NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Colorado - 26. října 2019   00:00

Colorado
00:28' Bellemare   • 19:13' Kadri  (C. Wilson, Cole) • 27:55' Makar  (Compher, MacKinnon) • 30:11' Kadri  (MacKinnon, Girard) • 35:50' Calvert  (Bellemare, Nieto) • 57:58' Calvert  (Bellemare)
Vegas
M.-A. Fleury (33. Sparks) – McNabb, Theodore, Merrill, Holden, Bischoff, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Glass – Carrier, Nosek, Reaves.

3. Cale Makar (COL) 1+0
Colorado bylo jednoznačně v tomto zápase lepší, o své výhře rozhodlo dominantní druhou třetinou, kterou vyhrálo 3:0 a celkově se raduje ze dvou bodů za výhru 6:1. Obrovským problémem z pohledu Vegas je obrana, dvakrát tým inkasoval z posledních třech zápasů dvakrát šest branek. Od Flyers a dnes od Avalanche.
Naopak hostující celek byl v zápase aktivnější, připsal si 40 střel, z nichž šest proměnil.
59:36'
59:00'
Oznámena poslední minuta hry v tomto zápase.
57:58'
Colorado právě vstřelilo branku!
Poprvé v sezóně dává Colorado branku při vlastním oslabení. Do šance se dostal MATT CALVERT. První jeho šanci brankář vychytal, ale následně si srazil Garret Sparks (Vegas) kotouč betonem za brankovou čáru. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare.
57:36'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., vražení na hrazení).
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:46'
Jonathan Marchessault (Vegas) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale trefil ze strany jen střed branky, kde byl připravený Philipp Grubauer (Colorado).
55:40'
Brandon Pirri se dostal do brejku, ale ani tuto dobrou příležitost nedokázal domácí celek proměnit.
55:20'
V poklidném tempu se tento duel dohrává. 20:40, tak vypadá statistika střel na branku.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Colorado má čtyřbrankový náskok.
54:04'
Až nyní se Vegas usadilo v útočném pásmu, Brayden McNabb hledal Theodora, jehož rána postrádala přesnost a zejména důraz.
53:38'
Tyson Jost (Colorado) vybojoval kotouč v útočném pásmu, a tak může akce hostujícího celku pokračovat dál.
53:10'
Oba týmy střídají, hosté zavezli kotouč za svou branku, a tak mohou i Laviny prostřídat.
52:50'
Philipp Grubauer (Colorado) kryje ojedinělou střelu Vegas. Komerční přestávka.
52:30'
Na výraznější šanci v této pasáži zápasu čekáme. Hraje se hodně ve středním pásmu, kde probíhají souboje o puk.
52:00'
Garret Sparks (Vegas) vyjel za svou branku, odkud rozehrává na své spoluhráče. Brandon Pirri (Vegas) se následně dostal do útočného pásma, ale kotouč nevybojoval.
51:24'
Deryk Engelland (Vegas) po individuální akci ve středním pásmu přišel o kotouč, a tak mohou hrát hosté.
50:50'
Cody Eakin (Vegas) si najížděl do útočného pásma, ale spoluhráč v něm bojující o kotouč svůj souboj prohrál.
50:26'
V pohodě dokázal hostující celek ustát početní nevýhodu. K výraznější střele se Vegas nedostalo.
50:01'
Ne, v tomto zápase se domácím nedaří vůbec nic. Přesilovky hrají ve středním pásmu nebo u své branky.
49:15'
Reilly Smith pálil z dobré pozice, Philipp Grubauer (Colorado) jen vyrazil před sebe, následně Joonas Donskoi osvobodil svůj tým.
48:44'
Fanoušci se ozývají a skandují Go Knights Go, ale jejích oblíbenci mají velké problémy se střelbou.
48:20'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., podrážení).
47:47'
Brayden McNabb a Cody Eakin se srazili v útočném pásmu, a tak kotouč nemohl vybojovat ani jeden z nich.
47:23'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
46:33'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Colorada, které na střely vede 38:17.
46:05'
Komerční přestávka.
45:52'
Nick Holden pálil a Ian Cole zblokoval jeho pokus, respektive pohyboval se tam, kam mířil kotouč.
45:24'
Colorado zakončilo od modré čáry, rána byla zblokovaná. Následně domácí vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.
45:00'
Pět minut ze třetí třetiny je pryč, zdá se, že domácí celek naprosto rezignoval na to, aby se pokusil zdramatizovat zápas.
44:18'
Mark Stone zakonočval, jeho ránu zblokoval jeden z hostujících beků.
43:42'
Jon Merrill (Vegas) rozehrává od své branky, pokoušel se rychle dostat spoluhráče do šance, ale nepodařilo se mu usadit se s kotoučem v útočném pásmu.
43:24'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Colorada, které momentálně hraje méně povedenou pasáž hry, ale stále vede o čtyři branky.
42:22'
Jake Bischoff (Vegas) dvakrát zakončoval od modré čáry, první jeho pokus byl zblokovaný, druhý nepřesný.
41:50'
Zakázané uvolnění se nepíská, Brayden McNabb tak musí rozehrávat od své branky.
41:24'
Colorado hraje nyní aktivně, domácí mají stále problémy s pohybem.
41:04'
Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:47'
Oba týmy střídají, Philipp Grubauer (Colorado) rozehrává od své branky.
40:11'
Utkání pokračuje třetí třetinou, Vegas prohrává o čtyři branky, hosté mají k dispozici luxusní náskok.
40:01'
Největší rozdíl je v rychlosti. Hosté jsou všude výrazně dříve, domácí vůbec nemohou zachytiti akce soupeře. Jakoby na Vegas dolehl Nevada Day. Colorado je jasně lepší, střelecky dominuje 34:14 a zaslouženě vede. Se svým soupeřem si značnou část dvou třetin dělalo, co chce.
40:00'
39:46'
Jon Merrill tečoval kotouč před brankou, rána byla nepřesná, následně neuspěl ani Nick Holden.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, okamžitě Vegas rozehrává na icing.
38:27'
Colorado je v tomto zápase výrazně rychlejší než Vegas, což dělá značný rozdíl ve skóre.
37:36'
Nick Holden musí do svého obranného pásma, ze kterého sice rychle přesunul hru, ale vystřelit na branku Colorada nedokázal.
37:10'
13:34, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí hráči mají obrovské problémy držet se soupeřem tempo.
37:00'
Probíhají poslední tři mnuty hry ve druhé třetině, která domácím vůbec nevyšla.
35:50'
Příliš mnoho chyb je dnes ve hře Vegas a hosté trestají. Nyní se domácí hráči zapomněli v útočném pásmu, do situaci dva na jednoho se dostali hosté a MATT CALVERT zakončoval pod horní tyčku. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare a Matt Nieto.
35:27'
Špatná domácí rozehrávka znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas.
35:16'
Nosek posílil kotouč před branku, kde byl Mark Stone. Ten kotouč také tečoval, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal. Komerční přestávka.
34:52'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou Garret Sparks (Vegas) není ve snadné situaci.
34:36'
34:14'
Garret Sparks (Vegas) musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.
34:14'
Garret Sparks (Vegas) chytá poprvé v uniformě Golden Knights a nyní už má na svém kontě dva zákroky.
34:03'
Samuel Girard zakončoval aktivní hru svého celku ránou od modré čáry, ale rána byla zblokovaná.
33:43'
Nazem Kadri útočil na hattrick, ale dobrým zákrokem mu radost překazil Garret Sparks (Vegas).
32:36'
Střídání v týmu Vegas Golden Knights: ze hřiště odchází Marc-Andre Fleury, přichází Garret Sparks.
32:36'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., držení).
32:20'
Nathan MacKinnon pálil z první, jeho rána byla zblokovaná, Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
31:34'
Pokud chtěl domácí tým vstoupit aktivně do druhé třetiny, tak se mu povedl přesný opak. Absolutně nestačí tempu soupeře.
30:11'
Přesilovka proměněná, hráč Vegas přišel o hokejku, což se ukázalo jako rozhodující. Sebemenší chybu domácích hosté potrestají. Tentokrát ránou do horní části branky uspěl NAZEM KADRI. Asistence: Nathan MacKinnon, Samuel Girard.
29:20'
Reilly Smith výrazně narušil rozehrávku Colorado, ale šanci pro domácí celek nevypracoval. Následně se hosté dostali do útočného pásma.
29:01'
Rána hostujícího celku od modré čáry byla zblokovaná. Vhazovat se bude před domácí brankou.
28:44'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., podrážení).
27:55'
Domácí celek neproměnil přesilovku, navíc bleskově inkasuje. Vegas si dávalo přednost s vyhozením kotouče, nakonec se odrazil do míst, kde byl CALE MAKAR. Jeho rána do protipohybu brankáře byla úspěšná. Asistence: J. T. Compher a Nathan MacKinnon.
27:35'
27:30'
Jon Merrill ránou od modré čáry z první pálil nepřesně.
27:04'
Nikita Zadorov zblokoval ránu od modré, a pak rychle vyhodil přes všechny lajny.
26:45'
Jon Merrill musí za svou branku, kde čeká na vystřídání spoluhráčů.
26:16'
Znovu, hosté jsou ve hře v oslabení šestým nejlepším týmem v lize, Vegas má 9. nejlepší přesilovky.
26:00'
Colorado Avalanche vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí od své branky.
25:35'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
25:26'
Ryan Reaves zakončoval střelou od modré čáry, ale rána tečovaná končí ve středu branky, kde byl Philipp Grubauer (Colorado).
24:40'
William Karlsson měl na hokejce svou druhou branku v tomto zápase, ale tentokrát brankáře v brejku nepřekonal. Philipp Grubauer dobře zasáhl a poradil si také s dorážkami.
24:27'
Marc-Andre Fleury (Vegas) raději přerušuje kotouč, Gabriel Landeskog se pokoušel dorážet, ale neuspěl.
24:10'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zbytečně se nepřerušuje.
23:38'
Pierre-Édouard Bellemare znovu zakončoval z mezikruží, tentokrát souboj bývalých spoluhráčů vyhrál brankář Marc-Andre Fleury.
23:19'
Mark Stone jen prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
22:25'
Tyson Jost a Colin Wilson kombinovali v útočném pásmu, výsledkem byla nepřesná rána od modré čáry, následně už musel domácí brankář zasahovat.
21:25'
Max Pacioretty se dostal do brejku, ale jeho ránu po ledě dokázal vyrazit betonem hostující brankář. Philipp Grubauer své spoluhráče podržel.
20:55'
J. T. Compher se dostal do útočného pásma, ale jeho rána byla nepovedená. Podobně nedůrazný byl také domácí celek na druhé straně.
20:34'
Hra je přerušená, sudí si myslel, že má domácí brankář kotouč pod kontrolou, ale neměl.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Pierre-Édouard Bellemare poslal hosty do vedení, za domácí pak dokázal William Karlsson střelou do protipohybu brankáře vyrovnat. V poslední minuty třetiny se hosté znovu dostali do vedení, když brankáře překonal Nazem Kadri.
20:00'
19:13'
Vyrovnaný stav netrval dlouho, hodně prostoru dostal od domácí obrany NAZEM KADRI, jehož tvrdá rána z první končí v brance. Marc-Andre Fleury na kotouč tentokrát nedosáhl. Asistence: Colin Wilson a Ian Cole.
18:30'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Šestá domácí rána na branku v tomto zápase končí v síti, a tak je vyrovnáno. Do protipohybu brankáře poslal kotouč zkušeně WILLIAM KARLSSON. Asistence: Reilly Smith.
18:06'
18:04'
Oddechový čas pro hosty.
17:52'
Jeden z hráčů Colorada dostal od obránců hodně prostoru, vypálil a trefil brankovou konstrukci.
17:11'
Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma, aktivněji v tomto zápase hraje jednoznačně hostující celek.
16:40'
Sledujeme znovu hru čtyři na čtyři, Nathan MacKinnon (Colorado) pálil nepřesně z pravé strany útočného pásma. Jeho rána končí mimo.
16:06'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Glass – 2 min., nedovolené bránění).
16:04'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., držení).
16:04'
Komerční přestávka, bude se vylučovat.
16:00'
Marc-Andre Fleury prakticky každý zápas má několik parádních zákroků.
15:26'
Gabriel Landeskog to zkoušel individuálně, ale přes domácí obranu se neprosadil, následně znovu Marc-Andre Fleury senzačně zasáhl.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.
14:56'
Rána domácího hráče byla obráncem Colorada zblokovaná nad branku.
14:20'
Valerij Ničuškin (Colorado) výborně před brankou tečoval kotouč, který ale tak tak dokázal Marc-Andre Fleury vyrazit mimo branku. Obrovskou šanci nyní měli hosté.
13:51'
Max Pacioretty se dostal jako první hráč Vegas do výraznější šance v tomto zápase, ale jeho bekhendový blafák nebyl přesný.
13:30'
Paul Stastny pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.
13:09'
Oba týmy hrají v plném počtu.
12:35'
Domácí rozehrávají od své branky, následně se ale do výraznější střelecké pozice nedostali.
12:16'
Rána jednoho z hostujících hráčů končí nad brankou, Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
11:50'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, nyní se hostující celek dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.
11:15'
Philipp Grubauer dobře viděl střelu, kterou od modré čáry vyslal Nick Holden (Vegas). Buly se bude opakovat.
11:09'
Hrát se tedy bude čtyři na čtyři.
11:09'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).
10:55'
Max Pacioretty vracel kotouč před branku, následná rána byla nepřesná. A pak se po střetu dvou hráčů strhla ve středním pásmu potyčka. Hra je přerušená. Komerční přestávka.
10:20'
Paul Stastny to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zbytečně se nepřerušuje, Pierre-Édouard Bellemare je zatím jediným střelcem.
09:30'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky zde na Stripu v Las Vegas bavit.
08:55'
Obrovská chyba domácích, do brejku se dostal Nazem Kadri. Jeho střelu mezi betony dokázal brankář Marc-Andre Fleury vyrazit, a pak už hráli obránci.
08:05'
Philipp Grubauer si nyní připisuje první zákrok v tomto zápase. Snadno zastavil střelu soupeře.
07:27'
Domácí celek stále čeká na svou první střelu, hosté jich mají už sedm.
06:15'
Za Vegas je na ledě Tomáš Nosek a jeho formace, která se však musí bránit aktivní hře soupeře. Zakončit ale Colorado nenechali.
05:31'
Colorado střídá v době, kdy má kotouč za svou brankou, takže v pohodě může vystřídat.
05:00'
Domácí dostali kotouč pryč ze svého pásma tak, aby z toho nebyl icing.
04:44'
Valerij Ničuškin to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
03:47'
Poprvé v zápase se hlasitěji ozývají fanoušci Vegas, kteří ženou své oblíbence v cestě za vyrovnávající brankou.
03:17'
Hostující celek nyní hraje aktivně, domácí celek má velké problémy držet tempo hry, které nastolil tým Colorada.
02:35'
Matt Calvert zakončoval bleskovou akci svého celku, Marc-Andre Fleury byl znovu připravený a kotouč tentokrát kryje.
02:20'
Ryan Reaves otáčí směr hry, ale neodkázal si vypracovat střeleckou pozici. Následně domácí celek o kotouč přišel.
01:51'
Po zakázaném uvolnění buly před brankou Vegas.
01:51'
Vegas se vůbec nemůže dostat do tempa v tomto zápase, z prakticky první výraznější šance se prosadil hostující celek.
00:28'
Někdejší hráč Vegas se svému bývalému týmu připomíná stylově. PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE dostal namazáno od Stonea, svou šanci proměnil. Domácí brankář na kotouč nyní nedosáhl. Bez asistence.
00:01'
Domácí hokejisté hrají v bílém a jako první musel zasahovat jejich brankář. Marc-Andre Fleury vyrazil kotouč před sebe.
00:01'
Předzápasové rozbruslení je minulostí, utkání brzy začne.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Sparks) – McNabb, Theodore, Merrill, Holden, Bischoff, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Glass – Carrier, Nosek, Reaves.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Girard, E. Johnson, Cole, Makar, Graves, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Compher – Donskoi, Kadri, Burakovsky – C. Wilson, Jost, Ničuškin – Nieto, Bellemare, Calvert..
Tento zápas bude mít hodně zajímavý kontext. Las Vegas se nachází ve státu Nevada, který dnes slaví svátek Nedava Day. 31. října 1864 se Nevada připojila k USA. Historicky poprvé se tento okamžik slavil okolo roku 1870, legislativně je tento státní svátek ukotven od roku 1933.

Od roku 2000 Nevada Day přichází na poslední pátek v říjnu. V tento den jsou prakticky všechny úřady, školy, knihovny uzavřeny. Respektive jim je výrazně omezena pracovní doba.

V hlavním městě Nevady. Carson City, se dnes koná přehlídka, karneval a další doplňkové akce.
V brance domácího celku by měl podle očekávání nastoupit Marc-Andre Fleury.
Colorado dnes odehraje první zápas bez Mikka Rantanena. Ten spolu se svým spoluhráčem z formace Nathanem McKinnonem vedou klubové bodování v probíhající sezóně, oba mají 12 bodů.
Domácí celek je v Západní konferenci na třetí pozici se 14 body, první Colorado má jen o bod více.
Za domácí nenastoupí Schmidt, Subban, Tuch ani Zykov. Hosté se budou muset obejít bez Rantanena, který má zranění v dolní části těla.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.