Radko Gudas (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:26
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:27
Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:41
Tomáš Hyka (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:53
Tři hvězdy utkání:
1. Cody Eakin (VEG) 1+0
2. Marc-Andre Fleury (VEG) 26 zák., 0 gólů, 100%
3. Brian Elliott (PHI) 20 zák., 1 gól, 95,2%
Jediná branka rozhodla o výhře Golden Knights a padla v předposlední minutě základní hrací doby! Vyrovnaný duel, kterému vévodili brankáři. Marc-Andre Fleury a Brian Elliott předváděli neskutečné zákroky, první hvězdou je ale právě hostující borec. Šťastnějším celkem jsou nakonec Vegas, Cody Eakin rozhodl o výhře svého celku v 59. minutě.

Vicemistr NHL tak vítězí poprvé na trip v okolí New Yorku a připisuje si druhé dva body do ligové tabulky.

Střely na branku: 26:21
Diváci: 19 067
59:22'
Další úžasný zákrok Fleury, který je hrdinou dnešního večera! Claude Giroux dostal přihrávku na levý kruh a rychle zakončoval pod víko. Marc-Andre Fleury se ale přesunul a úžasným zákrokem zklamal domácího útočníka podruhé v utkání!
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny. Domácí hrají v šesti a kombinují v blízkosti branky Vegas, Marc-Andre Fleury je blízko prvnímu čistému kontu v sezóně.
58:35'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak tohle naštve, Vegas v úplném závěru dávají branku a jsou blízko k plnému bodovému zisku! CODY EAKIN dostal díky dobré práci Ryana Carpentera kotouč a z levého kruhu se do bližší šibenice nemýlil. Asistence: Ryan Carpenter.
57:45'
56:55'
Shea Theodore to zkoušel z pravého kruhu šikovnou střelou na vzdálenější tyčku. Brian Elliott chytil ovšem i tento kotouč a díky obráncům se Hyka k dorážce nedostal.
55:56'
Colin Miller zakončoval od modré čáry a po zákroku Elliotta se dvojice hráčů pokoušela dorážet. Ani jeden ale nezakončil a bránící hráči kotouč vyhodili.
55:45'
Hyka skvěle vybojoval kotouč a našel před brankou volného Haulu. Ten se pokoušel zakončovat na zadní tyčku, ale byl faulován. Wayne Simmonds dostává dvě minuty za hákování.
54:32'
Colin Miller zakončoval akci svého celku tvrdým zakončením od modré čáry. Brian Elliott ovšem kotouč viděl a vyrazil jej, jsou u něj jeho spoluhráči a jedou do útoku.
54:13'
Právě Haula se následně zpoza branky nedostal do zakončení, ale vybojoval alespoň vhazování před Brianem Elliottem. Po komerční přestávce pokračujeme.
54:03'
Následně dostával přihrávku před branku Erik Haula, který zakončoval v rychlosti po ledě. Nebyla to ovšem nějaká nebezpečná rána a Elliott puk vyrazil připraveným betonem.
53:25'
Do pásma se nyní dostala čtvrtá lajna Vegas, která se pokoušela něco vymyslet. Pierre-Édouard Bellemare přihrával před branku, kde se ale jeden z hráčů ke střele nedostal.
51:42'
Domácí se po rychlé akci dostali do zakončení. Jakub Voráček dostal přihrávku a hned zakončoval po ledě. Ani on ale z mezikruží nedokázal překonat Fleuryho v brance, ten nyní zakročil betony!
50:43'
Oskar Lindblom zůstal ležet na ledě po hitu od Braydena McNabba. Rozhodčí hru přerušili a švédský útočník se následně zvedl z ledu, vylučovat se ale nebude.
50:22'
Po dlouhé době se dostali do útoku domácí. Radko Gudas nahazoval od modré čáry, ale puk skončil vedle. Následovala další akce a po závaru mohl ležícího Fleuryho překonat Sanheim, ale hostující brankář vytáhl další zákrok večera!
49:05'
Obránce Nick Holden nyní zkoušel individuálně odčarovat kletbu brankářů v tomto duelu. Od pravé tyčky se nacpal do brankoviště Philadelphie, ale zakončit se mu nepovedlo.
47:31'
Až do útočné třetiny si najel hostující bek Jon Merrill. Mladý bek zakončoval po přejetí modré čáry, ale prostor tří tyčí netrefil. Kotouč skončil na zadním mantinelu.
46:51'
Hned po vhazování se ke kotouči dostali Flyers, kteří puk poslali na zakázané uvolnění. Hra bude pokračovat po levici Briana Elliotta.
46:45'
V další akci Philadelphia, dopadlo to ale stejně. Opět se kotouč objevil na střídačce a hra bude pokračovat vhazováním. Již sedmačtyřicet minut čekáme na branku!
46:29'
Tomáš Nosek postupoval podél levého mantinelu, ale puk skončil na střídačce jednoho z celků. Vhazovat se bude ve střední třetině, to vše ale až po komerční přestávce.
45:45'
Následně Jakub Voráček vymyslel geniální přihrávku na levý kruh, kde se z první pokoušel prosadit Giroux. Domácí útočník ale puk promáchl a Vegas jde dopředu.
44:42'
Hosté v další akci. Jeden z hráčů připravil kotouč pro Reillyho Smitha, jenž z první tvrdě zakončoval. Jeho rána šla na vzdálenější tyčku, ale Elliott ani nemusel zasahovat.
43:45'
Jonathan Marchessault si najel do útočné třetiny a místo nějaké tvrdé střely jen nahodil kotouč na betony Briana Elliotta. Následně se k němu dostali bránící hráči Flyers.
42:55'
Hraje se stále v podobném duchu. Žádné nebezpečné útoky a ani jeden celek se do ničeho nemůže dostat. Robert Hägg nyní jen nahazoval ze střední třetiny a odjel střídat.
41:22'
Následně se do útoku dostával hostující Max Pacioretty, který ale nahazoval pouze kotouč bekhendem na Elliotta, ten puk zpracoval pro spoluhráče.
40:19'
Jonathan Marchessault se na pravém kruhu dostal ke kotouči a z voleje se pokoušel přesně zakončit. Puk ale trefil hodně špatně a ten se sotva doklouzal k Elliottovi.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí, na branku se ve Wells Fargo Center stále čeká. Mužem prostřední třetiny byl Marc-Andre Fleury, jenž vychytal několik tutovek domácího celku. Oba celky měly nějaké šance, ale zatím to není úplně nejlepší duel.

Střely na branku: 20:15 (10:10 v této třetině)
Třetí třetina začne přibližně ve 20:50.
40:00'
39:01'
V další akce domácích dostával přihrávku na pravý kruh Jori Lehterä, jenž hned zakončoval a v plánu měl překvapit přesouvajícího se Fleuryho. Jeho rána ale nebyla svižná a hostující brankář zasáhl betonem.
37:56'
Claude Giroux následně poslal žabičku před branku, kde zakončoval jeden z jeho spoluhráčů. Ani nyní ale hostující mág neinkasoval, připsal si další úspěšný zákrok.
36:58'
Nyní se podél levého mantinelu natlačil do útoku Jakub Voráček, který ovšem neměl rychlost. Jon Merrill jej parádně dojel a kotouč mu odebral.
35:54'
Nejlepším hráčem utkání je zatím Marc-Andre Fleury, Claude Giroux nevěří tomu, co právě nedal. Šikovný útočník domácího celku šel od levého mantinelu na zadní tyčku, kde zakončoval pod Fleuryho. Ten ale ukryl puk v lapačce, spektakulární zákrok.
35:33'
34:31'
Scott Laughton se následně dostal do samostatného úniku a mohl otevřít stav utkání. Domácí borec šel do bekhendu, ale Fleuryho nepřekonal! Následně se rozbil o mantinel a odchází do kabiny.
34:08'
Přesilovková akce Knight přesně simuluje dnešní utkání. Jonathan Marchessault nejdříve upadl a poté nepřesně přihrál na modrou čáru...
33:33'
Domácí fanoušci nyní bučí na zákrok, který je potrestán. Jeden z hostujících hráčů totiž spadl sám a nebyl nikým atakován. Jori Lehterä přesto inkasuje dvě minuty za podražení.
33:04'
Na druhé straně posílal jeden z obránců žabičku před branku na Tomáše Hyku, který se ale ke střele nedostal. Brian Elliott puk nicméně přikryl a hru přerušil.
32:27'
Jakub Voráček si skvěle postavil tělo na modré čáře a Sean Couturier mohl postupovat sám na Fleuryho. Domácí útočník zakončoval k pravé tyčce, ale hostující brankář kotouč vyrazil!
31:24'
Po nepovedené akci domácích se hnali do útoku hosté. Jon Merrill dostával kotouč k levému mantinelu, odkud pálil z voleje. Trefil ovšem jen prvního bránícího hráče před sebou.
30:44'
Následně byla hra přerušena a pokračovat se bude po komerční přestávce. První polovina duelu nepřinesla branku ani moc pohledného hokeje s kupou šancí. Snad ta druhá půlka bude odlišná.
30:28'
Na druhé straně se k volnému kotouči dostal obránce Shea Theodore, který následně zakončoval. Rána hostujícího beka z vrcholku kruhů ale skončila jen nad brankou.
29:24'
Sean Couturier se následně dostal do naivní akce. Od pravého mantinelu si najel mezi kruhy, kde se pokoušel dostat přes trojici bránících hráčů. To v NHL umí snad jen McDavid.
28:48'
28:33'
Stále se Vegas nepovedlo vybojovat útočné pásmo a když už to tak vypadalo, tak zakročil Radko Gudas. Důrazný bek kotouč vyhodil a přesilovka je u konce.
27:50'
Následně se domácímu celku povedlo dvakrát vyhodit. Flyers tak vystřídali a posílají na led čerstvou krev. Zatím sledujeme velice špatnou přesilovku hostí.
27:14'
Max Pacioretty dostával hned na startu přesilové hry přihrávku na pravý kruh, odkud hned pálil. Brian Elliott byl ale připraven a jeho pokus vyrazil do rohu.
26:48'
Jonathan Marchessault byl následně v dobré šanci před brankou zahákován a Golden Knights si zahrají první přesilovku v utkání. Travis Sanheim dostává dvouminutový trest.
26:37'
Philadelphii se v posledních momentech nedaří dostat do nějaké útočné akce, naopak Vegas začínají být aktivní. Vhazuje se po levici domácího brankáře.
25:45'
Následně se Erik Haula dostával ke kotouči před brankou, nakonec ale zakončoval Max Pacioretty. Kanadský útočník zakončoval k pravé tyčce, ale trefil jen brankovou konstrukci!
25:30'
Snad poprvé v této třetině se do střeleckého pokusu dostali také hosté. Erik Haula zakončoval z pravého kruhu, ale Brian Elliott jeho střelu dokázal vyrazit.
24:00'
Následně to od modré čáry zkoušel aktivní obránce Shayne Gostisbehere. Jeho rána ale nebyla ničím nebezpečná a Marc-Andre Fleury pohotově zakročil.
23:16'
Ani jednomu celku se nedaří, určitě to je tím brzkým začátkem! Travis Sanheim zakončoval od modré čáry, ale byl atakován a jeho rána byla špatná a skončila na zadním mantinelu.
21:51'
Následně se druhé útočné lajně Golden Knights nepovedlo rozjet útočnou akci a píská se icing. Pokračovat se bude po pravici Fleuryho.
21:16'
Colin Miller na druhé straně taktéž zkoušel štěstí pokusem od modré čáry. Jeho rána mu ovšem nevyšla, puk skončil na bránícím hráči Philadephie.
20:27'
Shayne Gostisbehere posílal od modré čáry přihrávku na hranici brankoviště, kde se chtěl po kličce prosadit Couturier. Nestihl ovšem udělat trik a puk mu byl odebrán.
20:01'
První třetina je u konce a branku nám nenabídla. O něco více měli ze hry domácí, ale ani jeden jejich pokus v brance Fleuryho neskončil. Ani Vegas ale nehráli špatně a zaměstnali Briana Elliotta. Zatím to jsou oba brankáři, kteří duelu vládnou.

Střely na branku: 10:5
Druhá třetina začne přibližně ve 20:00.
20:00'
19:52'
Jakub Voráček se dostal aktivně do pásma a mezi kruhy přenechal puk najíždějícímu Girouxovi. Ten jej přebral, ale hned mu byl bránícím hráčem vypíchnut.
18:50'
Cody Eakin se následně po pravé straně dostal do zakončení. Z kruhu mířil na vzdálenější tyčku, ale napálil pouze beton Elliotta. Ten vyrazil kotouč před sebe, kde se jeden z hostů jen těsně nedostal k dorážce.
17:35'
První útok Golden Knights napadal rozehrávku Flyers a dostal se ke kotouči. Jonathan Marchessault byl na pravém kruhu a mohl zakončovat. Místo toho hledal obsazeného Karlssona, ke kterému kotouč nedošel. Bránící hráč před Marchessaultem byl zasažen pukem do brusle a akci přerušil.
16:15'
Domácí jsou sice aktivnější na kotouči, ale dlouho se jim nepovedlo vymyslet něco pořádného. Stále tak čekáme na první branku, ani Vegas ovšem nehraje nic moc.
15:11'
Travis Sanheim se hnal podél levého mantinelu do útoku a zakončoval. Domácí obránce zakončoval přes Engellanda a zlomil hokejku. Akce Flyers je tak ukončena bez úspěchu.
14:46'
Od modré čáry následně zakončoval jeden z domácích hráčů, který ale Fleuryho nikterak vážně neohrozil. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu ale i tak hru přerušil.
14:28'
Hned po vhazování se dostal do protiútoku Tomáš Hyka, jenž měl na hokejce první trefu. U levé tyčky se otáčel a zakončoval po ledě, Brian Elliott ovšem skvěle zasáhl!
14:16'
13:45'
V přesilovce pokračovala druhá přesilovková formace, která hrála stejně, jako ta první. Hodně přihrávek z jednoho kruhu na druhý, ale žádná střela.
13:00'
Domácí dlouho kombinovali, ale nakonec nevymysleli vůbec nic. Jakub Voráček měl několik šancí na střelu, ale pokaždé hledal lépe postavené spoluhráče.
12:16'
Následně se píská a domácí celek si zahraje druhou početní výhodu v první dvacetiminutovce. Jonathan Marchessault dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
11:40'
A nyní se ukázal Marc-Andre Fleury! Hostující brankář vyrazil pokus Gostisbehereho před sebe, kde se k dorážce dostával Weal. Ležícího brankáře ale nepřekonal, Fleury úžasně zasáhl!
11:00'
Nehraje se v posledních minutách moc dobrý hokej, vlastně se nic extra neděje a hraje se hodně bojovně. Oba celky dlouho drží puk, ale ke střelám nedochází.
09:20'
Hosté si následně najeli do útoku, kde kombinovali a kde se pokoušeli něco vymyslet. Nic z toho ovšem nebylo a obrana domácích to zvládla dobře.
08:33'
07:55'
Následně Letci nic nevymysleli a hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry. Domácí i hosté tak vystřídali a čeká nás druhá polovina početní výhody Flyers.
07:12'
Domácí dlouho kombinovali a Voráček se pokoušel nějak akci vylepšit. V brankovišti našel Couturiera, jenž z otočky střílel bekhendem. Fleury ale kotouč vyrazil.
06:33'
První přesilovka utkání. Radko Gudas netradičně v roli faulovaného hráče, William Carrier si jej podržel a putuje na lavici hanby.
06:15'
Dale Weise se následně dostával po levém křídle do pásma, ale jeho rána z kruhu byla tečována a kotouč skončil mimo ledovou plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Fleurym.
05:34'
Vegas pokračovalo v útočném snažení, které bylo zakončeno pokusem od modré čáry. Pokus jednoho z hráčů byl ovšem zablokován a u kotouče jsou domácí.
04:24'
Volný kotouč vybojoval na pravé straně Reilly Smith, který byl před Elliottem. Hostující útočník zakončoval na vzdálenější tyčku, ale branku jen minul.
03:20'
Ivan Provorov udělal školáckou chybu. Kličkoval před vlastním brankářem, což se mu málem vymstilo. Napadající hráč kotouč vypíchl, ale do zakončení se nedostal.
03:03'
Následně se hostům nepovedlo ideálně vyhodit a hra pokračuje po pravici Fleuryho. Po icingu se vhazuje před jeho brankou.
02:35'
Obránce Robert Hägg se mezi kruhy dostal ke dvěma střeleckým pokusům. První byl zablokován, ten druhý musel Fleury vyrážet! To byla slušná šance.
02:00'
Omlouváme se za menší problémy na startu duelu. Zatím se hraje aktivně od obou celků, ale do nějakých velkých šancí se zatím celky nedostaly.
00:01'
Krásný podvečer u nejlepšího hokeje na světě! NHL je rozjetá a týmy sbírají na startu sezóny důležité body. My budeme sledovat bohatě zastoupený duel, co se českých hráčů týče. Flyers versus Golden Knights, začínáme za pár sekund!

Philadelphia Flyers: Elliott (Pickard) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Sanheim, Gudas – Voráček, Couturier, Giroux – Konecny, Weal, Lindblom – Simmonds, M. Vorobjov, Laughton – Weise, Lehterä, M. Raffl.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Engelland, Theodore, McNabb, C. Miller, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Haula, Nosek – Hyka, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves..
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Finalista posledního ročníku NHL a největší překvapení posledních let má na svém kontě bídné dva body. Vegas nejdříve padli na domácím ledě s Flyers (2:5). Následně sice přetlačili v nájezdech Minnesotu 2:1, na tento výsledek ale navazovaly tři prohry. Rytíři padli s Buffalem (2:4), Washingtonem (2:5) a Pittsburghem (2:4). Nutno ovšem podotknout, že Vegas hráli poslední tři duely venku.

Nejproduktivnější hráči
Jonathan Marchessault – 5 zápasů, 6 bodů (2+4)
William Karlsson – 5 zápasy, 4 body (0+4)
Reilly Smith – 5 zápasů, 2 body (2+0)
PHILADELPHIA FLYERS

Letci vstoupili do nového ročníku NHL výhrou na ledě svého dnešního soupeře, vyhráli 5:2. Následně ovšem tým Radka Gudase či Jakuba Voráčka padl s Coloradem (2:5) a San Jose (2:8). Naposledy Flyers zdolali Ottawu vysoko 7:4. Tým Davea Hakstola je aktuálně na devátém fleku konference se ziskem čtyř bodů a skóre 16:19.

Jakub Voráček – 4 zápasy, 8 bodů (2+6)
Claude Giroux – 4 zápasy, 6 bodů (1+5)
Wayne Simmonds – 4 zápasy, 4 body (3+1)
Krásný den všem fanouškům kanadskoamerické NHL! Philadelphia Flyers přivítá na svém ledě Golden Knights. Domácí mají střídavou formu a dvakrát vyhráli i prohráli. Vegas se naopak krčí na dně tabulky a prohráli tři zápasy v řadě. Utkání ve Wells Fargo Center startuje pár minutek po 19 hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.