NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : St. Louis - 2. prosince 2018   02:00

Arizona
Arizona
12:27' Chychrun (Keller) • 20:58' Keller (Schmaltz) • 22:59' Fischer (Pánik, Stepan) • 28:21' Cousins (Stepan, J. Archibald) • 37:02' Pánik (Hinostroza, Connauton) • 54:04' Goligoski (Keller, Schmaltz)
6:1
(1:0, 4:1, 1:0)
St. Louis
St. Louis
21:26' Thomas  (Bouwmeester, R. O'Reilly)
Arizona
Hill (Pickard) – Connauton (C), Ekman-Larsson (A), Hjalmarsson, Chychrun, Oesterle, Goligoski – Keller, Schmaltz, Galchenyuk – Fischer (A), Stepan, Pánik – Hinostroza, Richardson, Grabner – J. Archibald, Cousins, Crouse.
Schlenker, Charron – Berg, Murray
Gila River Arena, Glendale
13 451 diváků
St. Louis

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Richard Pánik (ARI)
1+1, 3 střely, čas na ledě 16:45.
Tři hvězdy utkání:
1. Clayton Keller (ARI) 1+2
2. Richard Pánik (ARI) 1+1
3. Adin Hill (ARI) 25 zák., 1 gól, 96,2%.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 44 – 26 (14:6, 24:10, 6:10)
Zablokované střely soupeře: 14 – 15
Trestné minuty: 10 – 28
Využité přesilové hry: 1/8 – 0/2
Vyhraná vhazování: 41% – 59%
Bodyčky: 13 – 32.
Je dobojováno! Arizona byla ještě před pár dny na odpis, díky obratu na ledě Minnesoty ale našla ztracené sebevědomí a po cenné výhře nad Nasvhillem se poprvé od 16. listopadu raduje také z domácího vítězství. Proti St. Louis to měli Kojoti relativně jednoduché, Bluesmani od první minuty nestíhali, často faulovali a celkově to vypadalo, že se před čtyřiadvaceti hodinami při zápasu v Coloradu vydali ze všech sil. Na výkonu Coyotes se dají najít jen dvě kaňky. Tou první je odstoupení Michaela Grabnera, jenž kvůli zranění oka nedohrál ani první třetinu. Druhou je situace z času 21:26, kdy nový brankářský objev Adin Hill poprvé v sezóně inkasoval.
59:41'
Coyotes museli vybruslit z útočného pásma. Oesterle se jel schovat za Hilla a tam si vychutnává ovace fanoušků, kteří vydrželi až do konce.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:39'
Bouwmeesterovu střelu vyrazil Hill do vzduchu. U brankoviště to smrdělo nějakou dorážkou, ale Chychrun odklidil puk do bezpečí.
58:12'
Teď už je to opravdu jenom čekání na konec. Hlavně Bluesmani se už vidí v letedale na cestě k dalšímu zápasu.
57:32'
Hinostroza zablokoval pokus Edmundsona a vrátil puk na útočnou polovinu Arizony, kde hrají hostující obránci.
57:06'
Další snadný zákrok s pořadovým číslem osmatřicet. Chad Johnson tentokrát zastavil propagační střelu švihem od Alexe Galchenyuka.
56:57'
Ještě jednou Nick Cousins, který chtěl předchozí slova vyvrátit. Johnson s jeho střelou zápěstím moc starostí ale neměl.
55:59'
Cousins přejel útočnou modrou a otočil zpět do středního pásma. Ani Coyotes se už zbytečně netlačí do zakončení.
55:23'
Archibald vyrazil na zteč, v tandemu s ním jel Crouse, který od něj dostal krátký pas na levou stranu, ovšem střela šla jen na Johnsonův hrudník.
54:39'
Zakázané uvolnění Arizony. Domácí hráče ani fanoušky to nějak trápit ale nemusí.
54:04'
Arizona právě vstřelila branku!
Trochu hlušší pasáž okořenila nádherná gólová akce Coyotes! Clayton Keller si vychutnal Edmundsona a krásnou stahovačkou vyškolil také Bouwmeestera. Za ním bekhendem přihrál k vzdálenější tyči a ALEX GOLIGOSKI už uklízel puk do prázdné branky. Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.
53:32'
Edmundson se zastavil před levým kruhem a nahazoval puk před hokejku Barbaševa. Ten ho ale minul a vznikl z toho rutinní zákrok pro Adina Hilla.
53:19'
Nick Schmaltz projel po ose hřiště do útočné třetiny Arizony. Střelu tahem mu Dunn srazil až nad mantinely.
52:47'
Vinnie Hinostroza vyfasoval dvojku za nesportovní chování a David Perron za sekání. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
52:47'
David Perron se v přerušené hře vzájemně srazil s Hinostrozou, který trochu opožděně padl k ledu. Byla z toho menší šťouchanice, kvůli které se bude znovu vylučovat.
52:37'
O´Reilly rychle napravil svou ztrátu a dostal puk na Sanforda, který se v souboji jeden na jednoho nedostal ke střele přes Chychruna.
51:30'
Na kontě Arizony už je několik minut rovných čtyřicet střel. V nejbližší době žádné nepřibudou, po nahození Stepana hrají obránci Blues.
51:16'
Oba týmy v plném počtu.
51:15'
Jay Bouwmeester napřáhl zpoza levého kruhu a otestoval pozornost připraveného Hilla. Coyotes pak vyhodili na icing.
50:49'
Tempo hry hodně opadlo. Solidně zaplněné ochozy i všichni hráči a trenéři vědí, že se už nic vážného dít nebude.
50:11'
Hinostroza už neměl energii na samostatný nájezd, vyrazil s pukem k mantinelu a po nahození raději vystřídal.
49:16'
Vladimir Tarasenko si neodpustil nějaké poznámky směrem k rozhodčím a dostal od nich osobní trest na nesportovní chování.
49:16'
Edmundson narazil na hrazení Nicka Schmaltze, který se po něm vleže zbytečně ohnal hokejkou. Dvě minuty za sekání jsou zcela zasloužené. Na trestnou lavici míří i prvně jmenovaný, pro změnu za podražení.
49:07'
Vladimir Tarasenko je střelecky hodně aktivní, opět pálil z pravé strany, ale Adin Hill jeho pokus jistě vyrazil.
48:55'
Tak to byla hodně tragická přesilovka, která hezky vykreslila dnešní velké trápení Bluesmanů. Nic nenasvědčuje tomu, že by se ještě mělo konat nějaké drama.
48:37'
48:24'
Stepan vyhodil puk přes všechny čáry, Johnson připravil pro své kolegy rozehrávku, jenže kotouč se k němu zas a znova vrací.
47:35'
V ohrožení teď byl reportér zámořské televize Tyson Nash, ke kterému vyletěl puk do prostoru mezi střídačky. Tentokrát se bude konat buly po levici Hilla.
47:09'
St. Louis má asi poslední šanci, jak se vrátit do zápasu. V přesilovce se mu ale vůbec nedaří dostat do útočné třetiny.
46:45'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě a ke Smůle Blues to bylo od jednoho z hostujících hráčů, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
46:37'
Lawson Crouse bojoval v útočném pásmu a přitom podrazil Dunna, přes kterého se marně snažil dostat. Blues z defenzivní činnosti vytěžili přesilovku.
46:15'
Tarasenko dostal nabito k pravému mantinelu na střelu z první. Hill ji vyrazil, stejně jako pár vteřin předtím střelu Bouwmeestera.
45:58'
Bouwmeester se vydal na útočný výlet a objel domácí branku. Po nahození do brankoviště se žádné větší drama nekonalo.
45:30'
St. Louis opět odhodilo puk z obranného pásma a hromadně střídalo. S tímto přístupem mohou jen těžko věřit ve zdramatizování zápasu.
44:56'
Nick Schmaltz si chvíli míchal s pukem u vrcholku levého kruhu a vypálil zápěstím. Mezerku mezi Johnsonem a jeho tyčemi ale nenašel.
44:27'
Oskar Sundqvist chtěl hlavně vystřídat. Po vyhraném buly od Barbaševa tak jenom nahodil a zmizel na hráčské lavici.
44:10'
Začátek třetí třetiny je zatím nejpoklidnější pasáži celého zápasu. Po icingu Blues se hra vrací k Johnsonovi, jenž v posledních minutách neměl žádnou práci.
43:46'
Hinostroza vracel puk na modrou, Chychrun na ní dlouho váhal a rovněž to hodně hrozilo jeho propadnutím a případným únikem.
43:08'
Další icing Arizony se nekoná, Bouwmeester musel zakládat akci od vlastní branky, což se mu úplně nepodařilo.
42:38'
Stepan nahodil puk do útočného pásma, kde ho Crouse neudržel a hra se znovu pomalu přesouvá před Hillovu branku.
42:06'
Zakázané uvolnění Arizony. Bozak po něm vyhrál buly mezi kolegy na modré čáře a Blues tak přišli o útočnou třetinu.
41:38'
David Perron si to z levé strany namířil na osu hřiště, odkud střílel do odkryté části branky, ovšem Adin Hill parádním zákrokem zamezil druhému gólu St. Louis.
40:59'
Parayko školácky nezachytil puk na levém konci modré čáry, kam docestovala nepřesná střela Tarasenka. Uprostřed hřiště pak měl co dělat, aby nepustil do brejku Hinostrozu.
40:35'
Sanford se po odpískání trochu pošťuchoval s Cousinsem. Rozhodčí je od sebe rychle odseparovali a nasměrovali je na své střídačky.
Bodyčky: 13 – 23.
Ve druhé třetině se na obrazu hry nic nezměnilo. Hokejisté Arizony měli mnohem lehčí nohy a velmi snadno se dostávali do palebných pozic. Za dvě třetiny mají na kontě už 38 střel, což je více než za poslední dvě vyhrané utkání dohromady. Po necelé minutě hry zvýšil na 2:0 Keller, na to ještě odpověděl Robert Thomas, ale pak už stříleli pouze Coyotes. Své statistiky si vylepšili Fischer, Cousins i Richard Pánik a Arizona tak půjde do poslední dvacetiminutovky s pohodlným náskokem 5:1.
40:00'
39:48'
Jordan Oesterle hned dvakrát nepřesně střílel z pravé strany. Po druhém pokusu vracel puk do ohně Pánik, jenže u Johnsona už nebyl nikdo v "kachina" dresech.
39:36'
39:13'
Schmaltz z osy hřiště roztáhl hru doprava na Oesterleho. Ten ještě vymyslel křižný pas na Kellera, jenž bekhendem zvedal puk pod břevno, ale před ním zasáhla Johnsonova lapačka!
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
St. Louis dobře brání střední pásmo a tentokrát své soupeře vůbec nepouští do blízkosti Chada Johnsona.
38:03'
Blues vyhazují do soupeřova obranného pásma, kde puk zastavil Hill a zpět dopředu ho vyváží Ekman-Larsson, jenž dnes skoro neslézá z ledu.
37:36'
Cousins měl trestuhodně volného prostoru v levém kruhu. Johnson kotouč vyrazil, ale vypadá to že bude mít další práci, protože za sekání Crouse je vyloučen Oskar Sundqvist.
37:02'
Pouštní psi slaví pátý gól a troufám si říct, že s tímto mankem už Blues nic nezmůžou! Richard Pánik na modré předvedl zinscenovanou střelu golfákem, puk úmyslně nechal projít za sebe, kde už číhal Ekman-Larsson. Ten branku znovu přestřelil, nicméně Hinostroza dovezl kotouč z rohu do brankoviště a vše skončilo dorážkou RICHARDA PÁNIKA. Asistence: Vinnie Hinostroza, Kevin Connauton.
36:37'
Tentokrát to zkusil sám švédský kapitán Arizony. Bozak však zvedl zakončení od modré čáry do ochranné sítě.
36:09'
Galchenyuk pozorně sledoval nahození Ekmana-Larssona a hokejkou ho dokázal tečovat. Puk však putoval nad branku.
35:42'
Blais přebruslil Oesterleho, tím se ale dostal do těžkého úhlu a nahozením zleva Hilla nijak nepřekvapil.
35:08'
Rozhodčí viděli ve středním pásmu přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
34:46'
Richard Pánik nic nevymýšlel a z velké rychlosti vystřelil do Johnsonova betonu. Na druhé straně zkoušel štěstí Tarasenko, ale puk zablokoval Chychrun.
34:24'
Sundqvist z pravého mantinelu vyzkoušel pozornost Hilla, u kterého byl důrazný Sundqvist. Sudí domácímu brankáři trochu pomohli brzkým hvizdem.
33:54'
Perron dal zadovku na Edmundsona, který nahodil puk k domácím obráncům. Ti rychle založili protiakci, na jejímž konci byl Stepan. Johnson si nebyl vůbec jistý, zda má puk vystřelený z pravého křídle schovaný ve výstroji.
33:11'
Tarasenkova střela z pravého kruhu se zastavila před brankou. Puk dlouho nešel pořádně vidět, ale nakonec vyplaval na hokejkách obránců Arizony.
32:58'
Galchenyuk měl na hokejce pátý gól Arizony! Keller k němu dostal přihrávku naslepo z krátkého mantinelu, nicméně Johnson byl přesně tam, kam střela z dobré pozice letěla. Nebýt gólmana, tak Blues byli dávno bez šance.
32:26'
Bortuzzo vystřelil jen do předním stojícího Pánika a od něj se puk odrazil do střední třetiny. Kojoti tak mohou vystřídat.
32:09'
Stovky dětských hlasivek nyní hlasitě podporují Kojoty, kteří jsou po skončení oslabení nepříjemně uzamčení před Hillem.
31:48'
31:11'
Sanford nezpracoval přihrávku k pravému mantinelu, puk se octl u Crouse a ten ho obloučkem poslal k vzdálenější modré čáře.
30:45'
Dunnovu střelu od modré Hill vyrazil před sebe. Žádná nebezpečná dorážka z toho nebyla a Kojoti odpálili puk pryč z pásma.
30:29'
Coyotes se ve čtyřech musí obejít bez zraněného Grabnera. Zatím to na nich není znát, domácí opět dostali puk do bezpečí.
30:06'
Blues mají ideální šanci k návratu do hry o body. Na začátku první přesilovky ale přišli o útočné pásmo.
29:48'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kevin Connauton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:45'
Ekman-Larsson se na poslední chvíli vrátil s Tarasenkem a trochu ho vyrušil při jízdě k Hillovi, kterého ruský útočník zblízka nepokořil.
29:10'
Neutekla ani polovina zápasu a Arizona má na kontě už 29 střeleckých pokusů! Na další si musí počkat, Schmaltz vjel do postavení mimo hru.
28:21'
Začíná to být poměrně jednostranná záležitost, Kojoti vedou už 4:1! Archibaldovi se nepodařilo zpracovat přihrávku přes celé střední pásmu, puk se z jeho hole odrazil k Stepanovi, který přes ležícího beka přenesl hru do pravého kruhu a NICK COUSINS pohotově vypálil na zadní tyč. Asistence: Derek Stepan, Josh Archibald.
27:47'
Connautonova střela od modré neměla dobré parametry. Hosté nsáledně nevyhodili a už toho začínají mít plné zuby.
27:31'
Hillovi vypadla z výstroje rána Bouwmeestera. O´Reilly zprava také neuspěl a Couins ihned otočil hru na druhou stranu.
26:57'
26:37'
Oesterleho střelu Johnson betonem vyrazil, těsně předním číhal Fischer, ale dorážkou zblízka puk do sítě neprocedil.
26:00'
Alex Galchenyuk převzal od Ekmana-Larssona přihrávku do levého kruhu. Půlvteřinku mířil, ovšem Johnson vyrážečkou dostal kotouč do ochranné sítě.
25:34'
Bozak dostal puk do útočného pásma a místo nepřipravené střely chytře přihrál dozadu, aby Bluesmani pošetřili několik cenných vteřin.
25:12'
Kellerova střela zpoza pravého kruhu ve vzduchu zajímavě zaplavala a možná trochu vystrašila Johnsona, který si přesto poradil a přerušil hru.
24:57'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., sekání).
24:54'
Rozhodčí signalizovali další trest na straně St. Louis. Mezitím to z dálky zkoušel Chycrun, ale Johnson puk do sítě nepustil.
24:25'
Hinostroza zpracoval dlouhou přihrávku Ekmana-Larssona a ještě posunul puk na střed k Archibaldovi, jenž se natlačil před Blaise, ale zblízka Johnsona nepřekonal.
23:57'
Coyotes nemají dost a znovu si vytvořili menší tlak v útočném pásmu. S pokusem Olivera Ekmana-Larssona si Johnson tentokrát poradil.
22:59'
S góly se v Glendale roztrhl pytel! Vše začalo vyhraným vhazováním od Stepana, jenž dostal puk na modrou k Oesterlemu. Jeho střelu z osy kluziště Johnson jenom vyrazil a pak čelil obrovskému závaru, ve kterém byl hodně aktivní CHRISTIAN FISCHER. Tomu se nejprve nepovedlo zakončit z obratu okolo branky, ale z jedné z dorážek se posléze přece jenom poradil. Pro Fischera je to první gól po sedmnáctizápasové odmlce. Asistence: Richard Pánik, Derek Stepan.
22:50'
Obránci St. Louis nezvládli rozehrávku, kterou jim ve středním pásmu vystihl Schmaltz. Udělal několik kroků a vystřelil na prostředek branky, kde byl Johnson připravený.
21:26'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak to je blesková odpověď, Adin Hill poprvé v sezóně kapituluje! Tarasenko s O´Reillym po několika soubojích u hrazení vrátili puk k modré čáře. Nástřel Jaye Bouwmeestera položenou hokejkou tečoval nikým nehlídaný ROBERT THOMAS a snížil na rozdíl jediného gólu! Asistence: Jay Bouwmeester, Ryan O´Reilly.
20:58'
Domácí zdvojnásobili svůj náskok! Opět zafungovala nová spolupráce mezi Nickem Schmaltzem a CLAYTONEM KELLEREM, který slaví osmý gól v sezóně. Nová posila z Chicaga mu dala krátkou přihrávku z levého mantinelu a Johnson na rychlou střelu zápěstím nedosáhl. Asistence: Nick Schmaltz.
20:25'
Nick Schmaltz tečoval Oesterleho nahození od modré čáry, ale puk se těsně nad ledem zastavil o beton brankáře Blues.
20:15'
Arizona se ve zbytku utkání bude muset obejít bez Michaela Grabnera, jenž musel předčasně odstoupit kvůli zranění v obličeji.
Bodyčky: 6 – 13.
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která byla hodně ovlivněná nedisciplinovaností St. Louis. To má na kontě už deset trestných minut a v jedom z oslabení inkasovalo dosud jediný gól zápasu, který premiérovou trefou v sezóně dal domácí obránce Jakob Chychrun. Coyotes měli i několik dalších šancí, využít je ale nedokázali a do šatny tak jdou s nejtěsnějším možným náskokem.
20:00'
19:55'
Fabbri chtěl narazit na mantinel Connautona, jenomže si při tom poranil rameno a vydal se na střídačku. Právě Connautonovo nahození z levého mantinelu chvíli před přestávkou ztečoval do Johnsona Archibald.
19:15'
Chychrunova rozehrávka šla do prostoru nikoho. Čárový neměl důvod pískal zakázané uvolnění a obránce Parayko musí rozehrávat zpoza vlastní branky.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:39'
Fischer těsně před brankovištěm přesměroval Oesterleho pokus zpoza levého kruhu na úplně volného Stepana. Chad Johnson svůj tým podržel a amerického útočníka zblízka vychytal!
18:24'
18:09'
17:47'
Dunn vedl puk v situaci tři na dva. Z levé strany sám střílel, ale Adin Hill proti tomu nemusel nijak zasahovat.
17:12'
Nick Schmaltz potáhl puk po levé straně, pak se překřížil s Kellerem, ale zakončení mu k brance nepustil Joel Edmundson.
16:43'
Vladimir Tarasenko se postaral o přechod útočné modré. Hill byl na jeho rychlou střelu připravený a nedovolil Bluesmanům žádnou dorážku.
16:09'
Slovenský útočník Richard Pánik jde na trestnou za podražení Sundqvista. Příští dvě minuty se tak bude hrát čtyři na čtyři.
16:02'
Goligoského střela z levého mantinelu se od Johnsona odrazila do brankoviště, kde vznikl obrovský závar trvající téměř deset vteřin. Neúspěšně v něj dorážel aktivní Pánik, který navíc fauloval.
15:35'
Derek Stepan dostal nabito od Goligoského. Po křižné přihrávce do pravého kruhu si na gólmana Bluesmanů rovněž nepřišel.
15:17'
Keller měl úplně volno na pravé straně. Místo střely ještě našel Chychruna, jenž z osy hřiště zamířil jen na Johnsonův hrudník.
14:57'
O´Reilly vyhrál buly a jeho tým pohotově vyhodil. Než se domácí usadili v pásmu, tak byla půlmintua z přesilovky pryč.
14:24'
Rozhodčí se během reklamní pauzy poradili a nakonec vykázali Sammyho Blaise na čtyři minuty na trestnou lavici za vysokou hůl. Blues mají už deset trestných minut!
14:24'
Gila River Arena na několik desítek vteřin utichla. Sudí přerušili hru kvůli zraněnému Grabnerovi. Rakouský rychlík dostal od Blaise hokejkou do tváře, aniž by si toho rozhodčí všimli. Zřejmě se to neobešlo bez krvavé stopy ve tváři domácího útočníka.
14:19'
Maroon připravil solidní možnost pro Blaise, kterému přihrál z krátkého mantinelu Pro mladého útočníka však byla branka malá.
13:53'
Bortuzzovo nahození od modré neprošlo, stejný hráč ještě jednou nahazoval ze středního pásma, ale tím jen odevzdal puk obraně Arizony.
13:24'
Perronova přihrávka byla obranou přesměrovaná do brankoviště, ale pravá ruka Hilla puk do sítě nepustila. Neujala se ani dorážka Braydena Schenna.
13:06'
Schenn věděl o volném spoluhráči na pravé straně, kam také posílal kotouč, ale o přesnou přihrávku se ke smůle Blues nejednalo.
12:27'
Početní převahu s pořadovým číslem tři už Kojoti využívají a dostávají se do vedení! Hostující hráči zastavili své vlastní vyhození a puk se odrazil k levému mantinelu na Kellera. Ten přihrál na volnou osu hřiště a JAKOB CHYCHRUN vymetl růžek v pravém horním rohu Johnsonovy branky. Asistence: Clayton Keller.
12:10'
Schmaltz si musel popojet do horšího úhlu pro střelu, aby měl kudy dostat puk na branku. Z pravé strany si na Johnsona ani tentokrát nepřišel.
11:37'
Chychrunova bekhendová střela nebyla pro Johnsona moc nebezpečná. O pět vteřin později pálil pro změnu Ekman-Larsson hodně nepřesně.
11:06'
Také třetí přesilovka Arizony začíná okamžitým vyhození Bluesmanů přes celé kluziště.
10:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Robby Fabbri.
10:29'
Goligoski neudržel puk na modré po prudké nahrávce od Grabnera. Domácí museli znovu založit útok a Richardson golfákem vyprášil Johnsonovu výstroj.
10:15'
Derek Stepan nahodil puk ze středního pásma rovnou na Chada Johnsona, který neriskoval rozehrávku a přerušil hru, aby jeho tým mohl po oslabení definitivně zformovat řady.
10:01'
09:35'
Znovu Kellerova střela, jež byla sražená mimo tři tyče. Čtveřice hostujících hráčů už je hodně utavená.
09:21'
Ekman-Larsson nahrál Schmaltzovi a ten zase křížem na Kellera, jenž zleva o kousek přestřelil.
08:41'
Nick Schmaltz zkoušel podobnou akci, ze které skóroval proti Nashvillu. Puk si připravil na střelu švihem z pravého kruhu, ovšem tentokrát trefil jen Johnsonovo tělo.
08:14'
Z oslabení St. Louis uteklo sotva deset vteřin a hosté už stihli dvakrát odpálit puk až za Hillovu klec.
08:01'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hákování).
07:53'
Oliver Ekman-Larsson obětavě padl do únikové přihrávky a zamezil velkému problému pro brankáře Hilla. Fischer pak nahazoval před branku, kde došlo k nepřesné teči faulovaného Pánika.
07:16'
Ekman-Larsson na krátko posunul puk Cousinsovi, jenž z vrcholku levého kruhu minul. O pár chvilek později ho napodobil i švédský kapitán Coyotes.
06:58'
Lawson Crouse byl trochu volnější na pravé straně, jenomže prudká střela zpoza kruhu prosvištěla nad břevnem.
06:15'
Grabnerovo nahození z levého mantinelu jeden z jeho spoluhráčů protečoval mimo branku. Blues rychle přešli do útoku, ale ani Tarasenkova střela neměla nějaké vážnější parametry.
05:44'
Až po skončení početní výhody se Kojoti dostali k jakés takés střele. Obránce Connautona Johnson snadno vychytal a přerušil hru.
05:33'
05:24'
Úvodní oslabení St. Louis v pohodě přečkalo, všechno skončilo Bouwmeesterovým vyhozením do Hillova brankoviště.
04:58'
Adin Hill si musel připsat úspěšný zákrok ve vlastní přesilovce, Sanfordův pokus zprava však byl jenom propagačního typu.
04:46'
Richard Pánik to zkusil z nulového úhlu, ale Johnson si levou tyč pokryl. Následná střela Goligoského byla zablokovaná.
04:22'
Galchenyuk přihrával naslepo k modré čáře, kterou nezavíral žádný z domácích hráčů a ti opět museli vyklidit útočnou třetinu.
03:56'
Blues rychle vyhodili a znepříjemnili domácím přechod přes střední pásmo. Prvních pětadvacet vteřin z přesilovky už je minulostí.
03:33'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., držení).
03:24'
Čtvrtý útok Arizony po faulu na Archibalda doplnil Keller, nicméně střela švihem z levého kruhu si cestu za Johnsonova záda nenašla.
02:37'
Connauton zaváhal jako poslední hráč svého týmu, do šance se přes něj dostal Maroon, ale zprava puk za Hilla neprotlačil.
02:21'
A stejný prohřešek také od Bluesmanů. Začátek zápasu se odehrává v naprosto poklidném tempu, žádný z brankářů ještě nemusel zasahovat.
01:54'
Stepanova přihrávka o mantinel byla pro Fischera příliš dlouhá a znamenala zakázané uvolnění Arizony.
00:41'
Oba týmy nasadily na první střídání čtvrté formace. Ani jedna se k ničemu nedostala a na led naskakují nové pětice.
00:01'
V sestavě St. Louis kvůli zdravotním problémů není kapitán Alex Pietrangelo ani člen prvního útoku Alexander Steen, jejichž místo přebrali Jordan Schmaltz a Robert Thomas. Soupiska Arizony má změnu na postu náhradního brankáře. Místo Huntera Mísky usedne na lavičku nová akvizice z Philadelphie Calvin Pickard.

Arizona Coyotes: Hill (Pickard) – Connauton, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Oesterle, Goligoski – Keller, Schmaltz, Galchenyuk – Fischer, Stepan (A), Pánik – Hinostroza, Richardson, Grabner – J. Archibald, Cousins, Crouse.

St. Louis Blues: Ch. Johnson (Allen) – Parayko (A), Edmundson, Bortuzzo, Dunn, Schmaltz, Bouwmeester – Tarasenko (A), R. O'Reilly (A), Thomas – Perron, B. Schenn, Fabbri – Blais, Bozak, Maroon – Sundqvist, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Berg, Murray.
St. Louis Blues

Už je to nějaký ten týden, co po špatném vstupu do základní části organizaci St. Louis opustil někdejší hlavní trenér Mike Yeo. Že by se od té doby konal nějaký strmý vzestup tabulkou se však říci nedá, Blues jsou s bilancí devíti výher a patnácti porážek na předposledním místě Západní konference, přičemž hůře je na tom už jenom patnácté Los Angeles. Předposlední příčka patří Bluesmanům i v tabulce venkovních zápasů, těch do této chvíle odehráli deset a připsali si jen tři výhry. Poslední z nich je stará jen pár hodin, St. Louis se včera představilo na ledě Colorada a vyválčilo nesmírně cennou výhru 3:2 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
• R. O´Reilly – 27 bodů (12+15)
• V. Tarasenko – 20 bodů (9+11)
• D. Perron – 15 bodů (8+7).
Arizona Coyotes

Kojoti se po sérii pěti výher dostali do velké herní krize, která vyvrcholila dvěma domácími porážkami 1:5 s Coloradem a 1:6 s Calgary. Hodně špatně to s Arizonou vypadalo i v Minnesotě, kde za první dvě třetiny vystřelila na branku pouze sedmkrát, nicméně po odstoupení brankáře Raanty a nástupu mladého gólmana Hilla senzačně otočila utkání na 4:3. Zlepšenou náladu v kabině Coyotes přenesli i do Nashvillu, kde se mohli spolehnout na famózní výkon nezkušeného Adina Hilla. Ten vychytal čisté konto a výraznou měrou se podílel na nečekaném vítězství Yotes v poměru 3:0. Arizona se díky tomu posunula v Západní konferenci před Chicago na dvanácté místo a na play-off ztrácí pět bodů s tím, že má několik zápasů k dobru.

• C. Keller – 15 bodů (7+8)
• O. Ekman-Larsson – 13 bodů (2+11)
• M. Grabner – 11 bodů (6+5).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na utkání mezi Arizonou Coyotes a St. Louis Blues!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.