NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Minnesota - 20. října 2018   02:00

Minnesota
49:37' Dumba  (Mikael Granlund, Parise) • 52:54' Suter  (E. Staal, Zucker) • 59:00' Parise  (Suter)

3. Ben Bishop (DAL) 33 zák., 2 góly, 94,3%
Statistiky: Střely na bránu: 34-36; Zablokované střely: 19-21; Vhazování: 51%-49%; Hity: 16-16; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Dallas ve druhé třetině přestřílel Minnesotu na střely 23:11, a když už se na začátku závěrečné třetí části ujal vedení, Minnesota dokázala dvěma góly během necelých čtyř minut utkání otočit. Na gól Jasona Spezzy po skvělé teči nejprve odpověděl z dorážky Matt Dumba a obrat poté obstaral Ryan Suter, jehož nahození zpoza brány si nešťastně srazil do vlastní sítě Esa Lindell. Definitivní pojistku ještě přidal střelou do prázdné brány Zach Parise. Stars prohráli po skvělém výkonu potřetí v řadě, zatímco Wild naopak podruhé za sebou vyhráli. Ryan Suter se stal 11. americkým obráncem, který dosáhl v NHL hranice 500 bodů. Výsledek. Dallas Stars 1 Minnesota Wild 3.
59:50'
Ben Bishop ještě jednou zamířil na střídačku a Wild opět mohli skórovat do prázdné brány z levého kruhu pro vhazování, tentokrát ale trefili přední tyč!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
59:00'
Minnesota právě vstřelila branku!
Ryan Suter vyhodil puk obloukem z obranného pásma a poté to udělal výborně ZACH PARISE, když na pravém křídle dobruslil puk u trestného boxu a bekhendem ho poté poslal směrem do prázdné brány! Útočník Wild poté ještě svedl osobní souboj s Johnem Klingbergem, kterého parádně odstavil tělem, a nechal kotouč doklouzat do sítě. Asistence: Ryan Suter.
58:28'
Jason Zucker mohl rozhodnout, jenže byl v levém kruhu pod tlakem a minul vzdálenější pravou tyč prázdné brány! Dallas ještě žije.
57:52'
Ben Bishop ještě chvilku počkal, a když viděl, že jeho spoluhráči udrželi útočné pásmo, vystartoval na střídačku!
57:01'
Julius Honka kličkoval na útočné modré čáře, což byla chyba, protože Markus Foligno mu dokázal puk vypíchnout.
56:17'
Jason Dickinson se po rychlém obratu hry dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Devan Dubnyk ale puk dobře viděl a pravým betonem ho vykopl.
55:25'
Stars se na pravém křídle dostali ke střele od hrazení, která zamířila nad bránu hrdiny dnešního utkání Devana Dubnyka. Minnesota vede těsně 2:1.
55:13'
Dallas dnes usiluje po návratu domů o ukončení série dvou porážek v řadě, zatím to ale vypadá, že neuspěje.
54:46'
Jordan Greenway se pokusil střelou z úhlu přidat pojistku, Ben Bishop ale puk podržel. Komerční přestávka.
52:54'
RYAN SUTER z levého rohu pásma nahodil puk před bránu Stars, kde si ho na vzdálenější pravé tyči nešťastně srazil pravou nohou do vlastní sítě Esa Lindell! Jim Montgomery si na lavičce Dallasu promnul oči, protože těžko může uvěřit tomu, jakým způsobem jeho tým přišel o velmi nadřené vedení a poté inkasoval podruhé. Wild vedou 2:1. Asistence: Eric Staal a Jason Zucker.
52:22'
Ryan Suter byl zřejmě hráčem, který se po rychlém útoku Wild a diagonální přihrávce z pravého křídla ocitl u levé tyče ve velké šanci, Ben Bishop ale puk vyrazil!
50:44'
Ben Bishop zasáhl proti střele Wild z pravého křídla a o pár sekund později byl puk přizvednut do ochranné sítě.
49:37'
Ben Bishop sice vyrazil střelu Mikaela Granlunda z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže pouze do brusle Mira Heiskanena, který ho nechtěně zastavil, a MATT DUMBA z blízkosti zametl puk po ledě do odkryté brány – 1:1! Asistence: Mikael Granlund a Zach Parise.
49:13'
Ryan Suter na pravém křídle od modré čáry nahodil puk směrem na přední tyč, kde po teči jeho spoluhráče minul těsně pravý horní roh brány Bena Bishopa!
48:51'
Devan Dubnyk si pohlídal nahození Stars ze středního pásma a lapil puk u své pravé tyče brány do lapačky.
48:26'
Jason Spezza otevřel skóre dnešního utkání krátce po začátku třetí třetiny a nyní se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru, po kterém následuje komerční přestávka. Dallas vede nad Minnesotou 1:0.
47:35'
Matt Read na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde po drobné teči minul vzdálenější levou tyč.
46:02'
Stars rychle přenesli hru z levé strany doprava a Roman Polák před vrcholem pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou zablokoval Charlie Coyle.
45:13'
Mikael Granlund a Zach Parise předvedli v útočném pásmu skvělý forčeking a Stars měli na chvíli šanci vyhodit, jenže ji nevyužili. Na druhý pokus ovšem byli úspěšní.
44:05'
Jason Zucker se snažil na bodu levého kruhu vystřelit z otočky zápěstím, Stars ho ale do zakončení nepustili.
43:40'
Dallasu se nepodařilo rozehrát a puk zamířil podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
43:13'
Jonas Brodin na vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím a Devan Dubnyk na přední tyči spolehlivě zasáhl, když puk hrudí zastavil a poté ho rychle přikryl lapačkou.
42:31'
Jamie Benn se pokusil přidat další gól střelou z vrcholu levého kruhu, jeho pokus zápěstím byl ale sražen do rohu.
40:36'
Dallas právě vstřelil branku!
Devin Shore na levém křídle vyhrál vhazování a bekhendovou přihrávkou našel na modré čáře Mira Heiskanena. Poslední jmenovaný hráč poté od modré čáry mířil střelou zápěstím do bližšího levého horního rohu brány a Devan Dubnyk by zřejmě vyrážečkou puk vyrazil, jenže těsně před ním tečoval kotouč JASON SPEZZA a ze vzduchu ho sklepl pod jeho pravou rukou do sítě! Dallas prolomil střelecké trápení a vede nad Wild 1:0. Asistence: Miro Heiskanen a Devin Shore.
40:01'
Dallas přestřílel Minnesotu v prostřední části 24:13 a měl více než dvojnásobek střel, přesto jsme zatím v American Airlines Center nebyli svědky ani jednoho gólu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 30-21; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 12-11; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:56.
Devan Dubnyk předvádí jeden fantastický za druhým a přivádí domácí hokejisty Dallasu k šílenství, o čemž by mohl vyprávět kapitán Jamie Benn, který dvakrát v rychlém sledu nedokázal u pravé tyče skórovat po fantastické přihrávce Tylera Seguina, zatímco jeho spoluhráč Tyler Pitlick nevyužil ani přečíslení dva na jednoho k tomu, aby otevřel skóre utkání. Skóre po druhé třetině utkání. Dallas Stars 0 Minnesota Wild 0.
40:00'
39:07'
Hokejisté Dallasu vyrazili do přečíslení 2 na 1 a po diagonální přihrávce z pravého křídla mohl na vzdálenější levé tyči skórovat Tyler Pitlick, jenže Devan Dubnyk mu včasným přesunem ukradl gól a zmrazil puk pod lapačkou! Obrovská šance!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:37'
Ryan Suter je zpět na ledě a Dallas nevyužil další přesilovou hru. Hosty drží nad vodou neuvěřitelný Devan Dubnyk, který chytá fantastický zápas.
38:00'
A znovu ta samá situace a na jejím konci obrovská šance! Tyler Seguin z levého kruhu opět nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde se puk tečí pokusil usměrnit z ostrého úhlu mezi betony Devana Dubnyka kapitán Jamie Benn, ani tentokrát ale uspěl! Brankář Wild sice nevěděl, kde má puk, zpoza jeho kolen ale nakonec zamířil mimo. Neuvěřitelné momenty.
37:41'
Jamie Benn se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže Devan Dubnyk se dokázal bleskově přesunout a ani tato šance gólem neskončila!
36:37'
Ryan Suter zahákoval českého útočníka Radka Faksu a usedl na trestnou lavici na dvě minuty. Dallas si po komerční přestávce zahraje třetí přesilovou hru.
36:36'
Radek Faksa nabral na pravé straně obrovskou rychlost, které využil k rychlému zavezení puku do útočného pásma a střele zápěstím mířící ke vzdálenější levé tyči, také Devan Dubnyk ale skvěle zasáhl svým pravým betonem!
36:32'
Matt Dumba na pravém křídle vypálil od modré čáry a Ben Bishop jeho pokus mířící ke vzdálenější levé tyči dobře vykopl svým pravým betonem!
36:17'
Zatímco první část patřila Wild, ve druhé třetině je výrazně lepší Dallas. Hosty ale nad vodou skvělý Devan Dubnyk, který stejně jako Ben Bishop drží čisté konto.
35:17'
Jonas Brodin napřáhl od modré čáry v dresu Wild k táhlé střele, kterou Ben Bishop bez potíží vyrazil mimo.
34:58'
Devin Shore na levém křídle rychle vystřelil z otočky zápěstím a Devan Dubnyk opět puk vyrazil mimo tři tyče.
34:08'
Hra byla přerušena. Wild se dopustili nepřesné rozehrávky, po které puk zamířil na zakázané uvolnění.
33:58'
Jason Dickinson v pravém kruhu dobře vystřelil přes clonu směrem na vzdálenější levou tyč a Devan Dubnyk puk pravým betonem vyrazil, přestože toho moc neviděl.
32:56'
John Klingberg tak dlouho míchal na pravém křídle s pukem, až ho nahodil od modré čáry před bránu a Gemel Smith se v krátkém rozpětí dostal dvakrát do zakončení bekhendem, ani jednou ale na fantastického Devana Dubnyka nevyzrál! Následuje komerční přestávka.
30:38'
John Klingberg už také z trestné lavice naskočil zpět na led a oba týmy hrají v polovině utkání v plném počtu.
30:17'
Roman Polák od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk nedokázal podržet, a potrestat ho za to mohl u levé tyče Devin Shore, z dorážky ale neuspěl!
30:07'
Vyloučený Greg Pateryn je zpět na ledě a začíná avizovaná zkrácená přesilová hra hostujících Wild.
29:49'
Mattias Janmark na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, klečící Devan Dubnyk ale puk vyrazil betonem!
28:38'
John Klingberg usedl na trestnou lavici za držení a minutu a 29 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená přesilová hra hostujících hráčů Minnesoty.
28:22'
Tyler Seguin napřáhl před vrcholem levého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Devan Dubnyk vyrazil.
28:19'
John Klingberg si podél modré čáry vybruslil na osu hřiště a napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Devan Dubnyk zachytil v levém podpaždí. Hra byla přerušena.
28:07'
Greg Pateryn byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Dallas si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.
27:43'
John Klingberg na pravém křídle napřáhl od hrazení ke tvrdé ráně s příklepem a Devan Dubnyk na přední tyči puk vyrazil do rohu ledové plochy. Další dobrý zákrok.
26:21'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Minnesota hraje v Dallasu bez branek.
25:51'
Před bránou Wild vznikl obrovský závar a Dallas už se radoval z gólu, jenže ležící Devan Dubnyk dokázal pravou rukou odpálit puk společně s jedním ze spoluhráčů do bezpečí! Dallas se nedokázal prosadit ani z jedné z dorážek a zahodil největší šanci zápasu.
25:22'
Nino Niederreiter na opačné straně útočného pásma Wild vyzkoušel štěstí a jeho bekhendová střela z úhlu na přední tyči skončila na hrudi Bena Bishopa.
25:12'
Eric Staal dobře vystřelil v levém kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil do předního levého horního rohu brány, Ben Bishop ale skvěle zasáhl pravým ramenem a poté puk rychle zmrazil pod svou lapačkou!
24:50'
Stars se na levé straně útočného pásma dostali ihned po vhazování ke tvrdé ráně od modré čáry, kterou Devan Dubnyk úspěšně vyrazil, a Devin Shore z dorážky neuspěl!
24:42'
Minnesota si vytvořila tlak, nyní se jí ovšem nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
24:15'
Mikko Koivu už na bodu levého kruhu napřahoval ke střele s příklepem, Tyler Seguin mu ale puk na poslední chvíli vypíchl. Skvělý bekčeking v podání útočníka Dallasu.
23:46'
Ben Bishop ucpal prostor u své levé tyče a jeden z hráčů Wild se ho zpoza brány marně snažil zasunout do sítě.
23:22'
Devan Dubnyk rychle vystartoval za svou bránu, aby zastavil nahození Stars a bekhendem podél hrazení rozehrál.
22:36'
Puk skončil po vyhození Wild z obranného pásma na střídačce a hra byla vykázána do středního pásma. Zatím marně čekáme na úvodního střelce utkání, ale snad se dočkáme.
21:57'
Jordan Greenway na pravém křídle útočného pásma ukradl puk Dallasu a snažil se prokličkovat do šance, jenže proti dvěma protihráčům nedokázal uspět a skončil za bránou.
21:00'
Jason Zucker na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho tečovaná střela jedním z hráčů Dallasu zamířila těsně nad ledem vedle vzdálenější levé tyče brány Stars.
20:01'
Na úvodní vhazování druhé třetiny se proti sobě postavili Tyler Seguin a Mikko Koivu. Úspěšnější byl domácí útočník. Oba týmy hrají po dvaceti minutách bez branek.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-8; Zablokované střely: 8-8; Vhazování: 39%-61%; Hity: 7-4; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.
Minnesota měla od úvodních sekund utkání střeleckou převahu a Dallas se marně snažil dostat do hry. V závěru první části mu ale hodně pomohla přesilová hra, během které byli ke skórování hodně blízko Jamie Benn a Tyler Seguin, jenže ani jednu ze dvou slibných šancí nevyužili. V American Airlines Center gól nepadl. Skóre po první části. Dallas Stars 0 Minnesota Wild 0.
20:00'
19:09'
Esa Lindell před vrcholem levého kruhu napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která mířila k pravé tyči, Devan Dubnyk ale předvedl parádní semafor!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:21'
Dallas rozjel rychlou přímočarou akci a na pravém křídle pálil z ostrého úhlu Roman Polák, který mířil ke vzdálenější levé tyči, Devan Dubnyk ale puk pravým betonem vykopl!
16:54'
Vyloučený Matt Read je zpět na ledě a stále marně čekáme na úvodní gól. Stars ale sehráli přesilovou hru velice dobře.
16:00'
A další šance! Tyler Seguin mířil z levého kruhu a blízkosti ke vzdálenější pravé tyči, Jamie Benn ale nedokázal ze vzduchu puk usměrnit do sítě. Devan Dubnyk puk podržel poté, co se z blízkosti vzápětí podruhé v rychlém sledu snažil prosadit znovu Tyler Seguin, jenže našel pouze náruč brankáře Minnesoty!
15:53'
Jamie Benn se u pravé tyče dostal ke střele zápěstím, která po ledě těsně minula vzdálenější levou tyč!
15:25'
Stars skvěle rozpohybovali puk v útočném pásmu a přenášeli ho ze strany na stranu, zatím se ale ke střele nedostali.
14:54'
Wild v úvodu zápasu nevyužili přesilovou hru a v závěru první třetiny budou hrát v oslabení poté, co krátce před komerční přestávkou fauloval Matt Read a dostal dvě minuty za hákování.
13:38'
Marcus Foligno na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, zároveň ale také do lapačky Bena Bishopa, který si připsal pěkný a spolehlivý zákrok!
12:14'
Dallasu se nepodařilo rozehrát a puk se po dalším zakázaném uvolnění vrátil zpět před bránu Bena Bishopa.
12:00'
Oba týmy se dostaly v rychlém sledu ke střele, která byla zablokována, a po zakázaném uvolnění na domácí straně následuje další krátká komerční přestávka.
10:51'
Stars se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. V American Airlines Center zatím gól nepadl.
09:15'
Stars se podařilo po obětavém pádu na led vyhodit a vyloučený Julius Honka je zpět na ledě. Dallas hraje v plném počtu poté, co Minnesota nevyužila úvodní přesilovou hru.
09:15'
Wild se ocitli u levé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát ale nedokázali pozorného Bena Bishopa překonat! Mikael Granlund si chtěl zpoza brány vybruslit před brankoviště, což se mu sice podařilo, jenže po rychlém zamíchání s pukem ztratil kontrolu nad kotoučem a sjel mu z hole, zatímco střela Erica Staala z levého kruhu skončila na hrudi Bena Bishopa.
07:35'
Matt Dumba na levém křídle vypálil od modré čáry tvrdě s příklepem a Roman Polák puk zastavil pravým kolenem. Nepříjemný zásah, Stars se ale poté podařilo vyhodit.
07:15'
Julius Honka byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Wild si po komerční přestávce zahrají první přesilovou hru.
07:08'
Jason Zucker na levém křídle napřáhl z ostrého úhlu ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Ben Bishop ale puk lapačkou vytáhl!
06:18'
Jamie Benn si na levém křídle najížděl na prudkou kolmou přihrávku, těsně před ním ale sebral kotouč Matt Dumba.
05:29'
Nick Seeler na levém křídle vystřelil od modré čáry nad bránu Bena Bishopa a Dallas zpomalil hru, aby vystřídal.
04:57'
Dallas je sice v úvodu zápasu mnohem aktivnější, na rozdíl od hostů se ale zatím do žádné šance nedostal a navíc nyní vyhodil puk na první zakázané uvolnění zápasu.
04:32'
Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Stars od střídaček, což se mu sice holí nepodařilo, Dallas se ale vzápětí do žádné brankové příležitosti nedostal.
03:54'
Stars tentokrát bojovali o puk v levém rohu útočného pásma, kde se utvořily dvě dvojice hráčů. Úspěšní byli Wild.
03:09'
Jamie Benn zkusil vystřelit z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla hráči Wild zablokována.
02:20'
Julius Honka podél střídaček rychle zavezl puk do útočného pásma Dallasu, jenže poté nahodil puk do rohu ledové plochy, kde byli pouze hráči hostující Minnesoty.
00:43'
Jason Zucker se ocitl v mezikruží v první velké šanci, když po ledě střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Ben Bishop ale puk levým betonem agresivně vykopl mimo!
00:01'
Hokejisté obou týmů právě vybíhají na ledovou plochu a do začátku dnešního utkání zbývá pár okamžiků.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Methot, Heiskanen, Honka, R. Polák – Ja. Benn (C), Seguin (A), Hintz – D. Shore, Spezza, Pitlick – Janmark, Faksa, Comeau – G. Smith, Dickinson, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal, Read – Parise (A), M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Coyle, Greenway – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Jake Brenk, Wes McCauley. Čároví: Jesse Marquis, Tim Nowak.
Předpokládané úvodní sestavy:

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Methot, Heiskanen, Honka, R. Polák – Ja. Benn (C), Seguin, Hintz – D. Shore, Spezza, Pitlick – Janmark, Faksa, Comeau – G. Smith, Dickinson, B. Ritchie.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal, Read – Parise (A), M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Coyle, Greenway – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown..
MINNESOTA WILD

Minnesota v úvodu letošní sezóny NHL odehrála na ledě soupeřů dva zápasy a obě dvě prohrála, když nestačila na Colorado a Nashville a během obou utkání inkasovala shodně čtyři branky, zatímco sama vstřelila maximálně dva góly. Hlavní trenér Bruce Boudreau se nechal slyšet, že Markus Foligno by měl být pro třetí venkovní utkání v pořádku. Důležitým faktorem by mohla být přítomnost Zacha Pariseho, který vstřelil jeden gól, na dalších šest ale přihrál a má bilanci +4.
DALLAS STARS

Dallas prožil neúspěšný trip, když prohrál obě venkovní utkání a vstřelil během nich pouze jeden jediný gól. Stars vyhasli na ledě Ottawy a poté New Jersey, kde vyšli střelecky naprázdno. Do utkání proti Minnesotě Wild zřejmě nezasáhne Alexandr Radulov, definitivní rozhodnutí ale padne až těsně před zápasem. Pokud by ruský útočník do utkání skutečně nenastoupil, v prvním útoku by měl nastoupit Roope Hintz, Jamie Benn a Tyler Seguin. Ukončí Stars doma špatnou sérii?
Dallas se pokusí v sobotu v noci ukončit sérii dvou porážek v řadě, když v American Airlines Center zahájí trojici domácích utkání proti Minnesotě. Také Wild utrpěli dvě prohry v řadě, jenže v posledním zápase dokázali vyhrát těsně 2:1 nad Arizonou. Minnesota během jednoho týdne odehraje podruhé back-to-back zápasy. Oba týmy mají na svém kontě před prvním vzájemným letošním zápasem shodně 6 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.