Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 25:36
Andrej Šustr (TBL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 25:03
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 28:13

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
2. Carey Price (MTL) 33 zák., 2 góly, 94,3%
3. Ben Bishop (TBL) 43 zák., 1 gól, 97,7%
Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost a na shledanou.
Tampa se v sérii ujímá vedení 1:0. Já ji gratuluji. A gratuluji i těm, kteří vydrželi zápas sledovat až do konce.
Je dobojováno. Ani na šestý pokus nedokázali svěřenci Michela Therriena najít recept na Blesky z Tampy. V této sezóně se jim zkrátka na tohoto soupeře nedaří.
82:06
Tampa právě vstřelila branku!
Brian Boyle zabojoval v rohu o kotouč. V jeho snaze jej podpořil Valtteri Filppula, který převzal kontrolu nad pukem, přistrčil ho na hokejku NIKITY KUČEROVA. Ten zamířil švihem přesně k pravé tyči a rozhoduje dnešní napínavé a dlouhé utkání. Asistence: Valtteri Filppula.
81:30
Dale Weise teď hledí do stropu Bell Centre. Ví, že z mezikruží, zcela osamocen, mohl zamířit lépe.
80:45
Je to určitě škoda, že v play-off už nerozhodují samostatné nájezdy. Pro diváky určitě nejatraktivnější možnost zakončení zápasu. Obecně převládá trend, že prodloužení hrané do nekonečná je spravedlivější. Otázka je, zda má být hokej za každou cenu spravedlivý.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Na hokejistech Tampy Bay se zatím neprojevuje náročná sedmizápasová série s Detroitem. Dokonce bych řekl, že v prvním prodloužení byli svěřenci Jona Coopera aktivnější.
Druhé prodloužení začne lehce po páté hodině ranní. V pekárnách už se roztápí pece na výrobu krásných sobotních křupavých rohlíčků, leckdo právě vstává do práce na ranní víkendovou směnu. Krom toho je tady stále zápas Montrealu s Tampou. Osobně si tipnu, že se dočkáme vítězné branky dříve, než v České republice odbije sobotní poledne.
V prvním prodloužení pochopitelně gól nepadl. To by nám borci na ledě neudělali. Máme tu možnost zůstat i nadále vzhůru a sledovat další porce kvalitní podívané.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:37
Nejtvrdší střelu večera si připisuje Davida Desharnaise. Ben Bishop, ač chráněn maskou z toho nejlepšího materiálu, bude po zápase vypadat jako Teal'c ze Stargate. Taková dvoumetrová princezna s hvězdou na čele.
79:01
Začíná poslední minuta prvního prodloužení. Tady gól nepadne. Třeba se štěstí usměje na některého hokejistu v některém z dalších prodloužení.
78:46
Brandon Prust hned vyzkoušel nové náčiní. Střelou téměř z rohu kluziště se pokusil Bishopu zaskočit. Neúspěšně.
78:22
Brandon Prust měl nalito. Ale při pokusu o střelu bez přípravy zlomil svou hůl.
77:04
Ondřej Palát střílí z otočky. Netrefuje branku, jeho projektil míří do plexiskla na zadním mantinelu.
76:02
Braydon Coburn skvěle zastavil přihrávku mířící na osamoceného Brendana Gallaghera, který číhal mezi kruhy.
75:24
Domácí se pozdrželi v útočném pásmu. Bez střely na branku ale nejsou koláče.
73:32
P. K. Subban několikrát zakroužil na modré čáře. Chudák Ryan Callahan se válel po zemi jako hadr, když se s ním vytírána podlaha. Byl to oku lahodící moment. Jenže Subbanovi to nestačilo. Rozhodl se umotat i druhého chlapce v bílomodrém dresu, a to už se tak pompézně nepodařilo.
72:25
Cedric Payquette s pukem na holi v rohu kluziště. Domácího brankáře nahozením z velkého úhlu nepřekvapil.
71:26
Jeff Petry nastřelil pouze pravou brusli Nikity Kučerova.
71:00
Polovina prvního prodloužení je za námi. Na rozhodující gól stále čekáme. Noc je mladá, NHL je krásná. Určitě stojí za to vydržet až do konce. Byť se zdá, že konec dnešního utkání je v nedohlednu.
70:46
Alexe Killorna napadlo udělat kličku před modrou čarou. No jo, ofsajd.
70:40
Jacob de la Rose to vzal v přečíslení 2 na 1 na sebe. Jason Garrison se položil na led a zabránil tak přihrávce. Montrealský forvard tak neměl na výběr. Musel zkusit své štěstí. A potkala ho smůla. Vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
70:13
Na výletě v území Price Victor Hedman. Obhodil si obránce, ale nezakončil.
69:36
Tyler Johnson si netroufl udělat kličku P. K. Subbanovi. Zkusil střelu, nebylo to nejlepší řešení. Puk po teči od Subbanovy hokejky míří do ochranné sítě.
69:01
Max Pacioretty mohl zakončit do poloprázdné branky. Nepodařilo se mu však puk zvednout, a tak trefil pouze ležícího Bishopa. Jedeme dál.
68:37
Tomáš Plekanec vyhrál vhazování na Grega Pateryna, ten s ním popojel směrem do rohu a vrátil puk zpátky na modrou, kam si sjel nikým nehlídaný Brendan Gallagher. Secvičená akce Montrealu ale ke gólu nevedla. Ben Bishop měl odkrytý výhled a střelu s přehledem chytil.
68:32
Torrey Mitchell nahazuje bekhendem na Bishopa. Unylá střela. Dvě haluze za jeden večer brankář Tampy Bay zkrátka a dobře nepustí.
67:54
Anton Stralman střílí z vrcholu levého kruhu. Carey Price zasahuje pravým betonem.
67:14
Lars Eller nahazuje puk do pásma. Trefil ale rukavici některého z hráčů Tampy, který v tu chvíli stál na střídačce. Hra je proto přerušena.
64:56
Steven Stamkos pálí nepřesně. Nicméně kotouč se odrazil od zadního mantinelu na horní síťku Priceovy klece. Tak tak, že se neskoulel domácímu gólmanovi na záda a ...
64:06
Lars Eller šikovně nahazuje na branku skrz hradbu těl. Ben Bishop si našel mezi hráči skulinku a puk chytil.
63:24
Aktivní Nikita Kučerov se tlačí do zakončení. Teď odrazem od zadního mantinelu dotlačil silou vůle puk až k Priceovi.
62:59
A branka to není. Sudí posoudil situaci tak, že Kučerov natlačil domácího brankáře i s pukem za čáru nedovoleným způsobem.
62:59
No, tohle je zapeklitá situace Nikita Kučerov se řítil sám na brankáře Montrealu. Ten jeho zakončení zachytává betonem. Následně se ale oba dva aktéři ocitají za brankovou čarou i s pukem. Budeme volat do Toronta!
62:46
Drobná rozepře před brankovištěm Bishopa. V hlavní roli Brendan Gallagher, režie Max Pacioretty, asistent režie Tomáš Plekanec.
62:24
Vysoké nahození schovává do své lapačky Ben Bishop.
61:17
Alex Killorn posílá bekhendem puk do náruče domácího brankáře.
60:40
Vypadalo to na faul Briana Boyla. Sudí není stejného názoru.
60:01
Začalo prodloužení.
Můžeme se tedy těšit na prodloužení, které by mělo začít přibližně ve 4:03.
V 60 minutách se o vítězi nerozhodlo. Oba týmy přidaly ve třetí třetině po jednom gólu. Nejprve se ve 43. minutě trefil Tyler Johnson, který si připsal sedmou branku v play-off. V 55. minutě pak vyrovnal Max Pacioretty, který nahodil puk na Bishopovu lapačku. Z ní se puk vykutálel a zastavil se až za brankovou čárou. Brankář hostí si vybral jediný slabší okamžik za celé utkání, bohužel z toho zrovínka padl gól.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:28
Alex Galchenyuk se uvolňuje na levém křídle a trefuje vyrážečku připraveného Bena Bishopa.
59:03
Cedric Paquette nahazuje od modré čáry. Nepříliš nebezpečný pokus.
58:35
Nahození na Bena Bishopa ze středního pásma. Hostující brankář si netroufl rozehrát.
57:25
Puk má v lapačce Ben Bishop. V lapačce. A puk mu z ní nevypadává. To hned přijel do brankoviště okomentovat P. K. Subban. Brankář Tampy je teď pod velkým psychickým tlakem.
57:09
Brian Boyle přišel o kotouč. V souboji o puk byl silnější Alexej Jemelin.
55:40
Ostrá rána Ryana Callahana se zastavila přímo pod nohama kapitána Stamkose. Ten však nedokázal z bezprostřední příležitosti překonat domácího brankáře.
54:47
Montreal právě vstřelil branku!
Tak tohle si Ben Bishop nezasloužil. Skvělý výkon dehonestuje velkým kiksem. MAX PACIORETTY zápěstím z kruhů střílí do Bishopovy lapačky, tomu z ní puk vypadává a koulí se za brankovou čáru. Je vyrovnáno. Asistence: P. K. Subban, Tom Gilbert.
53:32
Ben Bishop vyslal dlouhým pasem do úniku Nikitu Kučerov. Ten měl na pravém křídle dostatek prostoru, ale Price nepřekonal.
53:19
A pozor. Tyler Johnson se vrací na střídačku. A hned vzápětí míří na led za svými spoluhráči z útoku, Ondřejem Palátem a Nikitou Kučerovem.
53:00
Celkem 4 střely vyslali na Bishopovu branku hokejisté Montrealu ve třetí třetině. Sami usuďte, zda to je moc, nebo málo.
52:08
Alex Galchenyuk nahrál zpoza branky. Snažil se najít Davida Desharnaise, to se mu podařilo, ale byl to příliš prudký pas. Těžko takový zpracovat.
51:32
Ale tak co by ne. Brandon Prust střílí z velkého úhlu. Není na co čekat, teď už musí všechny puky směřovat do Říma. A třeba něco projde přes celní bránu, kterou stráží statný Ben Bishop.
51:06
Ondřej Palát nahazuje na Price ze středního pásma. Domácí brankář se snažil rozehrát, ale nebylo mu dovoleno. Nebylo kudy kam. Hostující útočníci právě na tento krok číhali.
50:47
No, vše nasvědčuje tomu, že Montreal ani v šestém utkání proti Tampě v této sezóně nezvítězí. Michel Therrien má něco málo přes 9 minut, aby vymyslel nějaký fígl, nějakou kulišárnu, která dopomůže domácím hokejistům k překonání neprostupné obrany Tampy v zádech se skvělým Bishopem.
50:44
Andrej Šustr vložil hůl do střely Brendana Gallaghera a ztečoval puk do ochranné sítě.
49:45
Nepřesná rozehrávka Habs. Icing. Hra se stěhuje před Careyho Price.
49:02
Nikita Kučerov zavezl puk do pásma. Přihrává Ondřeji Palátovi. Českému útočníkovi se ale nepodařilo vymyslet nic závratného.
48:06
A Tyler Johnson odchází do kabiny. Co se stalo? Zranění? Nutná úprava výstroje? Nevím. Každopádně to je velké oslabení pro Blesky.
47:26
Na vhazování před Benem Bishopem se sklání Tomáš Plekanec se Stevenem Stamkosem. Úspěšnější je český útočník. Domácí ale přicházejí o útočné pásmo.
47:19
Střelec jediného gólu se vrací do hry. Přesilové hry, to je ostudná záležitost obou celků. Bída s nouzí. Nula šancí, nula gólů.
46:51
Hm, nevypadá to, že domácí prolomí své střelecké prokletí dnešního dne.
46:04
Cedric Paquette vyhazuje a odchází společně se svými spoluhráči střídat.
45:44
Hned 6 hráčů se rve o nadvládu nad pukem u mantinelu.
45:19
To je ideální příležitost k vyrovnání. Tyler Johnson (TBL) zahákoval Gallaghera. Ten mu na oplátku věnoval krosnu do zad. To sudí ale přehlédli. Začíná přesilovka Montrealu.
44:44
Carey Price má puk ve své moci. A už se připravuje na buly, které se udá po jeho levé ruce.
43:59
No a řada je na domácích. Podaří se jim odpovědět na branku Tylera Johnsona, momentálně nejlepšího střelce letošních bojů o Stanley Cup?
42:34
Neprůstřelnost Careyho Price je u konce. TYLER JOHNSON vložil hokejku do prudké střely Matta Carla a zcela změnil trajektorii letu. Brankář Montrealu byl absolutně bez šance. Hosté jdou v úvodu třetí třetiny do vedení. Asistence: Matt Carle, Andrej Šustr.
42:19
Nic. Domácí jsou v plném počtu.
41:35
Jacob de la Rose mohl vyhodit, ale puk mu sjel z hokejky. Co se nepovedlo jemu, napravil Brendan Gallagher.
41:17
Přihrávka Stevena Stamkose byla pomalá. Jeho spoluhráč vjel po pásma rychleji než puk. Je to ofsajd.
40:51
Je to bída. Hostům se v početní výhodě nedaří. Domácí vyhazují puk na druhou stranu kluziště.
40:19
Alexej Jemelin (MTL) si v souboji s Ondřejem Palátem počínal nedovoleně. Hosté mají čtvrtou přesilovou hru v dnešním utkání.
40:01
Jsem neskonale zvědavý, který z týmů najde jako první recept na toho či onoho gólmana. Pokud vám vrtá hlavou podobná otázka, rozhodně nechoďte spát. Sledujte náš onlajn přenos, který pokračuje ve 3:04.
Oba brankáři už 5 třetin drží svou neprůstřelnost. Já před nimi smekám klobouk. Je zřejmé, kdo obsadí dvě místa ze tří při pozápasovém vyhlášení hvězd utkání.
Ben Bishop se blýskl nádherným zákrokem, jimž vyčapal Plekancovou zakončení, který společně s Paciorettym ujel v oslabení do úniku. Svým spoluhráčům také citelně pomáhá s rozehrávkou. Je zkrátka skvělý.
Duel, kterému kralují skvělí brankáři. Zákroky Careyho Price vypadají tak samozřejmě. Kanadský brankář stojí ve všech situacích tam, kde stát má, nevyráží puky před sebe a jednoznačně všem ukazuje, komu by měla patřit Vezinova trofej.
Tak má předtucha se nenaplnila. Branku jsme ve druhé dvacetiminutovce neviděli. Stále ale platí, že sledujeme atraktivní duel.
40:00
39:50
David Desharnais se snažil ze všech sil dorazit puk, který do předbrankového prostoru nahodil Andrej Markov. Braydon Coburn ho ale nabral na vidle a odtáhl do širé dáli.
39:09
Jacob De La Rose střílí od levého mantinelu. Pro Bena Bishopa, který měl odkrytý výhled, lahůdka.
39:01
Začala poslední minuta prostředního dějství.
38:01
Domácí jsou v plném počtu. Opět si ve vlastním oslabení vytvořili gólovou příležitost. A znovu u toho byl Max Pacioretty. A znovu se nerozsvítilo červené světlo za Benem Bishopem.
37:27
Tak to byl neuvěřitelný moment. Tomáš Plekanec s Maxem Paciorettym se dostali do úniku proti jedinému obránci. Vyměnili si jedním dotekem puk do cik-caku. Ben Bishop se položil na pravý bok, zdálo se, že český bombarďák konečně rozvlní síť, ale Bishop se vytrčil s lapačkou a zákrokem večera odmítl změnu ve skóre.
36:47
Obrovský závar před Pricem. Ondřej Palát a po něm ani Tyler Johnson nedokázali zasunout puk do odkryté klece.
36:01
Valtteri Filppula padá k zemi. Nebylo to ale vlastní vinou. Alex Galchenyuk (MTL) nechal svou hůl pod jeho bruslí a završuje tak svůj hattrick dvouminutových trestů.
35:18
Antonu Stralmanovi přeskočil puk přes hokejku. Ben Bishop byl pohotový a puk okamžitě ukryl do své lapačky, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zmatku.
34:40
David Desharnais střílí. Ale takové pokusy já nazývám břišními. To by brankáři nesměli mezi hlavou a nohama nic mít, aby z takových střel padaly góly. Ono se sice říká, že když nevíš co s pukem, vystřel. Já se ale přikláním k modernější verzi hokejového pořekadla: Když nevíš co s pukem, tak jsi špatný hokejista.
34:12
Alexej Jemelin teď zaváhal v rozehrávce. Namazal přímo na hokejku protihráče. Vzápětí ale svůj kiks napravil a nebezpečí zažehnal.
33:09
Andrej Markov nahazuje na branku. Ben Bishop se roztáhl na brankové čáře do takového toho univerzálního rozkleku. Nic neviděl. Měl ale štěstí, puk ho trefil do betonu.
32:59
Montreal těží ze skvěle postavené taktiky. Vysunutý forčeking dělá hostům velké potíže.
32:51
Nahození Larse Ellera končí mezi diváky. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:24
Greg Pateryn pálí tvrdě od modré čáry. Ben Bishop vyráží pravým betonem.
31:57
Střelecký pokus si připisuje Victor Hedman. Propagační pokus. Carey Price se zrovna nepředřel, aby jeho střelu zastavil.
31:24
Ani čtvrtá přesilovka dnešního utkání nepřinesla změnu ve skóre. Bývalý kapitán Jezdců z New Yorku se vrací z trestné lavice.
31:06
Hosté vyhazují puk pryč ze svého obranného pásma.
29:58
P. K. Subban pálí z voleje. V této hokejové dovednosti je právě on mistrem. Moc dobře to také ví Ben Bishop, který si dal zatraceně velký pozor, aby mu střela neproklouzla v podpaží. Zpevnil se a puk udržel ve své náruči.
29:23
Domácí mají k dispozici druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Ryan Callahan (TBL) je vyloučen na 2 minuty za držení.
29:15
V obrovské příležitosti Andrej Šustr. Vytáhlý český zadák.byl sám mezi kruhy. Zavřel oči. Nebo možná ne, nevím. Každopádně se opřel do puku vší silou. To byla pořádná rána. Nicméně ... Carey Price. Tečka.
28:53
Rychlé nahození Andreje Šustra se odrazilo až k Tyleru Johnsonovi. Než se ale mladý útočník nadál, vpíchl mu domácí puk hokejkou.
28:28
Pokud v něčem hosté výrazně za svým soupeřem zaostávají, tak to je počet vyhraných vhazování. Montreal byl na buly úspěšnější osmnáctkrát, hosté jen v devíti případech.
28:28
Ryan Callahan nahazuje na branku. Puk má v lapačce Carey Price a nehodlá rozehrát. Hra je přerušena.
27:56
Domácí jsou v plném počtu. Dá se říci, že Tampa přežila přesilovou hru bez inkasované branky.
26:58
Max Pacioretty se proháčkoval až k Bishopovi. To byla perfektní individuální akce. Anton Stralman se jen díval, jak se to dělá. Klička do bekhendu se zasunutím mezi Bishopovy betony úspěch neslavila. I tak si ale domácí útočník vysloužil ovace vestoje.
26:04
Alex Galchenuyk (MTL) zasáhl Alexe Killorna hokejkou do obličeje. Není se o čem bavit. Stejně jako v první třetině je to právě 21letý hokejista, který oslabuje celek Habs.
25:16
K zakončení se dostal Brendan Gallagher. Dnes již popáté. Jednoznačně nejaktivnější muž na hrací ploše.
25:06
Carey Price pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. P. K. Subban tak může v klidu založit útočnou akci.
23:59
Je potřeba zvýšit střeleckou aktivitu. Montreal mezi tři tyče zamířil ve druhé třetině pouze jednou, Blesky z Tampy dvakrát.
23:32
Brendan Gallagher není žádný hračička. Okamžitě po zisku puku vystřelil z velkého úhlu a málem trefil hlavu hlavního arbitra, který stál v rohu kluziště. To bylo o fous.
23:18
Steven Stamkos nahazoval zpoza branky na Careyho Price. Ten sice takové řešení situace úplně nepředpokládal, ale s nepříjemným nahozením si dokázal poradit.
22:22
Ryan Callahan zakončuje další z řady přečíslení. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. To byla krajně nepovedená střela.
22:01
P. K. Subban zachytil puk na modré čáře a poslal jej bekhendem jen do prvního clonícího hráče.
21:12
Matt Carle uzurpoval u mantinelu maličkého Desharanise. Tvdrý střet, po kterém domácí forvard přišel o kotouč.
20:46
Max Pacioretty se utrhl do přečíslení společně s Jeffem Petrym. Vzal to na sebe a nechal vyniknout Bishopovu lapačku.
20:24
Carey Price si dojel pro puk za vlastní branku a poté jej středem hřiště poslal na zakázané uvolnění.
20:01
Není to žádná defenzívní bitva. Proto bych si vsadil na to, že ve druhé třetině už nějakou branku uvidíme. Jestli se má predikce promění v realitu, se dozvíme za malý moment. Druhá třetina začíná v 2:01.
Domácí byli po většinu času lepším týmem. Hosty dostala do sedla až nabídnutá přesilová hra v 16. minutě. Ne snad, že by si v početní výhodě vytvořili přehršel šancí ke skórování, ale minimálně vyvedli svého soka z tempa. Od té doby až do konce první třetiny nevystřelili Habs na Bishopa jedinou ránu. Tampě se podařilo otočit poměr střel ve svůj prospěch (12:10).
Máme za sebou první dvacetiminutovku. V ní jsme viděli svižný hokej, skvělou atmosféru, tři střely do tyče a 31 hitů. Zkrátka vše, co patří do play-off. Skoro bych řekl, že góly takovému zápasu ani nechybí. Sledujeme hokej na vysoké úrovni.
20:00
19:33
Ondřej Palát v rychlém přečíslení 2 na 1 vybízel ke skórování Tylera Johnsona. Spolupráce dvou blesků z kádru Blesků ale se skóre nepohnula. Palát měl spíše střílet. Nahrávka na Johnsona neprošla.
19:01
Začíná poslední minuta první periody. Hosté jsou usazeni v útočném pásmu.
18:50
Skvělý Price se přesunul ke své pravé tyči a s přehledem pokryl dorážku Briana Boyla.
18:14
Steven Stamkos stále čeká na svůj první gól v letošním play-off. Teď se hezky prosmýkl po pravém křídle, ale nastřelil pouze pravé rameno Careyho Price.
17:27
Tak domácí jsou v plném počtu. Hosté se v závěru početní výhodu přeci jen usadili v pásmu. Ale gól ne a ne přijít.
17:18
Steven Stamkos tečoval střílenou přihrávku Ryana Callahana. Hezká vtipná teč, ale na překonání Price je potřeba ještě něco víc. Něco překvapivějšího, originálního, nečekaného. A samozřejmě minimálně jeden clonící muž před brankovištěm. Jinak to nebude, jinak to nevidím.
17:04
Tak až teď se hosté dostali k vážnějšímu ohrožení branky za Careym Pricem. Jason Garrison se opřel do puku od modré čáry. Ale Carey Price je brankář s velkým B.
16:38
Svého spoluhráče napodobuje Tomáš Plekanec. Hostům se nedaří usadit na delší dobu v pásmu.
16:09
Skvělá práce Larse Ellera, který vyhazuje puk až k Benu Bishopovi.
15:27
Alex Galchenyuk (MTL) vyhodil puk z obranného pásma za mantinel, což znamená, že posílá svůj celek do čtyř.
14:56
Montreal je v dosavadním průběhu aktivnějším týmem. Dokládá to i počet střel (10:5). Dvakrát za zády Bena Bishopa dokonce zazvonila branková konstrukce.
14:52
Domácí přesilovou hru nevyužili. Vyloučený Brian Boyle se vrací zpět na ledovou plochu.
14:36
Valtteri Filppula, to je borec, který se nestydí zaútočit ani v oslabení. Jeho výlet před Careyho Price byl velmi ambiciózní. Puk proletěl těsně vedle pravé šibenice.
13:32
Není tomu tak. Pokračuje se za stavu 0:0. Ben Bishop si s dorážkami dravého forvarda Habs poradil.
13:31
A volá se do Toronta, zda puk nepřekročil při jedné z milionu Gallagherových dorážek neskočil za čarou.
13:31
A znovu domácí útočník s číslem 11 na zádech. Ten je opravdu z oceli. Nechá do sebe bušit, inkasuje několik krosčeků do zad, ale z prostoru před brankovištěm neuhne za žádnou cenu.
13:24
Tomáš Plekanec nahazoval z rohu kluziště před branku. Tam stál – hádejte kdo – jistě že Brendan Gallagher. Kdo jiný. Pro tentokrát se mu nepodařilo zasunout puk za brankovou čáru.
12:52
Brian Boyle (TBL) je prvním vyloučeným hráčem v dnešním utkání. Od sudího dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
12:51
Takový hokej diváky v Bell Centre baví. Více než 21 tisíc fanoušků si utkání ve vysokém tempu užívá plnými doušky.
12:30
Montreal je v laufu. Torrey Mitchell mohl být prvním úspěšným střelcem v dnešním utkání. V luxusní pozici mezi kruhy si ale na skvělého Bishopa nepřišel.
11:35
Andrej Markov má dnes ofenzivní choutky. Po jeho výpadu a pokusu o střelu dorážel do poloodkryté klece Max Paxioretty. Trefil pouze levou tyč. Dorážku Brendana Gallaghera pokryl skvělým zákrokem betonem Ben Bishop.
10:57
Hosté byli notnou chvíli nastěhováni v útočném pásmu. Ke střele se ale nepropracovali.
09:47
No to byla pořádná rána. Mezi kruhy si klepl o přihrávku Devante Smith-Pelly. A také ji dostal. Na nic nečekal a z voleje se pokusil otevřít skóre dnešního utkání. Střela ale zaduněla o zadní mantinel.
09:02
Skvělá práce Victora Hedmana, který zastavil unikajícího Alexe Galchenyuka a čistým způsobem mu odebral puk.
08:11
Dale Weise se snažil u pravé tyče procpat puk pod betonem Bena Bishopa. To je ale těžký úkol. Tentokrát to nevyšlo.
07:47
Lars Eller si sám pro sebe nahazuje puk do útočného pásma.
06:54
Hosté zatím vynikají v obětavosti. Poměr zblokovaných střel 5:1 z jejich pohledu hovoří jasnou řečí.
06:53
Po nepřehledné situaci před svým brankovištěm zalehl Carey Price puk. Vhazovat se bude po jeho levici. Pokračovat se bude po krátké reklamní přestávce.
06:00
Skvěle napadající Tomáš Plekanec vybojoval puk, předložil ho Brendanu Gallagherovi, který vypálil. Ale viděli jsme další ze série zblokovaných střel. Victor Hedman stál přesně tam, kde měl.
05:32
David Desharnais mohl vyrazit na zteč Bishopovy klece, ale měl toho plné brusle. Takže nahodil do pásma a odešel na střídačku.
04:31
Do Markovovy střely si klekl Vladislav Namestnikov. S bolestivou grimasou odchází na střídačku. Tohle muselo štípnout.
04:30
Andrej Markov dopadl podobně jako jeho spoluhráč z obrany. Ani jeho nahození si nenašlo cestu do vytyčeného prostoru.
03:57
P. K. Subban nahazuje puk na branku. Jeho pokus je ale ztečován bránícím hráčem do rohu.
03:15
Dobré napadání Plekancovy lajny. K zakončení se tlačil Brendan Gallagher, ale obrana hostí jej před brankovištěm k puku nepustila.
02:57
Ben Bishop se nebojí rozehrát puk. Na to, že měří 201 cm, si s hokejkou počíná nadmíru obratně.
02:09
Píská se přihrávka rukou. Po velkých šancích na obou stranách se teď bude vhazovat ve středním pásmu.
01:47
Vzápětí o něj ale přišli. Další akci rozjíždí Andrej Markov. A rozjíždí ji skvěle. Přihrává ji na nejmenšího muže na ledě. David Desharnais si bere puk a mermomocí se dívá na svého spoluhráče. Naznačuje přihrávku. Všechny na ledě však ošálil. Místo nahrávky spoluhráči přišla střela zápěstím. Puk zazvonil o levou spojnici.
01:17
Hraje se zatím bez přerušení. Domácí zavážejí puk do pásma.
00:18
A hned po 18 vteřinách v obrovské příležitosti Ondřej Palát, který se chopil puku v prostoru mezikruží. A vypadá to, že trefil tyč za zády Careyho Price.
00:01
Tak nejprve se fanoušci mohou pokochat kanadskou hymnou v angličtině. Poté následuje tatáž hymna se slovy francouzskými.
Československá stopa v sérii:

Tomáš Plekanec (MTL) 32 let, 6 zápasů, 3b. (1+2)
Andrej Šustr (TBL) 24 let, 7 zápasů, 1b. (1+0)
Ondřej Palát (TBL) 24 let, 7 zápasů, 3b. (1+2)*

* statistiky z letošního play-off

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paqquette, Fillpula, Namestnikov – Něstěrov, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Racicot, Miller.

Montreal Canadiens

Tým Michela Therriena je postaven tak, aby uspěl v play-off. Nechybí mu vůbec nic, co by mělo zdobit tým ve vyřazovacích bojích.

Základním stavebním kamenem je, podle mnohých momentálně nejlepší brankář světa, Carey Price, který je nominovaný na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a zároveň na Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče.

Obrana je prošpikována mazáky. Šestatřicetiletým Andrejem Markovem, za nedlouho třicetiletým Alexejem Jemelinem nebo samotným panem Pernellem Karlem Subbanem. Do sestavy by se měl navíc vrátit čtyřicátník Sergej Gončar, který dostal v posledních dnech volno z osobních důvodů.

Habs nemají útočné řady plné těch největších hvězd. Každý jedinec přináší své malinké já. A 12 já pak tvoří jeden výtečně fungující celek. David Desharnais narostl do výšky 170 cm a pro soupeřovy obránce je téměř nemožné jej zachytit. Snadněji polapit se nechává Brendan Gallagher. Pro něho to je ale náplň práce. Souboje, souboje a souboje. Pokud vidíte nějakou rozmíšku v brankovišti, vsaďte se, že tam bude právě on. Chycen v náruči protihráče, s nevyčerpatelnou zásobou peprného slovníku.

Pokud byste chtěli najít nějakého hráče Montrealu v kanadském bodování play-off, museli byste zabrouzdat až na 50. místo, kde byste našli P. K. Subbana s bilancí 1+3. A přesně o tomhle to je. Takové je pojetí moderního hokeje. Tým, tým a zase tým.
Tampa Bay Lightings

Blesky z Tampy mají za sebou náročnou sérii s Detroitem Red Wings, kterou musel rozčísnout až sedmý zápas. Ten svěřenci trenéra Jona Coopera nakonec dotáhli do vítězného konce díky trefám Braydona Coburna a Antona Strålmana. Brankář Ben Bishop vychytal v klíčovém duelu čisté konto. Za svá záda nepustil ani jednu ze 31 střel.

V play-off se zatím příliš nedaří kapitánovi Stevenu Stamkosovi. Kanadský sniper si zatím nepřipsal jedinou trefu. To ale Blesky nemusí mrzet. Neskutečnými výkony je táhne lajny mladíků Nikita Kučerov (21 let), Tyler Johnson (24 let), Ondřej Palát (24 let). Johnson je dokonce se 6 góly nejlepším střelcem play-off.

Fanouškům Tampy možná zatrnulo, když v posledním zápase s Red Wings odešel v průběhu hry do kabin Ondřej Palát, kterého zasáhl letící puk do obličeje. Rodák z Frýdku-Místku se ale po krátkém ošetření vrátil do zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že by do duelu s Montrealem neměl zasáhnout.
Bell Centre

Montreal má jako vítěz Atlantické divize právo odehrát první zápasy doma. A to je zatraceně velká výhoda. Bell Centre má ze všech stadionů v NHL vůbec největší kapacitu. Habs požene na zteč Bishopovy branky 21 273 nadšených a zcela oddaných fanoušků. Často se mylně uvádí, že domovský stánek Montrealu je také největším v NHL. To ale není pravda. Rozměrově větším je United Center v Chicagu.
Ta nabízí fanouškům již 2. kolo vyřazovacích bojů. Ve východní konferenci na sebe narazí kromě Rangers s Capitals také Montreal Canadiens a Tampa Bay Lightings.
Nejenom mistrovstvím světa v Praze a Ostravě živ je člověk. Pro hokejové fanoušky je květen úrodným obdobím. Přes den je potřeba sledovat reprezentační výběry, poté se sluší přeladit na kanadsko-americkou NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.