NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Vegas - 2. prosince 2018   04:00

Edmonton
Edmonton
06:11' McDavid (Draisaitl, Klefbom) • 45:50' Spooner (Khaira)
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, C. Miller, Holden – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin, Pacioretty – Carpenter, Nosek, Carr – Reaves, Bellemare, Carrier.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Connor MCDAVID (EDM) 1 + 0
2. Mikko KOSKINEN (EDM) 35 zák., 1 gól, 96,9%
3. Marc-Andre FLEURY (VEG) 23 zák., 2 góly, 94,1%.
Československá stopa v utkání:

Tomáš NOSEK (VEG) 0+0 0 střel, čas na ledě 11:52.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Edmonton: 34

Vegas: 32.
Edmonton to dokázal, i dnes doma vítězí a dovršil tak vítězný domácí hattrick! Velkou zásluhu na vítězství Olejářů měl velmi dobře chytající Koskinen, který působil v brance Edmontonu neskutečně klidně. Hostům chyběla individualita typu McDavida, která by to na sebe vzala anebo která by strhal celý tým. To se trochu povedlo Karlssonovi, který zaznamenal jedinou branku Vegas, ale i ten se postupně z ledu vytrácel.
59:40'
Po střele Marchessaulta (Vegas) míří puk ze třetiny Olejářů.
59:25'
Oddechový čas pro domácí.
59:25'
Ztečovaná střela Marchessaulta, z levé strany, končí vysoko nad brankou Olejářů, hra přerušena, vhazování po pravici Koskinena.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, dokáží hosté vyrovnat při hře bez brankáře?
58:58'
Mikko Koskinen (Edmonton) lapil střelu Paciorettyho a přerušil hru, to vše stále při hře hostů bez brankáře.
58:38'
Max Pacioretty (Vegas) pokazil přihrávku, ale pak svou chybu napravil, přesto hosté přišli o útočné pásmo.
58:05'
Vegas v útočném pásmu, Fleury odjíždí na střídačku, hosté to zkouší v šesti.
57:23'
Jsme v samém závěru zápasu a Edmonton je blízko třetímu domácímu vítězství v řadě.
56:15'
Pierre-Édouard Bellemare (Vegas) již opět na ledě, po bolestivém nastřelení pukem, z levé strany pronikl do třetiny Olejářů a vypálil, Koskinen sráží do rohu.
55:55'
Vegas nyní trochu pod tlakem, hosté se těžko dostávají z vlastní třetiny.
55:20'
Probíhá poslední pětiminutovka, Kyle Brodziak (Edmonton) padá v souboji u mantinelu, ale nevylučuje se, diváci bučí.
54:38'
54:10'
Oscar Klefbom (Edmonton) pálí od modré, jeho pokus ale zablokoval obětavě Pierre-Édouard Bellemare (Vegas), který pak odkulhal na střídačku.
53:48'
Nyní mají domácí již nějakou tu chvíli přesilovou hru a dostávají se do útočného pásma.
53:02'
Edmonton se drží v útočném pásmu, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
52:38'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., držení hole).
52:15'
Pozor, chyba hostů, puk zachytil Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton), který se dostal do zakončení, z levé strany vypálil, ale Fleury jeho pokus vyrazil.
51:45'
Vegas zahajuje přesilovou hru vyhraným vhazováním, tzn., že se hosté drží v útočném pásmu.
51:32'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., podrážení).
51:16'
Leon Draisaitl (Edmonton) půjde na trestnou lavici, hosté si zahrají přesilovou hru!
50:32'
Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, Reilly Smith (Vegas) nahazuje puk na branku Olejářů, hosté drží útočné pásmo.
49:23'
Výborně rozjetou útočnou akci domácích přerušil odpískaný ofsajd.
49:10'
Vegas v útočném pásmu, hosté usilují o vyrovnání.
48:10'
Na druhé straně se do zakončení dostal Leon Draisaitl (Edmonton), jenž ale ztroskotal na dobře postaveném Fleurym.
47:42'
Pierre-Édouard Bellemare (Vegas) netrefuje z levé strany, od modré, branku soupeře.
47:04'
Puk ve střední třetině, Kyle Brodziak (Edmonton) ho posílá do pásma soupeře a domácí střídají.
46:20'
Reilly Smith (Vegas) to zkouší z pravé strany bekhendem, Koskinen chytá a přerušuje hru.
45:50'
Edmonton právě vstřelil branku!
Obrana Vegas nyní ponechala před brankou volného RYANA SPOONERA, kterému poslal rychlý pas z rohu Jujhar Khaira, pro Spoonera pak již nebyl problém zamést puk do branky. Asistence: Jujhar Khaira.
44:38'
Alex Chiasson (Edmonton) se dostal do zakončení, ale Fleury jeho bekhendový pokus vyrazil.
44:13'
Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní plné ruce práce s tečovaným nahozením od modré.
43:30'
Hosté jsou již Olejářům více, než vyrovnaným soupeřem, pomohla i přesilová hra v úvodu třetí části.
43:12'
Edmonton se snaží přejít do třetiny soupeře, to se ale v tuto chvíli nedaří.
41:50'
Reilly Smith (Vegas) pálí z levé strany, Koskinen sráží jeho střelu za branku.
41:25'
41:13'
Mikko Koskinen (Edmonton) má puk pod svou lapačkou, po střele Marchessaulta a vypadá to, že domácí toto oslabení přečkají bez úhony.
40:29'
Také v úvodu třetí třetiny se hraje přesilová hra, stejně, jako v té druhé, s tím rozdílem, že nyní mají tuto výhodu hosté.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:56.
Druhou třetinu vyhráli hosté gólem Karlssona a dá se říci, že i podle toho se dá tato třetina rozdělit – do prvního gólu Golden Knights byli domácí lepším týmem, ale po gólu Karlssona se hra nejprve vyrovnala a v závěru již byli hosté o malinko lepší.
40:00'
39:25'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min. – příliš mnoho hráčů).
39:21'
Marc-Andre Fleury (Vegas) pomáhá svému týmu s rozehrávkou.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:26'
Puk ve třetině Olejářů, Jonathan Marchessault ale nedokázal z levé strany přihrát.
37:20'
Cody Eakin (Vegas) v dobré pozici před brankou Olejářů, ale v poslední chvíli ho vyvedl z rovnováhy obránce.
36:40'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) zkouší střelu zápěstím z pravé strany, Marc-Andre Fleury chytá.
35:53'
Po vyrovnávacím gólu jsou Golden Knights Olejářům vyrovnaným soupeřem.
35:32'
William Karlsson (Vegas) pálí z pravé strany, Koskinen vyráží a domácí dostávají puk ze třetiny.
35:03'
Je tu poslední pětiminutovka druhé třetiny, hostům se podařilo srovnat na 1:1, co nás ještě čeká?
33:40'
Ryan Carpenter (Vegas) nyní nezkrotil puk ve středním pásmu a hrát tak mohou domácí.
32:57'
A hosté jsou zpět v útočném pásmu a znovu u toho je Karsslon, který tentokrát z pravé strany nedokázal vystřelit.
32:17'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Jonathan Marchessault zavezl puk do třetiny Olejářů, z levé strany vypálil, ale obránce jeho pokus zablokoval. Nicméně z druhé vlny dojíždějící WILLIAM KARLSSON se puku zmocnil a bleskově ho uklidil do branky. Bez asistence.
31:09'
30:35'
Domácí stojí na vlastní modré a nepouští soupeře do třetiny, byť hrají pouze ve čtyřech.
30:11'
Hostům se zatím tato přesilová hra vůbec nedaří, Koskinen je v podstatě bez práce.
29:20'
Domácí začínají své oslabení vyhozením puku ze třetiny.
29:09'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., naražení zezadu).
28:49'
Edmonton má v posledních minutách velkou převahu, ve vzduchu doslova visí druhý gól Olejářů.
28:26'
Oscar Klefbom (Edmonton) trefuje z pravé strany brankovou konstrukci za zády Fleuryho!
27:20'
Deryk Engelland (Vegas) zablokoval střelu soupeře od modré, před Fleurym, kterému tak tímto zákrokem velmi pomohl.
26:20'
Hokej má nyní velmi slušné tempo, k čemuž přispívají obě mužstva.
25:45'
Na druhé straně musí zasahovat Mikko Koskinen po střele Marchessaulta.
25:16'
Kyle Brodziak (Edmonton) dostal přihrávku před branku, Fleury by se asi nestihl přemístit, ale domácí hráč promáchl.
24:56'
Střela Karlssona, z pravé strany, zablokována a dopředu mohou jít domácí.
24:18'
Edmonton vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
23:54'
Vegas v útočném pásmu, Ryan Carpenter si sjel k brance z levé strany, ale tam si Koskinen pohlídal prostor.
22:05'
William Karlsson (Vegas) dostává puk ze třetiny a hosté střídají.
21:20'
Olejáři pod tlakem při rozehrávce, ale podařilo se jim dostat puk do středního pásma.
21:00'
20:37'
Oscar Klefbom (Edmonton) to zkouší z pravé strany, Marc-Andre Fleury (Vegas) vyráží a obránce odpaluje puk ze třetiny.
20:27'
Domácí v úvodu druhé třetiny dohrávají přesilovou hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:04.
V poslední vteřině první třetiny ještě stihl z levé strany vystřelit Milan Lucic, ale gól z toho není. Přesto domácí odchází do šatny spokojenější, v první třetině soupeře téměř k ničemu nepustili a po pěkném gólu McDavida zaslouženě vedou 1:0.
20:00'
19:30'
Deryk Engelland (Vegas) získal puk a bleskově ho poslal ze třetiny, hosté střídají.
19:15'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) netrefuje branku Vegas střelou od modré.
19:00'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., nedovolené bránění).
18:51'
Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru.
18:18'
Vegas těžko hledá cestu k brance Koskinena, domácí dobře pokrývají střední pásmo.
17:58'
Hraje se ve třetině Vegas, hosté téměř celou dobu první třetiny tahají za kratší konec.
16:17'
Connor McDavid (Edmonton) a další z řady jeho nájezdů na branku ze strany, tentokrát z té pravé, Marc-Andre Fleury (Vegas) se nenechal zaskočit.
15:58'
Mikko Koskinen (Edmonton) zachytil puk za vlastní brankou a pomohl svým obráncům s rozehrávkou.
15:22'
Pierre-Édouard Bellemare (Vegas) v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
14:28'
14:20'
Z této přesilové hry Edmontonu nic nebude, s největší pravděpodobností.
13:55'
William Karlsson (Vegas) vyvezl puk ze třetiny a hosté bleskově prostřídali.
13:04'
Connor McDavid (Edmonton) si sjel z pravé strany k brance, zkoušel Fleuryho přehodit, ale nepodařilo se mu puk zvednout tak, jak by potřeboval.
12:40'
Edmonton na ledě samozřejmě s elitní přesilovkovou formací, která drží útočné pásmo.
12:28'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).
11:34'
Leon Draisaitl (Edmonton) s pukem před brankou soupeře, ale nemá rychlost, je z toho slabá bekhnedová střela, kterou Fleury v pohodě zneškodnil.
10:50'
Puk ve středním pásmu, hrozilo přečíslení domácích tři na dva, ale obránce Vegas dokázal puk zachytit a odehrát.
10:10'
Edmonton v útočném pásmu, ale hostům se podařilo vytlačit puk ze třetiny, tím pádem i soupeře.
09:08'
Domácí vyhazují puk ze třetiny, oba týmy střídají.
07:55'
Na druhé straně nahazuje puk na branku od modré Darnell Nurse, ale puk zachytil obránce Vegas.
07:28'
Hosté se ale znovu dostali do útočného pásma a nakonec to byl právě znovu Cody Eakin (Vegas), kdo zakončil z pravé strany, trefil ale jen dobře postaveného Koskinena.
07:09'
Cody Eakin (Vegas) zavezl puk do útočného pásma, udělal otočku za modrou čárou a pak o puk přišel.
06:59'
Znovu je v zakončení Connor McDavid, tentokrát ale Marc-Andre Fleury (Vegas) chytá a přerušuje hru.
06:11'
Další ukázka geniality CONNORA MCDAVIDA, který si vzal puk ve středním pásmu, přebruslil obránce Vegas, z levé strany si sjel před branku, kde si roztáhl Fleuryho a do protipohybu, na delší ruku, zasunul puk nad betonem do branky. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.
05:52'
Hostům patří poslední zhruba tři minuty hry, v nichž se snaží vstřelit Vegas první gól utkání.
05:30'
Kris Russell (Edmonton) vyhazuje puk ze třetiny a domácí budou moci prostřídat.
04:25'
Cody Eakin (Vegas) se snažil překvapit Koskinena objetím branky, ale domácí gólman si prostor u své levé tyčky pohlídal.
03:45'
William Karlsson (Vegas) dostal nabídku do mezikruží, ale puk mu sjel z hole.
03:03'
Mikko Koskinen (Edmonton) se nyní trochu poválel ve vlastním brankovišti, důležité je, že dvakrát velmi dobře zasáhl, napodruhé proti střele Jonathana Marchessaulta.
02:24'
Ryan Carpenter (Vegas) rozehrává zpoza vlastní branky, hosté ale končí ve středním pásmu.
01:29'
Až po vyhraném vhazování ve třetině Olejářů se Vegas vůbec poprvé může pustit do útočení.
01:05'
Domácí v podstatě ještě nepůjčili soupeři puk.
00:38'
Zatím sledujeme velmi aktivní vstup do zápasu v podání Edmontonu.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Gravel – Chiasson, McDavid, Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Caggiula – Kassian, Brodziak, Lucic – Rattie, Spooner, Khaira.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – C. Miller, McNabb, Schmidt, Theodore, Holden, Engelland – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin, Pacioretty – Carpenter, Nosek, Carr – Reaves, Bellemare, Carrier..
Půjde o souboj týmů, které v této sezóně pravděpodobně budou muset bojovat vůbec o postup do play-off. Ty tam jsou časy, kdy Olejáři válcovali ligu a Vegas v loňské nováčkovské sezóně jakbysmet. Aktuálně má lepší formu Vegas, který již pět zápasů v řadě vyhrál! Naposledy slušně naděloval, Žraloky se San Jose smetl 6:0, na ledě Chicaga nasázel domácím Blackhawks osm gólů při výhře 8:3.
Edmonton bude chtít dovršit domácí vítězný trip, po předchozích výhrách nad Dallasem a Los Angeles.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém stadionu VEGAS GOLDEN KNIGHTS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.