NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Detroit - 9. října 2018   04:00

Anaheim
Anaheim
30:57' H. Lindholm (Cogliano, Sherwood) • 48:29' Silfverberg (Henrique, Cogliano) • ' Terry
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Detroit
Detroit
11:06' Bertuzzi  (Rasmussen, Nielsen) • 34:56' Helm  (DeKeyser)
Anaheim
Brenk, Peel – Gibbs, Amell
Honda Center, Anaheim
17 436 diváků
Detroit

Krátce po desáté hodině večer zdejšího času končí zápas oslavující pětadvacáté výročí Anaheimu v NHL. Domácí fanoušci i hráči mohou být spokojení, vyhráli nájezdy.

Fanoušci, kteří nepospíchají domů, se nyní přemístili před Honda Center, kde má televizní studio společnost Fox Sports. Právě zde slaví to, že se ve městě hraje National Hockey League. Atmosféra je velmi dobrá. Počasí ostatně taky, okolo osmnácti stupňů, polojasná noc. Pravděpodobně přilehlé bary a restaurace se zahrádkou budou mít o držbu postaráno.
Dnešní utkání sleduje 17 436 diváků.
Domácí celek v zápase dvakrát prohrával, ale dokázal vždy vyrovnat. V prodloužení jsme viděli šanci na obou stranách, ale ani jeden celek se neprosadil. V nájezdech o výhry Ducks rozhodl Troy Terry.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Dommácí celek slaví, vyhrává na nájezdy a v této sezóně zatím neprohrál. Jako jediný se v nájezdové loterii prosazuje TROY TERRY.
Gustav NYQUIST neproměňuje.
Sam STEEL neproměňuje. Zkoušel kličku, ale Jimmy Howard kryje.
Frans NIELSEN neproměňuje. Pokus o blafák nevyšel, puk mu přeskočil hokejku.
Troy TERRY proměňuje. První nájezd v kariéře proměnil, střela po ledě mezi betony.
Thomas VANEK neproměňuje. Zkoušel to po ledě, ale minul branku.
Rickard RAKELL neproměňuje. Trefil rukavici brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Vzhledem k absenci klasických nájezdářů v sestavě domácích uvidíme hodně zajímavé hráče.
Drama pokračuje dál, po dramatickém prodloužení stále platí nerozhodný stav. Nájezdy brzy začnou.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:34'
Hampus Lindholm mohl rozhodnout, ale trefil jen gólmana, následně skvěle zastavil akci soupeře.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:10'
Frans Nielsen na přihrávku spoluhráče nedosáhl. Mnoho času už z prodloužení nezbývá.
62:51'
Isac Lundeström mohl rozhodnout, ale nedokázal po pasu Terryho překonat brankáře. Jimmy Howard se nyní vytáhl.
62:28'
Hampus Lindholm dobře vypálil, jeho ránu vyrazil Jimmy Howard.
62:00'
Buly v obranném pásmu Ducks. Domácí kotouč vybojovali.
61:44'
Domácí se sami vyhnali do středního pásma.
61:10'
Dylan Larkin minul v přečíslení dva na jednoho branku.
61:00'
Dylan Larkin se skvěle vrátil, Adam Henrique nedokázal zakončit.
60:38'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, Frans Nielsen přišel o kotouč.
60:01'
Oslavy pětadvacátého výročí Anaheimu v NHL se protáhnout. Uvidíme prodloužení, neboť po šedesáti minutách platí stav 2:2.
60:00'
59:17'
Dylan Larkin rozehrává od své branky, Cam Fowler vybojoval kotouč a minul branku tvrdou ránou od modré.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:50'
Ben Street přišel při přechodu modré čáry o puk.
58:40'
Mnoho času už nezbývá, zdá se, že uvidíme prodloužení.
58:00'
Luke Schenn a Justin Abdelkader se střetli u mantinelu v obranném pásmu Ducks. Hra pokračuje dál.
57:42'
Domácí hráči hrát nemohli, dostali by se do postavení mimo hru.
57:23'
Fanoušci po delší době ženou Ducks vpřed.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v této třetině, stav je vyrovnaný.
56:40'
Hampus Lindholm neměl dostatečnou rychlost pro individuální průnik.
56:07'
Luke Glendening se pokoušel prorpacovat do střelecké pozice,ale domácí obrana ho před branku nepustila.
55:44'
Justin Abdelkader nedokázal dostat hru z obranného pásma, a tak mohou hrát domácí.
55:07'
Domácí Ducks se pokouší vstřelit v závěru třetí třetiny rozhodující branku. Snad poprvé v zápase jsou hokejisté Anaheimu střelecky aktivnější.
54:16'
Troy Terry mohl poslat domácí do vedení, skvěle ale dokázal kotouč zastavit brankář Jimmy Howard. Hosty nyní podržel gólman.
54:00'
Andrew Cogliano pálil z pravé strany útočného pásma nad.
53:40'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
52:21'
Red Wings se pokouší hrát aktivně, ale musí myslet také na obranu. Brandon Montour pálil z dobré pozice, ale brankář Jimmy Howard byl pozorný.
51:37'
Luke Glendening to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
51:16'
Hra je nyní přerušena pro ofsajd Red Wings.
51:10'
Brandon Montour pálil od modré čáry, jeho projektil kryje gólman Detroitu. Komerční přestávka.
50:42'
Rickard Rakell si vybruslil před branku, ale netrefil kotouč podle představ.
50:14'
John Gibson rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí momentálně nenabízí.
49:54'
Domácí fanoušci nyní hlasitě podporují své oblíbence v cestě za vstřelením vedoucí branky.
48:29'
Branka platí.
48:29'
Red Wings si vyžádali trenérskou výzvu, situaci zkoumá video, nedovolená bránění brankáři.
48:29'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí celek dokázal vyrovnat, z hranice brankoviště překonal brankáře soupeře i s trochouštěstí JAKOB SILFVERBERG. Asistence: Adam Henrique a Andrew Cogliano.
47:54'
Jimmy Howard měl nyní štěstí, jeden z domácích hráčů trefil tyčku. Sam Steel trefil štangli. Domácí byli blízko vyrovnání.
47:34'
Gustav Nyquist se pohyboval před domácí brankou a zblokoval střelu soupeře.
47:29'
Dylan Larkin výborně před brankou přetlačil obránce a dostal se do střelecké pozice. Jeho ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.
46:57'
16:17, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
46:23'
Tyler Bertuzzi dostal hru před branku Anaheimu, ale jeho střela byla zblokovaná.
45:55'
Domácí hokejisté stále mají jednobrankový deficit a nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma. Naopak se nyní musí bránit.
45:12'
Oba týmy střídají, sledujeme momentálně klidnější pasáž hry.
44:57'
Thomas Vanek to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.
44:27'
Domácí celek se propracoval do střelecké pozice, Kiefer Sherwood pálil mimo.
43:47'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:17'
Andrew Cogliano pálil od modré čáry, jeho projektil snadno zastavil brankář Red Wings.
42:33'
John Gibson přerušuje hru, buly před jeho brankou.
42:02'
Ducks se snaží aktivně dohrávat všechny souboje, zatím ale na výraznější šanci čekají.
41:46'
Andreas Athanasiou se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
41:00'
Domácí celek s snaží hrát aktivně, ale nemůže se stabilněji dostat do pásma.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Hampus Lindholm dokázal vyrovnat. Později dokázal hosty zpět do vedení vrátit Darren Helm, který se prosadil z dorážky.
40:00'
39:40'
Isac Lundeström dnes prožívá debut v NHL.
39:15'
Hampus Lindholm ještě udržel pásmo, ale ke střele se jeho tým nedostal.
38:46'
Ben Street hledal spoluhráče před brankou. Tam byl Brandon Montour, jenže poskakující kotouč zpracovat nedokázal.
37:40'
Troy Terry od modré čáry rychle po přechodu do útočného pásma minul branku. Jimmy Howard zasahovat nemusel.
37:16'
Jeden z hráčů Ducks pálil z pravé strany a vzdálenější tyčku minul jen o malý kousek.
37:00'
Sam Steel vybojoval kotouč ve středním pásmu, ale jen jej nahodil na branku.
36:37'
Hostující celek se nyní nastěhoval do útočného pásma, a tak se musí domácí celk bránit tlaku soupeře.
Podle informací, které kolují na sociální síti Twitter, by měl být ve VIP sektoru Teemu Selänne. Legendární hráč Ducks si tento duel nemohl nechat ujít.
35:46'
14:16, tak vypadá statistika střel na branku.
34:56'
Detroit právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává do vedení. DARREN HELM vypálil, jeho první ránu zblokoval domácí hráč. Pak se k hráči Red Wings odrazil znovu, a tak druhá střela už byla lepší. Puk propadl mezi betony brankáře až do brány. Asistence: Danny DeKeyser.
34:15'
Jimmy Howard nyní znovu podržel své spoluhráče. Byl to Terry, který hraje místo Perryho, který se dostal do střelecké pozice z bezprostřední blízkosti. Nechybělo mnoho a oslavy pětadvacátého výročí Anaheimu v NHL mohly být ještě veselejší.
34:00'
Tvrdou ránou od modré čáry trefil Marcus Pettersson štangli. Opakovaný záběr ukázal, že střelu bruslí do tyče tečoval Jakob Silfverberg. Následně Jimmy Howard zalehl kotouč.
33:29'
Anthony Mantha zakončoval z hodně těžké pozice. S jeho projektilem si dokázal brankář Ducks poradit.
33:01'
Thomas Vanek se málem dostal do brejku. Kotouč spíše nahrnul do prostoru, kde byl připravený brankář.
32:35'
Hampus Lindholm rozehrává od své branky, jeho dlouhý pas ve středním pásmu zastavil hostující celek. Akce po krátké přestávce pokračovala dál.
31:58'
Red Wings rozehrávají od své branky, ale domácí velmi dobře napadají. Stav je momentálně vyrovnaný.
30:57'
A najednou je všechno jinak. Domácí vyrovnávají. Tvrdou ránou poslal kotouč do horní části branky HAMPUS LINDHOLM. Fanoušci slaví gól a nálada zde v Honda Center je výrazně lepší. Asistence: Andrew Cogliano a Kiefer Sherwood.
30:46'
Domácí celek nyní zvýšil svou aktivitu v útočném pásmu.
29:52'
Dylan Larkin měl na hokejce druhou branku svého celku, ale domácí brankář výborně zasáhl a znovu podržel své spoluhráče.
29:16'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou. John Gibson tak musí být pozorný.
28:43'
28:27'
Přesilovka Ducks prakticky končí a domácí komando se do výraznější šance nedostalo.
27:43'
Domácí fanoušci ženou své hráče vpřed, ačkoliv je Honda Center solidně zaplněné, tak atmosféra není příliš dobrá.
27:25'
Jimmy Howard byl pozorný a dokázal si poradit se střelou od modré čáry. Vyrážečkou poslal kotouč do ochranné sítě nad brankou.
26:52'
Domácím se nedaří přesilové hry, nyní se musí bránit. John Gibson neměl možnost rozehrát, a tak raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
26:43'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Glendening – 2 min., nedovolené bránění).
26:32'
Rickard Rakell rozehrával od své branky, jeho projektil dokázal jeden z hráčů Red Wings zblokovat. Komerční přestávka.
25:55'
7:11, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
25:40'
Jakob Silfverberg vyslal z druhé vlny tvrdou ránu, ale Jimmy Howard byl pozorný a dokázal si s jeho pokusem poradit.
25:00'
Maxime Comtois prohrál svůj souboj v útočném pásmu, ale i tak ještě chvíli zůstali domácí hokejisté v útočném pásmu. Do zakončení se nedostali.
24:32'
24:15'
John Gibson si lehl na led a udržel kotouč mezi betony. Zkrácenou přesilovku nyní hrají hokejisté Detroitu.
23:53'
Sam Steel si nabruslil do volného prostoru, spoluhráč mu ale kotouč nedal.
23:10'
Andreas Athanasiou se dostal při hře čtyři na čtyři do brejku. Jeho bekhendovou ránu vytěsnil brankář John Gibson nad branku. Možná mu pomohla také horní tyč.
22:35'
Uvidíme tedy hru čtyři na čtyři.
22:32'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).
22:02'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Libor Šulák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:34'
Sam Steel se dostal do zakončení. Jeho rána končí mimo branku, následně Jakob Silfverberg netrefil.
20:44'
Adam Henrique vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokoušel se dostat do zakončení. Branku ale netrefil.
20:24'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře a pokouší se vyrovnat.
20:01'
Domácí celek je střelecky pasivnější, v tomto ohledu prohrává 6:8. Hosté se z osmi střel dokázali jednou prosadit, trefil se Tyler Bertuzzi. Jeho gól je zatím rozhodující.
20:00'
19:50'
Už se nic nestane.
19:12'
Domácí se zatím nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice. Naopak hosté ano. Gustav Nyquist dobře vypálil a jeho ránu tak tak vyrazil gólman.
18:50'
Minula zbývá do konce první třetiny, John Gibson přerušuje hru. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
18:20'
Thomas Vanek dobře tečoval kotouč před brankou Ducks, ale John Gibson byl pozorný a nenechal se překonat.
18:00'
Andreas Athanasiou rozehrává od své branky, Libor Šulák dostal kotouč do útočného pásma.
17:03'
Rickard Rakell se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Jednalo se o velmi těsné postavení mimo hru.
16:47'
Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vyslaly na branku šest střel.
16:20'
Darren Helm se sice dostal do útočného pásma, ale neměl komu přihrát.
15:56'
Luke Glendening bekhendovou stranou hole z dobré pozice minul branku Ducks, John Gibson zasahovat nemusel.
15:37'
Hampus Lindholm nezachytil kotouč na modré čáře, domácí tak přicházejí o útočné pásmo.
15:16'
Andrew Cogliano z předbrankového prostoru ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
14:50'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
14:25'
Brian Gibbons byl pozorný a ránu z velké dálky vyrazil před sebe, kde byli obránci.
14:10'
Dennis Rasmussen zachytil kotouč v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
13:47'
Sledujeme aktivní hru domácího celku, který se snaží vyrovnat. Zatím ale marně.
13:20'
Hampus Lindholm vypálil z dobré pozice, jeho projektil zblokoval jeden z beků Red Wings.
11:06'
Hostující celek se po pěkné akci dostává do vedení. Puk získal TYLER BERTUZZI, který si vybruslil před branku a neatakovaný dokázal prostřelit domácího brankáře. Obrana Ducks se nyní musela červenat, snadno nechala hostujícího hráče zakončovat. Asistence: Dennis Rasmussen a Frans Nielsen.
10:50'
Troy Terry se dostal do gólové střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Komerční přestávka.
09:19'
Zakázané uvolnění Red Wings znamená, že se bude vhazovat před jejich brankou.
09:03'
Domácí měli problémy s rozehrávkou, toho využil Luke Glendening. S jeho pokusem si brankář snadno dokázal poradit.
08:22'
Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:00'
Josh Manson pálil od modré čáry, na jeho projektil dobře viděl Jimmy Howard, a tak neměl problém zasáhnout.
07:44'
První střelu na branku vyslali hosté v osmé minutě zápasu.
07:13'
John Gibson vyrazil kotouč jen před sebe a tak tak se dokázala vrátit domácí obrana a odehrát kotouč.
06:40'
Komerční přestávka.
06:30'
Sledujeme klidnější pasáž hry, do útočného pásma se dostali domácí.
06:10'
Libor Šulák se pokoušel probojovat do útočného pásma, přišel ale na modré čáře o kotouč.
05:45'
3:0, tak vypadá statistika střel na branku.
05:34'
Red Wings špatně rozehráli, a tak je z toho icing. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu. Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.
04:22'
Detroit se dostal do útočného pásma, jenže špatně, a tak je z toho postavení mimo hru.
04:20'
04:04'
Filip Hronek pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná domácí obranou.
03:40'
Domácí dostávají kotouč za branku soupeře, Red Wings střídá. Do hry přicházejí odpočinutí hráči.
03:00'
Nyní hrají zkrácenou přesilovku hosté. Anthony Mantha dostal hru do útočného pásma, jeho přihrávka byla nepřesná.
02:47'
02:37'
Cam Fowler si vybruslil do volného prostoro, přihrávka ale byla zblokovaná.
02:27'
Brandon Montour vypálil a jeho ránu kryje Jimmy Howard. Buly před jeho brankou.
02:20'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Maxime Comtois – 2 min., hákování).
02:06'
Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, Maxime Comtois přišel o kotouč.
01:00'
Hned v první minutě zápasu hrají domácí přesilovku, rozehrávají od své branky.
00:47'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Gustav Nyquist – 2 min., sekání).
00:24'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Red Wings. Domácí posílají na led druhou formaci.
00:09'
Zápas začíná.
00:01'
Sledujeme slavnostní nástup domácích hráčů. Ti dnes hrají ve třetí sadě dresů – v historických dresech.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, M. Pettersson, L. Schenn – Rakell, Henrique, Terry – Comtois, Steel, Silfverberg – Cogliano, Lundeström, Sherwood – Street, Rowney, Gibbons.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Cholowski, Jensen, DeKeyser, Hicketts, Šulák, Hronek – Nyquist, D. Larkin, Mantha – Abdelkader, Athanasiou, Vanek – Bertuzzi, Nielsen, Rasmussen – Helm, Ehn, Glendening.

Rozhodčí: Brenk, Peel – Gibbs, Amell.

Anaheim Ducks
Hokejisté Ducks vstoupili do sezóny velmi dobře. V úvodním zápase dokázali porazit San Jose Sharks 5:2 a v zatím posledním zápase porazili Arizonu Coyotes 1:0, trefil se Comtois na konci druhé třetiny. Max Camtois vstřelil ve svém prvním zápase NHL svou první branku a rodiče byli u toho. Gibson pochytal všech 41 střel soupeře. 8. října 1993 odehráli Ducks svůj historicky první zápas v NHL právě proti Red Wings, a tak se dnes bude na tento moment vzpomínat.

Detroit Red Wings
Detroit nemá povedený vstup do sezóny. Úvodní dva zápasy prohrál. Nestačil na Columbus Blue Jackets 2:3 v prodloužení a na Los Angeles Kings 2:4. V deváté minutě první třetiny odstoupil se hry po střetu se soupeřem Trevor Daley, který dnes do zápasu na ledě Honda Center nenastoupí.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.