NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Toronto - 17. října 2019   01:00

Washington
Washington
18:59' J. Vrána (Carlson, Hathaway) • 25:07' Kuzněcov (Carlson, Hagelin) • 25:18' Bäckström (Oshie, Jensen) • 26:25' Carlson (Ovečkin, Bäckström)
4:3
(1:2, 3:0, 0:1)
Toronto
Toronto
04:37' Kapanen  (Moore) • 10:58' I. Michejev  (Kapanen, Holl) • 57:27' Tavares  (Muzzin)

3. Kasperi Kapanen (TOR) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 32-32; Zablokované střely: 24-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 31-9; Přesilové hry: 1/5-0/1; Trestné minuty: 2-10.
Kasperi Kapanen a Ilja Michejev poslali Maple Leafs rychle do dvoubrankového vedení, jenže krátce před přestávkou snížil Jakub Vrána a po ní přišel bleskurychlý obrat, když se během pouhých 78 sekund prosadili na domácí straně hokejisté Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson. Capitals doma poprvé v letošní sezóně zvítězili a nic na tom nezměnil ani pozdní gól Johna Tavarese. Konečný výsledek fantastického zápasu. Washington Capitals 4 Toronto Maple Leafs 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:27'
Toronto právě vstřelilo branku!
JOHN TAVARES napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím a nad vyrážečkou Ilji Samsonova vymetl levý horní roh brány – 4:3! Leafs dokázali snížit! Asistence: Jake Muzzin.
57:12'
Michael Hutchinson byl odvolán z brány a hosté nyní zkouší zdramatizovat zápas bez brankáře!
55:04'
Vyloučený Carl Hagelin je zpět na ledové ploše a Washington má vývoj v současné chvíli pod kontrolou.
54:30'
Toronto na levém křídle vystřelilo od modré čáry a Chandler Stephenson zablokovaný puk snadno vyhodil.
53:18'
Maple Leafs předvedli nádhernou souhru na jeden dotek a v mezikruží pálil bez přípravy John Tavares, střela kapitána hostí ale byla Capitals zablokována.
53:04'
Carl Hagelin dostal dvě minuty za hákování a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase.
52:11'
Capitals vyhodili puk na zakázané uvolnění v době, když už je vyloučený Auston Matthews zpět na ledě.
51:45'
Alex Ovečkin vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu a jeho ránu obětavě zablokoval Justin Holl.
50:59'
Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela skončila v náručí Michaela Hutchinsona.
50:26'
Nicklas Bäckström se na pravém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráči a Maple Leafs úspěšně vyhodili puk.
50:10'
Auston Matthews dostal dvě minuty za sekání a Caps si zahrají po komerční přestávce pátou přesilovou hru.
49:34'
Svěřenci hlavního trenéra Mikea Babcocka nemohli pokračovat v akci kvůli dalšímu postavení mimo hru.
49:21'
Capitals se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, brankář Michael Hutchinson si s nimi ale snadno poradil.
49:04'
Maple Leafs nemohli hrát v útočném pásmu, protože čárový rozhodčí nyní signalizoval postavení mimo hru.
48:17'
Trevor Moore vystřelil z vnitřního oblouku pravého kruhu a puk po ledě minul vzdálenější levou tyč brány.
47:44'
Maple Leafs chtěli vyrazit do protiútoku, jenže jejich útok zastavila nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění. Hra je v současné chvíli hodně a často kouskována.
47:35'
John Carlson na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila u Michaela Hutchinsona.
47:31'
Capitals taktéž vypálili od modré čáry, jejich rána ale byla zablokována a hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra se vrátila před Michaela Hutchinsona.
46:44'
Jake Muzzin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána bez přípravy skončila na ochranném skle.
46:28'
Ilja Samsonov si snadno poradil se střelou Maple Leafs z levého kruhu a puk podržel. Komerční přestávka.
46:14'
Tyler Lewington vypálil na bodu pravého kruhu a Michael Hutchinson jeho střelu vyrazil hokejkou mimo.
45:03'
Lars Eller na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a v rychlosti napřáhl ke střele zápěstím, která poté z vrcholu kruhu zamířila do lapačky připraveného brankáře Michaela Hutchinsona. Hra byla přerušena.
44:16'
Maple Leafs už ve třetí třetině vyslali na bránu Capitals šest střel, zatímco domácí měli pouze jednu jedinou.
43:23'
Mitchell Marner dobře vystřelil z levého kruhu, Ilja Samsonov ale jeho střelu vykopl levým betonem.
42:51'
Ilja Samsonov dobře zakročil proti střele z blízkosti a další útok hostů opět zastavilo postavení mimo hru.
42:36'
Tyson Barrie vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho tečovaná střela těsně minula vzdálenější levou tyč.
42:03'
Capitals se na začátku třetí třetiny soustředí především na obranu a čekají, s čím přijdou hráči Maple Leafs.
41:15'
Nicklas Bäckström si nyní pohrál s pukem a hodil ho rozhodčímu poté, co útok Maple Leafs zastavil ofsajd.
40:48'
Ilja Michejev se ocitl ve slibné šanci u pravé tyče, ani nadvakrát ale domácího brankáře Caps nepřekonal.
40:04'
Maple Leafs vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a okamžitě napálili kotouč za bránu domácích Capitals.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-19; Zablokované střely: 17-14; Vhazování: 46%-54%; Hity: 25-9; Přesilové hry: 1/4-0/0; Trestné minuty: 0-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.
Capitals předvedli v prostřední části úžasný a bleskový obrat, když se v rozmezí pouhých 78 sekund prosadili domácí Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson, přičemž první dva góly od sebe dělilo dokonce 11 sekund. Skóre po druhé třetině skvělého utkání. Washington Capitals 4 Toronto Maple Leafs 2.
40:00'
39:51'
Mitchell Marner mířil střelou z levého kruhu pod horní tyč, jenže Ilja Samsonov ho dokázal vychytat, když puk levým ramenem vyrazil do ochranné sítě. Přerušení.
39:36'
Jonas Siegenthaler se nepříjemně srazil po vhazování s jedním ze svých spoluhráčů a poranil si pravé rameno, které si nyní protahuje na střídačce domácích Capitals.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:18'
Chandler Stephenson napřáhl na bodu levého kruhu k nádherné střele zápěstím, která se od horní tyče brány odrazila do ochranné sítě!
37:19'
Alex Ovečkin vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho střelu zápěstím zablokoval obránce Cody Ceci.
36:46'
Střela Alexe Ovečkina byla přizvednuta do ochranné sítě a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
36:32'
William Nylander nabral ne levém křídle velkou rychlost a jeho střela minula vzdálenější pravou tyč brány Caps.
35:48'
Jevgenij Kuzněcov z levého křídla krásně nahazoval puk před bránu, Carl Hagelin na něj ovšem těsně nedosáhl.
35:19'
John Carlson nyní mohl zůstat v klidu, protože útočné snažení hráčů Toronta zastavilo postavení mimo hru.
34:43'
Další střela Toronta, tentokrát z pravého křídla, poté skončila v lapačce Ilji Samsonova. Komerční přestávka.
34:11'
Maple Leafs se pokusili vypálit na vrcholu levého kruhu, jejich střelu ale skvěle zablokoval bek Radko Gudas.
33:36'
Capitals se nepodařilo rozehrát a nepřesná přihrávka domácích hokejistů zamířila na zakázané uvolnění.
32:31'
Hra byla přerušena a po hodně divokém průběhu druhé třetiny následuje krátká komerční přestávka.
31:46'
Capitals předvedli v prostřední části střetnutí fantastický comeback, když vstřelili tři branky během pouhých 78 sekund! Domácí vedou 4:2.
30:33'
Ilja Michejev na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, najíždějícího Alexandera Kerfoota ale nenašel a brankář Ilja Samsonov mohl zůstat v klidu.
29:47'
Alex Ovečkin nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Michael Hutchinson puk hokejkou vyrazil.
27:43'
Tom Wilson dokázal puk procedit v blízkosti levé tyče do sítě, jenže to už byla hra dávno přerušena. Škoda.
26:25'
Washington právě vstřelil branku!
JOHN CARLSON napřáhl na vrcholu levého kruhu k nádherné bombě a jeho střela s příklepem bez přípravy zamířila nad pravým betonem Michaela Hutchinsona k přední levé tyči! Přesilová hra 5 na 3 byla využita a skvělý obrat Caps pokračuje! Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
25:45'
Cody Ceci vyhodil puk zpoza brány přes ochranné sklo a dostal 2 minuty za zdržování hry. Přesilovka 5 na 3!
25:36'
Nick Shore byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Capitals si nyní zahrají třetí přesilovou hru.
25:18'
NICKLAS BÄCKSTRÖM si najel v levém kruhu na krásnou zpětnou přihrávku T. J. Oshieho z rohu útočného pásma a bez přípravy napálil puk do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Caps vedou 3:2! Asistence: T. J. Oshie a Nick Jensen.
25:07'
JEVGENIJ KUZNĚCOV si sjel z levého křídla před bránu a na vzdálenější pravé tyči zasunul puk bekhendem po ledě do odkryté sítě! Capitals srovnali! Asistence: John Carlson a Carl Hagelin.
23:13'
Morgan Rielly byl v dnešním zápase dvakrát vyloučen a shodně za podrážení, nyní je ale zpět na ledě.
23:08'
Jakub Vrána už se radoval z druhého gólu v zápase, jeho střela z blízkosti ale skončila na tyči! Rozhodčí velice rychle rozpažil. Stále 1:2.
22:34'
Lars Eller nedokázal přenést hru z pravého křídla doleva a Ilja Michejev mohl skórovat v oslabení, jeho střela z pravého kruhu ale skončila v lapačce Ilji Samsonova.
21:54'
Mitchell Marner dokázal puk vyhodit podél trestných lavic a Ilja Samsonov se vydal za bránu, aby rozehrál.
21:13'
Garnett Hathaway krásně objel bránu Toronta a Morgan Rielly ho poté jasně fauloval. Podrážení.
20:15'
Kapitán hostujícího týmu John Tavares nyní vystřelil v pravém kruhu bekhendem a puk skončil v ochranné síti. Capitals museli být v úvodu druhé části na pozoru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-11; Zablokované střely: 3-9; Vhazování: 31%-69%; Hity: 16-4; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
Washington prožil velice špatný vstup do zápasu, když po necelých pěti minutách skóroval v oslabení Kasperi Kapanen a na jeho úvodní gól poté navíc navázal Ilja Michejev. Domácí Capitals ovšem vykřesali naději na zvrat, když se krátce před přestávkou prosadil český útočník Jakub Vrána. Skóre po první třetině utkání tedy je. Washington Capitals 1 Toronto Maple Leafs 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
John Carlson přenesl nádhernou přihrávkou hru z levého křídla doprava a JAKUB VRÁNA napřáhl na bodu pravého kruhu k fantastické střele s příklepem, kterou bez přípravy napálil puk pod horní tyč! Michael Hutchinson se nestačil včas přesunout a domácí se vrátili zpět do zápasu. Asistence: John Carlson a Garnett Hathaway.
18:12'
Lars Eller vystřelil po krátké přihrávce Jakuba Vrány, jeho střela z vrcholu levého kruhu ale zamířila nad.
17:26'
Tom Wilson vypálil na bodu pravého kruhu a Michael Hutchinson zasáhl pravým betonem. Dobrý zákrok.
16:51'
Jake Muzzin vypálil před vrcholem levého kruhu a jeho střela s příklepem minula vzdálenější pravou tyč brány.
16:01'
Maple Leafs mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, Ilja Samsonov ale jejich bekhendové zakončení vyrazil.
15:24'
John Tavares na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Ilja Samsonov jeho střelu zápěstím vyrazil mimo bránu.
14:28'
Dmytro Timashov na levém křídle vystřelil od hrazení a Ilja Samsonov kotouč vyrazil do rohu ledové plochy.
14:17'
Capitals se vydali znovu směrem dopředu a puk skončil v hledišti. Po přerušení hry probíhá reklamní přestávka.
13:26'
Jevgenij Kuzněcov si nyní najel před bránu na krásnou přihrávku Toma Wilsona z pravého rohu útočného pásma, střelou bez přípravy ovšem Michaela Hutchinsona mezi betony nepropálil!
12:40'
Capitals měli několik šancí, jenže je na rozdíl od Maple Leafs nedokázali využít a dostávají lekci z produktivity.
11:36'
Washington na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Michael Hutchinson puk podržel. Komerční přestávka.
10:58'
ILJA MICHEJEV ujel dvojici domácích hráčů a rychlou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Ilji Samsonova k levé tyči! Maple Leafs už vedou 2:0! Asistence: Kasperi Kapanen a Justin Holl.
10:37'
Richard Pánik vypálil na bodu pravého kruhu a Michael Hutchinson jeho ránu dobře vyrazil pravým betonem.
08:46'
Jakub Vrána nyní rychle objel bránu Toronta a u pravé tyče se ho snažil zasunout do brány, ani nadvakrát ale Michaela Hutchinsona nepřekonal!
07:56'
Richard Pánik dobře vypálil na bodu levého kruhu a mířil ke vzdálenější pravé tyči, Michael Hutchinson byl ale připravený a vyrážečkou puk vytáhl mimo svou bránu.
07:29'
Maple Leafs vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a Ilja Samsonov kotouč ukryl ve své lapačce.
07:06'
Michael Hutchinson podržel puk po střele Capitals z pravého kruhu pro buly a následuje komerční brejk.
06:45'
Cody Ceci a Morgan Rielly pálili shodně od modré čáry, oba pokusy hostujících hráčů ale zamířily mimo bránu.
04:48'
Brendan Leipsic nyní na pravém křídle nabral velkou rychlost, jeho střela zápěstím ale zamířila nad bránu.
04:37'
Trevor Moore na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a z ostrého úhlu poslal před bránu nádhernou přihrávku, po které KASPERI KAPANEN sice na první pokus puk netrefil, na druhý už ho ale poslal do prázdné brány! Maple Leafs udeřili během oslabení a vedou rázem ve Washingtonu 1:0! Asistence: Trevor Moore.
03:32'
Capitals nyní nahodili puk do pravého rohu útočného pásma, kde se ho zmocnili Maple Leafs a puk vyhodili.
02:52'
Brendan Leipsic si sjížděl z levého kruhu do mezikruží a byl faulován. Morgan Rielly byl vyloučen za podrážení a Capitals si zahrají v úvodu zápasu první přesilovou hru.
01:59'
Jakub Vrána se snažil dostat před bránou k dorážce, Michael Hutchinson ale dokázal kotouč zmrazit pod lapačkou a podruhé v rychlém sledu přerušil hru.
01:17'
T. J. Oshie se dostal ke střele v pravém kruhu pro vhazování a Michael Hutchinson úspěšně puk zachytil.
00:01'
Kotouč dopadl na led a zápas mezi Washingtonem a Torontem byl v hlavním městě USA právě zahájen.
00:01'

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Siegenthaler, Carlson (A), Orlov, Gudas, Jensen, Lewington – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Stephenson, Pánik. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Marinčin, Holl – Kapanen, Tavares (C), Marner – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Moore – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Justin StPierre. Čároví: Matt MacPherson, Libor Suchánek.

Jakub Vrána (WSH) 7 zápasů, 2+2, +/- -1
Richard Pánik (WSH) 7 zápasů, 0+0, +/- 0
Radko Gudas (WSH) 7 zápasů, 0+2, +/- +3
Martin Marinčin (TOR) 3 zápasy, 0+0, +/- 0
Vzájemné zápasy

Toronto se střetlo v loňské sezóně s Washingtonem třikrát, když úvodní dva zápasy vyhrálo a poslední naopak prohrálo. Capitals zvítězili v Kanadě těsně 3:2.
Toronto Maple Leafs

Toronto se představí ve čtvrtek na ledě Washingtonu a bude usilovat o třetí výhru v řadě poté, co porazilo Detroit a Minnesotu. Maple Leafs během posledních dvou zápasů inkasovali shodně dva góly a fanoušci se jistě těší, co předvede obránce Morgan Rielly, který se na včerejší výhře 4:2 podílel čtyřmi asistencemi. Leafs dnes budou spoléhat také na Mitchella Marnera, který proti Minnesotě vstřelil gól a na dvě branky přihrál.
Washington Capitals

Washington vyhrál z posledních pěti zápasů pouze jednou a poprvé v letošní sezóně se pokusí vyhrát v domácí Capital One Areně. V bráně domácích Capitals začne nováček Ilja Samsonov, který nahradil Bradena Holtbyho v zápase proti Coloradu již v průběhu první třetiny utkání. Washington svému soupeři podlehl na domácím ledě vysoko 6:3 a má tedy co napravovat.
Toronto čeká podruhé v letošní sezóně NHL back to back zápas, když se po skvělém středečním obratu proti Minnesotě představí na ledě Washingtonu, který má sérii dvou zápasů v rychlém sledu za sebou a do utkání v Capital One Areně bude vstupovat odpočatý. Capitals měli dva dni volno a pokusí se odčinit poslední porážku, kterou utrpěli v domácím prostředí od Avs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.