Československá stopa v utkání:
Zdeno Chára (BOS) 0+4, 3 střely, čas na ledě 33:03
David Krejčí (BOS) 3+0, 8 střely, čas na ledě 22:18
Jaromír Jágr (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:14
Hosté v dnešním zápase vítězí v prodloužení, ve kterém David Krejčí rozhodl o tom, že Boston má tři pokusy na to, aby proklouzl do druhého kola Play Off. Domácí tak dnes prohráli i své druhé domácí utkání a s jejich vyhlídkami na postup to nevypadá vůbec dobře. další utkání série je na programu opět pozítří, vy buďte opět u toho s námi, pro dnešek přeji pěkný zbytek noci!
73:06
Bruins právě vstřelili branku!
Phaneuf sice zastavil Hortona, hosté ale pokračovali v útočné akci dvou proti jednomu, zodpovědnost vzal na svá bedra DAVID KREJČÍ a puk propasíroval pod betonem Reimera do branky, čímž kompletuje svůj hattrick v tomto utkání a medvědům zajišťuje vedení v sérii 3:1! Asistence: Nathan Horton, Zdeno Chára.
72:30
Kessel pálí nepříjemně z pravé strany, Rask sice s obtížemi, ale nakonec přeci jen puk chytá.
71:33
Aktivní Frattin v další šanci domácích, backhandem posílá puk těsně vedle hostující branky.
71:00
Puk u Raska a hosté mají možnost založit útok.
70:29
Lucic se prodral za modrou čáru a jeho tečovaný pokus končí mimo mantinely.
70:12
Jágr sám proti třem protihráčům neměl šanci na úspěch.
69:45
Domácí jsou v prodloužení zatím lepším týmem a neustále se tlačí dopředu.
69:00
Kessel pálí z pravé strany vedle levé tyče Raskovy svatyně.
68:30
A do třetice Lupul, tentokrát z otočky backhandem a opět neúspěšně.
68:00
Další rána Lupula tentokrát z mezikruží, Rask opět vyráží.
67:40
Lupul v dobré pozici míjí hostující klec.
67:10
Phil Kessel střílí zpoza pravého kruhu, Rask vyráží mimo.
66:30
Z levého kruhu pálil Kulemin, proti byl opět Rask.
66:00
Frattin z pravého kruhu trefuje pravou tyč Raskovy branky!
64:40
Frattin to zkouší střílet backhandem, na Raska ale nevyzrál.
63:45
MacArthur našel volného Kadriho mezi kruhy, Rask vyráží jeho střelu.
63:15
Kulemin se pokoušel obhodit Cháru, to se mu ale nepovedlo a na puku jsou hosté.
62:47
David Krejčí střílel přes obránce z levého kruhu, kotouč ale Reimer lapil mezi svými betony.
61:40
Jágr se pokoušel střílet z levého kruhu, jeho lehký pokus po zemi ale nemohl Reimera ohrozit.
61:10
Oba týmy začaly prodloužení aktivně, střelu jsme ale zatím žádnou neregistrovali.
60:01
Statistiky utkání po 3. třetině

Střely na branku: 37 – 35
Vhazování: 30 – 36
Hity: 55 – 42
Ve třetí třetině jsme branku neviděli a tak za nerozhodného stavu přijde na řadu prodloužení.
60:00
59:58
Seguin se ještě těsně před koncem dostal před brankou ke kotouči, před Reimerem ale posílá kotouč mimo branku!
59:20
Van Riemsdyk nepřesným pasem vyhnal domácí ze třetiny.
58:50
Reimer chtěl pomoci domácím s rozehrávkou, nerozehrál ale dobře a měl co dělat, aby stihl ještě napravit svojí chybu!
58:26
Od modré to zkoušeli domácí, Rask ale nahození chytá do své výstroje.
57:30
Domácí ve třech proti dvěma, akci ale zpomalili a hosté se stačili vrátit.
57:00
Lupul projel s kotoučem přes celé pásmo a zpoza branky ještě hledal volné spoluhráče před brankou, tam už se ale puku ujal Rask a přerušil domácí útok.
56:20
Dlouho se tam ale neohřáli a po offsidu se hra stěhuje zpět do středního pásma.
56:00
Po dlouhé době se hosté dostali k návštěvě domácí obranné třetiny.
55:40
Kessel jen těsně posílá puk nad domácí branku svojí backhandovou střelou.
55:30
55:00
Grabovski pálí na Raska, po jeho střele vyhazuje puk Boychuk.
54:42
Další pokus o útok Toronta je zastaven offsidem.
54:30
A znovu puk až u domácí branky, těm se dnes přesilové hry nedaří.
54:10
Bergeron vyhrává buly a hosté vyhazují.
54:00
Boychuk měl puk na holi ale nepovedlo se mu vyhodit, k puku se dostal na modré Phaneuf a nahozením ho posílá do Raskovy lapačky.
53:40
Hosté vyhazují a domácí začínají až od Reimera.
53:30
Vyloučen Zdeno Chára (BOS) za vysokou hůl, přesilovka pro Toronto.
53:20
Boston alespoň na chvíli mírní domácí tlak poté, co Jágr protlačil puk do středního pásma.
53:10
Gardiner si rukou odstavil Jágra a nepustil ho do zakončení.
52:40
Kessel pálil po zemi z levého kruhu, Rask sklapl betony včas.
52:30
Domácí se tlačí dopředu a medvědi opět vyhazují jen na zakázané uvolnění.
52:08
Hosté vyhazují na icing a následuje buly před Raskem.
51:50
Domácí teď nepustili dravého Seguina do zakončení a přebírají kotouč.
51:08
Horton byl i u dalšího útoku Bruins, ten ale zastavil offside.
50:50
Lucic našel před brankou nepokrytého Hortona, Reimer naštěstí pro domácí byl na svém místě a puk lapil!
50:20
Kessel projel po levé straně kolem dvou hráčů Bostonu, jeho následnou ránu vyráží Rask mimo branku.
49:49
Reimer raději kryje kotouč před dotírajícími hráči Bostonu.
49:39
Van Riemsdyk vypálil zpoza kruhů a donutil Raska zasáhnout.
49:20
Campbellovu ránu od modré blokují domácí hráči.
48:30
Krejčí přenechal puk na modré Hortonovi, na Lucice ale následný pas Hortona neprošel.
47:47
Horton v obrovské šanci, do které se dostal po chybě domácích v rozehrávce, sám před Reimerem trestuhodně míjí domácí svatyni!
47:20
Seguin nahazuje do obranného pásma domácích a míří střídat.
47:07
Kessel pálí mimo.
46:50
Grabovski se protlačil až před Raska, ke střele už se ale nedostal.
46:35
Teď domácí nezaložili dobře útočnou akci a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Reimerem.
46:18
Lupul pálí nadvakrát na Raska, s oběma střelami si ale finský brankář ve službách Bostonu poradil.
45:45
Horton měl dlouho kotouč na holi, nedokázal ale najít nikoho ze spoluhráčů a domácí mu vypichují puk.
44:58
44:44
Domácí opět vyhazují.
44:10
Reimer kryje další střelu hráčů Bostonu do své lapačky.
43:50
Seidenbergovi utekl kotouč a hosté musí vyklidit útočné pásmo.
43:30
Lucicova střela ztečována až do ochranné sítě, buly před Reimerem.
43:15
Jágr pálil směrem na domácí branku, střelu zblokoval Phaneuf.
42:55
Další nebezpečí kolem domácí branky, Reimer raději přikryl kotouč rukavicí.
42:30
Seidenberg zprava trefuje pouze Raska, následný závar řeší domácí hráči vyhozením ven z pásma.
41:50
Bergeron se dostal ke střele v prostoru mezi kruhy, jeho lehkou střelu tlumí v lapačce Rask.
41:20
Boston kompletní a začíná jeho dlouhá přesilovka.
41:16
Gardiner pálil zpoza kruhu, Rask vyráží.
40:58
Vyloučen Nazem Kadri (TOR) za vysokou hůl, obdržel 2+2 minuty.
40:40
Kesselova sražená střela přerušuje hru.
40:12
Krejčí je zpátky ve hře, Boston ve čtyřech.
40:01
Statistiky utkání po 2. třetině

Střely na branku: 24 – 29
Vhazování: 20 – 21
Vyloučení: 3 – 3
Hity: 38 – 29
Ve druhé třetině jsme viděli čtyři branky, z toho tři v domácí síti a stav je tak po druhé třetině nerozhodný 3:3. Zda se utkání rozhodně ve třetí třetině či se bude prodlužovat, sledujte opět přibližně v 03:04.
40:00
39:50
Van Riemsdyk zblízka trefuje pouze Raska.
39:27
Hosté ale vyhazují chvíli po buly.
39:20
Gregory Campbell (BOS) vyloučen za sekání, a domácí budou hrát proti třem.
39:20
Bozak se proháčkoval před branku a pokoušel se zakončit, Reimer na místě. Domácí hráč byl ale faulován.
38:40
Domácím se ale nedaří a puk je opět až u domácího brankáře.
38:20
Hosté vyhazují až k Reimerovi.
38:12
David Krejčí (BOS) vyloučen za hrubost, přesilová hra pro Toronto.
38:12
Puk u Raska po střele domácích z levé strany.
37:23
Toronto právě vstřelilo branku!
Ale domácí vzápětí vrací úder! Frattinovu střelu z levého kruhu zastavuje hostující hráč, puk se však odráží do prostoru mezi kruhy, kde stál volný CLARKE MACARTHUR, který posílá puk mezi Raskovy betony! Asistence: Matt Frattin, Jake Gardiner.
36:39
A hosté v přesilové hře otáčí vývoj utkání! Chára nahodil od modré to třetiny, Horton na pravém kruhu obhodil dva obránce a poslal puk nalevo, kde stál DAVID KREJČÍ, jenž z první poslal puk pod břevno domácí branky! Asistence: Nathan Horton, Zdeno Chára.
36:20
Domácí se zatím drží a vyhazují puk až k Raskovi.
35:46
Vyloučen Colton Orr (TOR) za faul loktem, přesilovka pro Boston.
35:25
Krejčí pálil z pravé strany, Reimer vyráží betonem.
34:46
Komarov dobře tečoval pokus domácího hráče, Rask byl připraven a střelu vyrazil.
34:34
Rask přikryl kotouč, který k němu doputoval po tečované ráně jednoho z domácích beků.
33:40
Reimer chytá pokus Thorntona z levé strany a raději alespoň na chvíli přerušuje tlak Bostonu.
32:59
Domácí třikrát ztratili puk při rozehrávce a hosté toho trestají! Po Chárově pasu střílel Marchand, puk se odrazil od Reimera k DAVIDU KREJČÍMU a ten tělem posílá puk do domácí branky! Asistence: Brad Marchand, Zdeno Chára.
32:36
Hosté teď motají domácí hokejisty, od modré pálil Horton, střela mu ale nesedla.
31:55
Campbell nahodil do útočné třetiny a odešel střídat.
31:10
Jágr se po buly dostal ke kotouči, objel s nim branku a pokusil se zakončit, Reimer měl co dělat, aby udržel puk před brankovou čarou.
31:00
Reimer kryje střelu jednoho z hráčů Bostonu.
30:57
30:50
Branka Bostonu posunuta vinou domácích hráčů, následuje buly ve středním pásmu.
30:20
Domácí se zatím nedokáží udržet v pásmu a poněkolikáté tak musí začít až od Reimera.
29:50
Ve dvou proti jednomu ujeli hosté, Bergeron ale nepřihrál dobře a celou akci tak zazdil.
29:25
Hosté se po chvíli osvobozují.
28:57
Gregory Campbell (BOS) vyloučen za hákování, první přesilovka pro Toronto v tomto utkání.
28:20
Kessel objel s pukem snad půl útočné třetiny a z levého kruhu posílá puk na hostující branku, Rask vyráží.
28:00
Grabovski z pravého kruhu posílá puk mimo branku Bostonu.
26:40
Krejčí našel perfektním pasem od pravého mantinelu Hortona před Reimerem, domácí brankář ale akci dobře přečetl a puk vyrazil!
26:15
Offside zastavil útočnou akci domácích.
26:01
Akce domácích ale pokračuje a k dorážce se dostal vanRiemsdyk, i jeho pokus vyráží Rask.
25:50
Grabovski se pokoušel dostat puk do branky z otočky zpoza hostující svatyně, Rask byl pozorný a prostor u tyče si pokryl.
24:40
Velký tlak domácích v poslední minutě, Rask ale odolává.
24:20
Komarov se dostal ke střele z mezikruží, jeho ránu na poslední chvíli blokují hostující obránci.
23:40
Teď pro změnu hosté zamkli domácí před vlastní brankou, Ferencova střela ale končí na Reimerovi.
23:00
Fraser ostře pálil zpoza levého kruhu, puk letí mimo branku Bostonu.
22:00
Puky teď lítají kolem hostující branky, všechny ale opravdu jen okolo a tak Rask nemusí zasahovat.
20:32
Lucic zatáhl puk do útočného pásma, Jágr předal puk na modrou čáru, odkud pálil Chára, jeho střelu Reimer ještě vyrazil, na dorážku PATRICE BERGERONA už byl ale krátký! Asistence: Zdeno Chára, Jaromír Jágr.
20:15
Jágr se neprodral do útočné třetiny a hosté musí založit útok znovu.
20:01
Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 8 – 15
Vhazování: 14 – 8
Vyloučení: 2 – 0
Hity: 26 – 14
Domácí po první třetině vedou o dvě branky, když se prosadili Lupul a v závěru třetiny obránce Franson. Hosté jsou sice střelecky aktivnější, nicméně nebezpečnější jsou svými akcemi domácí hokejisté. Druhá třetina začne přibližně v 02:07.
20:00
19:50
Kulemin se ještě dostal k puku a zkusil vystřelit, ostrá rána letí mimo hostující klec.
19:25
Jágr našel na levém kruhu Seguina, ten pálí pouze do boční sítě.
19:10
Leo Komarov (TOR) oslabuje svůj tým poté, co inkasuje menší trest za hrubost.
18:42
Domácí drželi kotouč v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru, odkud ho poslal lehkým nahozením na Raskovu branku CODY FRANSON a ten k překvapení všech končí až v síti! Asistence: Mark Fraser, Joffrey Lupul.
18:25
Jágr našel Kellyho na levé straně, jeho střelu ale blokuje domácí obrana.
18:07
Přihrávka rukou přerušuje hru ve středním pásmu.
18:00
Kellyho formace teď dobře bojovala v útočném pásmu, na konci jejich akce ale stál opět pozorný Reimer v domácí brance.
17:40
Krejčí pálí z hranice pravého kruhu švihem, Reimer ale dobře zasahuje a drží puk na svých chráničích.
17:07
Phaneufovu lehkou střelu zpoza levého kruhu chytá Rask do své lapačky.
16:40
Kelly se nedokázal prosadit přes Phaneufa a tak se dopředu ženou domácí hokejisté.
16:20
Thornton bojoval za brankou domácích, hosté ale puk po chvíli přišli.
15:46
Hosté jsou i po skončení přesilovky aktivnější a snaží se založit další útok.
15:31
Po dalším Reimerově zásahu se hra konečně přerušuje a domácí tak mohou uklidnit hru.
14:45
Neuvěřitelné! Po Jágrově pasu se ke střele takřka do prázdné branky dostal David Krejčí, trefuje ale pouze tyč domácí branky!
14:43
14:10
Chára tvrdě střílí od modré, Reimer pouze vyráží před sebe, ale domácí vyhazují daleko od své branky.
13:45
Bergeron z mezikruží pálí mimo domácí svatyni.
13:10
Redden tvrdě od modré, Reimer vyráží do rohu, Bozak následně vyhazuje a domácí střídají.
12:43
Dion Phaneuf (TOR) vyloučen za podražení, první přesilová hra pro Boston.
12:20
Hodně se teď hra odehrává ve středním pásmu, žádný z týmu se nedostává v posledních minutách do výraznějšího zakončení.
11:30
Domácí mají potíže s rozehrávkou, hosté dobře napadají v tuto chvíli.
11:07
Paille se dral z pravé strany k Reimerovi, do zakončení se ale nedostal.
10:40
Gardinerova rána od modré zblokována hostující obranou.
10:20
Kulemin se pokouší prosadit z levé strany, Rask chytá střelu svým betonem.
09:50
Horton pálil zpoza obránce z prostoru mezi kruhy, Reimer si pomohl vyrážečkou.
09:20
Reimer tak zasahuje až po ráně Boychuka.
09:14
Krejčí z levého kruhu posílá puk mimo domácí branku.
08:00
Lucic vybojoval puk na modré a vystřelil na Reimera, ten si s jeho pokusem poradil.
07:21
Domácí jsou dnes při chuti, Rask se štěstím kryje puk po akci první formace domácích.
06:50
Na druhé straně zasahuje Reimer po akci Lucice, hra je přerušena.
06:30
Bozak pálil v další šanci domácích, Rask vyráží.
06:15
Reimer chytá do lapačky střelu Lucice.
06:00
Kulemin jen nahazuje puk za modrou a odchází střídat.
05:15
Bergeron dobře napadá domácí rozehru, Marchand se dostává k puku, Reimer ale drží čisté konto.
04:39
Kelly byl rychlejší než Peverley s pukem a tak útok hostů zastavuje offside.
04:25
Ale i domácí po chvíli ztrácí kotouč.
04:00
Hosté se pokouší odpovědět, puk ale rychle přebírají domácí a ženou se k Raskovi.
02:35
Kessel s pukem vyjel zpoza branky do rohu kluziště, odkud poslal pas před branku, kde stál JOFFREY LUPUL a ten z první posílá puk mezi Raskovy betony! Asistence: Phil Kessel, Jake Gardiner.
02:15
Jágr pálí švihem z mezikruží, Reimer dobře vyráží betony.
02:00
Redden nahazoval od modré, Reimer vyráží betony mimo.
01:20
Stejně se proti pravidlům provinili medvědi a hra se tak stěhuje před Raska.
00:50
Toronto opět nepustilo hosty za modrou, domácí však po chvíli vyhazují až na icing.
00:30
První akce domácích ale zastavena offsidem.
00:20
Seguin se neprodral až k Reimerovi, domácí otáčí hru.
00:01
A následuje i ta kanadská na počest domácího týmu.
Halou právě zní hymna Spojených států amerických.
Za hosty dnes neuvidíme nastoupit Soderberga, Pandolfa a Johnsona, všichni tři se neobjevují na rozbruslení. Stejně tak vidíme, že složení jednotlivých útočných formací Bostonu zůstalo stejné jako v posledním zápase.
Oba týmy právě vyjely na ledovou plochu na předzápasové rozbruslení.
Zajímavá statistika dnešního utkání říká, že domácí svého soupeře porazili na domácím kluzišti v rámci Play Off naposledy před více než 50 lety, přesně 31.3.1959, kdy se radovali z výhry 3:2 v prodloužení.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Phaneuf(C), Gunnarsson, Fraser, Franson, Gardiner, O´Byrne – Kessel, Bozak, Lupul(A) – Kulemin, Grabovski, vanRiemsdyk – Komarov, Kadri, MacArthur(A) – Orr, McClement, Frattin.

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Chára(C), Seidenberg, McQuaid, Redden, Ference, Boychuk – Seguin, Bergeron(A), Marchand – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Kelly(A), Peverley – Thornton, Campbell, Paille.

Rozhodčí: Furlatt, St. Laurent, Kimmerly – Cherrey, Murphy.
Aktuální dění před Air Canada Centre vidíte na snímku níže.

imagebam.com

Zdroj: Twitter @MapleLeafs
Toronto Maple Leafs se do vyřazovacích bojů dostalo po dlouhých devíti letech, a tak jsou fanoušci kanadského týmu více než natěšeni na to, co jejich tým předvede. Domácí jakoby ale zatím dopláceli na nezkušenost způsobenou dlouho absencí týmu v Play Off i možná na velký tlak od fanoušků a v sérii zatím tahají za kratší konec. Toronto v ofenzivě spoléhá nejvíce na Phila Kessela, shodou okolností bývalého hráče Bostonu, van Riemsdyka či Lupula, velký tlak musí snášet i brankář týmu James Reimer.

Nejproduktivnější hráči

James van Riemsdyk 3 (2+1)
Phil Kessel 2 (2+0)
Joffrey Lupul 2 (2+0)
Boston Bruins vstoupili do této série jako čtvrtý tým Východní konference po základní části. Vítězové Stanley Cupu z roku 2011 se letos ve vyřazovacích bojích opět mohou spolehnout na Davida Krejčího, vítěze bodování Play Off dva roky zpět, který i letos zažívá vydařené Play Off, stejně jako celá první formace Bruins ve složení Horton – Lucic – Krejčí. Zbytek týmu včetně českého veterána Jaromíra Jágra zatím hraje spíše druhé housle a tak se hosté musí spoléhat krom hry první útočné řady i na svého brankáře Tuuku Raska.

David Krejčí 7 (2+5)
Milan Lucic 6 (0+6)
Nathan Horton 4 (3+1)
Po třech odehraných zápasech jsou na tom zatím lépe hosté, kteří vedou v sérii hrané na čtyři vítězná utkání v poměru 2:1.

Předchozí zápasy

I. Boston – Toronto 4:1
II. Boston – Toronto 2:4
III. Toronto – Boston 2:5
Příjemný pozdní večer u sledování online přenosu ze čtvrtého utkání série 1. kola Play Off mezi týmy Toronto Maple Leafs a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.