NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Chicago - 2. prosince 2018   02:10

Nashville
Nashville
02:11' Fiala (Johansen, Irwin) • 03:32' Tolvanen (C. Smith) • 04:11' Johansen (Fiala, Hamhuis) • 13:35' C. Smith (Ekholm, Tolvanen) • 57:06' Watson
5:2
(4:1, 0:1, 1:0)
Chicago
Chicago
12:20' Saad  (Seabrook) • 33:16' Anisimov  (Manning, P. Kane)
Nashville
Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Fiala, Johansen, Tolvanen – C. Smith, Järnkrok, Hartman – Watson, Salomäki, Sissons – Rinaldo, F. Gaudreau, Richard (A).
Pollock, Skilliter – Sericolo, Mach
Bridgestone Arena, Nashville
Chicago

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemné sobotní ráno.
Hvězdy zápasu
1. Eeli Tolvanen (NSH)
2. Kevin Fiala (NSH)
3. Craig Smith (NSH)
Československá stopa v utkání
David Kämpf (CHI) dvě střely, čas na ledě: 16:14.
Nashville naprosto zaslouženě vítězí a to díky povedené první třetině, kde nasázel tři branky. Chicago také nehrálo úplně špatně, nevyužívalo ale šance a to je stále všechny body. Dva body tedy zůstanou v Nashvillu, do Chicaga nepoputuje ani jeden bod.
59:26'
Ještě jeden zákrok si musel připsat Ward. Následovat bude se vhazování před ním.
58:56'
Nashville ještě hrál v útoku, nic ale neriskoval.
58:02'
Zápas už se dohrává v klidu. Oba týmy jsou smířené s výsledkem.
57:06'
Nashville právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Nashville vítězí! Kane netrefil branku a puk tak dostal AUSTIN WATSON. Ten si dojel do střední třetiny, odkud poté trefil odkrytou klec Chicaga.
56:36'
Zakázané uvolnění Nashvillu. Bude následovat vhazování před Rinnem.
56:22'
Predátoři opět získávají čas útočením, což se vyplácí.
55:50'
Chicago se stále snaží, jejich útoku se však nedostávají ani přes střední třetinu. S hosty tl vypadá špatně.
55:04'
Nyní se hraje ve střední třetině. Hostům došla trpělivost a kotouč nastřelili do útočné třetiny, kde se ho chopil Nashville.
54:27'
Domácí se nyní ubránili dalšímu útoku a závěr zápasu velmi dobře zvládají.
54:10'
Předátořili z útoku nic nevymysleli a hosté mohli uháněk na branku v přečíslení, jsou ale zastaveni ofsajdem.
53:56'
Kanenovi se nepovedl přechod přes útočnou modrou a do protiútoku se tak mohou vydat domácí.
53:00'
Opět se hraje velmi rychle, oba týmy se střídají v protiútocích. Žádný z nich ale nemá moc velkou šanci na úspěch.
52:26'
Nashville velmi ostře napadá a snaží se tím získat co nejvíce času. Do konce třetí třetiny už moc času nezbýbá.
51:44'
Blackhawks mohli jet do protiútoku, nakonec se ale zvolili přihrávku dozadu. To byla chyba, hosté totiž při rozehře puk ztrácí.
51:03'
Domácí opět útočí, jediná střela ale končí nad. Nashville je tak zahnán zpět, kotouč má však stále pod kontrolou.
50:19'
Kotouč má opět Nashville. Domácí ho mají za svou brankou a čekají na střídání.
49:46'
Domácí opět získali útočné pásmo a snaží se tam získat co nejvíce času. To se Nashvillu velmi daří.
49:18'
Predátoři mají kotouč za brankou a s rozehrou nikam nespěchají. Nakonec jejich útok končí ofsajdem.
48:32'
Chicago se také snaží držet kotouč vepředu, to se ale nedaří. Domácí mohl těžit z protiútoku, hosty ale opět podržel Ward.
48:00'
Další zákrok si musel přisapisovat Ward. Ten nyní zasahoval svou lapačkou.
47:36'
Nashville vyhrál další vhazování a drží kotouč v útočné třetině.
47:14'
Kotouč opět v útok Nasvillu, ten se ho tam snaží co nejdéle udržet.
46:36'
Velmi nadějně nyní tlačí na branku Predátoři, gól ale nepadá. Domácí ale i tak získali nějaký čas navíc.
46:10'
Domácí defensiva zblokoval další střelu Chicaga. To už začíná být pomalu zoufalé.
45:20'
O trochu aktivnější je nyní Chicagu, moc času ale v útok netráví. Domácím stále drží dvoubrankové vedení.
45:03'
I Nashville nechce střelecky spát a proto se odebral do útočné třetiny. Tam vypálil, Ward si připisuje zákrok.
44:41'
Rinne chytá opravdu skvěle a připisuje si další důležité zákroky!
44:28'
Útok hostů opět skončil již ve středním pásmu.
43:44'
Chicagu se v přesilové hře vůbec nedaří. Teď vůbec poprvé se usadil v útočné třetině, nic nebezpečného tam ale nevymyslel.
43:06'
Hartman nyní dobře získává čas útočením. Moc dlouho se tam ale neudržel.
42:46'
Nashville úvodní vhazování oslabení vyhrál a ihned vyhodil.
42:37'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., sekání).
42:09'
Chicago má problémys rozehrou. Nashville vždy na chvíli získá kotouč, pak ho ale rychle ztratí.
41:39'
Domácí se nyní museli bránit, což zvládli na výhernou, Stále tak drží dvou brankové vedení.
41:17'
Ward si připsal další důležitý zákrok a bude následovat vhazování po jeho pravici.
40:54'
Blackhawks nyní hrají ve své třetině a snaží se co nejrychleji založit útok.
40:14'
První se do útoku vydal Nashville. Ten chvíli kombinoval a poté vystřelil. Ward kryje.
40:01'
Druhá třetina už patřila Chicagu. To přestílelo svého soupeře a dokonce dalo i více gólů. Nashville však stále vede o dvě branky a hostům už se pomalu čas na vyrovnané krátí. Sice je to ještě dvacet minut, Predátoři se ale skvěle brání a jen tak si nenechají sebrat vítězství.
Další třetina začne přibližně v 4:05.
40:00'
39:38'
Domácí mají kotouč ve vlastní třetině a už nechtějí nic riskovat.
39:03'
Kotouč má opět Nashville, nyní ale ve své třetině. Zkusil útočit, o kus gumy ale velmi rychle přišel.
38:42'
Nic nebezpečného z toho ale nevzniklo a opět tak můžou útočit domácí. Ty opět vychytal Ward.
38:06'
Nyní vyhráli vhazování Blackhawks a drží kotouč za svou brankou. Následně to zkusili dopředu nahozením.
37:46'
Ward si připisuje další dva důležité zákroky.
37:35'
Nashville zakládá další akci. Tu už musel zastavovat Ward a následovat tak bude vhazování před ním.
37:14'
Domácí vyhráli vhazování a vrhli se do útoku. Hra je ale vzápětí přerušena, nejspíš kvůli ofsajdu.
36:48'
Nashville už chce dohrát druhou třetinu v klidu a kombinuje na své polovině hřiště. Když se vydal do útoku, ihned kotouč ztratil.
36:16'
Skvělý zákrok Rinneho! Ten nyní vychytal únik Kämpfa!
35:50'
Nashville je usazený v útočném pásmu s kotoučem. Zatím pouze kombinuje.
35:35'
Další útok Predátorů bude neúspěšný, nyní ho zastavil ofsajd.
34:56'
O kotouč se bojuje za brankou Chicago. Souboj sice vyhrál Nashville, kotouč ale skončil mimo jejich útočné pásmo.
33:59'
Rinne si spravil náladu po inkasovaném gólu, nyní si připsal zákrok.
33:16'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté snižují! Blackhawks předvedli nádhernou kombinaci na jejímž konci byl nehlídaný ARŤOM ANISIMOV, který bez problémů rozvnil síť střelou k pravé tyči. Asistence: Brandon Manning a Patrick Kane.
33:01'
Vepředu nyní hraje Chicago a velmi nebezpečně krouží kolem branky. Nakonec přišla střela, ta ale končí mimo.
32:26'
Nyní se hraje velmi rychle. Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy si každou chvíli zahrají v útočném pásmu.
31:47'
Predátoři už kotoču vyváží a rovnou prověřili Warda. Ten ve zkoušce uspěl.
30:58'
Chicago vyhráho buly v útočné třetině, nic nebezpečného však zatím nevymyslelo. Nashville velmi zodpovědně brání.
30:08'
Blackhawks drželi kotouč v útočné třetině, žádná střela ale nepřišla. Poté už získali kotouč domácí.
29:16'
Salamäki opět vede útok Nashvillu. Ofensiva však končí neúspěšně, puk totiž získali hosté, kteří zakládají protiakci.
28:35'
Salamäki trefuje tyčku! Hosté mají docela velké štěstí.
28:16'
Ofsajd Chicaga. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu blíže k Rinnemu.
27:40'
Predátoři jsou rychle zpátky vepředu, kotouč ale nemají pevně pod kotrolou. Toho využili hosté, podařilo se jim vyhodit.
26:50'
Domácí se dostali do dalších šancí, Weber ani Järnkrok je však nevyužili. Poté se už Chicago osvobozuje.
26:39'
Chicago se však mimo vlastní pásmo dlouho neudrželo, Predátoři byli rychle zpátky ve svém útočném. Ward proto musel opět zasáhnout a nyní přerušil hru.
26:06'
Ward nyní podržel svůj tým, vychytal dvě nebezpečné střely Nashvillu.
25:07'
Blackhawks dostali kotouč do útočné třetiny, kde se hraje za brankou domácích. Poté přišla přihrávka na modrou, odkud je trefena tyčka domácí branky.
24:36'
Predátoři jeli dopředu v přečíslené, Salomäki ale přestřelil.
23:56'
Nashville ztratil puk ve středním pásmu, z čehož mohli těžit hosté. Ti se dostali ke střele, kterou likviduje Rinne.
23:10'
Nashville má menší problémy s rozehrou, nakonec to ale zvládl. Kotouč však pouze nahodil dopředu.
22:32'
Domácí nyní získali útočné pásmo díky nahození. Tam přišla střela, kterou vyráží Ward.
22:21'
Po dlouhé době si na puk sáhl i Rinne. Ten ho podrží a bude se tak vhazovat před ním.
21:56'
Chicago se rozhodně nevzdává a také se snaží útočit. Nyní však v útočném pásmu nic nevymysleli.
21:06'
Predátoři byli chvíli vepředu, vzápětí ale posílá nepřesnou přihrávku do svého pásmu. Musí tak zakládat útok od znovu.
20:26'
Nashville získal jako první puk. Blackhawks ale velmi aktivně napadalo a nakonec vybojovala aspoň ofsajd domácích.
20:01'
První třetina jednoznačně patřila Nashvillu. Ten v prvních pěti minutách vstřelil tři branky a stále toto třibrankové vedení drží. Chicago sice snížili na rozdíl dvou branek. domácí si však své vysoké vedení vzali velmi rychle zpět. Otázkou teď zůstává, jestli se Chicagu ještě podaří vrátit do zápasu.
Další třetina začne přibližně v 3:11.
20:00'
19:50'
Ward si ještě na závěr třetiny musel připsat ještě jeden zákrok.
19:08'
Chicago je v závěru třetiny aktivnější a tlačí se do zakončení. Domácí defensiva zatím v klidu odolává.
18:58'
Rinne musel vytahovat další zákrok. Puk poté pro jistotu podrží, vhazovat se tak bude před ním.
18:09'
Predátoři podnikají další útok, Warda už několikrát prověřili. Hostující gólman však odolává.
17:32'
Rinne nyní předvedl několik dobrých zákroků a jeho tým tak stále vede o tři branky.
16:55'
Ward musí být opět pozorný. Nyní to mohl i potrvdit, střelu Nashvillu musel vyrazit. Kotouč skončil v ochranné síti a hra je tak přerušena.
16:09'
Chicagu se směrem dopředu vůbec nic nedaří. Hosté se nyní zkoušeli dostat do útočné třetiny nahozenín, puk ale skončil pouze na domácích hokejkách.
15:06'
Nashville zakládá další útočnou akci a Ward má tak plné ruce práce. Po páté už však neinkasuje.
13:35'
Predátoři nakonec přesilovku využívají! CRAIG SMITH se rozhodl, že to vezme na sebe a z pravého kruhu vystřelil. Trefil se naprosto skvěle, puk skončil přesně pod břevnem. Asistence: Mattias Ekholm a Eeli Tolvanen.
12:52'
Nashville stále hraje přesilovku, moc se mu v ní ale nedaří. Sice hraje v útočné třetině, nedaří se mu střílet.
12:20'
Blackhawks se prosazuje v oslabení! BRANDON SAAD se skvěle dostal až před branku. Nestihl ale vystřelit, kotouč se i tak nějakým zázrakem poodrážel až do branky. Asistence: Brent Seabrook.
11:36'
Predátoři jsou stále vepředu, Ward a jeho spoluhráči však zatím odolávají.
10:33'
Domácí nakonec vystřelil, kotouč ale zblokovala hostující obrana, která ho následně vyhazuje.
10:10'
Nashville stále kombinuje u branky, stále ale nestřílí.
09:27'
Domácí se snaží využít dvojnásobnou přesilovou hru, zatím se to však nedaří. Chicago odolává.
08:48'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andreas Martinsen – 2 min., vysoká hůl).
07:18'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Irwin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost). Trest odpyká Dylan Strome.
06:48'
A další dvě šance Nashvillu. Tentokrát však v obou případech dokázal Ward zareagovat.
04:11'
A je to o tři branky! Hosté si opět špatně pokryli hráče v brankovišti. Před Wardem zůstal volný RYAN JOHANSEN, který tečoval přihrávku Fialy do sítě. Asistence: Kevin Fiala a Dan Hamhuis.
03:32'
Domácí vedou o dvě branky! Svou první branku v NHL dává EELI TOLVANEN. Ten zůstal volný před brankou a z otočky se bekhendem trefil přesně pod výko. Asistence: Craig Smith.
03:16'
Predátoři velmi ostře napadali, což přineslo úžitek. Domácí získali kotouč.
02:50'
Kotouč mají pod kotrolou hosté. Ti se snaží založit útočnou akci, vůbec se to ale nedaří.
02:11'
Nashville se velmi rychle ujímá vedení! Nahození od modré bylo zblokované, jako první ale našel puk KEVIN FIALA. Ten se z otočky trefil mezi Wardovi betony. Asistence: Ryan Johansen a Matt Irwin.
01:42'
Chicago se šikovně dostalo dopředu přes levou stranu, střelu ale nedokázalo vymyslet.
00:48'
Nashville nyní vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Rinnem.
00:27'
Smith se dostal k první střele utkání a prověřil tak pozornost Warda.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Fiala, Johansen, C. Smith – Järnkrok, Hartman, Watson – Bonino, Sissons, Grimaldi – F. Gaudreau.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), Manning, Forsling, E. Gustafsson – Saad, J. Toews (C), Perlini – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Hayden, Kämpf, Kahun – Krüger, Anisimov, Martinsen.

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Sericolo, Mach.
David Kämpf (CHI)
Chicago Blackhawks

Na opačné straně stojí Chicago, kterému se naopak vůbec nedaří. Blackhawks se po šestadvaceti kolech ocitli na třinácté pozici západní konference, přičemž na svém kontě mají pouze třiadvacet bodů. Chicago se rovněž v posledních týdnech neopírá o dobrou formu, posledních pět zápasů totiž nabídlo pouze jediné vítězství, které přišlo v souboji s Floridou, jenž prohrála po prodloužení. Hostující tým dnešního utkání zatím na ledě soupeřů získal deset bodů, v posledním utkání se rodila ohromující přestřelka proti Winnipegu, který nakonec zvítězil výsledkem 6:5. Chicago tak bude muset pořádně zabrat, letošní ročník mu zatím nevychází dle představ, nyní je nejvyšší čas na zlepšení.

Nejproduktivnější hráči:

Patrick Kane – 29 bodů (13+16)
Jonathan Toews – 21 bodů (11+10)
Alex DeBrincat – 20 bodů (10+10)
Nashville Predators

Hokejisté Nashvillu letos předvádějí velice sympatické výkony, za což jim patří první pozice západní konference. Predátoři mají na svém kontě už pětatřicet bodů, nicméně na druhé Colorado mají náskok pouze jednoho bodu. Nashville se ale v posledních dnech nepotýká s dobrou formou, prohrál tři z posledních čtyř ligových zápasů. Ten poslední celkem překvapivě nezvládl proti Arizoně, která v roli jasného outsidera zvítězila na ledě soupeře poměrem 3:0. Nashville je v tabulce domácích celků na průběžné páté pozici, přičemž se mu podařilo získat osmnáct bodů. Domácí celek dnešního utkání se tak bude snažit restartovat formu, jistě se o to pokusí už v souboji proti Chicagu.

Filip Forsberg – 22 bodů (14+8)
Ryan Johansen – 21 bodů (4+17)
Roman Josi – 18 bodů (5+13)
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Nashville Predators a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.