NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Anaheim - 19. listopadu 2019   01:00

Washington
Washington
00:50' Pánik (Boyd, Eller) • 26:39' Ovečkin (Kuzněcov, Carlson) • 39:26' Stephenson (Hathaway) • 45:44' J. Vrána (Gudas) • 58:49' T. Wilson (Carlson, Bäckström)
5:2
(1:0, 2:0, 2:2)
Anaheim
Anaheim
53:31' Steel  (D. Shore, Del Zotto) • 58:11' Deslauriers  (Rakell, Getzlaf)
Washington
McCauley, MacDougall – Gibbons, Nagy
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Anaheim

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Jakub Vrána (WSH) 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:08
Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:46.
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 32 zák., 2 góly, 94,1%
2. Richard Pánik (WSH) 1+0
3. Chandler Stephenson (WSH) 1+0.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 31 – 34 (12:7, 12:12, 7:15)
Zablokované střely soupeře: 15 – 13
Trestné minuty: 25 – 33
Využité přesilové hry: 1/1 – 1/4
Vyhraná vhazování: 50% – 50%
Bodyčky: 23 – 20.
Je dobojováno! Washington na svém ledě potvrdil roli favorita a zvýšil svůj náskok na čele celé NHL už na sedm bodů. Proti Anaheimu měl situaci pod kontrolou doslova od první minuty, kdy se poprvé v sezóně trefil Richard Pánik. Ve druhém dějství Ovečkin se Stehepnsonem zvýšili domácí náskok 3:0 a Jakub Vrána v čase 45:44 dokonce na 4:0. V poslední desetiminutovce se o slovo přihlásili další dva premiéroví střelci, kteří do dnes čekali na první gól v ročníku. Steel a Deslauriers snížili na rozdíl dvou branek, nicméně Wilson zanedlouho poté poslal kotouč do prázdné branky a upravil stav na konečných 5:2.
59:25'
Pánik nahodil puk sám pro sebe. Z rohu navíc dokázal přihrát na Siegenthalera a ten střelou od modré přidělal Gibsonovi možná poslední práci.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Washington právě vstřelil branku!
Veškerá naděje hostujícího týmu rychle uhasíná! Carlson ze zadního mantinelu přihrával na TOMA WILSONA, který v souboji kotouč lehce protečoval a poslal ho až do nikým nehlídané branky na druhém konci klužiště. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
58:28'
Kaliforňané nemají co ztratit a okamžitě po vhazování ve středovém kruhu zkouší hru v šesti proti pěti.
58:11'
Anaheim právě vstřelil branku!
Necelé dvě minuty před koncem tu máme další snížení! Rickard Rakell si na modré čáře vzal puk od Getzlafa a posunul se s ním do levého křídla. Poté jednou přihrávkou vyšachoval dvojici obránců a našel na druhé straně Orlovem neuhlídaného NICOLASE DESLAURIERSE. Ten dosáhl na svou první trefu od prosince loňského roku poměrně šťastným způsobem, protože mu kotouč při nepovedeném zpracování utekl mezi Holtbyho betony. Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf.
57:35'
Gudbransonovu přihrávku na útočné modré nezastavil Henrique. Puk propadl na Carlsona a ten může pošetřit další cenné vteřinky.
56:59'
Ondřej Kaše u obranné modré čáry sebral puk Kempnému a upaloval na Holtbyho, který střílel švihem na zadní tyč, ale Holtby jeho úmysl přečetl.
56:30'
Vrána ze zadního mantinelu vracel puk do předbrankového prostoru. Asistence na gól z toho ale nebyla, protože Bäckström při snaze vystřelit promáchl.
55:31'
55:31'
A další zákrok pro amerického gólmana ve službách Washingtonu, který neměl problém s Fowlerovým nahozením z dálky.
55:25'
Sam Steel o malý okamžik odložil střelu z vrcholku pravého kruhu. Holtby se na ni stihl připravit a zakročil tak, že tentokrát nedošlo k žádné dorážce.
54:29'
Fowler převzal puk od Getzlafa a posunul ho do levého kruhu, odkud vystřelil zápěstím Henrique, ovšem Holtby jej s velkým přehledem vychytal.
54:02'
Rázem je to mnohem dramatičnější. Ducks pokračují v přesilové hře a už znovu obléhají domácí brankoviště.
53:31'
Braden Holtby na čisté konto nedosáhne! Del Zotto po trochu zdlouhavé kombinaci vypálil z osy hřiště. Shore z dvojité dorážky trefil nejprve Holtbyho beton a poté ze svého pohledu levou tyč. Od té se puk odrazil doleva a SAM STEEL se z další dorážky už nemýlil. Asistence: Devin Shore, Michael Del Zotto.
52:55'
Asi poslední šance pro hosty, jak zdramatizovat tento zápas. Podruhé míří na trestnou lavici Oshie, který dostal 2+2 minuty za vysokou hůl ve tváři Rowneyho.
52:36'
Zakázané uvolnění Washingtonu vrací hru před Holtbyho, kterého dělí od čistého konta posledních sedm a půl minut.
52:06'
Jonas Siegenthaler v pozici posledního hráče úplně nezabránil střele Silfverberga. Dokázal ji ale zablokovat a puk skončil na krátkém mantinelu.
51:33'
Gibson zalepil všechny díry u své levé tyče a Ellerova střela z ostrého úhlu tak rozvlnila jen ochrannou síť. Následuje reklamní přestávka.
51:21'
Lars Eller rozdal puk na Pánika, který z levého mantinelu našel v mezikruží Boyda, ovšem ten si nezvládl připravit žádné zakončení.
50:21'
Capitals zůstávají nebezpečnějším týmem. Dvakrát to zkoušel střelecky aktivní Jensen, ale John Gibson v hostující brance odolal.
49:41'
Začíná to vypadat, že se zápas už jenom dohrává. Kačeři za stavu 0:4 už tuší, že s tímto mankem v posledních deseti minutách nic neudělají.
49:11'
Jakob Silfverberg si nepohlídal ofsajd a po přihrávce na Henriquea se už ozval hvizd čárového rozhodčího.
48:31'
Richard Pánik přenechal puk Kempnému, který ho z vrcholku levého kruhu ještě nabízel spoluhráčům, ale zásah jednoho z hostů poslal kotouč do ochranné sítě.
48:11'
Sam Steel přes sebe nepustil Kempného střelu od modré čáry, ke které došlo zejména díky Ellerem vyhranému vhazování.
47:50'
Hluchá pasáž vyvrcholila nepovedenou přechodovou fází Anaheimu a jeho zakázaným uvolněním.
46:53'
Fowler nestíhal v rychlostním souboji s Vránou a nezařídil odpískání zakázaného uvolnění. Bäckströmova formace se tak usadila v útočném pásmu a Oshiemu nechybělo moc, aby se prodral k dorážce ve chvíli, kdy puk skákal v brankovišti.
45:44'
V této chvíli už asi není pochyb o tom, že Capitals potvrdí roli nejlepšího týmu v NHL! Ovečkin přihrával směrem na Guhleho, kterému ale vypíchl puk z hokejky Gudas a dostal ho na svého krajana JAKUBA VRÁNU, jenž u vzdálenější tyče nadvakrát zasunul za sedícího Gibsona. Bez asistence.
45:21'
Kaliforňané nemohli útočit kvůli signalizovanému ofsajdu. Del Zotto proto zařadil zpátečku a vrátil se až k vlastní modré čáře.
44:26'
44:20'
Stephenson vysunul do brejku Oshieho, který se snažil bekhendem zvednout puk za Gibsona, ale ten ještě udržel aspoň minimální naději pro Kačery.
43:52'
A znovu všechno končí u Holtbyho, který zastavil menší skrumáž u svého brankoviště. Vše se ale obešlo bez regulérní střely na branku.
43:13'
Ani teď se na čistém kontu domácího gólmana nic nemění. Holtby si tentokrát vychutnal Getzlafovu střelu z levého kruhu.
42:39'
Steel přenesl hru na levou stranu, kde byl poměrně dlouho úplně volný Kaše, ovšem Holtby jeho střelu zápěstím betonem vyrazil.
42:14'
Ducks se radovali ze snížení jen pár vteřin. Rakell se prohnal kolem Stephensona, jenže po střele najel do Holtbyho a znemožnil mu pořádně zasáhnout proti gólové dorážce Henriquea.
42:00'
Anaheim startuje důležitou přesilovou hru, která bude trvat něco málo přes dvě minuty.
41:26'
41:22'
Kempnému utekl puk na útočné modré čáře a pak musel pořádně přidat do kroku, aby nepustil do hrozícího protiútoku Jakoba Silfverberga.
40:15'
Startu třetí třetiny přihlíží poloprázdná střídačka Ducks. Pětice hráčů je na ledě, kvarteto na trestné lavici a dva další už v kabině.
Bodyčky: 21 – 18.
Druhé dějství bylo vcelku vyrovnané, nicméně z gólů se v něm radovali pouze domácí. V čase 26:39 v přesilové hře ze své klasické pozice udeřil Alexandr Ovečkin a krátce před přestávkou během probíhajících šarvátek zvýšil na 3:0 Stephenson. Caps tak mají všechno pod kontrolou a podle všeho budou moci zhruba za hodinu slavit už šestnáctou výhru v sezóně.
40:00'
39:26'
A teď tedy ke trestům. Brendan Guhle a Brendan Leipsic dostali po čtyřech minutách za hrubost. Garnet Hathaway 5 minut za bitku a trest ve hře. Erik Gudbranson pět minut za bitku a osobní trest na deset minut. No a Nick Ritchie pro změnu pět minut za bitku a trest do konce zápasu. Hrát se bude čtyři na čtyři.
39:26'
Naprosto bizarní situace je konečně rozluštěna. Leipsicův tvrdý hit na Granta spustil sérii šarvátek na zadním mantinelu. Rozhodčí ale nechali hru běžet a toho po přihrávce Hathawaye využil CHANDLER STEPHENSON, který střelou zápěstím propálil Gibsona. Asistence: Garnet Hathaway.
39:26'
Čekání pokračuje. Na kostce nad ledem se už objevil stav 3:0, nicméně verdikt rozhodčích stále nepřišel.
39:26'
Spousta šarvátek už skončila, ale rozhodčí stále neukázali žádný signál, který by naznačoval, že Stephensonova trefa bude platit. Hlavní sudí se totiž vůbec nedíval na hru a sledoval probíhající bitky.
39:26'
Hra se v posledních vteřinách přiostřila natolik, že se na ledě strhlo několik bitek! Stephenson během nich prostřelil Gibsona, ale to už asi byla hra přerušena.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Holzerova střela neprošla přes Orlova. A i kdyby se stal opak, tak by Holtby určitě nemusel předvést žádný složitý zákrok.
38:23'
Deslauriers se nedočkal přihrávky z krátkého mantinelu, protože předním zakročil Gudas. Další tvrďák Wilson si na něj vzápětí počkal na druhé straně hřiště.
37:46'
Eller svou zadovkou rozjel hostující protiútok, během kterého Kačeři stačili vystřídat. Holtby se Fowlerovou přízemní střelou z levého kruhu překvapit nenechal.
37:06'
Siegenthaler se posunul do pozice ostřelovače na pravém křídle. Po nabití od Jensena si na Gibsona ale nepřišel.
36:45'
Vrána to zkusil individuálně, jenže se sám zahnal do nepalebného úhlu. Bäckström po jeho nahrávce vybídl ke střele Kempného a ten trefil pouze Rakella.
36:06'
Caps během několika vteřin dvakrát zahráli na icing. Po tom druhém vznikla na ledě menší šarvátka, nicméně vše se zřejmě obejde bez vyloučení.
35:52'
Vrána si bruslí zpracoval puk a posunul ho před Jensena, který se vysunul do pravého kruhu, ale pak trefil jen Gibsonovu vyrážečku.
35:21'
Od první minuty je ve hře obou týmů hodně nepřesností a menších nedokonalostí, které mnohdy kazí útočné akce hned v zárodku.
34:24'
Holtby malinko podcenil Jonesovu střelu bezprostředně po vhazování. Jeho spoluhráči každopádně nepovolili žádnou dorážku.
34:12'
Až teď se Washington dostal z poměrně ojedinělého tlaku. Fowler to zkusil zpoza levého kruhu, ale Holtby si poradil i s dorážkou Nicka RItchieho.
33:31'
Silfverberg při stahovačce nechal puk za sebou. V následném souboji u mantinelu trefil Carlsona hokejkou do obličeje, ovšem sudí zůstali v klidu.
32:49'
Leipsic předčasně opustil obranné pásmo a nechal na modré čáře úplně volného hráče. Tím byl Bendan Guhle, který přesto vůbec netrefil branku.
32:09'
Richard Pánik si najel do prostoru mezi kruhy, kam mu Eller poslal nabídku na teč, ovšem ta se mezi tři tyče v žádném případě nevešla.
31:18'
SIegenthaler tentokrát sám napřáhl od modré čáry. Gibson vyrazil puk před sebe a pak měl co dělat, aby zastavil dorážku Nicklasa Bäckströma.
31:01'
Siegenthalerova křižná přihrávka směřovala do pravého kruhu na Vránu, jenže ten při pokusu o střelu golfákem promáchl.
30:26'
Vrána přebruslil Fowlera, který to nahradil nekompromisním obranným zákrokem za hostující branku. Caps v útočném pásmu ale zůstávají.
30:12'
Fowlerovo nahození od modré letělo vedle branky. Holtby se pro něj lapačkou přesto natáhl a přerušil hru.
29:32'
Brendan Guhle propadl v roli posledního hráče. Wilson se na malou chvíli ocitl sám před Gibsonem, ale ten mu puk v kritickém okamžiku dokázal vypíchnout.
28:49'
Braden Holtby zastavil nahození Shorea. Kuzněcov rychle otočil hru, ale Wilson se k jeho přihrávce naslepo nedostal.
27:55'
Gibson si musel rozmyslet vyjetí pro puk, jinak by opustil narýsovaný pětiúhelník, ve kterém se brankáři musí pohybovat. Leipsic toho ale využít nedokázal.
27:14'
Adan Henrique se výborně uvolnil ve středním pásmu a rázem se ocitl v přečíslení čtyř na jednoho. Na jeho konci byl Silfverberg, kterému však Holtby rychle zmenšil střelecký úhel a pokus z pravého kruhu zastavil bez možnosti dorážky.
26:39'
Capitals po dvaceti vteřinách využívají přesilovou hru a odskakují na dvougólový rozdíl! Carlson posunul puk na Kuzněcova, od kterého Gibson očekával střelu z vrcholku pravého kruhu. Místo toho ale přišla přihrávka na druhou stranu a ALEXANDR OVEČKIN s přehledem sobě vlastním jednoduše zavěsil k odkryté bližší tyči. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.
26:19'
Bäckström krásně vysunul Vránu, který už byl moc blízko Gibsonovi a neměl čas na přípravu zakončení. Zároveň ale získal faul – dvě minuty za sekání dostává Rowney.
25:15'
Tom Wilson číhal u útočné modré na případnou únikovou přihrávku. Té se sice dočkal, ale sám se přitom vystavil do postavení mimo hru.
25:13'
Ještě jednou Eller, kterému Kempný dlouhou přihrávkou přes šířku hřiště nabil na střelu z první, ale hostující gólman mu gólovou radost nedopřál.
24:58'
Carlson vypálil švihem zpoza pravého kruhu. Kotouč podle všeho tečoval Eller, ale přesměroval ho jen do boční sítě z vnější strany.
24:18'
Snaha Capitals o co nejrychlejší návrat do útočné třetiny skončila nevynuceným zakázaným uvolněním.
23:57'
Leipsic parádně projel s pukem na hokejce téměř celé hřiště. V útočném pásmu svůj postup ale zastavil a nakonec nedokázal ani přihrát.
23:18'
Gudasovo nahození od modré čáry protečoval Hathaway. Gibson se kvůli tomu rozhlížel kolem sebe, ale puk proletěl vedle jeho klece.
22:51'
T. J. Oshie sebral ztracený puk, jenže zprava pak přihrál jen na hůl Deslaurierse, který stál na ose kluziště.
22:10'
Dvojice hostujících hráčů nezastavila puk ve středovém kruhu a pustila do úniku Vránu, který střílel někam pod lapačku, ale Gibson levým betonem zasáhl.
21:54'
Gudas nedostal puk do bezpečí. Steel z levého mantinelu ihned posílal puk před branku, alel Shore ho bekhendem za Holtbyho záda nepropašoval.
21:09'
Dobré střídání Henriqueovy formace. Holtby si připsal hned tři zákroky, když ho kromě zmíněného útočníka prověřili i Ritchie a Silfverberg.
20:25'
Před Getzlafem se otevřelo spoustu volného prostoru, nicméně Holtby mu vyjetím z brankoviště pokazil snahu o forhendový blafák.
Bodyčky: 7 – 9.
Je za námi první třetina, která se rozhodla hned v první minutě. Kačerům chvíli trvalo, než se dostali do potřebného tempa a po padesáti vteřinách už prohrávali, když se poprvé v sezóně trefil slovenský útočník Richard Pánik. Dalších větších šancí na změnu skóre jsme se nedočkali, a tak se na nejtěsnějším možném vedení Capitals do přestávky už nic nezměnilo.
20:00'
20:00'
19:59'
Kačeři vsadili všechno na jednu kartu a kombinovali až do posledního možného okamžiku. Steelovi ve finále vůbec nesedla střela golfákem a na dorážku už čas nezbyl.
19:15'
Wilson a pak i Hathaway dostali puk ven z obranného pásma a ukrojili z prvního oslabení Washingtonu několik desítek vteřin.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:37'
Fowler převzal puk od Getzlafa, ale z dálky vystřelil hodně nepřesné. Ducks přesto pokračují v útočné akci.
18:16'
Lars Eller vyhrál buly nad Henriquem a Jonas Siegenthaler díky tomu mohl odpálit kotouč až za Gibsonovu klec.
18:00'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště).
17:32'
Elitní formace Washingtonu si vytvořila velký tlak kolem brankoviště. Gibson si před důrazným Tomem Wilsonem ale poradil a přerušil hru.
16:57'
Kuzněcov přejel útočnou modrou a přenechal puk Ovečkinovi, který ho ještě nabízel před rozjetého Wilsona, ale ten už na kotouč nedosáhl.
16:36'
Eller na modré čáry nezpracoval Pánikovu prudkou přihrávku. Puk skončil u Gibsona, který pak musel napravovat chybnou rozehrávku chycením Ellerovy střely z pravého mantinelu.
15:25'
Devin Shore podrazil Leipsica, ale dvojici hlavních rozhodčích to nechalo naprosto v klidu. Čtvrtá formace Washingtonu si musí znovu vybudovat pozici v útočném pásmu.
14:59'
Ducks přenesli hru na pravou stranu, kterou měl pro sebe Ondřej Kaše. Gudas se k němu nestihl přiblížit a český útočník tak z vrcholku kruhu vyzkoušel Holtbyho pozornost.
14:22'
Jakub Vrána drobně chyboval v obranném pásmu, ale Anaheim z následné skrumáže v předbrankovém prostoru nic moc nevytěžil.
13:40'
Rakell včas zaregistroval, že jeho kolegové na krajích kluziště přejeli útočné pásmo dříve, a ještě zamezil odpískání ofsajdu.
13:06'
Wilson odstavil Jonese a puk díky tomu prošel až k Ovečkinovi, jehož svižnou střelu zápěstím z vrcholku levého kruhu vyrazil Gibson do ochranné sítě.
12:49'
Nicolas Deslauriers si pokryl puk na levém křídle, ale Holtby si zakončení z ostrého úhlu s přehledem pohlídal.
12:22'
Gibson vyrazil střelu Gudase, který si odražený puk ještě jednou dojel, ale zpoza branky už nenašel nikoho v červeném.
11:56'
Ellerova formace díky vstřelenému gólu dostává hodně prostoru na ledové ploše. Právě dánský útočník zachytil puk během napadání, ale hned vzápětí mu zase utekl od hokejky k soupeřům.
11:26'
Jensen na útočném výletě neuspěl. Jeho spoluhráči však získali puk rychle zpátky a Orlov nyní v klidu čeká na dostřídání.
10:13'
Rakell udělal rychlou otočku před pravým kruhem, jenže Kempný mu zablokoval hokejku tak šikovně, že nemohlo dojít ke střele.
09:53'
Oshie posléze operoval také v útočné fázi, když posunul puk na Kempného, ale jeho střela z úhlu neměla příliš nebezpečné parametry.
09:41'
Richard Rakell neměl rychlost před útočnou modrou čarou a T. J. Oshie neměl problém ho odseparovat od kotouče.
08:46'
Wilsonův pas z pravého křídla byl určen Ovečkinovi, ale neplánovaně skončil až na holi Orlova, jehož střelu ještě dorážel Wilson, ale Gibson svůj tým podržel.
08:12'
Znovu Jensen napřáhl od modré. Gibson trochu nevědomky vyrazil puk do vzduchu, nicméně Caps nepřispěchali s žádnou dorážkou.
07:54'
Další možnost pro Jensena ke střele od modré čáry. Ta tentokrát byla nepřesná a puk se od zadního mantinelu odrazil až do míst, kde ho musel pokrýt Gibson.
07:24'
Jensen měl spoustu prostoru na modré čáře. Místo rány ale hledal spoluhráče na teč a k té ve finále vůbec nedošlo.
06:36'
Rakell dojel volný puk a z pravého kruhu mohl rovnou střílet. Strážce domácí branky však golfákem nepropálil.
06:12'
Český rychlík Jakub Vrána z pravého mantinelu hledal Oshieho, ale Fowler k němu přihrávku nepustil.
05:45'
Dalekonosné nahození Del Zotta bylo hodně nepřesné. Návštěva Kačerů v útočném pásmu tak nepřinesla nic nebezpečného.
04:48'
Deslauriers schytal Siegenthalerovu střelu od modré čáře a nějakou dobu mu zabralo, než se na jedné noze dobelhal na střídačku.
03:48'
Stephenson vrátil na modrou Kempnému, který přenechal zakončení na Carlsona, ovšem střela švihem si cestu za Gibsona nenašla.
03:21'
Carlson málem vysunul do brejku Hathawaye. Útočník Washingtonu na puk ale nedosáhl a z dlouhé přihrávky resultovalo zakázané uvolnění.
03:08'
Sam Steel se prokličkoval až k zakončení zpoza pravého kruhu, jenže Holtby ho rutinním zákrokem lapačkou vychytal.
02:34'
Kašeho střela z vrcholku levého kruhu neprošla přes první zátaras, kterým byl ruský obránce Dmitrij Orlov.
01:50'
Erik Gurdbranson ještě přidal střelu od modré čáry, ale Braden Holtby ji vytěsnil až do ochranné sítě za svou brankou.
01:45'
Ritchie ustál souboj se Siegenthalerem a posunul puk na Silfverberga, jehož střela tahem byla Jensenem sražená k zadnímu mantinelu.
00:50'
Domácí na svého soupeře vlétli a již v první minutě slaví první gól! Travis Boyd dostal puk za branku, odkud přihrál na RICHARDA PÁNIKA a ten z levého kruhu trefil vzdálenější horní růžek branky. Pro slovenského útočníka je to první bod v sezóně! Asistence: Travis Boyd, Lars Eller.
00:13'
Sotva po deseti vteřinách měli Capitals k dispozici brejk dvou na jednoho. Eller měl prostor na pravém křídle a na druhé straně Pánika. Střílel ale sám a Gibsona nepřekonal.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Vaněček) – Carlson (A), Kempný, Gudas, Orlov, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Boyd, Eller, Pánik – Hathaway, Stephenson, Leipsic.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Ja. Larsson, Gudbranson, Del Zotto, Holzer, Guhle – Jones, Getzlaf (C), Rakell (A) – Silfverberg (A), Henrique, N. Ritchie – O. Kaše, Steel, D. Shore – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Gibbons, Nagy.
Československá stopa v utkání

Brankář, 23 let, 8 zápasů (AHL), úspěšnost 89,4%

Radko Gudas (WSH)
Obránce, 29 let, 22 zápasů, 5 bodů (0+5)

Michal Kempný (WSH)
Obránce, 29 let, 14 zápasů, 11 bodů (3+8)

Richard Pánik (WSH)
Útočník, 28 let, 12 zápasů, 0 bodů

Jakub Vrána (WSH)
Útočník, 23 let, 22 zápasů, 17 bodů (9+8)

Ondřej Kaše (ANA)
Útočník, 24 let, 15 zápasů, 7 bodů (1+6).

Anaheim Ducks

Od Kaliforňanů se před startem sezóny neočekávaly žádné velké zázraky. Přesto Ducks měli vstup do ročníku více než dobrý, když z úvodních osmi zápasů pouze dvakrát nezvítězili. Začátek listopadu jim ale vůbec nevyšel a kvůli pěti porážkám v řadě se ve vyrovnané Západní konferenci rychle propadli do spodních pater. Anaheim zastavil krvácení až před dvěma dny, kdy zejména díky životnímu zápasu Dereka Granta zvítězili v St. Louis 4:1. V tabulce se Kačeři dostali před Nashville a aktuálně jim patří jedenácté místo, z něhož ztrácí pouze pouze dva body na šestý Dallas. Kromě dlouhodobě zraněného Ryana Keslera jsou mimo hru také obránci Lindholm s Mansonem a zkušený útočník Patrick Eaves.

Nejproduktivnější hráči:
• J. Silfverberg – 17 bodů (9+8)
• R. Getzlaf – 14 bodů (8+6)
• A. Henrique – 14 bodů (8+6).
Washington Capitals

Capitals před pár dny prohráli 2:5 s Montrealem a přišli o svou sérii třinácti zápasů v řadě, během kterých bodovali. O pár hodin později se však vrátili zpět na vítěznou vlnu, když proti zraněními decimovanému Bostonu uspěli 3:2 v samostatných nájezdech.V tabulce Východní konference je Washington na čele s náskokem pěti bodů na druhý New York Islanders a již zmíněný Boston. Na marodce Washingtonu jsou útočníci Dowd a Hagelin. Větším problémem ale zůstává situace pod platovým stropem, kvůli kterému byl za brankáře Samsonova z farmy povolán český gólman Vítek Vaněček.

• J. Carlson – 32 bodů (8+24)
• A. Ovečkin – 24 bodů (14+10)
• J. Kuzněcov – 20 bodů (9+11).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na utkání mezi Washingtonem Capitals a Anaheimem Ducks!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.