NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Nashville - 19. prosince 2018   02:40

Chicago
Chicago
35:22' Forsling  • 37:16' E. Gustafsson (P. Kane, J. Toews)
Nashville

To je z utkání vše. Já vám přeji krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:33
Tři hvězdy utkání:

1. Cam Ward (CHI) úspěšnost 96.8%
2. Pekka Rinne (NSH) úspěšnost 94.4%
3. Erik Gustafsson (CHI) 1+0
Chicago Blackhawks konečně zvítězilo, v dnešním utkání zdolalo Nashville 2:1 a připsalo si teprve druhou výhru z posledních dvanácti zápasů, nicméně tato výhra by mohla Indiány nakopnout k lepším zítřkům. Do vedení se dostali Predátoři, kteří udeřili v závěrečné minutě první třetiny zásluhou Fialy. Ve druhé dvacetiminutovce ovšem Chicago převrátilo vývoj utkání na svou stranu. Na 1:1 vyrovnal Forsling, v přesilovce se pak prosadil další švédský obránce Gustafsson. Třetí třetina branku nepřinesla, Idniáni si těsné vítězství udrželi až do závěrečné sirény.
59:29'
Střelu Ellise vyráží Ward do rohu kluziště, s Chicagem to vypadá dobře.
59:13'
Connor Murphy osvobozuje svůj tým, avšak pouze za cenu zakázaného uvolnění.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:33'
Z levého kruhu vystřelil Craig Smith, Cam Ward prozatím nepřipustil vyrovnání stavu!
58:01'
Arťom Anisimov nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od spoluhráče, zakázané uvolnění.
57:11'
Nashville to zkouší se šesti hráči v poli!
57:05'
Od modré čáry vyzkoušel své štěstí kapitán Predátorů Roman Josi, Cam Ward si s jeho projektilem poradil.
56:47'
Brandon Saad byl v pásmu dříve, než puk přejel modrou čáru, ofsajd.
56:19'
Brendan Perlini nabruslil do útočného pásma a v rohu kluziště nasbíral několik cenných vteřinek.
55:51'
Craig Smith se už už chystal k zakončení, na poslední chvíli ho od pouku odstavil Erik Gustafsson.
55:11'
Arťom Anisimov našel Kanea, který chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou na DeBrincata, ta však byla zblokovaná.
54:39'
Craig Smith vyslal do úniku Turrise, proti němu se ovšem rozjela hend dvojice hráčů, jeden z nich odpálil kotouč mimo hřiště.
54:06'
Pro přihrávku do bezbrankového prostoru si povyjel Pekka Rinne, jenž přikryl puk lapačkou.
53:52'
Nasville ve třetí třetině přidal na obrátkách. Evidentně nechce odejít ze zápasu jako poražený.
53:21'
Ryan Johansen se snažil tečovat nahození svého spoluhráče. Neúspěšně, Cam Ward tak měl jednoduchou práci.
52:36'
Toews nabil Brandonu Saadovi, proti jehož střele se Pekka Rinne vyznamenal s dalším skvělým zákrokem, Predátoři jsou stále ve hře o body!
52:07'
Závar před brankou domácího mužstva, který vyřešil razantím odpálením puku Duncan Keith.
51:41'
Patrick Kane zakončoval v obležení dvou hráčů, což se projevilo na síle střely, Pekka Rinne neměl problém chytit tuto slabou střelu.
51:06'
Dělovku Turrise Ward vyrazil před sebe, kanadský gólman si následně poradil i s dorážkou Järnkroka.
50:35'
Chicago hraje v plném počtu.
50:01'
Do úniku se při oslabení vydal David Kämpf, Rinne si s jeho pokusem poradil.
49:43'
Do dobré střelecké pozice se prodral Ryan Johansen, Ward kryje.
49:03'
Cam Ward se na vlastní pěst pokusil vyhodit puk z pásma, to se mu ale nepovedlo, Predátoři pokračují v útočném pásmu.
48:35'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Cam Ward – 2 min., podrážení).
48:26'
Ofsajd Brendana Perliniho zastavuje další domácí šanci k útoku.
48:12'
Predátoři hrají v plném počtu, Ryan Ellis je na ledě.
47:16'
Nashville vzápětí odpaluje puk přes všechny čáry.
47:13'
Kane vypálil zápěstím, Pekka Rinne bez vetěích problémů vyráží do bezpečí.
46:12'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., podrážení).
46:03'
Závar v brankovišti dopadl pro domácí Indiány dobře, kotouč se odkutálel do pravého rohu kluziště.
45:43'
Camu Wardovi se při zákroku odepnula spřezka držící helmu na hlavě, rozhodčím chvíli trvalo, než si toho všimli a než přerušili hru.
45:16'
Calle Järnkrok pouze nahazuje do útočného pásma a celá pětka Nashvillu jde střídat.
44:44'
Anthony Bitetto si příliš neporadil s dotírajícím Perlinim, situaci vyřešil odpálením puku brankář Rinne.
44:13'
Gustav Forsling vyhazuje po mantinelu z vlastního pásma, tlak Predátorů sílí.
43:46'
Jonathan Toews se skvěle dostal z těžké pozice ve vlastním pásmu a rozjíždí domácí útok.
43:12'
Nahození Carla Dahlströma bylo nepovedení, střelu zblokoval první bránící hráč.
42:45'
Cam Ward si pořádně povyjel proti střele Ekholma, avšak zmenšil úhel a pokus Švéda vykryl, Austin Watson se dorážce nedostal.
42:01'
Indiáni se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
41:42'
Akce pokračovala a vyvrcholila střelou Ekholma od modré, která jen těsně minula pravou tyč Wardovy branky.
41:16'
Calle Järnkrok i v pádu dokázal poslat puk do útočného pásma.
40:08'
Hned v úvodu třetiny se do šance hnal Ryan Hartman, jeho pokus byl zblokován do rohu kluziště.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 4:32.
Skončila druhá třetina utkání mezi Chicagem a Nashvillem, která nám přinesla obrat ve skóre. Na 1:1 vyrovnal přesnou střelou k pravé tyči Forsling. Vedení na stranu Indiánů převrátil další švédský útočník, v přesilové hře se střelou od modré prosadil Erik Gustafsson.
40:00'
39:06'
Zakázané uvolnění Nashvillu vrací hru do útočného pásma Indiánů.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Dylan Strome si vyměnil kotouč se spoluhráčem a rázem se ocitl sám před brankářem, Pekka Rinne ovšem zachoval klid a střelu kryje pravým betonem!
38:00'
Chicago se dostalo do zaslouženého vedení, v utkání je jednozačně lepším týmem.
37:16'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí převrací vývoj utkání na svoji stranu! V přesilové hře se ke střele od modré dostal ERIK GUSTAFSSON, jehož střelu ztečoval za bezmocného Rinneho jeden z bránících hráčů. Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews.
36:59'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Rocco Grimaldi – 2 min., podrážení).
36:31'
VYpadá to, že ani jeden z rozhodčích situaci neviděl a vylučovat se tak nebude. Služba mezitím z ledu odstraňuje krev.
36:31'
Ryan Hartman loktem sejmul Marcuse Krügera, bylo to neúmyslné, švédský útočník dokonce odchází do kabiny.
35:22'
Prokletí Rinneho branky prolomeno! Do útočného pásma vjel s pukem GUSTAV FORSLING, jeho první střelu ještě zblokoval bránící hráč, ale švédský útočník se znovu dostal k puku a tentokráte přesnou střelou k pravé tyči srovnává stav zápasu! Bez asistence.
35:03'
Neposedný skákavý puk mohl nadělat Wardovi velkou neplechu, avšak Kanaďan si poradil mazácky, navíc i rozehrál spoluhráči.
34:19'
Opět v akci Pekka Rinne, tentokráte předvedl úspěšný zákrok proti střele od modré vpodání Seabrooka.
34:11'
Nahození Alexe DeBrincata finský gólman v poklidu ukrývá v lapačce.
33:54'
Brandon Saad se dostal ke svému dalšímu zakončení v dnešním utkání, jenže Rinneho brankaje pro něj zřejmě zakletá.
33:14'
Jonathan Toews bojoval, co mu síly stačily. Proti dvojici hráčů však puk neudržel.
32:57'
Johansenovi se nepovedla otočka, do útoku mohou pádit opět Indiáni.
32:16'
Rinne v dalším těžkém zákroku dokocne přišel o zákroku, stále však Fin chytá s čistým štítem!
31:57'
Nahození za bránu zastavuje Pekka Rinne, jenž s ledovým klidem rozehrál na spoluhráče.
31:14'
Mattias Ekholm se proháčkoval mezi dvěma protihráči a lehkým nahozením na Warda vybojoval buly v útočném pásmu.
30:57'
S pukem operoval za brankou soupeře Marcus Krüger, ovšem švédský útočník o puk následně přišel.
30:08'
Mattias Ekholm se zbavil dotírajícího Kanea, jeho nahození ale nebylo z kategorie nejpřesnějších.
29:54'
Protihráče obral za svou brankou o kotouč Anthony Bitetto, ten následně zklidňuje hru a necháváv vystřídat celou pětku.
29:06'
Vyhození obránce tečoval Frédérick Gaudreau, o icing se tak v žádném případě nejedná.
28:48'
28:01'
Brandon Saad se při vlastním oslabení hnal na branku soupeře, skvělým skokem mu však puk vypíchl Kevin Fiala.
27:16'
Přihrávka na modrou zblokována Carlem Dahlströmem do ochranné sítě.
27:01'
Chicago se okamžitě vysvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.
26:48'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustav Forsling – 2 min., držení).
26:43'
Velké štěstí stálo při Wardovi, kterému po střele jednoho z protihráčů vypadl puk z výstroje, kotouč se odkutálel jen těsně vedle pravé tyčky!
26:12'
Kane našel přes celou šíři kluziště Toewse, tomu šla přihrávka příliš na paty.
25:36'
Hamhuisovo nahození od modré se snažil před brankou tečovat Frédérick Gaudreau, neúspěšně.
25:12'
Po delší době si zákrok připsal i Cam Ward, ten musel zasahovat proti střele Turrise.
24:49'
Střela Brendana Perliniho zblokována do rohu kluziště, puk mají na holi Predátoři.
24:03'
Pekka Rinne se v dnešním utkání zdá být nepřekonatelným. Do další velké šance si vybruslil David Kämpf, i tento český mladíček si ovšem vylámal zuby na Finovi.
23:47'
Dylan Sikura se proháčkoval až do útočného pásma, zde však jeho cesta skončila, o puk ho obral Mattias Ekholm
23:04'
Dominik Kahun se krásně uvolnil přes obránce, jeho bekhendovou střelu ale opět zastavuje skvělý Pekka Rinne!
22:44'
Nashville hraje v plném počtu.
22:02'
Jonathan Toews podklouzl a narazil do branky, která se logicky ocitla mimo své postavení, nepříjemný náraz pro Kanaďana.
21:28'
Kaneova střela zblokována, obráncům se ale nepodařilo vyhodit.
21:00'
Chicago kombinuje v útočném pásmu, dočkáme se vyrovnávací branky?
20:44'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., podrážení).
20:10'
Druhá třetina začíná postavením mimo hru v podání domácího mužstva.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 3:33.
Skončila první třetina utkání mezi Chicagem a Nashvillem, která přinesla jeden gól a postarali se o něj hostující Predátoři. Stalo se tak až v závěrečné minutě úvodní dvacetiminutovky, kdy se prosadil střelou do horního rohu Kevin Fiala. Chicago je sice lepším týmem, avšak Rinne zatím drží svůj tým.
20:00'
19:27'
Nashville právě vstřelil branku!
V poslední minutě první třetiny jdou Predátoři do vedení! Johansen svou přihrávkou našel najetého KEVINA FIALU, jehož střela zápěstím z pravého kruhu skončila v levém horním rohu, Ward byl bez šance. Asistence: Ryan Johansen, Mattias Ekholm.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49'
Alex DeBrincat ujížděl po levém křídle, samostatnou akci zakončil střelou pod horní tyč, se skvělým zákrokem se však znovu vytasil Pekka Rinne!
18:12'
Za brankou zastavil nahozený puk Cam Ward a zkušeně rozehrál na švédského obránce Forslinga.
17:53'
Gustav Forsling ve středu hřiště přišel o puk, útočícího hráče ale skvěle odstavil.
17:03'
Jonathan Toews tělem odmítl protihráče, přihrávka před branku už ovšem byla nepřesná.
16:43'
Teď měl Fin i štěstí, že ho střela Patricka Kanea trefila, Rinne opět nic neviděl.
16:02'
Skvělý Pekka Rinne! Ten si poradil s velmi těžký nahozením od modré z hokejky Seabrooka, finský brankář přes změť těl skoro nic neviděl!
15:46'
Saada připravil o puk v klíčové chvíli skvělým obranným zákrokem Dan Hamhuis.
15:06'
Ryan Hartman si snažil šikovně obhodit protihráče po mantinelu, drzá finta mu ovšem i s trochou smůly nevyšla.
14:30'
Zakázané uvolnění Chicaga Blackhawks.
14:12'
Nemělo to však dlouhého trvání, na druhou stranu se vydali Indiáni, vše skončilo střelou Haydena, Rinne opět připraven!
13:35'
Yannick Weber pouze nahodil do pásma, avšak k puku jako první dobruslil jeden z jeho spoluhráčů a Predátoři jsou v pásmu.
13:09'
Nahození od modré z hokejky Romana Josiho uschoval do lapačky Cam Ward.
12:46'
Hraje se v rychlém tempu, minimum přerušení, hra má náboj.
12:03'
Z pravé strany najížděl na Rinneho Patrick Kane, finský brankář se nenechal rozhodit a střelu nejproduktivnějšího domácího hráče vyrazil!
11:27'
Branku se snažil obkroužit Alex DeBrincat, odvážná akce se Američanovi nepodařila zrealizovat až do úspěšného konce.
11:13'
Kyle Turris nabil Smithovi, ten se do poku opřel z první, Ward pravým betonem vyráží do rohu.
10:32'
Jonathan Toews vjel do pásma později, než některé z jeho spoluhráčů, postavení mimo hru.
10:11'
Cam Ward se musel pořádně ohánět, nakonec si ale hned s trojicí zákroků poradil.
09:30'
Závar před brankou Warda, které Kanaďan řeší přikrytím puku, po odpískání došlo k menší potyčce mezi Kanem a Sissonsem.
09:15'
Patrick Kane zkušeně zbrzdil hru a už se žene do dalšího útoku.
08:41'
Calle Järnkrok se proháčkoval mezi čtyřmi protihráči, poté ovšem vyslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče.
08:08'
Souboj v rohu kluziště, Ekholm nakonec přetlačil Dylana Sikuru.
07:56'
Po delší době tu máme přerušení hry, nahození Ellise od modré schoval do lapačky Cam Ward.
07:30'
Nasville se usadil v pásmu, na modré kombinuje dvojice Dan Hamhuis – Mattias Ekholm.
06:49'
Za Predátory zahrozil Ekholm, jehož nahození kanadský brankář Ward kryje.
06:21'
A opět Brandon Saad, Pekka Rinne si i s jeho dělovkou od modré poradil!
05:49'
Indiáni opravdu hrají ve zběsilém tempu, další střelu Saada kryje Rinne.
05:13'
Od levého mantinelu nahodil před bránu Jonathan Toews, v brakovišti došlo ke zmatku, vše nakonec pro Nashville dopadlo dobře.
04:46'
Za svou brankou uklidňuje hru Mattias Ekholm, zároveň nechává vystřídat pětky obou týmů.
04:20'
Chicago na soupeře vlétlo ve velkém stylu, evidentně chce přerušit sérii proher.
03:51'
Bitva hokejek v útočném pásmu Chicaga, z níž vychází vítězně bránící Nashville.
03:06'
Z levé strany najížděl na Rinneho Brandon Saad, finský matador si s křižnou střelou poradil.
02:40'
Kevin Fiala i v kleče dokázal ubránit svůj tým od nájezdu Saada.
02:16'
Dylan Strome byl s pukem v pásmu později, než jeden z jeho spoluhráčů, ofsajd.
01:34'
Na dlouhou hokejku zakončoval Craig Smith, jen těsně minul soupeřovu levou tyčku.
01:02'
Na druhou stranu ujel Ryan Hartman, jeho střelu do pravého horního rohu kryje Cam Ward.
00:26'
hned v úvodní minutě se po krásné přihrávce Towse do stal do šance Dominik Kahun, v ideální pozici ale nedokázak zamířit přesně!
00:01'

Chicago Blackhawks: C. Ward – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), Forsling, C. Murphy, Dahlström – Kahun, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, D. Strome – Sikura, Kämpf, DeBrincat – Perlini, Krüger, Hayden.

Nashville Predators: Rinne – Ellis (A), Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Y. Weber, Bitetto – Fiala, Johansen (A), Hartman – C. Smith, Turris, Järnkrok – Watson, Bonino, Sissons – Grimaldi, F. Gaudreau, Salomäki.
Nashville Predators

Predátoči jsou na tom o poznání lépe, nežjeho středeční soupeř. V Západní konferenci se nachází na třetím místě se stejným skóre, jako první Winnipeg. Svěřenci trenéra Lavioletta se mohou pochlubit vůbec nejlepší defenzivou v lize, na čemž má nemalou zásluhu brankářská stálice Pekka Rinne. Forma z posledních pěti zápasů lze hodnotit jako průměrná, tři výhry a dvě prohra, z toho jedna po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ryan Johansen s 29 body (5+24).
Chicago Blackhawks

Chicago prožívá mizernou sezónu. V Západní konferenci se nachází na předposledním čtrnáctém místě, jen Los Angeles je horší. Z 35 zápasů získali svěřenci trenéra Collitona 26 bodů, což je opravdu málo. I forma z posledních zápasů je žalostná, jediná výhra z posledních jedenácti utkání hovoří za vše. Nejproduktivnějším hráčem Indiánů je Američan Patrick Kane, jenž nasbíral 38 bodů (15+23).
Krásné středeční ráno všem hokejovým fanouškám a fanynkám! Vítám vás u sledování americké NHL, u zápasu Chicaga proti Nashvillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.