NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Montreal - 7. října 2018   01:00

Montreal
11:08' Gallagher  (Tatar, Danault) • 15:56' Byron  (Lehkonen, Petry) • 23:43' Byron  (Domi, Lehkonen) • 34:05' Armia  (Byron, Petry) • 50:08' Hudon  (A. Shaw)
Pittsburgh
Ghislain Hebert, Chris Rooney – Matt MacPherson, Ryan Daisy
PPG Paints Arena, Pittsburgh
Montreal

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 24:32
Je konec. Montreal dnes naprosto jasně a zaslouženě debakloval Pittsburgh, který se neprobudil z gólového utkání s Washingtonem a předváděl velice špatnou hru.
Ve 12. minutě se hostující dostali do vedení. Tatarova střela byla zblokována a puk se odrazil k volnému Brendanu Gallagherovi, který zavěsil do prázdné svatyně. V 16. minutě se dostal Paul Byron do úniku, se kterým si poradil skvěle a poslal Canadiens do dvoubrankového vedení. Posléze se domácí dostali do první velké šance, ale nic velkého z toho nebylo.
Ovšem v 51. minutě utnul i malou naději Charles Hudon, který si objel bránu a využil toho, že se Murray včas nepřesunul a zakončil do brány.
59:36'
Bryan Rust se málem dostal ke střele, ale hostující hráč mu vypíchl kotouč.
59:15'
Montreal dokonce ještě získal přesilovou hru na samém závěru zápasu.
58:45'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Derick Brassard – 2 min., hákování).
58:30'
Teď už to vypadalo na nějakou šanci, ale střela z levé strany byla zblokována.
58:05'
Domácí mají dokonce problémy i s rozehrávkou ve své třetině a dnes je to od nich velice velice špatný výkon.
57:08'
Hosté dál mají hru naprosto pod kontrolou a nenechávají Penguins se dostat do nějaké šance.
56:08'
Nyní puk skončil zblokován mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.
56:05'
Po další nepřesné přihrávce se ke kotouči dostali Canadiens, ale pouze ho vyvezli do útočného pásma.
55:14'
Dnešní utkání se takřka dohrává, jelikož Pittsburgh se dál marně snaží ohrozit hostující bránu, zatímco Montreal hraje to co potřebuje.
Střely na branku: 22:28
53:45'
Další zmatek před domácí svatyní, ovšem tentokrát dokázali vše vyřešit domácí hráči.
53:36'
Hosté jen vyhodili kotouč na domácí bránu.
52:29'
Matt Murray si připsal další zákrok a bude to tak buly před bránou domácích.
52:00'
Nyní přišlo zakončení domácího hráče, ale to nebylo nijak nebezpečné a následuje komerční přestávka.
50:08'
Montreal právě vstřelil branku!
Tady je definitivně hotovo, jelikož hosté dávají už pátou branku a tohle je debakl! CHARLES HUDON zrychlil za bránou a nachytal Murrayho, který se nestihl včas přemístit ke své levé tyči a poté jen lovil puk ve své bráně! Asistence: Andrew Shaw.
49:23'
Poté přišla střela hostujícího hráče, ale ta skončila v moci Murrayho.
49:15'
Domácí jen nahodili puk do pásma soupeře a dál hrají to co jim naprosto stačí.
48:44'
Pittsburghu se nedaří cokoliv vymyslet a až na tyč je momentálně hra celkem nudná.
47:58'
Opět to byli Canadiens, kteří se dostali do zakončení, ovšem domácí gólman opět chytil kotouč do lapačky.
47:44'
Střela od modré nebyla nijak nebezpečná a Murray si s ní lehce poradil.
47:12'
Posléze ovšem hosté vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a bude to tak buly před bránou Price.
46:47'
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny a hra se opět vyrovnala.
46:16'
Nyní se hra opět přerušila a následuje komerční přestávka. Už to pomalu vypadá, že Montreal dnes zvítězí.
45:47'
Následně přišla i střela, ovšem tu viděl a taky chytil Matt Murray.
45:25'
Poté se Canadiens podařilo vyhodit puk ze své třetiny.
45:01'
Nyní následuje buly v pásmu Montrealu.
44:07'
Pittsburgh má nyní asi nejlepší pasáž utkání, ale druhou branku stále nevstřelil.
43:30'
A další obrovská šance Pittsburghu, ovšem opět nekončí gólem, jelikož kotouč domácímu hráči sjel z hole.
42:55'
Nakonec to není gól, jelikož se po střele domácího hráče ozvala jen levá tyč!
42:28'
Daniel Sprong chtěl poslat přihrávku před bránu, ale to se mu nepovedlo.
41:43'
Střela hostujícího hráče skončila pouze v moci brankáře Careyho Price.
40:54'
Domácí se hned na začátku utkání dostali dopředu, ale nic většího z toho nakonec nebylo a Montrealu se podařilo vyhodit kotouč.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:05.
Druhá perioda je u konce a pokud se nestane nějaký zázrak tak je rozhodnuto. Montreal dnes předvádí naprosto vyrovnaný výkon. Ve 24. minutě se prosadil Paul Byron, když dostal přihrávku zpoza brány a poté zakončil do pravé části brány. Ve 27. minutě byl blízko gólu Kessel, ale trefil jen tyč. Ve 35. minutě se Montreal dostal dopředu v oslabení a po přihrávce z pravé strany zakončil bekhendem Joel Armia. Ve 38. minutě se ovšem prosadil domácí Riley Sheanan a dal tak alespoň malou naději domácím.
40:00'
39:55'
Bryan Rust se dostal do úniku a mířil Pricemu nad rameno, ovšem přestřelil!
39:32'
Posléze se domácím podařilo vyhodit puk ze své třetiny.
39:12'
Montreal drží kotouč v rohu kluziště na polovině domácího soupeře.
38:26'
Tatarova střela z pravé strany skončila jen v lapačce Murrayho.
38:09'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., sekání).
37:10'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Že by přece jenom nějaké naděje domácích? Střelu Letanga od modré vyrazil brankář Price pouze před sebe, kde byl pohotový RILEY SHEAHAN a ten dokázal vsítit gól. Asistence: Kris Letang, Daniel Sprong.
36:28'
Montreal se pokoušel něco vymyslet v pásmu hostů, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.
35:16'
35:05'
Pittsburgh si vytvořil možnost skórovat, ale následná střela skončila jen vedle brány.
34:05'
Tohle už vypadá pro domácí velmi špatně, jelikož Montreal dává gól v oslabení! Byron se dostal dopředu po pravé straně, poté poslal kotouč před bránu, kde si sjel JOEL ARMIA a ten zakončil do odkryté brány. Asistence: Paul Byron, Jeff Petry.
33:42'
Následně se Montrealu povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.
33:28'
Střela domácího hráče z pravé strany skončila jen vedle hostující svatyně.
33:16'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., hákování).
33:10'
Pittsburgh bude mít opět přesilovou hru, ale ještě to zkouší v šesti.
32:43'
A opět další ofsajd domácích.
31:59'
A opět je hra přerušena, jelikož se Pittsburghu nepovedl přechod přes modrou čáru.
31:42'
Domácí zvýšili svou aktivitu a na střely na bránu vedou 14:13, ovšem hra na ledě vypovídá o něčem jiném a Montreal zaslouženě vede.
31:06'
A opět skončil kotouč jen v moci brankáře Careyho Price. Následuje komerční přestávka.
30:24'
Hosté se v oslabení ubránili bez nějakých problémů a nyní se hraje nahoru dolů.
29:32'
29:17'
Nyní už Pittsburgh drží kotouč v útočné třetině a následný nához na hostující bránou byl nebezpečný, ale domácím chybí aktivita v zakončení.
28:05'
Domácím se zatím nedaří vypracovat nějakou šanci v přesilové hře a Montreal opět vyhodil kotouč.
27:32'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Xavier Ouellet – 2 min., podrážení).
27:20'
Domácí budou mít přesilovou hru, ale nyní to ještě zkoušejí v šesti.
26:45'
Kessel se dostal ke střele, ale jeho rána pouze orazítkovala levou tyč!
26:19'
Malkinovi se nepovedl přechod přes modrou čáru a je to opět jen ofsajd.
26:05'
Matt Murray si tentokrát připsal úspěšný zákrok a následuje komerční přestávka.
25:44'
Hned po něm přišla střela, ale tu vyrazil Carey Price svým betonem do ochranné sítě.
25:40'
Nyní hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění a bude to vhazování před bránou Montrealu.
Střely na branku: 7:12
24:45'
Po boji ve středu hřiště se ke kotouči sice dostali hosté, ale ti jej jen nahodili do pásma Penguins.
23:43'
S takovou to bude pořádný výprask, jelikož Canadies jdou už do tříbrankového vedení! PAUL BYRON dostal skvělou přihrávku zpoza brány od Domiho a následně z první vystřelil do pravé části domácí branky. Asistence: Max Domi, Artturi Lehkonen.
23:30'
Posléze je to další ofsajd Montrealu a opět buly ve středním pásmu.
23:16'
Jake Guentzel se nedostal přes obranu Montrealu a ani ve druhé periodě to není dobrý výkon z domácí strany.
22:43'
A další střela Montrealu, ovšem tentokrát byla zblokována.
22:13'
Canadies se nyní provinili ofsajdový postavením a bude to buly ve středním pásmu.
21:49'
Pittsburgh je ve druhé třetině o něco aktivnější, ale nyní to je Montreal, který vypálil z pravé strany, ovšem Matt Murray si s ní i s menším problémem poradil.
20:33'
Domácí se dostali ke střele, ale s tou si poradil Carey Price.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:08.
První třetina je u konce a Montreal zatím vede 2:0. Od začátku utkání je Montreal lepším týmem a domácí zůstali snad ještě na rozbruslení. A ve 12. minutě se hostující dostali do vedení. Tatarova střela byla zblokována a puk se odrazil k volnému Brendanu Gallagherovi, který zavěsil do prázdné svatyně. V 16. minutě se dostal Paul Byron do úniku, se kterým si poradil skvěle a poslal Canadiens do dvoubrankového vedení. Posléze se domácí dostali do první velké šance, ale nic velkého z toho nebylo.
20:00'
19:32'
Opět jsou Penguins v pásmu soupeře, ale tam nedokázali nic vymyslet a nyní se budou muset bránit pár vteřin před koncem periody.
18:52'
Střela domácího hráče byla nyní zblokována a následně se Montrealu povedlo vyhodit kotouč.
17:21'
Hosté nyní drží kotouč za svou svatyní a posléze se dostali až do útočné třetiny, ovšem tam nevymysleli nic vážnějšího.
16:26'
Následně se domácí dostali do obrovské šance, ale ležícího Price překonat nedokázali!
15:56'
A je to druhý gól ze strany hostů, ale ani nyní to není žádné překvapení, jelikož domácí se stále neprobudili. PAUL BYRON dostal skvělou přihrávku na modré čáře a následně se tak dostal za obránce a poté si skvělým naznačením poradil s domácím brankářem a i se štěstím dostal puk do brány, když se odrazil od tyče! Asistence: Artturi Lehkonen, Jeff Petry.
15:22'
Následně domácí přišli o puk při přechodu přes modrou čáru, ale Canadiens s ním nic vážného nevymysleli.
14:59'
Carl Hagelin poslal kotouč na Kessela, který to zkusil z první, ale jeho pokus byl zblokován.
14:22'
Poté byla přihrávka sražená mimo hrací plochu a následuje další komerční přestávka.
14:15'
Střela hostujícího hráče od modré byla zblokovaná a Murray nemusel zasahovat.
13:45'
A opět je to jen velice nepřesná přihrávka domácích v útočné třetině a zatím je to velice bídný výkon Pittsburghu.
13:15'
Poté se Montreal opět dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě. Pittsburgh se zatím projevuje jako nerozehraný tým a na ledě o sobě vůbec neví. Canadiens jsou od první minuty lepším týmem.
12:48'
Následně se dopředu sice vydali domácí, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.
11:08'
Hosté jdou do vedení a není to žádné překvapení, jelikož zatím jsou lepším týmem na ledě. Tomáš Tatar se dostal do zakončení, které sice zblokoval domácí obránce, ale kotouč se odrazil k neobsazenému BRENDANU GALLAGHEROVI a ten ho poslal do odkryté brány. Asistence: Tomáš Tatar, Phillip Danault.
10:35'
Domácím zatím chybí hlavně přesné přihrávky stejně jako nyní, když se ve třech dostali do útočné třetiny, ale poté ztratili kotouč po špatné přihrávce.
10:14'
Kessel nahodil kotouč na bránu soupeře, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího.
10:00'
Následně ho ovšem vyhodili domácí jen na zakázané uvolnění.
09:37'
Canadiens zatím předvádějí velice dobrou hru a po následné střele si Murray nebyl jistý kde je puk.
Střely na branku: 3:3
09:00'
Nyní skončil kotouč jen v moci Price, když vyslal pokus z levé strany Olli Määttä.
08:35'
07:59'
Následně byl zmatek před bránu Murrayho, ale obránci Pittsburghu dokázali vše vyřešit.
07:36'
Poté se domácím podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.
07:02'
Rovněž i hosté si vyzkouší první přesilovou hru a nyní už jsou natlačeni v útočném pásmu.
06:35'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
06:25'
Následně skončil puk mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.
05:58'
Carl Hagelin se dostal k puku v útočném pásmu, ale následně ho dával pod sebe, což nebyl dobrý nápad a k puku se dostali Canadiens.
05:18'
Následně přišla střela, kterou ale chytil do lapačky Carey Price a následuje tak buly před bránou Montrealu.
04:53'
Zatím je hra velmi vyrovnaná, kromě přesilové hry jsou u puku častěji hosté.
04:08'
Přesilová hra domácích nepřinesla nic vážnějšího a následně se Montreal dostal do přečíslení 2 na 1, ovšem střela Jesperi Kotkaniemia skončila jen v moci Murrayho.
03:59'
03:36'
Posléze Canadies odpálili kotouč a mohou tak vystřídat.
03:12'
Phil Kessel dával dobrou přihrávku na teč před bránu, ale tu nakonec nikdo nezachytil.
02:39'
Penguins se zatím nemohou dostat do útočné třetiny a následně je to jen další ofsajd.
02:18'
Pittsburgh je dnešním prvním týmem, který si vyzkouší přesilovou hru. Následně se ale domácí provinili ofsajdem.
01:59'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., sekání).
01:13'
Nyní to je Montreal, který drží soupeře v útočné třetině, ale následný pokus o střelu byl zblokován.
00:14'
Domácí se krátce po úvodním buly dostali ke dvěma střelám, ale Carey Price byl připraven.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, J. Johnson, Määttä, J. Schultz, Oleksiak – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Brassard, Simon – Sprong, Sheahan, Cullen.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry (A), Mete, Juulsen, Reilly, Jo. Benn, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Domi, Byron (A) – A. Shaw, Peca, Hudon.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Rooney – Matt MacPherson, Ryan Daisy.
Montreal Canadiens:

Montreal se momentálně nachází ve Východní konferenci na dvanáctém místě s jedním bodem a skóre 2:3. V posledním a taky prvním zápase zavítal do Toronta. Tam se od začátku utkání prezentoval obrovským tlakem a nakonec šel v 10. minutě do vedení, když se trefil Lehkonen. Posléze ale začali hrát také Maple Leafs a srovnali na 1:1. Ve druhé třetině šli domácí do vedení ve 39. minutě, ale ve 40. minutě srovnal v přesilovce Shaw. Třetí třetina nic nenabídla a šlo se do prodloužení, kde po šedesáti jedna vteřinách rozhodl domácí Matthews a Montreal prohrál 2:3.
Pittsburgh Penguins:

Pittsburgh se momentálně nachází ve Východní konferenci na pátém místě se dvěma body a skóre 7:6. V posledním a taky jediném zápase ostré sezóny Penguins přivítali v domácím prostředí Washington Capitals. V tomto utkání rozhodně nebyla nouze o góly. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení Oleksiak, ale následně během dvou minut Capitals otočili utkání. V 8. minutě srovnal v přesilové hře Guentzel. Ale ještě ve stejné minutě šel Washington opět do vedení a první třetinu vyhrál 3:2. Třicet vteřin po zahájení druhé periody srovnal Letang. Následně šli hosté opět do vedení, ale v 16. minutě srovnal druhým gólem Guentzel a o minutu později poslal Pittsburgh do vedení Brassard. Ve třetí třetině zvýšil náskok domácích na dvě branky Malkin, ale ve 14. minutě hosté vstřelili dvě branky a šlo se do prodloužení. V tom zvítězili Penguins, když se po minutě a dvaceti vteřinách prosadil v přesilovce Letang. Nejproduktivnější hráči jsou tak Letang a Malkin se třemi body.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Pittsburgh Penguins a Montreal Canadiens. Naposled se spolu tato mužstva utkala v dubnu v rámci základní části na ledě Pittsburghu. Ten v pohodě a jasně vyhrál 5:2. Nyní se opět bude hrát v PPG Paints Aréně v Pittsburghu. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.