NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Vancouver - 14. listopadu 2018   01:00

Islanders
Islanders
05:11' Kühnhackl (Komarov, Filppula) • 05:57' Jo. Bailey (Barzal) • 14:50' Eberle (B. Nelson, Ladd) • 43:26' Kühnhackl (Eberle, B. Nelson) • 57:06' Clutterbuck (Barzal, Boychuk)
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)
Vancouver
Vancouver
02:48' Leipsic  (Horvat, Del Zotto) • 22:51' Virtanen  (Eriksson, Leipsic)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:24 (12:8, 5:11, 17:5)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 30:23
Trestné minuty – 20:20
Hity – 15:16
Hokejisté New Yorku Islanders přidali ve třetí třetině ještě dva góly a vítězí tak nad Vancouverem 5:2! Ve 44. minutě nejprve zvýšil na 4:2 Tom Kühnhackl. Puk poslal do sítě bruslí a branku tak muselo potvrdit video. Šanci na závěrečný nápor pak hostům sebralo vyloučení Virtanena na 2 + 2 minuty a nabídnutou přesilovku Ostrované proměnili zásluhou Cala Clutterbucka.
59:34'
Domácí vyhazují.
59:07'
Hosté jsou v plném počtu.
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.
58:08'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
58:08'
Poté se do sebe pustili Cal Clutterbuck a Erik Gudbranson! Pro oba hráče asi zápas skončí.
58:08'
Síly na ledě se ještě vyrovnají. Na trestnou lavici odchází za hákování Johnny Boychuk.
57:55'
Domácí samozřejmě pokračují v přesilové hře.
57:06'
Islanders právě vstřelili branku!
A je asi hotovo! CAL CLUTTERBUCK dostal přihrávku na vnitřní okraj pravého kruhu a zamířil k bližší tyčce hostující branky – 5:2. Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.
56:32'
Domácí dlouho v klidu kombinovali. Až teď to zkusil z voleje Jordan Eberle a puk je ve výstroji Markströma.
55:35'
Jake Virtanen trefil holí do obličeje Thomase Hickeyho a způsobil mu krvavé zranění. Následuje tak trest na 2 + 2 minuty, což Vancouveru výrazně komplikuje plány na závěrečný nápor!
55:07'
Velký tlak Islanders! Puk končí pod Markströmem a hosté mohou něco vymyslet během reklamní přestávky.
54:07'
Připomněli se i hosté. Ránu Louiho Erikssona vyrazil Greiss a Nikolaj Goldobin mířil mimo.
53:28'
Domácí hájí svůj náskok aktivní hrou. Tečující Anders Lee si nepřišel na Markströma.
51:28'
Hosté jsou v plném počtu. Od modré čáry nahodil puk na branku Cal Clutterbuck a Markström přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
50:49'
Domácí přesilovka dlouho plynula bez střely na branku. Až teď to zkusil Brock Nelson, ale Markström má puk v lapačce.
49:26'
Ryan Pulock se vydal na útočný výlet a při zakončení byl faulován Christopherem Tanevem. Tohle mohlo být i trestné střílení, ale sudí se rozhodli pro dvouminutový trest.
48:56'
Tom Kühnhackl teď sahal po hattricku! Dostal se k dorážce po akci Hickeyho, ovšem Markström další puk ve své síti nepřipustil.
48:29'
Tohle už bylo nebezpečnější. Virtanen posunul puk na osu hřiště na Bo Horvata. Greiss byl ale opět na místě.
47:59'
Dalekonosná střela Taneva na tom nic nezměnila. Puk je ve výstroji Thomase Greisse.
47:45'
Domácí si zatím dobře hlídají svůj náskok a nepouštějí soupeře do větších příležitostí.
46:16'
Pískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.
45:02'
Projektil hostujícího obránce Christophera Taneva skončil nad domácí brankou.
44:19'
Brendan Leipsic dnes patří k nejaktivnějším hostujícím hráčům. Po jeho střele přerušil hru Markström.
43:55'
Od modré pálil Nick Leddy. Jacob Markström nemusel zasahovat.
43:26'
Gól ještě muselo potvrdit video. Každopádně platí!
43:26'
Prosazuje se druhá domácí formace a je to tedy o dva góly! Po přihrávce Eberleho navyšuje skóre TOM KÜHNHACKL, který se trefuje podruhé v utkání – 4:2. Domácí útočník poslal puk za brankovou čáru zřejmě nohou. Asistence: Jordan Eberle a Brock Nelson.
42:28'
Hosté chtějí vyrovnat. Pouliotův pokus však postrádal přesnost.
40:49'
Brendan Leipsic se dostal ke střele švihem, kterou vyrazil Thomas Greiss.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
Střely na branku – 17:19 (12:8, 5:11)
Druhá třetina přinesla jediný gól. Ve 23. minutě snížil na rozdíl jediného zásahu v přesilovce Jake Virtanen. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak nadále vše otevřené.
40:00'
40:00'
Ze středního pásma ještě vypálil Ryan Pulock. Jeho pumelice proletěla vedle hostující branky.
39:41'
Bo Horvat už měl napřaženo ke střele, ale kotouč mu odebral Komarov!
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Hraje se poměrně svižný hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu.
37:44'
Markström si teď poradil i se střelou Mathewa Barzala.
36:56'
Po skončení oslabení ujelo hostující obraně duo Tom Kühnhackl a Valtteri Filppula. Markström se ale rychle přesunul a zastavil zakončení druhého jmenovaného!
36:35'
Podobný manévr nyní předvedl Jake Virtanen a Greiss kotouč vytěsnil kousek nad břevno své svatyně!
36:03'
Loui Eriksson se rychlým manévrem vytočil až před Greisse, ale ten udržel betony před brankovou čarou.
35:34'
Mayfield vyhodil puk až za branku Canucks.
34:45'
Přesilovou hru si po reklamní pauze vyzkoušejí zase hosté. Za podražení je vyloučen Leo Komarov.
33:30'
Až v závěru domácí přesilovky přišel tlak a Markströma zachránila po jedné ze střel dokonce tyčka!
32:57'
Hosté s ev oslabení dobře brání a Islanders k ničemu nepouštějí.
31:45'
V oslabení vyvezl puk do bezpečí Roussel, který dokonce donutil k zákroku brankáře Greisse.
31:19'
Vyloučení za vysokou hůl také na straně Vancouveru. Potrestán je Derrick Pouliot.
30:44'
Střelu Nikolaje Goldobina vyrazil Greiss do ochranné sítě. Přesilovka hostí právě skončila.
29:39'
Hostům se úvod přesilovky nevydařil. Teď se dopustili ofsajdu.
28:44'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., vysoká hůl).
27:18'
Vyrovnat mohl Antoine Roussel. Ten ale přestřelil!
26:27'
Domácí vyslali na branku soupeře několik nebezpečných pokusů. Ten poslední vylétl z hole Thomase Hickeyho. Byl zablokován a puk, který se vykutálel u branky, přikryl Markström. Reklamní přestávka.
25:37'
Teď už zase přebírají iniciativu domácí. Po závaru před svou brankou puk přikryl Markström.
23:57'
Další příležitost Kosatek. Nepříjemnou tečí se prezentoval Elias Pettersson.
23:20'
Hosté cítí šanci. Střelu Bo Horvata pokryl Greiss.
22:51'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku využívají a snižují na rozdíl jediné branky! Autorem gólu je JAKE VIRTANEN, který dorazil do sítě puk, jenž k němu Greiss vyrazil po střele Leipsica. Asistence: Loui Eriksson a Brendan Leipsic.
21:13'
Domácích bylo na ledě šest! To znamená, že si Vancouver zahraje přesilovku.
20:06'
20:01'
Druhá třetina začne ve 2:02.
Střely na branku – 12:8
První třetina vyznala pro Islanders, kteří vedou 3:1! Hosté přitom otevřeli skóre duelu už ve 3. minutě, kdy se prosadil Brendan Leipsic, ovšem domácí pak nastartovala chyba brankáře Markströma, který pustil hodně laciný gól Tomovi Kühnhacklovi. O pouhých 46 sekund později se navíc nešťastně trefil do vlastní sítě obránce Tanev, jenž nešťastně tečoval přihrávku Joshe Baileyho a Isles vedli. V 15. minutě pak využil dobré práce Nelsona zakončující Jordan Eberle.
20:00'
19:55'
Brendan Leipsic ještě hledal na zadní tyčce číhajícího spoluhráče, ale obránce Boychuk puk přizvedl mimo jeho dosah.
19:32'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Brendan Leipsic, Greiss byl na místě.
19:01'
Běží už poslední minuta první třetiny.
18:43'
Rozehrávku hostí vystihl Leo Komarov. Ujet nedokázal, ale cenný čas pro domácí ušetřil.
18:04'
Andrew Ladd to přehnal s důrazem při forčekinku a odchází na trestnou lavici za podražení. Přesilovku si zahrají hosté.
17:37'
Tentokrát to zkoušel Nick Leddy. Jeho rána byla sražena mimo kluziště. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
16:58'
Od modré čáry pálil Luca Sbisa, který ale nedokázal trefit branku.
16:16'
Hosté se nakonec osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
16:02'
Domácí jsou při chuti! Hráči první formace si připravili hned několik dobrých příležitostí a Markström měl co dělat, aby neinkasoval počtvrté!
14:50'
Domácí vedou už o tři góly! Skvěle zapracoval Brock Nelson, který u zadního mantinelu jako první dojel volný puk. Ten hned poslal před branku, kde byl nepokrytý JORDAN EBERLE, jenž z bezprostřední blízkosti zamířil mimo dosah Markströmova levého betonu a lapačky – 3:1. Asistence: Brock Nelson a Andrew Ladd.
13:59'
Od modré vystřelil Thomas Hickey. Markström přerušil hru.
13:18'
Domácí přešili do rychlého protiútoku. Mathew Barzal byl v útočném pásmu sám, ale dokázal puk udržet a počkat si na najíždějícího Joshe Baileyho. Ten branku z první minul jen těsně!
12:37'
Z dobré pozice pálil hostující obránce Troy Stecher. Greiss se jen ohlédl za kotoučem, který prolétl nad jeho brankou.
12:06'
Tim Schaller se snažil natlačit před obránce Mayfielda, ale ten mu tam dal čisté tělo. U puku domácí.
11:02'
Propagačním pokusem z pravé strany vyzkoušel domácího brankáře Jake Virtanen. Greiss má puk v lapačce.
10:26'
Domácím odpískána přihrávka rukou. Je tu druhá reklamní přestávka.
09:58'
Domácí obránce Mayfield namazal kotouč Eliasovi Petterssonovi. Nejproduktivnější hráč Vancouveru se tak dostal do velké šance, ale Greiss jeho zakončení z levé strany pokryl!
09:26'
08:58'
Další část přesilovky se domácím moc nedaří. Canucks drží hru mimo své obranné pásmo.
08:13'
Opět střílel obránce Pulock, který ani teď nepropálil Markströma.
07:57'
Ke své tvrdé střele napřáhl Ryan Pulock, Markström byl na místě.
07:25'
Za sekání je vyloučen Ben Hutton. Probíhá reklamní přestávka.
07:05'
Signalizované vyloučení na hostující straně. Zatím běží výhoda Ostrovanů.
05:57'
Islanders otáčejí skóre góly v rozmezí 46 sekund! JOSH BAILEY hledal spoluhráče před brankou a kotouč nešťastně umístil za záda vlastního brankáře obránce Christopher Tanev, jenž se snažil nahrávku zablokovat – 2:1. Asistence: Mathew Barzal.
05:11'
Domácí srovnávají gólem, který si Jacob Markström tedy musí vyčítat! V rohu kluziště se dostal k puku TOM KÜHNHACKL, který ho následně v pádu posunul směrem na branku a kotouč propadl k překvapení všech hostujícímu gólmanovi až za brankovou čáru. Asistence: Leo Komarov a Valtteri Filppula.
04:04'
Domácí se snažili odpovědět prostřednictvím Andrewa Ladda. Markström přerušil hru.
02:48'
Hosté se ujímají vedení! Hráči Canucks velmi důrazně forčekovali za brankou soupeře, kde puk opravdu získali. BRENDAN LEIPSIC ho tam posunul na Bo Horvata a sám si najel do předbrankového prostoru, kam mu jeho spoluhráč kotouč vrátil a brankář Greiss byl bez šance. Asistence: Bo Horvat a Michael Del Zotto.
02:29'
Nezměnil to ani Bo Horvat, který se dostal k puku po nepovedené rozehrávce soupeře. Obránci Isles ho vytlačili do rohu.
01:42'
Začátek je takový opatrnější. Zatím jsme neviděli větší ohrožení jedné z branek.
00:11'
Jordan Eberle hned hledal před brankou Toma Kühnhackla, před kterým zakročil obránce Tanev.
00:01'
Zazněly hymny Kanady a Spojených států amerických. Ceremoniál okořenili i členové americké armády, kterým je tento zápas věnován. Jeden z vojáků se stylově spustil na ledovou plochu ze stropu arény.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pulock, Leddy, Boychuk, Sbisa, Mayfield, Hickey – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, Beauvillier.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – D. Pouliot, Ch. Tanev (A), Gudbranson, B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A) – Eriksson, Horvat (A), Schaller – Virtanen, Pettersson, Goldobin – Motte, M. Granlund, Roussel – Leipsic, Gaudette, D. Archibald.

Rozhodčí: South, Morton – Berg, Miller.
Vzájemné zápasy v sezóně 2017-18:
29.11. 2017: NY Islanders – Vancouver 5:2
06.03. 2018: Vancouver – NY Islanders 4:3 po prodl.

New York Islanders:
Také Islanders zažívají start nové éry. V létě totiž odešel do Toronta jejich dlouholetý kapitán John Tavares. Ostrovanům se přeci jen nedaří tolik, jako Vancouveru. S 18 body jim v tabulce Východní konference patří až desátá příčka. Tým, který trénuje Barry Trotz, jenž loni přivedl Capitals k zisku Stanley Cupu, se prezentuje velmi solidní hrou zezadu a inkasoval jen 42 gólů. Se 49 nastřílenými brankami však v lize patří spíše do podprůměru. Z posledních tří duelů Isles uhráli jediný bod, naposledy cestovali po Floridě, kde shodně podlehli 2:4 Tampě i Panterům.