NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Islanders - 28. října 2018   22:10

Carolina
Carolina
21:16' T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Islanders
Islanders
03:39' Lee  (Jo. Bailey, Leddy) • 34:35' Pulock  (Lee, Jo. Bailey)
Carolina
Watson, L'Ecuyer – Amell, Murchison
PNC Arena, Raleigh
Islanders

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Thomas Greiss (NYI): 38 zák., 1 gól, úsp. 97,4%
2. Ryan Pulock (NYI): 1+0
3. Sebastian Aho (CAR): 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Petr Mrázek (CAR): 18 zák., 2 góly, úsp. 90%
Je dobojováno, New York Islanders zabrali a porazili Carolinu 2:1 na jejím ledě. Svěřenci Roda Brind'Amoura sice hokejisty brooklynského celku přestříleli 39:20, výtečný výkon ale v brance Islanders podal Thomas Greiss. Německý gólman za svá záda pustil jen nechytatelnou střelu Teuva Teräväinena, který ve 22. minutě vyrovnával na 1:1, za Islanders se prosadil předtím Anders Lee a potom Ryan Puluck, jehož gól je tedy nakonec vítězný.
59:57'
Po nepřesné přihrávce Jordana Staala kotouč vyletěl z útočného pásma Hurricanes, je rozhodnuto!
59:42'
Po trmě-vrmě v prostoru mezi kruhy se kotouč dostal na hůl Justina Williamse, ten ale z pravé strany přestřelil.
59:18'
Po dalším zakázaném uvolnění v podání Islanders se hra vrací zpět před Thomase Greisse.
59:04'
Ryan Pulock vyhodil puk na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny už zbývá jen necelá minuta!
58:31'
Thomas Greiss teď po střele Faulka vůbec nevěděl, kde je puk, Pelech mu ale vypomohl a odpálil touš ze třetiny.
58:08'
Petr Mrázek upaluje na střídačku, Canes to zkusí v šesti!
57:27'
Jaccob Slavin se postupně prokousal až do mezikruží, tam jej ale o kotouč připravil Pelech a vyhodil černou pryž do bezpečí.
56:53'
Petr Mrázek pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, Faulk už se pomalu chystá k návratu do hry.
56:38'
Brock Nelson po pravém křídle zavezl kotouč do útočného pásma, hosté o něj ale vzápětí zase přišli.
55:42'
Jordan Martinook na modré čáře donutil k chybě Nicka Leddyho, načež Canes vyhodili puk až ke Greissovi.
55:00'
Justin Faulk (CAR) půjde přesně pět minut před koncem třetí třetiny pykat na dvě minuty za podrážení.
54:07'
Sudí po souboji o puk v rohu kluziště ztratili černou pryž z dohledu, a tak přerušili hru – a před námi je další komerční přestávka.
52:21'
Po nepovedené rozehrávce Greisse se puk dostal na vrchol kruhů k Faulkovi, ten ale nedokázal usměrnit puk do poloodkryté hostující svatyně!
51:56'
Jordan Eberle se prokousal až před Petra Mrázka, ten ale skvělým zákrokem udržel Carolinu ve hře!
51:09'
Mrázek teď po skrumáži před vlastní brankou pro jistotu přerušil hru, následovat bude další komerční brejk.
50:57'
Nepřesná rozehrávka Andrewa Ladda nikoho v bílém dresu nenašla, kotouče se ujal Justin Faulk.
49:59'
Justin Williams už si zpracoval puk těsně za modrou čarou, domácím tak byl odpískán ofsajd a před námi je komerční přestávka.
49:28'
Aha teď bránili Pelech i Komarov, ofenzivní hvězda Hurricanes si ale přesto dokázala kotouč pohlídat.
48:46'
Domácí díky van Riemsdykovi sice ještě udrželi puk v útočném pásmu, ale ne na dlouho. Kotouč má nyní na hokejce Ryan Pulock a pomalu ho vyváží do bezpečí.
47:48'
Wallmark poslepu našel mezi kruhy rozjetého Jordana Martinooka, bývalý hráč Arizony si ale nedokázal kotouč zpracovat.
46:57'
Warren Foegele nahodil puk do předbrankového prostoru, tam se ale černé pryže ujal Tom Kühnhackl a vyhodil ji do bezpečí.
46:09'
Andrew Ladd na vlastní modré čáře obral o kotouč mladíka Roye a okamžitě založil další protiakci Islanders, ta ale neměla dlouhého trvání.
45:23'
Jordan Eberle to zkusil z pravého kruhu, na Mrázka si ale nepřišel a český gólman pro jistotu přerušil hru.
44:47'
Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění, po delší době se tak bude vhazovat před Petrem Mrázkem.
43:30'
Pulock obětavě zblokoval další ránu Dougieho Hamiltona, domácí však i nadále drží puk v útočném pásmu.
42:36'
Šance i na druhé straně. Na konci bleskové protiakce Islanders stál Anthony Beauvillier, tváří v tvář Mrázkovi ale neuspěl!
41:39'
O chvilku později Hamilton vypálil ze stejného místa do tyče!
41:20'
Od modré to teď zkusil Dougie Hamilton, Thomas Greiss měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
40:29'
Po závaru v předbrankovém prostoru se ke střele dostal důrazný Micheal Ferland, jemuž se ale nepodařilo přehodit puk přes Greisse.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 0:03.
I po druhé třetině vedou Islanders o jeden gól. Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky sice vyrovnal Teuvo Teräväinen a domácí si posléze vytvořili několik slibných příležitostí, Thomas Greiss ale žádný další puk za svá záda nepustil – narozdíl od Petra Mrázka, jehož ve 35. minutě překonal střelou z mezikruží Pulock.
40:00'
39:58'
Těsně před sirénou to z levého kruhu zkusil Sebastian Aho, Thomas Greiss byl ovšem i tentokrát pozorný.
39:25'
Johnny Boychuk (NYI) podrazil Staala, Hurricanes si tak zahrají další přesilovku.
38:14'
Lucas Wallmark se na levém kruhu parádní kličkou zbavil svého strážce a poté z otočky vypálil, jeho pokus těsně minul levou tyč!
37:19'
Thomas Greiss opět přerušuje hru, následovat bude další buly v útočném pásmu Caroliny – tentokrát po jeho levici.
36:25'
Sebastian Aho to zkusil z levého kruhu, Thomas Greiss si ale s jeho střelou poradil a přerušil hru.
35:38'
Vstřelený gól vlil svěřencům Barryho Trotze čerstvou krev do žil, Islanders nyní drží kotouč v útočném pásmu.
34:35'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté si zničehonic berou ztracený náskok zpět! Anders Lee po levém křídle zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na vrchol kruhů RYANU PULOCKOVI, který se povedenou otočkou zbavil svého strážce a poté překonal Mrázka. Asistence: Anders Lee a Josh Bailey.
34:27'
Warren Foegele se vydal kupředu po pravém křídle, v rychlostním souboji jej ale předčil vracející se Leddy.
33:54'
Scott Mayfield byl u vyhozeného kotouče jako první, Carolině tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.
33:15'
Lucas Wallmark se poctivě vrátil s Beauvillierem a nedovolil mu zakončit, následná protiakce Hurricanes ale neměla dlouhého trvání.
32:48'
Po skrumáži u mantinelu sudí opět přerušují hru, zdá se však, že se vše obejde bez vyloučení.
31:52'
Hurricanes sice vstoupili do druhé třetiny skvěle, v posledních minutách se ale ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát a hra je plná nepřesností.
31:03'
Postavení mimo hru bylo tentokrát odpískáno domácímu Zykovovi, před námi je komerční pauza.
30:10'
Islanders při přechodu do útočné třetiny uvízli v ofsajdu, hra je opět přerušena a následovat bude buly ve středním pásmu.
29:19'
Cizikas protečoval Martinovo nahození až za Mrázkovu svatyni, svěřenci Roda Brind'Amoura nyní mají spoustu času na založení protiútoku.
28:35'
Ahovo nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě, načež hlasatel v PNC Areně ohlásil komerční přestávku.
28:10'
Nyní ovšem hráči v červených dresech vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Petra Mrázka.
27:11'
Trest domácího kapitána Williamse už se chýlí ke konci a svěřenci Barryho Trotze v této přesilovce ještě nevystřelili, druhá třetina zatím jednoznačně patří Carolině.
26:17'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Warren Foegele, jeho bekhendové nahození z pravého kruhu však Thomas Greiss bez potíží vyrazil.
25:28'
Justin Williams (CAR) se v útočném pásmu provinil nedovoleným bráněním, Islanders se tak lacino dostávají k přesilové hře.
24:02'
Ahovu ránu z levého kruhu Greiss pouze vyrazil a o pár sekund později se k dorážce dostal Dougie Hamilton, s jeho střelou od modré si ale brankář Islanders rovněž poradil.
23:05'
Barzalovo nahození postrádalo přesnost, načež se však puk odrazil do předbrankového prostoru, kde číhal Anthony Beauvillier, jeho následnou střelu si ale Petr Mrázek pohlídal.
22:09'
Sebastian Aho je na začátku druhé třetiny při chuti, nejproduktivnější muž Hurricanes teď ale z pravého kruhu vypálil nepřesně.
21:16'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes vyrovnávají a bodová série Sebastiana Aha se natahuje na 11 zápasů! Finský špílmachr bekhendem nahodil kotouč do předbrankového prostoru, načež se černá pryž odrazila na hůl TEUVA TERÄVÄINENA a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Sebastian Aho a Trevor van Riemsdyk.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 23:05.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a k vítězství zatím mají o fous blíže Ostrované. Ti se ujali vedení již ve čtvrté minutě, kdy se v přesilovce prosadil kapitán Anders Lee. Hurricanes měli povětšinou více ze hry a na střely na branku vedou 12:5, stále se jim ale nepodařilo najít recept na skvěle chytajícího Thomase Greisse.
20:00'
19:27'
Andrej Svečnikov se dostal do úniku, vracející se Thomas Hickey mu ale na poslední chvíli zablokoval hůl!
18:43'
Od modré to nyní zkusil bývalý Ostrovan Calvin de Haan, Greiss ale jeho projektil bez potíží vyrazil.
17:54'
Pesceho nahození od modré postrádalo přesnost a kotouč skončil jen na zadním hrazení.
16:57'
Rozehrávající Mathew Barzal upadl ve vlastním pásmu, nikdo v červeném dresu ale nestál poblíž, a Barzal si tak může rozehrávku zopakovat.
16:17'
Mrázek vyrazil nenápadné Komarovovo nahození jen před sebe, načež Andrej Svečnikov (CAR) vzniklý závar uhasil faulem, a Islanders si tak zahrají přesilovku.
15:48'
Hurricanes jsou v této přesilovce mnohem nebezpečnější než po vyloučení Leeho před pár minutami, hosté teď ale vyhodili puk až k Mrázkovi.
15:04'
Justin Williams měl na hokejce vyrovnávací gól, Greiss se ale bleskurychle přesunul a jeho střelu z bezprostřední blízkosti skvěle vyrazil!
14:10'
Matt Martin (NYI) půjde pykat na dvě minuty za hrubost, Canes si tak po komerční přestávce zahrají svou druhou přesilovku.
13:51'
Thomas Greiss pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Royem, vhazovat se bude po levé ruce gólmana Islanders.
12:57'
Následovat bude vhazování ve středním pásmu, Nick Leddy totiž posléze vychýlil svatyni vlastního týmu z její pozice.
12:42'
Jordan Martinook se šikovně prokousal až před Greisse, jeho následná bekhendová střela ale proletěla těsně vedle pravé tyče!
11:24'
Ferlandovi byla odpískána přihrávka rukou, hra byla po dlouhé době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
10:55'
Už v plném počtu hrající Islanders donutili domácí k tomu, aby rozehráli nepřesně, Ryan Pulock nyní vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče.
09:57'
Hokejisté brooklynského celku se opět osvobozují, první přesilová hra v zápase Carolině vůbec nevychází.
09:02'
Scott Mayfield vyhodil kotouč přes všechny čáry, Hurricanes zakládají další akci až od Petra Mrázka.
08:26'
Anders Lee (NYI) zbytečně zahákoval Foegeleho v útočném pásmu, Islanders čeká hra v oslabení.
08:16'
Jordan Eberle to zkusil z pravého kruhu, Mrázek si ale jeho pokus pohlídal a pro jistotu přerušil hru.
07:47'
Nakonec z toho pramenila střela Andrewa Ladda, jeho pokus z otočky ale zapadl přesně do Mrázkovy náruče a následovat bude komerční přestávka.
07:25'
Leo Komarov z vrcholu kruhů pálil nepřesně, třetí lajna Islanders ale ještě vybojovala kotouč zpět.
06:09'
Svěřenci Barryho Trotze se usadili v útočném pásmu, po souboji u mantinelu ale o kotouč přišli a na opačnou stranu už se vydává Justin Williams.
05:12'
Krátce po buly v útočném pásmu Hurricanes to od modré zkusil Dougie Hamilton, jeho rána ale byla zblokována a Islanders poté dostali puk do středního pásma.
04:28'
Anthony Beauvillier se dostal do dalšího zakončení z předbrankového prostoru, Petr Mrázek si ale tentokrát poradil.
03:39'
Hosté početní převahu rychle využívají a jdou do vedení! Josh Bailey našel v mezikruží neobsazeného ANDERSE LEEHO, který z první usměrnil puk za Mrázkova záda. Asistence: Josh Bailey a Nick Leddy.
03:30'
Jordan Staal (CAR) zahákoval Boychuka, Islanders si tak zahrají svou první přesilovou hru.
02:30'
Před Greissem vznikl nepřehledný závar, nikdo v červeném dresu se ale ke střele nedostal a Casey Cizikas poté nahodil kotouč až k Mrázkovi.
01:58'
Ofsajd a v něm Valentin Zykov, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:12'
Jordan Martinook se dostal k odraženému puku na pravém kruhu, jeho nepřesná střela ale orazítkovala jen plexisklo za Greissovou svatyní.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, Pesce – Ferland, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – B. McGinn, N. Roy, Zykov.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Pulock, Hickey, Mayfield, Pelech, Boychuk – Lee, B. Nelson, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Kühnhackl.

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Amell, Murchison.
NEW YORK ISLANDERS

Vedení Islanders se podivně zbavilo českého centra Jana Kováře, jemuž v létě přitom nabídlo lukrativní smlouvu na dva miliony dolarů. Nyní se zdá, že by se Kovář brooklynskému celku hodil, méně produktivní útok než Islanders totiž mají ve Východní konferenci jen Detroit a New York Rangers. Svěřenci Barryho Trotze navíc svá čísla výrazně vylepšili v minulém zápase, v němž porazili Philadelphii jasně 6:1.