NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Kings - 6. listopadu 2019   01:30

Toronto
Toronto
33:29' Kerfoot  • 52:36' Matthews (W. Nylander, A. Johnsson) • 53:06' W. Nylander (Matthews, Holl)
Kings

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Tři hvězdy zápasu:

1. William Nylander (TOR) 1+1
2. Alexander Kerfoot (TOR) 1+0
3. Alex Iafallo (LAK) 1+0
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nakonec nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 23 – 25
Přesilové hry: 0/4 – 1/3
Vhazování: 57% – 43%
Zblokované střely: 12 – 16
Hity: 25 – 24
Je konec! Toronto nakonec díky třiceti vteřinám vítězí v dnešním zápase o dvě branky! Nejprve se prosadil Auston Matthews, jenž byl pozorný a z hranice brankoviště procedil puk až do sítě. O třicet vteřin později to navíc bylo o dva góly. William Nylander předvedl povedenou akci, vymíchal brankáře a poslal kotouč nechytatelně pod horní tyčku. Los Angeles to sice ještě zkusilo bez brankáře, ale snížení se nedočkalo.
59:48'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Ben Hutton – 2 min., podrážení).
59:18'
Los Angeles sice má tlak, ale není mu to vůbec nic platné. Takhle domácí hráč vyhodil a soupeř měl co dělat, aby puk stihl před brankovou čárou.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:40'
Domácí mohli rozhodnout! Přišla totiž střela těsně za červenou čárou, ale kotouč branku těsně minul.
58:10'
Králové jsou ale znovu nastěhováni v útočné třetině a snaží se vymyslet nějakou zajímavou akci. Toronto ale dobře přistupuje a aktivně napadá.
57:40'
Domácí hráč nyní mohl posunout kotouč do středního pásma, ale nepodařilo se mu to. Po chvilce se však tato mise stala úspěšnou.
57:23'
Hra je přerušena, jelikož branka Frederika Andersena je po předchozím dobývání posunuta. Během chvilky se bude pokračovat a hosté to zkouší bez gólmana!
56:34'
Kasperi Kapanen si dojel kotouč u mantinelu jako první. Poté předvedl zasekávačku a nahrál do druhé vlny. Odtud však přišla jenom nepřesná střela.
56:04'
Nyní jsme viděli několik nepřesnosti na obou stranách, které končily zakázaným uvolněním. Hra se tedy přesouvá před branku hostujícího brankáře.
55:33'
A Auston Matthews se zapisuje do historie! Vstřelil totiž jedenáctou branku během prvních deseti domácích utkání, dokonce se zařazuje na druhou příčku!
54:46'
Los Angeles to bude mít v dnešním utkání už obrovsky těžké. Sice hrálo vyrovnanou partii, ale domácí hokejisté vstřelili dva góly během třiceti vteřin.
53:06'
Toronto právě vstřelilo branku!
A během chvilky je to už o dva góly, neskutečná chvilka v podání domácích! WILLIAM NYLANDER dostal přihrávku na útočnou modrou a dostal se se spoluhráčem do přečíslení. Nakonec to vzal celé na sebe. Vymíchal proto gólmana a puk poslal pod horní tyčku. Asistence: Auston Matthews a Justin Holl.
52:36'
Toronto otáčí skóre zápasu ve svůj prospěch a jde poprvé v tomto utkání do vedení! Puk se všemožně odrážel, když ho domácí hráč poslal před branku, kde byl pohotový AUSTON MATTHEWS, jenž zametl puk do sítě. Asistence: William Nylander a Andreas Johnsson.
52:17'
Kasperi Kapanen byl nyní rychlejší než jeho soupeř a byla z toho obrovská šance! Travis Dermott si totiž sjel na přihrávku a mířil do vzdálenějšího růžku. Jonathan Quick ale předvedl skvělý zákrok lapačkou.
51:34'
Alec Martinez nyní neposlal zrovna dobrou přihrávku, předtím měl ale obrovskou šanci. Jeho střela z bezprostřední blízkosti nadělala gólmanovi problémy, ale ten ji vyrazil!
50:49'
Zatím to s největší pravděpodobností vypadá, že se půjde do prodloužení. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do nějaké gólové příležitosti.
50:10'
Dustin Brown poslal kotouč na modrou, odkud pálil obránce hostí. Frederik Andersen ale jeho střelu dobře viděl a chytil ji do své lapačky.
49:25'
Toronto se v posledních minutách nemohlo dostat do útočné třetiny. Nyní se tam sice už dostalo, ale Trevor Lewis vypíchl přihrávku po modré mimo nebezpečí.
48:05'
Nyní už měl domácí gólman dobrý výhled na střelu od mantinelu. Tu schoval ve výstroji a hra je přerušena. Před námi je tedy komerční přestávka.
47:35'
Což se také nakonec stalo! Frederik Andersen neviděl skoro nic, takže kotouč vyrazil s potížemi jen před sebe. Tam chtěl dorážet soupeř, ale byl sražen k zemi.
47:00'
Je za námi sedm minut v této třetině, kdy se znovu skoro nepřerušuje. Králové nakonec vybojovali puk v útočné třetině a mohou si připsat střelu na branku.
46:10'
Kasperi Kapanen se dostal ke střele z vrcholku kruhu, ale hostující gólman dnes drží svůj tým nad vodou. Každá chyba dnes může rozhodnout.
45:41'
Los Angeles se drží na puku, ale nemůže s ním přejít až do útočné třetiny. Takhle vidíme celkem nezáživnou pasáž, a to ještě ve střední třetině.
44:49'
Nick Shore je na ledě!
44:19'
Drew Doughty se dostal do úzkých a jeho tým mohl pykat! Nepřesnou přihrávku totiž vystihl jeden z domácích, který se hned vydal do protiútoku. Poté posílal ještě křižný pas, ale ten byl zastaven vracejícím se obráncem.
43:45'
Toronto znovu vyhodilo přes všechny čáry, ale moc dlouho si neodpočine. Jonathan Quick totiž rozehrál rovnou zpátky na útočnou modrou.
43:10'
Start oslabení vyšel domácímu týmu na jedničku. Zatím se moc nedá říct, že by byly přesilovky silnou stránkou týmů, přestože v nich padla jedna branka.
42:49'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nick Shore – 2 min., podrážení).
42:31'
A znovu uvidíme hru v nerovnovážném stavu. Domácí gólman zavadil za brankou o gólmana, což bylo posouzené jako faul. Domácí budou hrát oslabení.
42:00'
Alec Martinez je na ledě!
41:49'
Domácí měli velké šance,ale ani jedna z nich nekončí brankou! Mitchell Marner měl tu poslední, ale Jonathan Quick předvedl skvělý přesun a zachránil tým.
40:33'
Jake Muzzin je na ledě!
40:18'
Hrajeme tedy ve čtyřech na obou stranách, když se hráč hostí na konci druhé části provinil faulem. Domácím poté začne zkrácená přesilová hra.

Hity: 20 – 17
Je za námi i druhá perioda dnešního utkání, ve které už jsme přece jen nějaké branky viděli. Tu první vstřelili hosté v početní výhod, přestože ji nehráli vůbec dobře. Poté byl ale dostatečně pozorný Alex Iafallo na brankovišti a dostal puk za brankovou čáru. Toronto však srovnalo, a to šest a půl minuty před koncem části. Alexander Kerfoot totiž vystihl přihrávku skrze střední pásmo a střelou zápěstím nedal brankáři soupeře šanci.

Další třetina začne přibližně v 3:29.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., podrážení).
39:07'
Obrovská šance domácího celku v oslabení! Toronto se totiž dostalo do přečíslení dva na jednoho, nakonec jel Ilja Michejev sám na gólmana. Toho chtěl překonat střelou pod horní tyčku, ale Jonathan Quick vytáhl skvělý zákrok.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny!
38:33'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., nedovolené bránění).
38:03'
Střely na branku: 12 – 15
37:40'
Los Angeles se nezdařil pokus o dlouhou přihrávku. Šla totiž o něco dále, než bylo třeba, a tak se na hostující straně píská jen zakázané uvolnění.
37:05'
Adrian Kempe je na ledě!
36:36'
Zdá se , že Maple Leafs nevyužijí ani druhou přesilovku v zápase. Toronto se ani nemůže dostat na delší časový úsek do útočné třetiny.
36:03'
A po třetí. Přesto zůstává první přesilovková formace Toronta na ledě. Nejspíše ale každou chvilku přijde střídání za tu druhou.
35:39'
Domácím se zatím přesilová hra zrovna dvakrát nedaří. Hosté se dvakrát dostali ke kotouči a dvakrát ho poslali přes všechny čáry.
35:05'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., nedovolené bránění).
35:05'
Kotouč se nyní dostal nejspíše mimo hřiště, takže hra je přerušena. Před námi je navíc poslední komerční přestávka v této třetině.
34:27'
Domácí už jsou při chuti. Domácí obránce vypálil tvrdou ránu od modré, ale hostující gólman nakonec zasahovat nemusel. Vše obstaral obránce před ním.
33:55'
Nick Shore se z ničeho nic dostal do další akce svého týmu! Zkoušel to na bližší tyč bekhendem, ale Jonathan Quick tam žádné místečko nenechal.
33:29'
Přišla ovšem obrovská chyba hostí, po které je srovnáno! Přihrávku skrze střední pásmo totiž získal do své moci ALEXANDER KERFOOT, který se prosadil střelou zápěstím. Bez asistence.
32:42'
Domácí nemohoucnost nyní naprosto jasně demonstroval Auston Matthews. Ten si totiž najel do dobré pozice, načež mu ujela brusle a on upadl.
32:12'
Už to vypadalo, že se Toronto dostane do přečíslení tři na dva, ale hostující obránce dobře zapracoval u mantinelu, takže z útoku velmi rychle sešlo.
31:35'
Navíc se skoro znovu nepřerušuje, což může domácím hráčům paradoxně pomoci. Los Angeles se ale v obranném pásmu zatím brání na jedničku.
30:52'
Maple Leafs nakonec měli tlak v útočné třetině, ale Jonathan Quick nemusel předvést nijak zázračný zákrok. Domácí shazuje hodně nepřesnost střel.
30:00'
Přesto se přesně v polovině zápasu dostal ke střele Ilja Michejev, jenž si najel do dobré pozice zpoza branky. Jonathan Quick měl svou tyč pohlídanou.
29:23'
Torontu se absolutně přestalo cokoliv dařit. Jeho hráči nejsou schopní si přihrát na metr a domácím fanoušků se to pomalu přestává líbit.
28:27'
Auston Matthews od něj nakonec dostal přihrávku, ale jeho rána byla sražena prvním hráčem, který stál před ním. Takhle to v podání domácích nepůjde.
27:55'
Jake Muzzin si dojel jako první pro puk za svou branku a nechá spoluhráče vystřídat. Hned poté nad ničím nemyslel a vydal se do útočné třetiny.
27:13'
Je za námi první komerční přestávka v této třetině. po ní se sice drželi domácí hokejisté na puku, ale v útočné třetině o něj rychle přišli.
26:50'
Pro domácí tohle může být celkem ledová sprcha. Los Angeles bylo totiž první minutu a půl v přesilovce úplně marné, přesto jako první skórovalo.
25:40'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté sice nehráli přesilovou hru dobře, přesto se v ní prosazují a jdou jako první do vedení! Anže Kopitar sice pálil jen do mantinelu, jenže kotouč se dorazil před branku, kde byl ALEX IAFALLO, jenž ukázal šikovné ruce a posunul puk do sítě. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
25:25'
Tak nyní už to přece jen zajímavé bylo! Adrian Kempe se objevil sám před gólmanem, když ho Cody Ceci zastavil sice na hranici pravidel, ale faul se nepíská!
25:00'
Tak zatím je to hodně tragická přesilová hra v podání hostujícího celku! Ten se ještě ani po minutě nedostal do útočně třetiny s kotoučem na holi.
24:20'
Mitchell Marner zabojoval o kotouč v útočném pásmu a udělal to dobře. Jeho tým šetří i nadále cenné vteřinky z oslabení a nepouští soupeře do útoku.
24:02'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).
22:48'
Ale už tu mohla být! Domácí hráč už se radoval, včetně fanoušků! Kotouč ale nakonec nejspíše trefil tyčku, nebo se jen ocitl těsně vedle branky.
22:01'
Nic Petan to nyní zkoušel na bližší tyč, ale tam to měl Jonathan Quick velmi dobře pohlídané. Vypadá to, že na nějakou branku si ještě počkáme.
21:29'
Los Angeles sice nyní nebylo pod tlakem přesto jen vyhodilo puk do útočné třetiny. Takhle stihly oba týmy vystřídat a na ledě jsou čerstvé síly.
20:41'
Jeff Carter si najížděl na zajímavou přihrávku. Stačilo by mu vlastně jen nastavit hokejku, ale jeden z domácích mu stihl nadzvednout hokejku.
20:18'
A už se zase hraje! Toronto bylo v první třetině přece jen aktivnějším týmem, tak uvidíme, jestli si to přenese i do následující části utkání.

Hity: 12 – 11
Je za námi první třetina, po které je stav srovnaný, a to 0:0. Velké věci se začaly dít až ke konci třetiny, kdy měli domácí přesilovou hru. V té měl velkou šanci John Tavares, který mohl pálit do prázdné brány. Svou ránu však chvilku pozdržel, načež buď pálil těsně nad, nebo Jonathan Quick předvedl parádní zákrok hokejkou. Branku jsme neviděli, snad přijde další periodě.

Další třetina začne přibližně v 2:34.
20:00'
19:00'
Minuta do konce periody!
18:47'
Tyson Barrie nemohl zkrotit neposedný kotouč, přesto se s ním vydal po mantinelu. Domácí hokejisté navíc nakonec udrželi útočné pásmo.
18:02'
No, viděli jsme velmi zajímavou přesilovou hru, kdy měl John Tavares obrovskou šanci. Jonathan Quick však předvedl fantastický zákrok, a tak je to stále 0:0.
17:42'
Tyler Toffoli je na ledě!
17:05'
Maple Leafs se nadále drží v útočné třetině a rádi by vstřelili branku ještě v této periodě. Zatím se jim to ale nedaří a Králové se nejspíše ubrání.
16:31'
Obrovská šance na straně Toronta nekončí brankou! John Tavares měl před sebou úplně odkrytou část branky, jenže se střelou chvilku otálel, načež úplně prázdnou branku přestřelil!
15:50'
Je otázkou, co chtěl nyní domácí hráč udělat. Ani střela, ani nahození mu ovšem nesedlo, a tak se Los Angeles celkem jednoduše dostalo k puku.
15:42'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tyler Toffoli – 2 min., hrubost).
15:34'
Ilja Michejev chtěl podržet kotouč na obranné modré, což se mu málem vymstilo. Nakonec ale jeho tým situaci ustál a je to stále vyrovnané.
14:37'
Tempo utkání přece jen trochu ztratilo oproti jeho začátku. To jsme viděli podstatně více střel, kterých je v posledních minutách jako šafránu.
14:00'
Anže Kopitar ztratil puk u mantinelu. Proto se jeho tým musí vrátit zpět do obrany. Nakonec se ale Toronto provinilo jen ofsajdovým postavením.
13:33'
Mitchell Marner dostal nabito na vrcholek kruhu, odkud vyslal dělovou ránu. Ta však těsně přeletěla horní tyčku hostující branky.
12:52'
Domácí dobře napadali v útočném pásmu a vyplatilo se. Travis Dermott mohl pálit od modré, ale jeho ránu Jonathan Quick vyrazil pravým betonem.
12:31'
Střely na branku: 4 – 5
12:12'
John Tavares chtěl jemně tečovat kotouč, který šel na střed hřiště, ale trefil přesně postaveného Jonathana Quicka. Buly bude následovat po jeho pravici.
11:32'
Domácí obránce se šikovnou kličkou zbavil soupeře na modré, takže nahodil puk z lepší pozice. Auston Matthews chtěl dorážet, jenže puk netrefil.
11:05'
Tak Alexander Kerfoot nejspíše bude mít nakonec nějaký zdravotní problém. Je pravdou, že Jeff Carter trefil útočníka domácích ramenem do hlavy a Kerfoot odchází do kabin za doprovodu týmového lékaře.
10:47'
Alexander Kerfoot schytal ostrý ale tvrdý hit poté, co odehrál kotouč. Sice šel hned na střídačku, ale jeho další působení v zápase by nemělo být ohroženo.
10:19'
Jonathan Quick pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, kdy poslal puk rovnou na útočnou modrou. Michael Amadio ovšem celou akci trochu zbrzdil.
09:53'
Kyle Clifford ukázal, že je celkem rychlým bruslařem. Dostal se před obránce u mantinelu, ale na zakončení už byl v moc velkém úhlu.
09:21'
Travis Dermott to jako obránce nyní zkusil individuálním způsobem. Jeho klička ale byla vystihnuta a puk byl posunut mimo jeho bezprostřední dosah.
08:50'
William Nylander se mohl pokusit o střelu ze středu hřiště, i když měl před sebou přesilu. Takhle jen poslal puk na modrou, načež se po střele od modré kotouč jen vykutálel do středního pásma.
08:15'
Kasperi Kapanen si najížděl na přihrávku na útočnou modrou, ale kousek mu k zisku kotouče chyběl. Takhle je z toho jen zakázané uvolnění.
07:44'
Králové se nakonec dostali až ke střele. Ta však byla sražena jedním z domácích jen do ochranné sítě, a tak je hra přerušena. Buly po levici Andersena.
07:26'
Trevor Lewis se objevil za brankou soupeře jako velká vlna a na chvíli získal kotouč. Poté ho sice hosté po přihrávce o mantinel ztratili, ale zase rychle získali.
07:00'
Jonathan Quick nyní vyrazil střelu od modré jen před sebe, kde se snažil dorážet jeden z domácích hráčů, ale nebyl úspěšný ani nadvakrát!
06:39'
John Tavares nyní nezachytil pas na útočnou modrou, což ho může mrzet dvojnásob. Byla by to dobrá šance, takhle je z toho jen zakázané uvolnění.
06:19'
Alex Iafallo se probíjel do útočné třetiny, ale narazil už na útočné modré.
05:45'
Hra je stále nepřerušena! Za celou první třetinu jsme viděli jen jedno přerušení, a to hned na začátku utkání, kdy se hosté provinili icingem.
05:07'
Aktivnějšími jsou zatím domácí hokejisté, kteří se znovu dostali do útočné třetiny. Hosté ale aktivně napadají, takže po krátké chvíli puk získali na své hole.
04:34'
Tyler Toffoli mohl být tím, kdo první skóruje! Dostal se až před gólmana, kterému chtěl poslat kotouč mezi betony, ale Frederik Andersen je stihl scvaknout naprosto včas!
04:00'
Zatím se diváci musí bavit, jelikož první čtyři minuty tohoto utkání nám přináší velmi aktivní hru na obou stranách. Tady by mohla být první branka otázkou času.
03:24'
Jinak zatím se skoro ani nepřerušuje. William Nylander dostal přihrávku k mantinelu, odkud pálil, ale Jonathan Quick jeho ránu vytáhl vyrážečkou.
02:49'
Morgan Rielly chtěl trochu uklidnit hru, tak poslal rozehrávku do středu hřiště, Tam ji sice sebral spoluhráč, jenže ten byl po chvilce o puk obrán.
02:10'
Nakonec jsme viděli i několik střel a Frederik Andersen měl plné ruce i nohy práce. Přesto nenechal kotouč projít až za brankovou čáru.
01:41'
Kurtis MacDermid si musel dojet za svou branku pro puk, kde mu ho gólman přenechal. Můžeme tedy vidět první atak i od Los Angeles.
01:27'
Jonathan Quick už má za sebou první zákrok. Byla to spíše taková propagační střela, na kterou hostující gólman velmi dobře viděl.
01:00'
Auston Matthews se snažil najít spoluhráče na útočné modré, ale nebyl nijak úspěšný. Přesto se jeho tým drží na kotouči i nadále.
00:21'
A konečně už se po všech ceremoniích hraje! Toronto vyhrálo první buly a v prvním útoku vidíme i Johna Tavarese, který se po zranění vrátil do sestavy.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Rielly, Barrie, Muzzin, Holl, Dermott – Marner, Tavares, Moore – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Kapanen, Kerfoot, I. Michejev – F. Gauthier, N. Shore, Petan.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty, Martinez, Walker, B. Hutton, Roy, MacDermid – J. Carter, Kopitar, Grundström – Toffoli, Lizotte, Kovalčuk – D. Brown, A. Kempe, Iafallo – Lewis, Amadio, Clifford.

Martin Marinčin (TOR) – 7 zápasů, 0+0
Los Angeles Kings

To Los Angeles se v této sezóně zatím vůbec nedaří. Po čtrnácti zápasech má na svém kontě jen deset bodů a patří mu až třinácté místo Západní konference. Ani jedno utkání Králů se nehrálo déle než šedesát minut. Pětkrát totiž vyhráli v základní hrací době, zatímco devětkrát padli. Co se týče celkového skóre, tak to je jedno z nejhorších v celé lize, a to -19. V posledních třech utkáních vyhrálo Los Angeles jednou. V prvních dvou padlo s Chicagem (1:5) a s Vancouverem (3:5). V posledním zápase však Králové zabrali a vyhráli na svém ledě proti Chicagu 4:3.

Nejproduktivnější hráči:
Anže Kopitar – 13 bodů (4+9)
Drew Doughty – 10 bodů (4+6)
Ilja Kovalčuk – 8 bodů (3+5)
Toronto Maple Leafs

Torontu už několik utkání chybí zraněný Tavares, přesto na tom není nijak zle. Po patnácti odehraných zápasech má na svém kontě sedmnáct bodů a v současnosti okupuje osmou příčku Východní konference. Maple Leafs mají celkem zajímavé skóre. Sice vstřelily třiapadesát branek, jenže jich inkasovaly rovnou padesát dva, celkově tedy těsně kladné skóre +1. V posledních třech utkáních se Torontu tolik nedařilo. Nejprve padl vysoko na ledě Montrealu 2:5. Poté už to bylo těsnější, když doma padl s Washingtonem po prodloužení. V posledním zápase ale zapsal výhru, když venku porazil Philadelphii po nájezdech.