NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Vancouver - 14. října 2018   01:00

Florida
Florida
32:31' Huberdeau (Trocheck, Malgin) • 37:20' Trocheck (Yandle, Hoffman)
2:3
(0:0, 2:2, 0:1)
Vancouver
Vancouver
34:48' Pettersson  (Bärtschi, Boeser) • 38:15' Roussel   • 46:11' Horvat  (Bärtschi)
Florida
Vancouver

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek noci!
Utkání navštívilo 11953 diváků, což na poměry NHL samozřejmě není nějaká závratná cifra.
Tři hvězdy utkání:
1. Bo Horvat (VAN) 1+0
2. Vincent Trocheck (FLA) 1+1
3. Antoine Roussel (VAN) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:30 (11:9, 9:12, 6:9)
Zblokované střely – 6:23
Vyhraná vhazování – 27:37
Trestné minuty – 8:10
Hity – 18:15
Hokejisté Vancouveru vítězí na ledě floridských Panterů 3:2 a ukazují, že by v této sezóně mohli býti příjemným překvapením soutěže! Svěřenci Travise Greena nejprve ve druhé třetině dvakrát srovnali jednobrankové manko a aktivním nástupem do třetí části pak duel rozhodli. Ve 47. minutě se po parádní přihrávce Svena Bärtschiho trefil Bo Horvat. Panteři v poslední desetiminutovce ještě zatlačili, ale přes dobře fungující obranu Canucks, která dnes navíc zablokovala spoustu střel, se už prosadit nedokázali.
59:59'
Yandle nabil na pravou stranu Mikeovi Hoffmanovi, který z voleje netrefil! Canucks na Floridě zvítězí.
59:25'
Domácí si ještě vyžádali time-out.
59:25'
Teď už Horvat vyhodil na zakázané uvolnění.
59:01'
Minuta do konce třetí třetiny!
58:53'
Hosté vyhazují puk tak šikovně, že to není zakázané uvolnění.
58:38'
Markus Granlund mohl jet na prázdnou branku, pokud by nebyl v postavení mimo hru. Rozhodčí vracejí hru do obranného pásma Canucks.
58:30'
Z pravé strany vypálil Mike Hoffman, Nilsson našel puk ve výstroji. Branka Panterů je už prázdná!
58:04'
Maminovi se nepovedla přihrávka na Trochecka. Je z toho zakázané uvolnění.
57:28'
Hosté sbírají čas v útočném pásmu. Ten pro Floridu už rychle ubíhá.
56:28'
Viděli jsme dobrý tlak domácích, ale Vancouver už dokázal poslat puk alespoň do středního pásma.
56:04'
Proti voleji Mikea Hoffmana se přemístil Nilsson, jenž vyrazil kotouč do rohu kluziště.
55:40'
Domácí v postavení mimo hru. Čas na poslední reklamní přestávku.
55:01'
Do konce třetí částí schází pět minut.
54:42'
Ani teď to domácím nevyšlo. Je z toho jejich icing.
54:23'
Hosté si počkali na obranné modré čáře, přes kterou nepustili Kiseleviče. Domácí to musejí zkusit znovu.
53:43'
Nahození Keitha Yandla od mantinelu bylo nepříjemně tečováno bruslí bránícího Pouliota a Nilsson měl co dělat, aby zaklapl prostor mezi betony včas!
53:25'
Ofsajd domácích. Akce Floridy tak byla zastavena hvizdem rozhodčích.
52:43'
Puk končí až na střídačce Vancouveru. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.
52:20'
Diváci se probouzejí a skandováním se snaží vyhecovat hokejisty Floridy.
52:03'
Je to tak, už jsou kompletní.
51:48'
Hosté vyhazují a toto oslabení zřejmě přežijí.
51:15'
Trocheck nabil Yandlovi, který vypálil z první. Tečovaný puk končí až v ochranné síti za brankou.
50:19'
Rána Mikea Hoffmana byla sice prudká, ale trefila jen bránícího Gudbransona.
50:02'
Domácí si po reklamní přestávce zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odchází za vysokou hůl Christopher Tanev.
49:41'
Denis Malgin našel před brankou zcela volného Maxima Mamina. Ten už byl ale asi až příliš blízko a neměl kudy poslat puk za záda Nilssona.
49:06'
Z otočky to zkoušel Nick Bjugstad. Puk drží Nilsson.
48:54'
Yandle nahodil puk na hostující branku takovým obloučkem. Ten sebral do rukavice Nilsson. Domácí tak získali buly v útočné třetině.
48:16'
Chybu v rozehrávce domácích mohl potrestat Brock Boeser! Nejprve mu však do střely obětavě padl Petrovic a opakované zakončení našel lapačce Reimer. Reklamní přestávka.
47:34'
Z pravé strany střílel na domácí branku Tim Schaller. Reimer jeho pokus vyrazil.
46:51'
Podobnou situaci nevyužil na druhé straně Aleksander Barkov. Ten ze vzduchu kotouč netrefil!
46:11'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté poprvé v utkání vedou! Sven Bärtschi od pravého mantinelu nasměroval prudkou přihrávku na zadní tyčku, kam si najel BO HORVAT a ten nabídku spoluhráče usměrnil za záda bezmocného Reimera – 2:3. Asistence: Sven Bärtschi.
45:24'
Ve třetí třetině jsou zatím jasně aktivnější hosté. Panteři se nemohou dostat do tempa.
44:57'
Za domácí brankou zůstává klečet s bolestivou grimasou Elias Pettersson. Snad to nebude nic vážného.
43:37'
Reimer teď Floridu drží! Hosté přečíslili obranu Panterů a před brankou zůstal volný Jake Virtanen. Reimer se však proti němu opět včas přemístil!
42:44'
Obrovská šance hostí! Po pěkné sehrávce střílel Nikolaj Goldobin už do poloodkryté klece, ale Reimer se stačil bleskově přesunout a následně zakročil i proti bekhendové dorážce Louiho Erikssona!
41:53'
Opatrnější úvod třetí části utnul Aleksander Barkov, jehož střelu pokryl Nilsson.
Hity – 11:9
Dnes jsme čekali na první gól 32 minut, ale pak se s nimi roztrhl pytel. Do konce druhé třetiny totiž padly hned čtyři. Ve 33. minutě poslal Pantery do vedení Jonathan Huberdeau, ovšem hosté bleskově srovnali, když přesilovou hru zužitkoval ranou do šibenice Elias Pettersson. Domácí pak vedli ještě jednou, až za Nilssonem skončila dělovka Vincenta Trochecka, ale také v tomto případě Kosatky rychle odpověděly. Antoine Roussel byl faulován při samostatném úniku a nařízené trestné střílení chladnokrevně proměnil. Florida tak hraje s Vancouverem nerozhodně 2:2.
40:00'
39:54'
Hoffman už jen tak protečoval puk do útočného pásma Floridy. Druhá část se už jen dohraje.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
ANTOINE ROUSSEL jel nájezd z levé strany, před Reimerem si sjel na střed hřiště a střelou k levé tyčce z pohledu gólmana skóruje – 2:2.
38:15'
Antoine Roussel se dostal do samostatného úniku, který ale i kvůli seknutí Kiseleviče neproměnil! Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
38:00'
Vincent Trocheck je při chuti. Po objetí branky si vyjel až na levý kruh odkud nebezpečně vystřelil. Nilsson prostor mezi tělem a levou rukou včas uzavřel.
37:53'
Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se v jejich obranném pásmu.
37:20'
Florida právě vstřelila branku!
Domácí se trefují těsně po skončení své přesilovky! Volej Hoffmana z pravé strany ještě Nilsson vyrazil, ale vzápětí na něho vypálil pro změnu z vrcholu levého kruhu VINCENT TROCHECK a ten se už trefil naprosto přesně – 2:1. Asistence: Keith Yandle a Mike Hoffman.
36:54'
Barkov dával z pravého kruhu puk před branku. Přetlačovanou vyhráli hostující obránci.
36:05'
V oslabení vyvezl kotouč dopředu Jay Beagle. Hráč, který v minulé sezóně získal s Washingtonem Stanley Cup, netrefil branku.
35:49'
Hostům se podařilo v oslabení vyhodit a střídají.
35:13'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derrick Pouliot – 2 min., nedovolené bránění).
35:13'
Domácí v postavení mimo hru. Na první gól se čekalo hodně dlouho, ale pak se oba celky prosadily krátce po sobě. Máme tu další reklamní pauzu.
34:48'
Hosté přesilovku využívají a vyrovnávají! Svůj talent opět ukázal ELIAS PETTERSSON, který vypálil z pravého kruhu zápěstím a pověsil puk do šibenice nad lapačku bezmocného Reimera. Asistence: Sven Bärtschi a Brock Boeser.
34:28'
Hosté to sehráli na Svena Bärtschiho, který volej z pravého kruhu netrefil.
33:28'
Domácí Troy Brouwer se dopustil hákování. Uvidíme přesilovku Canucks.
32:31'
Domácí otevírají skóre utkání! Panteři zlomili bezgólový stav spíše důrazem, než nějakou hokejovou krásnou. Po akci Trochecka se kotouč odrazil před branku na hůl JONATHANA HUBERDEAUA, který do něj plácl a kotouč si našel pod betony Nilssona cestu až za brankovou čáru. Asistence: Vincent Trocheck a Denis Malgin.
31:56'
Barkov šel proti dvěma hostujícím bekům do rychlosti, ale byl zastaven. Následně hostující obranný val neprostřelil Kiselevič.
31:43'
Zakázané uvolnění Panterů. Bezbrankové utkání se nám zlomilo už do druhé poloviny.
31:35'
Troy Stecher už branku trefil, ale James Reimer jeho pokus viděl a lapil ho. Domácí jsou v plném počtu. Reklamní přestávka.
31:26'
Derrick Pouliot pálil od modré čáry jen do zadního mantinelu.
30:35'
Na druhé straně střílel Brock Boeser a také Reimer byl na svém místě.
30:17'
Trocheck vybojoval v rohu hřiště kotouč pro Jareda McCanna. Nilsson zakročil lapačkou.
30:06'
Domácí vyhazují.
29:31'
Po buly se dostal k puku Goldobin, jehož šanci zmařil jen za cenu faulu Michael Matheson. Přesilovka pro Canucks.
29:24'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Floridy. Vhazuje se po levici Reimera.
29:05'
Po buly vypálil Brock Boeser. Dobrý zákrok si připsal Reimer, jenž si vyražený kotouč stáhl zpět pod sebe hokejkou.
28:09'
Pěknou střelou zápěstím se prezentoval Aleksander Barkov. Nilsson ji lapil efektním semaforem.
27:43'
Velký závar před domácí brankou! Nejprve udržel Reimer před brankovou čarou pravý beton a poté puk odklidili do bezpečí Kiselevič s Barkovem!
27:13'
Stále pokračuje čekání na gól. Oba celky dobře brání a co projde, pochytají brankáři.
26:24'
Prostor na střelu si udělal Mike Hoffman. Jeho střela ale skončila jen na shluku těl před brankou.
26:13'
Po vhazování se dostal ke střele Alex Petrovic. Nilsson má kotouč v lapačce.
26:09'
Puk se odrazil do prostoru střídaček. Máme tu reklamní přestávku.
26:00'
Od modré čáry střílel Bogdan Kiselevič, ruský zadák hostující klec netrefil.
25:21'
Aleksander Barkov si chtěl obhodit obránce soupeře, ale ten mu puk vypíchl. Finský útočník se tak do šance nedostal.
24:29'
Zakázané uvolnění Panterů.
23:59'
Ekblad vypálil od modré čáry. Nilsson vyrazil jeho jedovku do rohu.
23:20'
Z levého kruhu střílel Brandon Sutter. James Reimer byl pozorný a ztlumil puk na hrudi.
23:07'
Domácí nedokázali odklidit puk před Boem Horvathem a vše musel vyřešit až Reimer, jenž před hostujícím centrem přikryl kotouč.
22:56'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Nilssonem.
22:17'
Elias Pettersson už byl v dobré pozici na levém kruhu. Ještě však chtěl nahrávat a jeho pas nikoho nenalezl!
21:50'
Sledujeme pomalejší rozjezd druhé třetiny. Ta se zatím hraje bez šancí.
20:59'
Domácí se snaží aktivně forčekovat, z čehož někdy vznikají chyby v rozehrávce soupeře. Tentokrát se však Canucks prokombinovali do středního pásma.
20:11'
Hosté začali druhou třetinu zakázaným uvolněním.
Hity – 5:4
V první třetině jsme gól neviděli. Hrál se ale z obou stran poměrně aktivní hokej, ovšem oba brankáři jsou zatím stoprocentní. Větší příležitosti měli přeci jen asi hráči Floridy, ani oni však nedokázali žádnou z nich využít.
20:00'
19:56'
Na Barkovovu přihrávku nedosáhl před odkrytou brankou Aaron Ekblad! Moc nescházelo a mohl z toho být gól do šatny!
19:20'
Domácím střelám však schází přesnost, nebo je hostující čtveřice stačí blokovat.
19:02'
Poslední minuta první třetiny. Kvalitní přesilovka Floridy. Domácí kombinují v útočném pásmu a odstřelují branku Vancouveru.
18:04'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jake Virtanen.
17:54'
Po tečované střele od modré mohl Nikolaj Goldobin dorážet do odkryté klece, ale v tom mu zabránil výbornou poziční hrou Bogdan Kiselevič, který puk zachytil a odklidil!
17:45'
Domácí jsou v plném počtu.
17:22'
Hosté si v téhle přesilovce zatím nic velkého nevytvořili. Čas ubíhá.
16:41'
Pettersson při bruslařském obratu zakopl a domácí tak mohli vyhodit.
15:43'
Vincent Trocheck je vyloučen za kontakt s brankářem Nilssonem. Přesilovka pro hosty.
15:43'
Od modré čáry pálil Christopher Tanev, ale Reimer si připsal jistý zákrok.
15:05'
Signalizováno vyloučení na domácí straně, Vancouver zatím využívá výhody.
14:54'
Střely na branku – 10:6.
14:38'
Puk po střele Erikssona končí až v ochranné síti za brankou. Následuje reklamní přestávka.
14:15'
Hostující defenzivě chybí trochu více důrazu. Hráči Floridy se často dokáží natlačit až před Nilssona, který ale zatím chytá velmi dobře.
13:31'
Domácí sehráli dobrou přesilovku, ale gól nedali. Canucks jsou kompletní.
13:20'
Puk se s přičiněním Bjugstada dostal před hostující branku, kde zaváhal Denis Malgin, který ve velké šanci netrefil prostor mezi tyčemi!
12:56'
Nyní pálil od modré čáry Aaron Ekblad. Nilsson si připsal důležitý zákrok, když nedovolil domácím hráčům dorážet.
12:46'
Jonathan Huberdeau schovával svou střelu z levého kruhu za obránce. Nilsson ji ale stačil vyrazit.
12:35'
Nahození ze středního pásma podržel Anders Nilsson v lapačce. Domácí tak získali buly v útočné třetině.
12:22'
Hostům se povedlo vyhodit.
12:00'
Trocheck nabízel puk před branku na teč. Jeho nabídku nikdo netrefil.
11:30'
Za nedovolené bránění je vyloučen Antoine Roussel. Panthers mají k dispozici přesilovou hru.
10:57'
Hosté ztratili puk před vlastní brankou a Mike Hoffman se dostal k bekhendové střele. Tu Nilsson vyrazil k Denisovi Malginovi, který před odkrytou brankou skákavý kotouč netrefil!
10:17'
Jonathan Huberdeau se to pokoušel změnit. Po průniku po levém křídle už však střílel z úhlu a Nilssona nepřekvapil.
09:53'
Hokej je to teď takový opatrný. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí.
08:58'
Kiselevič dobře vyčistil prostor před domácí brankou, kam nepustil Suttera.
08:45'
Hráči Vancouveru chybovali v rozehrávce a z toho mohl těžit Michael Matheson. Jeho ránu z první ale Nilsson našel ve výstroji. Následuje první reklamní přestávka.
08:24'
Obraz hry je zatím poměrně vyrovnaný. Hosté teď drží puk za svou brankou.
07:15'
Do šance si už sjížděl Markus Granlund, kterému na poslední chvíli vypíchl kotouč Vincent Trocheck. Ten předvedl skvělý bekčeking.
06:58'
06:55'
Pettersson poslal puk na Boa Horvatha, který se od brankové čáry vytočil až do zakončení. Reimer byl pozorný a přikryl kotouč.
06:27'
Hosté se v početní výhodě neprosazují, Florida dobře brání.
06:00'
Přechod do útoku Kosatkám nevyšel. Elias Pettersson byl v útočném pásmu dříve než kotouč.
05:55'
Domácí šetřili čas v útočném pásmu.
05:30'
Canucks jsou kompletní a začíná naopak jejich početní výhoda.
04:57'
Domácí přesilovku ukončil vyloučením za podražení Vincent Trocheck.
04:50'
Až teď! Od modré vypálil Keith Yandle a pak následovaly i dorážky domácích hráčů. Nilsson ale drží nulu!
04:37'
Domácí přesilovce schází nebezpečná střela. Puk se pohybuje u mantinelu.
04:20'
Hosté opět vyhazují.
03:51'
Puk se dostal k Tanevovi, který ho odehrál až za branku Floridy.
03:29'
Bo Horvat podrazil svého soupeře na buly a domácí si tak zahrají přesilovku!
03:27'
Nahození od modré čáry Reimer raději přidržel. K tomu ho přinutili dojíždějící Brock Boeser a Antoine Roussel.
02:43'
Panteři v přečíslení 2 na 1. Jeden z bránících hráčů ale stačil situaci dobruslit a Nick Bjugstad tak musel střílet z pravé strany. Branku netrefil.
02:27'
Domácí tentokrát v postavení mimo hru.
01:51'
Z úhlu střílel Jevgenij Dadonov a zasahovat musel hostující brankář Nilsson.
01:13'
Brock Boeser rozehrál puk nalevo, kam mu najel obránce Ben Hutton. Jeho střela minula Reimerovu branku.
00:02'
Bogdan Kiselevič dnes debutuje v NHL a domácí trenér ho poslal hned na úvodní střídání!
00:01'
Oficiality jsou již za námi. Nyní přijde na řadu úvodní buly zápasu.
Zazní národní hymny Kanady a USA.
Roberto Luongo je na ledě i se svou rodinou. Za vedení NHL jej dekoroval Shane Doan, někdejší spoluhráč z kanadské reprezentace.
Právě probíhá ceremoniál, který oslavuje Roberta Luonga, jenž se se v dubnu stal teprve třetím gólmanem v historii, který odchytal v NHL 1000 zápasů. Luongo strávil značnou část kariéry i v dresu Canucks, takže Panthers zvolili pro připomenutí tohoto jubilea právě tento zápas.

Florida Panthers: Reimer (Hutchinson) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, Kiselevič – Bjugstad, Barkov (C), Dadonov – Malgin, Trocheck (A), Huberdeau – Hoffman, McCann, Mamin – Sceviour, Lammikko, Brouwer.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Ch. Tanev, Edler (A), Gudbranson, D. Pouliot, Stecher, B. Hutton – Boeser, Horvat (A), Roussel – Eriksson, Pettersson, Goldobin – Virtanen, B. Sutter (A), Bärtschi – M. Granlund, Beagle, Schaller..

Vancouver Canucks:
Canucks začali novou éru – období po bratrech Sedinových, kteří po osmnácti letech v klubu ukončili své kariéry. Úvod nové sezóny naznačil, že kanadský celek možná rychle našel zdatného nástupce – navíc Švéda. Nováček Elias Pettersson totiž prvních čtyřech duelech své kariéry v NHL nasbíral sedm kanadských bodů. Kosatky tak ročník rozehrály docela nadějně. Na kontě mají čtyři body za dvě výhry a dvě prohry. Sezónu otevřely domácí výhrou 5:2 s Caglary a naposledy zvítězily 4:1 na ledě Tampy.

Nejproduktivnější hráči:
Elias Pettersson – 7b (4+3)
Alexander Edler – 4b (0+4)
Bo Horvat, Jake Virtanen a Sven Bärtschi – 3b (2+1)

Brankáři:
Jacob Markström – 3 zápasy, průměr 4,03, úspěšnost 88,3 %
Anders Nilsson – 1 zápas, průměr 1,00, úspěšnost 97,1 %

Florida Panthers:
Florida zatím odehrála jen dva zápasy, které zrovna nevyšly podle představ. Panteři nejprve padli 1:2 v prodloužení na ledě Tampy a poté doma podlehli 4:5 Columbusu, když slibně rozehraný duel ztratili ve třetí třetině. Tento zápas ukázal, že zranění brankářské jedničky Roberta Luonga, ke kterému došlo v duelu s Tampou, může být velkým problémem. Luongo je sice stále kvalitním gólmanem, ale v osmatřiceti letech se už nedá čekat, že dokáže v základní části odchytat porci 50 – 60 zápasů.

Jevgenij Dadonov – 3b (1+2)
Aleksander Barkov – 2b (1+1)
Jacob MacDonald, Nick Bjugstad, Troy Brouwer – 1b (1+0)

Brankář:
James Reimer – 2 zápasy, průměr 3,97, úspěšnost 87,5 %
Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! V noci ze soboty na neděli je na programu bohatý program zápasů NHL. Jeden z nich obstarají celky Floridy Panthers a Vancouveru Canucks. Sezónu rozjely lépe hostující Kosatky, na druhou stranu domácí zatím odehráli jen dva zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.