NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Islanders - 28. února 2020   02:10

Islanders
08:20' Pageau  (Barzal, D. Toews) • 16:34' Eberle  (Lee, Barzal)
St. Louis
South, McCauley – Gawryletz, Nansen
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Islanders

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 096 diváků.
Československá stopa v utkání:
Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Trestné minuty: 4:2
Utkání je u konce a domácím se povedlo dokonat obrat. V celkem opatrně vedeném prodloužení se v předposlední minutě dostalo St. Louis do akce, kdy Colton Parayko využil prostoru a po zasunutí puku za tyčku Greissovy branky zajistil svému celku prémiový bod.
63:23'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! U pravého mantinelu se k puku dostal COLTON PARAYKO, bleskově objel branku a povedlo se mu zasunout za tyčku. Greiss se snažil marně, pravým betonem puk nezastavil a domácí tak vítězí 3:2! Bez asistence.
62:38'
Na druhé straně se Lee natlačil zprava před branku, zblízka ale Binningtona nepřekonal. Ten se zvládl na čáře roztáhnout a zakročit.
62:09'
Robert Thomas nahodil raketové motory, vnikl do útočného pásma, se svou střelou přes obránce ale ani on neuspěl.
61:37'
Za domácí to zkusil rozjetý Parayko, jeho střelu z pravého kruhu ale Greiss bez větších problémů zneškodnil.
60:27'
Baileyho bomba skončila na levém Binningtonově betonu, domácí poté dostali puk do středního pásma.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 30:16
Zásahy brankářů: 14:28
Vyhraná vhazování: 30:20
Hity: 19:16
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. I ve třetí třetině jsme sledovali snahu domácích o vyrovnání skóre, dlouho však St. Louis naráželo na dobře pracující obranu hostů. Už to vypadalo, že New York svůj těsný náskok uhájí, jenže v 59. minutě se k tvrdé střele dostal Vince Dunn a jeho bomba se zastavila až v síti Greissovy branky. Stav je tedy 2:2 a my jdeme do prodloužení!
60:00'
59:28'
St. Louis by rádo rozhodlo ještě v základní hrací době, sledujeme pokračující nápor a hosté zuby nehty brání remízový výsledek.
58:45'
Za hosty teď zahrozil Mayfield střelou od modré čáry, šlo to těsně vedle Binningtonovy branky.
58:16'
Je srovnáno! Hostům se nepovedlo dostat puk do středního pásma, ten se zastavil na modré čáře a po následné akce se puk odrazil za kruhy, kde napřáhl VINCE DUNN a bombou prostřelil Greisse – 2:2. Bez asistence.
57:30'
Hosté už pouze vyhazují do středního pásma a úporně brání těsný náskok.
57:06'
Na chvíli volný Faulk vystřelil vedle Greissovy branky, domácí pokračují ve finálním náporu.
56:40'
Zprava tlačil puk nahoru domácí Schenn, Greiss se ale dobře přemístil a puk zvládl vyrazit.
56:30'
Domácí tým je už ale opět v plném počtu.
55:56'
Pulock bombou od modré pouze sestřelil jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale okamžitě vyskočil na nohy a pokračuje se v přesilovkovém náporu.
55:01'
Barzal vracel puk na modrou čáru, Toewsovi ale přeskočil hokejku a skončil ve středním pásmu.
54:30'
Potíž pro domácí tým, jdou totiž do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Vince Dunn.
54:00'
Po rychlém přechodu do útočného pásma zakončoval Brassard, povyjetý Binnington zvládl tečovaný puk vytěsnit.
53:27'
Greiss opět pokryl nahozený puk a ihned rozehrál. Obrana New Yorku teď pracuje opravdu na výbornou.
53:02'
Faulkův švih skončil na Greissovi, ten už tentokrát raději přerušil hru.
52:23'
Z dálky střílel domácí Kyrou, i Greiss zvládl přes horší výhled vytáhnout povedený zákrok.
51:54'
Přes obránce zakončil hostující Lee, Binnington zvládl své chrániče sklapnout a puk vyrazit.
51:26'
Pouze do boční sítě poslal Pietrangelo svůj pokus z ostrého úhlu, hosté poté vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:39'
Greiss zachytil nahození domácích a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Ti se vzápětí dostali ze svého pásma.
49:53'
Po přihrávce zpoza branky zakončoval bombou od modré čáry Pulock, Binnington si ale jeho ránu zvládl najít a vyrazit.
49:17'
Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Barzal a prudkým švihem mířil na zadní tyčku. Puk skončil o kousek vedle.
48:42'
Osamocený Beauvillier pouze postrčil puk do útočného pásma a poté se vydal do obranného postavení.
48:05'
Od modré to vyzkoušel Scandella, jeho bombu srazil Pageau do ochranné sítě.
47:34'
Domácí začínají stupňovat svůj nápor, Kyrou se objevil mezi kruhy, jenže pouze trefil postoj gólmana Greisse.
46:24'
Del Colle se odvážně pustil mezi tři hráče St. Louis a dokázal se probít do pásma. Jenže poté mu puk lehce utekl a skončil za brankou.
45:48'
Oba celky střídají za hry, protečovaná přihrávka hostů skončila u Jordana Binningtona.
44:54'
Na druhé straně hrozil Barzal, Binnington zvládl těžkou situaci vyřešit.
44:18'
Obrovská šance domácích na srovnání skóre, na Thomase dokonce zívala prázdná branka, nikdo ale nedokázal dostrkat puk za brankovou čáru!
43:46'
St. Louis je ale i tak poměrně aktivní a jde za vyrovnáním.
42:46'
Oba celky si teď dávají velký pozor v obranném pásmu, snaží se soupeře vůbec nepustit na dostřel.
41:54'
Eberle s Barzalem neprošli okolo levého mantinelu a už se musí oba rychle vracet.
41:17'
Kousek za kruhy vystřelil Perron, moc mu to ale nesedlo a Greisse příliš neprověřil.
40:29'
Steen a Pietrangelo předvedli rychlý výpad do útočné třetiny, zákrok na poslední chvíli jim ale střelu znemožnil.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a New York i nadále vede o jednu branku. Druhá třetina přinesla hokej bez zbytečných přerušení, domácí se neúnavně snažili o vyrovnání, jenže stále naráželi na dobře chytajícího Greisse. New York předvedl v této části pečlivou obranu a rychlé výpady, jenže ani oni nedokázali žádnou ze svých akcí dotáhnout do zdárného konce a tak v této dvacetiminutovce žádný gól nepadl. Stále tak panuje výsledek 1:2.
40:00'
39:41'
Z levého kruhu najednou vystřelil Beauvillier, jenže jeho prudký švih trefil vrtící se puk a ten letěl vysoko nad branku a skončil v ochranné síti.
38:52'
Už to vypadalo, že se po buly ve vlastním pásmu dostanou domácí do rychlého protiútoku, Sundqvist však při pokusu o kličku o puk přišel a už se zase hraje směrem k Binningtonově brance.
37:34'
Devon Toews čeká za vlastní brankou na střídající spoluhráče, hosté s rozehrávkou vůbec nikam nepospíchají.
36:35'
Nahození od modré čáry, Greiss celou situaci kontroloval pohledem, puk pouze prolétl kolem jeho pravé tyčky.
35:55'
Pouhé nahození domácích do útočného pásma, nyní probíhá v rohu boj o puk.
35:01'
Beauvillier se marně natahoval po volném puku, před branku jej nedostal. Obrana St. Louis nyní pracuje opravdu na jedničku a hodně pomáhá svému gólmanovi.
34:27'
Barzalova střela z levé strany už měla zajímavé parametry, Binningtonovu branku však o kousek minula.
33:36'
Eberle se snažil posunout hru na Koivulu, dal mu však přihrávku na dlouhou hůl a domácí poté vše definitivně ukončili.
32:29'
Hostující ostřelování Binningtonovy branky nepřineslo své ovoce, gólman St. Louis si s pokusy z dálky hravě poradil.
31:40'
Sundqvistovi nesedla přihrávka na modré čáře a puk mu utekl do středního pásma. Musel pak pohotově zastavit startujícího útočníka New Yorku.
30:40'
Z protiakce se domácí dostali do brejku tři na jednoho, ten byl ale ukončen opravdu nepovedenou přihrávkou. Vše tak skončilo bez střely.
30:19'
Z takřka nulového úhlu to zkusil Barzal, Binnington si však zvládl brankoviště pohlídat a holí posunul puk k mantinelu.
29:45'
Od modré čáry vyslal švih hostující Mayfield, puk byl ale cestou sražen a k Binningtonovi se nedostal.
29:35'
Tečovaný puk vylétl ve středním pásmu z ledové plochy, vhazuje se ve středovém kruhu.
28:48'
Lee pouze prodloužil puk do útočného pásma a odjel střídat. St. Louis už jde do další akce.
27:58'
Barbašev čekal mezi kruhy až příliš dlouho na zakončení, než si srovnal puk na holi, byla u něj obrana a důrazně jej připravila o šanci.
27:34'
Nevyšlo to ani Bortuzzovi střelou z levého kruhu, Greiss puk vytěsnil mimo.
27:02'
Domácí pokračují ve svém náporu, tlačí soupeře před vlastní branku, zakončení ale trochu vázne.
26:18'
Barzal se dostal do náznaku přečíslení a možná to chtělo z jeho strany i zakončení. Rozhodl se však počkat na spoluhráče z druhé vlny a následnou přihrávkou celou šanci zazdil.
25:36'
Individuální akci předvedl Kyrou, dokázal se vymotat z obklíčení a vyslal prudký švih. Greiss musel vytáhnout zákrok, kterým srazil puk vedle své branky.
25:01'
Další rána od modré čáry, nyní od Scandelly, šlo to těsně vedle hostující branky.
24:53'
Vše vyvrcholilo střelou od modré čáry od Pietrangela, Greiss pro jistotu puk skryl a přerušil hru.
24:25'
Za volným pukem si dojel domácí Gunnarsson a zpoza vlastní branky zahájil další postupný útok St. Louis.
23:15'
Po rychlém přechodu do útoku se ke střele z pravé strany dostal Faulk, mířil ale nad Greissovu branku. St. Louis vstoupilo do druhé třetiny rozhodně aktivněji než soupeř.
22:27'
Nahození puku před Greisse, o dojetí se snažil Sundqvist, za brankou byl ale obehrán a bylo po akci.
21:49'
Nelson se vrátil na led, hosté přečkali oslabení bez úhony.
21:08'
Pageau byl tvrdě zastaven Dunnem, rozhodčí však stál blízko a zákrok neposoudil jako nedovolený. Domácí se opět hrnou do útoku.
20:51'
Zpoza branky se puk odrazil k O'Reillymu, Greiss se ale zvládl natáhnout a svým zákrokem přerušit hru.

Hity: 9:6
Máme za sebou první třetinu, která přinesla opravdu živý hokej, šance a hlavně tři góly. Po úvodním zastřelování se jako první prosadil hostující Jean-Gabriel Pageau, když v deváté minutě střelou od vrcholu kruhu využil přesilovku. Druhý gól New Yorku přidal v 17. minutě po rychlé akci Jordan Eberle a hosté byli na koni. Jenže v závěrečné minutě podniklo St. Louis rychlý přechod do útočného pásma a střela z první v podání Braydena Schenna znamenala snížení na současných 1:2.
20:00'
19:49'
A je tu navíc vyloučení na straně New Yorku. Brock Nelson vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
19:05'
Tak ještě jeden gól a domácí snižují. I oni se dočkali rychlého přechodu po ne zcela povedené rozehře soupeře, O'Reilly přihrál doprava na BRAYDENA SCHENNA a ten ranou z první prostřelil přemisťujícího se Greisse – 1:2. Asistence: Ryan O'Reilly, Jaden Schwartz.
18:44'
Nayfieldova rána od modré čáry Binningtona dost vystrašila, neměl na ni totiž zcela ideální výhled a zákrok lapačkou šel do prázdna. Naštěstí pro domácí letěl puk nad.
17:59'
New York je v laufu, zatímco domácí se ve vlastním pásmu pouze zuby nehty brání.
16:34'
Islanders právě vstřelili branku!
A je to o dvě branky! Hosté vystihli rozehrávku St. Louis, po přechodu modré čáry přihrál Lee zadovkou na zcela volného JORDANA EBERLEHO a ten vystřihl dokonalý bekhendový blafák, kterým nedal Binningtonovi šanci na zákrok. Asistence: Anders Lee, Mathew Barzal.
15:54'
Hosté skvěle brání svou modrou čáru, když je potřeba, tak nekombinují a puk pouze posunou do středního pásma.
14:45'
Tu po kličkách mezi kruhy zakončoval Pietrangelo, jenže nevystřelil podle svých představ a Greiss mohl zůstat v klidu.
14:18'
Zleva se do útočného pásma hrnul hostující Pageau, byl ovšem zastaven a u mantinelu obrán o puk. St. Louis míří do protiútoku.
13:56'
Greiss si po delší době zachytal, předvedl pohotový zákrok u své pravé tyčky a přerušil hru.
13:22'
Zakázané uvolnění domácích, ti ale reklamují, že Pietrangelo se puku dotkl dříve, než přešel brankovou čáru, nebylo jim to ale nic platné.
12:13'
Hosté se teď snaží tempo lehce uklidnit, Mayfield a Leddy pozvolna rozehrávají z vlastního pásma.
11:26'
Pietrangelo prověřil Greisse, ten vyrazil puk před sebe.
11:07'
Začal se hrát velice svižný hokej nahoru a dolů, oba gólmani musí být ve střehu.
10:28'
Zleva se před brankoviště natlačil Eberle a zblízka se snažil propasírovat puk za Binningtona. Ten své území ale dobře pokryl a hbitým přemístěním puk vytěsnil.
09:51'
St. Louis se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání skóre, zatím ale naráží na výbornou obranu hostů.
08:20'
Přesilovka je využitá. Po trpělivé kombinaci přišla zprava Barzalova přihrávka na připraveného JEANA-GABRIELA PAGEAUA a ten střelou z první překonal Binningtona – 0:1. Asistence: Mathew Barzal, Devon Toews.
07:30'
Kamery v přerušené hře zabraly Jaye Bouwmeestera, kterého nedávno postihla během zápasu srdeční příhoda a sklidil od publika bouřlivý aplaus.
07:30'
Od Jadena Schwartze letěl puk přes mantinel, hosté tak reklamovali porušení pravidel a jeho vyloučení, a skutečně, jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.
06:28'
Trocha nepřesností na obou stranách, akce končí ještě před modrou čárou, a to buď špatnou přihrávkou, či postavením mimo hru.
05:27'
Binnington předvedl dobrou práci holí, zpoza branky pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
04:39'
Leddy hledal na chvíli nepokrytého Barzala, poslal mu však žabičku, kterou útočník New Yorku nezvládl zpracovat a na zakončení tak mohl zapomenout.
04:01'
Bomba domácích od modré čáry, Schwartz Greissovu branku minul o malý kousek.
03:23'
Z levého kruhu to zkusil Beauvillier, gólman domácích si na nedostatek práce stěžovat nemůže, opět vytáhl jistý zákrok.
02:57'
Zatím sledujeme velice aktivní úvod, po rychlém přechodu a náznaku přečíslení vystřelil švihem Dal Colle, trefil ale pouze Binningtonův postoj.
02:42'
Poprvé si zachytal i Greiss, musel si dávat pozor na Gunnarssonovu ránu od modré čáry a případnou Bozakovu teč.
02:18'
Nepřesná rozehrávka domácích, puku se ve středním pásmu chopil Beauvillier a opětovně nahodil před Binningtona.
01:08'
A znova, tentokrát se přilepil ke své pravé tyčce a zastavil Eberleho pokus zblízka. Hosté vstoupili do utkání opravdu velmi aktivně.
00:32'
Nahození od modré čáry, Binnington si poprvé musel dávat pozor na letící puk.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Barbašev, Sundqvist, Steen – Kyrou, Bozak.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Jo. Bailey (A), Pageau, Dal Colle – Komarov, Koivula, Johnston.

Rozhodčí: South, McCauley – Gawryletz, Nansen.
Oba celky jsou již na ledě, zápas může začít.
Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Mathew Barzal 55 (18+37)
Brock Nelson 50 (23+27)
Jean-Gabriel Pageau 41 (25+16)
New York Islanders

Hosté jsou na tom hůře, na čtvrtém místě Metropolitní divize mají 77 bodů a musí tak tvrdě bojovat o to, aby si zahráli vyřazovací boje. Forma není nejhorší, tým bodoval již třikrát v řadě, naposledy alespoň za bod po domácí porážce s New Yorkem Rangers 3:4 po prodloužení. Za domácí se trefil Pageau, nová posila z Ottawy, poté Eberle a osmnáct vteřin před koncem třetí třetiny Nelson, v nastavení ale rychle rozhodli hosté a odvezli si tak i prémiový bod.

St. Louis Blues

Domácí tým je na tom výborně. S 84 body vévodí nejen Centrální divizi, ale celé Západní konferenci. St. Louis má v posledních dnech opravdu výtečnou formu, vyhrálo totiž pět zápasů v řadě! Naposledy se o síle mančaftu přesvědčilo Chicago, které sice dalo pět branek, jenže domácí byli ještě lepší a po gólech Schenna, Thomase, O'Reillyho, Sanforda, Faulka a opět Sanforda vyhráli v přestřelce 6:5.

St. Louis – New Jersey 3:0
St. Louis – Arizona 1:0
Dallas – St. Louis 1:5
Minnesota – St. Louis 1:4
St. Louis – Chicago 6:5
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.