NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Edmonton - 13. října 2018   19:15

Edmonton
14:17' Nugent-Hopkins  (Nurse, McDavid) • 46:23' McDavid  (Draisaitl, Nugent-Hopkins)
Rangers
H. Lundqvist (Georgijev) – Shattenkirk, Skjei, McQuaid (A), M. Staal, Br. Smith, Claesson – Fast, Zibanejad (A), Kreider – Zuccarello, B. Howden, Bučněvič (A) – Spooner, K. Hayes, Vesey – Lettieri, Chytil, Naměstnikov.
Chmielewski, Pollock – Brisebois, Marquis
Madison Square Garden, New York
17 085 diváků
Edmonton
Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Benning, Bouchard, Russell – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Lucic, Draisaitl, Yamamoto – Caggiula, R. Strome, Puljujärvi – Rieder, Brodziak, Kassian.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera.
Góly v přesilovce – 0/2 : 1/4
Henrik Ludqvist tak prohrál třináct let poté, co zapsal své první vítězství v NHL. Pro hosty je to letošní první výhra a Cam Talbot vůbec poprvé ve své kariéře poráží Rangers.
Edmonton porazil New York Rangers poměrem 2:1 po vítězné trefě McDavida z přesilové hry ve 47. minutě. Viděli jsme velice zajímavé utkání. To mohl dotáhnout do prodloužení Filip Chytil, jenže po odrazu od mantinelu nedokázal trefit prázdnou bránu a Talbot mu skokem v brankovišti překazil radost. Tu mohl zažít i dvakrát Zibanejad, jenže pokaždé pomohla Talbotovi branková konstrukce. Nemůžeme tak říci, že by vyhrál lepší celek, spíše šťastnější. Domácí v poslední minutě tlačili svého soupeře, ale ten odolal.
59:57'
Hosté odehráli kotouč do pravé části středního pásma a tenhle zápas vyhrají.
59:50'
Další střela Zibanejada ze stejné pozice, ale zase nevyzrál na Talbota.
59:38'
Tvrdá střela Zibanejada z levého kruhu, Talbot zasáhl nohou.
59:20'
Zuccarello vypálil z pravého kruhu vedle zadní tyče.
58:55'
Lundqvist vyklepal kotouč z lapačky a domácí spěchají.
58:44'
Lundqvist stojí mezi kruhy, Rangers jsou tak v pěti, vhazuje se na levé straně ve středním pásmu a na polovině hostů.
58:44'
Oddechový čas pro domácí.
58:44'
Larsson vyhodil kotouč zprava do ochranné sítě, avšak s tečí Zibanejada!
58:38'
Domácí jsou v šesti!
58:11'
Hayes dohrál akci na levou stranu k Naměstnikovi, ale Talbot se nenechal nachytat u přední tyče.
57:55'
Hosté kontrolují hru v situaci pět na pět.
57:26'
Skjei musí hrát za svojí brankou, icing to nebude.
57:00'
Hosté se velice dobře brání a nepouští svého soupeře do svého obranného pásma.
56:30'
Icing Edmontonu na pravé straně.
56:12'
Yamamoto si na levé straně obhodil protihráče, ale poté se mu do cesty postavil Shattenkirk.
55:36'
Tahle přesilovka se hostům moc nepovedla, ale podstatnější (asi) je, že stále vedou 2:1 a už pošilhávají po dvou bodech z Madison Square Garden.
55:13'
Hayes podržel kotouč a poté jej vyhodil na pravou stranu do útočného pásma.
54:46'
Hayes poslal kotouč na pravou stranu, kde je Klefbom v blízkosti své branky.
54:27'
Hosté se nemůžou při přesilovce vůbec dostat do útočné třetiny.
54:12'
Domácí zase vyhodili kotouč do bezpečí.
54:03'
Lundqvist se stihl přesunout k bližší tyči při zakončení Draisaitla zprava.
53:49'
Po výhozu po pravé straně končí kotouč na holi Talbota.
53:33'
Staal (NYR) máchá rukama, ale to nic nemění na tom, že na levé straně útočného pásma hostů držel Yamamota.
53:22'
Hosté mají výhodu a budou hrát přesilovku.
53:01'
Tentokráte byli Rangers v postavení mimo hru na druhé straně.
52:57'
Ofsajd domácích na levé straně.
52:49'
Stromův kříž z pravé strany na zadní tyč vyrazil Lundqvist.
52:05'
Fast se rozjel na levé straně proti Russellovi, ale poté pokazil nahrávku na modrou čáru.
51:17'
Staal přehrál celou akci nepřesně křížem z levé strany.
51:01'
Špatná rozehrávka hostů na pravou stranu, icing se pískat nebude.
50:37'
Komerční pauza.
49:53'
Naměstnikov nahodil puk ze středního pásma vedle levé tyče, puk se odrazil od mantinelu na střed Filipu Chytilovi do jasné šance a ten prakticky trefil Talbota, který stihl skočit v brankovišti a poté skrýt kotouč do lapačky. Obrovské štěstí pro Edmonton!
49:08'
Sice jsme viděli jenom tři branky, ale že bychom se nudili? Tak to ani náhodou...
48:20'
McDavid projel po levé straně snadno kruh, první obránce upadl, přes druhého beka mířila střela vedle zadní tyče.
47:57'
1:6 na střely ve třetí třetině.
46:23'
Edmonton právě vstřelil branku!
Dlouhá kombinace hostů. Nugent-Hopkins nahrál z levého kruhu k přední tyči, kde Draisaitl přes brankoviště umístil kotouč na bekhendovou stranu hokejky CONNORA MCDAVIDA a ten procedil puk za Lundqvista. Ještě snažil Zuccarello skočit rybičku a na poslední chvíli vše uhasit, ale nestačilo to. Asistence: Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins. 1:2.
46:06'
Hosté tak dlouho kombinovali až po posunutí McDavida pod sebe z pravého kruhu vystřelil Klefbom vedle přední tyče.
45:26'
Domácí vyhazují za hostující branku.
45:11'
Divákům se to nelíbí, ale Naměstnikov (NYR) dostal dvě minuty za držení v levé polovině středního pásma.
44:49'
Bouchard vyrobil fatální chybu na pozici pravého beka a pak už nechytil rychlého Hayese na levé straně, ten byl najednou sám před Talbotem, ale ten jej skvěle vychytal při zakončení zblízka mezi betony.
44:04'
Po pasu McDavida zleva pod sebe napálil Russell kotouč doprostřed branky.
43:25'
Zatím si ve třetí třetině nemůžou Talbot s Lundqvistem stěžovat, že by se nudili, hra se přelévá ze strany na stranu.
43:18'
Caggiula přenechal kotouč na pravém kruhu Puljujärvimu a ten chtěl dát teploměr Lundqvistovi na přední tyč mezi levou rukou a tělem, jenže tohle si Švéd pohlídal.
42:46'
Rieder se otočil na pravé straně a poté už mu dělali společnost dva protihráči.
42:19'
Talbot podržel svůj celek proti zakončení z pravé strany a druhé vlny na bližší tyč.
41:57'
McDavid se prosmýkl na pravé až za branku, kde chyboval při míchání s kotoučem.
41:31'
Klefbom si vyměnil kotouč s Draisaitlem na pravé straně, ale nahrávka do brankoviště byla poté zkažena.
40:56'
Lucic prohrál jeden na jednoho na pravé straně a domácí jsou osvobozeni.
40:32'
Draisaitl ukončil rychlou souhrou bombou z pravého kruhu vedle přední tyče.
40:01'
Zápas probíhá bez větších emocí. Neexistují zatím nějaké dvojice, které by se vyhledávaly a třeba takový Milan Lucic je naprosto v klidu. Rozhodčí zatím řidí utkání celkem bez problémů.
Úvod druhé třetiny byl dost nudný, ale postupem času začala hra mít strhující tempo. Zibanejad vystřelil podruhé v zápase do tyče. Platí, že Rangers působí lepším dojmem a Talbot je vytíženější než Lundqvist. Jenže hokej se hraje na góly a těch daly zatím oba týmy stejně. Oilers začnou poslední třetinu v početní výhodě díky trestu McQuaida.
40:00'
39:49'
McQuiad (NYR) držel McDavida v pravé části svého obranného pásma a bude pykat.
39:42'
Rattie pokračoval z levé strany, ale někdo z domácích hráčů srazil puk do ochranné sítě.
39:23'
McDavid oslovil Rattieho na pravé straně, ale ten zakončil vedle bližší tyčky.
38:51'
Na levé straně utekl domácím kotouč do středního pásma a tohle oslabení už hosté ustojí.
38:29'
Po vyhození zprava si hosté na pár sekund oddychli.
38:14'
Zřejmě Zuccarello vystřelil z pravé strany na přední tyč do lapačky Talbota.
38:01'
Domácí rozpohybovali obranu soupeře, ale Zibanejad nezpracoval pas zprava na druhé tyči.
37:34'
Zibanejad vypálil z levého kruhu do bližší tyče, již podruhé stála dnes proti útočníkovi Rangers branková konstrukce!
37:23'
Po nahrávce Bučněviče zprava na levý kruh nastavil Talbot svojí lapačku proti Zibanejadovi.
37:01'
Lucic (EDM) hákoval na levé straně Hayese a dostává dvě minuty.
36:51'
Hayes napravil svojí chybu a nahrál na levou stranu, Talbot si poté poradil s bekhendovým blafákem.
36:30'
Yamamoto byl na levé straně proti přesile.
36:20'
Zakázané uvolnění hostů.
35:59'
Strome narazil na bránícího hráče na pravém kruhu.
35:06'
Zibanejad poslal kotouč zprava do ohně a od levé brusle McDavida mířil kotouč do blízkosti tyče, kapitán hostů ještě stačil natáhnout hokejku ve svém brankovišti a skóre se nemění.
34:38'
Bomba Rattieho zhruba od modré čáry zapadla vedle levé ruky brankáře.
34:12'
Russell nastřelil kotouč zleva na druhou tyč, kde proti Rattiemu pomohla Lundqvistovi branková konstrukce.
33:53'
Russellovu střelu z levé strany tečoval obránce mezi betony Lundqvista, ale ten stihl zasáhnout.
33:10'
Vesey vjel do útočné třetiny po pravé straně, ale posléze jsme viděli ztrátu Naměstnikova za brankou.
32:41'
Domácí jsou v pěti.
32:10'
Draisaitl trefil protihráče z levého kruhu a ten to pořádně schytal, sotva dojel na střídačku, byl to zřejmě Smith.
31:31'
Zuccarello ztratil kotouč při stahovačce na levém kruhu.
31:22'
Ofsajd hostů.
31:07'
Lucic se na pravé straně tlačil k zakončení bekhendem, ale puk šel vedle druhé tyče.
30:41'
Hayes pošetřil čas ve středním pásmu a poté vyhodil kotouč k brance hostů.
30:33'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., hákování).
30:33'
30:25'
Po přihrávce zleva promáchl Bučněvič na pravé straně před prázdnou bránou...
29:47'
Draisatl zavezl kotouč po levé straně do pásma, ale následovala nepřesná nahrávka McDavida do ohně.
29:16'
Fastova střela z pravé strany přes obránce dopadla vedle zadní tyčky.
28:55'
Tempo druhé třetiny šlo nahoru a v posledních minutách má předvedená hra stoupající tendenci.
28:29'
Smithova střela z pravého kruhu byla sražena vedle bližší tyče.
27:58'
Russell na levé straně pouze odevzdává kotouč.
27:31'
Střelu Naměstnikova z pravého kruhu se snažil tečovat Lettieri a hosté měli pořádné štěstí.
27:08'
McDavid neubránil na levé straně zřejmě Bučněviče a ten zakončil do dlouhé nohy brankáře.
26:22'
Zuccarello se rozjel po levé straně a když mu nevyšla otočka kolem zadní tyče, tak přichystal kotouč na střed, který ovšem nezpracoval rozjetý spoluhráč.
25:58'
Strome nedotáhl zblízka a levé strany bekhendový blafák na vyrážečku.
25:44'
Smithův pokus z osy hřiště skončil vedle levé tyče.
25:09'
Inu, první třetina byla daleko pohlednější než druhé dějství.
24:54'
Bouchardova rozehrávka končí icingem.
24:31'
Zibanejad upadl na pravé straně při souboji jeden na jednoho a na tahu jsou tak hosté.
23:54'
Zatím bez vyložené šance ve druhé třetině.
23:24'
Po brejku domácích nakonec nezasahoval Talbot při tlaku z levé strany.
22:56'
Nugent-Hopkins se na levé straně dostal do ofsajdu a společně s McDavidem míří na střídačku.
22:44'
Nurse byl z levé strany zablokovaný.
22:27'
Nurse kroužil s kotoučem na pravé straně až jej přetlačil Staal.
22:19'
Domácí se na pravé straně dopustili zakázaného uvolnění.
22:07'
Bouchard narval střelu zprava vedle zadní tyče po postrčení Caggiuly.
21:42'
Lucic získal kotouč na polovině hřiště, ale následně se rozjel Draisaitl zleva do ofsajdu.
21:01'
Nugent-Hopkins obešel na pravé straně snad dva hráče a hosté jsou nastěhovaní před brankou soupeře.
20:38'
Píská se hostující icing.
20:22'
Vynikající Talbot nataženou hokejkou po pasu protihráče z levé strany.
20:01'
První třetina rozhodně nebyla nudná. Více ze hry měl spíše domácí celek a od počátku zasypal Talbota. Nakonec šel zaslouženě do vedení Zibanejadem z pravého kruhu. Jenže nevyužil přesilovku. A Edmonton víceméně vytěžil z minima maximum přesnou dorážkou Nugenta-Hopkinse po dobré práci McDavida a Nurse. Ten hraje 200. zápas v NHL a nasbíral zatím 162 trestných minut. Henrik Lundqvist přesně před třinácti lety zaznamenal své první vítězství v National Hockey League.
20:00'
19:43'
Russell nedokázal odstavit protihráče od puku, ale Zibanejad i tak vypálil ze středu vedle levé tyče.
19:08'
Rieder přišel o kotouč v pravé části středního pásma.
18:39'
Klefbom chyboval, ale střela Skjeie z levé strany mířila vedle přední tyče.
18:18'
Yamamoto se neprosadil po levé straně, ale ještě se snaží forčekovat.
18:02'
Talbot byl připravený na zakončení z pravé strany a hra je tak přerušena.
17:51'
Po ztrátě Caggiuly na levé straně střídají hosté.
17:30'
Střela Stromea z pravé strany byla sražena.
17:07'
Nahození Klefboma z levé strany sebral domácí celek.
16:29'
Talbot předvedl hru hokejkou a hosté zakládají svojí akci.
16:07'
Lundqvist kryje zakončení Boucharda zprava na přední tyč, komerční pauza.
15:44'
Yamamoto jel po pravé straně a nahrál v situaci tři na dva na střed, kde zakončoval Draisaitl na vyrážečku vedle pravé tyče.
15:16'
Po nahození Staala z levé strany je těžiště hry před hostující brankou.
14:17'
Russel rozehrál na pravou stranu, McDavid zvedl hlavu proti Skjeiovi a adresoval nahrávku na levý kruh. Následnou střelu Nurse dorazil RYAN NUGENT-HOPKINS zblízka okolo pravé nohy Lundqvista. 1:1. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.
13:50'
Fast si nerozuměl s Kreiderem a na levé straně byl v ofsajdu.
13:43'
Zakázané uvolnění domácích.
13:36'
Po zásahu lapačkou domácího brankáře se vhazuje po levé ruce Lundqvista.
12:49'
Rangers právě vstřelili branku!
Puljujärvi udělal kličku na středu a poté už nemohl vjet do pásma, jednalo by se totiž o ofsajd. Z brejku nahrál Staal zleva na druhý kruh, kde MIKA ZIBANEJAD zakončil do poloodkryté branky. Asistence: Marc Staal, Brendan Smith.
12:05'
Puljujärvi nevyužil na levé straně podpory Stromea a hosté musí začít znovu.
11:28'
Brodziakova střela z levé strany přes obránce nebyla povedená a Lundqvist se puku ani nedotkl.
11:07'
Chytil našel zleva na přední tyči jen Talbota a čeká nás komerční pauza.
10:49'
Rangers působí lepším dojmem a hraje se spíše před Talbotem.
10:32'
Talbot odolal po střele Kreidera z levé strany a cloně soupeře.
10:09'
Smith pálil z levého kruhu na delší tyč do ruky Talbota.
09:42'
Hosté zatím dost chybují v rozehrávce a je to tak trošku Achillova pata McDavida a spol.
09:09'
Larsson a Strome dostali kotouč z pravé strany do útočného pásma a domácí jsou pod tlakem.
08:56'
Icing domácích na levé straně.
08:12'
Další chyba hostů v rozehře, ale obrana Edmontonu poté ubránila Bučněviče na levém kruhu.
07:35'
Zatím se dá na tenhle hokej rozhodně dívat a šance střídá šanci.
07:01'
Dvě střely Larssona v krátkém sledu z pravé strany, tu druhou vyrazil Lundqvist u zadní tyče svojí lapačkou.
06:41'
Skjei vystřelil od modré čáry vedle levé tyče, Talbot neviděl vůbec nic.
06:23'
Strome odvedl vynikající práci a domácí jsou ve středním pásmu.
05:50'
Hayesovu nahrávku z levé strany nezpracoval Spooner na druhé tyči, jinak by před ním číhala víceméně prázdná branka!
05:33'
Hosté se po pravé straně osvobodili až za branku soupeře.
04:55'
Bouchard (EDM) si pomohl držením před svojí brankou a domácí budou hrát přesilovku pět na čtyři.
04:32'
Po chybě hostů v rozehře zasáhl Talbot proti zakončení z pravého kruhu.
03:58'
Zibanejad unikl po pravé straně a poté z kruhu zazvonil na vzdálenější tyčku!
03:23'
Klefbomova střela z napřáhu a levé strany dopadla mimo branku.
03:04'
Talbot zastavil kotouč za svojí brankou a hosté rozjíždí svůj útok.
02:27'
Caggiula nedosáhl na zadní tyči na křižný pas z pravého kruhu.
02:01'
Lundqvist rozehrál bekhendem pouze na hokejku Caggiuly, ale hosté poté nezakončili.
01:38'
Bouchardova střela zprava skončila vedle přední tyče a odražený kotouč od mantinelu schoval Lundqvist do levé ruky.
01:25'
Draisaitl nabral rychlost a z pravého kruhu nahrál pod sebe, následnou střelu zápěstím v podání Boucharda chytil Lundqvist.
00:57'
Vesey nahodil kotouč po pravé straně a vystřídal.
00:45'
Nursovu nahrávku zprava do ohně srazil bránící hráč do lapačky Lundqvista.
00:25'
Skjei těsně minul bližší tyč z levé strany.
00:03'
Zibanejad vyhrál buly nad McDavidem.
00:01'

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), Pionk, Claesson, Br. Smith – Kreider, Zibanejad (A), Fast – Bučněvič, B. Howden, Zuccarello (A) – Vesey, K. Hayes, Spooner – Naměstnikov, Chytil, Lettieri.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Benning, Bouchard, Russell – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Lucic (A), Draisaitl, Yamamoto – Caggiula, R. Strome, Puljujärvi – Rieder, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Chmielewski, Pollock – Brisebois, Marquis.
Edmonton nevstoupil ideálně do sezony a po úvodních dvou zápasech je bez bodu a s pasivním skóre 3:9 na samém chvostu tabulky Východní konference. Oproti předposlednímu Las Vegas má rovné tři duely k dobru. Zatím prohrál s New Jersey 2:5 a Bostonem 1:4. Dnes se však poprvé v letošní sezoně představí za mořem. Při propagaci National Hockey League v Evropě si zahrál například přátelské střetnutí s Vancouverem v Kolíně nad Rýnem a kapitán Connor McDavir prohlásil, že hokej na velkém kluzišti je jako fotbal.

Hosté nedávno přivedli Jakuba Jeřábka, který však Edmonton prakticky ihned opustil a již patří St. Louis Blues. Pro českého obránce to je (ještě) po Montrealu a Washingtonu již čtvrtý klub na startu své druhé sezony v NHL.

Dalším tahem, jenž se Oilers rozhodně nepovedl, byla volba Naila Jakupova jakožto jedničky draftu 2012. Rus následně změnil dres a odešel do Colorada. Avšak nyní (od této sezony) už hraje KHL za Petrohrad a aspiruje podle mnohých na jednu z nejhorších jedniček draftu všech dob.
New York Rangers porazili v posledním duelu v domácím prostředí San Jose Sharks poměrem 3:2 po prodloužení a vítěznou trefou Skjeie z 61. minuty.

Rangers jsou před dnešním duelem mírným outsiderem podle mínění sázkových kanceláří. Po poslední sezoně zůstal brankářskou jedničkou Švéd Lundqvist. Ten působí v New Yorku od roku 2005, avšak Stanley Cupu se nikdy nedočkal. V brankovišti Rangers však neuvidíme Ondřeje Pavelce. Ten v jednatřiceti letech ukončil kariéru. Dle svých slov měl dvě volby – buď NHL, anebo odchod z hokejové scény.

Rangers tak mají momentálně k dispozici jediného představitele československé stopy a tím je Filip Chytil, který to ze Zlína dotáhl až do modrobílého dresu. V tomto duelu by neměl chybět v sestavě Rangers. To samé platí například pro Rusa Naměstnikova, který dříve patřil Tampě.