NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Buffalo - 2. listopadu 2018   00:30

Ottawa
Ottawa
06:55' Dzingel (Bødker, Ch. Wideman) • 21:00' DeMelo (Chabot, Duchene) • 34:47' White (Mark Stone, Chabot) • 59:40' B. Ryan (Mark Stone, DeMelo)
4:2
(1:0, 2:0, 1:2)
Buffalo
Buffalo
40:59' Pominville  (Eichel, Scandella) • 43:55' Skinner  (Ristolainen, Eichel)
Ottawa
C. Anderson (McKenna) – DeMelo, Chabot, Ceci (A), Lajoie, Jaroš, Ch. Wideman – Mark Stone (A), Duchene (A), Dzingel – B. Ryan, Tierney, Formenton – Bødker, White, N. Paul – Pääjärvi, Pyatt, M. McCormick.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 32:48 (12:12, 12:13, 8:23)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 26:24
Trestné minuty – 8:10
Hity – 20:18
Po dvou třetinách vedla Ottawa nad Buffalem 3:0 a na nějaké drama to už moc nevypadalo. Třetí část ale ještě přinesla hodně zajímavé momenty. Hosté v ní totiž zasypali branku soupeře 23 pokusy a hned v jejím úvodu dvěma trefami vykřesali naději. Už 59 sekund po zahájení hry tečoval Eichelovo nahození Jason Pominville a ve 44. minutě se podobným způsobem prosadil Jeff Skinner. Následoval drtivý tlak Šavlí, který ale domácí přestáli. Největší zásluhu na tom má brankář Craig Anderson, který zachytal opravdu výborně. 20 sekund před koncem pak rozhodl gólem do prázdné branky Bobby Ryan.
59:40'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí potvrzují svou výhru gólem do prázdné branky! Výborně to udělal Dylan DeMelo, který se v obranném pásmu dostal ke kotouči a poslal ho dopředu tak, že ho mohl dobruslit Mark Stone. Ten ho v útočném pásmu ještě předložil BOBBYMU RYANOVI, jenž ho zavezl do opuštěné klece – 4:2. Asistence: Mark Stone a Dylan DeMelo.
59:25'
Thomas Chabot trefil přes celé kluziště tyčku prázdné branky Buffala. Pískáno je zakázané uvolnění a hosté si berou oddechový čas.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:20'
Hosté to již opravdu zkoušejí bez gólmana!
58:07'
Běží už předposlední minuta. Každou chvíli se můžeme dočkat hostující power-play.
57:45'
Další zákrok s Anderson zatím nepřipíše. Střelu Eichela totiž zablokoval Duchene.
57:40'
Hosté mají ve třetí třetině velký tlak. Na Andersona v ní vyslali už 21 střel!
57:16'
Teď hostům nevyšla rozehrávka. Přihrávku Ristolainena nezachytil Okposo a tak se píská icing.
56:16'
Jeff Skinner byl sám před Andersonem. Už to vypadalo, že z forhendu zasune puk za jeho záda a vyrovná, ale domácí gólman ještě stačil puk zastavit pravým betonem!
55:20'
Od mantinelu to zkoušel Sam Reinhart. Anderson zakročil vyrážečkou.
54:59'
Do konce třetí třetiny už zbývá jen pět minut. Senátoři hájí těsný náskok.
54:22'
Z pravé strany se vřítil do útočného pásma Jason Pominville. Anderson si proti jeho střele dobře povyjel a vyrazil ji.
53:54'
Jack Eichel se pokusil prosadit po objetí branky. Puk jen projel brankovištěm.
52:27'
Od modré čáry vystřelil McCabe a puk ještě tečoval před Andersonem Remi Elie. Brankář Sens ale ještě stačil zareagovat.
51:37'
Dobrou šanci teď měli domácí! Alex Formenton si nabruslil dopředu po levém křídle. Jeho ránu Hutton vyrazil a dojíždějícího Stonea stačil odstavit od dorážky Bogosian.
50:57'
Casey Mittelstadt to zkusil individuálně. Svou akci zakončil bekhendovou střelou, kterou lapil Anderson.
50:28'
Jason Pominville našel přihrávkou zpoza branky Patrika Berglunda, který zamířil jen do Andersonovy výstroje! Hosté se ze všech sil snaží o vyrovnání! Teď tu ale máme reklamní přestávku.
49:45'
Hosté dnes vynikají rychlými kombinacemi v útočném pásmu. Jednu z nich teď zakončoval Johan Larsson, který ale trefil protihráče.
49:16'
Domácí jsou v plném počtu, tentokrát se ubránili.
49:03'
Nyní se Senátoři dokázali osvobodit.
48:07'
Málem bylo srovnáno! Eichel posílal puk před branku, kde číhal Mittelstadt. Proti němu se stačil přemístit Anderson a dorážející Jeff Skinner minul odkrytou klec!
47:26'
Nahození Eichela si Anderson našel, puk vyrazil hrudí a následně si ho stáhl do rukavice.
47:14'
Bobby Ryan odehrál puk do hlediště a je vyloučen. Buffalo bude mít po komerční přestávce velkou šanci na vyrovnání!
46:53'
Elitní formace Sabres si vytvořila poměrně velký tlak. Domácí nakonec zahráli na icing.
46:27'
Střílenou přihrávku Eichela nezasáhl Pominville. Buffalo ale pokračuje v ofenzivě.
46:06'
Teď už se domácí konečně vymanili a odehráli nějaký čas v útočné třetině.
45:29'
Z osy hřiště střílel Casey Mittelstadt. Anderson vyrazil puk.
44:57'
Hosté žijí a nyní se hraje především pod jejich taktovkou. Senátoři potřebují tenhle nápor přestát.
43:55'
Sabres právě vstřelili branku!
Pozor, už je to jen o gól! Nahození Rasmuse Ristolainena před brankou šikovně tečoval JEFF SKINNER a puk zapadl k levé tyčce z pohledu bezmocného Andersona. Asistence: Rasmus Ristolainen a Jack Eichel.
43:36'
Puk propadl do předbrankového prostoru k Jeffovi Skinnerovi, který ale nezamířil přesně.
42:44'
Už to vypadalo, že rozhodčí pošlou na trestnou lavici také Magnuse Pääjärviho, což ale nakonec odvolali. Pokračuje tak přesilovka Buffala 5 na 4.
42:22'
Hosté si navíc zahrají přesilovku. Mark Stone je vyloučen za sekání.
41:51'
Hosté dokázali rychle snížit a to je samozřejmě povzbudilo. Ještě mají šanci s utkáním něco udělat.
40:59'
Hosté snižují na rozdíl dvou tref! Jack Eichel nahodil od modré čáry pul na branku a JASON POMINVILLE ho pohotově tečoval mimo dosah Andersona – 3:1. Asistence: Jack Eichel a Marco Scandella.
40:32'
Hosté v útočném pásmu rychle zakombinovali a Jason Pominville mohl pálit z voleje z levého kruhu. Anderson se ale dokázal včas přemístit!
Hity – 14:15
Hokejisté Ottawy mají zápas s Buffalem velmi dobře rozehraný. Ve druhé třetině přidali další dva góly a vedou už 3:0. Přesně po minutě prostřední části utkání přišel smolný moment pro brankáře Huttona, který si srazil puk do vlastní sítě po nepřesné střele Dylana DeMela, která se odrazila zpět před branku od zadního mantinelu. Ve 35. minutě pak ještě navýšil náskok Senátorů v přesilovce Colin White, jenž střílel po přihrávce Stonea do prázdné klece. I hosté měli své šance, ale Craig Anderson dnes zatím chytá bezchybně.
40:00'
39:58'
Jack Eichel ještě oslovil přihrávkou zpoza branky Skinnera. Do jeho střely ale stačil vložit hůl obránce.
39:01'
Hosté jsou v plném počtu.
38:31'
Domácí se nemohou vrátit zpět do útočného pásma. Tahle přesilovka je z jejich strany slabší.
37:43'
Domácím se nepovedla rozehrávka a pískáno je zakázané uvolnění.
37:30'
Larsson dokázal vyhodit.
37:00'
Patrik Berglund zasáhl holí do tváře Alexe Formentona a Sens budou hrát opět přesilovku.
36:21'
Sam Reinhart střílel z mezikruží, ale Wideman ho zablokoval.
35:47'
Z pravé strany se prodral do bekhendového zakončení Max McCormick. Branku ale netrefil.
34:57'
Puk byl po střele Whitea sražen do ochranné sítě. Máme tu reklamní přestávku.
34:47'
Domácí ze svého tlaku nakonec vytěžili přesilovkový gól! Několik šancí soupeře ještě Sabres přestáli, ovšem tohle sehráli Senátoři dokonale! Thomas Chabot se dostal s pukem až za branku, odkud našel Marka Stonea, jenž na pravém kruhu přesvědčil obranu soupeře i brankáře Huttona, že bude střílet. Poté ale nahrál na osu COLINOVI WHITEOVI a ten střílel do prázdné branky – 3:0. Asistence: Mark Stone a Thomas Chabot.
34:01'
Matt Duchene se dostal před brankou k vyraženému puku. Ještě se snažil najít někoho ze spoluhráčů, ale kotouč projel až na modrou čáru.
33:38'
Sobotka vystihl domácí rozehrávku a vyhodil.
33:23'
Hostující hráči ušetřili cenné sekundy v útočném pásmu.
32:58'
Hostující Kyle Okposo odehrál puk mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry.
31:21'
Od modré to zkoušel Casey Nelson. Kotouč byl několikrát tečován a zamířil mimo branku.
30:57'
Nahození Scandelly se snažil tečovat Jason Pominville. Anderson vyráží do rohu.
30:10'
Se střelou Zacha Bogosiana si poradil Anderson. Následuje reklamní přestávka.
29:43'
Domácí v oslabení odolali a jsou v plném počtu.
29:32'
Nahození Rasmuse Ristolainena způsobilo před ottawskou brankou velký závar, ale Anderson svůj tým opět podržel!
29:23'
Pěknou kombinaci Sabres zakončoval střelou z pravého kruhu Kyle Okposo. Anderson se stačil přesunout a vykopl proti puku pravý beton!
28:51'
Chabot dokázal vyhodit.
28:34'
Eichel posílal na branku takové nahození, které bylo nabídkou na teč. Nikdo ze spoluhráčů však směr letu puku nezměnil a Anderson tak zakročil lapačkou.
27:42'
Dylan DeMelo sekl do hokejky Mittelstadta a to mu u rozhodčích neprošlo. Přesilovku si zahraje Buffalo.
27:27'
Po střele Dahlina přerušil Anderson hru. Následuje reklamní přestávka.
26:55'
Jack Eichel zůstal po naskočení z trestné lavice a nakonec se i dostal ke střele. Anderson byl ale opět pozorný.
26:25'
26:17'
V závěru přesilovky Ottawy měl obrovskou šanci Maxime Lajoie, ale Hutton se stačil proti jeho střele přesunout!
25:21'
Hezká domácí sehrávka, po které střílel Bobby Ryan z levého kruhu už na poloprázdnou klec. Do střely mu vložil hůl Ristolainen, jenž kotouč srazil do ochranné sítě!
25:05'
V oslabení dobře zapracoval Sobotka, který i prověřil Craiga Andersona. Brankář Sens vyrazil jeho střelu.
24:22'
Za hákování je vyloučen Jack Eichel. Šance pro Ottawu ještě navýšit vedení.
22:50'
A Bobby Ryan nyní skvěle zapracoval směrem dozadu! V pádu dokázal tečovat puk před Jasonem Pominvillem, který se už chystal ke střele na odkrytou klec!
22:26'
Bobby Ryan zkoušel, zda není Hutton po nešťastném vlastním gólu ještě rozhozen. Brankář Buffala však tentokrát obstál.
21:57'
Senators mají zápas dobře rozehraný. Uvidíme, jak se Buffalo s nepříznivým vývojem vypořádá.
21:00'
Tak tohle byl hodně smolný moment pro hostujícího brankáře Cartera Huttona! Duchene vyhrál buly na Thomase Chabota, který puk nahrál na modrou DYLANOVI DEMELOVI. Ten sice branku minul, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a Hutton si ho betony srazil do vlastní sítě – 2:0. Asistence: Thomas Chabot a Matt Duchene.
20:47'
Jack Eichel našel rozjetého Jeffa Skinnera, který si přehodil puk na bekhend a mířil mezi betony. Anderson je dokázal zaklapnout včas.
20:27'
Domácí začali druhou třetinu aktivně, jejich střely však zablokovala obrana Buffala.
Hity – 9:7
První třetina nabídla jediný gól. Ten vstřelil v 7. minutě Ryan Dzingel, který v přesilové hře osvědčil důraz před brankovištěm. Kromě toho se urodilo i poměrně velké množství šancí na obou stranách, které však střelci využít nedokázali.
20:00'
19:44'
Od modré pálil Marco Scandella a jeho spoluhráči se pak snažili dorážet. Anderson odolal.
19:24'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
18:34'
Jack Eichel se dostal ke střele z levé strany útočného pásma. Branku netrefil.
18:21'
Tohle byl velký tlak Senátorů. Hosté se vymanili až v momentě, kdy McCabe zablokoval střelu Nicka Paula a puk se dostal do středního pásma.
17:24'
A teď zase Ottawa! Mark Stone nahrával Dylanovi DeMelovi, který by už zakončoval do prázdné branky, ale v tom mu zabránil Conor Sheary!
16:27'
Další šance Buffala! Dělovka Rasmuse Ristolainena skončila na tyčce!
15:39'
Pominville našel před brankou Eichela, který ještě z otočky posílal puk na Jeffa Skinnera. Tomu sebral před odkrytou klecí kotouč DeMelo! Každopádně se jednalo o pohlednou akci Sabres.
14:28'
Hosté neodehráli špatnou přesilovku, ale nedokázali ji využít. Ottawa v plném počtu.
13:24'
Tentokrát pálil Rasmus Dahlin, Anderson opět na místě.
13:04'
Po střele Sama Reinharta se dostával k dorážce Jeff Skinner, ale Anderson si poradil.
12:27'
Puk tam odehrál Chris Wideman, který je vyloučen za zdržování hry. První přesilovka Buffala!
12:27'
Kotouč se odrazil až do hlediště. Následovat bude reklamní přestávka.
11:48'
Střílenou přihrávku Ryana před brankou nikdo nezachytil. Kotouč si berou hráči Buffala.
11:29'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Huttonem.
10:31'
Jack Eichel ukázal, že je velmi rychlý a mezi obránci soupeře projel až před Andersona. Po forhendové kličce už ale nezasunul puk za brankovou čáru!
09:48'
Domácí se nadechli k náporu. Buffalo se nemůže vymanit z obranného pásma.
08:42'
Tentokrát zakončoval Chris Tierney. Hutton si připsal další zákrok.
08:05'
Po střele Dylana DeMela, kterou vyrazil Hutton před sebe, se dostával k dorážce opět Formenton. Tentokrát mu puk přeskočil hokejku.
07:54'
Alex Formenton se dostával do zakončení z levé strany. Hutton si jeho střelu pohlídal.
06:55'
Domácí nakonec přesilovku využívají! U brankové čáry se dostal k puku RYAN DZINGEL, který se s ním vytočil před Huttona a nadvakrát gumový předmět procpal mezi betony hostujícího brankáře až na místo určení. Asistence: Mikkel Bødker a Chris Wideman.
06:51'
Wideman tentokrát střílel od modré a také tato rána byla zablokována.
06:28'
Z pravého kruhu střílel Chris Wideman. Trefil jen protihráče.
06:11'
Domácí se zatím nedokázali udržet v útočném pásmu.
05:39'
Marco Scandella je vyloučen za držení. Je tu druhá přesilovka Sens.
05:18'
Puk po střele Scandelly skončil na hokejkách domácích hráčů. Ti tedy mohou zaútočit.
04:43'
Hosté jsou již v plném počtu.
04:06'
Hostující obdélník se stahuje stále blíže ke své brance, ale Sens zatím nevystřelili.
03:33'
Hosté v oslabení vyhazují.
02:42'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., sekání).
01:28'
Zakázané uvolnění Ottawy.
01:19'
Viděli jsme velkou šanci Sabres! Po přihrávce Conora Shearyho byl Vladimír Sobotka sám před Andersonem. Šel do bekhendové kličky, ale z ostrého úhlu už nezasunul puk za brankovou čáru!
00:54'
Vladimír Sobotka měl puk za brankou soupeře, ale nedokázal ho dostat na najíždějící spoluhráče.
00:09'
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří tak mohou jako první zaútočit.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ceci (A), Lajoie, Jaroš, Ch. Wideman – Mark Stone (A), Duchene (A), Dzingel – B. Ryan, Tierney, Formenton – Bødker, White, N. Paul – Pääjärvi, Pyatt, M. McCormick.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian (A), Scandella, C. Nelson, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – Okposo (A), Sobotka, Sheary – S. Reinhart, Mittelstadt, Elie – Girgensons, Jo. Larsson, Berglund.

Rozhodčí: Walsh, Joannette – Nansen, Barton.

Ottawa Senators:
Senators před sezónou prošli velmi turbulentním obdobím, které vyvrcholilo odchodem elitního zadáka celé ligy Erika Karlssona do San Jose. Podle papírových předpokladů by tak Ottawa měla patřit k nejhorším týmům v soutěži. Začátek sezóny rozhodně nebyl ze stran\ Sens vůbec marný, ale z posledních čtyř zápasů mužstvo získalo jediný bod. Senátoři tak mají na kontě 10 bodů a v tabulce Východní konference klesli na dvanáctou pozici. Naposledy prohráli 1:5 v Arizoně. Pozitivem jsou rozhodně výkony mladého obránce Thomase Chabota, který si drží průmět přes jeden kanadský bod na zápas.