Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:17
1. Frederick Andersen (ANA) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Karri Rämö (CGY) 31 zák., 2 góly, 93,9%
Flames vyhazují, ale nic moc tím nezískají.
59:30
Ducks jsou v útočném pásmu.
59:16
Vyloučeni Michael Backlund na dvě minuty za hrubost. Domácí hrají přesilovou hru.
59:10
Poslední minuta hry probíhá, Honda Center slaví druhou výhru domácího týmu.
58:38
Josh Jooris a jeho střela končí na výstroji domácího brankáře.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:44
Anaheim právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí vyhrají. Gól do prázdné branky ze středního pásma přidává NATE THOMPSON. Hosté s největší pravděpodobností budou prohrávat 0:2 v sérii. Asistence: Corey Perry, Ryan Gerzlaf.
57:32
Buly v útočném pásmu hostů, kteří mají puk pod kontrolou, ale nemohou ze rozestavět v útočném pásmu. Čas se rychle krátí..
56:48
Hosté to zkouší v šesti, hrají bez brankáře. Není na co čekat.
56:24
Komerční přestávka. S hosty to nevypadá vůbec dobře. Prohrávají o dvě branky, tři a půl minuty do konce základní hrací doby. Že by si vytvářeli nějaké vyloženě gólové šance, to se napsat taky nedá. No, nezávidím pozici trenéru Calgary. Znám i jednoduší náplň práce než nyní čeká lodivoda hostů.
55:14
Johnny Gaureau nedokázal překonat domácího brankáře, který si připsal důležitý zákrok.
54:36
Vedení Anaheimu mohl navýšit Ryan Getzlaf, který v jasné pozici selhal nebo jej parádně vychytal Rämo, jak chcete.
53:15
Je to marné, je to marné, je to marné. Něco takového si teď říkají hostující hráči, neboť se nemohou dostat do útočného pásma. Čas je proti nim, ubíhá velmi rychle.
51:55
Flames jsou po inkasovené brance otřeseni, tento stav se jim už bude obracet velmi obtížně.
51:15
A je to gól! Domácí jdou do vedení o dvě branky. Getzlaf přihrál Perrymu, který posunul na modrou, kde stál HAMPUS LINDHOLM. Prudká rána se vyhnula všem nástrahám, a tak skončila až v brance. Gólman Rämo nemohl nic vidět, před ním bylo několik hráčů, kteří mu clonili. Tak trochu gól z ničeho posílá Ducks velmi blízko druhé výhry v sérii. Asistence: Corey Perry, Ryan Getzlaf.
50:54
Karri Rämö kryje další lehké nahození od mantinelu. Vhazování tak v útočném pásmu domácích, což jim vyhovuje.
50:41
Hra je přerušena, puk vypadl ze hřiště, reklamní přestávka.
50:12
David Jones sestřelil u mantinelu stojícího Patricka Maroona.
50:00
Utkání se dostává do posledních deseti minut základní hrací doby. Domácí stále vedou o jednu branku.
48:42
Sean Monahan autorem další střely, zkoušel to zápěstím, gólman Frederik Andersen jej vychytal.
48:18
Sledovali jsme pasáž, kdy Anaheim byl v útočném pásmu, ke střele se však nedostal. Následujeme buly ve středním pásmu a komerční přestávka.
46:41
Ducks se dostali do útočného pásma, kde získali vhazování. České fanoušky potěší fakt, že Hudler je v pořádku a v utkání dál hraje.
46:12
Flames v útočném pásmu, Dennis Widemann se pokoušel obkroužit branku a zasunout puk k bližší tyčce. Tento úmysl však odhalil brankář Andersen, který stihl mezírku pokrýt.
45:24
Bollig se pustil do šarvátky s protihráčem. Situace končí smírem a domluvou rozhodčích. Ti dnes mnoho práce nemají, zatím vyloučili šest hráčů. Na vyřazovací boje se jedná o celkem klidné utkání.
44:55
Hostující tým hraje lépe ve třetí třetině, domácí se prakticky nemohou dostat do šancí.
44:12
Další ofenzivní výpad Calgary končí postavením mimo hru, buly ve středním pásmu.
43:50
Flames sice početní výhodu nevyužili, ale jejich aktivní hra pokračuje i při vyrovnaném počtu hráčů.
42:35
Rakell to nemyslel vůbec špatně, do útočného pásma se dostal po křídle, jeho střela letěla vysoko nad, možná ji obránce nataženou holí ještě tečoval.
41:45
Po hodně dlouhé době se ozývají domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence za další brankou. Nyní se ovšem musí bránit, protože Calgary se nebezpečně přibližuje.
41:21
41:01
Kris Russell se vší silou položil do střely od modré. Neuvěřitelná pumelenice se mezi tři tyče nevešla.
40:15
Jiří Hudler nahazuje kotouč do útočného pásma, jeho tým hraje ještě přesilovou hru, kterou si přinesl do třetí třetiny.
40:01
Ve druhé třetině branka nepadla, a tak stále platí stav, který stanovil Matt Beleskey v osmé minutě utkání. Poměr střel na branku je 29:21.
40:00
39:40
Ducks se osvobozují, zdá se, že se v této části hry ubrání. Flames se nedostali pořádně do útočného pásma v první části přesilovky.
39:21
Poněkud zbytečné podražení posílá na trestnou lavici autora zatím jediné branky Matt Beleskeye. Přesilovka pro hosty.
39:00
Poslední minuta hry v prostřední periodě.
38:50
Flames se dostali do útočného pásma, kombinovali okolo modré čáry, následovala střelu Krise Russella, s níž neměl domácí brankář problémy.
38:17
Postavení mimo hru zastavuje útočnou akci hostujícího celku.
37:38
Brandon Bolig bekhendovou střelou vystrašil brankáře domácího celku, který se štěstím kryje další ofenzivní výpad.
37:05
David Jones se dostal do dobré střelecké pozice, z mezikruží branku trefit nedokázal, chyběl mu nějaký metr a půl.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:20
Čas vyhrazený pro první třetinu blíží se ke svému konci.
35:53
Backlundova rána z první nebyla nejpovedenější, nicméně gólman Andersen puk raději ukryl ve výstroji. Buly před jeho brankou.
34:48
Komerční přestávka, kterou celky využijí k odpočinku. Trenéři také svým svěřencům dodají několik rad.
34:10
Deryk Engelland si připsal důležitý obranný zákrok, položil se do přihrávky domácích, který ujížděli dva na jednoho. Gólman Rämo byl bez práce, protože akci soupeře skvěle zneškodnil bek druhé formace.
33:38
Obrana Anaheimu se nedomluvila, ze zmatku těžil Brandon Bollig, jehož rána skončila ve výstroji gólmana Frederika Andersena.
32:00
Utkání se dostalo do své druhé poloviny, nyní se hra proti první třetině výrazně vyrovnala. Domácí celek brání už střední pásmo, a tak se Flames těžko dostávají do dobrých střeleckých pozic.
31:29
Rämö kryje další obrovskou šanci soupeře. A znovu na malém prostoru se zrodila tato akce.
31:10
Fanoušci podle předpokladů zaplnili Honda Center, ale že by nějak hlasitě podporovali svůj tým, to opravdu ne. Obrovský rozdíl třeba proti Winnipegu...
30:25
Komerční přestávka. Poměr střel na branku je 25:14, v této třetině pak vyrovnaný 5:5. Náskok drží domácí stále, prosadil se v osmé minutě Beleskey.
30:12
Hosté v plném počtu. Toto oslabení zvládli, nicméně zase museli řešit několik nebezpečných šancí domácích. Anaheimu stačí velmi malý prostor k tomu, aby si vypracoval nějakou šanci, přečíslení. V jeho řadách se nachází mnoho technicky dobře vybavených hráčů.
30:01
Kotouč znovu až za brankou Andersena, který pomáhá založit dlouhým pasem útočnou akci, pravděpodobně poslední v přesilové hře.
29:30
Hostující celek se osvobozuje, kvarteto hráčů střídá, zdá se, že toto oslabení zvládnou.
29:06
Celá akce končí důležitým zákrokem brankáře Calgary, který je skutečně pro svůj tým oporou.
28:35
Perrymu se střela nepovedla, o to větší problémy Rämö měl. Navíc bek Flames zlomil hůl, a tak neměl svůj nástroj.
28:12
Vyloučen hostující Sean Monahan na dvě minuty za držení. Další přesilová hra pro domácí.
27:41
Komerční přestávka.
27:03
Hra je zastavena, hosté odehráli puk na zakázané uvolnění, buly v jejich obranném pásmu. Flames vybojovali kotouč, a tak se směr hry pochopitelně mění.
26:21
Maroon zblokoval střelu Stajana, dobrý obranný zákrok.
25:57
Na druhé straně mohl vyrovnat Sam Benett, kterého vychytal domácí maskovaný muž.
25:20
Z ničeho nic se Anaheim dostal do obrovské šance. Z nulového úhlu posílal před branku puk jeden z hráčů. Maroon se zorientoval nejlépe, svou šanci ovšem zazdil, trefil Rämö.
24:50
Domácí hráči působí hodně uklidněně, připadá mi, že jednobrankové vedení jim stačí. Z jejich způsobu hry se vytratil důraz, rychlost, touha vyhrát osobní souboje. Velká změna, pro domácí fans asi ne úplně příjemná, ve hře Ducks.
23:15
Obrovskou šanci měl hostující Jooris, který trefil v ideální pozici jen brankáře soupeře. Zatím největší šance Calgary.
22:31
Přesilová hra se hostům nepodařila podle představ, do vážnější šance se nedostali. Poměrně staticky ji odehráli.
21:39
Joe Colborne to nevymyslel vůbec špatně, jeho střílenou přihrávku nikdo z jeho spoluhráče nedokázal ztečovat do branky.
21:20
David Schlemko nedokázal dokázal trefil volnou část branky, Andersen ležel na ledě, stačilo ho přehodit.
20:31
Jiří Hudler se těžce zvedá z ledu po hitu od Hampuse Lindholma, který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Co je ale mnoho horší je to, že Hudler míří do útrob haly... doufejme, že bude v pořádku. Následuje přesilovka Flames.
20:01
Hostující hráči vyhráli úvodní buly druhé třetiny, ve které se pokusí alespoň vyrovnat.
20:01
Vše je připraveno pro start druhé třetiny.
Po první třetině jsou veselejší domácí, kteří vedou díky brance Beleskeye. Střelecky je jejich převaha ještě výraznější 20:9. Ryan Kesler ve své příležitosti trefil tyčku. Flames si žádnou gólovou šanci zatím nevytvořili.
20:00
19:30
Sledujeme souboje o kotouč ve středním pásmu, úvodní dějství se dohraje s kotoučem na holích hostujících hráčů.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:30
18:00
Znovu se český hráč dostal ke střele, tentokrát si s jeho pokusem poradil brankář Andersen.
17:51
V přesilovce jsou hosté před brankou soupeře. Jiří Hudler se pokoušel vyrovnat, ale chyběla mu k tomu maličkost – trefit branku.
17:30
17:01
Andrew Cogliano se dostal do zajímavé pozice, střelou bekhendem branku trefit nedokázal.
16:30
Domácí mají puk za svou brankou, vyčkávají na vhodný moment pro založení útočného výpadu.
16:20
Počet hráčů na ledě se vyrovná, na trestnou usedá hráč Ducks Hampus Lindholm na dvě minuty za podražení Seana Monahana.
16:00
Anaheimu se nedaří dostat se stabilně do útočného pásma, hosté střídají.
15:30
Vyloučen hostující Jiří Hudler na dvě minuty za držení. Druhá přesilovka pro domácí, tu první využít nedokázali.
15:03
Komerční přestávka v době, kdy se první třetina dostává do své poslední pětiminutovky.
14:10
Rämo má už 15 zákroků, dalších šest střel zblokovali obránce před ním. Flames skutečně tahají dnes za kratší konec.
13:05
Hostující hráči si sice nevytvářejí žádné střelecké pozice, ze kterých by mohli výrazněji ohrozit branku soupeře, nicméně se jim podařilo zmírnit tlak Ducks, který hlavně v prvních pěti minutách byl takřka nesnesitelný.
12:24
Znovu poslední instance v sestavě hostů zachránila "své" od další inkasované branky. Jakob Silfverberg byl autorem rány, kterou zkryl za obráncem.
12:02
I Andersen nyní musel řešit situaci obtížnou, protože jeho obránci nechali úplně volného Boliga, který se své šance zalekl.
11:51
Komerční přestávka. Střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 13:4.
11:30
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Andersena, jehož spoluhráči nemohou střídat. Flames by se mohli díky tomu dostat do tlaku v útočném pásmu.
10:39
Hosté v plném počtu. Poměrně dobře odbráněné oslabení znamená, že náskok domácích je stále jen o jednu branku. Rämö hlavně v první polovině oslabení musel řešit několik ne zrovna snadných situací.
10:05
Domácí o pásmo po několika soubojích přišli, hosté tam posílají puk bezpečně daleko od své branky, čtveřice střídá.
09:49
Hra přerušena, kotouč vyletěl ze hřiště. Vhazování v útočném pásmu Anaheimu.
09:09
Rämö toho věru moc neviděl, se střelou Cam Fowlera si dokázal poradit. Další těžký zákrok.
08:39
Vyloučen hostující obránce Deryk Engelland na dvě minuty za vražení na hrazení.
07:27
Naprosto zaslouženě jdou domácí do vedení. Přečíslení dva na jednoho zakončil po přihrávce Keslera MATT BELESKEY střelou, na kterou byl Rämö krátký. S tím nešlo nic dělat. Velmi dobře trefený kotouč do horní částí branky. Odměna za aktivitu domácího celku. Asitence: Ryan Kesler, Hampus Lindholm.
07:10
Hra je přerušena, gólman Rämö už čelil devíti střelám. Domácí si se soupeřem dělají co chtějí.
06:30
Sami Vätänen se dostal do další šance, branku minul. Obranné pásmo Flames připomíná střelnici, na kterou má vstup zdarma každý, kdo o projeví zájem.
06:03
Po střele Sama Bennetta následuje komerční přestávka.
05:52
Šmankote, to byla rána za kterou by se nemusel stydět ani voják s kalašnikovem. Ryan Kesler trefil tyčku. Myslím, že brankáři Calgary bude v uších zvonit nějakou chvilku.
04:29
Kyle Palmieri stál na konci pohledné akce, se kterou si dokázal poradit gólman hostů. Obrovský tlak mají Ducks, ovšem gól ne a ne vstřelit.
04:10
Buly ve středním pásmu, k puku se dostávají domácí hokejisté, kteří velmi organizovaně pořádají další nebezpečný výpad před branku soupeře.
03:33
Simon Despres autorem další střely domácího celku. Hosté si připadají jako na obrtlíku.
03:15
Ryan Getzlaf a Corey Perry se dostali do přečíslení dva na jednoho, hostující gólman si poradil velmi dobře, další obrovská šance domácích. Výtečně si Rämö s touto situací poradil.
02:42
David Schlemko bekhendem se pokoušel vstřelit první branku tohoto klání, ovšem neuspěl.
01:46
Davod Jones střelou zápěstím nedokázal v brejku překonat brankáře Andersena. Na druhé straně o pár sekund později zahrozil Andrew Cogliano, jehož rána byla snadným soustem pro Rämä.
01:33
Russel velmi dobře zblokoval střelu Cogliana, gólman Flames zasahovat nemusel. Domácí vstoupili do zápasu aktivně.
00:23
Puk získali domácí, a tak otáčejí směr hry. Rychlá akce po křídle je zakončena střelou Matta Beleskeye, se kterou si brankář Karri Rämo bez problémů poradil. První vážnější šance utkání.
00:01
Úvodní vhazování vyhrávají hokejisté hostujícího týmu, kteří se dostávají do útočného pásma.
00:01
Utkání brzy začne.

Anaheim Ducks: Andersen (Labarbera) – Beauchemin, Lindholm, Despres, Fowler, Vätänen, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Silfverberg, Kesler, Beleskey – Palmieri, Rakell, Cogliano – Jackman, Thompson, Etem

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Wideman, Russell, Engelland, Brodie, Diaz, Schlemko – Hudler, Monahan, Gaudreau – Jones Backlund, Colborne – Jooris, Stajan, Bolig – Shore, Granlund, Raymond

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Amell, Nansen.
Pro české fanoušky je potěšující zpráva o Jiřím Hudlerovi. Útočník Calgary odstoupil z prvního utkání série po první třetině vinou blíže nespecifikovaného zranění. Podle aktuálnách informací je v pořádku a zdravě nabuzený.
Předchozí zápas:
1. zápas Anaheim – Calgary 6:1 sestřih
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Corey Perry (5+6), druhý je pak Ryan Getzlaf (2+6). Jedničkou mezi třemi tyčemi je Andersen.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Jiří Hudler (3+3) a Johnny Gaudreau (2+4). Oba mají šest kanadských bodů. V brance je jedničkou Hiller, dvojkou Rämö.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového klubového hokeje. V tomto zápase Stanley Cupu mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.