyní se již domácí udrží v útočném pásmu.
40:50'
Již podruhé za sebou dokázali hosté dostat puk ze třetiny.
40:11'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Vladislav Gavrikov – 2 min., hákování).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
V posledních vteřinách druhé třetiny měli domácí ještě tlak, ale Elvis Merzlikins (Columbus) odolal a do šaten se tak jde opět za nerozhodného stavu, tentokrát již za stavu 3:3.
40:00'
39:40'
O puk se bojuje v rohu, ve třetině, Columbusu.
39:12'
Columbus měl přečíslení tři na jednoho, ale jediný bránící hráč St. Louis zvládl zablokovat první přihrávku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:56'
Ve třech se nyní domácí hnali do útoku, ale Alexander Steen přišel o puk na levém křídle, takže z toho nic není.
37:37'
Nyní je již domácím odpískáno zakázané uvolnění, po dalším vyhozením puku ze třetiny.
36:59'
36:40'
Vypadá to, po dalším vyhození puku ven ze třetiny St. Louis, že domácí toto oslabení přečkají bez úhony.
36:20'
Jay Bouwmeester (St. Louis) dokázal odehrát puk za modrou čáru.
36:02'
Hosté jsou ale zpět v útočném pásmu.
35:40'
Alex Pietrangelo (St. Louis) nabral puk na hůl a poslal ho ven ze třetiny.
35:22'
Columbus se prodral do útočného pásma.
34:59'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., sekání).
34:32'
Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:20'
Hosté se ale ke střele nedostali a již se nyní musí vracet zpět, útočí domácí.
33:48'
Columbus po pravé straně postupuje do útočného pásma.
32:33'
Dva bleskové zásahy domácích a je vyrovnáno! První střelu OSKARA SUNDQVISTA ještě bránící Dubois zablokoval, na dorážku byl ale nejen on, ale i brankář Blue Jackets, krátký. Asistence: Ivan Barbašev a Mackenzie MacEachern.
32:07'
Také domácí využívají přesilovou hru, když se parádní střelou z mezikruží prosazuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: David Perron a Jaden Schwartz.
31:50'
Bluesmani v útočném pásmu.
31:27'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., nedovolené bránění).
31:12'
Jordan Binnington (St. Louis) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
30:36'
Columbus právě vstřelil branku!
Využitá přesilová hra Columbusu! Pierre-Luc Dubois odehrál odražený puk z brankoviště na levou stranu, odkud odkrytou část branky neomylně trefuje OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Alexander Wennberg.
30:07'
Zach Werenski (Columbus) netrefuje od modré čáry branku St. Louis.
29:49'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexander Steen – 2 min., hákování).
29:18'
Puk nahozený za branku Columbusu dojíždí Brayden Schenn, který ho posouvá na modrou čáru, odtud pálí Jay Bouwmeester, Elvis Merzlikins (Columbus) musel zasahovat.
28:23'
Zachary Sanford (St. Louis) bojuje o puk v rohu útočného pásma, pomáhá mu David Perron, ale puk odpálil Nick Foligno (Columbus).
27:53'
Vhazování po levici Elvise Merzlikinse, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.
26:47'
St. Louis se sice snaží, domácí se tlačí do zakončení, ale góly dávají hosté...
25:41'
Obrana St. Louis si nyní nepohlídala volného SONNY MILANA na pravé straně, kde tento štírek číhal na pas, který z levé strany přišel. Poté již stačilo trefit odkrytou část branky, při přesouvání Binningtona, což Milano dokázal a Columbus tak obrací skóre. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Scott Harrington.
25:16'
Jaden Schwartz (St. Louis) si sjel před branku Columbusu, kde se snažil usměrnit puk za záda Merzlikinse, ale úspěšnější byl gólman Blue Jackets.
24:56'
Zachary Sanford (St. Louis) zabojoval o puk v útočném pásmu, úspěšnější byl ale obránce Columbusu.
24:02'
A Mackenzie MacEachern (St. Louis) opět v akci, jeho střela z mezikruží ale končí vedle branky Columbusu.
23:32'
Mackenzie MacEachern (St. Louis) sjel od levého mantinelu k brance Blue Jackets, Elvis Merzlikins ale dokázal jeho pokus zneškodnit.
23:08'
Souboj za brankou Columbusu, kde se domácí snaží dostat od mantinelu s pukem na holi.
22:22'
Před dotírajícím Milanem nyní Jordan Binnington raději přerušuje hru.
21:54'
Z ničeho nic se ale dostal na druhé straně do šance Oliver Bjorkstrand, jehož střelu dokázal Jordan Binnington vyrazit těsně vedle branky.
21:30'
David Perron (St. Louis) hledá před brankou Sanforda, do přihrávky ale vložil hůl gólman Blue Jackets.
20:52'
Vhazování po levici Binningtona, úspěšnější domácí, kteří jdou dopředu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Je za námi první třetina, která byla dlouho nezajímavá. Vše podstatné se událo až po přesilové hře domácích, ve druhé desetiminutovce, kdy se konečně začal hrát hokej. Do vedení šli domácí a již to vypadalo, že zlepšeným výkonem si St. Louis pohlídá těsné vedení. Columbus ale v posledních vteřinách první dvacetiminutovky dokázal z rychlého brejku srovnat.
20:00'
19:55'
V posledních vteřinách první třetiny hosté dokázali vyrovnat poté, co Gustav Nyquist parádní bekhendovou přihrávkou poslal puk před branku, kde ho dojíždějící PIERRE-LUC DUBOIS dokázal zvednout nad pravé rameno Binningtona a tím pádem i poslat do branky. Asistence: Gustav Nyquist a Cam Atkinson.
19:20'
Pierre-Luc Dubois (Columbus) s vypětím všech sil dostal puk ze třetiny, následně je domácím odpískán ofsajd.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:44'
Tyler Bozak (St. Louis) nabízel další pas před branku, tentokrát obránce Columbusu dokázal puk zachytit.
17:11'
Robert Thomas (St. Louis) zpracoval těžký pas na útočné modré, najel do zakončení a z mezikruží poslal puk do výstroje Merzlikinse.
16:45'
Puk za brankou Columbusu, hosté jsou pod tlakem při vlastní rozehrávce.
16:16'
St. Louis se tlačí do útoku, první gól domácím viditelně prospěl.
15:40'
David Perron (St. Louis) ztrácí puk na levé straně, v útočném pásmu.
14:05'
První se z gólu radují domácí poté, co Tyler Bozak udělal skvělou práci, když parádní přihrávkou vyzval ke skórování ROBERTA THOMASE, který v pokleku trefil odkrytou část branky. Asistence: Tyler Bozak a Zachary Sanford.
13:31'
Zatím je to spíše urputná bitva, než pohledný hokej, na který jsme v NHL zvyklí.
12:50'
Oliver Bjorkstrand (Columbus) nabral bránícího Parayka u mantinelu, domácí obránce se těžce zvedá z ledu a odchází střídat.
12:09'
11:25'
Ne, Columbusu se zatím přesilová hra vůbec nevede.
10:50'
Cam Atkinson (Columbus) zavezl puk zpět do útočného pásma, ale hosté se v něm nedokázali udržet.
10:29'
Seth Jones (Columbus) pálí od modré, Jordan Binnington vyráží a domácí poté dostávají puk ze třetiny.
10:09'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., příliš mnoho hráčů).
09:36'
Oskar Sundqvist (St. Louis) najel do třetiny soupeře, přenechal zadovkou puk Bouwmeesterovi, který vystřelil, Elvis Merzlikins levým betonem puk vykopává.
08:50'
Tyler Bozak (St. Louis) zastavuje puk za vlastní brankou a domácí opět zkusí rozehrát, což jim v dosavadním průběhu zápasu tak moc nejde.
08:09'
Sammy Blais (St. Louis) na levé straně v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:22'
Bluesmani tak vše řeší dlouhým pasem k útočné modré, kterým ale ztrácejí puk.
06:50'
Hosté napadají rozehrávku domácích, ti se tak v tuto chvíli těžko dostávají ze třetiny.
06:35'
06:24'
Až nyní se domácí dostávají zpět do třetiny Columbusu, to je již ale přesilová hra na samém konci.
06:10'
Hosté s pukem ve střední třetině, cenné vteřiny.
05:40'
David Perron (St. Louis) vystřelil z levé strany, Elvis Merzlikins sráží jeho střelu vysoko nad.
04:58'
Bluesmani se na chvíli udrželi v útočném pásmu, nyní již hosté dostávají puk ze třetiny.
04:35'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., příliš mnoho hráčů).
04:15'
Do úniku se dostal Josh Anderson (Columbus), který ale bekhendovým blafákem Binningona nepřekonal.
03:54'
Alex Pietrangelo (St. Louis) zachytil puk na útočné modré, jeho spoluhráč na levé straně ale puk ztrácí.
03:25'
Tak zatím je to pouze na jednu branku, Elvis Merzlikins (Columbus) je bez práce, na rozdíl od Binningtona.
03:02'
Jakob Lilja (Columbus) nahazuje puk za branku soupeře.
02:20'
Na druhé straně se Brayden Schenn (St. Louis) nedostal ke střele od modré, dobrá práce hráčů Blue Jackets.
01:48'
Jordan Binnington (St. Louis) si hned v úvodu zápasu připisuje několik velmi dobrých zásahů.
00:59'
Nahozený puk do modré, z hole Gustava Nyquista (Columbus), končí na pravém betonu Binningtona.
00:20'
Columbus jde do útoku, Pierre-Luc Dubois (Columbus) to zkusil středem a dostal se až před Binningtona.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen, Bozak, Thomas – MacEachern, Barbašev, Sundqvist.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Harrington, D. Savard, Gavrikov, Kukan – Nyquist, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Milano, Wennberg, Bjorkstrand – Lilja, Riley Nash, Bemström.

Rozhodčí: Brenk, Chmielewski – Galloway, Sericolo.
COLUMBUS BLUE JACKETS
Modrokabátníci se tak dobrou formou, jako St. Louis, pochlubit rozhodně nemohou. Aktuálně jim patří až jedenáctá příčka ve Východní konferenci, když ve dvanácti doposud odehraných zápasech zaznamenali pouze dvě výhry v normální hrací době, což je nejhorší bilance v celé lize (společně s New Jersey a Chicagem). Na ledě St. Louis bude Columbus chtít konečně znovu vyhrát a rozhodně si nepřipsat třetí prohru v řadě (po předchozích dvou nezdarech ve Philadelphii /4:7/ a doma s Edmontonem /1:4/).
ST. LOUIS BLUES
Bluesmani i letos patří mezi nejlepší týmy Západní konference, kde se drží doslova na dostřel prvnímu místu. Na Olejáři z Edmotnonu, kteří se momentálně vyhřívají na čele konference, ztrácí St. Louis pouze dva body, navíc má Edmonton o zápas více. Formu má ale St. Louis aktuálně lepší, když z posledních pěti zápasů jen jednou Bluesmani prohráli (0:3 v Bostonu). Ve čtyřech dalších případech zaznamenali vítězství, když skolili postupně Colorado, Los Angeles, Detroit a naposledy i Minnesotu. Pravdou ale je, že tři ze čtyř vítězství zaznamenali Bluesmani na domácím ledě.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž ST. LOUIS BLUES přivítá na svém stadionu COLUMBUS BLUE JACKETS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.